Hirdetés

2024. szeptember 1., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Jack Hunter válasza galaxy55 (#1) üzenetére


Jack Hunter
tag
LOGOUT blog (1)

A macska sem túl humánus, de nagy eséllyel hamarabb végez vele, mint ez a förtelem.

Csak nevess, ne vedd túl komolyan!

(#4) Met


Met
nagyúr

Megmentetted az egeret, juhé, és azt mondtad neki hogy a nagy ijedtségre ne gyújtson ár?
Gondolom nem, most mászhatsz vissza a padlásra egy poroltóval ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5) Jack Hunter válasza Met (#4) üzenetére


Jack Hunter
tag
LOGOUT blog (1)

Erre nem gondoltam, de nem az én padlásom, úgyhogy... :DDD amúgy nem valószínű hogy ettől bármi kigyulladna. Hacsak az ijedség és fáradság elmúltával turbósebességre nem kapcsol, át nem bújik valami műszálason, aztán a súrlódástól keletkezett több ezer volt statikus feszültség ki nem sül a bundájából hatalmas robbanás közepette, ami leviszi a tetőt... Ajjaj...Azt hiszem, mégiscsak készítem a poroltót. :DDD

Csak nevess, ne vedd túl komolyan!

(#6) Ceree


Ceree
senior tag
LOGOUT blog

Vicces erre a posztra ugy ratalalni, hogy eppen a szomszedtol kapott ragasztos egercsapdat nezem, mivel alig egy oraja a jatszoterezes kozben informalt telefonon rola a felesegem, hogy egy kis mocsok egerke les a hutoszekreny mogul vele farkasszemet. Es miota itthon vagyok is elobujt mar egyszer, nem zavartatta magat, de akkor meg nem volt csapda...

De amugy en sem vagyok meggyozve hogy a macska humanusabb megoldas. Egyszer lattam mit muvelt egy egerrel: az a jatek, elengedem, elkapom, megrazom, eldobom, resszket, menekul, majd megcsonkitom, de meg el... Szornyu volt. Ez elet kegyetlen.

[ Szerkesztve ]

Másolat_eredetije

(#7) Egon válasza Jack Hunter (#2) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez az evolúció eredménye.
Fordított esetben, ha mondjuk a dínók állnának a fejlődéstörténet csúcsán, jó eséllyel ők is minden rendelkezésükre álló eszközzel irtanák azt, aki nekik kárt csinál. A moralizálás (is) emberi tulajdonság...
Btw kártevőről beszélünk. Ha nagyon humánus akartál volna lenni, akkor ki kellett volna vinned valahova a mezőre, lakott területtől minél messzebb. Ha kicsit humánus, akkor egy mozdulattal agyoncsaphattad volna. Más padlásán elengedni, nem túl elegáns, hogy finoman fogalmazzak... :(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9) Kisgépkezelő válasza Ceree (#6) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Egyszer sikerült levideóznom ahogy a macskánk játszik egy kisebb egérrel. Én mondjuk érdeklődve néztem végig, ahogy a "játék" végén a feltehetően már összes csontját eltört egeret a szájába kapta és lassan komótosan elkezdte rágni, miközben a fogai közül kilógó piciny farok még hosszasan csapkodott, majd elernyedt és eltűnt, mintha csak egy ovis szívott volna fel egy szál spagettit. Az érzékenyebbek kedvéért inkább nem linekem be.

(#10) gabyka válasza galaxy55 (#8) üzenetére


gabyka
aktív tag

Az a harapós kutya, amelyik a kezedből eszik...az a lábadból is fog...a "hátha" csak egyszer nem jön be... :U

(#11) Hieronymus válasza Jack Hunter (#2) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...sőt megtűrt volt a nyest...

Nem hiszem. Éjszaka randalíroznak. Hangosak és a betonon kívül szinte bármit szétkapnak.

"A macska sem túl humánus, de nagy eséllyel hamarabb végez vele, mint ez a förtelem."

A mai macskák már macskatápon élnek. Már nem eszik meg az egeret. "Csak" játszanak, addig amíg él még az egér.
A macska - egér játék csak a macskának játék.

Ha legközelebb megmentesz egy egeret, akkor nem a padlásra vidd fel. Azzal csak egy második kört indítasz.

