Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34551) DigitXT válasza Pttypang (#34550) üzenetére


DigitXT
félisten

Ez megint bukta: egy nyomon haladó járművet sávon belül is előzhetsz.:N
Természetesen a megfelelő oldaltávolság itt is feltétel: a busznak nem volt.

És még mielőtt jönne egy következő (ritka veszélyes baromságok vannak a
KRESZ-ben): a busznak alapból nagyobb követési távolságot kell tartania a
fogalomban ÁLTALÁBAN (27. § (2)), azonban ezt egy nyomon haladó jármű
mögött nem kell alkalmazni. Tehát oda elég a "normál" követési távolság is.

Magyarán, aki szereti hangoztatni, hogy a bringás / motoros egyenrangú fél
a forgalomban, az nem árt, ha tisztában van vele, hogy nem mindig, s miket
követhetnek el vele szemben, amit ő nem követhet el az autóssal/buszossal
szemben. Pl. engem (motorosként): előzhetnek sávon belül (valójában ez az
elhaladás sávon belül, lásd párhuzamos közlekedés 36. § (6) b)), de én nem
tehetem ezt meg az autóssal, akkor sem, ha széles a sáv, bőven van hely...

[ Szerkesztve ]

(#34552) Qru


Qru
MODERÁTOR

Fejezzétek be a flamelést!

#nincsbennetarcsi

(#34553) LonGleY válasza beleszólok (#34548) üzenetére


LonGleY
veterán

Hagyjuk már, nekem pl. van jogsim is. Amit megtanultam a bicajból (figyelni a másikra, követni nem csak a pillanatot, hanem az utána következőt is szem előtt tartani), azt az autóban is alkalmazom. Szerintem tökéletesen kiegészítik egymást.

Bárhogy ragozzuk, a tény marad, hogy a sofőr volt a figyelmetlen. Ahogy ott elhúz, nem fért volna el mellette egy bicajos sem, de minimum beszaratja őket, mivel nem volt meg a megfelelő oldaltávolság! És akkor odaképzelhetnénk egy bizonytalanabb hétvégi bringást is, akit már az ijedtség és a nagy jármű szele is eséshez vezetett volna. Az, hogy ilyennek tette ki a bringást, eleve egy igen paraszt dolog, radadásul a közvetlen veszélyeztetés jelen esetben erőteljesen megalapozottnak látszik. De annyira túlbeszéltük a dolgot az értetlenséged miatt, hogy ehhez tényleg nem lehet már mit hozzáfűzni.

Qru: Ok.

[ Szerkesztve ]

(#34554) belaazallat válasza venember83 (#34462) üzenetére


belaazallat
addikt

Ha áltó helyében csinálja ugyan ezt?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#34555) Pttypang válasza DigitXT (#34551) üzenetére


Pttypang
veterán

Ezert szokott ismerom behuzodni a sav kozepere, akkor mar savvaltassal illik kerulni.

Everybody lies.

(#34556) anorche1


anorche1
őstag

Remek. A 80 éves nagyfaterom kapott még 2 évre jogsit. A köcsög orvos nem vizsgálta meg a látását, hallását, csak a kardiológiai állapotát. Nagyfater mellet utoljára 2 éve ültem, és soha többet. Nem lát, csak emlékezetből vezet. Azt kb. lesz*rom hogy magára veszélyt jelent, de rám és másokra is. És még hány ilyen öregember lehet, akik rossz érzékszervek ellenére is vezetnek. :W

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#34557) Maximum1 válasza beleszólok (#34476) üzenetére


Maximum1
őstag

Erre mondják: A kibicnek semmi sem drága.

(#34556) anorche1 jelentsd fel, nagyfatert is :DDD

(#34558) imyourfriend


imyourfriend
őstag

:U

(#34559) venember83 válasza belaazallat (#34554) üzenetére


venember83
nagyúr

Az már nem az igazi. Lehet, hogy csak a kónusz lazult meg, jobbik esetben.

