Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42851) Pttypang válasza Cathfaern (#42849) üzenetére


Pttypang
veterán

Passzolom, en csak tervezesre hasznalom, aztan lementem az utvonalat kepekkent, ha neha kell, akkor ranezek, de egyebkent ugy ertelemszeruen szoktam menni, emlekezetbol. Aztan szep keruloket teszek :DDD

Everybody lies.

(#42852) Novics


Novics
senior tag


:DD
Mondjuk azt beszoptam, hogy ez sem belső bowdenezésű. Valamiért én abban a hitben voltam, hogy az. :U
Azt hiszem marad az eredeti Mavic felni, sima agyakat talán könnyebb is eladni - posta szempontjából mindenképpen -, aztán majd ha lesz rá igény, meg zsé, akkor valami fasza olasz felnit veszek a Campa agyakra. Most így is egy vagyon lesz.

Valami tipp, hol érdemes kereket fűzetni Bp-en?

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#42853) Cathfaern válasza Pttypang (#42851) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Találtam rá app-ot közben, ha esetleg mást is érdekelne: [link]. Be lehet tölteni gpx fájlokat, és tud hangos turn-by-turn navigációt is (mondjuk remélem rezgetni is fog, mert én alapvetően arra szeretném használni, hogy a 10 majdnem ugyanúgy kinéző kereszteződésből jelezzen, hogy melyiknél kell fordulnom. Rácshálós várostervezés rulez :) ).

(#42854) Napfénysüti válasza Novics (#42852) üzenetére

Szép darabok. Tegnap piacon én is láttam Campa fékváltókart. :)
Megvan mindened a kerékhez csak fűzetni kell?

Més que un club!

(#42855) belaazallat válasza Cathfaern (#42853) üzenetére


belaazallat
addikt

Autós navi nem jó erre a célra? Olyan úton is tekersz, ahova autó nem hajthat be?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#42856) Cathfaern válasza belaazallat (#42855) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Autós navik általában az alapján terveznek, hogy autóval hol jó menni. Városon kívül még csak oké a dolog, de nekem városon belülre kéne. Ott meg autós navik tipikusan kivisznek a legnagyobb és legszélesebb utakra :)

(#42857) Pttypang válasza Cathfaern (#42853) üzenetére


Pttypang
veterán

Azt meg ki szoktak tablazni, vagy szamolhatod az utcakat :)

Everybody lies.

(#42858) Novics válasza Napfénysüti (#42854) üzenetére


Novics
senior tag

Hopp! Milyen piacon? :)
Még meg kell vennem a Campa agyakat, de elvileg az nem gond. A felni a Dancelli eredeti felnije. Küllő mondjuk szerintem új kell. Máshogyan akarom fűzetni. Ha lehet. Suli és meló mellett nem sok időm van utánaolvasni a dolgoknak sajnos. :((( Majd nyáron lesz egy kicsit több időm. Legkorábban jövő tavaszra áll majd össze a bringa.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#42859) brownus


brownus
veterán

kellys tough - most akciós, erről vélemény? előre is köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#42860) Napfénysüti válasza Novics (#42858) üzenetére

Veszprémben voltunk bringás haverokkal körbenézni. De alkatrész alig volt, inkább komplett bringák mentek. Láttam egy gyönyörű régi Dura-Ace szettes acél outit az rettentően tetszett. Csak 120-at kértek volna érte.
Állítólag Ozorán van olyan piac ahol alkatrészek is vannak dögivel. Lehet a közeljövőben elnézünk oda bár én csak nézelődöm de haverom építeni akar magának egy másik országútit.

A kereket azért kérdeztem mert másik fórumon épp téma volt hogy nagyon nem éri meg egyedileg építeni. Persze ha már a fele cucc megvan hozzá akkor oké de nulláról csak fanatikusoknak ajánlott. Sokkal jobban jár az ember egy gyári szettel, olcsóbb és még erősebb is lehet.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#42861) Hasaggymeg válasza szatocs (#42839) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem tudom eldönteni a képből a kerékméretedet! :F ...amúgy szép,nekem is hasonló van.