Vidd el nagyon messzire. Az Win-Win szituáció. Nem okoz további kárt és életben marad.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#13) Jack Hunter


Jack Hunter
tag
LOGOUT blog (1)

Van benne valami, hogy el kellett volna vinni jó messzire ezt az apróságot. Csak hát igazából azt sem tudtam akkor és ott, hogy mit kezdjek vele. Mert bennem is az van, hogy kártékony, rossz, irtanivaló, de akkor és ott csak egy gombszemű, riadt kis állatka volt. Eszembe sem jutott hogy kivigyem a szabadba, ezért az egyszerűség nevében felvittem a padlásra. Így utólag belegondolva ez nem volt jó ötlet, de most már mindegy.

Minden macska más és más. Vannak akik kölyökkoruk óta nem természetes táplálékon élnek, az egér pusztán játék, kíváncsiság. Vannak azonban igazi " egerésző" macsekok, akik már kölyökkorukban megtapasztalták anyjuk jóvoltából a hús zamatát, ők később nem sportból vadásznak, hanem azért, mert finom.

Csak nevess, ne vedd túl komolyan!

(#14) gabyka válasza galaxy55 (#12) üzenetére


gabyka
aktív tag

:) akkor Ő is csak a kerítésre haragudott, elválasztotta a nagyvilágtól :)

#13Jack Hunter: a sziámink "macskatápos", Ő max a szöcskéket hajkurássza, de van egy igazi 'parasztmacskánk' is, na Ő a 'spagettis' megoldásokat szereti :D és szívesen kordában tartja a veréb-populációt is :)

[ Szerkesztve ]

(#16) gabyka válasza galaxy55 (#15) üzenetére


gabyka
aktív tag

Nekünk is volt, hogy anno a tacsi és a vizsla ugatta a dinnyést, végig a kerítés mellett, aztán a nyitott (!) nagykaput kikerülve ugatták tovább :D ki értheti egy kutya lelkivilágát :D

(#17) 8th


8th
addikt

Bazdki. Megfogtál egy egeret és felvitted a padlásra? :DDD Ha elszaporodik elég lesz megszabadulni a fajtájától. Tudom miről beszélek négy évig lakatlan házat vettem padlástérben tele egérrel. Volt küzdés mire sikerült kiebrudalni őket.

(#18) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Tényleg kegyetlen, a múltkor én is láttam, hogy "szegény" ott nyöszörög, de csak egyedül volt rajta, egér meg több volt, így hagytam szenvedni. Másnap már volt rajta négy (mind élt még).
Betettem egy zacskóba, majd kis szeneslapáttal agyoncsaptam őket.
Nem egy kellemes dolog, de meg kell tenni, amit meg kell.

(#19) Ramirex válasza FLATRONW (#18) üzenetére


Ramirex
csendes tag

Puhánnyá válnak sokon ebben a fene nagy jólétben, hogy még egy egeret is sajnálnak agyonütni.

[ Szerkesztve ]

(#20) KISDUCK válasza Jack Hunter (#13) üzenetére


KISDUCK
addikt

"És még van pofánk a világ legokosabb teremtményének állítani magunkat... :((("
Az ész és az együttérzés nem ugyan az.

"Vannak akik kölyökkoruk óta nem természetes táplálékon élnek, az egér pusztán játék, kíváncsiság."
Ezzel sem értek egyet, jelenlegi két macskánkat se az anyja nevelte fel és tudják hogy a madár és az egér az táplálék. A macskáknak jók az ösztöneik max. akkor nem eszi meg a leölt állatot ha épp nem kívánja vagy annyira nem éhes.

(#21) herion


herion
tag

sőt megtűrt volt a nyest, nyuszt, görény. Amolyan ellemségem ellensége a barátom felkiáltással

Már ne haragudj, de ez nettó hülyeség. Max valami délutáni matiné mesében lehet elképzelni ezt, mint "pozitív" emlősök.
Vidéken nőtem fel, (nem valami egy bites kelet-Mo-i zsákfaluban, Bp-től 20-25kmre mielőtt jönne az oltás) tehát láttam már ezt azt. Gyerekkoromban emlékszem, hogy rendszeresen volt olyan a környéken, hogy a nyest kifejezetten nagy baromfi állományt pusztított el egy éjszaka alatt úgy, hogy lerágta a jószágok fejét és kiszívta a vérét. 20-30 tojótyúkról, vagy egyéb baromfiról van szó.
Nálunk anno a nyulakat és a kacsákat végezte ki többször is valamelyik, a fentebb felsoroltak közül.
Szóval nem, ezek az állatok soha semmilyen jótékony hatással nem voltak környezetünkre, ( főleg a szabadban parkoló autóknál ugye).

