Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41151) lsebestyen válasza Daniel Alves (#41147) üzenetére


lsebestyen
addikt

Szép! Azért a villanyakad majd nyessed lejjebb :DDD .

(#41152) Napfénysüti válasza Daniel Alves (#41147) üzenetére

Ez az amit most 450k-ért akcióztak?
Nézegettem én is, gyönyörű bringa. :K
El kell ismerni hogy az olaszok iszonyat szép cuccokat tudnak tervezni nem véletlen szemezek én se Campagnolo kerékkel pedig van Mavic meg Vision is annyiért. :)

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#41153) Daniel Alves válasza Napfénysüti (#41152) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Pontosan 450k

(#41151) lsebestyen: :D

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#41154) Solad válasza Slownz (#41108) üzenetére


Solad
őstag

A bringázás nem divatbemutató :D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#41155) Solad válasza Narakh (#41129) üzenetére


Solad
őstag

Nem néz ki rosszul, de a pedál az JÁÁÁJ :D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#41156) itouchfan válasza lsebestyen (#41151) üzenetére


itouchfan
senior tag

Tényleg a villanyajat észre se vettem. :DD

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#41157) szjoci válasza lsebestyen (#41151) üzenetére


szjoci
őstag

+1, benézel egy kátyút és kiböki a szemed :DDD
Amúgy gyönyörű, grat hozzá Daniel Alves!

(#41158) Tothgera30 válasza Narakh (#41146) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Annyiért best/buy. Sok km-t hozzá. Honnan sikerült venni?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#41159) Narakh válasza Tothgera30 (#41158) üzenetére


Narakh
senior tag

Köszönöm! Testbike-on hirdette a srác, én meg pofátlanul belealkudtam (helyileg Miskolcról jött).

(#41155) Solad
A pedált a montiról kapta kölcsön, de platformot kap majd ő is. ;] SPD-re, míg nincs alkalmam kipróbálni, egyelőre sajnálom a lóvét, taposók közül meg ezek jönnek be leginkább. Eredetileg ilyen klipszes borzalom volt rajta, ami nem lopta magát a szívembe.

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#41160) Hasaggymeg válasza Daniel Alves (#41147) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha lenne még 2 kereke,akkor kimerítették volna az összes kerékfűzési lehetőséget rajta! :D ...szép és ha a márka a nagy körversenyeken való jelenlétét nézzük,jó is lehet! Használd egészséggel!

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#41161) Frenky89 válasza Napfénysüti (#41139) üzenetére


Frenky89
őstag

Azt meg tudnád mérni, hogy mennyi a távolság az alsó csavar legfelső állása és a tartó alja között?

(#41162) fpeter07 válasza lsebestyen (#41151) üzenetére


fpeter07
veterán

Hosszú távon nem árt, ha valami megtámasztja az ember állát.

(#41163) LonGleY válasza fpeter07 (#41162) üzenetére


LonGleY
veterán

Én szoktam kormányon szállítgatni lányokat.

(#41164) Frenky89 válasza Because (#41140) üzenetére


Frenky89
őstag

A cél a középrész és váltó védelme a kosz ellen. A víz most másodlagos.

(#41165) parkr válasza LonGleY (#41163) üzenetére


parkr
őstag

:DDD

(#41166) rbalint88


rbalint88
addikt

Mi most a legolcsóbb integrált hajtás, ami érdemes megvenni? Montira kell*, 8-as rendszerrel kompatibilis legyen, lánctányér-ból lehetőleg 4x104bcd-t egyen vagy 38-42T közötti legyen rajta és az se baj, ha nem úgy néz ki, mint amit egy alien szült, mert öreg csatalóra megy.

*39T alfine-ban is gondolkodtam, nem ugrálni-vandálni használnám és 1x8 rendszer a cél.

(#41167) Bicskás


Bicskás
tag

Bullhorn formára csak szivacs javallott vagy ha például 90 %-ban egy helyen fogom, akkor ildomos e kombózni úgy hogy oda veszek egy jó minőségű markolatot (Ahatnátok ötleteket, ha valami infó kell hozzá megmondom, a cső átmárője 19 mm körüli. ) ahol általában fogom többi részére meg szivacs ?

