Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42451) Mittu88 válasza Milka 78 (#42415) üzenetére


Mittu88
senior tag

Az 1 órás út alatt én se éreztem kényelmetlennek, csak másnapra kidörzsölte a bőrömet. Egy kerékpáros alsónadrág vételét terveztem így is, azzal 2-2,5 órát kibírok remélhetőleg, hosszabb útra meg nem megyek.
Köszi az infót!

[ Szerkesztve ]

(#42452) Bicskás válasza Napfénysüti (#42441) üzenetére


Bicskás
tag

Te versenyző vagy ?

(#42453) Napfénysüti válasza Bicskás (#42452) üzenetére

Nem, csak egy lelkes amatőr hobbikerékpáros. :N Bár idén szeretnék 1-2 amatőr versenyen indulni. :K
Tavaly nyár óta tekerek csak többet, az outimat is szeptemberben vettem.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#42454) Cathfaern válasza fjudors (#42446) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"a mértékegység meg nézőpont kérdése, de akkor se értem, hogy jön ide..a 29-es monti azért 29-es, mert ez a mérete"
Ugye az a gond, hogy:
Országúti / trekking esetén amikor 28"-osnak neveznek egy kereket, annak 622-es felnije van, és tipikusan 23-42mm vastag gumija
MTB esetén amikor 29"-osnak neveznek egy kereket, akkor 622-es felnije van, viszont előző kategóriánál ballonosabb gumija, ettől lesz 1 inch-el több.

Szóval méretre egy 29erben meg egy trekkingben ugyanakkora felni van. Mégis más kerékméretnek nevezik.

(#42455) ivana válasza Cathfaern (#42454) üzenetére


ivana
Ármester

Mondjuk az is egy jó kérdés ezeket a számokat honnan szedték, mert egy országúti kerék gumival, olyan 26" ~660mm átmérőjű.

(#42456) Mittu88


Mittu88
senior tag

Wikipédián a következőt olvastam a kerékpár vázzal kapcsolatosan: "alumínium: könnyű, nem olyan rugalmas, mint az acél, ezért hasznos élettartama 3-5 év;"
Ez komoly? max. 5 évet bír egy alu váz? mi történik vele, elreped?

(#42457) Solad válasza Mittu88 (#42456) üzenetére


Solad
őstag

Nemtom, kérdezd a 12 éve aluvázam :D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#42458) bandus


bandus
veterán

kezdő bringásként jelenleg ezek vannak a kosaramban: pedál, stopli, cipő, kulacstartó, kesztyű. sisakot itthon veszek meg egyelőre ruházatot is. van amire nem gondoltam (biztosan :) )? ti mit vennétek még első bevásárlás gyanánt?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#42459) Syd69 válasza Mittu88 (#42456) üzenetére


Syd69
aktív tag

Ez ugyanaz a cikk amelyik 1 évet ír karbonvázra?

Alma

(#42460) Syd69 válasza bandus (#42458) üzenetére


Syd69
aktív tag

pumpa...

Alma

(#42461) hegyimorc válasza bandus (#42458) üzenetére


hegyimorc
senior tag

pótbelső és egy kis doboz tip-top, gumileszedő, minipumpa, valami mini multi szerszám láncbontóval, patentszem ... és ezekhez egy nyeregtáska

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#42462) boost válasza bandus (#42458) üzenetére


boost
addikt

2 db macskaszem az első kerékre.

(#42463) Napfénysüti válasza bandus (#42458) üzenetére

Pedálhoz szokott járni stopli is azt elvileg nem kell külön venned.

Més que un club!

(#42464) Pttypang válasza Napfénysüti (#42463) üzenetére


Pttypang
veterán

Elobb-utobb ugyis elkopik, legalabb lesz tartalek.

Everybody lies.

