Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55401) Runner_fxr válasza MPowerPH (#55396) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én nem azt mondtam, hogy nem lehet 26"-ot fejleszteni már, hanem, hogy az újabb évjáratos alkarészekben egyre inkább mellőzve van. Épp ezért mennek az aprón olyan áron a 26"-os komolyabb cuccok, hogy kapkodod a fejed. :) Azt sem mondtam, hogy nem éri meg a 26", csak annyit mondtam, hogy komolyabb pénzeket nem tennék bele. Egyébként a sima QR-hez és az 1 1/8 hoz se nagyon ragaszkodnék, vastagabb tengely elöl hátul és a tapered is sokat dob a merevségen.

Persze nem mindenkinek jön be a 29", de azért az elég nagy butaság, hogy csak 190 felett ideális. Az már eleve inkább XL-es váz abból is. Nekem is van ismerősöm aki nem szereti a 29"-et, én sem szeretem nagy rugóúttal, de 120mm-ig szerintem kiváló. Meg azért az sem kell elfelejteni, hogy a 29" tipikusan egy olyan méret ahol a jó vázgeometria hatványozottan számít. nem minden 29"-es lomha, az enyém nem lomha, pedig szeretem csapatni és nem vagyok egy túl magas ember a 178cm-el. Nagyon jól forduló, stabil gép.
27,5"-nek számomra 140mm és felette van értelme. 140mm alatt csak is 29"-et vennék, persze akkor ha jó a geo és fordulékony.
Nézd meg az XC maraton versenyeket, hogy mennyien mennek 29"-el.

zoli03: Én a túra alatt a monti túrát értem, ráadásul AM meg Enduro bicajokról volt szó, maximum egy kisebb vagy közepes hátizsák ami szóba jöhet. Csomagtartók meg kulacsok nem igazán, csak ivózsák. A tipikus csomagtartós, túrazsákos túráktól most tekintsünk el, én nem arra gondoltam. Egy jó monti túrán vannak komolyabb csapatós, meredek részek is, azért vesz az ember Am vagy Enduro gépet, hogy bárhol le tudjon jönni. Ezzel azért vitatkoznék, hogy nem számít a bringa súlya. A pilóta súlyát meg megint felesleges említeni, ha izomban nehezebb akkor feltehetően meg van az ereje a nagyobb testsúlya mozgatásához. Ha nem számítana a bringa súlya ennyire akkor miért lenne annyival drágább a könnyebb? Itt megint csak azt tudom mondani, hogy nincs viszonyítási alap. Próbálj meg 12 kilós bringával hegyet mászni meg 15 kilóssal. Ráadásul az egész bringa irányítása, dinamikája más.
Sokat mentem az Alpinbike-os csapattal is túrázni, hát fel kell kötni a liberót lefelé is, ha nem akarsz lemaradni. :) Elég komoly túrákat szoktak szervezni, nagyon meredek csapatós szakaszok is vannak. Ha feltüntetik a túraleírásban hogy magasabb technikai szint a követelmény, akkor biztosak lehetünk benne, hogy észnél kell lenni lefelé. :) És akinek nincs meg a kell technikai tudás, meg bringa az csak letolja vagy kikerül bizonyos részeket.

[ Szerkesztve ]

(#55402) Lenkobold


Lenkobold
újonc

Erről jut eszembe... mit tudnátok javasolni 29" MTB kategóriában vázként, ha 2 méter fölött vagyok? Lassan ideje lenne átállnom a 26-ról, és az amúgy is kicsi 22"-os monti vázamról, de még nem tudom, mire építkezhetnék. Merev farral, elöl 120-130 körüli rugózással kellene.

