Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41851) Hasaggymeg válasza hegyimorc (#41849) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Egyetértek.

(#41810) Zebu...szép az a kerékpár! :K Méretéből ítélve te sem lehetsz egy égimeszelő! :DDD

(#41836) ivana...azon a bringán jól is állna egy kos kormány! Erre mondják cseberből vederbe. ;] Egyenes,vagy enyhén hajlított kormányra valami pofás szarvakat és máris van + 1-2 fogás zsibbadás ellen.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#41852) Napfénysüti válasza Runner_fxr (#41850) üzenetére

Bikemagon asszem van ilyen bezonosító topik de az outisban vannak a Campa szakik.
Rákerestem most erre a típusra de csak újabb verzióit találom.

Més que un club!

(#41853) RichieTri válasza Runner_fxr (#41850) üzenetére


RichieTri
senior tag

kb.7-8 éves lehet.
a Ridley kb. akkor csinálta ezt a fajta támvillát.
viszont a Campa szett még öregebb. azt olyan 10 évre saccolom. a kerekek a legfiatalabbak(4-5év)
közelebbről is kéne látni, de így olyan 150-230ezer közöttre mondanám az árát...állapottól függően.
az egyik kedvenc használt üzletemben is hasonló gépeket árulnak.

Maxi-Bike

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#41854) frenkye


frenkye
csendes tag

Székesfehérváron vagy a Velencei-tó környékén van ajánlott, nem lehúzós kerékpárszerviz?

(#41855) Napfénysüti válasza RichieTri (#41853) üzenetére

Ez a Campa szett olyan régi lenne? Ha jól látom már rejtett bovdenes.

frenkye: a Nyerges-Bognárt szokták nagyon ajánlani. Én a Bike Side-ban vettem a bringám ők is rendesek csak sokszor el vannak havazva. Még talán a Bringát dícsérik a Sütő utcában.

ivana: ezt nem tudtam. Campához nem értem Shimanonál meg ugye van bőven még a jelenlegi alsó kategóriások között is.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#41856) ivana válasza Napfénysüti (#41855) üzenetére


ivana
Ármester

Szerintem nincs nem rejtett bowdenes campa fékváltókar.

(#41857) Runner_fxr válasza RichieTri (#41853) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Köszönöm, én is olyan 150 körülire saccoltam az értékét, de ezt a típust nem nagyon ismertem.

(#41858) Zebu válasza Hasaggymeg (#41851) üzenetére


Zebu
addikt

Jah nem. 183cm vagyok, rövid lábakkal. Pont jó a mérete! :) 18" asszem :)

[ Szerkesztve ]

(#41859) Hasaggymeg válasza Zebu (#41858) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Akkor csak én látom rosszul a képen.183 az nem kevés,én a bringa szerint 175 alattira saccoltalak. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#41860) outsiders


outsiders
aktív tag

Üdv az Uraknak,

tudnátok ajánlani néhány trekking kerékpárt olyan 80.000 gyengülő magyar valutáig általános használatra (város, kisebb túrák)? 182 cm magas vagyok. Olvastam, hogy érdemesebb használt gépeket nézni ilyen árban, de sajnos nem vagyok túlzottan képzett a drótszamarak terén, így talán egy új darab jobb választás lehet nekem.
Köszönöm a segítséget srácok ! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#41861) Frenky89


Frenky89
őstag

A kormányszáraknál feltüntetett hossz ugye csőközéptől csőközépig értendő?

(#41862) Zebu válasza Hasaggymeg (#41859) üzenetére


Zebu
addikt

Jah nem :) nem kicsi egyébként.

(#41863) fjudors válasza outsiders (#41860) üzenetére


fjudors
aktív tag

Aldi

(#41864) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Sziasztok,

Egy olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek lehet vásárolni olyan rögzítő elemeket magukban, amikkel a bringás oldaltáskákat lehet a csomagtartóhoz rögzíteni? Tudjátok, alulról kell átcsúsztatni a rudazatot, és a gravitáció tartja a helyén a táskát. Van egy táskám, amit szeretnék bringa kompatibilissá tenni, és szükség lenne hozzá ilyen rögzítő csattokhoz. Arra gondoltam, hogy pl. Ebay-en tuti kapni ilyet, csak nem tudom mire keressek rá, hogy hívják az ilyesmit angolul. Valaki tud ebben tanácsot adni?

Köszi előre is.

(#41865) ---Lasali--- válasza Frenky89 (#41861) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Igen.

