Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42951) Peczek válasza j.bravo (#42943) üzenetére


Peczek
aktív tag

Nekem 2 bicilis kerékpártartóm van vonóhorogra, Thule, az újjonnan 19 körül van. Mondjuk az nem billenthető, de igen könnyen leszerelhető, tehát nem is hiányzik. Szerintem tökéletes.

A 4 biciklis Thule olyan 40 körül van.

Azt tudnod kell, hogy a Kresz szerint ezek a kerékpártartók szabálytalanok, mert nem látszik a rendszám. Azt nem tudom, mi van a saját rendszámtartós tartókkal (gondolom az drágább), hogy át lehet-e szerelni, vagy lehet-e kérni másodrendszámot. Ebben a rendőrség elég rugalmatlan, miközben láttunk már rendőrautón ilyen kerékpártartót.

[ Szerkesztve ]

(#42952) krisztian7 válasza Napfénysüti (#42949) üzenetére


krisztian7
tag

Netes kép, de szerintem a lényeg átjön, mert ugyanilyen bringám van. Kép

(#42953) Napfénysüti válasza krisztian7 (#42952) üzenetére

Szerintem ebbe amúgy bele tudsz rakni cartridge-es fékpofát is csak jól be kell állítani.
maga a felfogatás az ugyanolyannak tűnik mint a gyári catridge pados fékeknek, egy imbuszcsavaros. Csak ott ugye a fékpofa egy kis fém házban van.

Nekem most ilyenek kerültek bele: GHP2 Ez ment a gyári catridge pofák helyére.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#42954) Psych0


Psych0
őstag

Sziasztok!

Tanacs kene. El van hasznalodva a lancom, mert emelkedon kiallva neha ugrik. (Ilyenkor leesik a lanc elol es lyukat utok a terdembe a valtokarral). Venni kell ujat, tiszta sor. Viszont mivel a bicot most vettem hasznaltan ezert nem tudom, hogy meddig volt igy hasznalva. Honnan tudhatom, hogy a fogaskerekeket nem ette meg a megnyult lanc?

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#42955) Slownz válasza Psych0 (#42954) üzenetére


Slownz
senior tag

Felrakod az új láncot és ha azt is dobálja, akkor a racsni is cserés (ami egyébként sanszos, így látatlanba)

(#42956) lsebestyen válasza Slownz (#42946) üzenetére


lsebestyen
addikt

Dudálástól már nem szoktam megijedni, csak ha pont mellettem dudál, viszont ha rám kiabálnak attól én is mindig berántom a kormány...Idióták tényleg, de én már elengedem...

(#42957) bandus válasza #48525824 (#42940) üzenetére


bandus
veterán

köszi!

egy közeli boltban akciósak a speci sisakok, megnézem szerintem a chamonixot és a propero 2-t is, aztán választok :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#42958) ivana válasza Psych0 (#42954) üzenetére


ivana
Ármester

Szemre érdemes, látszik rajta a kopás, ha tudod milyen egy normális lánckerék akkor egyből látszik a kopott. Viszont nem biztos, hogy ez a lánc, lehet az első váltó hibás beállítása, nyolcas a lánckerékben, gyenge hajtás (egy régi ékes szart erősebb ember gyorsan széthajt), kopott hajtás (de akkor általában a lánc is kopott)

(#42959) Psych0 válasza ivana (#42958) üzenetére


Psych0
őstag

Biztos hogy a lanc. Feltettem a legnagyobb lanckerekre, amit sosincs hasznalva, es a lanc nem ult be a fogak koze, hanem eltartodott.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#42960) #48525824


#48525824
törölt tag

Pont ma beszeltunk rola, erre pont verekedos szituba keveredtem, bar ket dolog miatt nem fajult el a dolog, a csavo csaja kozenk allt, a csavo nem mert megutni :DD

(#42961) Tothgera30 válasza Hasaggymeg (#42818) üzenetére


Tothgera30
Ármester

[link]
[link]

#42918 Hasaggymeg: Sajnos az outi igen speckó, kakább úton már sajnálja is az ember. Valahogy a cyclocross felé húzok mindig, számomra univerzálisabb, strapabíróbb gép, egy amatőr/hétköznapi felhasználónak.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#42962) Napfénysüti válasza Tothgera30 (#42961) üzenetére

