Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34051) LonGleY válasza ---Lasali--- (#34047) üzenetére


LonGleY
veterán

Azért dobtam hozzá, hogy "amíg nincsenek lehasználva". Utána nyilván nem csak beállítás, hanem szervizkérdés is a dolog... Ugyanis a nem mozgó hengert ki kell lőni a helyéről, meg lehet kicsit polírozni, és úgy összerakva máris jobban fog mozogni. Ezt pár év alatt párszor el lehet azért játszani, szinte újjá varázsolva a tárcsaféket.

[ Szerkesztve ]

(#34052) Szakbarbár válasza beleszólok (#34050) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Nekem is ez a bajom. Oké tiltsák ki a nagy forgalmú utakról a bicikliseket, de akkor minimum építsenek oda használható kerékpárutat, vagy gondoskodjanak alternatív útvonalról.
Almásfüzitőn is ki vannak tiltva a kerékpárosok, pedig ott megy keresztül az Eurovelo 6. Nyaranta rengeteg turista jár erre biciklivel, velük mi lesz? Majd átmennek a Szlovákokhoz, ott úgyis most adták át a Komárno - Gúta közötti 30 kilométeres kerékpárutat, onnan pedig simán van olyan széles a főút, mint nálunk 3 forgalmi sáv. [link]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#34053) beleszólok válasza Szakbarbár (#34052) üzenetére


beleszólok
senior tag

http://www.opal-autosiskola.hu/new/e_learning/012.htm
E szerint jól tudom és az említett tábla hatálya a következő kereszteződésig tart.
Ha ez így van, akkor pl. Almásfüzitőnél leszállsz a bringáról, áttolod a menetirány szerinti baloldalra (lakott területen kívül vagy, ha jól látom), eltolod kb. ötven métert, majd a patak után vissza a jobb oldalra, ott egy bekötő út, utána a tábla hatályát veszti, visszaülsz és mész tovább.
Ha meg meg akarnak büntetni, akkor hivatkozhatsz rá, hogy kereszteződésben ültél vissza és ott már nincs tábla.

ui: szvsz ez eléggé ontopik téma, nem kellene offként jelölni

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#34054) MP4-23 válasza ginola (#34029) üzenetére


MP4-23
csendes tag

http://www.bike24.com/

(#34055) Mukorka


Mukorka
addikt

Sikerült a méretemben találni egy jó bringát. Ma este hoztam el: kép
62-es szörnyeteg, alig használt 2010-es model.

[ Szerkesztve ]

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#34056) Solad válasza Mukorka (#34055) üzenetére


Solad
őstag

Grat, nagyon sok örömteli órát kívánok a nyergében! :)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#34057) LonGleY


LonGleY
veterán

öö... öö... https://www.youtube.com/watch?v=fmnABODVFl0
nincs benne képi zorallság meg murdálás (csak majdnem), szóval nézhető

[ Szerkesztve ]

(#34058) beleszólok válasza LonGleY (#34057) üzenetére


beleszólok
senior tag

Ruszkiknál is van olyan, hogy jobbkéz szabály? Először azt hittem, főútvonalon jön a teherautó, de megnéztem a streetview-n, semmi ilyen nincs arrafelé.

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#34059) D.Orion válasza beleszólok (#34058) üzenetére


D.Orion
veterán

A nagy dögnek volt egy elsőbbség adás táblája amit nem vett figyelembe. A piros gép főútvonalon ment.

[ Szerkesztve ]

(#34060) beleszólok válasza D.Orion (#34059) üzenetére


beleszólok
senior tag

Ezt kerestem, de vagy nem láttam vagy a streetview lenyelte...
(egyébként is mindegy, mert az elcsapott személyautónak akkor is elsőbbsége lett volna, ha nincs tábla)

szerk: hogy a macisajtot miért nem láttam, azt most sem értem. A főútvonal tábla messzebb volt, mint ahol kerestem.

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#34061) ZeroX92P válasza Szakbarbár (#34052) üzenetére


ZeroX92P
tag

A baj az hogy akit érdekel a tiltás valószínű képes lenne normálisan/értelmesen közlekedni az idiótákat pedig nem egy tábla fogja megállítani, ma reggel három idióta ment egymás mellett az egész sávot elfoglalva szakadó esőbe egy beláthatatlan kanyarba (70es főút fehérvár felé), ABS nélkül az egész gárdát lekaszáltam volna úgy ahogy van, vagy ami rosszabb ha pont akkor jön valaki szembe magamat töröm össze.

