Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#188251) RexpecT válasza G@ben (#188246) üzenetére


RexpecT
addikt

Itt a manulja a Soudal Dry Waxnak.
Én is ezzel tervezem majd a láncot használni, a gyári kenés lemosásához még kell benzint szereznem, brigéciol meg denaturált szesz már megvan :).

(#188252) -=RelakS=- válasza G@ben (#188250) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Beszivárog az gyorsan (a Squirt legalábbis egy nagyon híg cucc), csak amíg a többé-kevésbé zárt részből elpárolog az oldószer, az időbe telik.

G@ben
RexpecT linkjéből:
Apply enough Dry Wax (2 to 3layers) and dry the chain before applying the next layer. The chain must be completely dry before cycling.

Tehát itt is az első adagot 2-3-szor fel kell vinni, új adag előtt megvárod, míg megszárad. Bringázás előtt szintén megvárod, míg megszárad.

Újrakenéskor meg először letörlöd a láncot, nem zsírtalanítod, mosod át, stb, és utána adod neki az új réteget.
Úgy vettem észre, hogy ennyi elég, mert a wax-al együtt a retket is kinyomja a lánc.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#188253) G@ben válasza RexpecT (#188251) üzenetére


G@ben
addikt

Köszi, én a flakonon lévő soudal.bike oldalon csak annyit találtam. :D

RelakS: köszi!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#188254) robaGB10 válasza Hasaggymeg (#188203) üzenetére


robaGB10
tag

Köszönöm az ajánlást!
Mondjuk én elég keveset tekerek éves szinten, ezért nem szánnék rá ennyit, ha nem muszáj :) a decás árkategóriára gondoltam, hobbi szinthez a minősége is megfelelő lehet?

(#188255) xy.zsolt válasza INTELligent (#188238) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ha vettél connex linket és azóta csinálja akkor fordítva tetted fel.
Igen, ha nappal nem felejtem el akkor használok outon első világítást max fényerőn...pont a szemükbe, hogy érjen is valamit :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#188256) Sleek


Sleek
senior tag

Voltam a bringalandban nyeregért. Elsőre egy smp extra nyerget hoztam el. De ez mindenhogy kényelmetlen volt. Tegnap elhoztam egy smp well t. Pont elöttem hoztak vissza egy ugyan olyan extrát.Bnőnek is well van csak régebbi modell. Iszonyat kényelmes. Nem bántam meg ,hogy 38ezer ft t fizettem érte. Beszélgettem az eladóval ,mondta rengeteg bringa márka van ,ami már csak 2022 végére tud bringát adni. De sajnos alkatrészben sem jobb a helyzet.

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#188257) RexpecT válasza G@ben (#188253) üzenetére


RexpecT
addikt

Nincs mit, pont most állt össze a csomagom az ebikenál, így a hosszú szünetben én is megejtem a waxolást.

(#188258) Hasaggymeg válasza Zoliwrc (#188233) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én max negyvenig merem engedni a sotteren, tehát az átlagom harminc sem lesz. :U

ZolkoW...természetesen sok, montival a 30 egyenesben tartani mondjuk félórát, órát, az sok.

koxkids...3000 forintos lezáró max ötvenezres bringához....vagy ha mindig szem előtt van.

G@ben...tudhatta a kódot, vagy valami teszkóssal volt lezárva...egy normális számzárat, még ha ismered a számot sem nyitod ki annyi idő alatt. :N Ugyanakkor tény, hogy a számzárasak vastagságtól függetlenül 2-3 kategóriával lentebb vannak minősítve biztonság szempontjából ugyanolyan kulcsosokhoz képest.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#188259) Hasaggymeg válasza robaGB10 (#188254) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Persze, egy kormányszarv nem atomfizika, csak nekem olyan volt ezért ajánlottam...kicsi, könnyű.

RelakS...biztos az első ugrott?...látod milyen nehéz tetten érni még kamerával is....csak mert baromira el kell legyen kopva ahhoz, hogy átugorjon mikor a fél lánckerék fogai egyszerre kapaszkodnak. :F ...aztán az is lehet te vagy Förstemann. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#188260) Ringman


Ringman
nagyúr

békés megyében valahol lehet nyerget tesztelni, ill. brooks cambiumról (kényelem, tartósság) van tapasztalat?

--
kellene egy csengő is, 31,8mm-es kormánycsőre.

(#188261) bardi válasza Hasaggymeg (#188258) üzenetére


bardi
aktív tag

Egyszer voltam egy szabadulószobában, ahol miután rájöttem mit kell csinálni ahhoz, hogy megkapjam a számzár kódját a lakaton, meg hogy az mennyi szívás, mire összerakom, másfél perc alatt feltörtem életem első számzáros lakatát :D Azóta én semmit se bíznék ilyenre.

'92 Honda VFR 750

(#188262) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#188259) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Biztos, mert mióta lecseréltem a hajtóművet, azóta nyugton van.
Az tűnt fel, hogy lecseréltem a fogaskoszorút, és még mindig ugrott, majd az egyik ilyen alkalommal lenéztem, vagy mi, és akkor megvilágosodtam.
Le is írtam sokezer hozzászólással ezelőtt, hogy ezentúl ha ugrik a lánc, akkor az ellenőrző lista a következő az olcsótól a drágáig:
1: láncterelők be vannak tisztességgel állítva?
2: lánc még használható, vagy már megnyúlt?
3: fogaskoszorú még használható, vagy már kopott?
4: hajtómű még használható, vagy már kopott?