(#42859) brownus...én zárból nem vennék semmi utángyártottat.Nagy valószínűséggel kínai utánzatok melyre a kerékpárgyártók rábiggyesztik nevüket és melyek sehol nincsenek a korábban linkelt eredetitől.Azokat még így is elnyírták a forgócsapnál egy csapszegvágóval,vagy elvágták egy csempevágó fűrésszel.Elképzelheted,hogy az eredeti negyedébe kerülő zár mennyire állna ellen a tolvajnak.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#42862) szatocs válasza Hasaggymeg (#42861) üzenetére


szatocs
őstag

Köszi, 26-os :)
18-as vázmérettel.

=== Szatocs ===

(#42863) brownus válasza Hasaggymeg (#42861) üzenetére


brownus
veterán

hmm, mondasz valamit... meg most olvastam, hogy érdemesebb lenne U-lakatot venni, mert azt két helyen is át kell vágni!?

bár mindkettőnknek van egy-egy vastag lánca is, szóval már is kettőt kellene a tolvajnak átvágnia...

[ Szerkesztve ]

(#42864) Novics válasza Napfénysüti (#42860) üzenetére


Novics
senior tag

Persze, építeni mindig drágább. Viszont én még nem nagyon láttam Campa - vagy akár másik olasz - ss szettet, csak pályára, de fixit nem akarok.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#42865) Hasaggymeg válasza brownus (#42863) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A jobb U lakatokat igen,a gyengébbeket pedig mivel elfordul a száruk,elég egy helyen átvágni.A láncszemet is legalább 2 helyen kell elvágni mielőtt megadja magát.

(#42862) szatocs...itt az enyém is. :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#42866) Zaji válasza Pttypang (#42786) üzenetére


Zaji
őstag

Köszönöm!

(#42867) szatocs válasza Hasaggymeg (#42865) üzenetére


szatocs
őstag

Szép ez is. :) Ezen látom már alapból Deore t.fék volt. Én az bringára vártam 1 évet, akkor jött egy olyan bringa crazybiker-hez, ami tetszett, egyből lecsaptam rá 160-ért. :) Aztán azóta belement még 120 (fék, nyereg, kiegészítők, pedál), de most már olyan, amilyennek szeretem (a nyereggel nem vagyok feltétlenül megelégedve, de most nem cserélgetem már tovább :D ).

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#42868) Hasaggymeg válasza szatocs (#42867) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mi van az eredeti nyereggel? Kényelmetlen volt? Enyém picit még az,de megszokom! ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#42869) ivana


ivana
Ármester

Aki kitalálta ezt a járdás bicikli utat azt remélem már a pokol kénköves bugyraiban sütik nyárson :(( Megyek ma reggel végig a Hungárian, a Rákóczi hídnál van egy mélygarázs behajtó, begurult elém egy transit szerencsére csak olyan 5-el, de már nem tudtam lefékezni teljesen szóval olyan 10-15-el beleszálltam az oldalába. Nekem szerencsére nem lett különösebb bajom, néhány karcolás. A villa (elég régi bicikli, nem túl erős villával) elég keményen meghajlott, de a keréknek semmi baja nem lett, semmi nyolcas hála az égnek. A fickó mondjuk normális volt, mert elvitt a szervizig, illetve megadta az adatait és kifizeti.
Itt inkább a bicikli út tervezőit hibáztatom, ha lenne bicikli sáv akkor az úton megyek és nem baleset veszélyesen a járdán vezetett bicikli úton. Tudom, hogy egyes noobok :((( a párhuzamos forgalomtól félnek, én sokkal jobban félek a kereszt irányútól.

(#42870) szatocs válasza Hasaggymeg (#42868) üzenetére


szatocs
őstag

Zsibbadtam rajta eléggé, ezért anatómiaira váltottam, ez már jobb, mert van kivágás rajta, de talán lehetne még ennél is nagyobb kivágás, nem tudom.
Ilyenre váltottam a gyáriról. Formára hasonló nagyon, kicsit több párnázással az ülőgumók alatt és tetszik a fuvallat is, ami alulról jön, de szerintem ezt is lehetne még hova fejleszteni.

=== Szatocs ===

(#42871) Pttypang válasza ivana (#42869) üzenetére


Pttypang
veterán

10-el mehetnel azon a kerekparuton, ami a gyalogos forgalommal van egybevonva. :N

Everybody lies.

(#42872) Lolka Bolka


Lolka Bolka
aktív tag

Ha vkit érdekelne ez, keressen meg privátban, infók ügyében. Annak ajánlom, aki szeret montival lefelé suhanni :) Nem DH, hanem enduro jellegű. Eddig 5en megyünk, a szálláson van még 3 hely.

