Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#291401) MC Pite válasza gergo5991 (#291387) üzenetére


MC Pite
veterán

Imádom a Sparkokat, és ha Trail bringaként nézed, tök jó ár, valószínűleg gyári a gumi is még rajta.
Ha XC bringaként hajtanád, akkor arra ez a 15kg-s setup nem a legalkalmasabb, de használtan a kétszereséért vannak, főleg az RC-k.

<ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#291402) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#291403) avl válasza fulton (#291334) üzenetére


avl
senior tag

nehany hete / talan ~1 honapja shenzenaudio-tol rendeltem kicsivel 150$ felett, nem volt vam, afa (kicsit en [is] izgultam), annyit fizettem, ami a honlap szerint is volt, a cucc is par hete nálam muzsikál

(#291404) ZavaBalazs válasza .LnB (#291384) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

:C nagyon baba, sok balesetmentest!
dork discet azért majd szedd le :P

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#291405) avl válasza jjeahh (#291357) üzenetére


avl
senior tag

lányomnak évek óta egy Lidl-ös órája van, ~3e HUF az ára az olyanoknak ma is; az elemcsere kicsit macera illetve ~1e HUF és evente uj kell, a macera és az ár is zavar; de uj orara eddig nem tudtam rabeszelni

en tenyleg ezert (macera es evi +1e HUF elkerülese) valasztottam a Mi Band 5-öt, mert USB-röl tölthetö, most megneztem: 3 eve vettem 5e HUF-ért

(#291406) .LnB válasza ZavaBalazs (#291404) üzenetére


.LnB
titán

Köszi.
Ja hallod, azt nem is értettem. De vágjam csak le? Mert szétszedni nem akarom még a sort.. :F

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#291407) Piftuka válasza ZolkoW (#290944) üzenetére


Piftuka
veterán

Ejj, de nagyon szép ez a bringa, ZolkoW! :R

Jó látni, hogy más is fehér kerékpárt választott magának! :K

Pont a minap gondolkodtam azon, hogy a Stevens cross trekk bringám mellé megveszem ezt is:
STEVENS SOANA ALUVÁZAS ORSZÁGÚTI KERÉKPÁR

És akkor teljes lenne a saját "Stevens-flottám"... :P :DDD

(Bár talán ez a példány méretben kicsi volna nekem.)

"Aquila non captat muscas."

(#291408) Mans20


Mans20
addikt

Sziasztok!

Ha úgy alakul, hogy inkább hátsó agy csere lesz, akkor melyiket érdemes a FH-TX505 tourney helyére? Cube nature pro a kerékpár. Néztem van kicsit drágábban Acera meg Alivio.

Az első agy maradhat a gyári vagy jobb ha mindkettő egy típus?

(#291409) Sleek válasza .LnB (#291384) üzenetére


Sleek
senior tag

Nagyon tetszetős bringa . Sok km-t vele :C

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#291410) Tin


Tin
veterán

Mai 56 km / 702 m. Tegnap egy közepesen nehezet akartam tervezni, csak nem figyeltem a teljes szintre, hanem azzal szórakoztam, hogy ne legyen túl durva a hazafelé tartó mászás. Így lett belőle 3-4 combosabb, meg az út utolsó harmadában végig felfelé jöttem, de mindegy, hiszen az út elején meg lefelé.

Amúgy szép volt a várrom, ahová mentem, csak az induló 14 fok volt kicsit hűvös a rövidhez, és végig ezen a határon ingadoztam, ahol még kicsit fázok, de a hosszúhoz meg már meleg lett volna. Legközelebb azért megpróbálom a hosszút. Vittem magammal egy vékony széldzsekit, de nem vettem fel, mert nem akartam útközben elcsomagolgatni.

Azon a kapun túl volt egy frankó kis trail, ahol le kellett menni, hát ide azért jobb lett volna egy monti :D

Amúgy többedszer figyelem meg a Karoo-n, hogy a ~500m-nél rövidebb emelkedőket, akármilyen meredekségűek, nem tekinti mászásnak. Így nem is jelzi előre, pedig azért az is mászás. Például ezt sem: ez az előző trail folytatása a patakmeder túloldalán, ahol felfelé kellett menni. 20% feletti, de hosszra 500m alatti. Nyilván feltoltam, ezt 34/32-vel a laza talajon nem terepgumival én nem tudom megoldani. Aki igen, annak :R

És a hideg miatt nem vettem útközben üdítőtm, csak az 1 kulacs volt, és ez a végére kinyírt, szóval igencsak kellett volna. Legközelebb több eszem lesz.

