Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31751) sghc_toma


sghc_toma
senior tag

Runner_fxr (#31565): Kb. ket honapja Ordogoromnal, ami nincs 1 km, ket defektet szedtem ossze NN-kel. Jo, mondjuk abbol egy felutes volt :) Tapadassal amugy nekem sem volt gondom, ilyen teren meg voltam vele elegedve.

dqdb (#31738): Erdemes megjegyezni, hogy az Edge 500 navigacioja egy vicc: lefagy tole a keszulek, kesik, eltunik az ut a kepernyorol, stb. Csak a bosszusag van vele.

in asm we trust

(#31752) TripleB válasza TayRol (#31675) üzenetére


TripleB
senior tag

Shimano-ból egy számmal minimum nagyobb kell.
A cyclestore-on nagy leárazások vannak, ráaadásul most mindenből extra -1o% kedvezmény. Ingyen posta és öt nap alatt itt vllt a cucc mindig.
Én is akarok venne egy oúti cipőt , azt nézegetem éppen.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#31753) torzo válasza imyourfriend (#31698) üzenetére


torzo
Ármester

Bicycle Line thermo cuccaimat 3 éve vettem. Egy zsák zsetont fizettem értük (az általad megjelölt összeg 3x-át! :Y ), de amiről azt állították, hogy -6 fokig rendben lesz, az úgy is volt és van. Mivel én télen is naponta bringázom, nem tétováztam és azóta sem bánom. És még mindegyik darab igen jól bírja. :K

(#31754) imyourfriend válasza torzo (#31753) üzenetére


imyourfriend
őstag

:R Akkor meglátom, igazából 1 acél országútit tudok felvinni Győrbe mert a másikat nem lehet bevinni a házba (ergó bukta hogy felvigyem). Igyekszem megoldani valahogyan az edzést, vagy hétvégén vagy majd meglátom. Esetleg görgő. Vagy nagy gond az ha hétközben nem tudok tekerni és hétvégén mennék ki csak, esetleg 3 napot a 7ből? Nem akarok lemaradni tavaszra, ezért kérdem. :)

(#31755) TayRol


TayRol
veterán

Ha eladnám a Courier DT-t, szerintetek mennyit kérhetnék érte? (a fórumban követhető, hogy mikor vettem, onnantól 1 évig garis)

Alapvetően meg szeretném tartani, városon kívül jó lenne karban tartani magam, de ha mégsem...

Teljesen gyári, egy kitámasztó van pluszban rajta.

(#31756) Runner_fxr válasza rayoliviero (#31749) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ha nem értesz a bringákhoz szerintem nem érdemes használtakat nézni. Könnyen lehet az olcsónak tűnő bicaj drágább mintha újat vettél volna. Rengeteg olyan hirdetés van, ahol a leharcolt, nagy generál előtti állapotban lévő bringát szeretnék rásózni a gyanútlan, nem hozzáértő emberre. Amivel nem lenne baj, ha ehhez mérten olcsó lenne, de olyan áron kínálják mintha minden okés lenne. Ha nincs hozzáértés szerintem az újakat nézd, használtat esetleg kereskedésből, ahol adnak némi garanciát.

sghc_toma: Milyen nyomáson használtad? Mekkora a testsúlyod? Én 80-82kg körül vagyok és terepen a 2,2 bar tűnik optimálisnak, nem mondhatom, hogy kíméltem őket, szerencsére nem lett még egy defektem se 1000km alatt.

[ Szerkesztve ]

(#31757) torzo válasza imyourfriend (#31754) üzenetére


torzo
Ármester

Nekem a görgőzés nem jött be. Azóta is csak ott rohad a garázsban, el kéne már adni. Baromi unalmas. Igen, akkor döntöttem úgy, hogy télen is bringa.
De szerintem télen ne outival edzz! Télire köpenygumiból is más kell, az outi meg szerintem elég rizki fagypont alatt. Télen trekking vagy monti kell.

(#31758) rayoliviero válasza Runner_fxr (#31756) üzenetére


rayoliviero
veterán

Rendben, köszönöm szépen a tanácsot.