[ Szerkesztve ]

(#55403) Hasaggymeg válasza Lenkobold (#55402) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

XL vagy 23"...ha a méretre gondolsz. Ha meg nem,akkor semmit,mert vázról építkezni roppant költséges mulatság.Inkább kész bringát.Amúgy nagyon pozitív élmény volt még az én 187cm-emmel is! :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#55404) Lenkobold válasza Hasaggymeg (#55403) üzenetére


Lenkobold
újonc

Nem csak a méretezésre gondolok. Ha tudtok márkát, típust, itthoni nagykert, egyéb forrást javasolni, az jól jönne. 6-7 éve nyúzok egy all-mountain jellegű custom Konát (FOX Talas, XTR váltók, Saint agyak stb.), de lassan érik az utód. Csak mostanában azt sem tudom, mik elérhetők ekkora méretben. A komplett masina is esélyes lehet, az nem rossz kiindulási alap.

[ Szerkesztve ]

(#55405) Hasaggymeg válasza Lenkobold (#55404) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Wilker Kerékpároutlet,Mali,K2,MMbike,Bicycle webshop,Bringaland és Merida,Specialized,Cube,Cannondale,Trek,Radon,KTM,Giant,GT,Ghost,Bergamont és még egy rakat más. A teljesség igénye nélkül,ugyebár. Ráguglizva ott vagy a honlapon,majd megnézheted a raktárkészletet és a rendelhető méreteket is.A K2-nek például faxa szűrői vannak,így belőheted ami érdekel.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#55406) Lenkobold válasza Hasaggymeg (#55405) üzenetére


Lenkobold
újonc

Köszi! Most, hogy megnézegettem a Cube-okat: nem is tudtam, hogy van 23 colos darabjuk. Régebben, az only 26-os korszakban esélytelen lett volna alám való masinát szerezni (ezért is lett Konám).

A felszerelés a másik kérdés, nekem az átlagnál kicsit komolyabb szettre lenne szükségem (elöl 203, hátul 18x mm-es-ös tárcsával, hátul is erősített gyorszáras aggyal, és a teleszkópot is kevésnek érzem a szokásos 100 mm-rel stb.). A Cube Reaction szériával szemezek.

[ Szerkesztve ]

(#55407) concret_hp válasza concret_hp (#52518) üzenetére


concret_hp
addikt

no meg is van az 5000km idénre :)) jó hogy még lehet menni nap közben :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#55408) truefx


truefx
aktív tag

Vettem egy Infini Lava szettet, USB töltési lehetőséggel. Van valakinek azzal kapcsolatban tapasztalata, hogy ezek a cuccok kb. mekkora töltőáramot bírnak el? Rájuk engedhetem a 2x2.4A-es töltőmet? :DDD

(#55409) hegyimorc válasza truefx (#55408) üzenetére


hegyimorc
senior tag

A lámpa csak annyit vesz fel, amennyire szüksége van. Rádughatod 10 amperes töltőre is.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#55410) Runner_fxr válasza Lenkobold (#55406) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ha kevésnek érzed a 100mm-es telót elöl, akkor lehet inkább fullyban kéne gondolkodni.
Cube Stereo 120 HPA Pro
Bikediscount-ról rendelve 1600 euro, van 23"-as vázzal is.

truefx: Nekem is vannak ilyen lámpáim, töltöttem én már ezt mindennel, amit csak rá lehetett dugni, és épp kéznél volt. Semmi baja.

[ Szerkesztve ]

(#55411) Lenkobold válasza Runner_fxr (#55410) üzenetére


Lenkobold
újonc

Igazából ha egyenértékű nagyjából kényelmi szempontból a 26"@120 mm és a 29"@100 mm, nem gond. Inkább haladós bringa kell, mint fully, terepen ritkán használom. Slick és aszfalt a lényeg. A súlyom miatt kell, hogy monti-jellegű legyen, és úgy a padkákon való ugra-bugra sincs kizárva nagy sebességnél. A cyclocross lenne még jó kategória alám, de akkor is inkább húz a szívem a haladós montihoz, amivel bármit megcsinálok.

[ Szerkesztve ]

(#55412) maximilian4 válasza Lenkobold (#55411) üzenetére


maximilian4
addikt

Ez 29-es fully és 120mm. Egyébként merev 29-est még nem is nagyon láttam 100mm-nél nagyobb rugóúttal. Szerintem fölösleges is, elrontaná a geometriát és egy 100-as teló tökéletesen belőhető a testsúlyodhoz, ha csak nem akarod iszonyat csapatni, de akkor már inkább 29-es fully, mint ez a stereo.

