Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-04-14 12:43:30

LOGOUT.hu

War Thunder: Ground Forces - legördülő öszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Mister_X


Mister_X
nagyúr

A War Thunder a Gaijin Entertainment (X-Blades, IL-2 Sturmovik: Birds of Prey, Wings of Prey, Star Conflict, stb.) ingyenesen játszható MMO-ja. A játék jelenleg open béta fázisban tart, tehát bárki játszhat vele - a játék helyi topicja. Készül egy "kiegészítő" Ground Forces néven, melyben a harc folytatódik a felszínen is. A Ground Forcesben tankokat és féllánctalpasokat vezetve kell győzelmet aratnunk a felszínen kiiktatva az ellenséges járműveket vagy elfoglalva a stratégiai pontokat. A játék egyik fő érdekessége a World ofTanksnál realisztikusabb játékmeneten felül, hogy a játékban az égből is bármikor csapást mérhetnek ránk az ellenséges vadászgépek, tehát egy meneten belül játszunk a repülés szerelmeseivel. A konkrét mechanizmus még nincs letisztázva, a Gaijin nyitásról nyitásra frissítéseket tesz közzé, melyekben tovább balanszolják a játékmenetet és új dolgok is bekerülhetnek.

Fontos megjegyezni, hogy a Ground Forces jelenleg zárt béta fázisban tart és az állapotát tekintve még jó sokáig az is marad, így aki részt akar venni a fejlesztés segítésében az vagy türelmesen vár a kódok osztogatására (rotkán van ilyen) vagy vesz egy Starter Packot a hivatalos oldalról. Ezzel automatikus hozzáférést kap a CBT-hez, a csomagban foglalt tárgyakat pedig az open beta indulásakor kapja meg a vásárló. Megjegyzés: a War Thunder orosz oldalán is megvehetőek ezek a csomagok kedvezményesebb áron.

A beta nem tart mindig nyitva, bizonyos időközönként elérhető a szerver, az órarend az alábbi (Magyarország jelenleg a GMT+2-es időzónában van a nyári időszámítás miatt):

Monday - 01:00 GMT - 07:00 GMT

Tuesday - 13:00 GMT - 19:00 GMT

Wednesday - 01:00 GMT - 07:00 GMT

Thursday - 13:00 GMT - 19:00 GMT

Friday - 01:00 GMT - 07:00 GMT

Saturday - 11:00 GMT - 16:00 GMT

Sunday 1:00 GMT - 07:00 GMT, 11:00 GMT - 16:00 GMT

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#2) Mister_X


Mister_X
nagyúr

És nem késtek most a szervernyitással :Y

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#3) bullseye


bullseye
addikt

Apa kezdődik!

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#4) Bingisz


Bingisz
addikt

Azért végső soron itt is ugyan azok az emberek játszanak, mint a WoT-ban. Hiába könyörgök, hogy álljanak már rá a fél méterre lévő cap zonára, mert rohadtul fogy a pontunk, ők csak néznek.... :U
Ez főleg akkor idegesítő, ha már a csata elején, a spawn point melletti bázist se hajlandóak behúzni, és így már a csata elejétől kezdve nekünk fogy a pontunk...

[ Szerkesztve ]

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#5) Mister_X válasza Bingisz (#4) üzenetére


Mister_X
nagyúr

A kedvencem az, amikor eg gyorsabb tankkal mögéjük farolok, erre rámfordítanák a tornyukat - persze addig hármat beléjük tudok lőni, ugye :N Egyik sem fordítaná a tank testét, hogy véletlenül se a sérülékeny részeket találjam el + nem mellékesen hamarabb célba tudjon venni.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#6) Cseri0058 válasza Bingisz (#4) üzenetére


Cseri0058
őstag

Én abban bízok, hogy a sok agyhalott marad ab ben rb ben pedig egy picit normálisabb emberkék lesznek. Nekem speciel így itt a zártban rb ben semmi bajom nincs az emberekkel egyenlőre. :)

[ Szerkesztve ]

(#7) Bingisz válasza Cseri0058 (#6) üzenetére


Bingisz
addikt

Én csak RB-ben játszok. Ott tapasztaltam ezt.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#8) Cseri0058 válasza Bingisz (#7) üzenetére


Cseri0058
őstag

Neked amúgy most jelenleg melyik game jönbe jobban? Melyikkel játszol szívesebben?