(#291411) flash- válasza Kro (#291305) üzenetére


flash-
veterán

"Rögzített csapok - 10 mindkét oldalon"

ja akkor még kell vegyek hozzá szegecset? a képen akkor mik azok a csavarok amik kilógnak belőle?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#291412) Hasaggymeg válasza -=RelakS=- (#291402) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

😆😆😆

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#291413) Roland861010 válasza velizare (#291308) üzenetére


Roland861010
addikt

Köszi szépen.
Nekem az elsődleges szempont a normális géles párna.
Meg hogy nagyjából méret pontos legyen.

(#291414) Piftuka válasza RexpecT (#290984) üzenetére


Piftuka
veterán

"Amúgy ár-értékben a Vendull sem rossz. Múlt héten ~2200 körül lehetett megcsípni."


Nekem erre a linkre kattintva olasz szállítási címmel nyitotta meg az oldalt, és 0,92 EURO volt a póló ára, ráadásul ingyen szállítással. "Na, ennyit nekem is megér!" - gondoltam...

Aztán beállítottam Magyarországot, és kapásból 5 EURO lett az ára. Persze az sem sok, de nem is csábít annyira. :N

Hozzáteszem, hogy egyelőre inkább várok az ilyen testre simuló kerékpáros póló megvásárlásával. Majd, amikor teljesen lapos és kockás lesz a hasam, akkor merek ilyet felvenni. :DDD

"Aquila non captat muscas."

(#291415) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Ha sík úton olyan 63-mas cad mellett a 24-25km/h kvázi pihentető (44/14-es áttétel 26-os kerék), akkor az vajon azt jelenti, hogy a zóna2-zés kifizetődő volt? :))

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#291416) gergo5991 válasza MC Pite (#291401) üzenetére


gergo5991
őstag

gravelt akarok venni, csak gondoltam bedobom ide hátha valakinek kapóra jön
itt sk-ban a környék tele van fasza gravelokkal kb 300-500km-esekkel instant get árban, de mind 56+ méretes..
most lapozom a magyar fb csoportokat, hátha..
2őt találtam eddig, de újkori ára 4000+ használtan meg 1500 euróért akarja eladni..
picit bennem van az, hogy pont azért, mert karbon vázas aztán már biztos van vele valami..

(#291417) Kro válasza flash- (#291411) üzenetére


Kro
tag

Természetesen alapból van benne, de ha sérül és cserélni szeretnéd, akkor külön beszerzős a dolog.

(#291418) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Mai flyby :DDD

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#291419) ZavaBalazs válasza ReFleXx (#291418) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

csináltál neki valami vicceset, hogy betegyen a következő videóba? :))

#291406.LnB: asszem bontás nélkül le lehet törni/vágni.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#291420) Speedy007


Speedy007
őstag

Köszönöm szépen a segítségeteket jó lett a 119mm-s monoblokk frikciós marok váltókarral, valószínűleg pozícióssal is jó lesz majd.

Más meg vettük a Decathlon-os gyerek szállítót tudom hogy ennyi pénzért csodát nem lehet elvárni de azért lehetne merevebb az egész pót és jó volt hozzá a gyors zár az erdeti. Első probléma hogy a gyerek szét tett lábakkal ül akkor az oldal vászon bele ér a kerékbe, másik probléma hogy se a kátyúkat se a komolyabb döccenőket illetve a fekvő rendőröket nem bírja anélkül elviselni hogy egy 4 éves kb.15kg-s gyerek alatt kine akadjon a felső kereszt merevítés ami egyben tartsa a háttámlát valószínűleg cső bilinccsel vagy mással meg kell heftölni hogy bírja. Mivel valamelyik tervező zseni úgy találta ki hogy alulról kell azt be akasztani és ne felülről hogy tartósabb legyen.

[ Szerkesztve ]

(#291421) -=RelakS=- válasza Speedy007 (#291420) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Gyerek utánfutó?
Kötelező oktató videó! :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#291422) Speedy007 válasza -=RelakS=- (#291421) üzenetére


Speedy007
őstag

Láttuk :DD már ez fele annyit bírna

(#291423) Ringman


Ringman
nagyúr

nézem ezt a marin nicasio vázszettet, nem nehéz ez kicsit (nagyon), ha double butted a profil?

a szett súlya 4260 gramm - 54-es vázhoz.
oké, hogy vsz. az állítható papucs megdobja a tömeget (+ a fékadapterek), de ha nyeregcsővel együtt mérte, akkor kb 3900g a váz+villa, még úgy sem jön össze a matek, majd' 3 kiló lenne csak váz?