Az egeres dolog meg abból a szempontból érdekes, hogy a rovarokat, pl. szúnyog, darázs, légy, pók stb. szemrebbenés nélkül írtja az ember. Pedig ugyan olyan élőlények, ugyanúgy részesei a minket körülvevő életnek. Mégis a kicsi cincin kisegér sokak szemében valamiért prioritást élvez a többi kértevővel szemben.

Who Let The Dogs Out?

(#22) UnA válasza herion (#21) üzenetére


UnA
Korrektor

>>> Az egeres dolog meg abból a szempontból érdekes, hogy a rovarokat, pl. szúnyog, darázs, légy, pók stb. szemrebbenés nélkül írtja az ember.

Pedig ez megérthető :) Az ősi létformákkal szemben van egyfajta ösztönös viszolygás (ide tartoznak a hüllők is), amit persze le lehet küzdeni, de attól még létezik.

(#24) fererencz89 válasza Jack Hunter (#2) üzenetére


fererencz89
őstag

A macska nem túl humánus, hozzánk, emberekhez képest (??), akik kegyetlenebbek vagyunk, mint az állatok. Tehát a nem humánus macsek az milyen is? ;]
Egyébként, szerintem a macska által többet szenved, bár az legalább természetes halál, vagy mi. :D

Nem szotkam hibázni.

(#25) zoo8800


zoo8800
veterán

Pár hete a macska (ami egyébként nem a mienk, hanem a szomszéd macskája) hozott egy egeret, de nem ölte meg. Nekem kellett agyoncsapni egy lapáttal...

rip and tear, until it is done

(#26) Met válasza zoo8800 (#25) üzenetére


Met
nagyúr

Persze, mert Garfield éppen szundizott Micivel. :DDD

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#28) MasterDeeJay

A macsek játszik fele fél órát mielött megeszi a felét aztán a másik felét odaadja nekem kedvesen vagy ha nem éhes akkor hagyja félig lerágott lábakkal vagy éppen megbénítva szenvedni. Ez természetes jelenség.
Egérírtó (fekete kis doboz méreggel) meg kivérzik belülről. Ezzel ugye az a baj ha megeszi a tetemet kutya/macska stb.
Egércsapda meg ha szerencséje van az egérnek akkor a fejét/gerincét csapja le ha nincs ott is tud szenvedni.
Szerintem a ragasztó sem jobb/rosszabb a csapdáknál, írtóknál. Felügyelni kell őket. Amúgy is össze kell szedni a tetemet, mindegyik eszközt kezelni kell valahogy.
Teljesen autómatizált egércsapda lehet létezik de nem gazdaságos. Ezért van a ragasztó, olcsó de rá kell nézni időnként.
Semmilyen formában nem támogatom az állatkínzást, azt vallom hogy semmit nem ölök meg amit nem akarok megenni, nem veszélyes rám vagy másra közvetlenül, nem kártékony. Ragasztós megoldás csak úgy jó ha foglalkoznak is vele néha.

[ Szerkesztve ]

(#29) Alusky


Alusky
aktív tag

Rá van írva a dobozra, hogy a ragasztót rendszeresen figyelni kell és nem rajta hagyni az egeret kínlódni, hanem kinyírni minél előbb. Nyilván a gyártó ennél többet nem tud tenni, hogy a felhasználó utána hogyan kínoz vele meg miket. Ennél hétköznapibb eszközökkel is lehet kínozni, nem lehet mindent betiltani.
A mérgek sokkal veszélyesebb dolgok, inkább azt kellett volna betiltani. Elméletben az egér által megzabált mennyiség miután elfut vele a gyomrában és a macska megfogja, nem tud komolyabb kárt okozni benne, de jobb lett volna a rugós csapdákat erőltetni inkább a vegyszerek helyett.

A mechanikus rugós csapda az egyetlen normális megoldás még mindig, többféle méretben kapható, macskára nem ártalmas max a lábára csattan, de azzal elkezd kopogni meg futni és észreveszed és eltörni se tudja neki, meg nyilván nem olyan csali kell rá amit a macska is szeret.

Ultrahangos riasztókkal óvatosan, főleg ahol a tetőtérben nyaranta 60 fok is van és nincs leburkolva a gyúlékony szigetelés, mert előszeretettel túlmelegednek ezek a szutykok ilyen környezeti hőmérsékleten és ki tudnak gyulladni. Volt szerencsém ilyen tetőteret oltani.