(#31759) imyourfriend válasza torzo (#31757) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nekem amúgy az tetszik benne hogy akkor is vékony gumival brillírozni kb. :) Azokat a gépeket annyira nem szeretem, jó nekem az országúti max hóban lerakom ha úgy adódik pihenni a gépet, a carbont meg ősztől kezdve pihentetem. Elvittek egy mtb-met, azóta nem rajongok azokért. Nameg kellene venni akkor egyet, meg fenntartani ilyesmik.. másrészt lépcsőházban kellene tárolni onnan meg nehogy lába kéljen.

(#31760) torzo válasza imyourfriend (#31759) üzenetére


torzo
Ármester

Miért, az outit hol tárolod? Ahol az elfér, elfér egy karcsú trekking is.
Vigyázz, télen nem csak akkor csúszik, amikor hó van! Néha egyáltalán nem látni azt a hártyavékony jégréteget, ami leül az útra. Na, azon az outi igen nagy gáz!
Télen a bicómra szélesebb és lágyabb köpenyt rakok és a nyomást is visszaveszem. Még így sem múlik el tél 3-4 taknyolás nélkül. :W

(#31761) superecneB


superecneB
őstag

A magicshine vagy replikái mennyire fixen állnak meg a kormányon?

(#31762) Csapi007 válasza dqdb (#31738) üzenetére


Csapi007
veterán

Hy
Edge 200-am van és tökéletesen lehet vele "navigálni". Saját tékrlépe nincs, de gpx-et rá tudsz tölteni és azt mutatja, arra tökéletes, hogy lásd egy kereszteződésben épp merre kell fordulnod. Semmi fagyás és egyéb bosszúság nincs vele, tökéletesen teszi a dolgát.
Ha valakinek nem kell HR, CAD szenzor akkor tőkéletes választás.

"Csak úgy mondom"

(#31763) imyourfriend válasza torzo (#31760) üzenetére


imyourfriend
őstag

Egyenlőre nem tudom hol fogom tárolni, ilyen közös lépcsőház 3 szinttel és annak az aljában van a tároló ahol mindenki elhalad. Amúgy az országúti esőben vagy párás időben se túl egyszerű, múlt nyáron Budapesten kerekeztem és ahogy leértem a szabadság hídról gellért tér felé [link] valahol itt kicsúszott a gép hátulja és épphogy sikerül perecelés nélkül megúszni a történetet. :N Nekem 622-23 van fent, mikor kezdtem első évemben akkor is olyan volt rajta, az volt a kedvencem amikor hóesés meg hófúvás közben kerekeztem országútival nyári spd-ben (mert más nem volt) aztán csak nézegettem a minuszokat az órán. ;]

(#31764) dqdb válasza Csapi007 (#31762) üzenetére


dqdb
nagyúr

Jó tudni, ugyanis a felhasználói kézikönyve az Edge 500-éval ellentétben mélyen hallgat erről. Ettől függetlenül én személy szerint nem ajánlom ezt a modellt, az ANT+ kihagyása nagy hiba a szememben, az Edge sorozat egyik fő húzóerejét kukázták a minimális árelőnyért.

sghc_toma: nálam egyáltalán nem fagy, amióta megvan a Garmin, sosem fagyott le, de a navigáció itteni megvalósítását illetően is egyetértek a vicc kifejezéssel (nyugis országúton jó lehet, de városban és terepen szerintem eléggé használhatatlan). Látszik, hogy a trackingen van a hangsúly, és nem a navigáción.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#31765) #48525824 válasza torzo (#31757) üzenetére


#48525824
törölt tag

én végigfixizem a telet, 23-as gumikon, hóban, jégen mindenhogy :D azért nem muszáj monti

ruházatban meg decas aláöltöző meg levi's commuter, sose fáztam benne.

[ Szerkesztve ]

(#31766) Frenky89


Frenky89
őstag

Most nézem, hogy bringacsere program van és mivel leszoktam az aszfalton tekerésről, tehát már gyakorlatilag 100%-ban csak földúton tekerek egy ideje, így már régóta bizsergeti a fantáziámat egy 29er a mostani cross helyett (szélesebb gumi -> jobban bírja a sarat/homokot és kényelmesebben veszi a traktorgumik által hagyott nyomokat az agyagos/döngölt úton).

És íme itt is van: [link] Csak kicsit fura a leírása a többi itteni Acid-hoz és a gyári weblaphoz képest. Illetve ezekkel az - általam belépő szintnek gondolt - Shimano BR-M395 fékekkel nincs aránytalanul sok gond?