(#34062) Jester01 válasza beleszólok (#34060) üzenetére


Jester01
veterán

Te voltál a sofőr? :DD

Jester

(#34063) beleszólok válasza Jester01 (#34062) üzenetére


beleszólok
senior tag

Leszámítva, hogy nincs jogsim és nem ott élek... :DD

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#34064) deicide válasza beleszólok (#34063) üzenetére


deicide
veterán

Ez nem kizáró ok, amikor Kecskeméten vezettem, még nem volt meg a jogsim (de a forgalmi vizsga már igen) és Székesfehérváron laktam. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#34065) belaazallat válasza deicide (#34064) üzenetére


belaazallat
addikt

Ez mikor is volt? Mert a múltkor 2 órát álltam Kecsón a dugóban, mert egy kezdő a belvárosban nem ismerte meg az egyik táblát! :P

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#34066) TripleB válasza Mukorka (#34055) üzenetére


TripleB
senior tag

Nagyon ütősen néz ki! Jó a felszereltsége is. Sok balesetmentes kilométert bele!

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#34067) Napfénysüti válasza Mukorka (#34055) üzenetére

Szép gép, milyen a felszereltsége?

Més que un club!

(#34068) Mukorka válasza Napfénysüti (#34067) üzenetére


Mukorka
addikt

Alu váz, karbon villa és nyereg. Citec3000 kerékszett, full ultegra 6700. Használtan vettem, kb szobabicaj volt :)

Neked hogy megy az új? Én még nagyon kezdő vagyok és ma holnap már mennem kell vele spd cipővel is... :U

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#34069) bandus válasza Mukorka (#34068) üzenetére


bandus
veterán

hol néztél használt gépeket? és ezért mennyit kértek el, ha szabad megkérdezni? én is ezen a szinten állok, csak jelenleg még bicó nélkül :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#34070) Mukorka válasza bandus (#34069) üzenetére


Mukorka
addikt

apro.bikemag.hu. Elég sokáig kerestem mire találtam nagy méretben olyat ami nem tűnt elsőre átbaszásnak. Ez újonnan 1600 + 150 euro a nyereg, én 275000-ért vettem. Link itt a 73-as oldalon látható.

[ Szerkesztve ]

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#34071) Napfénysüti válasza Mukorka (#34068) üzenetére

Jól megy, szeretem egyedül a nyereg amire írtam is korábban hogy majd cserés lesz.
SPD-t még nekem is szoknom kell, egyszer már sikerült a bal oldalamra eldőlnöm szóval már ezen is átestem (könyököm testi épsége árán megvédtem a gépet :) ).
Csak most a héten elég rossz idő lesz így kicsit pihen a gép.

Més que un club!

(#34072) TayRol válasza Mukorka (#34070) üzenetére


TayRol
veterán

grat, jó kis gép!

(#34073) deicide válasza belaazallat (#34065) üzenetére


deicide
veterán

2006-ban :DDD
Ez most nem én vótam.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#34074) Mukorka válasza Napfénysüti (#34071) üzenetére


Mukorka
addikt

Pihen? Olyan nincs :p

Balaton körbe tervben van még?

[ Szerkesztve ]

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#34075) ginola válasza MP4-23 (#34054) üzenetére


ginola
addikt

Kössz.

(#34076) Daniel Alves válasza Mukorka (#34074) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Egy napos tekerésben benne lennék. :B Idén már egyszer toltam de társaságban jobb lenne... :)

Illetve jó idő esetén mennék Pestre biciklivel. Milyen hegyet érdemes megmászni? Esetleg útvonalat tud valaki linkelni?

[ Szerkesztve ]

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#34077) Napfénysüti válasza Mukorka (#34074) üzenetére

Most nem kérdeztem a kollégát. Jó lenne menni, leginkább időjárás függő meg nekem a meccsek miatt is kicsit nehezebb ezt összeegyeztetni.
A héten max csütörtökön tudok tekerni ha nem fog szakadni az eső.

Més que un club!

