Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#291451) DonThomasino


DonThomasino
veterán

A shimano claris ajanlott cucc?
Hol helyezkedik el a palettan?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#291452) velizare válasza Speedy007 (#291435) üzenetére


velizare
nagyúr

ha ennyire szar, vidd vissza, vegyél mást. még csak az kéne, hogy menet közben összecsukódjon. :(((
ha mégis megtartod, minél hamarabb vegyél rá egy pár defektálló külsőt, hacsak nem akarsz állandóan 20"os belsők után rohangálni.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#291453) dom1n0 válasza Dark Archon (#291450) üzenetére


dom1n0
senior tag

tegnapi lett ennyi idő :)

(#291454) ballazol


ballazol
senior tag

Hali!

Kedden 40km-t tekertem a városban egy szál pamutpólóban, de mivel 25°C volt, nem fáztam...
Viszont úgy megfáztam, ahogy már nagyon rég, szerda óta minden bajom... :(
Emlékszem, pár éve volt egy hasonló eset, nagy tempóban gurultam lefelé egy lejtőn, és akkor lett egy durva migrénes fejfájásom, de azt annyival megúsztam...

Mit tanácsoltok, hogy az ilyen túlkapást elkerüljem a jövőben?
tényleg ennyit számít egy aláöltöző vagy bringás mez???!
Túlöltözni sem látom sok értelmét, plusz nem is bírom a meleget...

Pár éve 60-70 km-eket is tekertem nyaranta, és sosem fáztam meg ilyen brutális módon...
Sőt, egyáltalán nem fáztam meg...

Igaz, akkor 37-38 voltam, nem 43 éves..... :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#291455) chubby2o6 válasza DonThomasino (#291451) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Kb. a legalján, a Tourney fölött eggyel [link]

(#291456) monster95


monster95
tag

Sziasztok
Ma voltam bikefittingen Pannonhalmán a stelvio diagnostic-nál.
Csak ajánlani tudom őket.Nagyon profi és kedves csapat.

(#291457) Speedy007 válasza velizare (#291452) üzenetére


Speedy007
őstag

Mivel már meg tuningoltam cső bilinccsel így vélhetőleg már nem fog össze csuklani ovi-bölcsi járatra lett meg 10-15km-s település körbe tekerésre így nem zavar hogy az össze csukási funkcióját elveszette ráadásul papíron meg gyakorlatban ennyi pénzért ez volt a legnagyobb és a legtöbb súlyt bíró futó. Tervek között van a defekt álló gumik.

(#291458) velizare válasza ballazol (#291454) üzenetére


velizare
nagyúr

a pamutpólót felejtsd el. nagyon fasza bringás mezek vannak, az kell neked 25 fokban, nem aláöltöző. vagy technikai póló, ha nem szereted a feszülős cuccokat.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#291459) Napfénysüti válasza .LnB (#291384) üzenetére

Jól néz ki a gép! :K

Més que un club!

(#291460) LNx


LNx
tag

Sziasztok, vettem nemreg egy nemet webshopbol egy Orbea Terra H41 1X-et (2023-as evjarat). Utolso darabkent le volt ertekelve 1990 EUR-ra, remelem jo kis gep lesz, ilyen mindenesnek szerettem volna. Junius elejen kapom meg egy baratomon keresztul aki hazahozza. Szeretnek tenni majd ra egy par Conti GP5000 AS TR gumit 700x35-os meretben.

A kerdesem az lenne, hogy mi most a best practice, tubeless-re erdemes ezeket megcsinalni? Ha nem tubeless, akkor megeri TPU belsot venni? A gumi tubeless ready, es a bico kereke is az. 4 barra legalabb szeretnem fujni... Nem nagyon ertek a bringakhoz, szoval a minel kevesebb karbantartani valo az elony I guess. :B

(#291461) Ringman válasza LNx (#291460) üzenetére


Ringman
nagyúr

azt a gumit mindenképp tle-re.

4 bar az nem kevés annak a külsőnek amúgy (persze súlyfüggő is) - a 32-es kisebb nyomáson használom.

(#291462) itouchfan válasza DonThomasino (#291451) üzenetére


itouchfan
senior tag

Az alján, de teljesen használható. Tiagra, új 105 vagy éppen az új 12-es XT után kicsit darabos nekem, de nem zavaró. :K

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#291463) kuntics válasza monster95 (#291456) üzenetére


kuntics
aktív tag

Köszi az infót, nekem is ők vannak tervben a közelség miatt (is). Ha esetleg tudnál írni kicsit bővebben az egészről, azt megköszönném.