Egyébként ha lenne pénzem én ilyen stereot vennék, még a legolcsóbb is megtenné belőle. Régóta szemezek már vele.

Szerk.: Látom írtad h terepen ritkán használod. Akkor meg tényleg tök felesleges a 120mm. De valaki javítson ki, ha baromságot írok.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#55413) maximilian4


maximilian4
addikt

Illetve egy kis segítséget szeretnék kérni kedves kollégák!
Van nekem itthon elfekvőben egy ilyen bicaj. Alig volt használva, tényleg pár 100 km van benne, csak porosodik. Annyi hibája van, h a hajtómű kotyog és tárcsafák helyett v-vék van, de mindem másban ugyanaz, még az agyak is tárcsásak stb.. Menyit tudnék érte kérni?

Maxi

(#55414) MPowerPH válasza Runner_fxr (#55401) üzenetére


MPowerPH
félisten

Tapered, atutos, rendes vazat nagyon nehez szerezni alapbol is, es ha van, akkor eleg sokba kerul. Igy is atleptem a keretet, amit erre szantam, nem is kicsivel.

Don't Tread On Me

(#55415) Pttypang válasza hegyimorc (#55409) üzenetére


Pttypang
veterán

van benne toltesvezerlo?

Everybody lies.

(#55416) Pttypang válasza Hasaggymeg (#55330) üzenetére


Pttypang
veterán

Az alapjan, amilyen vajatokat a cipom talpaba applikal a hasonlo "tuskek" altali rogzules, feltetlenul kiprobalnam a helyetekben ;]

[na, hogy ezt a hszt honnan ástam elő, nem tudom.]

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#55417) atok666


atok666
őstag

Elismeresem azoknak, akik orakat kepesek gorgos biciklin tekerni :R Nekem egy ora is eleg volt :DDD

Atok

(#55418) JackFeryll válasza atok666 (#55417) üzenetére


JackFeryll
őstag

Mindenki Qubo-t vett ? :D
Amúgy ventilátor kell mert izzadósabb mint a nyári kánikulában.

(#55419) atok666 válasza JackFeryll (#55418) üzenetére


atok666
őstag

Jo ez a qubo fluid, szinte semmi hangja sincs, csak a bringat hallani - meg a lihegest :D
Amugy ilyenkor is jol jon a Vector, mert van mihez viszonyitani. Uton, a 300W+ mar 40koruli tempo, a gorgon meg alig 32...

Atok

(#55420) Runner_fxr válasza Lenkobold (#55411) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A 29"-es kerék miatt mindenképpen kényelmesebb lesz mint a 26". Kevésbé ráz. A felhasználási területet említve, valóban felesleges neked az össztelós. Bár egy 120mm-es 29" fully még elég haladós tud lenni, az elmondottak alapján erre semmi szükséged. Azt hittem inkább terepezni szeretnél vele. Jó lesz egy merev vázas 29" is a 100mm-es villával. Mint már előttem is említették, nem lesz vele gond, mert fel lehet fújni a levegős telókat kb 120kg-os testsúlyig. Ha csak nem vagy ennél jelentősen nehezebb akkor nincs gond.
De erre akár egy minőségibb cross trekking is jó lehet.

maximilian4: Ha tényleg szép állapotú, akkor ilyen 80k körül érhet.

BMW001: És kompletten nem néztél? Építeni mindig drágább.

