Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42651) scar07 válasza scar07 (#42649) üzenetére


scar07
tag

Vagy ezt csak arra az esetre irtad ha csak a kereket vinnek?

(#42652) Because


Because
őstag

szerintetek érdekel bárkit is ha nekiállsz bicót lopni: [link]

(#42653) razzorr válasza #48525824 (#42644) üzenetére


razzorr
őstag

Mindig is az U-lakatok voltak a legszimpibbek, volt anno nagyon régen egy nem túl "acélos" darabom, de valahol elhagytam és újat már valamiért nem olyat vettem :F
És mivel váztáskám és kulacsom is van napi használatban,így nehezebb egy konzolon még az U-lakatot is cipelni. Nehéz kérdés.

(#42654) entropy válasza razzorr (#42653) üzenetére


entropy
tag

Azért ez a videó egy kicsit kevésbé teszi szimpivé az U-lakatokat :D

(#42655) lsebestyen válasza razzorr (#42641) üzenetére


lsebestyen
addikt

Tessék, ezek nem nyüzügék...:) Nekem is ilyen lakatom van, van súlya.

(#42656) zenwalk válasza entropy (#42654) üzenetére


zenwalk
senior tag

Akkor ezt a videót meg se nézd :D

(#42657) #48525824 válasza scar07 (#42651) üzenetére


#48525824
törölt tag

Azt csak a kerekre irtam, mert nem tul olcso kerekszettem van, eppen ezert pl. az osszes matricat meg ilyet eltuntetem, ugy nem annyira feltuno jelenseg. Aki meg elvagja nappal az abust valamelyik plaza elott, akkor az megerdemelte a bringat. :D. Meg teljesen oke, hogy elvagod egy helyen erovagoval, de attol meg nem tudok kiforditani a lakatot. A videon ugye meg meg le is tudja tamasztani az erovagot a foldre, ha megnehezited azzal a dolgat, hogy magasra lakatolsz... Szerintem nem eletszeru, hogy egy kryptot v abust atvagjanak par perc alatt.

[ Szerkesztve ]

(#42658) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Big Unit... :O

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#42659) lsebestyen válasza zenwalk (#42656) üzenetére


lsebestyen
addikt

Én tartom azt, hogy meglátják az U-lakatom és inkább keresnek egy másik bringát amin gyengébb van. Senki nem fog odamenni, h aztán 8 percig fűrészeljen...

(#42660) entropy válasza zenwalk (#42656) üzenetére


entropy
tag

Hát basszus... Ezt látva lehet, hogy több értelme van le se lakatolni az egész bringát :D Hátha azt hiszik, hogy "biztos a tolvajkergetők csalikerékpárja" :D
Gondolom nincs "legjobb" megoldás lopás ellen... :) Spybikeot figyelmen kívül hagyva

[ Szerkesztve ]

(#42661) Pttypang


Pttypang
veterán

Akkor ennyi video utan mar tudjuk, hogy amit el akarnak lopni, azt el is lopjak.

(#42657) maummamut
En is ezt neztem, hogy oke, hogy elvagjak a lanc szemet, de el kell meg egy helyen vagni, mert azon a resen nem fer ki a lancszem, hajlitgatni meg nem igazan van eselye kezzel :DDD
Akkor maris tobb idonel jarunk.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#42662) Because válasza Pttypang (#42661) üzenetére


Because
őstag

tegyük hozzá, hogy ezeknek nem most lesz kezébe először erővágó, fűrész gyakorlott kéz sokkal hatékonyabb mint a videók próbálkozásai.
társadalom meg közömbös, nem hiába maradt kerekek nélkül anno osztálytársam bicója is egy sétáló utcában :U

[ Szerkesztve ]

(#42663) razzorr válasza lsebestyen (#42655) üzenetére


razzorr
őstag

Azért kell gyúrni, hogy kemények legyenek [link] :)

(#42664) #48525824 válasza entropy (#42660) üzenetére


#48525824
törölt tag

A lakatolasnal is az a lenyeg, mint mikor lakasajtoba zarat veszel. Van amihez annyi idot kell szoszmotolni es olyan hangos/korulmenyes/idoigenyes a feltorese, hogy egyszeruen nem eri meg nekiallni. ugyanez a lenyeg a bringalakatoknal is.