(#42465) Mittu88 válasza Syd69 (#42459) üzenetére


Mittu88
senior tag

Nem. De ezek szerint nettó bullsh.t. Azért ez megkönnyebbülés :D

(#42466) bandus válasza hegyimorc (#42461) üzenetére


bandus
veterán

köszönöm! és persze a többieknek is, sokat számít a segítségetek :)

szerszámok közül ezt: [link], vagy ezt [link] vennétek? esetleg ez: [link]. gumileszedőnek feltételezem ezt megfelel: [link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#42467) Napfénysüti válasza Pttypang (#42464) üzenetére

Igaz de kezdésnek nem kell két szett stopli azért írtam. Viszont ha belefér és hosszú távra gondol akkor tényleg vehet 1 pár stoplit.
Egyébként mennyit szoktak a stoplik nagy általánosságban bírni?

Més que un club!

(#42468) hegyimorc válasza bandus (#42466) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"szerszámok közül ezt: [link], vagy ezt [link] vennétek? esetleg ez: [link]. "

Egyiket sem. Mi van ha elszakad a láncod?

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#42469) bandus válasza hegyimorc (#42468) üzenetére


bandus
veterán

ezen mintha már lenne ilyen cucc: [link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#42470) hegyimorc válasza bandus (#42469) üzenetére


hegyimorc
senior tag

igen

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#42471) szjoci válasza bandus (#42458) üzenetére


szjoci
őstag

Azon kívül amit a többiek felsoroltak, nálam még egy láncomhoz való patentszem is szokott lenni.

(#42472) Novics válasza Maximum1 (#42429) üzenetére


Novics
senior tag

:R Nem ismertem ezt az oldalt. (Mondjuk ez nálam nem meglepő.) Érdemes körbenézni rajta.

szerk: Hopp, és mit találtam?! :DD

[ Szerkesztve ]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#42473) boost


boost
addikt

(#42474) bandus válasza szjoci (#42471) üzenetére


bandus
veterán

azt szerintem már veszek itthon, rosebike oldalán nem találom. már csak egy országúti belső gumi kell, van ebből valamiféle bestbuy? ilyen kerekek lesznek a gépen, ha ez számít: Maddux RS 3.0, 32-hole.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#42475) Napfénysüti válasza bandus (#42474) üzenetére

Belsőből én sima Decathlonos 900 Ft-ost szoktam venni.

Més que un club!

(#42476) Runner_fxr válasza fjudors (#42434) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Valóban sokat számít a geometria, de egy 29"-es vagy nevezzük 622-es felniméretet fogadó mtb váznak, mindenképpen teljesen más lesz a geometriája mint mondjuk egy 27,5" azaz 584mm-es kereket fogadó váznak. Variálhatsz a gumikkal, de az alapvetően nem változtatja meg a kerékpár menetdinamikáját.
Épp ezért én azt se kedvelem amikor valaki egy 26"-os 559-es kereket fogadó vázba belerakja a 27,5" azaz 584-es kereket. Nem arra van tervezve. Használni lehet, de nem az igazi.

Amit én fentebb leírtam a kerékméretekről és rugóutakról az személyes tapasztalaton alapszik. Nyilván nem szentírás, mint írtam saját vélemény, de gyakorlati tapasztalaton alapszik, nem csak elmélkedésen!
Volt szerencsém rengeteg féle montihoz. Országútiban nincs túl nagy tapasztalatom, persze próbáltam, de ott nincs olyan sokrétű tapasztalatom a különböző outik sajátosságai terén, de montinál más a helyzet, rengeteg féle montim volt és igen régóta űzöm a sportot.
Ezért itt bátrabban adok tanácsot, és én úgy tapasztaltam, hogy a 29"-es bringák merevben és fully-ban 130mm-es rugóútig életképesek. Felette elvéreznek a túl nagy kerék miatt, ha megnézed a gyártókat, 130mm felett elég kevés 29"-es gép van. Mondjuk 140-ig bezárólag. Leszámítva pár típust, 140 felett 27,5" az uralkodó, ez is az én álláspontom igazolja, miszerint kerékméretet elsősorban nem testmagasság hanem bringázási stílus alapján érdemes választani. Hiába rakod a 29"-re a vékonyabb külsőt az attól még nem sok mindent változtat, annak köze nem lesz a 27,5" fordulékonyságához.