Ha sok pénzem lenne vennék én is egy CX gépet az outi mellé. Egyébként mentem már murván meg földóton is a Focussal mondjuk a vékony gumi miatt rendesen para volt. :DDD Földút ha nem poros még annyira nem is gáz.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#42963) Tothgera30 válasza Napfénysüti (#42962) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nekem még CX gumikkal is ráz... :DDD Ki mihez van szokva... ezért is adtam el a Scale 60-at, egyszerűen 29er alatt nekem olyan "gödörbe akadós" mindegyik :B . Bár az X01-essel lehet nagyon gyors köröket menni, ha ráteszem a 23-as gumikat, viszont akkorákat üt egy-egy döccenőnél hogy majd leesek róla :) .

#42964 Peczek: Az acél váz örök. Lásd: SingleSpeed 29er-ek nagy része, pl.: Kona Unit 2-9 29er

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#42964) Peczek válasza merkucyo (#42919) üzenetére


Peczek
aktív tag

Nem értem ezeket a Csepel fixiket acélvázzal, 110 e-ért. Azt hittem az acél váz flett elszállt az idő. vagy mégsem ?

(#42965) #48525824 válasza Peczek (#42964) üzenetére


#48525824
törölt tag

A vazszett az kemeny 20 ezer, a royal 4* amugy jobban megeri a crmo miatt, de ott csak a vazszett 80 ezer. Semmi baj amugy a 3*-os royallal, lassan ket es fel eve hasznalok egyet, annyi a baja, hogy felevente zsirozni kell mindent, mert kulonben belerohadnak az alu cuccok

(#42966) Peczek válasza #48525824 (#42965) üzenetére


Peczek
aktív tag

Súlyra hogy áll ? Nehezebb vagy könnyebb mint az alu ?

(#42967) Novics válasza #48525824 (#42965) üzenetére


Novics
senior tag

Ja, a 4* baromi drága. Én is 3-asat vettem, arra lesz átrakva - elvileg szombatra készen lesz - a "regi" szett, de közben vettem egy olasz acélcsődört is, amin pedig kielem régi perverziómat, és egysebis építek belőle. Amit csak lehet magam akarok rajta mokolni, már csak ezért is nagy móka lesz. És sok idő.

Súlyban egyértelműen az alu a jobb, de én inkább acél parti vagyok. Nem versenyek, nem érdekel a plusz súly.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#42968) #48525824 válasza Peczek (#42966) üzenetére


#48525824
törölt tag

A crmo az hasonlo sulyban van, mint az alu, de ugye vekonyabb csovekbol lehet rugalmasabb es konnyebb anyagot elerni, mint alunal. A harom csillag sajna nehez, 3 kilo koruli talan. En atterek majd alura, mert ez a hiten acel nincs galvanizalva es tenyleg fel ev alatt rettenetesen belerohad minden, nyeregcso, monoblokk...

(#42969) j.bravo válasza Peczek (#42951) üzenetére


j.bravo
addikt

Vsz rosszul emlekezhetek akkor :) Köszi, továbbítom az infót. Hogy a rendszám atrakasaval mi van, franc se tudja...

Whatever.

(#42970) rétisün


rétisün
veterán

búcsúzom.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#42971) Napfénysüti válasza rétisün (#42970) üzenetére

Az igen, szép távot nyomtatok együtt. :R
Mi az utód?

Més que un club!

(#42972) inifini válasza rétisün (#42970) üzenetére


inifini
tag

Az szép futásteljesítmény. Mennyi idő alatt sikerült?

(#42973) rétisün válasza inifini (#42972) üzenetére


rétisün
veterán

5 év 1 hónap pár nap....

(#42971) Napfénysüti: nem tudom mi lesz, lesz-e egyáltalán :B van egy merida cyclo-cross vázas dolgozóbajárós bicajom, az is megteszi arra az évi 5-6-8 ezer km-re, bár ezért komfortban sehol sincs ezeken a príma utakon :(
viszont kényelemesebb volt már az utóbbi időben, mint a kellys, igaz (főleg télen) többet is ültem rajta.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#42974) Napfénysüti válasza rétisün (#42973) üzenetére

Ilyen futásteljesítménnyel miért hívnak téged kényelmes outisnak? :)

Més que un club!