(#34560) beleszólok válasza anorche1 (#34556) üzenetére


beleszólok
senior tag

Minap utánanéztem: egy látó szemmel is kaphatsz jogsit, pedig a térlátásod úgy gyakorlatilag nulla...

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#34561) beleszólok válasza Maximum1 (#34557) üzenetére


beleszólok
senior tag

Ezt nem értem, mire mondod.
Ki lenne a kibic? És mitől?
Ha rám céloztál, én elég sűrűn jártam autók közt, most kicsit félretettem a bringát (június óta csak 700km-t tettem bele, de nincs erre az időre alkalmas ruhám, aldiban meg nem engem vártak... :( )
Nem tudom, Fóti út rákospalotai szakasza mennyire ismerős... Nem is igazán széles, kamionosok nem harminccal mennek rajta. ;)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#34562) beleszólok válasza Pttypang (#34555) üzenetére


beleszólok
senior tag

Ez egészen addig működik, míg nincs az út szélén kerékpársáv.
Meg amíg valami félhülye autós nem kezd kötekedni, mert nem tudja, hogy az utolsó előtti KRESZ módosítással törölték a szigorú jobbra tartási kötelezettséget. ;)
Azért középre nem szoktam behúzódni, de sávközépre igen.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#34563) TayRol válasza beleszólok (#34561) üzenetére


TayRol
veterán

ott lakom mellette, az nem egy bringabarát út.

(#34564) beleszólok válasza TayRol (#34563) üzenetére


beleszólok
senior tag

Hát azt nem is mondtam, hogy kellemesen érzem magam, amikor ott tekerek. Csak van úgy, hogy Fóton van dolgom és gyorsabb arra, mint Dunakeszi felé megkerülve a fél világot. ;)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#34565) belaazallat


belaazallat
addikt

Csudijó videjó! :)

Tériszonyosok csak saját felelősségre 3:30-tól. ;]

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#34566) anorche1


anorche1
őstag

Az alkartámaszt ti meddig bírjátok?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#34567) imyourfriend válasza anorche1 (#34566) üzenetére


imyourfriend
őstag

Attól függ, hogy van e kifejezett támasztó lap/ovális a gépen vagy a kormányon kell támaszkodni. Személy szerint 15-20 percig kibírom ha úgy adódik. Bár versenyen nem próbáltam még (nincs felszerelve könyöklő a gépemre).

(#34568) anorche1 válasza imyourfriend (#34567) üzenetére


anorche1
őstag

Jaj én nem bicón gondoltam :N :B Hanem földön: [link]

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#34569) imyourfriend válasza anorche1 (#34568) üzenetére


imyourfriend
őstag

Hívd a nevén: Plank-nek, amugy bringas topicban mire gondolna az ember mint nem a bringan alkartamaszra. :) Mi TRX-en 1 perceket szoktunk nyomni edzés közben amúgy, de gondolom fejleszthető 2-3-4 percig is.

(#34570) Because válasza imyourfriend (#34569) üzenetére


Because
őstag

ilyenkor megkérdezem magyar fórumon vagyunk-é? :) mert az alkartámasz az alkartámasz, ahogy nem push up, vagy pull up-ról beszélünk ha fekvőt vagy húzódzkodást említünk :U

(#34571) lsebestyen válasza anorche1 (#34566) üzenetére


lsebestyen
addikt

1 perceket szoktam csinálni. (már ha csinálom...)

(#34572) imyourfriend válasza Because (#34570) üzenetére


imyourfriend
őstag

Csak furcsa hogy az edző mind angolul mondja a dolgokat, elmutogatja aztán elmondja az angol nevét mi meg úgy jegyezzük meg. :)

(#34573) Solad válasza anorche1 (#34568) üzenetére


Solad
őstag

Őfölötte bármeddig bírnék támaszkodni az alkaromon :P

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#34574) TayRol válasza anorche1 (#34568) üzenetére


TayRol
veterán

Trx-en egy perc általában.