(#9) Bingisz válasza Cseri0058 (#8) üzenetére


Bingisz
addikt

Most laggol a WoT szóval inkább WT-zek. Viszont nagyon fel tud cseszni, ha az első lövéssel ellövik az ágyúmat, szóval összességében én még mindig szívesebben WoT-ozok, nekem ez a realisztikus dolog nem nagyon jön be. Mondjuk ez részben annak köszönhető, hogy mindig úgy kezdek egy csatát, hogy kapok egy pofont, ez nyilván az én núúbságom, de a WoT-ban tudom kompenzálni, itt meg nem.

Viszont annak akinek bejön ez a realisztikus lövöldözde, annak biztos sokkal jobban tetszik, mint a WoT.

Meg nyilván ez még egy béta játék, de vannak furcsaságok benne bőven. Például ez a PzIII ausf.M ahogy alázza a KV-kat, meg a T34-eket, hát elég furcsa annak tudatában, hogy olyan esetekről vannak feljegyzések, hogy egy KV-1 3 napig tartotta fel a német előrenyomulást, mert addigra tudtak úgy mögé állítani egy Flakot, hogy ki tudják lőni...

[ Szerkesztve ]

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#10) Mister_X válasza Bingisz (#9) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Valósághűbb, ha. Ha repesszel lőnek engem az orosz TD-k, akkor nekem is csütörtököt mond az ágyú - de nem mindig. Bár szabályosan összefosom magam, ha Panzer III L elé befarol egy SU-122, de még sosem oneshotoltak. Én viszont őket igen. Ezért sem szeretem az oroszokat.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#11) XenHai válasza Mister_X (#10) üzenetére


XenHai
senior tag

Engem meg folyton...Előbb is 2 lövést ki bírt egy su-85m a párductól aztán vissza ment fedezék mögé, erre a társa pár méterrel arrébb ki farolt és oneshotolt a picsába pedig szemből kaptam..És nem közelről....

(#12) Máté94 válasza Bingisz (#9) üzenetére


Máté94
addikt

Az KV-2 volt amúgy. Egyébként 147mm-es átütéssel simán one-shot szegény KV-1 Pz. III.(M)-nek, persze vezető kémlelőnyílásán keresztül. :DDD

(#13) Mister_X válasza XenHai (#11) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én a német tankokról írtam, az oroszok nagyon trék ebből a szempontból. Ha jól lövi a tank az APCR-t, akkor simán berrobbanthatja az oroszokat.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#14) Bingisz


Bingisz
addikt

Print screeneket gondolom bugokról még nem nagyon szabad feltenni. :F

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#15) Mister_X válasza Bingisz (#14) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Dehogynem, az NDA ideiglenesen fel van oldva. Ezért van már tele a tecső is videóval meg a Twitch is streamerekkel.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#16) bullseye válasza Mister_X (#15) üzenetére


bullseye
addikt

De a bugokról akkor sem lehet szerintem, meg szidni sem :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#17) Mister_X válasza bullseye (#16) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Majd otthon megmondom, hogy lehet-e vagy sem, telefonról nem tudom megnézni. De most gondolj bele: YT videón vagy Twitch streamen bejön egy bug, akkor mivan? Gaijin lecsap a banhammerrel?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#18) v!ct0y válasza bullseye (#16) üzenetére


v!ct0y
veterán

Pont azért van a beta, hogy jelentsük a bugokat.

(#19) bullseye válasza v!ct0y (#18) üzenetére


bullseye
addikt

Félreértesz, jelenteni kell, csak kirakni netre nyilvánosan nem volt szabad a szöveg szerint, amit pár napja elfogadtam.

Jut eszembe, repülővel hogy lehet menni GF-be, kell hozzá egy szint, vagy valamilyen típus?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#20) Bingisz


Bingisz
addikt

LOL simulator battlebe ezek a botok nagyon viccesek. :DDD

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#21) Fel válasza bullseye (#19) üzenetére


Fel
addikt

Beraksz a legénység slotba egy repcsit és usgyi a csata, ennyi.

Érdemes valami gyorsmozgásut választani, mert a telepített légvédelem eléggé nehézzé teszi a röpködést, főleg a csata elején.