(#42975) rétisün válasza Napfénysüti (#42974) üzenetére


rétisün
veterán

talán a 26-28-as átlagaim miatt?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#42976) Napfénysüti válasza rétisün (#42975) üzenetére

Van amikor azért is meg kell szenvedni. Ma tekertünk meló előtt egy barátommal 52km-t és 27,7-es átlag lett csak. Mondjuk ebben volt egy Bence-hegy mászás meg a Velencei-tó déli partján végig durva ellenszélben kellett menni.
A 26-28-as átlagot se tudja mindneki tartani azért egyáltalán nem sétagalopp az se főleg ha nagy távot mész. :)

Én még mindig agyalok hogy megpróbáljam-e jövő héten a 130km-es távot a Tour de Velencei-tó versenyen.
Tökös legyek vagy puhány (55km a kis táv)? :D

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#42977) rétisün válasza Napfénysüti (#42976) üzenetére


rétisün
veterán

55-ös kétszer :C

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#42978) Napfénysüti

Volt kolléganőm tegnap vett egy ilyet: Specialized Crave Pro
Első komolyabb montinak nem gyenge. ;]

Més que un club!

(#42979) Tothgera30 válasza Napfénysüti (#42978) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Imádom a kolléganőd... :P

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#42980) Napfénysüti válasza Tothgera30 (#42979) üzenetére

Asszem 1600 euro volt, osztrákoknál dolgozik és ott vette kint. Megnéztem, itthon laza 591.000 Ft ez a gép. :)

Més que un club!

(#42981) szjoci válasza Napfénysüti (#42976) üzenetére


szjoci
őstag

Én ma ilyet mentem MTB-vel, széles terepgumival, 104 kilósan (ebből 25-30 túlsúly), edzetlenül. :B
Idén először mentem ebbe az irányba, ki is köptem a tüdőmet :D

(#42982) zoli03 válasza #48525824 (#42968) üzenetére


zoli03
őstag

Nekem is van acélvázas biciklim, de semmi sem rohad bele. Bezsírozd rendesen az alkatrészeket? El nem tudom képzelni, hogy egy megzsírzott monoblokk nem jön ki könnyen, nekem 1-2 év után is simán kijön, semmi erőlködés nélkül. Mondjuk a nyeregcsövem nincs megzsírozva, mégis könnyen kijön. Igaz, én átolajoztam belülről a vázat.

(#42983) #48525824 válasza zoli03 (#42982) üzenetére


#48525824
törölt tag

Meg van zsirozva minden, most nem tudok kepet mutatni, de bringaszervizben is ketten kuzdottek vele, be kellett satuzni, hogy a monot ki lehessen tekerni es bele volt rohadva, a nyeregcso is, evente zsirozva volt meg tisztitva, bar az igaz, hogy telen-nyaron hasznalva van a bringa. Nem tudom regen hogy kezeltek az acelvazakat, de en ugy tudom, hogy galvanizalassal lehet elerni, hogy az acel ne rohadjon ossze mas fem alkatresszel vagy feluletkezelessel. Namarmost a csepelroyalon ez mind hianyzott.

A 20 eves acel raleigh vazbol meg siman kiszedtem mindent, pedig ahhoz tiz evig nem volt hozzanyulva.

[ Szerkesztve ]