(#291464) flash-


flash-
veterán

Esti bringas fssg:
link
link

Jo éjszakát 🤣

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#291465) velizare válasza flash- (#291464) üzenetére


velizare
nagyúr

kicsit még erősödni kell a 90es fordulathoz. ;]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#291466) monster95 válasza kuntics (#291463) üzenetére


monster95
tag

Oda mentem időpontra megbeszélves.Meg kínáltak egy kávé-val.Aztán az összes adatomat elkérték.Korábbi sérülések,sportmúlt,tervek…
Ezek után át kellet öltöznöm bringa ruhába.Ez után történt meg a stopli beállítás.Majd magasság,belső lábhosz mérés…..
Ami nagyon tetszett az a testösszetétel mérés.
Aztán ezek után történt meg a kerékpár beállítása a kapott eredmények alapján.Majd jött a görgőzés és további korrekció a kerékpár beállításai között.
Rendkívül segítőkészek és profik mint írtam.
Árban is szerintem nagyon versenyképesek.
Tényleg csak ajánlani tudom.
Este tekertem egyet.Olyan mint ha más kerékpáron ülnék :DD

(#291467) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Az egysebis bringámra szeretnék venni hajtóművet.
Négyszögesek közt nézelődöm.

Több kérdés merült fel a nézelődésem során:

1.) az 1/8-os láncok mennyivel hosszabb életűek, mint a 3/32-esek figyelembe véve a kapható típusokat?

2.) Csepel Teta hajtóművet néztem, de az csak 165mm-es hajtókarral kapható. Nem tudom, hogy ez gond-e, ha 175-höz vagyok szokva. :U Mik e téren a tapasztalatok?

3.) Fontos lenne, hogy később tudjak hozzá venni lánctányért, és e téren a csepel teta jónak tűnik, ami a kínálatot illeti. Viszont ehhez is "bizonytalan" a pótalkatrész megérkezése. Talán kifutó termék?

4.) Mindenképp szeretnék láncvédőt, mert munkába is fogok járni a bringával, így olyat néztem ki, ami felül is takarja a láncot, és a monoblokkra rögzíthető. ( [link] )Kissé nagypapás, dehát most a célszerűség az első. :D
Ezeknél van valami megkötés, hogy milyen moboblokk/hajtómű párokra nem szerelhető fel?

5.) Jelenleg hátul egy váltós, kazettás agy van, amire hézagolókkal van feltéve egy J-Tech 18 fogú 3/32-es fogaskerék, ami szuperul műxik. Ha 1/8-os rendszerre térek át, akkor ezt cserélni szeretném, a hosszabb élettartam miatt (a mostani kissé kopott már, mindenképp cserés).
Viszont 1/8-ból csak 12 és 14 fogút találtam. Esetleg van tippetek, hogy hol szerezhető be 16/18/20 fogú 1/8-os kazettás fogaskerék?

Előre is köszönet a válaszokért! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#291468) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

Nincs se térd, se semmi. Erő se maradt a végére. :D








(#291469) parandroid válasza Kro (#291445) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem elég, futásnál is kell hozzá “fordulatszám”, csak ott azt lépésszámnak hívják. Abból már tud az eszköz wattot kalkulálni. A pontosság egy másik kérdés, azért ezeket a vo2 becsléseket ne vedd biztosra.

ex(Cat): Gratula, ez jó móka lehetett!!! :C

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#291470) parandroid válasza Fall-N (#291448) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A trekkingen a fasza 32-es első tányérral én hátul szinte csak a 11-est, meg a 13-ast használom. :P Ha nagyon lassú a menet városban, vagy emelkedő van, akkor kb még két fogaskereket hátul. A két legnagyobbon (az utolsó talán 51-es?) talán ha 2x volt a lánc összesen. Hülye ötlet volt ez az mtb váltó trekkingre. Illetve én használom rosszul, valszeg.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#291471) f_sanyee válasza (ex)Cat (#291468) üzenetére


f_sanyee
senior tag

wow, grat! :C

(#291472) dom1n0 válasza (ex)Cat (#291468) üzenetére


dom1n0
senior tag

Gratulalok, brutal!
Egy ismerosom is volt, 12x ment fel, de beteg a srac, 4. lett matra-ringen iden :B

(#291473) Hasaggymeg válasza (ex)Cat (#291468) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kemény vagy mint a kád széle öcsém, le a kalappal! :C

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#291474) (ex)Cat válasza dom1n0 (#291472) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Köszi! (A többieknek is!)