(#22) Bingisz válasza Fel (#21) üzenetére


Bingisz
addikt

Van olyan gép a legalapabbak közül amik használhatók a tankok ellen?
Vagy merre érdemes elindulni, ha tankokra akarok bombákat dobálni?

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#23) bullseye válasza Fel (#21) üzenetére


bullseye
addikt

Kezdek biztos lenni abban, hogy idióta vagyok ehhez a játékhoz.
Beraktam a repülők már az elején (kemény reserve dolgok...), de olyankor inaktív a csatakezdő gomb. Amúgy volt 1 órám játékra megint, ezalatt meghaltam kb. 15 alkalommal, 1 tankot sikerült kilőnöm, és minimálisan sebeztem néhányat. Gondoltam biztos mind veteránok, meg komoly játékosok. A szerverkarbantartás tiszteletére kipróbáltam, hátha repülővel jobban megy, nagyobb mezőnyben, több bénával. Szépen felcakkoztak ott is, az elején sikerült kilőnöm pár földi célt, ezért ott legalább xp-t kaptam, de sikerélményt semmit.

Van egy olyan érzésem, hogy ez a játék úgy szeretné a paradicsomokat távol tartani, hogy rohadtul frusztráló. Csak eddig nem tudtam, hogy én is paradicsom vagyok.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#24) Mister_X válasza bullseye (#19) üzenetére


Mister_X
nagyúr

"Research" menüpont alatt tudsz fent váltogatni az Army és a... mittudoménmi (az is A betűs) fül között, utóbbiban vannak a repcsik. Amúgy repülővel leginkább a kempelő és a foglaló tankokat és értelem szerűen a többi gépmadarat lehet könnyen vadászni. 20-30mm-s ágyúkkal szép sebzéseket lehet osztani, pláne úgy, hogy felülről nem annyira védettek a tankok.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#25) PAtr0n válasza Mister_X (#24) üzenetére


PAtr0n
addikt

Na, csak nem bírtátok ki és lett egy tankos topic is. :N
Igazából nem baj, de már most is szó van repülőkről, szóval nem lehet kizárni a keveredést. Minden esetre kíváncsi vagyok ez mennyire fog menni idővel. Azt tuti, hogy le fogja majd előzni a repcsis WT topicot, ha eljő az open. :)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#26) Fel válasza PAtr0n (#25) üzenetére


Fel
addikt

Pontosan ezért volt fölösleges ezt megnyitni... :U Egy játék továbbra is, egy topikban elfért volna.

bullseye: Ez egy hiba. (Gondolom kaptál mellé "No respawn base to start" üzenetet is..)
Elvileg a legutóbbi patchben javították, de én is belefutottam már. Próbálni kell újra, az esetek nagy részében működik.

Bingisz: RB módban szoktam játszani, és ott a szovjet könnyű bombázók eddig jónak tűnnek (BB-1, Su-2, SB-2M, Ar-2).

[ Szerkesztve ]

(#27) Bingisz válasza Fel (#26) üzenetére


Bingisz
addikt

Köszi!

Amúgy itt, hogyan van az aranysas dolog? Mert minden haverom más mennyiségű aranysast kapott, mint én. :F

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#28) Th1sN04ll válasza Fel (#26) üzenetére


Th1sN04ll
senior tag

Nem baj így hogy ha repcsivel mész bombázni azt írhatod amoda ha tankal mész irhatsz ide... gratulálok nagy ötlet... :U

(#29) nemeth989 válasza Bingisz (#27) üzenetére


nemeth989
senior tag

Én nem tudom, de egyik ismerősöm kapott vagy 3K-,t én meg egy nagy semmit :(

[ Szerkesztve ]

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#30) JackFeryll


JackFeryll
őstag

megtaláltam a napi OP gépet. SU 85 one shotol mindent...

(#31) bullseye


bullseye
addikt

Gondolom ha ez is open beta lesz, akkor visszakerül.