(#34078) Mukorka


Mukorka
addikt

Akkor szervezzük meg. A most hétége még korai és félmaratonra is megyek. Utána hétvégén ráérek :)

Túléltem a munkába való utat. Szerelőhöz hoztam olajozni, tisztítani. Nem szeretnék vele munkába járni, így is gáz volt simatalpú cipővel spd pedált tekerni. Az biztos hogy nagyon megy a járgány :)

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#34079) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

szept 28, aldi:
bringás kabát,bringás gatya

[ Szerkesztve ]

(#34080) Daniel Alves válasza jackbacsi87 (#34079) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Köszi az infót. Nyitásra ott leszek :D

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#34081) D.Orion válasza Mukorka (#34078) üzenetére


D.Orion
veterán

Balaton körben én is benne vagyok.

(#34082) Mukorka


Mukorka
addikt

(Akkor valahogy el kell kezdeni szervezni)

Milyen lámpákat érdemes venni egy ilyen országútira? Ismerősöm küldözget itt nekem mindenféle mágneses állatságot de sztem ide több kakaó kell.

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#34083) Napfénysüti válasza Mukorka (#34082) üzenetére

Hátulra én ilyet vettem: Sigma Cuberider
5 erős led világít benne és baromi egyszerű fel/leszerelni. Előre bevallom még nincs oda is valami gyorsan applikálhatót akarok. Esetleg erre ajánlhatnátok valamit. Sötétben nem tekerek szóval a fényerő mindegy csak azért legyen a biztonság kedvéért.

Més que un club!

(#34084) syl5 válasza Daniel Alves (#34080) üzenetére


syl5
őstag

Miért vagytok oda ennyire ezektől az Lidl / Aldi cuccoktól?
Oké, élelmiszerben nagyon jó minőséget képvisel mindkét áruház, mindkettőbe hetente vásárolunk, de ez egy diszkont, nonfood termékből csak elvétve vannak jó vételek (szerintem) itt.
Futócipőkhöz jobban értek, azt pl biztos nem vennék itt, és múltkor néztem led-es izzót is, az nagyon túlárazott volt.
Ezeknél a szélálló, légáteresztő, vízálló anyagoknál nem lehet mellényúlni ugyanolyan minőséget képvisel mindegyik?

Más:
Ha már kabát.
Arra gondoltam összekötöm a kellemeset a hasznossal, és veszek egy olyan biciklis kabátot, ami számomra tetszetős és azt fogom utcán is hordani, amúgy is állandóan fúj Pesten a szél. Hülyeség?

[ Szerkesztve ]

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#34085) Mukorka válasza Napfénysüti (#34083) üzenetére


Mukorka
addikt

Ez normális, nem is drága. Előlre ezt kell kipróbálni: Link. (Ezzel hamvasztani is lehet :D)

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#34086) Napfénysüti válasza syl5 (#34084) üzenetére

Azért mert az árukért cserébe egész korrekt dolgokat árulnak. Persze nem minden ilyen de bőven akadnak. És nem mindenki akar egy vagyon kiadni márkásabb cuccokért.

Kabát kérdésedhez: szerintem nem hülyeség simán vállalhatóak utcára ezek.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#34087) Mukorka


Mukorka
addikt

Milyen prizmaszerű dolgokat kell(kötelező) használni? Milyen való outira?

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#34088) fpeter07 válasza rétisün (#34014) üzenetére


fpeter07
veterán

Benéz egy kívülálló, rögtön elgondolkodik azon, mitől olyan egészséges a kerékpározás. :D

(#34089) Doki16


Doki16
addikt

Vettem egy spd-t ilyen stoplival. A leírás mindenképpen azt írja, hogy kifelé kell kifordítani és akkor oldja le. Ezen a képen jól látszik. Mi van akkor, ha én a másik irányba is kitudtam oldani? Nem lesz valami baja a pedálnak vagy stoplinak?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#34090) fpeter07 válasza rii (#34037) üzenetére


fpeter07
veterán

Mínuszban mindenképpen be kell öltözni. Mindent, ami van. 45 perc alatt nem gond. Azért kell venni speciális ruhákat, amik rá tapadnak a bőrödre, mert megoldják a hőszigetelést. Decathlon lábmelegítő + térdmelegítő, aldis nadrág + kabát, sima béléses nadrág (aminek nem árt, ha koszos lesz/sérül), kamásli, vastag zokni (lehetőleg gyapjúból) felső testre műanyag póló + műanyag hosszú ujjú póló, fejre betörő maszk, kézre kesztyű+mosogató kesztyű alá.

Szummázva nagyjából 35000 Ft. Ennyi minimum kell egy szetthez, csak használtan lehet megkapni olcsóbban.
Webshopokban persze lehet látni olyan fasza cuccokat, amik darabonként kerülnek ennyibe...

