Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#187401) Runner_fxr válasza DDaniel (#187333) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem sincs értelme arra a bringára egy Deore T6000-es szettet venni. Ha mindenképpen fejleszteni akarod, maximum az Altus szintnek van értelme, 3 X 9-el. Így is kell venned egy kazettás hátsó kereket, és a kazettás agyban is ki kell cserélni a gyorszáras hátsó tengelyt csavarosra, mert abban a vázban szerintem vékony lemezpapucs van, amiben a gyorszár nem tudja megfelelően rögzíteni a kereket. Hajtóműből is bőven elég lesz a négyszög tengelyes pl egy FC-MT101. Ha ennél komolyabb fejlesztéseket szeretnél, akkor tényleg bringát kéne inkább cserélni.

Én a helyedben maradnék a Trekking mellett, azok alapján amiket leírtál:
Cube Kathmandu Pro
Ha egy kicsit sportosabbat, könnyebbet szeretnél, akkor például egy ilyet vennék:
Cube Nature EXC

[ Szerkesztve ]

(#187402) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Csak nekem megy sz@rul a PH androidosan? :W... asztali jól megy a telón. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#187403) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Mi a hiba a képen látható kerékpáron?

Tanulság: Ne vegyetek bóvli kormányt.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#187404) INTELligent válasza Szakbarbár (#187403) üzenetére


INTELligent
senior tag

Ááá, ez nem bug, hanem feature, a gramm-mánia új szintje, amikor a Lefty villa mellé Lefty kormány is párosul ;] .

Viccet félretéve remélem nem lett semmi bajod.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#187405) ivana válasza Szakbarbár (#187403) üzenetére


ivana
Ármester

Pedig mióta mondjuk, hogy aliról ne vegyen senki kormányt. ;] Ez karbon? Vagy alu? Nagy mázlid volt, hogy benne maradt a másik fele.

[ Szerkesztve ]

(#187406) 6030D válasza Szakbarbár (#187403) üzenetére


6030D
Ármester

Elszégyellte a tükröt és lefittyedt. :B Milyen mozdulat közben sikerült?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#187407) Hasaggymeg válasza 6030D (#187406) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Manual ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#187408) Friczy válasza parkr (#187395) üzenetére


Friczy
senior tag

Én azt nem értem, hogy hogy hívhatják gyorsvonatnak, ha még gyrost sem lehet kapni rajta?

(#187409) Szakbarbár válasza ivana (#187405) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

INTELligent: Az igazi gramm mániások még a kormányszárat is levennék :D
#187405 ivana Acél kormány, bár olyan vékony anyagból van mint a konzervdoboz.

#187406 6030D Elindulás után nyeregből kiállva, kanyarodtam balra, egy autó elém fordult és fékeztem amikor egyszer csak leesett. Az volt a szerencsém, hogy épp csak lépésben mentem. Nem lett volna vicces ha lejtőn történik az eset.
szerk: az a tükör a leghasznosabb kiegészítő a sárvédő után. Bár ha választanom kellene a kettő között inkább a tükröt választanám.
Hasaggymeg : Stoppie :D
Az a durva az egészben, hogy előtte nem lehetett érezni, hogy mozogna a kormány és mostanában nem kapott nagyobb terhelést sem. Holnap megnézem a törést világosban.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#187410) bardi válasza Szakbarbár (#187409) üzenetére


bardi
aktív tag

Nem húztad túl a kormánybefogatásnál?

'92 Honda VFR 750

(#187411) Hasaggymeg válasza bardi (#187410) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Akkor sem volna szabad úgy el törjön ha agyonbikázod. :F

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#187412) bardi válasza Hasaggymeg (#187411) üzenetére


bardi
aktív tag

Ha meg tudod/lehet úgy húzni, hogy a stucni éle "belevágjon" a kormány anyagába, szerintem akkor törhet tőle, de sose próbálkoztam még hasonlóval, meg lehet sok stucnival nem is lehet ezt megcsinálni, mert nem tudsz annyit ráhúzni. Csak azon kívül, hogy maga az alkatrész fos, erre tudok még gondolni.