Igazából egy normális Deore felszereltséget tudnék elképzelni, mert a mostani cross bringán is az van.

[ Szerkesztve ]

(#31767) Vasinger! válasza Frenky89 (#31766) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Azt szabad tudni, hogy miért akarsz Te is és kb. mindenki más is 29-es bringát venni? Ennyivel jobb terepen/MTB vonalon is a 26-nál?

(#31768) xLt`


xLt`
tag

Sziasztok!

Létezik alkatrész beárazós topik? Nem találtam, de lehet csak elkerülte a figyelmemet.
Egy teleszkópról és egy felnipárról lenne szó.

Köszönöm fórumtársak :R

(#31769) Frenky89 válasza Vasinger! (#31767) üzenetére


Frenky89
őstag

Nekem nincs ésszerű érvem rá, mert nem próbáltam még, sőt normális 26-os bringám se volt még, de a mostani cross-om 28-as és ez erre a hibrid felhasználásra, amit én művelek (terep, de zúzos erdős, hanem jellemzően inkább földutak) jó kiindulási alapnak tűnik a nagy(obb) kerék.

(#31770) Runner_fxr válasza Vasinger! (#31767) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ha a nagy átlagot nézem, szerintem sokan profitálnak a 29"-es kerékméretből. Sok előnye van a 26"-al szemben. Hátrányként a kicsit lomhább megindítást és lomhább kanyarodást lehet neki felróni, viszont sok előnye is van. Jobban tartja a tempót, jobban átgördül az egyenetlenségeken, jobb tapadás. Ez a legtöbb hobbi montisnak épp elég, hogy a 29"-et válassza a 26"-al szemben. Ezenkívül trekking külsőkkel kb egy cross trekking-et tudunk belőle csinálni, ami aszfalton is haladósabb lesz mint a 26"-os.
Az tény, hogy a 26" fürgén kanyarodik, akinek számít a technikás lefelé, sok kanyarral, nagy tempóval, ott lehet jobb választás egy 26" vagy inkább 27,5".

(#31771) Frenky89 válasza Runner_fxr (#31770) üzenetére


Frenky89
őstag

Ez az, az egyenetlenségeken való jobb átgördülés az, ami bejönne.

Mondjuk a cross-t is fel lehetne turbósítani 42-47-es külsőkkel, de akkor nem sok hely marad a váz és a gumi között és messze van a 2,25-2,35-ösök ballonossága.

Szóval összességében nem tudom melyik a jobb megoldás: a MTB-osítás, vagy a 29er.

[ Szerkesztve ]

(#31772) Pttypang


Pttypang
veterán

Szokasos aug 20 szakado eso, koszonjuk, pedig mar azt hittem, hogy meguszom es meg gurulhatok par kort :(

Everybody lies.

(#31773) torzo válasza #48525824 (#31765) üzenetére


torzo
Ármester

Monti szerintem sem, a trekking azonban biztonságosabb. Szerintem. De lehet, hogy a legfontosabb a köpeny anyaga, hogy kellően lágy legyen.
Ja, a decast már mástól is hallottam dicsérni.

(#31774) Frenky89 válasza Frenky89 (#31771) üzenetére


Frenky89
őstag

Viszont a BR-M395-ös kérdés még áll. 200 (280) bringán már nem kellene jobb féknek lennie?

(#31775) Runner_fxr válasza Frenky89 (#31771) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem a 29"-es montiból könnyebben csinálsz cross trekkinget, mint fordítva.
A másik meg a geometria, itt nem csak a külső mérete számít, hanem a geometria, a montiban nagyobb a rugóút, teljesen más a váz, hátrébb van a súlypont, alkalmasabb változatos erdei terepre mint egy cross trekking.
Cross trekkinget akkor érdemes venni ha többnyire aszfalton használod és a terephasználat sem komolyabb terep, csak jó minőségű földút, ami nem túl meredek. Ha már nagyobb részt használod terepen, esetleg durvább, köves, meredek terepen, oda nem való a cross trekking. Akkor egyértelműen a monti a jobb választás.
Ezt neked kell tudni, hogy milyen felhasználásra szánod, a szerint válassz.
Nincs azzal a fékkel gond, nem túl durva felhasználásra teljesen jó. Shimano fékek teljesen rendben vannak.
200-ért kifejezetten jó vétel az a bringa.