(#42665) Pttypang válasza Because (#42662) üzenetére


Pttypang
veterán

Majd ha lesz rendes nyeregcsovem, meg nyereg, akkor en is imbuszosra cserelem a rogziteset, meg normalis lakat, meg melle egy spiralzar esetleg az elso kerekhez, ha tenyleg fixre akarom tudni a dolgot, aztan annyi. Csak ez megint akkora plusz suly..

(#42662) Because
Ha normalisan oltozott ember odamegy egy kilakatolt biciklihez es a gyorszaras kereket normalisan kiszedi, nem nezeget kozben feltunoen balra-jobbra, hanem szepen nyugodtan kiszedi es elsetal vele, akkor szolnal neki?

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#42666) Because válasza Pttypang (#42665) üzenetére


Because
őstag

egy jól szituált embernek igen. akkor kezdesz el gondolkodni ha éppen cigány vagy egy rossz arcú, tagbaszakadt illető csinálja ugyanezt, hogy kell e a probléma, mit csinálj... és inkább továbbsétálsz mint nyűgöt okozz magadnak

[ Szerkesztve ]

(#42667) entropy válasza #48525824 (#42664) üzenetére


entropy
tag

És mi a konklúzió? Milyen lakat felel meg ennek a legjobban? A abus bordo szerű lakatok, vagy az U lakat? Nekem nem tűnik úgy, hogy teljesen eldőlt lenne a verseny :)

(#42668) Pttypang válasza Because (#42666) üzenetére


Pttypang
veterán

En nem szoktam ilyeneket latni/nem veszem eszre, meg Miskolcon ez annyira nem is jellemzo, ha mar egy spiral lakat van rajta, az is elrettenti a "mesterembereket" attol, hogy elvigyek a bicot.
Jovo het vegen letekerek debrecenbe, hatha ott mar ellopjak a bicot az 1500as kajli zarral :N
De ha latnam, hogy valaki epp biciklit "szerel", akkor azert odagurulnek megkerdezni, hogy van-e valami baj, hatha tenyleg valami gondja van a bicoval :)

(#42667) entropy
A ketto egyutt. [link]

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#42669) scar07 válasza Because (#42652) üzenetére


scar07
tag

Számomra még mindig megdöbbentő, hogy hogyan lehetnek az emberek ilyen közömbösek és leszarják h az orruk előtt követnek el bűncselekményt....bár szerintem itthon biztos lenne, aki megkérdezné Lakatos Dzsézön Sztetem-et, hogy ugyan már mi a szart csinál??

(#42670) Maximum1 válasza scar07 (#42669) üzenetére


Maximum1
őstag

Szerintem még nem voltál ilyen helyzetben.
Megdöbbentő majd az lesz amikor rájössz hogy Te sem mertél semmit tenni, "csak" továbbmentél.

(#42671) Runner_fxr válasza Roni2011 (#42642) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A stroker ryde valóban egy nem túl jó típus, ellenben a stroker trail vagy az ace már teljesen hibátlan. Azokkal nem volt gondom. Nem rosszak a hayes fékek, csak a ryde nem sikerült valami jól. A 4 dugattyús stroker ace egy igazi vadállat, adagolhatóságra is jó. Nem mellesleg gyönyörű darab.
A shimano fékeket is kedvelem, nagyon jók. Egy deore szinttől felfelé már a fékerő is elég jó.
A fékkarok is nagyon jól kézre állnak. Viszont az avid hidrós fékeket mindig utáltam. A légtelenítésük is macerásabb, nekem valahogy nem áll kézre a fékkarja se. Egyébként az avid, féktárcsát tud baromi jól gyártani, azért is fog jól, hayes-t is használtam avid tárcsával, sokkal jobban harapott mint a gyári hayes tárcsával.

[ Szerkesztve ]

(#42672) scar07 válasza Maximum1 (#42670) üzenetére


scar07
tag

Hát....ez most kicsit célt tévesztett...mert ha már én ,mint -- >profilkép :D (gondolom ez most sokakban utálatot kelt) se csinálnék semmit akkor ott már nagyon nagy gond lenne és jogos lenne az hogy a civil ember fejét elfordítva tovább sétál....

De egy normális társadalomban az lenne az ideális, ha az ilyen dolgokat nem szarnánk le és igenis tennénk a dolog ellen nem pedig hagynánk, hogy a szemünk előtt lopjanak el bármit..de ide még rengeteg példát lehetne írni..