[ Szerkesztve ]

(#55421) zoli03 válasza Runner_fxr (#55401) üzenetére


zoli03
őstag

Én is MTB túrát értettem, csomagtartót sehol nem írtam. Kulacs szerintem muszáj, csak ivózsákkal terepen nem sokra mész, nincs kút, melegben nem elég annyi víz több óráig egy embernek (van ívózsákos hátizsákom, tapasztalatból írom). Azt meg sem említem, hogy el is lehet tévedni, aztán a tervezett idő másfélszeresét kell letekerni.
Az teljesen más kérdés, hogy miért drágább a könnyebb bringa, erről oldalakat lehetne írni.
Ha nem számít a nehezebb ember, akkor miért számít a nehezebb bicikli? Akármit írsz, ez egyszerű fizika, tök mindegy, hogy a bicikli, a biciklis, vagy a hátizsák nehezebb 3 kg-val, összességében ugyanott vagy. Akkor ennyi erővel egy nagyobb saras rész után le kéne szedni az összes sarat a bicikliről, mert ráment mondjuk 1 kg, aztán egyből eggyel alacsonyabb kategóriás lett a bicikli a súlytöbblet miatt.
Kíváncsi lennék, ha a biciklidre ráraknánk súlyokat úgy, hogy a súlypontja ne változzon, utána mi lenne a véleményed (a kereket kivéve). És nem arról beszélek, hogy egy másik, 3 kg-val könnyebb biciklivel mennyire más menni, mert ott számtalan más szempont is változik.

(#55422) MPowerPH válasza Runner_fxr (#55420) üzenetére


MPowerPH
félisten

£1400 fontomba kerult, ugy, hogy a vaz hasznalt a teloval egyutt. A 2db kerek majdnem ingyen volt, felnire 50%-os akcio volt, igy volt darabja £21. Az XT hajtast 10%-al olcsobban megkaptam, most az XTR valtok felaron voltak.
Ha ujonnan neztem volna, akkor egy karbonvazas fully, ugyan igy 11kg kornyeken, min. XT szettel, rendes hidros fekekkel(az mt8-at sl rotorokkal, ujonnan felaron vettem, £200 volt), az min. £2500 lenne, de ez az alja.

Don't Tread On Me

(#55423) ivana válasza zoli03 (#55421) üzenetére


ivana
Ármester

tök mindegy, hogy a bicikli, a biciklis, vagy a hátizsák nehezebb 3 kg-va
Nagyon nem, ha egy három kilós hátizsák lenne rajtam bringán én rövid úton megdöglenék, de már a hátizsák gondolatától is (egy napos gyalog túrán is fél vállon viszem váltva).
Ha rajtad van +3kg az lehet izom is az akár segíthet.
Ha a bringán az meg más hogy fordul más irányítani, mert saját testsúlyodat tudod mozgatni, de azt nem, az mindig ugyan ott van a bicón.

(#55424) Runner_fxr válasza zoli03 (#55421) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

3 literes ivózsákom van, nekem ez még idáig elég volt. Egy AM vagy Enduro bicajra max egy kulacsot tudsz rakni, vagy egyet se. Ezt a kulacs dolgot nem is igazán értem.
Hidd el én is tapasztalatból írok. :) 3 liter víz nekem még mindig elég volt a következő kútig. Ezen egy plusz kulacs nem sok mindent változtatna.

"Ha nem számít a nehezebb ember, akkor miért számít a nehezebb bicikli? Akármit írsz, ez egyszerű fizika, tök mindegy, hogy a bicikli, a biciklis, vagy a hátizsák nehezebb 3 kg-val, összességében ugyanott vagy."

Nézd, soha nem voltam túl jó fizikából, de szerintem ez egy orbitális baromság. Ha jól értem akkor a te elméleted szerint teljesen mindegy, hogy egy 12 kilós bringával tekerek plusz egy 3 kilós hátizsákkal, vagy egy 15 kilóssal hátizsák nélkül? A másik meg az, hogy ha van egy adott hátizsák, amit mindenképpen magammal cipelek, mondjuk legyen 3kg, ettől miért lenne mellékes, hogy a bringa hány kiló?
Nem tudom mennyi montis tapasztalatod van, meg milyen pályákon szoktál menni, de az baromi sokat számít, hogy a bringa hány kiló. Nyilván vannak még egyéb szempontok is. A könnyebb bringát, könnyebb mozgatni. Volt már pár bringám azért, van viszonyítási alapom.