(#291424) Dark Archon


Dark Archon
addikt

No, meg volt a Tisza-tó kör + extra. Amennyit picsogtam tegnap, ahhoz képest jól ment, bár nem lett meg a 30-as átlag :((( :P A nyereg dőlésszögét még az odavezető úton állítanom kellett, mert éreztem, hogy nem jó. Maga a túrakör hivatalosan 2 óra 17 perc alatt volt meg. Az utolsó 5 km-en előzgettük egymást egy másik taggal poénból, aztán 1 km volt hátra, mikor mellém jött, és mondott egy hajrát, aztán megindultunk. Közben meg jobbról elhúzott mellettünk egy társa :)

Újlőrincfalva magasságában megelőzött egy spori, mondta, álljak be mögé. Beállítam, olyan 35 km/h volt az utazója, de, amikor vérszemet kapott, tolta neki 45-tel is. Végül olyan 20 km-t mentem mögötte, jó volt, de tudtam, hogy erőmön túl megyek. Örültem, mikor előzgetni kellett a többi résztvevőt, mert akkor lassultunk :DDD A kiskörei pihenőnél én megálltam, ő meg száguldott tovább. De figyelmes volt tőle, meg jó volt, azt nem tudhatta, hogy én nem a Vueltára készülök.

Rengetegen voltunk, a 10:30-as rajthoz képest olyan 11-kor indultam el. Viszont lehetett haladni, csak néhányan nem fogták fel a "jobbra tarts" kérést a szervezők részéről.

A Bolt v2 meg kiválóan teljesített, már belengettem asszonynak, hogy visszaküldöm, és Roam v2 lesz helyette :))

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#291425) ReFleXx válasza ZavaBalazs (#291419) üzenetére


ReFleXx
addikt

Nem mertem odamenni mert feltem hogy tortenik valami pl elborulok aztan jol bekerulok a kovi epizodeba :DDD
Odaordítottam hogy RINGRING! de szerintem nem hallotta.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#291426) flash- válasza -=RelakS=- (#291415) üzenetére


flash-
veterán

hát meglehet, ezt nehéz determinálni, talán pontos infót akkor kapsz ha beméreted.
Szokták mondani kb az az intenzitás ahol még tudsz egybefüggő mondatokat mondani és még épp nem kezd el gyorsulni a légzésed, valahol az lehet a z2 teteje.

de ha 63as caddel alapozol 2-3 órát, megnézem hogy másnap mennyire lesz friss a lábad,ha nem akkor lehet hogy a keringésed nagyjából valóban alapállóképességi zónában van, de a watt amit leadsz nem, ilyen pedálfordulatnál ha alapozol szerintem egy zónával magasabb erőtartományban leszel, vagyis másnap amikor mondjuk kellene edzeni egy keményet is, nem fogod tudni úgy megnyomni ahogy kell mert nem lesz friss a lábad.
de ha másnap alapozás után, olyan lesz mintha előző nap nem is tekertél volna, akkor viszont elképzelhető hogy a wattod se volt z3... :U

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#291427) velizare válasza Speedy007 (#291420) üzenetére


velizare
nagyúr

ugye csak a fotó miatt nem volt rajtuk sisak, ugye?! ezek ku...a szar konstrukciók, nagy kerék, magas felépítmény, kanyarodásnál billeg, egykerekezik, ha közben valami kátyúba is belemész, fel is borul. sajnos az öv még szorosra állítva is enged annyit, hogy a gyerek feje a lendülettől megbillenjen. szóval ha borultok, és az ő oldalára, akkor simán lefejelheti az aszfaltot.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#291428) Kro válasza .LnB (#291384) üzenetére


Kro
tag

Szép gép! Jó egészséget hozzá!

Tin: Lassan jöhet egy monti is? Egyre többet vagy terepen. :D

Dark Archon: Szép kör, szép átlaggal! Majdcsak "betöröd" már azt a Canyon-t! :D Grat!