(#41866) Frenky89 válasza ---Lasali--- (#41865) üzenetére


Frenky89
őstag

Köszi!

Mellesleg hétvégén voltam Grácban és sok egyéb mellett az is meglepő volt, hogy kb. minden második bicaj KTM, minden harmadik meg CUBE (első nap reggel egy '15-ös LTD SL hasított el mellettem dombnak felfelé), szóval nem is csodálom, hogy nekünk már nem jut. :)

(#41867) Tothgera30 válasza Frenky89 (#41866) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Majd télre nekünk is jut... :DDD Németben én is csak KTM, Cube, Haibike, Ghost, Bulls gépeket látok, és nagyon sok a 27.5 is, amiből itthon sajnos még kevés van használatban.

Ui.: Márkákra visszatérve... Checker Pig, BH... milyen ritkák itthon, kint pedig feltörekvőben.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#41868) Because válasza Frenky89 (#41866) üzenetére


Because
őstag

inkább a vicc, hogy német webshopból rendelve jóval olcsóbban kapom meg az alkatrészeket.. a fizetésünk pedig 1/4 az ottaninak

(#41869) rob210


rob210
nagyúr

Sziasztok.

Vettem ma egy swin csepel tracking biciklit. (használt)
A hátsó kereke lukas az lenne a kérdésem, hogy hol és milyen gumit lenne érdemes venni bele?
Nagyon sok helyen csak kínai gumi utánzatokat adnak :( én szeretnék normális belsőt venni.
Tud ebben valaki segíteni?

10-ker 14-ker környéke lenne jó valami korrekt szakbolt, ahol azért nem milliókat kérnek el érte.

26"-os a kerék, bár gondolom ez mindegy méreteket tartanak mindenhol.

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#41870) ivana válasza rob210 (#41869) üzenetére


ivana
Ármester

Megnézed milyen széles a kerék, veszel bele a legolcsóbb belsőből amit kapsz, mondjuk cst-t. Ha 26"-os akkor az nem trekking hanem valami monti szerűség, a trekking 622-es szokott lenni. Az Örsön van ridebike ott tudsz venni például.

De lehet ragasztani is :)

[ Szerkesztve ]

(#41871) rob210 válasza ivana (#41870) üzenetére


rob210
nagyúr

Lehetne de ebben is valami takony anyagú belső van. :(

Köszi a ridebike-ot ismerem akkor az lesz.
:R
26"X1.75 van rajta és inkább tracking mint Mountain , keskenyebb a kereke jóval szerencsére.
Akkor egyezzünk ki városiba szélesebb futófelülettel :)

Schwin Csepel váz a futóra az van írva, hogy Schwalbe Land Cruiser.
:R

Renault power

(#41872) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Sziasztok!
Tudnátok valami olcsó, de jó minőségű külsőt ajánlani?(4K/db) Vegyes felhasználásra kellene, ami városban, és terepen is megállja a helyét. Illetve van olyan bolt, ahol lehet lila színben küllőt venni? És kellene még sárvédő is, de olyan, ami nem túl robosztus, hanem szép megjelenésű. :D

[ Szerkesztve ]

Üdv: Rottweiler89

(#41873) RichieTri


RichieTri
senior tag

Napfénysüti:
nézd csak...
elég komoly szett, főleg, hogy GPS-t is kapsz hozzá!
ha nem lenne meg a CS400-asom tuti megvenném.

[ Szerkesztve ]

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#41874) Napfénysüti válasza RichieTri (#41873) üzenetére

Nem rossz, köszi hogy szóltál. :R
Ha még május elején meglesz akkor megfontolom. Viszont úgy néz ki ma rendelem meg a Zondát így most arra megy el a bringázásra szánt pénz. :K

Més que un club!

(#41875) Hasaggymeg válasza Rottweiler89 (#41872) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem CST SALVO high protection van.Igaz drágább egy kicsit,nem könnyű és esőben eléggé csúszik,de jó gumi.Térdem összetört,betették majd kivették a vasakat,a gumi meg még mindig nem kopott el. :)) Van benne 10.000km aszfalt.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#41876) Krisz79


Krisz79
őstag

Véleményetek szerint melyiket érdemes megvenni?
Dechatlonba vannak...
vezeték nélküli:
[link]
Vezetékes:
[link]
esetleg: ???
[link]
Ez mit tud , wifi???
[link]

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#41877) lsebestyen válasza Krisz79 (#41876) üzenetére


lsebestyen
addikt

Sigmából a vezetékest. Ebből a háromból nekem volt mindegyik, de feladták a harcot. Nekem outin van, nagyon esztétikusan is fel lehet varázsolni a kábelt, mondjuk nem öt perc, de megéri. És nincs a villán az a bazi nagy jeladó sem cserébe.