[ Szerkesztve ]

(#31776) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Köszönöm a válaszokat. Na nem mintha, most erre lenne pénzem, sőt..., de rákérdezek kíváncsiságból, hogy a biciklimbe szerintetek beleférne egy 29-es kerék? Gondolom ilyenkor az első villa biztosan cserés lesz és a fékek is gyanús, hogy más pozícióban lesznek, mint egy 26-os keréknél, de ez nem biztos.

(#31777) gergo5991


gergo5991
őstag

szép canga, éljenek a CUBE-k !! :)

(#31778) tatabike válasza Vasinger! (#31776) üzenetére


tatabike
őstag

29-es nem férne bele. 26-os monti vázba belefér a trekking kerék pl. vékony gumival, de egy 29er monti kerék biztos nem. Amúgy meg ne akarj bele nagyobb kereket, mert a 26-osok geometriája 26-os kerékhez van kialakítva. Ha nagyobb kereket tennél bele, kapnál egy idegbeteg, minden kormánymozdulatra agresszíven reagáló kerékpárt, aminek ráadásul a középcsapágya is jó magasra kerülne. Semmi értelme.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#31779) Vasinger! válasza tatabike (#31778) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Rendben, mint írtam nem igazán tervezem, csak a kíváncsiság miatt kérdeztem. Elvagyok én a "maradi" 26"-al... :)

gergo5991: Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#31780) Teasüti válasza Vasinger! (#31776) üzenetére


Teasüti
nagyúr

De jó ez a kép! :K

Elvagyok én a "maradi" 26"-al...
+1, legyen csak minél olcsóbb, ahogy teret nyer a 29! :P
Inkább megtanulok bringázni, mint +100k. ;]

Amúgy merevvázas rideg csapatások után azt kell mondjam nem érzem kicsinek a 26-os kereket. Eddig mindenen átment akarva, akaratlanul, legyen az öklömnyi kőhalom akár. Azért bíztam is benne, hogy akkora sebességen előbb repülök a magasba, minthogy beleálljon a kerék bármibe is. :D

[ Szerkesztve ]

(#31781) tatabike válasza Teasüti (#31780) üzenetére


tatabike
őstag

:K

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#31782) Pttypang válasza Teasüti (#31780) üzenetére


Pttypang
veterán

En is ebben remenykedtem, mikor a merev csodakerekparral, ereszto elso kerekkel 40-el zugattam le a bazaltkoves csodaosvenyen... :DDD

Everybody lies.

(#31783) fpeter07 válasza Teasüti (#31780) üzenetére


fpeter07
veterán

Múltkor az erdőben traktornyomba kellett egy hidat építenem, mert nem vagyok egy trükközős típus. Na hát ott egy nagykerék gond nélkül átment volna. Hobbi szintre még mindig hülyeségnek tartom a 29ert, de versenyen egyértelmű előnye van: nem kell gondolkodni, hogy merre mégy.

(#31782) Crytec210: Ugye az a fognélküli smileyt csak "rutinból" bökted oda?

[ Szerkesztve ]

(#31784) rétisün válasza Pttypang (#31772) üzenetére


rétisün
veterán

én most voltam egy 50-esre, csak 2x kezdett el esni, bár azért szerencsére nem áztam el nagyon :U

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#31785) Pttypang válasza fpeter07 (#31783) üzenetére


Pttypang
veterán

Igen, "szerencsere" egy sima defekttel megusztam a mokat. Azert nem volt tul kellemes..

(#31784) rétisün
30-at meg en is osszekanalaztam elotte, epp indultam hazafele, mikor elkezdett esni, mire beertem egy kutra mar szakadt.. :(

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#31786) Runner_fxr válasza fpeter07 (#31783) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A kerékméret csak egy dolog, azért ne felejtsük el, hogy még sok minden egyéb alkatrész is beleszól abba, hogy milyen érzés a bringát irányítani. :) Gondolok itt például a teleszkópokra.
Szerintem nem hülyeség a 29" hobbi szinten se. Itt azt kell figyelembe venni, hogy milyen a kerékpározási stílus. Aki szereti a gyors kanyarvételt az nem fog 29"-et venni. Nálam se jöhetett szóba. Viszont el kell ismerni a létjogosultságát, ami nem csak versenyen van. Egy kezdőnek, vagy olyannak aki egy mindenes, biztonságos túra gépet akar, simán jó választás lehet. Egyébként meg pár év és 27,5" vagy 29" lesz a választási lehetőség, mert a 26" csak nagyon kevés gyártónál lesz elérhető, az is csak a belépő kategóriában.