Amúgy tegnap éjjel végre sikerült mennem pár elfogadható kört, 1 szintű vasakkal. Vagy én kezdek egy kicsit ráérezni, vagy lefeküdtek aludni azok, akik már azzal megölnek, ha felém néznek. Mindjárt kiderül :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#32) HungAryan válasza Bingisz (#27) üzenetére


HungAryan
tag

Mindenki annyi aranyat kap CBT-n, amennyit eddig összesen vásárolt a játékban... :)

WT account: Cpt_Hungarian

(#33) Bingisz válasza HungAryan (#32) üzenetére


Bingisz
addikt

Én 240-et kaptam, de egy fillért nem költöttem rá. A haverom szintúgy, de ő csak 140-et kapott. :F

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#34) HungAryan válasza Bingisz (#33) üzenetére


HungAryan
tag

Ha csinálsz egy accountot, akkor lehet szerezni pár aranyat kezdésnek különböző dolgokkal.
Gondolom emiatt lehetett.
Én 2000-et kaptam, mert ennyi volt a starter pack-ben, haverom 7000-et, mert 2000 volt a csomagban plusz a rendes játékban már egyszer vásárolt 5000-et.
Több embernél is megnéztük és csak így jön ki a dolog. :)

Amúgy jöhetnél TS-re és gurulhatnánk párat, ha már egyszer van szerver meg te is játszol :P

[ Szerkesztve ]

WT account: Cpt_Hungarian

(#35) JackFeryll válasza HungAryan (#34) üzenetére


JackFeryll
őstag

Na én nem is gondoltam volna hogy nem egységes.
Én 22ezer valamennyit kaptam és valószínűleg e körül vettem aranyat.

[ Szerkesztve ]

(#36) Bingisz válasza HungAryan (#34) üzenetére


Bingisz
addikt

ESL mennyei liga előtt gurulhatunk párat. Most még dolgom van.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#37) Patrick76496


Patrick76496
őstag

Nincs valami olcsóbb csomag ennél a 6000 forintosnál? Nekem nem kéne semmi gold az OB-ba, meg prém tank sem, csak már végre játszani szeretnék ezzel a játékkal. :O Meg olvastam, hogy ha szerencsés az ember, akkor kap egy kódot és azzal már ingyen hozzáférést kap a CB-hez. Ilyet hol lehet szerezni?

Nagyon szeretném már kipróbálni, kezd elegem lenni az autistákkal teli, laggos WoT-ból. :(

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#38) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Nem csináltam printscreent, mert 3-szor meghaltam egymás után, de az első respawnból 20-as killstreakem lett :))
KV 85

(#37) patrikgtaivs
Az a vonat már elment...
Orosz oldalon megvéve nem 6000HUF ;)

[ Szerkesztve ]

(#39) Máté94 válasza Patrick76496 (#37) üzenetére


Máté94
addikt

Rubelben is meg lehet venni, úgy kicsivel több, mint a fele az € árnak. :)

(#40) Bingisz válasza Patrick76496 (#37) üzenetére


Bingisz
addikt

Az kb. két héttel ez előtt, vagy talán a múlt hét hétvégén volt. Én inkább várnék a helyedben, hátha lesz kódosztás megint.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#41) Mister_X válasza Patrick76496 (#37) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Megnyugtatlak, itt is vannak autisták. Lagg nincs, de legalább késve indul a szerver. Továbbá jobban fel tudja b@szni agyilag az embert a saját bénázása, mint a WoT Isten és a prófétájánaj (RNG) akarata - pl. lövöd, csak nem akar megdögleni, erre feléd fordul és oneshotol :DDD

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#42) HungAryan válasza JackFeryll (#38) üzenetére


HungAryan
tag

Mentem én is egy kört AB-n... :DDD

Más, nem tudom mennyire szabad képeket felrakni DEV szerverről, de tegnap lőttem párat.
Akit érdekel, az itt találja őket: [link]

Akik Sherman-t vettek, azok szerintem dörzsölhetik a kezüket... :D
Ezekkel az értékekkel nagyon kemény jószágnak tűnik T2-ben.

Mister_X

Nekem az az egyik pozitívum, hogy nem függsz annyira a csapatodtól, mint WoT-ban.
Mindegy, hogy nyersz vagy vesztesz, ugyanannyi XP-t meg kreditet kapsz... :)
Ezért nem is idegesítenek a gyökér csapattársak, elég csak tennem a dolgom.

[ Szerkesztve ]

WT account: Cpt_Hungarian

(#43) PAtr0n válasza Mister_X (#41) üzenetére


PAtr0n
addikt

LaGG pont hogy van :D:

De lag az nem nagyon szerencsére :)

patrikgtaivs:
Kb. 3800Ft a legolcsóbb starter pakk, ha jó kis zsíros rubelben fizetsz, okosan. Annyit megér annak fényében, hogy kapsz 2hét prémiumot, 2000 aranyat, meg a 2db unique rotakapát open indulásra.