'92 Honda VFR 750

(#187413) parandroid válasza Hasaggymeg (#187402) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Kukázd a chrome-ot. Állítólag a videóbannerrel nem bír az oldal tetemjén.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#187414) jjeahh válasza Szakbarbár (#187403) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Milyen márkájú a kormány? Csak hogy ne vegyünk ilyent :D . Én amúgy a gyári után olcsó Zoom-ot használtam, most meg Chainreaction-os Brand-X kormányt, ugyanilyen stucnival, mindkettő 10-15 eur körül volt, de nincs gondom velük. Ugyanakkor a haverom Decathlonos kormánya pár éve szintén eltörött.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#187415) Hasaggymeg válasza parandroid (#187413) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Melyik böngészőt ajánlod?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#187416) szuszinho válasza Hasaggymeg (#187415) üzenetére


szuszinho
őstag

Brave

(#187417) velizare válasza Szakbarbár (#187403) üzenetére


velizare
nagyúr

szép. a fiam rollerén tört így körbe a kormány. de az valami szar magnéziumötvözet volt egy lidlis rolleren.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#187418) parandroid válasza Hasaggymeg (#187415) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Safarit. :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#187419) RexpecT


RexpecT
addikt

Tegnap voltam tekerni, pár helyen brutál sár, jó 500 méteren pedig rendesen kínszenvedés, volt ahol még tolva se forgott a kerék...
Full saras talppal nehezebben old az SPD?
Shimano M-520 pedálról van szó, ha jól emlékszem akkor már beállítottam a minimumra a rugóerőt tavaly, de itt ebben a sarazós küzdős részen, mikor hírtelen kellene kicsatolni a bal lábamat akkor 2× sem sikerült(bár abból az egyik szerintem közrejátszott, hogy traktorkerék nyomvályúban haladtam, ami vagy 20 centi mély volt....)Visszanézve, ez volt a 4. tekerésem SPD-ben, összesen 160km... Szerintem bénább vagyok mint az átlag(vagy mindenki hazudik ;])
Van az a stopli ami több felé is old, érdemes lenne azt kipróbálni?

(#187420) jjeahh válasza RexpecT (#187419) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én minden kezdőnek, akinek nehezen megy a kioldás, az SH56-ost ajánlom, én is azzal tanultam meg, haverok is azzal kezdték, trialboj-nak is az van most. Aztán ha belejössz, ki tudod oldani feszesre húzott 51-essel is.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#187421) bringasisti válasza RexpecT (#187419) üzenetére


bringasisti
őstag

Rugó erőt nem szabad gyengíteni mert egy kritikus emelkedő közepén a lábad húzás közben kijön a pedálból a kormányon keresztül dobsz egy bukfencet .

BENEFON DELTA--------N8

(#187422) jjeahh válasza bringasisti (#187421) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A csavar nem azért van rajta, mert nem szabad. Szerintem amíg ráérez, addig kötelező is lazára venni, inkább dagonyázni és vadulni nem ajánlott :D .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#187423) RexpecT válasza bringasisti (#187421) üzenetére


RexpecT
addikt

jjeahh: Köszi, valszeg rendelek egy ilyet akkor.
bringasisti: Itt az alföldön nem sok emelkedő van, egy pár kisebb dombocska, meg az autópálya felüljárót leszámítva. De attól még biztos valós a probléma, és tervezem is idén hogy megyek a Zemplénbe és/vagy a Bükkbe, addigra hátha meg is tanulom normálisan használni.
Úgy látom hogy a sickbiker is az SH56-ot javasolja a kezdőknek. [link]

(#187424) bringasisti válasza jjeahh (#187422) üzenetére


bringasisti
őstag

Azért én óvatos lennék. Bár én klipsz után váltottam ami nyilván előnynek számít, de szerintem forgalommentes úton 2 nap alatt meg kell tudni szokni.

BENEFON DELTA--------N8

(#187425) zsocy válasza jjeahh (#187422) üzenetére


zsocy
őstag

Ez így van, az elején a rugó legyen inkább laza, aztán ha már olyan bika vagy hogy egy sima felfelé húzással is oldod, akkor erősíts a rugón/cseréld sh-51 - re a stoplit/dobd ki a szarrá kopott stoplit/all of the above ;]
Nekem sima egyenes felfelé húzással csak egyszer oldott a rendszer, amikor az elején eldőltem, és csináltam egy pánik kirántást. Akkor el is hagytam az egyik csavarját, úgy megtéptem felfelé.