(#34575) syl5


syl5
őstag

Mi volt ma itt, beszabadultak az autósok?!
Legalább itt hagyjatok minket békén, elég ha az utakon basztattok!

[ Szerkesztve ]

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#34576) fpeter07 válasza hoffman_ (#34438) üzenetére


fpeter07
veterán

Remélem megvár holnapig. :)

(#34577) fpeter07 válasza beleszólok (#34456) üzenetére


fpeter07
veterán

Csoda, hogy túlélte az az ember.

(#34578) Pttypang válasza syl5 (#34575) üzenetére


Pttypang
veterán

Sikerult hatkor elindulnom lidl auchan bevasarlos korre, aztan feluton jutott eszembe, mikor elkezdett sotetedni komolyabban, hogy egy kumma lampat nem vittem magammal.. Persze ilyenkor tele a varos rendorokkel, szerencsere egyik e allitott meg..
Viszont volt softshell kabat a lidl-ben, meg az "M" meret is nagyjabol jo ram, csodalkoztam is, hogy nincs annyira hardcore lerabolva a keszlet :)

Everybody lies.

(#34579) Rottweiler89 válasza Runner_fxr (#34453) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Hidd el,megelégednék a Santa Cruz-al,de nagyon is! Egy álom lenne nekem! :K :(

[ Szerkesztve ]

AeroCool Hexform, Gigabyte B550M K, AMD Ryzen 5 3600+Thermalright Assassin King 120 SE, 2x8GB Corsair Vengeance RED DDR4 3200Mhz, Sapphire Pulse RX 6600 8GB, Micron 2450 256GB, Micron 3400 512GB, Kioxia Exceria 960GB SATA3, Fractal Design Anode Bronze 650W, MEETION K9320 RGB, THE G-LAB Kult Helium

(#34580) beleszólok válasza fpeter07 (#34577) üzenetére


beleszólok
senior tag

Az a csoda a korábbi felvételei alapján, hogy ez volt az első komoly balesete.
(miből gondolja azt a sok ..., hogy aki nem tolerálja a biciklisek felelőtlen viselkedését, alapvető szabályok felrúgását, az csak "autós" lehet - utalva valamelyik előtted szólóra)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#34581) beleszólok válasza Pttypang (#34578) üzenetére


beleszólok
senior tag

Én aldiban jártam tegnap. Eredmény: gyomorrontás egy jól kinéző csomagolású, de gusztustalan tartalmú halkonzervtől, valamint hosszas anyázás, mert két órát gyalogoltam, hogy lássam: két darab, 4p-es női felső az össz készletük. Meg akartam nézni, hogy az 56-osnak hirdetett felső jó-e rám. Nadrág egy darab sem volt.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#34582) Pttypang válasza beleszólok (#34581) üzenetére


Pttypang
veterán

2 lidl 1 aldi korbol vadasztunk ossze egy kantaros nadragot havernak 48/50 meretben, meg nekem egy m-es softshell kabatot a nadrag aldi, a kabat az egyik lidlibol van

Everybody lies.

(#34583) beleszólok válasza Pttypang (#34582) üzenetére


beleszólok
senior tag

Lidl-aldi témában szkeptikus vagyok, hogy úgy mondjam.
A saját márkás élelmiszerek közt még nem találtam olyat, ami az ehetőnél csak egy fokkal jobb lett volna.
Egyéb holmik, főleg ruhák meg... csomagoltat tegnap láttam először. Általában azt látom, hogy 2-3 darab behányva egy kosárba, összekeveredve másféle ruhákkal és egyebekkel.
Ritkán járok ilyen boltokba, lehet, hogy rosszkor megyek rossz helyre ilyen esetekben :)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#34584) Pttypang válasza beleszólok (#34583) üzenetére


Pttypang
veterán

Mivel az emberkek felprobaljak, ahogy en is tettem, igy nem meglepo, hogy ki vannak bontogatva..
Igaz, itt meg kell nezni, hogy valamelyik barom nem probalt-e fel az xxxl-es testere egy xs kabatot, meg hasonlok, de eddig meg nem volt vele gondom, mondjuk csak most vasaroltam, eddig normalis bicikli nelkul inkabb csak nezelodtem :)