JackFeryll:
Jahh, napi OP. A T-34 az meg mindennapi OP. :)

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#44) Mister_X válasza PAtr0n (#43) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Reggelire eszem meg a Panzer III L-lel azokat a napiópé T-34-eket :N Bár T-34-85-tel nem futottam még össze, az nagyobb falat lenne.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#45) Máté94 válasza Mister_X (#44) üzenetére


Máté94
addikt

Nem tudom ma mi volt, de oroszokkal egyszerűen nem lehetett nyerni. Sehogy se. "15:0"-ás eredmény is volt, az ellenfél senkit sem veszített...

De pont zárás előtti játékkal meglett a Tigrincs! :))

(#46) PAtr0n válasza Mister_X (#44) üzenetére


PAtr0n
addikt

Na a Pz III L a másik csíter OP rohadék, még szerence, hogy ellenem nem jött eddig, csak orosz tank, only german vagyok jelenleg :)
A T-34-85-el meg nem tudom összefuthat e (de gyanús hogy simán), itt csak 1-1 szomszédos Tier átfedés lehetséges asszem. Legalábbis RB-ben. AB-ben persze bármi lehet.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#47) Patrick76496


Patrick76496
őstag

Köszönöm a válaszokat! :R Így elsőre elgondolkodtam a megvételen, de most nézem elég érdekes órarendje van a játéknak. Konkrétan azt sem értem, miért van órarendje a Ground Forcesnak, miért nem megy folyamatosan (gondolok itt kb napi 2-3 óra leállásra), mint pl a WoT teszt szerverek szoktak? Vagy legalább akkor mennének a szerverek mondjuk pl 18:00-tól éjfélig, amikor az átlag ember géphez tud ülni.

(#41) Mister_X: Autisták minden játékban vannak, ez nem meglepő. :) Engem most nagyon megfogott ez a játék, tetszik, hogy ilyen nagy pályái vannak, hogy gyönyörűen lehet sniperkedni, meg az XP indikátor sebzéskor és öléskor. Ha nem lenne ilyen időbeosztása, akkor azt mondanám, hogy shut up and take my rubles. :D

(#42) HungAryan: Honnan szereztél jogot a dev szerverre való feljutáshoz? Amúgy szép gépek.

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#48) Stigma.HC válasza Patrick76496 (#47) üzenetére


Stigma.HC
senior tag

Ne is mond, ma is jöttem volna fel játszani, de hát persze hogy csak délelőtt van szerver hétfőn. Ha már a wot játszhatatlan a lagg miatt.

"Mikor veszítek, nem azt mondom, hogy a te hibád. Csak azt mondom, hogy én téged okollak" Kösz :D -------- WoT: Szecska_Mester

(#49) Mister_X válasza Patrick76496 (#47) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ha figyelmes vagy, hetente többször is jönnek többmegás frissítések a CBT-hez. Ehhez az kell, hogy mindig megfiyeljék a teljes játékot és kiértékeljék az adatokat, valamint a tesztelői visszajelzéseket. WoT teszt szerverein azért nincs "időzár", mert az nyitott bárki előtt, ez meg zárt, ugye.

Amúgy a tankok teljesen helyesen csúsznak, driftelnek. A régi tankok úgy kanyarodtak, hogy az egyik lánctalp lefékezett, a másik meg ment tovább. Ez leginkább egy helyben állva figyelhető meg gyönyörűen. Csúszni meg azért csúszik a tank, mert 40 tonnát nem fog megfogni puszira a talaj, szép is lenne. Városi pályákra leszek kíváncsi, mert a betont akár gyűrhetnénk is, a mcsakaköveken meg talán stabilabbak lennénk.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#50) JackFeryll


JackFeryll
őstag

"Acces denied as you are using an unregistered computer."
DAFAQ ?
Nem, nem másik gépről jelentkeztem be és nem cseréltem még egy pendrive-ot sem a gépben.

Na látjátok megmondtam, ha mégis ráérek egy picit játszani a ritka alkalmakkor amikor elérhető a szerver akkor sem biztos hogy játszani is tud az ember... :O

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.