(#187426) -=RelakS=- válasza bringasisti (#187424) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Túl lazával van tapasztalatom. A féloldalast jól meglazítottam, már nem tudom miért, de még sík úton is képes volt minden hülye mozdulatra kioldani. Húztam is meg rendesen :D (értsd: amíg kényelmesen tudtam oldani, de már tartotta a lábam)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#187427) jjeahh válasza bringasisti (#187424) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem 2 nap helyett inkább 1-2 hónapba telt :DDD . Szerintem ez tipikusan egy olyan folyamat, ami mindenkinél másképp műkszik. Egyesek napok alatt belejönnek, mások hetek alatt, de van aki az 51-essel egyáltalán nem is tudja megtanulni (pl én :( ). Ha az 56-os stopli nem létezne lemondtam volna róla és máig platformos lennék.

zsocy: ja, egyetértek, aki nehezebben tanulja meg, annak érdemes lazára venni és 56-ossal kezdeni, aztán később vissza lehet tenni az 51-est és megbikázni. Aki meg hamar tanulja, annak gondolom kezdésnek is jó az 51-es megbikázva :D .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#187428) -=RelakS=- válasza jjeahh (#187427) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az elején elég kellemetlen érzés, mikor elkezdesz dőlni a méter mély árok felé, és érzed, hogy a dőlés irányában a lábadat fogja valami :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#187429) jjeahh válasza -=RelakS=- (#187428) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az még f@sza, amikor átesel a kormányon és repülés közben húzod magaddal a bringát :DDD . Tavalyelőtt egy nagyobb esés után agyaltam is, hogy vajon mitől fáj a seggem, ha hasra estem? :F :D

szerk: mielőtt elijesztenék valakit az spd-től... platformmal is lehet szívni. A vádlimon úgy tűnik egy életre megmaradnak a szegecsek által okozott hegek :D .

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#187430) -=RelakS=- válasza jjeahh (#187429) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szerencsére nekem csak hátsó kerék blokkolt beszoruló sárvédő miatt, de akkor is olyan hirtelen álltam meg, hogy eldőltem, mint a fa, a lábam meg egy pillanatra beszorult a föld és a váz közé. Az sem volt kellemes.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#187431) RexpecT válasza -=RelakS=- (#187426) üzenetére


RexpecT
addikt

Én tavaly mikor először használtam nem húztam meg eléggé a csavarokat. A bal oldali stopliból elhagytam egy csavart a másik pedig kilazult, nem tudtam emiatt oldani és borulás. Másik oldal is lelazult mire hazaértem, elforgott a stopli a cipőben, ott is esés lett a vége :D(nem volt nálam imbuszkulcs...).

(#187432) bringasisti válasza -=RelakS=- (#187426) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha fáradt a lábad és megbicsaklott az is ki tudja váltani ha a rugó laza.

BENEFON DELTA--------N8

(#187433) -=RelakS=- válasza RexpecT (#187431) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szerintem mi nem a stopliról beszélünk, hanem a pedál rugófeszítő csavarjáról.
A stopliba szerintem alap úgy bebikázni a csavart, hogy meg se tudjon mozdulni.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#187434) bringasisti válasza jjeahh (#187427) üzenetére


bringasisti
őstag

Egyszer valaki kérdezte hogy hogy kell oldani a lábát SPD esetén. Meg kellet néznem hogy hogy csinálom hogy válaszolni tudjak. Egy idő után észre se veszi az ember

BENEFON DELTA--------N8

(#187435) ivana válasza zsocy (#187425) üzenetére


ivana
Ármester

Én már gondolkoztam, hogy inkább váltok outis pedálra, mert országútin konkrétan a csutkára húzott M520-ból is kitépkedem kiállva.

(#187436) -=RelakS=- válasza ivana (#187435) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Tekerés közben nincs olyan érzésed, hogy a pedál a bringa felé akarja fordítani a sarkadat?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#187437) 6030D válasza RexpecT (#187419) üzenetére


6030D
Ármester

Sártól, de akár nyáron a portól is tud hektikusan oldani, ezért érdemes befújkálni valami síkosítóval (WD40, szilikon olaj, TF2). Nyilván ez nyáron jobban fogja gyűjteni a port, így ott érdemes vissza is törölni, de ilyenkor kevésbé ragad bele a sár, illetve szabadon tud mozogni a rugó. Másik gond még ilyenkor, hogy a sárral beviszel köveket, kis ágdarabokat a pedál zugaiba, és abban is tud akadni a stopli. Érdemes megnézni és kipiszkálni valamivel.
Nekem szinte a legkönnyebben van a rugó, és még nem sikerült sprintnél kitépni.

ivana: új pedál, új stoplit is, úgy, hogy nem ferdén van benne a stopli (előfeszítve), hanem rendesen?

Hasaggymeg: semmi bajom a Chrome appal, ellenben néha szaggat a PH, főleg esti órákban, mindegy min nézem, így szerintem a hiba nem a mi készülékünkben lesz. Persze azért vegyél egy ájfónt, az a biztos. :P

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#187438) jjeahh válasza ivana (#187435) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ti nagyon erősek vagytok hozzám képest :DD . Ebből is látszik mennyire egyén függő a dolog.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#187439) RexpecT válasza -=RelakS=- (#187433) üzenetére


RexpecT
addikt

Igen, félreértettelek.