[ Szerkesztve ]

(#41878) Krisz79 válasza lsebestyen (#41877) üzenetére


Krisz79
őstag

az 4e ft és ha jól néztem 8 funkciós.
A "feladták a harcot" ez alatt arra gondolsz,hogy nem pontos, bezavarja mobil,nagyfeszülstség,stb?

Érdekel,mellékelnél fotót?

Ui.: Köszönöm a gyors segitséget,indulunk is,veszek egyet.

Még 1 kérdés: megtisztitottam a kormányon a markolatom , kiszáradt,de azóta meg tudm forgatni, mivel lehet ezt fixálni, esetleg hintőpor?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#41879) Zebu válasza Krisz79 (#41876) üzenetére


Zebu
addikt

16.12 nekem hibátlanul ment. Pedálfordulatot is szépen mérte végig. Nem volt baja.

(#41880) lsebestyen válasza Krisz79 (#41878) üzenetére


lsebestyen
addikt

Igen, a decásból asszem a 8 funkciós volt, de annak baromi hülye a konzolja is. De amúgy a sigmának az volt a baja, h 1 év után elkezdett összevissza mérni, a decásnak meg a kijelzője szart be. Csinálok nem sokára képet.

A kormányra meg egy kis hajlakk aztán mehet rá a markolat.

Zebu: hát igen csak az jóval drágább...:)

[ Szerkesztve ]

(#41881) Napfénysüti válasza lsebestyen (#41877) üzenetére

Neked jól mért a Sigma?
Nekem is BC 8.12 van de a GPS-hez mérve csal. Pedig úgy állítottam be a kerék kerületét ahogy meg volt adva az útmutatóban.

Més que un club!

(#41882) Krisz79 válasza lsebestyen (#41880) üzenetére


Krisz79
őstag

[link]
Ajánlottad.
Majd az utolsó kommentbe lehúztad.
Irtad,hogy gyengusz a tartó konzol...

(#41881) Napfénysüti
Pedig ár értékben a 4000Ft még jónak is tünne.

#41883) TayRol
Köszönöm, szerintem azt veszem Én is. (Hogy szeretled fel,jeladója diszkrét?)
Ettől tartok,hogy olcsó húsnak,hig a leve...:
[link]
Jól is néz ki a stucnira szerelve.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#41883) TayRol válasza Krisz79 (#41876) üzenetére


TayRol
veterán

Nekem a vezetékes 8.12 van, teljesen jó cucc, ajánlom.

(#41884) Rottweiler89 válasza Hasaggymeg (#41875) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Köszi az ajánlatot! ;) Bár igazság szerint nem szeretek csúszkálni ide-oda.

A többiben is tudtok segíteni? :R

Üdv: Rottweiler89

(#41885) zoli03 válasza Napfénysüti (#41881) üzenetére


zoli03
őstag

Szerintem inkább a GPS csal (ha jól állítottad be az órát).

(#41886) lsebestyen válasza Napfénysüti (#41881) üzenetére


lsebestyen
addikt

Hát inkább a GPS csal...Strava-ra gondolsz? Az alapból balfaszul mér szerintem, van egy chrome-os strava kiegészítő az sokkal pontosabb, azzal nagyjából egyet mutat a sigmával. Akikkel menni szoktam néha megnézzük kinek mennyit mutat ha egymás mellett tekerünk, ugyanazt szokta.

(#41882) Krisz79 : decás=btwin vagy mi a franc, az a hosszúkás, saját márkás decás cucc.:) Bocs ha félreérthető volt. Sigmának egyik legjobb konzolja van a piacon szerintem!

[ Szerkesztve ]

(#41887) Napfénysüti válasza lsebestyen (#41886) üzenetére

Endomondót használok egy Nokia Lumia 920-szal.

Boldogság van: megrendeltem a Campa Zondát. Idén nekem hamar jön a karácsony. :)

Krisz79: teljesen jó a Sigma konzolja, elég stabilan tartja a kijelzőt. Egyébként ennyi pénzért szerintem elég jó kis computer. Látod másoknál nem csal csak lehet én nézem félre. Majd még csekkolom hogy tényleg jól lőttem-e be a kerékméret értéket.