(#42673) Bicskás


Bicskás
tag

Szervusztok bringások, a mai nap folyamán a Maxxis Ignitor 26x1,95-ös gumimat a belsővel együtt sikerült elküldenem a másvilágra egy kihasítós durrdefekttel, és érdeklődni szeretnék, hogy milyen gumit javasolnátok cirka ötezerig, hátsó egyébként és 26x2,1 lenne az ideális azt gondolom, nomeg feltételezem nem is fér nagyobb a Caprine Epik 30 vázam hátsó villájába, de javítsatok ki, ha tévedek. :R

(#42674) Roni2011 válasza Runner_fxr (#42671) üzenetére


Roni2011
csendes tag

Én is Avid tárcsakat vettem most hozzá de nem az igazi! Az a baj a stroker trail-el és az ace-val hogy nem nagyon lehet már kapni sehol sem. Most tudnék venni elég jó áron Shimano XT M775 fékeket. Erről is írnak hideget meleget de szerintem a ryde-nál azért sokkal jobb lenne minden szempontból! A kérdés az hogy vajon a tárcsáim jók lennének e hozzá? Avid Hs1 180-as.

(#42675) Milka 78 válasza scar07 (#42672) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ja csak ha rászólok és nekem jön én meg uram bocsáss megvédem magam egy húzósabb vascsővel (hisz nem vagyok tolvaj/ketrecharcos,kell a segítség),egyből önbíráskodok,testet sértek,fegyvert tartok...én megvédtem a saját kocsimat és isten igazából a törvény nem védett meg (tolvaj úr rám vallott),de az ultrás haverjaim jobb belátásra bírták a családot ott ahol a paragrafus befuccsolt.Ha a saját motyóm megvédése ilyen macerás kérdem én kell nekem a fájás más dolgáért?Bármilyen tréül hangzik ez a Magyar valóság.

(#42676) scar07 válasza Milka 78 (#42675) üzenetére


scar07
tag

Nem kell félholtra verni és nem lesz baj belőle :D onnantól h megtámad téged neked áll fent a jogos védelem helyzete...persze csak arányosan pl. ha húzol rá kettőt hármat de nem töröd el mindkét kezét azzal nincs semmi gond (persze nem árt h ha normálisan el tudod mondani mi történt és mit miért csináltál).... csak sajnos a magyar jogszabályok valóban sokszor elég rosszul működnek a valóságban, amit még tetéz az a sok szerencsétlen jogvédő, akik egyből ugranak ha "szegény szerencsétlen svéd" felelősségre van vonva.....de elég lesz mára az off topicból mert erről napestig lehetne beszélgetni :D :D

(#42677) Napfénysüti válasza lsebestyen (#42655) üzenetére

Nekem is ez a típus van gyári adat szerint nyom is 1,83kg-ot. :D

Més que un club!

(#42678) -=RelakS=- válasza scar07 (#42672) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ja, hogy ez egy rendőr lenne?

Nekem valamiért a Kék Osztriga bárt juttatta eddig az eszembe :C

[no offense :) ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#42679) scar07 válasza -=RelakS=- (#42678) üzenetére


scar07
tag

Nahh köszönöm szépen....... :D :D

(#42680) zool1


zool1
őstag

A következő bringákat néztem ki max 200.000 hufig.
1
2
3
4

Esetleg milyen márkát vs típust lenne még érdemes megnéznem. :F Főleg aszfalton használnám, országúti kerékpár (koskormányos) kizárva. Kipróbáltam, nem az én világom... :B

[ Szerkesztve ]

(#42681) CJ3 válasza zool1 (#42680) üzenetére


CJ3
senior tag

2 :K

Crypto

(#42682) Maximum1 válasza scar07 (#42679) üzenetére


Maximum1
őstag

Most jöttem haza, Szabolcs utca és Podmaniczky közötti aluljáró, kellős közepén srác letolt gatyában logó f@sszal nyomja a fecskendőt a combjába, már többször láttam ezeket hogy ha nincs anyag, akkor csak úgy szívogatja ki a vért magából és utána nyomja vissza.
Én elmentem mellette, bevallom kicsit tartva tőle hogy rám ugrik, ilyen állapotban kiszámíthatatlanok.
Te rászóltál volna hogy itt anyukák, gyerekek is megfordulnak nem itt kéne haver, és biztos vagy olyan jól képzett is hogy felrúgd a tűvel hadonászó parasztot.
És akkor még nem lopott senki ez "csak" egy drogos.
Aki lopni megy az elszántabb, és nem várja meg a mondókád végét.

