Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42151) Hasaggymeg válasza Cathfaern (#42150) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha nem haragszol meg ezt a hozzászólásodat nem mutatom meg nejemnek! ;] Amúgy meglepő fényereje van.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#42152) Cathfaern válasza Hasaggymeg (#42151) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Persze, értem én, hogy nem segítettem... :D

(#42153) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#42149) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Kis szarról annyit, hogy a Cree XP-E color led 3,45*3,45mm-es, ennek kb fele, vagy még kevesebb maga a LED része. Meg akartam mérni, hogy melyik irányból vezet (multimétereknek van ilyen opciója), hát olyat villant a képembe, hogy a másodperc tört részéig semmit sem láttam (ugye, hirtelen elengedtem)

Ne becsüld le a power ledeket, mert nagyon durva fényük tud lenni.

Az én bajom inkább az áramforrás, ami ilyen méretben CR2032 szokott lenni, ebbe mindjárt kettő.

Ha mindegy az ár, csak lássák az asszonyt, akkor van ez a drágaság beépített akkuval. Ott volt a bringaexpón is, irgalmatlan durva fénye van.

Ha fontos az ár is, akkor talán egy ilyen.
Amúgy ami volt lidliben készlet, annak is elég jó hátsó fénye van.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#42154) Hasaggymeg válasza -=RelakS=- (#42153) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Na igen,többek között azzal a két kis költséges elemmel van nekem is bajom,mert olyannal működő lámpát mely ne merítette volna gyorsan le őket még nem találkoztam. Kösz a tippeket,de ismerve "rugalmasságát" nem fog tágítani a macskaszem mellől. Van neki általában egyetlen nyomós és mindent elsöprő érve: Teccik! :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#42155) truefx válasza Hasaggymeg (#42154) üzenetére


truefx
aktív tag

Alternatíva még a Bontrager Glo/Ember, kisebb, mint a cateye, csak 1-1 lapos elem kell neki, de jó fénye van, és még kisebb. (és fele ennyibe is kerül)

[ Szerkesztve ]

(#42156) Runner_fxr válasza albiosz (#42126) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szia! Szervize válogatja, hogy milyen "csomagokat" állítanak össze, de általában 2-3 féle generál szokott lenni.
Bármelyiket is választod, ez kizárólag a munkadíjat jelenti, minden cserélendő alkatrész, akár egy új bovden, bovdenház, fékbetét, plusz költséget jelent.
A legkisebb a kis szerviz, kb. 5 ezer ft, ez egy teljes átnézés, beállítás, esetleg lánc és fogaskeréksor tisztítás.
A közepes, vagy nagy szerviz kb. 10-12 ezer ft, ez ugyan az mint a kicsi, pluszban az összes bontható csapágy szét van szedve, kipucolva, újra zsírozva, illetve még kerék centírozás is benne szokott lenni.
A villa generál valóban ettől különálló művelet, mivel egy hidraulikus villa kisszervize önmagában 7 ezer ft körül indul. Komplett csomagban 15-16 körül szokott olyan lenni, amiben egy alap villa generál is benne van.
Villa esetében ez annyit jelent, hogy szétszedik, kipucolják belőle a koszt, kap friss olajat a csillapító egység, a szimmeringeket megkenik teleszkópzsírral belülről.
Teleszkóp szervizre viszont csak akkor van szükség ha valódi teleszkópos villa van a bringádban, ha ilyen alap, "eldobható" suntour, amiben nincs csillapítás se, azzal nem sok mindent lehet kezdeni. Persze azt is szét lehet szedni, általában egy 10-es anyát vagy egy 5-ös inbuszt kell kitekerni alul és már szét is tudod húzni a legtöbbet, de ezt otthon is el lehet végezni, különösebb, speciális szerszám nélkül. Kiöntöd belőle a koszt, áttörölgeted, adsz neki valami kenőanyagot, aztán vagy elkezd mozogni vagy nem.
Jó tanácsként még annyi, hogy ha van rá mód, ne az erkélyen, teraszon tárold a bringát, mert ez leamortizálja hamar. A drágább bringákat is ugyan úgy. Fűtött helyen célszerű tárolni ha azt akarod, hogy hosszútávon is működőképes legyen.
Újpesten sajnos nem vagyok képben, ha a XI. vagy II. kerületben jársz itt tudok ajánlani párat.

