Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20599) Cathfaern válasza Mansi (#20596) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Amellett, hogy totál a kerékpár sport mellett állok, de: szerintem az ilyen bicikliutakat, amiknek alapvetően nem a sport, hanem a turisztika a fő szempont (ugyanez vonatkozik a Balaton körülire is) nem az alapján kell megtervezni, hogy jól lehessen rajta sportolni, hanem, hogy turistaként jó élményt nyújtsanak. És erre pont az ilyen vonalvezetés az ideális (megjegyzem, a balatoni 1-2 rövid szakaszt leszámítva borzalmas ilyen téren. Ráadásul sajnos emellett sportra is alkalmatlan). Szóval szerintem az lenne az ideális megoldás, hogy
a, turista bicikliutak legyenek a turistáké, vigyék el látványos helyeken, még akkor is ha ez a tempó rovására megy
b, minden főút mellett legyen bicikli út, ami meg alkalmas sportolásra (is)
c, bizonyos főútakon engedélyezzék a sportolási célú, vagy azzal egyenértékű biciklizést (azaz, ha tudsz normális tempót tartani, egyenesen menni, út szélére lehúzódni, akkor mehetsz rajta. De 10-es kacsázva, 8 éves gyerekkel, stb. tilos rámenni). Persze magyar mentalitás mellett egy ilyen szabálynak nincs realitása. És most nem csak a törvényhozókra gondolok

Persze a gyakorlat az, hogy egyik se teljesül :(

Szerk: videót még nem láttam amikor a fentebbit írtam, azt majd csak otthon tudom megnézni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.