Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#291351) flash- válasza Hasaggymeg (#291345) üzenetére


flash-
veterán

jó tudni,meglátjuk! olyan sokat szerintem nem fogom gyötörni ,országútin kéne már valami erőt fejleszteni, mert az teljesen elment ősz óta, mert inkább alapozgattam,de az jól sikerülhetett mert 160 pulzusnál már vo2maxon lehetek,úgy zihálok, tavaly ez kb 170nél jött,mondjuk nem is birok olyan erőt tenni a pedálba ahol 5%os emelkedőn 34-28 al mentem fel 73-80 pf-en, oda most kényelmesebb a 34-32-ön a 80-85-ös pf ami lassabb nálam

mit gondoltok, 100 kilós ridernek(+2kg súly cipő,sisak,stb) 14 kilós kerékpárral 2.2 gumikkal elöl 1.9 hátul 2.0 bar jó kiindulópontnak?
itt a terep az nagyrészt megszilárdult autós keréknyomos agyag(trekkingel életveszély volt azon haladni), vagy enyhe homokos a talaj, elvéteve pedig füves..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#291352) gordonfreemN válasza chubby2o6 (#291347) üzenetére


gordonfreemN
addikt

:D :D :D

Más: hogy tetszik a 29er idáig?

Szerk

flash-: ilyen nyomvájus szar utakon nekem mindig a hátsoval van bajom... az első ha meg is csúszik azt tudom fogni a kormánnyal, de amikor kikapatok egy ilyen vájúból, a hátsó nehezebben kap fel ki akar csúszni (oldalazik)és figyelni kell rá nagyon. Lehet az én technikám szar, de én a hátsón se mennék 2,2 szélesség alá homokos laza talajon. Amit amúgy nem tudnék tényekkel alátámasztani, hogy miért, csak az 1,9 szemre nekem már olyan vekonynak tűnik ilyen terepre... én 2,35-el jól elvagyok.
Nyugdíjas cimbim meg virsli gumikkal olyat zakózott szegény szerdán, a szivem összeszorult érte (ő mondjuk le se szarta).

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#291353) chubby2o6 válasza dom1n0 (#291350) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Nagyobb értékű cuccoknál azért meg kell gondolni az alis rendelést, nem biztos, hogy megéri, mire minden járulékos szart kifizet az ember.

#291348Hasaggymeg Ez csak egy újabb érv az azonnali rendelés mellett.
Ez az az óra, amit tegnap linkeltél? Na, ránézek....Mmmm, nem mondom, ez mutatós darab, tetszik. És az ára is reális. Azt mondod, máshol már el is fogyott? Akkor én most lépek, van egy kis dolgom. Nem tudod, regelni kell a vásárláshoz?
:DD :DD :DD

(#291354) mauimagic


mauimagic
aktív tag

Nagyobb értékű Alis cuccok vámolása kicsit túl van itt bonyolítva szerintem.
A legkedvezőbb nemzetközi vámköltségeket a következő varázsigével lehet elérni az eladónál:
Hello friend please write on parcel Warranty Replacement / Value 15USD. Thanks, have a good day you commie cunt:)
Haver ismerőse hallotta, én nemtok némethül, foggalmam nincs mit jelenthet, csak bemásoltam ;]

[ Szerkesztve ]

(#291355) Mezga Aladár válasza gordonfreemN (#291324) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Milyen sor?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#291356) chubby2o6 válasza gordonfreemN (#291352) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Bejön, nagyon király. Egyébként érdekes, mert egy kicsit paráztam a nagy kerekektől meg a magasabb pozitól, előtte soha nem ültem ekkora bringán. Na jó, a Szputnyiknak 28-as kerekei voltak, de mikor volt az már...
Ehhez képest egyáltalán nem volt gond, sőt, mintha még biztonságosabbnak érezném a huszonhatosnál, vagy ha nem is biztonságosabbnak, de testhezállóbbnak, komfortosabbnak. Mondjuk a hátsó kereket még mindig rugdosom fel/leszálláskor :DDD , de majd megszokom, hogy magasabbra kell emelnem a lábamat. Az AXS zümmögése meg pláne király :D

(#291357) jjeahh válasza avl (#291320) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én nem mernék kínai solart venni, mert kitudja műkszik-e és ha működik is, ennyiért valszeg gagyi akksit raktak bele, ami nem fog hónapokat sem bírni, nemhogy éveket. Amúgy meddig bírja egy óra egy elemmel? Macera az elemcsere?