BMW001: Az kb 600 ezer ft. Én ennyit biztos nem tettem volna bele egy 26"-os gépbe, de nem vagyunk egyformák. :)

[ Szerkesztve ]

(#55425) MPowerPH válasza MPowerPH (#55422) üzenetére


MPowerPH
félisten

Gyorsan korbenezve, osszeszerelve, ujonnan ezen az aron mit kaptam volna. £1470 -ert itt van ez, igaz ez tenyleg all mountain. Nehez, es az alkatreszek sem nagy markak, amik rajta vannak. Avagy szinten ezen az aron itt van ez, megrosszabb felszeretseggel, szinten 2kg-val nehezebben.
Ez mar azonos tudasu, szallitassal lenne £2300. Szoval +£900 a 27,5" -ert.

A vazon es a telon kivul nalam is minden zsir uj volt. Bar maga a vaz is majdnem makulatlan... Szoval nem tudom, hogy olcsobb e, nekem nem az jott le.

(#55424) Runner_fxr: Probaltam mind 29"-t, ami nalam abszolut kilove. Nem ereztem magam jol rajta, nem is veszek soha olyat. A 27,5" nem volt rossz, de oszinten mondva nem ereztem nagy kulonbseget, es az elonyeit sem lattam az alatt az 1 ora alatt, amig mentem vele.
Az a 600k meg tulzas, mert ebbol a vaz, telo, kerekek azok, amik kerekmeret specifikusak. A vazon sokat nyertem, azt 1 ev mulva is nyereseggel adnam tovabb(mert kaptam hozza spec nyeregcsovet, headsetet, meg BB-t, amik magaban csak siman megernek £120-at). Telon buknek egy £20 -at, meg a kerekeken a felet, ami kb £80. A tobbi alkatresz barmikor atrakhato egy masik bringara, merettol fuggetlenul. :) Meg nincsenek apron 27,5" -os vazak. Kesobb az lehet egy alternativa. Kereket arra is siman osszedobok £150-ert. Telo meg azonos aron lenne, mivel a tapered villak olcsobbak. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#55426) Runner_fxr válasza MPowerPH (#55425) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

1400 fontot írtál, az jelenlegi árfolyamon kb 630 ezer ft.
Az a bicó amit most összeraktál, maximum 300k-t ér most a használt piacon. És még úgy sem lenne könnyű eladni.
Ez itt a gond. Az a Scott váz se mai évjárat. Ne érts félre, nem leszólni akarom, mert biztos remek bringa, de szerintem túl drágán vetted. Bár nyilván az Angliai fizuból ez nem akkora érvágás. :)
Kompletten, esetleg még alkuval együtt, sokkal jobb üzletet is össze lehet hozni.
Egyébként ha nem ragaszkodsz a karbon vázhoz, ez se lett volna rossz alternatíva, nem sokkal nehezebb: Canyon Nerve AL 7.0 Kb 1200 font átszámítva euro-ból. 27,5"-ös, tapered fejcső, átütős hátul. Modern gép. Bár a villa sima gyors záras ahogy látom. Vagy esetleg egy kategóriával jobb, az AL 8.0.

Azért kíváncsi lennék, hogy milyen 29"-et próbáltál, mert nagyon nagy különbségek vannak a 29"-ek között is.
Hidd el, vannak remekül irányítható gépek ebben a kategóriában is.
A 27,5" valóban minimális különbség a 26"-hoz képest, nem is ezért éri meg, hanem azért mert értékálóbb, jobb az alkatrész utánpótlása. Egyébként én egy kicsit jobbnak éreztem a 27,5"-ös méretet mint a 26"-ot, volt ilyen gépem, kicsit jobb a tapadása, mindeközben ugyan úgy kanyarodik mint a 26".