Ezen kivul csak a peksuti, meg neha 1-1 energiaital&csoki, amit szoktam itt venni, foleg, mivel az egyetemre menet utba esik, jobban, mint a teszko. Ezekkel meg nem volt gondom.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#34585) Teasüti válasza beleszólok (#34493) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az meg a marha nagy gépjárműs öntudat, hogy bármi áron megelőzzük a biciklist?
Rengeteg olyan előzésbe mennek bele emberek, amik jó esetben szabálytalanok, rosszabb esetben közveszélyesek.
A Kresz-ben nem az szerepel, hogy kötelező előzni amint utolérted.

Nagyon egyszerű a képlet, a Kresz is világosan tárgyalja az előzés feltételeit.
Ha ezek nem adottak, akkor mögötte csordogálok hússzal amíg lehetőség nem lesz biztonságosan előzni. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#34586) torzo


torzo
Ármester

Lehet, hogy csak álmodom, de az utóbbi két hétben úgy vettem észre, az autósok észrevesznek, sőt, figyelnek. Jászberényi út, bazi forgalom reggel, jelzem, hogy balra óhajtok letérni és.... fékeznek, beengednek, nem anyáznak. Amikor elkerülnek, megvan a min. egy méter, nem kell összef@ssam magam. Maglódi úton keresztbe várakozom, megállnak. Nem 1x, sokx. :Y
Bakker, 13 éve nyomom, de korábban nem ez volt a tapasztalatom.
Mi van itt??? Meghülyültem, vagy tényleg javul a helyzet? :F

(#34587) fpeter07 válasza torzo (#34586) üzenetére


fpeter07
veterán

Én meglepődtem egy hete, hogy főútvonalról (faluban) elengedett a szembejövő autós. Kerékpárútra kanyarodtam rá. Nem is láttam még ilyet.
Gondolom az nap nektek is jó kedélyt jelzett a közlekedési meteorológus. :D

(#34588) beleszólok válasza torzo (#34586) üzenetére


beleszólok
senior tag

Rég biciklizhettél ;)
Nekem már nyár elején is feltűnt, három év kihagyás után, hogy sok lett az udvarias, óvatos autós.
Korábban hozzá voltam szokva, hogy úgy tesznek, mintha egy mozgó tárgy lennék.
Idén már az is megtörtént, hogy elengedtek ott, ahol nem volt elsőbbségem. Meg esélyem s az átjutásra, mivel nem volt lámpa, csak tömegnyomor :)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#34589) lsebestyen válasza torzo (#34586) üzenetére


lsebestyen
addikt

Én ha országútival megyek + sisak +bohócruha, akkor nagyon előzékenyek, és rendesek. Még be is húzódnak mikor előre sorolok :)). Ha montival megyek utcai szerelésbe már azért nem ilyen rózsás a helyzet.

(#34590) torzo válasza beleszólok (#34588) üzenetére


torzo
Ármester

Valóban. Mindössze naponta 45-50 km-t gyötrök le gyönyörűséges fővárosunkban. :)

[ Szerkesztve ]

(#34591) beleszólok válasza torzo (#34590) üzenetére


beleszólok
senior tag

Akkor csak nem vetted észre. Három év után feltűnő volt a változás. És nem csak egy-két alkalommal, hanem napi szinten. Ezzel nem azt mondom, hogy minden autós megváltozott, de van egy olyanom - a bringás forgalom növekedése alapján-, hogy sokan kipróbálták, milyen kerékpárosként az autók közt. Talán ezért figyelnek jobban.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#34592) torzo válasza beleszólok (#34591) üzenetére


torzo
Ármester

Nem akarok vitatkozni. Most tűnt fel és nem korábban. Minden nap bringázom, télen-nyáron, hosszú évek óta. A nyáron pl. nagyon kellemetlen élményeim voltak. De legyen neked igazad, biztos én vagyok figyelmetlen!
Mindenesetre örülök neki.