#291345Hasaggymeg: szép, de nem az én stílusom sem az elegancia, sem a full fém kivitel, sem a sok apró mütyür a számlapon. Pl. a mai utcai öltözetem: ON Cloud cipő, sport zokni, szintetikus North Face rövidnadrág, szintetikus Quechua póló, (alis!444!) Kingseven szemüveg (mert marhajó). Na most ehhez a szerkóhoz mennyire megy egy csillogó elegáns szerkezet? :D . Többnyire vagy így nézek ki, vagy túraruházat van rajtam, vagy bringás ruci, elegáns csak temetésen vagyok :DDD

#291351flash-: inkább 2.3 bar elöl, 2.5 bar hátul legyen a kiinsulási alap, ha ráz, onnan lejjebb lehet menni 0.10-0.20 bart :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#291358) gordonfreemN válasza Mezga Aladár (#291355) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Deore M5100 11-51T

chubby2o6: igen, szokni kell. Aztán vannak esetek, amikor marha jól jön a kicsit magasabb pozíció. Lehet fordulekonyabb a kisebb kerék, de azon helyzetek száma elenyésző amikor a fordulékonyság hiánzik szemben a nagyobb átmérő nyújtotta magasabb pozícióval és gördülékenységgel.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#291359) chubby2o6 válasza mauimagic (#291354) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Ez szép és jó, de egy váz bedobozolva elég termetes csomag, ott már a vámon felmerülhet a gyanú. Azért ott sem teljesen hülyék dolgoznak, nyilván tisztában vannak a kiskapukkal. Aztán esetleg szó nélkül visszafordítják a csomagot, amire másfél hónapja vársz :U
Lehet "okosba" csinálni, de én még nem próbáltam, fogalmam sincs, működik-e a gyakorlatban.

(#291360) gordonfreemN válasza chubby2o6 (#291359) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Szerintem csak viccből írta...
Bekérik ilyenkor a számlakivonatodat, azonnal bukta...
Ez kb 2010 körül működött még ebay-en.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#291361) flash- válasza gordonfreemN (#291352) üzenetére


flash-
veterán

2.2-vel jön a rose (nem tudom mi az amit még tud fogadni mondjuk egy racing ray-ből vagy rocket-ron-ból)
egyszerüen ezekben a vékony megkeményedett mély agyagos járatok kidöntötték a trekking kereket,észnél kellett lenni.A 100kg súlyommal pedig inkább az első kerékkel volt gond.de tudom technika.. errefele aki a komokat tartja az ránézésre (sőt)kb majdnem hogy 33-as cx külsővel nyomatja valami gravel kerékpárral..hát igen..huszon év verseny tapasztalat, sok százezer km..)
jjeahh:na ezt felírom

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#291362) chubby2o6 válasza gordonfreemN (#291360) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Nekem is úgy rémlik, mintha olvastam volna olyat eladótól, hogy ne is forduljon hozzá senki ilyen kéréssel, mert ez már nem járható út.

(#291363) Ringman válasza rétisün (#291349) üzenetére


Ringman
nagyúr

soha nem hordtam órát/karkötőt, így maradt az apple watch (tépőzáras szíjjal). a csuklókerület miatt a kisebbik.

[ Szerkesztve ]

(#291364) mauimagic válasza gordonfreemN (#291360) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Tavaly vettem karbonkereket Aliról... :U
Lehet filozofálgatni, én általában csak olyanról írok, amivel van tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

(#291365) dom1n0 válasza mauimagic (#291354) üzenetére


dom1n0
senior tag

Modelles csoportokban játszottak ezzel anno.
Ha lelkesebb a vámos akkor jön a fizetés adatok beküldése hivatalos aláírt bankkivonatról..