A vázmérettel kapcsolatban annyit tudok mondani, hogy én pont azért szeretek a tényleges csőhosszal számolni mert az egy fix adat, ami nem változik. A méret táblázatok mindig csak ajánlások, a próba dönti el. Ha épp határon vagy, amikor mindkét méret jó lehet, akkor érdemes ráülni mindkét méretre mikor választasz.

(#42449) entropy: Ez a fel le ugrálás inkább rutin kérdése, sokféle bringával meg lehet csinálni.
Nem nagy dolog. Mi Bergamon-al foglalkozunk, ezek jó minőségű Német kerékpárok. Ezt nyugodt szívvel tudom ajánlani mert ismerem őket:
Bergamont Helix 4.0
Bergamont Revox 3.0
Bergamont Revox 4.0
Ezenkívül van még sok jó gyártó mint fentebb is írtam már, onnan is bátran válogathatsz.
Ha használtat akarsz az mindig lutri, mivel nem értesz hozzá ezért én nem javaslom. Lehet jó üzleteket kötni, de érteni kell hozzá. Az a Bulls elmegy kategória, bár nem tudom miért van tökig leengedve benne a levegős tag, abban se vagyok biztos, hogy az méretben a belevaló. Az ilyen kategóriájú fully mtb-ok csak kényelmes túrákra valók, nem csapatásra. Esetleg egy régebbi specialized epic-et vagy stumpjumpert ajánlanék, azok jó kis gépek, de át kell nézni nagyon. Használt fully montinál még inkább észnél kell lenni mert több a hibalehetőség.

(#42477) vasi89 válasza Mittu88 (#42456) üzenetére


vasi89
addikt

Idén vettem egy 10 éves Spec Enduro vázat. Egy repedés sincs rajta sehol :) Aki írta nagyon negatív tapasztalatai lehetnek :D

(#42478) peugeotmate válasza Runner_fxr (#42433) üzenetére


peugeotmate
őstag

Nagyobb felütéseknél (pl. görönygösebb úton) is jelen van ez a "hiba". Merev villával nem lehetne idővel kiküszöbölni ezt a jelenséget? :F

meg

(#42479) Peczek válasza entropy (#42414) üzenetére


Peczek
aktív tag

Amikor kerékpárt akartam venni, nagyjából nekem is ezek a felsorolt szempontok jöttek elő (na jó, én több erdő, mint város.)

Ezek alapján én az Author-nek a cross típusú kerékpárjait találtam (hasonló, mint a trekking, de a trekkingről nekem egy kicsit a holland nyugdíjjas városi biciklije ugrott be). Az Author cross kerékpárja inkább sportos, külsőre hasonlit a MTB-ra, de más a vázgeometria. 28-as kerék (vékony, de kicsit recés gumi, könnyű váz).

Én egy Stratos SX-et vettem, kb. 8 éve, és imádom. Az erdei aszfaltot (Pilis, Vértes, Gerecse stb:) imádja, a döngölt földútra tökéletes, a nagyon köves utat nem, de ez nem egy downhill.

Ezeket olvasd.

Sajnos 8 éve is kb. 109 eFt volt, ma már a Stratos 170 körül van.

(#42480) entropy válasza Peczek (#42479) üzenetére


entropy
tag

Köszi szépen!
Elgondolkozok ezen a bringán, elég jókat írnak róla...
(#42476) Runner_fxr Neked is köszönöm szépen a választ, most már egész jól körvonalazódik az, hogy mire van szükségem.