700*23C-hez 2125-re van beállítva ha jól rémlik pedig.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#41888) Krisz79 válasza lsebestyen (#41886) üzenetére


Krisz79
őstag

Köszönöm a kiegészitést:
Igy már érthető.
Sigma lesz...
Várom a fotóid....

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#41889) lsebestyen válasza Napfénysüti (#41887) üzenetére


lsebestyen
addikt

Endo -bár már rég használtam- még pontatlanabb volt mint a strava. De az nem is takargatta, a strava szoftveresen buherál valamit, kisimítja stb, az endo meg csak simán bent hagyta a fals adatokat. :DDD

(#41890) lsebestyen válasza Krisz79 (#41888) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ment privi képekkel! :R

(#41891) zoli03 válasza Napfénysüti (#41887) üzenetére


zoli03
őstag

A Cateye 2096 mm-t ad meg ekkora kerékhez. Én ha nem mérek kerületet, akkor a Cateye táblázata alapján állítom be. Országútinál talán olyan sokat nem változik a kerület gumifajtánként, de MTB-nél mindenképp érdemes mérni, ott már nagy eltérések is lehetnek (plusz ott könnyebben változhat a felniszélesség is).

[ Szerkesztve ]

(#41892) HEAHEA válasza Runner_fxr (#41850) üzenetére


HEAHEA
tag

Szia! :) Bár én nem vagyok országútis bringás, de kutakodva a neten ezt találtam róla, ha jól látom, akkor 2006-os típus. katt ide

(#41893) Napfénysüti válasza zoli03 (#41891) üzenetére

Kutakodtam kicsit és más oldal is 2096-ot ad meg 700*23C mellé. Szerintem a legközelebbi tekerés előtt kipróbálom hogy erre állítom be és azt is összevetem majd a GPS-szel.

Més que un club!

(#41894) -=RelakS=- válasza Napfénysüti (#41881) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

16.12-m van. valami 2070mm körül kéne beállítani, de 2000 körül mér pontosan. Most 2010-re van állítva, de még lehet, hogy lejjebb veszem.

lsebestyen

Ha a GPS, és a google maps kb ugyanazt mondja, de én 4-5%-al többet mérek, akkor szerintem az óra csal ;)
Vagy csak valami ravaszság van a rendes kerék kerülete, és a használat közben fordulatonként megtett táv között, amikor terhelt a kerék.
Amúgy pont a Stravát mértem össze az Endomondoval és a google mapsal. A Strava kb pontos volt, az Endomondo nem is tudom, kevesebbet mért talán, viszont a magasságmérő része az totál szar.
Amúgy pont, hogy az Endomondo simítja ki az útvonalat, a Stravában ott van a sok kis ide-oda mérés. Ez különösen jól látszott, amíg Xperia Z-m volt.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#41895) AtHoS válasza -=RelakS=- (#41894) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A GPS progi is csalhat a mérések gyakorisága miatti pontatlanságból adódóan ha jól gondolom

read-only mode on the forum

(#41896) -=RelakS=- válasza AtHoS (#41895) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Stimmel. Az Xperia Z többet mér ugyanazon az úton, mint a Z3, mert sokkal pontatlanabb a GPS-e, össze-vissza cikázik. Ezért is szoktam a Google Maps-al összehasonlítani, illetve ugyanazon az útvonalon többször is végigmenni, majd az értékeket összehasonlítani.
Ezen kívül régebben a Saját Útvonalak, az Endomondo, és a Strava párhuzamosan futottak. Gyakorlatilag két különböző úthosszt kaptam :D Egyet az Endomondotól, meg egyet a Stravától és a Saját útvonalaktól :) (azonos távot mértek)

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#41897) belaazallat válasza belaazallat (#41827) üzenetére


belaazallat
addikt

Erre valaki?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#41898) Napfénysüti

Szerelős kérdés: ha új sort rakok fel a szabadonfutóra akkor azt előtte be kell valamivel kenni?

Illetve egy új kerékszettnél érdemes azt elvinni egyből centíroztatni?

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#41899) Hasaggymeg válasza Tothgera30 (#41867) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Checker Piiiig? Ez a név meg hogy jutott eszükbe?! Nézem,hogy még ezereurós versenydisznójuk is van! :D Nem semmi! A BH az pedig készít szép bringákat bizony!

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#41900) Tothgera30 válasza Hasaggymeg (#41899) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem tudom, de régebben nagyon komoly gépeik voltak, mostanában ritkább, ha látok is, csak belépő-alsó közép MTB-ket. BH pedig igen drága kategória, ami előfordul, főleg carbon.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.