Egyébként nem túlárazottak ezek a szivacsok hangyányit ~2500 Ft.-os árakon per pár ? Ilyen filléres cuccnak néz ki ennyi pénzt kiadni érte kicsit lehúzásnak érzem.

Köszi, hogy válaszoltatok az előző kérdésemre. :R

(#41168) Runner_fxr válasza rbalint88 (#41166) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem legolcsóbb integrált hajtás montira a Truvativ Firex illetve az Alivio 2014-től.

[ Szerkesztve ]

(#41169) Because válasza rbalint88 (#41166) üzenetére


Because
őstag

csapbol is a deore folyik: [link] [link] [link] ...

[ Szerkesztve ]

(#41170) Slownz válasza Novics (#41145) üzenetére


Slownz
senior tag

Pontosan milyen 105 szetted volt? És a Sora milyen típusú?

(#41171) RichieTri válasza Daniel Alves (#41147) üzenetére


RichieTri
senior tag

ájjj,de bitang!
soksoksok felhőtlen-hátszeles-lejtős km.-t vele.
irígyellek.

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#41172) Napfénysüti válasza Frenky89 (#41161) üzenetére

Ha jól mértem 32mm.

Més que un club!

(#41173) rbalint88 válasza Runner_fxr (#41168) üzenetére


rbalint88
addikt

Azért a fullXT mellett kicsit furán mutatna az alivio :)

Because: nem olcsók ezek se, basszus. mikor legutóbb boltból hajtókart vettem, az SLX került ennyibe. se. azt hiszem ebből megint kitartó aprózás lesz. nyamvadt cannondale karnak valami olyan elcseszett osztóköre van, hogy nem kapni rá lánctányért. nem drágán, sehogy kb. illetve crc-n találtam egy tányért, de postával együtt 20+ lett volna, mondom lol, hagyjuk.

(#41174) zool1


zool1
őstag

Urak!

Ilyet érdemes rendelni innen?! Más részt meg a 3xl jó lehet egy magamfajta 110 kg-os ember számára? Valakinek tapasztalat? Illetve más helyről ilyen dzseki/esőkabát amit rám is jönne... :F (nem mindenki 50 kg vasággyal... :((( )

[ Szerkesztve ]

(#41175) Novics válasza Slownz (#41170) üzenetére


Novics
senior tag

Ájj, azt nem tudom. :) Bringás ismerős intézte a biznyicet, mert ő ért is hozzá, meg amúgy is lukat beszél az ember hasába ha arról van szó. :D
Egy régi Nishiki outit vettem, akkor már nem volt rajta a jobb váltókar. Nem is találtunk értelmes áron, és akkor lett egy az éppen aktuális Sorából. Én már csak összerakva láttam.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#41176) Hasaggymeg válasza zool1 (#41174) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem ilyen van kékben. Sokat nem tudok róla mondani,esőkabát...be nem ázik és nyáron,a meleg esőben mobilszaunaként is funkcionál. :D
Jah,meg kicsi helyen elfér. Én,mivel a meleg vizet nem szeretem,hosszabb nyári utakon a kulacstartóba szoktam gyömöszölni....és ha újra vennék,akkor sárga lenne,hogy ezzel letudjam a láthatóságot is.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#41177) Frenky89 válasza Napfénysüti (#41172) üzenetére


Frenky89
őstag

Köszi! :R

(#41178) zool1 válasza Hasaggymeg (#41176) üzenetére


zool1
őstag

Köszi a választ. Azért lett kiválasztva a piros, mert csak abból van 3xl-es(még nem rendeltem meg). A kék neked milyen méret ? Onnan már kb tudok saccolni... :K (illetve a magasságod/súly alapján)

[ Szerkesztve ]

(#41179) truefx válasza HEAHEA (#41136) üzenetére


truefx
aktív tag

8.2-t pontosan a mechanikus tárcsák miatt. Lett volna egy 8.3 jó árban mondjuk, de a vázmérete sem volt ideális, úgyhogy a megmaradt pénzt kiegészítőkre költöttem (és azóta is költöm) :)
A 8.2-vel nagyon elégedett vagyok, viszonylag könnyű, jól megy aszfalton is, a terepen sem bénázok vele, királyul néz ki. A váltók lehetnének jobbak, de majd szépen lassan felupgradelek mindent ami nem tökéletes :D

[ Szerkesztve ]

(#41180) zoli03 válasza Bicskás (#41167) üzenetére


zoli03
őstag

Ez pl 890 Ft. Én eBay-ről szoktam venni, ott 4-500 Ft, a városi biciklimre tökéletes.