(#34091) fpeter07 válasza syl5 (#34084) üzenetére


fpeter07
veterán

Azért vagyunk oda értük, mert meg tudjuk őket venni. És mert (tapasztalataim szerint) nagyon jó minőségűek. Még egyik ruhát sem kellett eldobnom. Azért van negatív vélemény is; egyszer a km-óra belefúródott a hasamba. Azóta nem használok semmi ilyet.

szerk: Mikor lesz az outi vb férfi elit mezőnyversenye? Sport 1 közvetíti, de mikor?

[ Szerkesztve ]

(#34092) beleszólok válasza Doki16 (#34089) üzenetére


beleszólok
senior tag

Ha megnézed, szimmetrikus a pedál is, a stopli is. Egyéb kérdés? ;)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#34093) Daniel Alves válasza syl5 (#34084) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Szerencsés vagyok mert megtehetném, hogy 50k+-ért vegyek kabátot de inkább másra költöm el. ;)
Ennyiért ha a kutya alá dobom télen akkor is megéri. :D
(tényleg minden nagypofa nélkül írom ezt) :)

[ Szerkesztve ]

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#34094) Doki16 válasza beleszólok (#34092) üzenetére


Doki16
addikt

Igen addig oké, erre én is rájöttem. A használati utasításban ez van írva :
"Ezek a stoplik egyetlen irányban oldanak, és ehhez a bokát kifelé kell elfordítani. Ha bármely más irányba fordítjuk el bokánk, a stopli nem old ki."

Ugyanígy félkövéren van szedve a "kifelé" szó. Ezért tette fel lényegében a kérdést, mivel az utasítás felhívja rá erőteljesen a figyelmet.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#34095) zoli03 válasza Mukorka (#34087) üzenetére


zoli03
őstag

Röviden: elöl fehér, hátul piros prizma, első keréken két darab borostyán sárga prizma. De mással is lehet helyettesíteni ezeket, a KÖHÉM rendelet részletesen leírja (pl lehet fényvisszaverő matrica is az első és a hátsó prizma, a küllőprizma helyett lehet használni reflexcsíkos külsőt, vagy a felnire is lehet ragasztani fényvisszaverő matricát).

(#34096) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Néhányan ismertek még talán, régebben voltam itt aktív, páran FB-n még mai napig ismerősöm is. :)
Szóval egy kéréssel fordulnék hozzátok, kipattant egy ötlet a fejemből, nem is szaporítom tovább a szót, inkább belinkelem a már megírt hozzászólást és köszönöm mindenkinek aki elolvassa, esetleg továbbítja. Nagyon örülnék, ha ez a kis titkos "merénylet" eredménnyel zárulna. :) :R
[link]

Üdv, Balázs

(#34097) beleszólok válasza Doki16 (#34094) üzenetére


beleszólok
senior tag

Ez furcsa. Van olyan pedál-stopli kombináció, ami valóban csak kifelé old, de úgy látom, a te stoplid épp olyan, mint az enyém, amit az M520-hoz kaptam és ennek a papírján sem szerepelt, hogy egyirányú lenne... :F

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#34098) Doki16 válasza beleszólok (#34097) üzenetére


Doki16
addikt

Ha megnézed ezt a manualt ott írja, hogy egyirányú az a stopli ami hozzá. Én 530-at vettem, de az ugyanaz mint az 520.

Csak azért kérdem, mert befelé fordítva jobban esik kicsatolni.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#34099) beleszólok válasza Doki16 (#34098) üzenetére


beleszólok
senior tag

Ö... ezt jó, hogy linkelted, legalább már tudom, hogy a többirányú oldás mást jelent, mint amire gondoltam. :)
Ettől még tény: a pedál is, a stopli is szimmetrikus, tehát az, hogy jobbra vagy balra fordítod el a cipőt kilépéskor, az mechanikai szempontból mindegy. Más kérdés, hogy befelé fordítva... hát egy kisebb anatómiai csoda kell hozzá, hogy sikerüljön. (vagy olyan görbe lábak, mint az enyémek :DD)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#34100) Napfénysüti

Nem tudom van-e itt olyan aki jár spinningre, én ma voltam életemben először és nem is rossz dolog. Télen szerintem amikor kint nem tudok tekerni eljárok rendszeresen a szinten tartáshoz. :)

Més que un club!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.