[ Szerkesztve ]

(#42157) csinglinglin


csinglinglin
csendes tag

Üdv! Rendelne mostanság valaki a bike-discount.de-ről?

A hajtásom kell rendberanom, ezért kellene fogas+lánc és valamilyen hajtókar (ezt nem tudom eldönteni, esetleg a Deore FC-M590 jó innen? 2 méter és 110 kg vagyok, és egy erősebb Kona montihoz kellene, mindenképpen valamilyen Hollowtech II-es).

Előre is köszönöm a helpet!

[ Szerkesztve ]

(#42158) parkr válasza csinglinglin (#42157) üzenetére


parkr
őstag

1800 ft a szállítás. emiatt ne várj másra.

(#42159) csinglinglin válasza parkr (#42158) üzenetére


csinglinglin
csendes tag

Azta. Rendben... Ezt nem tudtam. Köszi!

(#42160) cseter válasza Hasaggymeg (#42145) üzenetére


cseter
tag

Nekem ilyen órám van,teljessen jó egyszerű beallitani még egyszer sem zavarodott meg,ajanlom,+a szilikon tartót lehet venni pluszba,kulonbozo színekben

(#42161) csinglinglin válasza csinglinglin (#42159) üzenetére


csinglinglin
csendes tag

Még egy dolog... az oldalról tud esetleg nekem valaki általánosabb zsírt ajánlani? A középrészhez, kormánycsapihoz kellene, és a hasonló menetek megkenéséhez.

[ Szerkesztve ]

(#42162) hegyimorc válasza Hasaggymeg (#42145) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nekem van ilyen pici villogóm, de elsősorban azért, mert annyira pici és könnyű, hogy állandóan a kormányon maradhat, így ha nincs nálam rendes lámpa, végszükség esetén ez is jobb mint a semmi. Villogónak jó, világítani viszont nem lehet vele.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#42163) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Kerékpárokat szeretnénk vásárolni.

Néztük a Decathlonba a Rockrider 340-t, illetve a Hervisbe az X-Fact 28" Cross kerékpárokat. Melyik jobb minőség, melyikre érdemesebb beruházni?

Főleg városi közlekedésre kellene, illetve néha elmenni "túrázgatni"

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#42164) Runner_fxr válasza cellpeti (#42163) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A Rockrider 340, 26"-os kerekű mtb, ha városi közlekedésre kéne, akkor inkább egy 28"-as kerekűt vennék.
Amúgy meg kb mindegy, mindkét "márka" ugyan olyan gyenge minőségű. Persze az alap modelleket még megérheti megvenni, mer ebbe a kategóriába a nevesebb gyártók sem kápráztatnak el. Viszont ha az alap modellnél jobbat vennél, akkor már valódi kerékpár márkát válassz, mert itt nem versenyképesek a rockriderek és x-fact-ok a gagyi vázaikkal. Hiába van rajtuk jobb felszereltség, maga a váz egy trágya.

(#42165) Krisz79 válasza Cadal (#42148) üzenetére


Krisz79
őstag

Többet tud,mint a jelenlegi Sigám Bc 8.12 (4.e. Ft.)
Ami teszik ,hogy vezeték nélküli,de ki tudja mennyire stabil, mobil,gps,nagyfeszültség közelében.
Az ára jobb valamivel, fene tudja érdemes-e lecserélnem...

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#42166) Zebu válasza csinglinglin (#42157) üzenetére


Zebu
addikt

250 Euro felett meg ingyenes :)

(#42167) Narakh


Narakh
senior tag

Emlékszem, valaki linkelte itt egyszer ezt a kulacsot. Tudtok hasonló hőszigetelős megoldásról nagyobb űrmértékkel?

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#42168) Hasaggymeg válasza cseter (#42160) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Köszönöm,megnyugtattál,mert amúgy sem tudnám meggyőzni nejem az ellenkezőjéről! :)

(#42162) hegyimorc ...hátra kellene a piros fényű,oda elég ha látható,hátrafelé úgysem néz csak próbál nem leszakadni. :D

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#42169) Zebu


Zebu
addikt

Fú ezek de királyok: [link]

(#42170) cellpeti válasza Runner_fxr (#42164) üzenetére


cellpeti
veterán

a helyzet, hogy most erre tellik. Van ami jobban tetszik, de azt most nem engedhetjük meg magunknak, mert 2db kell

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#42171) hegyimorc válasza Hasaggymeg (#42168) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Bocs, azt nem is figyeltem, hogy hátra lesz. Oda szerintem jó

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#42172) Zebu válasza Zebu (#42169) üzenetére


Zebu
addikt

Ez mégjobb: [link]

Hátha kedvet kaptok mezekhez :D

(#42173) Hasaggymeg válasza hegyimorc (#42171) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

:R

(#42172) Zebu ....az az izomrostos az tényleg jó!