Beszéltem vele szerintem. :) Én a 7.-nél tartottam, amikor végzett, kértem, hogy cseréljünk. Mondta hogy oké :D Aztán még ment 2 kört. (Gondoltam is magamba, hogy tuti nem normális :D )

(#291475) Fall-N válasza parandroid (#291470) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem 36T van elől, így nem kell a 11T hátul annyira. Meg direkt 11-25-ös sort vettem, így szinte 1 foganként nőnek az áttételek. 32T szerintem kevés, ha haladni is akar az ember, terepre optimálisabb. Még a 38T sem elvetendő.

[ Szerkesztve ]

(#291476) Ringman válasza (ex)Cat (#291468) üzenetére


Ringman
nagyúr

derék teljesítmény!

(#291478) mauimagic válasza Roland861010 (#291477) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Bátor vagy, hogy kiposztolod a neved, címed, telefonszámod... :C

(#291479) Ringman válasza mauimagic (#291478) üzenetére


Ringman
nagyúr

ja, jó lenne kiszedni a hsz-t

(#291480) Hasaggymeg válasza Ringman (#291479) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Consider it done. :)...mindenki tévedhet.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#291481) Roland861010 válasza mauimagic (#291478) üzenetére


Roland861010
addikt

Nem is figyeltem. KÖSZÖNÖM!!!
Mert már idegbe rakott... Többször raktam össze már ezt a csomagot.
Bezavarhat az hogy jelenleg olaszba vagyunk a rendelésbe?

[ Szerkesztve ]

(#291482) lsebestyen válasza (ex)Cat (#291468) üzenetére


lsebestyen
addikt

Nem semmi, szép menet!

(#291483) velizare válasza (ex)Cat (#291468) üzenetére


velizare
nagyúr

gg! :R

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#291484) Roland861010 válasza (ex)Cat (#291468) üzenetére


Roland861010
addikt

Emelem kalapom ! Szép menet.

(#291485) ReFleXx válasza .LnB (#291384) üzenetére


ReFleXx
addikt

Csinos grat, hol a prizma? ;]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#291486) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Sziasztok!
Kérnék linket egy láncszem kalkulátorhoz.
Köszönöm. :R

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#291487) Speedy007 válasza Mezga Aladár (#291486) üzenetére


Speedy007
őstag

Lánchosszt szeretnél ki számolni ?Ha igen akkor ez jó lehet [link]

(#291488) Speedy007


Speedy007
őstag

Ez a tuning működött úgy tűnik bár a gyerekek helyzetét is cseréltem a kislány ment a csavaros rögzítésihez és a kisfiú ment a cső bilinccsel megtámogatot oldalra Közbe írtam a Decathlonnak hogy erről mit tudnak én fogtam ki hibás darabot vagy gyakori eset e ez a probléma mivel szerintem gyártási és tervezési probléma ez szerintem. Egyenlőre ezt a választ adták:"A felmerült problémát logisztikus kollégáim felé továbbítom, egy kis türelmét kérjük a visszajelzésig! "

(#291489) emilll válasza Mezga Aladár (#291486) üzenetére


emilll
tag

google "chain calculator", pl. https://www.omnicalculator.com/sports/chain-length

(#291490) Hasaggymeg válasza Mezga Aladár (#291486) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Többféle van a régi megszámolásától a láncvillahossz méréséig, de ha nincs régi amit megszámolhatnék (és aminek hosszával korábban ugye meg is voltam elégedve) én a legegyszerűbbet szoktam alkalmazni, vagyis váltóba még nem befűzve nagy tányér elől - nagy lánckerék hátul + 2 szem (vagyis 4 csapszeg).

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#291491) gergo5991


gergo5991
őstag

[link]
ra tudna nezni valaki, meg-e éri ez a merida silex 6000?
s es méret de allitolag meridanal az s az az M
szoval nemtom
vagy egy silex 600
[link]
ez M es, ára is kedvező szerintem
177cm vagyok

[ Szerkesztve ]

(#291492) HEAHEA válasza Hasaggymeg (#291372) üzenetére


HEAHEA
tag

Ismerős.... 2018. május 1-én egy ilyenbe mentem bele, könyöktörés lett a vége.
Órákban nekem is a napelemesek tetszenek, néztem én is Citizen eco drive-ot, de lett helyette CASIO G-SHOCK GW-M5610BB a sportosabb napokra , meg egy LORUS SOLAR RX339AX9 az elegánsabb ruhákhoz.
#291384.LnB: gratulálok , sok balesetmentes évet kívánok! :K

(#291493) Fall-N válasza Mezga Aladár (#291486) üzenetére


Fall-N
veterán

Sosem szoktam számolni, szemre szabom le. Eddig mindig jól sikerült. Ha hosszabb két-három szemmel, hamar észrevenni.