[ Szerkesztve ]

(#30) Jack Hunter válasza zoo8800 (#25) üzenetére


Jack Hunter
tag
LOGOUT blog (1)

A macskát? :DDD :DDD :DDD

Csak nevess, ne vedd túl komolyan!

(#31) Jack Hunter


Jack Hunter
tag
LOGOUT blog (1)

Legjobb dolog talán a megelőzés. Ha nincs elől hagyva kaja, olyan helyen van tárolva ahol nem férhet hozzá, akkor nincs egér sem. Nálunk sajnos nincs macska, csak egy böszme kutya, és mégsincs a lakásban egér.
Nem szívesen ölök meg semmit. Volt egy pókszázlábunk a fürdőszobában, na az egy horrorisztikus állatka. Mégis jól megfértünk egymás mellett. Szúnyog, légy ellen nagyon jó cserepes zsálya,levendula, citrommuskátli. Csak ki kell rakni az ablakba és kész.

Csak nevess, ne vedd túl komolyan!

(#32) Egon válasza Jack Hunter (#31) üzenetére


Egon
nagyúr

Nekünk volt egér a tizediken (!), pedig nem hagytunk elől semmit. A srangon feljött, mert a birka burkoló nem tüntette el a rést a mosogató lefolyócsöve és a fal között. Nem volt vicces, kicsit sem. Egyébként nem is a kaját rágcsálta, amikor észrevettem, hanem az ásványvizes karton nejlon borítását...
4 db-ot fogtunk meg, 2 felnőtt és 2 kicsi, többet nem találtunk szerencsére. Büdös is volt a kisállatka, kellemetlen is, egy centit sem sajnáltam, inkább undorító volt.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#33) fatpingvin válasza Jack Hunter (#31) üzenetére


fatpingvin
őstag

én pókszázlábúkat célirányosan telepítettem a lakásba. jól elvannak, a sarokban van nekik nedves szivacs amiből tudnak inni hogy a kis hülyék ne másszanak bele a csapba ahonnan nem tudnak kijönni (azért van egy fa spatula betámasztva nekik ha mégis).

éjszakánként igazolást nyer a dolog, hallod a szúnyogot zizegni, majd a zizegés egy nyekkenésre emlékeztető hanggal megszűnik, nem úgy mint amikor leszáll egy felületre, hanem sokkal inkább úgy mint amikor az alacsonyan repülő szúnyogot két hosszú láb lekapja a levegőből majd egy pár csáprágó felnyársalja. ugyanez működik legyekkel, poloskákkal, satöbbi.

az külön kedves műsor amikor éjszaka a babzsákon fekszem a laptopomon olvasva, a kijelző és a thinklight fényére persze jönnek a repülő bizbaszok, főleg molylepkék... van egy megtermett pókszázlábú csaj aki ezt megtanulta: rendszeresen rámászik a billentyűzetre vagy a képernyőre, mintegy svédasztalt meglátogatni. miután megette amit akart, visszamegy a dolgára, a fényt ők se nagyon szeretik.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#34) tthom válasza fatpingvin (#33) üzenetére


tthom
senior tag

:Y

Engem sajna a hideg kiráz tőlük. Sima pók lehet akármennyi, de ez..

(#35) sztanozs


sztanozs
veterán

Az egerragasztoban az a jo, hogy van benne valami idegmereg es veralvadas-gatlo is. Mivel igy jol megmentetted, lehet, hogy sikeresen megmergeztel vele egy macskat, vagy valami mas ragadozot. Az eger ugyanis nem eli tul az esetet, de ami megeszi legalabb az is majd megdoglik... :U

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#36) 8th válasza sztanozs (#35) üzenetére


8th
addikt

Macska nem nagyon eszi meg a mérgezett egeret. Nem tudom a miértjét de volt egy tucat macskánk mióta családi házban élünk és egyik sem ette meg. Megpofozgatták látták, hogy döglődik és otthagyták. Mind.

(#37) Hieronymus válasza 8th (#36) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Más a szaga a mérgezett egérnek.
Az egészséges egérnek az adrenalin termelés megugrása miatt jellegzetes szaga lehet, ami növeli a vadászati kedvet a macskában. Amelyik egér nem ilyen szagú, az már érdektelen.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.