[ Szerkesztve ]

(#42683) zool1 válasza CJ3 (#42681) üzenetére


zool1
őstag

Mondjuk az tetszik a legjobban... :DD

(#42684) szjoci válasza zool1 (#42680) üzenetére


szjoci
őstag

Inkább használtat vennék a helyedben, pl ez se tűnik szerintem rossz vételnek 219k-ért: Cannondale Trail SL 29'er

(#42685) Tothgera30 válasza szjoci (#42684) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Úgy matekozz hogy sor, lánc, és társai lassan cserések lesznek.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#42686) scar07 válasza Maximum1 (#42682) üzenetére


scar07
tag

Nem is ismersz, persze honnan is ismernél...
Ha ez valóban ebben a stílusban történik mint ahogy leírod, akkor igen valószínű h nem megyek el mellette...
Az h mit csinálok? Az a körülményektől függ..Lehet csak rácsörgök az egyik szolgálatban lévő kollégámra, h guruljon már oda aztán tegye helyre....(mégis csak nagyobb a jogkörünk ha szolgálatban vagyunk), Ha éppen pont arra megy egy anyuka a gyerekkel és nekik teszi magát akkor ha kell igen "felrúgom" és utána hívok szolgálatban lévő rendőrt...stb..

Félreértettél nem azt mondtam, hogy neked kell igazságot szolgáltatni....persze, h nem várható el, hogy te fogd meg aztán ráncigáld be a kapitányságra a csávót...ezt nem is várja el senki...de az h fogd a telefont és csörögj a 112 re, h épp most ez meg ez van azt mindenki megtehetné...

Tudom tudom ne is mond mert ez lenne a következő " de mire kiér a rendőr...."
Sajnos rohadt kevesen vagyunk és van mikor tényleg sokára ér ki az adott járőr de azért nem mindig ez a helyzet...

Jah és a végére a "csak" drogos sokkal veszélyesebb mint a bringatolvaj, ezért valóban az a legjobb ha fölöslegesen nem konfrontálódsz vele...a bringatolvajok tisztában vannak azzal h mit kaphatnak érte...de ha belekeveredik egy verekedésbe a bringa megszerzéséért az már nem lopás hanem rablás lesz aminek jóval súlyosabbak a következményei, ezért nem túl esélyes, h neked fog menni...

(#42687) szjoci válasza Tothgera30 (#42685) üzenetére


szjoci
őstag

Nekem nem tűnt túl leharcolt gépnek. Mondjuk még mindig nem tudom hogy mi pl. a kopott fogaskerék ismérve :B Ez a linkelt mounti koszorúja, ez akkor már csereérett? Miért? Nem kötekszem, tanulni szeretnék ;)

(#42688) Maximum1 válasza scar07 (#42686) üzenetére


Maximum1
őstag

Telefonáltam már a 112-re de 10 percig csak az adataimat ellenőrzik, anyám neve stb...
Majd 30-40 perc múlva hív a járőr hogy akkor mi is van, be kéne jönni ezt azt alá írni és lehet lesz tárgyalás is.
Köszönöm nem, inkább nézem ahogy lefingik ez az ország........
Tudom nem jó hozzá állás, de nem magamtól lettem ilyen.
Beszélgessünk a bringákról. ;)

(#42689) sanzi89 válasza szjoci (#42687) üzenetére


sanzi89
addikt

Ezt így képről nehéz megállapítani. Vinni kell egy láncnyúlás mérőt, ha a lánc 1 alatt van és nem ugrik meg a lánctányérokon, minden rendben. Ha 1 fölött - 1%-os nyúlás magyarul - akkor már lehet, hogy egy új lánc megugrik, nem lesz tökéletes a váltás/hajtás érzet, ez kb akkor derül ki, amikor az ember ráteszi az új láncot. Ha nagyon le van nyúlva a lánc - 1-es mérő is kotyog a láncban - akkor tuti cserés minden.