(#291366) Hasaggymeg válasza flash- (#291351) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Meg kell találni az arany középutat, vagyis ahol még nem pattog el és nem izzadsz vért sem aszfalton, de már nem ütöd fel valami sziklán, gyökeren sem ha véletlenül nyeregben felejted magad mikor már ki kellett volna állni...felhasználasfüggő, de értelemszerűen felülről kell megközelíteni nehogy felütéssel kezd a menetet...én legalább 2,2 illetve elől kettővel kezdeném. :F

chubby206...áh, nem vagy te ennyire hülye, hogy ilyen drága órát végy. :o ...vagy igen?🤔 Mondjuk villanyváltasos Wilierhez valami ilyen dukálna. ;]

jjeahh...ja én kábé lexarom mivel megy és mivel nem, rajtam rohad a strandon fürdőbugyiban, erdőben mikor túrázok, kerékpáron, sátorban és színházban is, ha éppen úgy adódik. :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#291367) gordonfreemN válasza mauimagic (#291364) üzenetére


gordonfreemN
addikt

És nem tartalmazta a vámot eleve? Azért kérdezem, hogy teljesen világos legyen, hogy "átcsúszott" a vámon vagy miről is van szó most.
Szóval átcsúszás lehetséges. De attól, hogy rá van írva "gift" meg "Warranty Replacement", bekérhetik a számlakivonatodat, aztán lehet magyarázkodni.

Nem támadó jelleggel írok, ne értsd félre, hanem hogy nehogy valaki megjárja emiatt, mert kellemetlen tud lenni ez a herce-hurca, ahogy az imént írták már.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#291368) Ringman válasza jjeahh (#291357) üzenetére


Ringman
nagyúr

amúgy nagyon könnyen hozzá lehet szokni a nagy külső miatti kényelemhez, a race king elég jól gurul ahhoz, hogy aszfalton is azzal menjek (2 bar alatti nyomáson)

(#291369) dom1n0 válasza Ringman (#291368) üzenetére


dom1n0
senior tag

Nekem is komfortosabb a Race King mint a Smart Sam, bár én tényleg koca montis vagyok :)

(#291370) Ringman válasza dom1n0 (#291369) üzenetére


Ringman
nagyúr

a 40c-s gravel gumikhoz tudom hasonlítani, annál jóval kényelmesebb ugyanolyan észlelt haladási sebességgel, így hiába a monstercrossfura geoja, szerintem nem nagyon a nuroadon nyáron más, mint a gp5000, az megmarad aszfaltos bringának (amíg nem találok valamit helyette) - ill. várom, hogy tényleg a polcokra kerüljön a 40 mm-es pirelli endurance külső.

(#291371) mauimagic válasza gordonfreemN (#291367) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Fizettem rá vámot, mert asszem 100usd körül volt az "értéke".
A legtöbb dolog meg vagy "átcsúszik", vagy eleve a vámolt árat látod :F ...múltkor 70usd kerékagy jött gond nélkül

(#291372) Hasaggymeg válasza flash- (#291361) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A nyomvályú sunyi g*ci, lejtőzésnél pláne mert ha nem jó sávot választasz 30 km/h-nál az gyilkos lehet a végén. :(
Pl. ...erre a betonná száradt sárra ha rábukfencezel ropira tör. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#291373) chubby2o6 válasza Hasaggymeg (#291366) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Gondolom, azért az megvan, hogy a drága óra nem itt kezdődik.
Ennyiért manapság telefont is csak max. egy közepest veszel, amiről a vásárlás pillanatában tudod, hogy két év múlva elavultnak fog számítani. Egy órát meg akár évtizedekig is használhatsz, szal ha így nézzük, az a 160e reális érte.
Hopp, leesett... Te meg akarod vetetni velem :DDD . Pfú, jó rafinált vagy, nem mondom :Y . Egyébként nekem a kék számlap miatt kiesik. Tetszik, de nem ilyet vennék.
De szép próbálkozás volt :C .