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#42174) Zebu válasza Hasaggymeg (#42173) üzenetére


Zebu
addikt

Nekem a csokor nyakkendős a favorit! :)
Ezek a szettek sem rosszak amúgy. Már rendeltem korábban. Egész jók.

(#42175) atok666 válasza Cadal (#42148) üzenetére


atok666
őstag

Miert fontos a sebesseg? Erdekel :)

Atok

(#42176) zool1 válasza atok666 (#42175) üzenetére


zool1
őstag

A kilométeróra nekem vagy az aktuális sebességet mutatja, vagy a megtett kilométert. Így van megszokva korábbról. :K

[ Szerkesztve ]

(#42177) Zebu válasza atok666 (#42175) üzenetére


Zebu
addikt

Gyorshajtás junóóóó! :B ;)

(#42178) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Valaki nem megy el megnézni ezt a Kona kahuna 29er-t? Ha feladná postán, meg is venném :U .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#42179) Runner_fxr válasza cellpeti (#42170) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Persze, érthető, csak válaszoltam a kérdésedre. Mint írtam, ha alap gépre van lehetőséged, tehát 60-80 ezer körüli összeget szánsz rá, akkor valójában majdnem mindegy, hogy milyen márkát választasz. Kivéve a teszkó szökevényeket,mert azok tényleg vállalhatatlanok. Decathlon, Hervis, Intersport ennél azért jobb.

(#42180) Kickass válasza Narakh (#42167) üzenetére


Kickass
őstag

Ha már kulacs kérdés.

Létezik olyan kulacs ami a tekerős nyakrésznél tökéletesen zár és nem ereszt?
Mostanimból állandóan kilötyög a cucc és a cukros izotóniás víz mindenhol megtapad a vázon összeszedve a koszt.

(#42181) Hasaggymeg válasza Tothgera30 (#42178) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A lehűlés első jelei? ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#42182) Napfénysüti válasza Kickass (#42180) üzenetére

A Longus kulacsom jól zár, én is izotóniás cuccot szoktam magammal vinni és még sose folyt ki.

Megjöttek a Conti gumik, már a csomagolásuk is elég bizalomgerjesztő: :)

Büszkén hirdetik a dobozon hogy a Tour magazinnál egymás után háromszor lett tesztgyőztes a típus. :D

Baromi kíváncsi vagyok mennyit számít egy igazán minőségi gumi de sajnos releváns tapasztalatom nem lesz mert a jelenlegi felnire már ugye nem dobom fel. :U

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#42183) Rottweiler89 válasza Acef (#42134) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Köszönöm, ez jó is lesz, mert a jó öreg CST már életveszélyesen néz ki, mellesleg azt sem tudom, mióta van rajta. 1,75-ös a mostani, kipróbálom már a 2.1-eset is...

Küllő, sárvédő ügyben valaki? :R

Üdv: Rottweiler89

(#42184) jackbacsi87 válasza Kickass (#42180) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

3 kulacsom van, mindhárom folyatott. Raktam a menethez pár gumigyűrűt, azóta tisztább, szárazabb érzés. (Ne kérdezd hol vettem, olyan ez itthon mint a porcica: képződik.)

(#42185) RichieTri válasza csinglinglin (#42157) üzenetére


RichieTri
senior tag

pont hétfőn jött meg onnan egy csomag :S

az 590-s deore jó lesz alapfelhasználásra,viszont érdekes a csapágya nem a legjobb.
haver vett nemrég ugyaninnen és ugyanezt. 195/90 méretekkel és akárhogy pucolja akárhogy rakja össze 2-3 hét után elkezd ropogni. a legszebb az egészben, hogy full-trekking üzemmódban.
volt 765-ös és 770-s XT-m asszem azoknak sem volt komolyabb csapágyuk és simán bírták a maratont/xterrát.
sőt most BB30-as X0-m van ami még nyitottabb csapágyazású és az sem ropog(pedig eláztam már vele) 70% tereppel.