Más: vo2 értéket hogy lássak a garminon mekkora pulzussal kell tolnom? Mert erre a Z2-Z3 bohóckodásra nem akar kiadni semmi értéket, gondolom kevés neki a terhelés. :F

(#291429) -=RelakS=- válasza flash- (#291426) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Köszi, tudom, mi a Z2 :D (So basically, the ideal zone to exercise is to sweat but also be able to complain about it in full sentences. - youtube komment ez alatt a videó alatt)
Fél órákat szoktam tekerni a bringagépet Z2-ben. Az olyan 60-65 cad, 130-142 közötti pulzussal. Utána meg tiporom neki, hogy azért a gyorsabb bringázás is fejlődjön valamit :D
Mindenesetre a Z2 számomra olyan érzés, hogy a világból kitekerek, bár év elején még kb mindenem is fájt közben (comb, térd, vádli)

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#291430) cattus válasza Kro (#291428) üzenetére


cattus
őstag

Nekem akkor jelent meg ha egy hétig konzisztensen mentem minden nap (talán egyet hagytam ki). Tippre nem a terhelés mértékétől függ, én legalábbis nem erőltettem meg magam, mondjuk cserébe 8 órás etapok voltak.

Do the thing!

(#291431) f_sanyee válasza Kro (#291428) üzenetére


f_sanyee
senior tag

cycling vo2max-hoz power meter kell, csak pulzus alapján nem fog adni semmit ha erre gondolsz.

(#291432) szuszinho válasza -=RelakS=- (#291429) üzenetére


szuszinho
őstag

Z2 fél óra?! Az semmi. Mehet 3-4 óra is a pf pedig túl alacsony. Szerintem

(#291433) flash- válasza -=RelakS=- (#291429) üzenetére


flash-
veterán

hát fél óra alapozás nem biztos hogy elég, egy alkalommal legalább 60 de inkább 90 percet szoktak mondani kiindulópontként aztán lehet feljebb vinni 3-4 stb órára, és ezt a 60-65 cad-ot másnapra teljesen lephiened? hát nem kizárt de nekem fura...

f_sanyee:na oké, de ha pl. 5x5 maxokat, 5x4, stb.. csinál az ember, akkor az z4 nem lehet ha zihálsz mint állat, és neuromuszkuláris sem lehet mert azt meg nagyon percekig nem lehet, szóval kizárásos alapon csak vo2max lehet kb?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#291434) Fall-N válasza flash- (#291293) üzenetére


Fall-N
veterán

Az biztos, hogy legközelebb színes polimer pedált veszek, cserélhető tüskékkel és zárt csapággyal. Az a baj az aluval, hogy rondán lekopik a festék róla (nem anodizált általában egyik sem). Persze ezért most nem cserélem le a KLS Flat 50-et.

(#291435) Speedy007 válasza velizare (#291427) üzenetére


Speedy007
őstag

Rövid tesztkör volt csak hogy mit bír de sajnos sokat nem. Szerintem stabil "20-s kerekek vannak rajta szerintem a kerékpár amivel hajtom az instabilabb ilyenkor..
Ez lett a megoldás de ilyenkor az össze csukás mivoltát elveszítette:
Lehet, hogy egy kép erről: szöveg

(#291436) Tin válasza Kro (#291428) üzenetére


Tin
veterán

Ezek miatt még azért nem kellene, de amúgy körülöttem erdők vannak, szóval nem kellene messzire mennem. Egyelőre marad ez a fitnesz, ez jó lightosabb terepre is, országútra is, aztán majd idővel ráérzek, mi jönne be. De az én felhasználási szokásaimhoz ez is tökéletesen megfelel.

(#291437) dom1n0 válasza Dark Archon (#291424) üzenetére


dom1n0
senior tag

Gratu, nekem 2:22 lett.

(#291438) dom1n0 válasza Kro (#291428) üzenetére


dom1n0
senior tag

Garminhoz kell mellkaspánt és watt asszem hogy legyen vo2max.

(#291439) f_sanyee válasza flash- (#291433) üzenetére


f_sanyee
senior tag

szerintem a kérdező azt hiányolja, hogy nem írja a garmin, hogy 99 a vo2max értéke a reportokban, nem pedig a z5 (vo2max) zónáról szól a kérdés. ha nem így van, akkor félreértettem.

(#291440) Fall-N válasza flash- (#291299) üzenetére


Fall-N
veterán

Miért kopna el hamarabb? Maximum az első NarroWide tányér tud jobban kopni, mintha két vagy három tányéron oszlana el a terhelés, gyakorlatilag meg senki sem használja állandóan az összes első tányérokat egyformán. Ha rendesen vált hátul az ember, akkor ugyanúgy kopik mindkettő. Pluszban jobb minőségűek az alkatrészek, mert a régi 6/7/8/9 sebességes láncok és sorok már nem középkategóriás cuccok, hanem alapok. Nem ritka, hogy az olcsó 7/8 sebességes lánc jó ha kibír 3000 kilométert.