(#34593) beleszólok válasza torzo (#34592) üzenetére


beleszólok
senior tag

Én sem vitának szántam, egyszerűen ezt láttam. :)

Korábban az nem volt divat, hogy úgy előzzenek meg, mintha egy egész autónyi helyet elfoglalnék, idén ez volt a gyakoribb.
Korábban ahhoz is hozzá voltam szokva, hogy bárhol megyek, a teherautók, buszok, 20-50 centire tőlem húznak el. Idén ritkább volt, leginkább buszokkal volt ilyen tapasztalatom, olyan helyeken, ahol egyszerűen helyük nem volt nagyobb oldalközt tartani.

És hát... nem tudom, kerékpárutakon mennyit jártál régebben és jársz most, ott nagyon feltűnő - főleg hétvégéken -, hogy nagyon sokan bicikliznek. Bp-Dunakeszi-Göd-Vác útvonalon néha akkora a tömeg, hogy szívem szerint inkább kimennék a Váci útra. :)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#34594) razzorr


razzorr
őstag

Azért javult a helyzet az utakon,mert azok az autósok akik figyelnek másokra és betartják a szabályokat, civilben bringások.

Sokszor én is kellemesen csalódok,de van 1-2 típus,akik menthetetlenek (szuzzuki,óódi,szkodaaa)
:)

(#34595) beleszólok válasza razzorr (#34594) üzenetére


beleszólok
senior tag

Persze, van ellenpélda is. Páromat kerékpárúton gázolták el, pedig még macisajt is védte a kerékpárutat.
Engem négy éve a Duna Plaza mélygarázsából kihajtó ámokfutónak sikerült majdnem eltalálnia, szintén macisajt figyelmen kívül hagyása mellett.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#34596) beleszólok


beleszólok
senior tag

Autósok :)
7:20-ig érdekes ebből a szempontból :DDD
(egyébként érdemes a filmet végignézni annak, aki még nem látta... csak tudnám, ki volt a személyautó sofőrje... ismerős a képe, de nem jut eszembe, ki volt)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#34597) #48525824 válasza beleszólok (#34593) üzenetére


#48525824
törölt tag

Ugyanannyi marha autos van meg mindig forgalomban, mint eddig... Evi ~10 ezer km varosban tekeres tapasztalata ez. :(

(#34598) 313313 válasza torzo (#34586) üzenetére


313313
addikt

Azért vannak ellenpéldák is.
Ismerőst Augusztus végén ütötték el megyeszékhely belvárosa, úton szabályosan haladva az autó 180 fokba akart megfordulni, srác záróvonalon bicajozott, balra akart tartani, autó fellökte, vállficam, vállszalag szakadás, műtét.(autós nem ismerte el, hogy ő volt a hibás, bicajosra fogta, hogy ő hajtott gyorsan...)
Kollégát Szentes és kisfalu közt csapták el, ő robogóval volt, az autós nem adott neki elsőbbséget, nyílt sípcsonttörés, azóta is foltozzák a lábát...
Másik ismerőst a bicajos elgázolása után kb 1 héttel csapták el, ő gyalog volt, autós korforgalomból kifele jövet ütötte el, megúszta...
Harmadik ismerős biciklivel tartott hazafelé, amikor is egy autós nem adta neki meg az elsőbbséget és beleszállt a jobb támvillába (váz geometriája sérült, kuka...), sofőr elismerte a hibáját, elvileg téríti a kárt, személyi sérülés nem történt.
Ez az elmúlt 1 hónap statisztikája...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#34599) Doki16 válasza 313313 (#34598) üzenetére


Doki16
addikt

Nem lehet jó az ismerősödnek lenni :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#34600) 313313 válasza Doki16 (#34599) üzenetére


313313
addikt

Ez most erősen összejött, elmúlt 10 évbe összesen nem volt ennyi balesetünk borulásokkal együtt...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.