[ Szerkesztve ]

(#55427) MPowerPH válasza Runner_fxr (#55426) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez amit linkeltel, eleg gyengus felszereltsegben is, pluszban mar nehez. :U Linkelj nekem rendes fekkel, XTR valtokkal, vagy legalabb full XT groupsettel, 11kg alatt egy fullyt. :)

Megbontva menne az tobbert is, persze ami uj volt, annak az ara automatan zuhan az elso hasznalatot kovetoen. Amit linkeltel, miutan kihozom a boltbol, megyek vele 4 alkalommal, es nem kapok erte, maximum a felet. Tehat ez itt is igaz, mint ahogy mindenhol mashol. :)
Az olyan dolgok, mint a hajtas+fekek nalam szent dolgok, es hasznaltan soha, mert ugyis cserelni kell oket.
En nem is eladni vettem, fekekkel/valtokkal sokaig tervezek, egyeb dolgok azok pedig ugyis kopnak.

Don't Tread On Me

(#55428) szjoci válasza Runner_fxr (#55424) üzenetére


szjoci
őstag

"A könnyebb bringát, könnyebb mozgatni."

Kíváncsiságból: az ebike-od hány kg?

(#55429) Napfénysüti válasza atok666 (#55417) üzenetére

De ismerős a görgő. :D

Milyen áttételen szoktél edzeni? Pont a héten görgőztem én is először holtszezonban de marhára nem ment még.

Més que un club!

(#55430) Hasaggymeg válasza atok666 (#55417) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Oda már el kell egy padlóösszefolyó! ;] Amúgy szoba ajtó becsuk,ablak kinyit és bár napszaktól függően de általában máris elég hűvös van,hogy ne izzadj mint egy ló.

(#55426) Runner_fxr...linkelj már egy rendes bringát vazze,mi az a sz@r SLX fék és Fox villa/rugós-tag?! ;]
(#55427) BMW001 ...te aztán nem vagy kispályás leszarozni az SLX féket! :Y

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#55431) fpeter07 válasza Runner_fxr (#55351) üzenetére


fpeter07
veterán

Az a jó, olcsóak lesznek hozzá az alkatrészek. :)

(#55432) atok666 válasza Napfénysüti (#55429) üzenetére


atok666
őstag

Valtogatom az attetelt. 95rpm korul porgetek, az attetelt pedig ugy valtogatom, hogy 150W es 350W kozott tekerjek (~atlagban 180W - tudom gyenge vagyok :D ) - ez kb 20kmh es 32kmh nak felel meg a gorgon (uton kb 26-40)

Milyen hatso gumit hasznalsz a gorgozeshez?

Atok

[ Szerkesztve ]

(#55433) zoli03 válasza ivana (#55423) üzenetére


zoli03
őstag

MTB-re a normális ember nem rak csomagtartót, nem is nagyon működne. Marad a hátizsák, meg kell szokni, ennyi. A plusz súlyt írtam korábban, én feleslegnek írtam, nem izomnak. De lehet akár izom is, ami ugyanakkora valószínűséggel segíthet a tekerésben, mint csak hátrány lehet. MTB túra felhasználást írtunk, ott nem kizárólag DH gépekkel megyünk csak lefelé, hanem éppen ellenkezőleg, ha lefelé megy is valaki, akkor se maxon küldi, ki tudja, mi lesz a következő kanyar után, ha ismeretlen terepen megy.
Ha a bringán az meg más hogy fordul más irányítani, mert saját testsúlyodat tudod mozgatni, de azt nem, az mindig ugyan ott van a bicón.

A fő felvetésemben nem volt ilyenről szó, csak a tekerés nehézségéről. Akkor hozzuk már ide azt is, hogy a nehezebb biciklit nehezebb felvinni az emeletre is, micsoda felfedezés lenne.