(#291441) lsebestyen válasza gergo5991 (#291416) üzenetére


lsebestyen
addikt

Johetnek occo hasznalt karbon gravel linkek, engem erdekelne. Magyar fb csoportban elég vastagon fog a ceruza….

(#291442) Fall-N válasza dom1n0 (#291341) üzenetére


Fall-N
veterán

Általában EU-ban bejegyzett cégen keresztül megy a dolog, így tudják elkerülni valahogy az ÁFÁ-t. Ritkán van európai raktár, így azon keresztül megy a dolog, akkor nincs semmilyen sarc. De általában egyszerűen csak az árba van beépítve a dolog, ezért is drágult az AliExpress is. Nagyobb méretű dolgokra, meg már nem olcsó a szállítás sem.

[ Szerkesztve ]

(#291443) flash- válasza Fall-N (#291440) üzenetére


flash-
veterán

hát azt gondolnám laikusként, hogy hasonló terhelést kap mint amikor keresztbe váltva tekersz egy 2x 3x kerékpáron..de sokan mások is ezt hozzák fel ellenérv ként.

(de persze olvastam olyan magyarázatot is hogy pont a narrow wide megoldás leveszi a "terhet" a láncról, hátul pedig a spéci parallelogram tartja egyenletes távolságra a váltógörgőt a hátsó lánckeréktől,így az egész rendszer nagyobb láncszöget tud eltűrni.
csak igazából érdekelt hogy ti a gyakorlatban mit tapasztaltatok.

f_sanyee:bocsi, csak úgy felmerült bennem, hogy vajon ki lehet e a vo2maxot így "tapasztalni"

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#291444) Fall-N válasza .LnB (#291394) üzenetére


Fall-N
veterán

Nagyon jól néz ki! Közelről még szebb. 👍

(#291445) Kro válasza cattus (#291430) üzenetére


Kro
tag

#291431f_sanyee ,#291438dom1n0 : Akkor lehet ott a hiba, wattmérő nincs. Érdekes mert futáshoz meg elég csak a pulzusadat az órának. Nah mindegy, biztos megvan az oka. Megvagyok nélküle is azért. Köszi. :)

(#291446) Fall-N válasza Piftuka (#291400) üzenetére


Fall-N
veterán

Hogy őszinte legyek a Csepel palettáról a Woodlandsen kívül csak a TorpedAL és a RoyAL még ami bejön, a többi felejthető (Landrider, Budapest stb.). Gravel Deepspace sem lenne rossz karbon anyagból kár, hogy CroMo.

Szerintem az a baj, hogy nem nagyon tudna egyik kezdő magyar márka sem versenyezni a Cube -bal vagy bármelyik népszerű gyártóval. Esetleg az elején össze kellene fogni valamelyik ismert gyártóval, abból lehetne valami. Addig marad az Aroza például, ami semennyire sem magyar.

(#291447) gabro0 válasza dom1n0 (#291259) üzenetére


gabro0
őstag

Ez a mai zónakép. Mondjuk én nem értem, 200-nál is még beszélgettem. Mondjátok hogy hamar elpatkolok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#291448) Fall-N válasza flash- (#291443) üzenetére


Fall-N
veterán

Ezek a modern 1x láncok oldalra ki tudnak hajolni, így nem feszülnek annyira. Abban igazad van, hogy a két szélső állás közel sem ideális, főleg a legkisebb lánckeréknél, ahol kevesebb fogon támaszkodik fel a lánc. De nem használja senki sem állandóan a legkisebb 10/11 fogas kerekeket. Ennyi belefér.

(#291449) flash- válasza Fall-N (#291448) üzenetére


flash-
veterán

ó én is így gondolom, pl lesz egy hó végi balatonfelvidéki túra, akkor célszerübb majd ezt vinni mint az outit, így meg tudjuk nézni a csobáncot, már ha fel birok fele menni :DDD
Egyébként terepre vettem úgyhogy nem ezzel fogok 10 órákat tekerni.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#291450) Dark Archon válasza dom1n0 (#291437) üzenetére


Dark Archon
addikt

Kösz, de nem úgy volt, hogy a tömeg miatt te messzire elkerülöd az egészet?

szerk.: most nézem az eredménylistát, abból kiderült, hogy 1042 induló volt :Y

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.