(#42984) Hasaggymeg válasza Tothgera30 (#42961) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szép...bár a színe picit kihívó.Ami az utakat illeti,még autó vásárlásnál is azt néztem,hogy ne kelljen féljek,hogy egy magasabb padkán marad az eleje.Touring gumikkal szerelt 29-esem elég gyors az aszfalton is,de ha romlik az út sem gond neki.Múlt héten a Bükkben voltunk és ott olyan erdei lejtőkön is volt szerencsénk tekerni,hogy egyszer-kétszer bizony még a 1-3-as tányérok is elkeltek (talán 22/28). :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#42985) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#42980) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jól túl is van árazva,az biztos! Azért az túlzás,hogy kétharmad ennyiből vásárolsz hasonló felszerelésű Cube-ot. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#42986) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Elképzelhető, hogy a közeljövőben újra kicsit aktívabban fogok biciklizni. A kérdés, hogy mivel :) Trekking műfajnál maradnék. Jelenleg van egy lassan 4 éves biciklim (Magellan Corvus, újonnan volt 100.000 Ft) kb. 2000 km-el. Alu váz, csak nehezéknek jó teleszkóppal. Viszont méretre rendben van, kormány, stucni jó, szerintem felnikkel-kerekkel sincs gond, bár a hátsó agy menetes. Külső új rajta, belső is volt cserélve. Lánctányér, hátsó egyszer lett cserélve, de km nagy részét azután kapta... önmagában nem érzem csere érett, lánc terhelés alatt sem ugrik, váltással sincs gond. Amivel esélyesen gond van, az a hajtómű csapágy, legalábbis a lánctányér inog tekerés közben, plusz valami kattogó hang is jön abból az irányból (nehéz belőni, mert terhelés alatt nincs). Fékekre is ráférne csere. Trekking fékváltókarral végül is nincs gond, teszik a dolgukat. Igaz 7 sebességes, tehát ha a sort cserélni kell, akkor jó eséllyel ez is cserés... (már pedig ha lánctányért kell, akkor van bennük annyi km, hogy esélyesen mindent). Meg ugye akkor már legalább a hátsó váltó.
Kb. ez a kerékpár rövid leírása, jön a kérdés :)

Ha azt mondom komolyabban nekiállnék biciklizni, akkor két lehetőség van:
1. Fenti biciklit eladom, ez esetben kaphatok érte bármi értelmes összeget? És veszek újat, picit jobbat mint ez (altus-alivio szint).
2. Marad a bicikli, ami gyanúsan cserés (sor, fékváltókar, váltók, fékek) az kap minőségi cserét. Esetleg teleszkóp helyett megpróbálok merev vilát szerezni (bár ilyen reményeimet már feladtam).

Szerintetek melyiket lenne érdemesebb?

(#42987) st6969


st6969
őstag

Sziasztok,
teljesen laikus vagyok a témában, a véleményeteket szeretném kérni, mert úgy érzem, átvertek. Minimális értékről van szó, de nagyon zavar. Ma elvittem egy helyi szaküzletbe a párom Schwinn Budapest női kerékpárját, mert defektes lett (mindkét kerék, külső-belső csere). Még telefonon rákérdeztem, hogy van-e 40-622-es méretű gumija. Illetve - nem mintha értenék hozzá, de rákérdeztem, milyen márkát lenne érdemes választani (csak aszfalt, városban napi 2-3km). Azt mondta, Deestone, az már elfogadható kategória (pontosabb típust nem tudok). Ki is fizettem darabjáért 2500Ft-ot (plusz a belsőket és a szerelési díjat), de a bicikliért már nem én mentem el a nap végén. Amikor otthon megnéztem, láttam, hogy 37-622-es Ponely márkájú gumi van rajta. (Közben másoktól rosszakat hallottam erről a boltról)
Szerintetek érdemes visszamenni reklamálni? Átvertek vajon?
Köszönöm előre is, ha válaszoltok.

(#42988) zool1 válasza Cathfaern (#42986) üzenetére


zool1
őstag

Valami hasonlot jatszottam el a 8 eves montimra koltottem kb 130.000 hufot. Es meg igy sem lett egy csucs gep. Szerintem add el es vagy kitoldod az arat, vagy veszel hasznaltan egy nem regi jol felszerelt kerot.

u.i.: most meg elkezdtem gyujteni egy fitnessz bringara...

[ Szerkesztve ]

(#42989) concret_hp


concret_hp
addikt

könyöklőm csavarjai elrozsdásodtak, mivel szedjem le róla a rozsdát?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#42990) zoli03 válasza concret_hp (#42989) üzenetére


zoli03
őstag

Mondjuk rozsdamaróval? De jobban jársz, ha veszel hozzá új csavarokat. Horganyzott csavar olcsó, viszonylag sokáig bírja, ha nem gagyi. Ha biztosra akarsz menni, vehetsz rozsdamentes csavart is, az se olyan drága még.

