Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#187668) Wombath válasza FerNandor (#187658) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Hogy hosszú readonly után belepofázzak, én éppen most tesztelgetem az OZ Cycles-ös csóka tippjeit. Bár ő főleg outival kísérletezik, én meg montival, de adoptáltam a tippjeit. Decemberben kapott új láncot a fat, akkor megcsináltam a főzős viaszolást, viasz+paraffinolaj+teflonpor kombóval. A viasz+olaj aránnyal biztos kell még játszanom, mert amit elsőre csináltam, kissé túl ragacsosnak tűnik, viszont amit ő ír, 1:1, az meg nálam már a Neogranormonhoz közelít.
Szóval én teljes zsírtalanítás után fél órát főztem a láncot, kivételnél meg nem nagyon törölgettem le a felesleget, montinál jobb így, mert védi a rozsdától a dolgokat. Na, az első órákban hátrafelé nem is lehetett tekerni :D, de aztán bekopott viszonylag gyorsan. Azóta benne van kábé 100 km, ebben van fagy miatti szárazság, aztán olvadás miatt némi sár, mindenféle, semmit sem változott a lánc hangja, ugyanolyan néma, mint az első napon volt. A váltás pontos és gyors maradt, nincs semmi rozsda sem a láncon, sem a fogaskoszorún. Mondjuk nagynyomásúval nem mentem még végig rajta. Mivel a célom az, hogy kevesebbet kelljen pucolni a láncot (korábban minden menet után tisztogatás majd újrakenés volt), egyelőre úgy érzem, bevált. De igazán majd akkor nyilatkoznék, ha 160 km környékén járok :).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.