(#31787) LonGleY válasza Runner_fxr (#31786) üzenetére


LonGleY
veterán

Itt azt kell figyelembe venni, hogy milyen a kerékpározási stílus.

Vagy például a magasságot. Én pl. kifejeztetten hülyén nézek ki 26-os gépen, mintha valami gyermekbringán ülnék... (mondjuk jelenleg az van, de már nem sokáig, remélhetőleg - amúgy is kicsi, meg kerékileg is az... amúgy itt van, ha már fotózkodunk :Đ).

[ Szerkesztve ]

(#31788) fpeter07 válasza LonGleY (#31787) üzenetére


fpeter07
veterán

A magasság nem játszik szerepet. Emlékszem pár éve versenyen is meglepően sok magas, vékony ember volt látható. Akkor még nem volt ennyire elterjedve a 29er. Most sok 150 centi körüli versenyzőlány is 29ert hajt.
A teleszkóp a váltás után a leghasznosabb eszköz! Juteszembe: [link]. Ezt a problémát mi okozza levegős telónál?

(#31789) Runner_fxr válasza LonGleY (#31787) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Magasságot szándékosan nem írtam, mivel azért egy 29"-es gépet magasság szempontjából eléggé tág határokon belül lehet választani. Elvileg kb 175 centitől már jó lehet, az meg nem különösebben nagy magasság.
26"-os bringából is lehet olyat választani aminek a váza jó egy 195 centi magas embernek is.
Itt a bringázási stílus szerintem többet nyom a latba mint a magasság. 29"-es kerék soha nem fog úgy kanyarodni mint egy 26" vagy 27,5", akinek ez szempont, az nem fog 29"-et venni, akkor se ha 195 centi magas. Viszont az emberek többsége jól elvan a 29"-el is. Meg mint mondtam itt sok egyéb alkatrész is beleszól az irányításba, na meg a geometria. 29" és 29" között is elég nagy eltérés lehet irányíthatóság szempontjából, meg az se mindegy , hogy merev farú vagy össztelós.

Szerettem a régi Kona bringákat, szépek és jók is. Az újak viszont már nem annyira tetszenek.

[ Szerkesztve ]

(#31790) sanzi89 válasza Runner_fxr (#31786) üzenetére


sanzi89
addikt

"Egyébként meg pár év és 27,5" vagy 29" lesz a választási lehetőség, mert a 26" csak nagyon kevés gyártónál lesz elérhető, az is csak a belépő kategóriában."

Erre kíváncsi leszek pár év múlva, ha lecseng a 27,5", 29" mánia és mindenkivel új bringát vetettek a gyártók. Én logikus döntésnek találnám behozni a piacra a 26,8" utána. :U :DDD

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#31791) Pttypang


Pttypang
veterán

Valaki ismer jarhato, letesztelt utat Miskolc-Debrecen iranyban?

Everybody lies.

(#31792) Runner_fxr válasza sanzi89 (#31790) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

29"-nek szerintem egyértelműen meg van a létjogosultsága, az tuti nem fog lecsengeni. 27,5" ami vitatható, mivel csak egy kicsit nagyobb a 26"-nál, nem drasztikus a különbség. Én megszerettem a 27,5"-ös méretet, szerintem semmi baj nincs ezzel a mérettel, nekem nem fog hiányozni a 26". Biztos van benne üzleti stratégia is, de amilyen mellszélességgel kiálltak a legnevesebb gyártók a 27,5"-ös méret mellett, én nem gondolnám, hogy nem lenne pozitív technikai adatokkal alátámasztva ez a döntés. Csak a lóvé miatt nem söpörték volna ki a komolyabb bringák közül a 26"-ot és hozták helyette a kevésbé jó 27,5"-öt. Szerintem nincs ezzel különösebb probléma. Jó ez a méret. Aztán meglátjuk mit hoz a jövő, én azt mondanám, hogy 27,5" és 29" fog maradni a mtb piacon, a 26"-tól hamarosan el lehet búcsúzni.

(#31793) Vasinger! válasza Runner_fxr (#31792) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Azért ez szerintem még elég távoli jövő. Elég csak belegondolni a konzumer kategóriába...