(#41181) Hasaggymeg válasza zool1 (#41178) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Magasságom 187,súlyom 82 és ha hazamegyek megnézem az enyém méretét,majd megírom. Nekem egyszerűbb volt a méretválasztás,mert 5km-re lakom a Dekatlanytól. :K

(#41136) HEAHEA...más értelmét mint dizány nem nagyon látom.A Kross a végét töri lefele,ez meg az elejét .Egyis sem szebb mint a másik. :N

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#41182) zool1 válasza Hasaggymeg (#41181) üzenetére


zool1
őstag

:R

(#41183) Runner_fxr válasza rbalint88 (#41173) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azt kerdezted, hogy mi a legolcsobb integralt hajtas 8-as rendszerhez, az szerintem a truva firex es az uj alivio. :) Bar egy osregi xt mellett az uj alivio semmikepp se visszalepes, de vehetsz uj xt-t is. De az messze nem a legolcsobb megoldas.

(#41184) Kickass válasza Because (#41169) üzenetére


Kickass
őstag

Deore 18k huf ha ketten összeállnak posta már csak 3000 egynéhány száz forint.

(#41185) Bicskás válasza zoli03 (#41180) üzenetére


Bicskás
tag

Én a ráhúzós habszivacs csőre gondoltam, nem szeretnék bandázsolást csinálni rá na nem az ára miatt, csak nem tetszik a stílus...
Az ergonómikus markolatokon gondolkodom még a habcső mellett, vagy azzal együtt mint ahogy mondtam is hogy a sokat használt részre ergonómikus markolat (?) a kormány többi részére pedig habcső, namármost engem a kinézet meg a súly nemnagyon izgat, az a fontos, hogy kényelmes legyen.
Egyébként ha zavarlak benneteket a kérdéseimmel vagy rossz helyen teszem fel őket akkor szóljatok.
Mondjuk tény, hogy kezdő vagyok, de senki sem született bringa prónak...

(#41186) LonGleY válasza Bicskás (#41185) üzenetére


LonGleY
veterán

Szerinted egy ilyen ráhúzós habszivacsnál melyik a jellemzőbb? Hogy az elforgása, csúszkálása miatt az első kanyarban eldőlsz, vagy hogy a 3. után lemállik a kormányról? :D Választhatsz.

Nem véletlen találták ki a bandázsolást... nem stílus, hanem ésszerűség kérdése. Láttam már olyat, hogy rendes gumimarkolatot húztak a kormány közepéig két oldalról, de azt koskormánynál nem valószínű, hogy be fogod tudni adni - és akkor még mindig kell valami az aljára. De amúgy az ilyen gány hülyeségeket még most érdemes kiverni a fejedből. Marad a bandázs - sok szép és jófajta van. Ha nem értesz a felapplikálásához, akkor youtube vagy szerviz.

[ Szerkesztve ]

(#41187) rétisün válasza Napfénysüti (#41152) üzenetére


rétisün
veterán

"nem véletlen szemezek én se Campagnolo kerékkel"

most milyen váltásod van? (bocs, ha valaki volt róla szó, nem olvastam vissza...)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#41188) Napfénysüti válasza rétisün (#41187) üzenetére

Shimano 105 (5700) a váltórendszer. Természetesen Shimano rotoros Zondát vennék. Épp múlt héten rendeltem egy új 12-25-ös 105 hátsó sort az menne majd az új kerékszettre ami most van fent az meg amolyan tartalék kerék lenne plusz ha esetleg pár év múlva váltok bringát és ezt eladom akkor a gyári kerékkel adnám.

Més que un club!