(#42871) Crytec210 Ennek azért nézz utána. ;)

[ Szerkesztve ]

(#42873) Napfénysüti válasza Novics (#42864) üzenetére

Siglespeed géped van?

Més que un club!

(#42874) Pttypang válasza Lolka Bolka (#42872) üzenetére


Pttypang
veterán

Pedig rendor mondta :) Na mindegy, akkor 20 :)

Everybody lies.

(#42875) ivana válasza Pttypang (#42871) üzenetére


ivana
Ármester

Nincs egybe vonva ez nem gyalog-bringa út, ez simán bringa út, el van válaszva más a tábla, itt lehet menni 30-al. Sima bringa út A 20-as korlátozású út 30-nál többel nem mentem, ez ilyen városi bringa csak.

[ Szerkesztve ]

(#42876) Lolka Bolka válasza ivana (#42875) üzenetére


Lolka Bolka
aktív tag

Így van, mehetsz 30-al...de ez rajtad kívül senkit nem fog érdekelni...:)

(#42877) ivana válasza Lolka Bolka (#42876) üzenetére


ivana
Ármester

Nem szokott belőle probléma lenni, kivéve ilyen hülye helyeken, az a baj, hogy nem rendes út jön be hanem ez a mélygarázs lejárat. Sima útnál vigyázok, de ezt nem is látni, csak ha mész el mellette.

(#42878) Novics válasza Napfénysüti (#42873) üzenetére


Novics
senior tag

Egyelőre 2 outim van, de az a terv, hogy jövő ilyenkorra már csak egy egysebisem lesz. :K Sima váz helyett egy teljes outit vettem 600-as szettel, aminek csak a váza kellett, a másikat meg egy borulasnal meghajlítottam, azt most műtik át egy új vázra. Amíg nem lesz kész a ss addig azt hajtom, aztán megy az is az apróra.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#42879) sanzi89 válasza Pttypang (#42874) üzenetére


sanzi89
addikt

És mint tudjuk, egy rendőr nem tévedhet/mondhat hülyeséget.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#42880) Pttypang válasza sanzi89 (#42879) üzenetére


Pttypang
veterán

Egyetlen dolgot hittem el nekik eddig, arrol is kiderul, hogy hulyeseg, hat na, nem jo a statisztika eddig :DDD

Everybody lies.

(#42881) truefx


truefx
aktív tag

Sikerült ma megcsúszni egy éles kanyarban egy olajcsíkon. Kb 10-15-tel mehettem. Szerencsére nem tört el semmim, csak karcolások... És a bringán is csak a szarvról jött le a festék egy körömnyi részen, meg ledobta a láncot.
Szóval a tanulság, ami víznek látszik, az lehet, hogy olaj... :W Vigyázzatok. :)

(#42882) Napfénysüti

Megoldódott volt kolléganőm kálváriája és ma egy Merida Speeder 200D boldog tulaja lett. Szép bringa az tény, örül is neki. :)

Més que un club!

(#42883) Pttypang válasza truefx (#42881) üzenetére


Pttypang
veterán

En egy domboldalon csusztam le oldalasan, szerencsere nem estem el, de a v fekek a vizes fuben eleg keveset segitettek, meg a kerek is vajsiman lecsuszott a fenebe :N
Aztan meg hazaerkezeskor szorakozhattam a tocsakban a sar kerekekrol valo leszedesevel..

Everybody lies.

(#42884) concret_hp


concret_hp
addikt

nyomja valaki kamerával? ma volt egy elég necces szitu amit már tényleg feljelentenék ha lenne bizonyíték (záróvonal mellett előzés + sebesség sem oké úgy hogy szembe forgalom van...)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#42885) Pttypang válasza concret_hp (#42884) üzenetére


Pttypang
veterán

Figyelembe veszik, de nem soroljak bizonyiteknak a felvetelt.

Everybody lies.

(#42886) ivana válasza truefx (#42881) üzenetére


ivana
Ármester

Én utóbbi néhány évben amikor elestem mindig valami fém dolgon csúsztam ki, vasúti sín, fém átfolyó rács (ez utóbbi elég durva volt, mondjuk bajom nem lett végül, de a bringa nélkülem szépen átfordult). Slick gumi és a fém nem jó kombináció.