(#291374) Hasaggymeg válasza rétisün (#291349) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Na ennek nem szakad le a mutatója a rázós talajon sem. :DDD ...te igazi burzsuJ, Levi's órával bringázik, fúj! ;]

chubby206...beat you at your own game. ;] ;] ;]...úgy van, ez a Citizen nincs olyan szinten sem órafronton mint a Cube-om bringán. :N

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#291375) dom1n0 válasza Ringman (#291370) üzenetére


dom1n0
senior tag

Nekem eddig messze a gp5000 ami bejött, de most rápróbálok a gp5000 S TR verzióra, hamár tyúblessz...
Kiváncsian várom.

(#291376) flash- válasza Hasaggymeg (#291372) üzenetére


flash-
veterán

az biztos, aztán amíg nem jár arra más montis addig ott fekszel aztán hogy hoznak le onnan az megint más kérdés (mikor a mély homok kidobta alólam a trekkinget aztán sisak nélkül megfejeltem a földet, annyi lélekjelenlétem valahogy maradt 1óra eszméletvesztés után,hogy el tudjam küldeni a helymegosztást messengeren havernak, aztán hiába látták hol vagyok, első próbálkozásra oda se tudtak jutni dusterrel, meg kellett próbálniuk másik irányból. crash alert hiányzik is nekem brytonon, nem tudom van e erre értelmes android alternativa.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#291377) Ringman válasza dom1n0 (#291375) üzenetére


Ringman
nagyúr

elégedett vagyok az s tr-rel (tartósság lesz csak a kérdés)

(#291378) Hasaggymeg válasza flash- (#291376) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem tudom, de Garminomnak sem elég egy sima bukás ahhoz, hogy értesítse a Zasszonyt. :F...ugyanakkor jövök át a Chuck Norris hídon 20-al és kiírja nagyszerű ugrás, gratulálunk. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#291379) Khelben válasza flash- (#291351) üzenetére


Khelben
nagyúr

mit gondoltok, 100 kilós ridernek(+2kg súly cipő,sisak,stb) 14 kilós kerékpárral 2.2 gumikkal elöl 1.9 hátul 2.0 bar jó kiindulópontnak?

Kiindulópontnak jó, aztán majd úgyis lejjebb viszed.Hasonló paramétereim vannak, én már 1.8 körül járok, mert sokkal kényelmesebb és semmivel se lassabb. A silca-kalkulátor szerint 1.6 körül kéne lennem.

(#291380) jjeahh válasza avl (#291320) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Na, nem tököltem, megvettem, Q&Q SmileSolar RP00J003Y lett akciósan 3900ft-ért :DDD . Napelemes, Citizen almárka, ezen kívül semmi extra. Olcsó és legalább japán, nem kell fossak, hogy másnap már besz*rik. Ezek voltak még esélyesek: [link] [link] [link] [link] [link] . Majd lehet valamelyik Naviforcet is bepróbálom.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#291381) rétisün válasza Hasaggymeg (#291374) üzenetére


rétisün
veterán

dehogy bringázok vele :N ahhoz túl értékes ritka manapság egy ilyen óra....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#291382) mauimagic válasza Khelben (#291379) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Na ilyenkor látom, hogy mennyire maradi vagyok 1.8-1.9bar körül 2.35-ös gumival, 95kg körüli system weighttel :O
Mondjuk a műanyag kereket sikerülne felütni, lehet nem röhögnék ;]

[ Szerkesztve ]

(#291383) Khelben válasza mauimagic (#291382) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én saját kútfőből először 2.5 körül indultam, aztán valahogy olyan érzésem volt, mintha országútival mennék a rázós úton. Mondjuk az ajánlott 1.6-ra még nem mertem lemenni, azért félek, hogy valahol felütöm (belsős rendszer).