(#42481) Runner_fxr válasza peugeotmate (#42478) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Egy gyors zár nem tudja olyan stabilan fogni a kereket, nagyobb felütésnél minimálisan megmozdulhat a kerék ami már okozhat a tárcsaféknél némi eltérést, ilyenkor kicsit cicereg a tárcsa. Aztán abbahagyja. Vagy nagyon szigorúan nézed ezeket a kis hangokat, vagy valóban van gond. Látatlanban nehéz pontos választ adni. Ha esetleg gyárilag túl van töltve olajjal akkor is lehet gond, mert túl kicsi a rés a betét és a tárcsa között, néha ilyen is előfordul. A merev villával se érnél el többet, abba is gyorszár van. Esetleg kanyarokba, kiállva tekerésnél lenne merevebb kicsit.

(#42482) entropy


entropy
tag

Erről a bicikliről mi a véleményetek?
A 36cm-es vázméret az mit takar? Nekem nagyon kicsinek tűnik.

(#42483) Zolka75


Zolka75
tag

Szevasztok egy kis segítség kellene KTM matrica szettet esetleg valaki nem tud pesti üzletben
legalább tíz boltban kerestem már és sehol nem találok vidéki web shop ból rendelni meg már túl húzós
lenne az ára aki esetleg tud Pesten motoros avagy autós boltban kérem ossza meg velem az infót köszönöm :R ilyet keresek !

[ Szerkesztve ]

Zolka, Galaxy A5

(#42484) zoli03 válasza entropy (#42482) üzenetére


zoli03
őstag

Elég drága a felszereltségéhez képest. Ez valami extra kicsi váz, 14", nagyon-nagyon alacsony embernek való. A 36 cm amúgy a nyeregvázcső hosszát jelenti.

(#42485) entropy válasza zoli03 (#42484) üzenetére


entropy
tag

Köszi! :)

(#42486) L.L.


L.L.
senior tag

Sziasztok. Kerékpárt szeretnék vásárolni, a 8 éves fiammal kirándulgatni alkalmanként, ezért csak alsó kategóriában gondolkodom. A véleményetek kérném, hogy a kettő kiszemelt közül melyiket javasoljátok a vázolt használatra. Köszönöm

Rockrider 340
Alpina eco m20

[ Szerkesztve ]

(#42487) Peczek válasza L.L. (#42486) üzenetére


Peczek
aktív tag

Vagy veszel használtat (ha te is használod, az új kerékpár 1-2 hónap múlva ugyanúgy fog kinézni, mint amit használtan vettél - féláron).

[ Szerkesztve ]

(#42488) ivana válasza L.L. (#42486) üzenetére


ivana
Ármester

Először azt lenne jó tudni, hogy milyen terepen mentek. Ezek a alsó kategóriás suntour villák szemétbe valók, csak a sebességet veszik el. A 26-os kerék se célszerű általában.

(#42489) Cathfaern válasza ivana (#42488) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

8 éves gyerekkel szerintem tuti kezdésnek a Grand Canyon oldalán fognak letekerni :) A célra bőven jó az általa linkelt bicikli bármelyike.

(#42490) ivana válasza Cathfaern (#42489) üzenetére


ivana
Ármester

Gondoltam :) Csak arra akartam rávilágítani, hogy aszfaltra ezeknek semmi értelme, mondjuk terepre meg főleg nem. :) Valami nagy kerekű akár kontrás gép sokkal nagyobb élvezetet nyújt ha már a gyerekkel úgyis lassan kell menni.

(#42491) entropy


entropy
tag

Erről a bicikliről mi a véleményetek?
Egy napnyi olvasgatás-nézelődés után ezt találtam megfelelőnek számomra, a 27.5"-nak utánaolvasva elég jól hangzik menettulajdonságokban... Na már most kérdés, hogy 80%-ban városi használatra megéri vajon ezt venni?