#42983 maummamut: pedig ha be van zsírozva, el nem tudom képzelni, hogyan rohadhat össze. Nekem szerencsére csak egyszer volt ilyen gondom, a stucni nem jött ki, mielőtt hozzám került a bicikli, zsír nélkül rakták össze. Na azzal nagyon megszenvedtem, de most bezsírozva játszva kiveszem bármikor.

[ Szerkesztve ]

(#42991) gergo5991 válasza concret_hp (#42989) üzenetére


gergo5991
őstag

coca-cola :P

(#42992) Solad válasza st6969 (#42987) üzenetére


Solad
őstag

Nyugodtan vidd vissza hogy nem ebben egyeztetek meg, ha nem találod megfelelőnek. Számlán mi szerepel?

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#42993) Megane2000 válasza rétisün (#42970) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Az szép táv. Sokan kocsival nem mennek annyit! :D

(#42994) Hasaggymeg válasza zool1 (#42988) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

+1 :K

(#42987) st6969...mind2 köpeny alsó kategóriás,így bár tényleg nem azt kaptad amit kértél,nem hiszem megéri a fáradságot visszamenni kérni,hogy szereljenek fel egy pár száz forinttal drágább köpenyt.Ne vidd oda többet.Szerintem....p

(#42992) Solad..."számlán mi szerepel"... :U...szinte elképzelem azt a részletes számlát.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#42995) st6969 válasza Solad (#42992) üzenetére


st6969
őstag

Na igen, azt elfelejtettem írni, hogy a számlatömb természetesen elő se került... :( Én pedig jóhiszeműen még ott is hagytam a bicajt, sőt előre ki is fizettem.
Most megfelelőnek tűnik, de pont ez az, hogy később nem tudom, megfelelő lesz-e, mivel nem értek hozzá, nem ismerem ezeket a gumi márkákat. Neten megpróbáltam utána nézni, erre a Ponely-re 990Ft-os árat láttam, én 2500Ft-t fizettem darabjáért. Az, hogy 40-es helyett 37-es került rá, további gond lehet?

(#42996) Melack


Melack
veterán

Sziasztok! Kerékpáros gyerekülés kapcsán hol találok hasznos infókat? 1 éves gyereket vinnénk MTB-n hátulra felültetve. Előre is köszönöm a válaszokat! ÜDv Melack

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#42997) Hasaggymeg válasza st6969 (#42995) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Sem a minőségbeli,sem a méretbeli különbség nem okozhat számottevő problémát...attól persze reklamálhatsz,de szerintem továbbra sem éri meg a fáradságot.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#42998) brownus


brownus
veterán

http://merretekerjek.hu/ - elég jónak tűnik, friss az adatbázisa is.

(#42999) Napfénysüti válasza Napfénysüti (#42976) üzenetére

Na pont most mentünk egy 50,2km-es kört 30,3-as átlaggal amiben volt vagy 8km városi araszolás. Országútival nem túl vidám Fehérváron közlekedni. :U
Haverral átruccantunk Veszprém megyébe, finom kis szelet kaptunk ma is. :D

Més que un club!

(#43000) Cathfaern válasza zool1 (#42988) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Igen, nekem is ez a bajom, hogy ha egyszer belendül az ember és nekiáll cserélgetni, akkor gyorsan fogynak a Ft-ok... :) Viszont akkor is egy 4 éves bicikli marad. Szóval hajlok én is az eladás mellett. Már csak az a kérdés mennyit lehetne kapni érte...
Amúgy mindenképp újat vennék, egyrészt vadászni sincs sok kedvem egy jó ajánlatra, másrészt nem vagyok annyira tapasztalt, hogy biztosan meg tudjam mondani, hogy rendben van a bicikli. Ezt még tovább rontja, hogy nem bp-i vagyok, szóval jó eséllyel még utazással is járna a használt bicikli vadászat. Magyarul ha csak 2-3x fel kell mennem pestre, már majdnem ott vagyok hogy vehetnék egy újat :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.