#55424 Runner_fxr: ha 3 literes ívózsákod van, az oké (nekem kb 1-1,5 literes volt), de akkor hova rakod a többi cuccot? Fél napos túráról beszélünk, kell kaja, szerszám, pumpa, belső, lámpa, +pulóver (ha este hideg lenne). Ha ezeket belerakod a hátizsákba, akkor már lesz mondjuk 5 kg. Ha meg 1-2 órás tekerésre mész, akkor azt nevezném túrának.
Ha mondjuk eszel egy nagyobbat, meg sokat iszol, 1 kg-val nehezebb leszel utána, akkor szerinted kevesebb energia mozgatni a testedet, mintha felvennél +1 kg ruhát, és abban kell mozognod? Ez kb ugyanaz a hasonlat, mint a könnyebb bicikli+rajtad a hátizsák.
Megint a pályákkal jössz, holott túrázást írtam, nem arról van szó, hogy kimész a szomszéd hegybe, feltekersz, aztán csapatsz lefelé az össztelós gépeddel az ismert ösvényen, megint fel egy kicsit, aztán le.
Volt már pár bringám azért, van viszonyítási alapom.
Ez minden, csak nem viszonyítási alap. Írtam is korábban, akkor lenne viszonyítási alapod, ha ugyanaz a biciklid lenne, de mondjuk a vázon kicsit nehezítenénk, meg pár alkatrészt (nyeregcső, kormányszár, stb nehezebbre cserélnék). Nagyjából egyenletesen, a kereket és a tekert alkatrészeket kivéve, ott semmit se nehezítenénk. Így most volt egy csomó különböző súlyú biciklid, amiben különböző súlyú, merevségű kerék volt, másfajta vázgeometriával, másfajta súlyelosztással, másfajta teleszkóppal. Így persze, hogy másnak érzed.

(#55434) Napfénysüti válasza atok666 (#55432) üzenetére

Tacx T1390 Trainer Tyre Race 700x23

Két napja 90-el pörgetve edzettem kb 34-16-os áttételen és az is ilyen 20-23 km/h-át mutatott de jobban fárasztott mintha kint az úton 50-16-tal toltam volna. Durva hogy mennyivel nagyobb a görgő ellenállása mint az igazi aszfalté. Szóval nekem is még elég alacsony wattértékeim lehetnek de dolgozom majd rajta a télen hogy erősödjek.
Holnaptól elkezdem olvasni a Lance Armstrong edzéstervet és végig is szeretném majd csinálni a 7 hetes edzést.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#55435) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#55434) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

"Holnaptól elkezdem olvasni a Lance Armstrong edzéstervet és végig is szeretném majd csinálni a 7 hetes edzést."...aztán az EPO-s résznél hagyd ám abba! ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#55436) Valkűr válasza ivana (#55358) üzenetére


Valkűr
őstag

Hajtás alatt itt a lánctányérokra, láncra és a fogaskoszorúra gondolok...Persze, h fogsz kapni, csak nem annyiért amennyibe most kerülnek, hanem 3x ennyiért..

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#55437) Integrale válasza Valkűr (#55436) üzenetére


Integrale
veterán

Miert lenne 3x annyi? Ugyan akkora a merete mint a nagyobb kerekueknek.

"Bad reklám is reklám too"

(#55438) Because válasza Valkűr (#55436) üzenetére


Because
őstag

más lánc megy egy 26"-os 10 sebisre mint egy 29"-os 10 sebisre :F de szerintem a fogszám is egyénfüggő így a kazetta/középrész se lesz gond....

[ Szerkesztve ]

(#55439) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#55435) üzenetére

Múlt héten olvastam ki ezt: Titkos verseny a Tour de France rejtett világában: dopping, leplezés és győzelem bármi áron

Szóval dopping ügyben már vannak infóim. ;]
Egyébként gondolkodtam rajta hogy egyszer az életben kíváncsiságból kipróbálnám az EPO-t hogy vajon mennyit dob hozzá a teljesítményhez. :)

Més que un club!

(#55440) Valkűr válasza Because (#55438) üzenetére


Valkűr
őstag

Azt nem figyeltem, h 10 sebességesről van szó...Csak azt látom, h a három is kezd kihalni és maradnak a dupla lánctányérok, én ebből indultam ki..És csak egy részét irtam le a dolognak, a felniket , gumikat még meg sem emlitettem, ami szintén kérdéses lesz a későbbiekben. Keressetek nekem ma 7-8 sebességes normális minőségű alkatrészeket, találtok? Ahogy halad a dolog igy jár a 26-os bringa, és a 3x9 sebesség is...Egyébként tőlem aztán mindenki csinál amit akar, amit leirtam csak egy észrevétel volt :) Csak egy példát emlitenék, itt nálunk az üzeletek már nem tartanak 26-os hajtogatós külsőket, a normálisabbakért is úgy kell a neten vadászni, h emberi áron megkapjam. Drótperemes 26-os gumi is össz vissz 2 fajta volt , mind 27 és 29-es.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#55441) Because válasza Valkűr (#55440) üzenetére