A 29-es alkatrészek egytől egyik érezhetően drágábbak, mint a 26-os társaik, azt meg az alacsonyabb kategóriába keresők nem fogják jó szemmel nézni. Szerintem nem fog elveszni a 26-os kategória, legalábbis jó pár évig biztos lesz még, a 29-es kerekkel egy alacsonyabb termetű, kevésbé ügyesebb biciklista szerintem sokkal határozatlanabbul tud közlekedni, érthető okokból.

Egyelőre kevesebb a választék is a 29-esek között, elég csak a külső gumi kínálatot nézni, nagyon sok ideje van már a piacon a 26", nem fog az olyan gyorsan kisöprődni, ha valóban mindenkinek az kéne, mert e felől is vannak kétségeim.

(#31794) nauro


nauro
aktív tag

Na pont kapóra jön a kerékméret beszélgetés nekem is :)
Cube akció kapcsán nézegetjük a montikat barátnőmnek. (Hobbi triatlonos, viszont szeretne velem belekacsintani a maratonozás világába) Női bringások használják a 29es kerekeket? 165 centi magas. Melyiket nézzük neki, 29 vagy 26?
Köszi

(#31795) Vasinger! válasza nauro (#31794) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Benkó Barbara-ra keress rá, bár ő kicsit magasabb, de ki kell próbálni, annál biztosabbat senki se tud mondani.

(#31796) zoli03 válasza Vasinger! (#31793) üzenetére


zoli03
őstag

Szerintem nem annyira távoli. Nézd meg a Cube oldalát, a DH bicikliken kívül 2 darab 26-os össztelós van az oldalukon a 30-ból. Merevnél 44-ből 8 darab.
KTM oldalán is szintén csak a DH biciklijük 26-os az össztelósok közül. Merevnél 30-ból 5 darab, de azok is alsóbb kategóriásak.
Persze más gyártóknak még sok 26-os biciklijük van (pl Kross), de nagyobb márkáknál már most se nagyon kapsz jobbfajta 26-ost, jó, ha 1-2 fajta közül tudsz választani.

(#31797) Because válasza zoli03 (#31796) üzenetére


Because
őstag

gondolom ti jobban átlátjátok a piacot, de talán a kerékpárgyártókra is ráhúzható, hogy az alacsonyabb árú termékekből származik a bevételük túlnyomó része...

(#31798) anorche1


anorche1
őstag

Házi szabad görgőre, Ti mit ajánlotok, mivel kössem össze a középső és első görgőt? Valami erősebb gumi kellene, amit meglehet feszíteni, tehét minimálisan, de nyúljon, no meg az se lenne rossz ha végtelenítve lenne.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#31799) fpeter07 válasza zoli03 (#31796) üzenetére


fpeter07
veterán

Ezek nagy gyártók persze, hogy megérte átnyargalniuk az új lehetőségekre.

(#31800) Runner_fxr válasza Vasinger! (#31793) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azért van már választék a 29"-es alkatrészekben is bőven. Az tény, hogy 26"-os nagyon sokáig volt uralkodó a mtb piacon, így nyilván még sok időnek kell eltelnie mire ezek az alkatrészek kikopnak, de a folyamat elkezdődött. Mint ahogy zoli03 is írta, már csak főként az alsóbb szegmensbe vannak 26"-os gépek.
Elvileg 175 centitől már okés a 29" , persze alacsonyabb emberek is szoktak használni 29"-et, nagyon kis termetű embernek én sem ajánlanám, de egy átlagos magasság mellett elmondható, hogy stabilabb, biztonságosabb egy kezdő kezében mint egy 26".
Egyébként nem akarom én leszólni a 26"-ot, remek bringák épültek arra a kerékméretre, de most a fejlesztések más irányba mennek.

Because: Természetesen igen, a kerékpáriparban sem a legdrágább carbon gépek hozzák a bevételek legnagyobb részét hanem az olcsóbb modellek. Viszont itt érdemes Magyarországtól elvonatkoztatni, külföldön rengeteg AM/Enduro monti fogy, szerintem ez most az egyik húzóága a mtb iparnak. Persze nem Magyarországon, mivel a belépő kategória 500-600 ezer. Ez magyar pénztárcával mérve nagyon sok, gazdagabb országokban nem akkora érvágás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.