(#187440) gabro0 válasza 6030D (#187437) üzenetére


gabro0
őstag

Új bringa vagy új böngésző. Hmm nehéz döntés ;]

(#187441) ZolkoW válasza 6030D (#187437) üzenetére


ZolkoW
őstag

mi mind a ketten gyengék vagyunk, azért nem old ki :) Nekem nagyon sokáig a leggyengébb állásban volt a rugó, aztán úgy rémlik, 1-2 fokozatot húztam rajta, de nem nagyon van kitépős élményem. Vagy talán még a leggyengébb állásban, de rég lehetett. Azt el tudom képzelni, hogy ha kiállva más szögben tartja az ember a lábát, akkor előfeszíti, ahogy írod.
Nekem inkább befelé állna a sarkam, ha nem figyelek rá, de úg ypróbálom beállítani a stoplit, hogy nyugalmi helyzetben természetesen álljon a lábam, még ha csámpás is. A Habverő mondjuk több mozgást enged, mint a sima stopli az SPD-vel, ez is pozitívum nekem.

Tegnap elkezdtem telefonon írni egy hozzászólást, majd abbahagytam, annyira lehetetlen "sebességű" volt a rendszer.... :U (Chrome/droid)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#187442) ivana válasza -=RelakS=- (#187436) üzenetére


ivana
Ármester

Nem, minden ok. Egyetlen módon sikerül ilyet művelni, outin nagytányéron amikor megindítom.

új pedál, új stoplit is, úgy, hogy nem ferdén van benne a stopli (előfeszítve), hanem rendesen?
Egyszer már emiatt cseréltem pedált és stoplit is. Nem segített. Nincs előfeszítve.

(#187441) ZolkoW Ha leggyengébbre rakom akkor ki sem kell állnom, hogy kitépkedjem.

[ Szerkesztve ]

(#187443) SpaceKombajn válasza zsocy (#187361) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Meg akinek karbon autója :)

spacetime

(#187444) 6030D válasza ZolkoW (#187441) üzenetére


6030D
Ármester

Nekem azt azóta csinálja, amióta új telefonom van. Gépelek és néha megakad (heti 1x), de egy alkalmazáskezelőandroidosgomb (nem értek hozzá, alul ami nem a vissza meg nem a menü :DDD ), majd vissza és minden rendben. Semmi másnál nem csinálja, csak a logout felületen. Mert ugye én még arról nyomom, mert maradi vagyok. :)

MagiCat: ez mondjuk egy i8-nál érdekes kérdés, mert ugye ott elöl is van csomi, de arra nem tehetsz bringát, hátul meg olyan szögben van, ami már tetőnek minősül. :DD

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#187445) SpaceKombajn válasza Szakbarbár (#187403) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Jobbos kormány, angol bicikli? ;]

spacetime

(#187446) sebgutkopf válasza 6030D (#187437) üzenetére


sebgutkopf
őstag

...érdemes befújkálni valami síkosítóval ...

Síkosítóval mi? Te kis huncut! :DD

(#187447) 6030D válasza sebgutkopf (#187446) üzenetére


6030D
Ármester

Igen, mindig van nálam, ha elkap az erdész és meg akar b...ni. :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#187448) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#187441) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Megnyugodtam, mert tegnap 2x újraindítottam hülyévéj telefonom annyira idegesített. :U

6030D...ájfon ingyen sem kell, ugyanazért amiért úgy, hogy korábban soha nem olttattam be magam, most végül mégis regisztráltam az oltásra is...nem szeretnék egy bizonyos táborba tartozni. 🙄 (sem a sznob ájfonosokéba (tisztelet a kivétel, vagyis az össze topiklakó :DDD ) sem a csiptű rettegő hülyékébe (itt nincs kivétel! ;] ).

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#187449) razzorr válasza andrisbandi (#187180) üzenetére


razzorr
őstag

Köszi a tippet, élőben megnézem.

Külső gumi téma: CONTINENTAL CONTACT 26 X 1,75 (47-559) KÜLSŐ GUMI (KÖPENY), DEFEKTVÉDETT (SAFETY SYSTEM BREAKER). Ezzel van valakinek tapasztalata? Remélem nem hamar repedezős.

(#187450) xy.zsolt válasza Hasaggymeg (#187448) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nekem nem a "chip tuning" a gondom, hanem az, hogy egyelőre zsákbamacska....és hát tudjuk kinek köszönhetjük a vírust és ki kaszált először a vakcinákon. Ha lesz elérhető gyógyszer végre itthon is ami nem a mostani vakcinák elvén működik akkor azt beveszem.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.