Because
őstag

bármelyik 9 sebis hátsó váltó jó lesz, HG50 már teljesen elfogadható kazettában, elől pedig működni fog a 9-es 3 sebis hajtókar akár 7-es rendszerrel is

(#55442) Valkűr válasza Because (#55441) üzenetére


Valkűr
őstag

Persze, h jó...De nézd meg a 9 sebességes régebbi több éves hátsó váltók árait, a 2008-as XT annyiba került mint az új XT...Hol itt az arányosság?

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#55443) Because válasza Valkűr (#55442) üzenetére


Because
őstag

továbbra is úgy érzem aki valamennyire is foglalkozik a sporttal az lecseréli a bringát addigra...

amúgy nekem melóba a tourney-nél nem is kell jobb (elrontottam mert altussal nyomulok :) )

(#55444) MPowerPH válasza Hasaggymeg (#55430) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nalam a hidros fek ott kezdodik, hogy Magura. Es azon belul is a felso kategoria. En MT6-ot akartam, szerencsevel lett a 8-as. Nincs olyan Shimano fek, ami akar a kezelebe er meg az MT6-nak is. Az SLX meg ugye alapbol csak kozepkategoria Shimanonal is, eleg csak megnezni, mennyit kernek erte.

Don't Tread On Me

(#55445) Valkűr válasza MPowerPH (#55444) üzenetére


Valkűr
őstag

Árban sem egy kategória, mert amibe 1 szett Magura kerül abból még XT -ből is meg van egy első és hátsó szett együtt..Nem is értem miért emlegetjük egy lapon őket. A Magura szégyene lenne, ha 120 ezerért gyengébb lenne mint az SLX vagy akár az XT. De ettől még az SLX nem lesz szar, csak más felhasználási területre tervezték.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#55446) MPowerPH válasza Valkűr (#55445) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, csak a linkelt bicajon egy SLX fek van, a hajtas egyeb elemeit nem is sorolom. Nem latom azt, hogy ez miert jo vetel, foleg ennyiert, ilyen alkatreszekkel. Kb. £700-at ha er az egesz bicaj, igy ujonnan. Ennyit kapnal erte ebayen, ha most meghirdetned. Magam ezt, hasznalt vazzal es villaval, es uj alkatreszekbol latatlanban is maximum kihoztam volna £800 -bol, pont a felebol. Ezek az alu vazak eleg nevetseges aron mennek a piacon, legalabbis itt UK-ban.
Mert ugye arrol akart meggyozni a linkel, hogy inkabb egy ilyenbe oltem volna a penzt. Az oke, csak nem latom, ebben mi az extra.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#55447) Lenkobold


Lenkobold
újonc

IronClad kesztyűket hol árulnak vajon itthon?

Elegem van a fél szezont kibírni képtelen, szétfoszló nemez-szerűségből gyártott vackokból (kb. minden bringás-kesztyű ugyanazzal a szürke, hulladék anyaggal készül a tenyérrészen), úgyhogy rámennék a minőségre.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#55448) Valkűr válasza Lenkobold (#55447) üzenetére


Valkűr
őstag

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#55449) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Megjottek, most neki is allok. :)

Kiszamolva, azon a bicajon a hajtas+fekek most £304 -et ernek. Ugyan ez az en altalam osszerakott konfiguracioban £780 -ba fajna. :U (mai arakon, Rosebike webshopbol osszerakva)

Don't Tread On Me

(#55450) Doki-HUN1978 válasza Lenkobold (#55447) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Én anno csak Pestről tudtam webshopból rendelni...

"A szórakozottság a zsenik erénye"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.