zsír

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#42186) Kickass válasza Rottweiler89 (#42183) üzenetére


Kickass
őstag

Elsőkörben megpróbálom a gumigyűrűt, szerintem én is találok otthon :D:D

Napfénysüti: a Longus kulacsod valami basic cucc? Link esetleg? :R

(#42187) Because válasza jackbacsi87 (#42184) üzenetére


Because
őstag

gumigyűrű aka befőttes gumi :D

(#42188) Zebu válasza Napfénysüti (#42182) üzenetére


Zebu
addikt

Jajj mit szenvedtem a hajtogatóssal mire feltettem....

(#42189) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#42182) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jó azt még így nézegetni pár napig mielőtt feltépné az ember a dobozokat,mi?! ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#42190) jackbacsi87 válasza Because (#42187) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

azaz! nem jutott eszembe a neve, google meg gumigyűrű néven adta:):)

(#42191) Napfénysüti válasza Kickass (#42186) üzenetére

Pont ilyen: Longus 750ml

Hasaggymeg: nézegetni nem fogom mert szüleimnél hagytam. :DDD
Tegnap este kibontottam, emgnéztem és nyugtáztam hogy jó méretet küldtek. Úgyis oda viszik a kereket is aztán majd náluk felszerelem a sorral együtt.

Zebu: ne bíztass ilyen jóságokkal, én mindig meg tudok szenvedni a gumiszereléssel. ;]

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#42192) hegyimorc válasza Zebu (#42188) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Mit lehet azzal szenvedni? Sokkal könnyebben felmegy mint a legtöbb drótperemes.

Vagy azzal szívtál, hogy állandóan összeesett, nem akarta a kör alakot? Ha közvetlenül felrakás előtt hajtogatod szét, akkor megesik, de ha kicsit hagyod előtte, hogy kimenjen belőle a hajtogatás nyoma, akkor már nem nyeklik-nyaklik.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#42193) lacy86


lacy86
addikt

Sziasztok!

Bicikli vasarlas elott allok! Azt szeretnem kerdezni , hogy 100.000 Ft-ert ki milyen "markaju" biciklit venne!
Trekking-et szeretnek!
Gyorben vasarolnam.

Elore is koszonom a segotseget!

(#42194) boost


boost
addikt

Sziasztok, először is köszi a tanácsokat, lejjebb tettem a bicaj ülését, és jobban tudtam tekerni is.

Azóta mentem két kört vele, tegnapelőtt 10km-t, ma 17-et. (bár 15 elég lett volna, mert nem vittem vizet, de hát haza kellett még jutni. )

amit észrevettem, hogy nem jól tehettem vissza az első felnit gumicsere után, mert eléggé balra van a villában, a V fék folyton hozzáér. Ugye ez csak beállítás kérdése? Másik: kb 10 éve nem volt semmi ezen zsírozva, olajazva. Mit, hogyan álljak neki zsírozni, olajozni? Esetleg érdemes egy agycserével kezdeni?

(#42195) Narakh válasza Cadal (#42148) üzenetére


Narakh
senior tag

Egy ilyen cucc nálam is kallódik, bár még ki se bontottam, nem biztos, hogy felkerül az új vasra. Ha valaki esetleg igényt tartana rá, az most szóljon, vagy hallgasson mindörökké.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#42196) Zebu válasza hegyimorc (#42192) üzenetére


Zebu
addikt

Akkor ez lehetett a baj. Azonnal fel akartam rakni és nem maradt bent a felni peremnél, mindig kiugrott.

(#42197) Tothgera30 válasza Hasaggymeg (#42181) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Öhhhm.... kicsi a váza, de tartalék gépnek is megtartanám :B .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#42198) Napfénysüti válasza Zebu (#42196) üzenetére

A Tacx görgős gumimmal én is így jártam. De azért megoldottam. :D

Més que un club!

(#42199) Zebu válasza Napfénysüti (#42198) üzenetére


Zebu
addikt

Jah aki görgőzik is. Bocs. ;)

(#42200) Napfénysüti válasza Zebu (#42199) üzenetére

Télre kellett vennem amíg nem tekertem kint. Mondjuk nem túl izgalmas dolog de lehet közben TV-n kerékpárversenyeket nézni. ;]

Més que un club!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.