(#42492) ivana válasza entropy (#42491) üzenetére


ivana
Ármester

80%-ban városi használatra Nem, trekking, esetleg cross trekking. Mondjuk városba jobb valami olyan amiért nem kár.

(#42493) peugeotmate válasza Runner_fxr (#42481) üzenetére


peugeotmate
őstag

Megpörgettem délután a kereket és most néma. Nem ér hozzá a tárcsa. Lehet azért éleződött ki ez most ennyire, mivel közel slick gumikra váltottam, a lánc és a racsni is meg lett tisztítva, előbbi újrakenve és a váltó is pöpecül be lett állítva. Így már csak a kerék felől érkező zajokra lehetek figyelmes. Megpróbálok hozzászokni, mert 3 beállítás alkalmával csak feltűnt volna valakinek, hogy nagyobb gebasz van. Legalábbis ebben bízom. Köszi a segítséget!

meg

(#42494) Runner_fxr válasza entropy (#42491) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem nem. Nagyobb kerekut valassz. Cross trekking vagy 29"-es monti. Illetve alivio valto ala nem mennek.

(#42495) entropy válasza Runner_fxr (#42494) üzenetére


entropy
tag

29-ről azt olvastam, hogy a gyors manőverezésben már hátránya van. Valahogy jó alternatívának tartom ezt a 26 és 29 közti megoldást.
A váltót meg utólag is le lehet cserélni ha nem megfelelő (nehezen tudom elképzelni h nekem nem lenne elég jó), nem?
Mielőtt döntenék 29 és 27.5, 26 között mindenképp ki fogom próbálni őket, mert olyat szeretnék ami a lehető legjobban passzol hozzám. Nem akarok elhamarkodottan dönteni, csak a 27.5 tűnik így látatlanban a legjobb választásnak.

Juteszembe... Városban szoktam látni, hogy biciklisek maszkban járnak, egy ilyen komolyabb maszk mennyibe kerül és van értelme egyáltalán? Igazából az autógázt nem szívesen szívom...

[ Szerkesztve ]

(#42496) Napfénysüti

Ma kész lett a bringám, már csak a kék Fizik bandázs hiányzik róla:

Annyira szép lett, nekem öröm ránézni ez kábé egy álmom beteljesülése most. :R

Més que un club!

(#42497) bandus válasza Napfénysüti (#42496) üzenetére


bandus
veterán

valóban nagyon szép, reméljük sok örömöd leled benne :R

kérjük majd a beszámolót, hogy mennyiben nyújt többet az új kerékszett.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#42498) zoli03 válasza entropy (#42495) üzenetére


zoli03
őstag

80%-ban városi használatra minek akarsz MTB-t? A maradék 20%-ban hol lenne használva?

(#42499) Napfénysüti válasza bandus (#42497) üzenetére

Pénteken lesz egy baráti verseny ahol Velencén egy kilátóhoz kell tízszer feltekerni azt hiszem az ideális teszt lesz. De ha normális idő lesz már csütörötkön mennék vele egy karikát.
Persze hogy most romlott el az idő. :DDD
Amúgy azért eltököltem ma, ugye kapott új fékbetéteket (SwissStop GHP2) plusz be kellett állítanom a hátsó váltót az új sor miatt meg kicsit az elsőn is hangoltam. Remélem élesben is gyorsan pakolja majd a fokozatokat.

Més que un club!

(#42500) Unsign válasza Runner_fxr (#42425) üzenetére


Unsign
tag

Köszönöm a segítséged 29er témában. Próba alapján valóban a S-es váz a jó a 170 cm-emhez, az M-es már necces volt. Egy Meridat (és GT-t) próbáltam és ez a méret tökéletes volt. Egyelőre a Torpado Mercury T78 tűnik ár és felszereltség tekintetében a legjobbnak (max 140e a keret és újat vennek). A márkát egyelőre jobban nem ismerem mint képet és specifikációk, így még nézelődök. Van pro, kontra érv a Torpado mellett vagy ellen?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.