Az én egyéni véleményem szerint ez a fogaskoszorú teljesen rendben van a kép alapján.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#42690) scar07 válasza Maximum1 (#42688) üzenetére


scar07
tag

Igen tudom, hogy néha elég sza...úl működik a bejelentés felvétele, főleg amióta központosították..Bízok benne h idővel normálisan fog működni. :)
Igen jobban járunk mint egymás győzködésével :P

Szóval egy kis ON: Az új álombringám [link]

(#42691) Pttypang válasza sanzi89 (#42689) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem a legkisebb fogason hatul pl mar ugrik a lanc erosebb terhelesre, tehat nem azon fogok kiallva elindulni, meg amugy se. Ha oldalra van mozgasa a lancnak, mint pl mar nalam, az lancnyulast jelent, vagy az mas elhasznalodas? ~5200 km van a lancban, mar biztosan megnyult, de erdekelne, lanc es sor csere utan mikkel talalkozhatok, mostmar rendes hasznalat mellett.

Everybody lies.

(#42692) Hasaggymeg válasza jackbacsi87 (#42625) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

http://www.abus.com/eng/Mobile-Security/Bike-Safety-and-Security/Locks/Lock-Chain-Combination/CityChain-1010
Ezt nem vágja le akkora csapszegvágóval az biztos.Nagyobb kell és csak letámasztva a földre tud elég erőt kifejteni.Megbabrálni a zárat nehéz,fűrész és aksis sarokcsiszoló kizárva.Saját vélemény. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#42693) kanyez


kanyez
tag

olyan kerdesem lenne, hogy decathlonban es/vagy hervisben erdemes kerekpart venni? vagy mindenkepp szakuzlet? alap felhasznalasra lenne.

anno eleg sokat tekertem, aztan ilyen-olyan okokbol abbahagytam, viszont most ismet elkapott a feeling.

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal."

(#42694) Pttypang válasza kanyez (#42693) üzenetére


Pttypang
veterán

Attol fugg, mi a keret es milyen hasznalati cel. De igen, ott is nagyjabol ugyanazt kapod x penzert, mint mashol, a legalja nem szokott tulsagosan kulonbozni, esetleg az elso beallitas lehet mas egy szakszervizben.

Everybody lies.

(#42695) kanyez


kanyez
tag

a keret 100 k, ennel tobbet semmikepp nem szannek ra. ennyibol gondolom valami nagyon fapados cuccot lehet kapni, ajanlottak hogy esetleg hasznaltak kozott lenne erdemes szetnezni, csak mivel nem ertek hozza, nem akarok hulyeseget venni.

[ Szerkesztve ]

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal."

(#42696) Runner_fxr válasza Roni2011 (#42674) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én Avid clean sweep tárcsákat használtam, ezek baromi jók, HS1-et nem próbáltam.
Sajnos már nem gyártják a trailt meg az ace-t, pedig azok nagyon jók voltak, esetleg aprón találhatsz belőlük jó állapotút vagy újat, ha szerencséd van.
Biztos tudod használni a hs1 tárcsát a shimano fékhez, de hogy mennyire jól működnek együtt azt nem tudom megmondani. A tárcsa fékező felülete és a shimano betét szélessége valószínűleg nem fog egyezni.
Szerintem inkább újabb shimano féket vegyél, akár egy deore-t: BR-M506
Ilyenem is volt, elegendő volt All mountain felhasználás mellett is.

kanyez: Én max 60-ért vennék bringát a Decathlonban, ezen a szinten még versenyképesek, 100k-ért már inkább egy Gepidát néznék.

[ Szerkesztve ]

(#42697) Pttypang válasza Runner_fxr (#42696) üzenetére


Pttypang
veterán

Jo kis 340-es rockrider, aztan indulhat az alkatreszdomping, ahogy belejön ujra :)

Everybody lies.

(#42698) atok666 válasza zool1 (#42680) üzenetére


atok666
őstag

Specialized Crosstrail, vagy Sirrus szeria pl. vagy Scott trekking vonal... Eleg nagy a valasztek

Atok

[ Szerkesztve ]

(#42699) Tothgera30 válasza szjoci (#42687) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor most a végső csapás: Beszéltem a tulajjal. :P

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#42700) evilskati


evilskati
aktív tag

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni:

Jól sejtem, hogy ez nagyon jó ár ezért a bicikliért?

Illetve később lehet rajta cserélni a kormányt, az ezen láthatóéra?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.