Egy tányéros rendszernél a legnagyobb lánckeréken a váltókanál feszességét kell nézni, a legkisebbnél ilyenkor kábé 90°-ot zár be a váltókanál (a Deore-ral). De nem mindegyik váltónál van így, például sok 1x12-esnél szinte vízszintesen hátrafelé megy, például a SRAM AXS-nél is.

2-3 tányérnál, meg legnagyobb első és legnagyobb hátsó lánctányérhoz kell mérni.

Számolt lánchossz (Rohloff-képlet) csak körülbelüli értéket ad, volt olyan hogy ki kellett vennem még két szemet, mert hosszú lett.

Az is egy megoldás, hogy megnézed a YT-n a te váltód típusát, hogy ott hogyan kell állnia a váltókanálnak és az egy jó támpont.

(#291494) Fall-N válasza Hasaggymeg (#291490) üzenetére


Fall-N
veterán

Én be szoktam fűzni és a fém kampóval (ami a láncbontóhoz járt) összefogom, közben megnézem hogyan feszül a legnagyobb lánctányérnál a váltókanál. Utána már könnyű bontani, mert úgyis összefogja a kampó. Megy bele a patentszem és kész.

[ Szerkesztve ]

(#291495) gordonfreemN válasza Mezga Aladár (#291486) üzenetére


gordonfreemN
addikt

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#291496) Tin


Tin
veterán

"a waxolt láncban az a jó, hogy nem kell vegyszer, sima forró vízzel lejön róla minden"

Aha :D 6 kör forralt vizes rázogatás után:

Úgyhogy inkább már ázik Brigéciolban...

[ Szerkesztve ]

(#291497) -=RelakS=- válasza Tin (#291496) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

1: nem tudom hogy csak leöntötted-e forró vízzel, vagy forraltad is a vízben a láncot. Én kvázi főzöm, és az a lánc külsejéről viszonylag jól lepattintja a viaszt. A belsejéből is kijön valamennyi, de sok retek marad benne. Amúgy meg a bringáról leszedés előtt azért egy drótkefével nem árt a nagyját lepucolni :DD Főztem vízben tiszta láncot is, mert nem voltam biztos benne, hogy maradt benne viasz, miután kicsit korán vettem ki belőle, de szép fehéres lett a víz, szóval a beléből is kimosott valamennyit. Szárítás fontos, az én láncom recsegett, mint krumpli/rántotthús az olajban :D

2: Miért nem csapod bele a viaszba mindjárt? A tiszta viasz átjárja a láncot, a retek meg lesüllyed az aljára. Azt dermedés után lekaparod a viasztömbről, és van egy ismét használható viasztömböd.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#291498) dom1n0 válasza Tin (#291496) üzenetére


dom1n0
senior tag

Egy ilyen waxolás meddig megy el?

(#291499) Tin válasza -=RelakS=- (#291497) üzenetére


Tin
veterán

1. Csak kíváncsi voltam, mit hoz le a forró víz, és láthatóan nem sokat. Felforralt vizet öntöttem a befőttes üvegbe a láncra, rázogattam, még 5x leöntöttem és lecseréltem a vizet friss forróra, és rázogattam, annak az eredménye lett ez. Szerintem ezt törölgethetném is előtte, sok értelme akkor sem lenne.

Tiszta waxszal (nem Smoove), ami eleve tiszta is a lánc levételekor, talán jobban működik, de ilyen koszos láncon nem igazán. Szárítás meglesz majd természetesen, bár elvileg a nedves lánc is mehet a waxba, mert úgyis kinyomja a wax magából a vizet.

2. Annak meg semmi értelmét nem látom, hogy a dzsuvát belefőzzem a waxba, amikor egy Brigéciolos majd alkoholos áztatás után tökéletesen tiszta és zsírtalan lesz a lánc.

Szóval ez nem kritika volt, inkább csak a tapasztalat közlése.

(#291500) -=RelakS=- válasza dom1n0 (#291498) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Viasztól függ.
Olyan 300km-eket szoktak emlegetni, a Silca spéci cuccával még többet.
Nekem 200km-t is alig bír, de a hajtóművem már elég használt, ami gondolom szadizza rendesen az új láncokat.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.