(#291384) .LnB


.LnB
titán

#NBD


Egy kis 40km-es teszt után, minden fasza. Az ülés magasság lett beállítva, és ennyi. Érezhető az előrelépés. ;) #kolbászzsírmetál

Ui.: a kulacstartó ideiglenes természetesen.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#291385) parandroid válasza .LnB (#291384) üzenetére


parandroid
nagyúr

:C

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#291386) flash- válasza Hasaggymeg (#291378) üzenetére


flash-
veterán

ejj az már viszont gáz,akkor ez nem túl megbízható funkció :U
te meg olyan gyors lehettél hogy a gármin nem bírt lekövetni(vajon a Garminban van csak galileo üzemmód? vagy egyszerre több müholdon müködnek folyamatosan, esetleg váltja épp melyik az erősebb?)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#291387) gergo5991


gergo5991
őstag

(#291388) Kro válasza flash- (#291318) üzenetére


Kro
tag

Amennyiben a felni is tl ready akkor kell a gyári felni szalag helyére a megfelelő szélességű tl szalag, tl szelep ha ez megvan akkor felpukkantod a gumit és ha minden oké meget a tej. Magáról a szerelésről yt videót nézz meg ha úgy érzed.

(#291389) chubby2o6 válasza .LnB (#291384) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Széééép, gratula :C
Balesetmentes körhátszelet hozzá ( meg egy radart :D ).

(#291390) dom1n0 válasza .LnB (#291384) üzenetére


dom1n0
senior tag

Nagyon jo a szine, gratulalok! Ja es persze hatszelet :)

(#291392) lsebestyen válasza .LnB (#291384) üzenetére


lsebestyen
addikt

Szép vas, grat hozzá! :C

(#291393) szuszinho válasza Hasaggymeg (#291378) üzenetére


szuszinho
őstag

Be szerettem volna állítani ezt az értesítést, ha valami incidens történne. Aszongya a gármin, ez az opció nálam nem elérhető :DDD ;]

(#291394) .LnB


.LnB
titán

Köszönöm mindenkinek!

Itt a szín egyébként közelről: [kép]
A boltba is mondták, hogy mindenkinek nagyon tetszik, és örülnek, hogy végre nem feketét rendeltek (vagyis rendeltem) . :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#291395) Hasaggymeg válasza .LnB (#291384) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szép, gratulálok hozzá. :)

jjeahh...meglepően márkásnak néznek ki. :DDD

Szuszinho...ismerve a történeteket csodálkozol? ;] ...Garminéknál tiltólistán vagy. :DD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#291396) fulton válasza .LnB (#291384) üzenetére


fulton
addikt

Vagány, sok örömteli km- vele :K :C

(#291397) gordonfreemN válasza .LnB (#291394) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ezt hívtuk a 2005-6-os swifteknél kolbászzsír színnek ;]
-Na jó ez azért nem...
-de
-nem
...

;)

Szerintem dögös, nagyon jó szín!

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#291398) cattus válasza .LnB (#291384) üzenetére


cattus
őstag

Nagyon baba ez a festés, jó gurulást vele!

Do the thing!

(#291400) Piftuka válasza Fall-N (#290938) üzenetére


Piftuka
veterán

"Nem vészes a Csepel geometriája sem, például az én cross trekkingem hasonló, mint a legtöbb másik márkáé."

Igen, a Woodlands cross sorozat egészen pofás külsőt kapott. :K Ám számomra a cég trekking bringái a '70-es '80-as éveket idézik. (Különösen a Landrider sorozat.)

"Valószínűleg eddig azért sem merészkedett magasabb szintre egyik márka sem, mert nehéz lenne itthon eladni. "

Érdekes, amit mondasz, és könnyen lehet, hogy ez van a hátterében. Bár ennek talán némiképp ellent mond, hogy sokan milyen sokat hajlandóak (és képesek) a kerékpárjukra költeni.

Persze ettől függetlenül tény, hogy Magyarország és a hazai piac kicsi, ugyanakkor a hírek szerint a kerékpározás manapság népszerűbb, mint valaha.

Mindenesetre én tényleg örülnék annak, ha lenne a hazai piacon jó minőségű, eladható, magyar gyártású kerékpár. Ahogyan utaltál is rá, a váz és akár a teleszkóp esetében sem lenne technikailag megvalósíthatatlan.
(Az "apróbb hardverek" esetében gondolom, nem érné meg a ráfordítást a saját tervezés, és gyártás, mert az ismert "nagy márkák" megoldásai olcsóbbak és könnyebben elérhetőek minden bringagyártó számára is. Persze ki tudja... :) )

"Aquila non captat muscas."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.