(#42887) Cathfaern válasza ivana (#42886) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A bordázott gumi és fém még rosszabb kombináció. Fémen való tapadást a mintázat csak rontja. Ami javítja, ha puha gumit használunk, viszont ezt tipikusan hétköznapi / városba járós / edzős bringán nem szokták használni az emberek (mivel gyorsabban kopik).
Nekem a kedvencem amúgy amikor egy bicikli szélességű bicikli út közepére odavágnak egy fém csatornafedelet :(((

(#42888) peugeotmate válasza Pttypang (#42871) üzenetére


peugeotmate
őstag

De hogy kell amúgy 10-el bicajozni? :F Budai felső rakpart is végig van szórva vele, viszont fizikailag képtelenség 10-el tekerni, szerintem...

meg

(#42889) Hasaggymeg válasza peugeotmate (#42888) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Próbálj meg 22/36 tányérokon! ;) Jó ha súrolod a tízet.Alulról ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#42890) #48525824 válasza concret_hp (#42884) üzenetére


#48525824
törölt tag

kozuti veszelyeztetes eseten figyelembe veszik a felvetelt, mas esetben, piros lampa, egyeb szabalysertes viszont nem, mivel nem hitelesitett kamera. Nem erdemes amugy ezzel foglalkozni, mivel ha hatulrol megtol a kocsi azzal se torodik a rendorseg, mert "nem tortent semmi". Ez megtortent eset...

(#42891) peugeotmate válasza Hasaggymeg (#42889) üzenetére


peugeotmate
őstag

De ez azért nem jó, mert amikor hátszelem lesz, tuti elkapatom magamat. :( Amúgy állati videókat meg képeket csinálhatnának a turisták a 10-el tekerő magyarokról.

meg

(#42892) ivana válasza peugeotmate (#42888) üzenetére


ivana
Ármester

Szerintem a biciklis gyalogos párosítás alapból egy hatalmas hülyeség, a bicikli jármű az úton a helye, sáv kell amiben lehet menni, nem pedig járdára rakott bicikli út, belterületen annyival nem gyorsabb az autó, hogy durva forgalom akadályozási tényező lenne egy bringa.
Külterületen meg ilyen osztrák stílusú bringa út, amikor leaszfaltoznak valamilyen mezőgazdasági utat autó szélességben és kényelmesen lehet rajta haladni, nem akadsz össze a szembe jövővel.

(#42893) csakb válasza peugeotmate (#42888) üzenetére


csakb
őstag

Bp. epszilon sugarú környezetétől távolabb, egy bizonyos életkor felett simán megy ez a mutatvány. Nap mint nap látom. :)

(#42894) Pttypang válasza peugeotmate (#42888) üzenetére


Pttypang
veterán

A Bükkben Bánkút felé van egy cirka 11km-es emelkedős szakasz, ott pl 10-el szoktam felmenni, kenyelmesen. ;)

Everybody lies.

(#42895) concret_hp válasza #48525824 (#42890) üzenetére


concret_hp
addikt

ez bőven közúti veszélyeztetés volt, de a kérdés lényege épp nem ez volt...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#42896) #48525824 válasza concret_hp (#42895) üzenetére


#48525824
törölt tag

beleirtam, hogy hiaba jelented fel, semmit nem kezdenek vele

(#42897) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#42889) üzenetére

Azzal élmény lehet síkon teperni. :DDD
Nekem most 34/25 a legkisebb. 10%-os tartós emelkedőn vagy afelett néha jól jönne valami pörgősebb áttétel. ;]

Més que un club!

(#42898) concret_hp válasza #48525824 (#42896) üzenetére


concret_hp
addikt

akkor olvasd el mi volt a kérdés ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#42899) Cathfaern válasza peugeotmate (#42888) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ó sok 80+-os néni/bácsi, amikor tekernek a megközelítőleg 1 fordulat / perc tempójukkal :D Néha csodálkozom hogy nem dőlnek el olyan sebesség mellett, mert 0 kacsázás, nyílegyenesen haladnak előre... track stand tuti menne nekik gond nélkül :D

[ Szerkesztve ]

(#42900) #48525824 válasza concret_hp (#42898) üzenetére


#48525824
törölt tag

Azert gondoltam, hogy amiket leirtam abbol kiderul, hogy nem tamagochival tolom :( :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.