(#41189) rétisün válasza Napfénysüti (#41188) üzenetére


rétisün
veterán

van shimano rotoros campagnolo kerék? :F sose hittem volna :B

mod: tényleg....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#41190) Napfénysüti válasza rétisün (#41189) üzenetére

Igen, külön van Campa meg Shimano rotoros verzió a Campa kerekekből. :K
Ezzel szemezek: Campagnolo Zonda
A Shimanos verzió mondjuk picit drágább meg kb 50grammal nehezebb asszem mint a Campa rotoros.

Més que un club!

(#41191) parkr válasza LonGleY (#41186) üzenetére


parkr
őstag

jobb a szalag, de azért nem ennyire gáz a szivacs.
ha neki az jobban bejön, miért ne használja?

(#41192) brownus


brownus
veterán

üdv!

srácok, ajánljatok kérlek bringatúrára útvonalakat, ilyenre gondolok mint bp-szentendre odavissza, de ez már nagyon uncsi. most szombaton mennénk páran, de pl. a csajomnak is városi bringája van, szóval az aszfaltozott kerékpár út előny!

például ráckevére le lehet bringázni? vagy vácig? amúgy éppen kerékpár térképre vadászok, ami frissítve is van... remélem találok én is valamit.

előre is köszi!! :R

[ Szerkesztve ]

(#41193) razzorr


razzorr
őstag

Tudtok ajánlani valamilyen jófajta izotóniás pezsgőtablettát?

(#41194) Roni2011


Roni2011
csendes tag

Lehet hogy buta a kérdés de a hayes stroker trail tárcsafékemhez csak Hayes tárcsa használható, vagy feltehetem bármelyik másik gyártó tárcsáját is helyette? Konkrétan 180-as tárcsa kellene nekem de Hayes V7-es most valahogy sehol nem lehet kapni!

(#41195) gergo5991


gergo5991
őstag

Biciklit összerakni mennyire éri meg? mert ahogy nézegetem bike-discounton az árakat, egy 1000 eurós bolti árazott biciklit összerakni leárazott cuccokból 700-800 ért is össze lehet rakni jobb villával. Fox villák pld 26er-re már 75% kedvezménnyel is láttam, 29er-re rockshock-okat meg 30-50% kedvezménnyel

[ Szerkesztve ]

(#41196) Hasaggymeg válasza brownus (#41192) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Budapesttől-Visegrádig,sőt,Esztergomig nincs hegy,bár nincs mindenhol kerékpárút.Ha átjössz a pesti oldalra Szobig sík a terep és kerékpárút is van végig.Először mehettek Vácig,majd ha erősödtök tovább Verőce,Kis és Nagy Maros,Zebegény majd Szobra.De fel lehet kanyarodni Királyrét fele,ott sem nagyon meredek,vagy eggyel közelebb Sződligeten Sződ felé,jó másodrangú mellékutakon.Továbbisvanmondjammég? :D

#41195) gergo5991...talán te lennél az első akinek sikerül alkatrészekből a boltinál olcsóbbat összerakni. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#41197) Because válasza rbalint88 (#41173) üzenetére


Because
őstag

nem nézelődtem sose ilyen kategóriában, azt gondoltam ez olcsó :U

(#41184) Kickass: köszi, nézelődtem már náluk, egyszer talán rendelek.

ezt a boltot ismeritek: 2wheels, ilyen helyről szabad rendelni?

[ Szerkesztve ]

(#41198) Claudine válasza Because (#41197) üzenetére


Claudine
csendes tag

Mindenképpen ajánlom a 2wheelst. Korrektek és gyorsan beszerzik ami kell és jó áron. Én már csak tőlük fogok rendelni :))

Testbikeon is ajánlották: http://kerekpar.info/hely/2wheels-Ii

[ Szerkesztve ]

www.bordero.eu

(#41199) Napfénysüti válasza razzorr (#41193) üzenetére

Decathlonos ISO márkájú port szoktam feloldani 5-6 deci vízzel én azt iszom tekerés közben. Bikemag fórumon ajánlották és a múltkor bevásároltam mikor féláron volt. :K

Més que un club!

(#41200) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Zsírt amivel a telot vagy csapágyakat kenném,milyet vegyek,hol ajánlott?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.