Nem az a lényeg, hogy sok fog kapaszkodjon. Munka után megpróbálom lefotózni, hogy kézzel is ha meghúzom a láncot, akkor egy kicsit felfelé elmozdul a kopott fogon. Gondolom, lábbal taposva ez sokkal erősebb.
Addig is itt egy videó, hasonló volt az én esetem is, bár nem biztos, hogy ilyen rugdosásba belefogtam.

Ezen a két videón meg besírtok, akkor találtam, amikor kerestem kopott hajtómű + új lánc viselkedéséről valamit:
Igaz, motor, de kopott vajon?
Elkopott a lánckerék? Sebaj, van szerszám, megoldom.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#188263) _adaml21_ válasza grabowski95 (#188230) üzenetére


_adaml21_
őstag

Pedig a Bianchinak az a színe, én csak abban venném! :) Ez olyan kb., ha egyszer vennék egy Ferrarit, azt csakis pirosban! :)

Egyébként a Bianchi nagyon túlárazott, ha a felszereltséget nézzük, kis túlzással inkább a Decásnak kellene 70ezerrel drágábbnak lennie. Nem is kérdés, hogy én inkább azt venném.

(#188264) MC Pite válasza Friczy (#188213) üzenetére


MC Pite
veterán

Most azt mondod nekem, hogy a valójában sokszázlumenes (400at 3 órán át tud) fejlámpáim mennyivel rosszabbak, helyette a kormányra tegyek olyat amit az agydinamó hajt meg? Nyilván az hogy ahova nézek, ott mindig világos van fejlámpával, gondolom mindegy, beleértve szerelés, gyalogos részek.

Van kormánylámpám is, erdőbe mindkettőt viszem, aszfaltra jellemzően az egyiket.
A kresz előírásainak egy 2 ledes decathlonos béka is megfelel, mert a rögzített lámpát úgy értik, hogy ne zseblámpát fogj a markodban. :U .
A elemes lámpákkal való összehasonlítással is inkább hagyjuk egymást légyszíves, én látni szeretek sötétben, elemes lámpákkal ez nem megoldható, nincs elég erejük.
Ha nem trollkodsz, akkor annaknl fogom fel hogy ahol te jársz, elvagy azokkal a lámpákkal. Teszem hozzá, hogy a fényvisszaverők is legalább ilyen fontosak, de tehetsz fel olyan macskaszemet amit ajánl a kresz helyette.

Egy jó fejlámpa helyett aki szeretne, vegyen agydinamót szupi dinamós kormánylámpával :R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#188265) -=RelakS=- válasza MC Pite (#188264) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Jó az agydinamós megoldás. Nem összehasonlítható a legjobb akkus cuccokkal, de a mai ledes lámpákkal már egész jól látsz a fényénél.
Megállni ne kelljen, mert akkor baj van :D
Az enyémen fityeg egy ilyen arra az esetre, ha kienne sötétben a fene az utakra, az akkuban meg meghalna a mókus.
A másik bringámra magam csináltam egy kétledes csodát, ott jött meg először a felismerés, hogy dinamós lámpával is lehet látni :))

Ha már itt tartunk, sisakra fejlámpát hogy? Lehetőleg olyan megoldás érdekelne, ami mellett elfér a kamera :DDD

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#188266) MC Pite válasza Hasaggymeg (#188225) üzenetére


MC Pite
veterán

Én itt is, ott is megyek, csak legyintek hogy 'Lumos!' és kész.
Ha kormánylámpával megyek, és a bringaúton szédelegnek előttem a muglik, a gyorsgombbal 1800lumenes módra kapcsolok, arra azért már félre szoktak menni. :DDD

Nem vagyok egyébként citybikeon az agydinamó ellen, tetszik, amíg ezért nem kell egyéb kompromisszumot kötni, és az ember ezt csak kivilágított városban használja.

RelakS: Bukót ráveszem, a Fenix HL55, a Nitecore HC60 és a Sofirn SP40 is középső pántos is, elférnek a szemüveg és bukó között.
Nem tudom milyen vetített kép, fényeloszlás és fényerő amire azt mondod elég jól látsz, de ha megnézed a BC30at, annak rendes vetített képe van, meg akár ereje is.

Én eleve nem citybikeolok, és mtb/24h mtb verseny/túrázás miatt is vannak rendes lámpáink; de másnak isnelgondolkodtató lehet hogy 10-15-ért jó lámpát vesz bármire, vagy agydinamóra költ inkább, vagy mindkettőt, ha látni is kell. :R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#188267) Ringman


Ringman
nagyúr

megmértem külsővel+belsővel+rollerfékekkel a trekkingem kerekeit :)
- első kerék agydinamó+rollerfék: 3,5 kg (ebből 700-35c marathon gt 365+belső kb. 90-95 dkg)
hátsó kerék nexus 8 agyváltó+rollerfék: 4,3 kg (ebből 700-35c marathon gt 365+belső kb. 90-95 dkg)

[ Szerkesztve ]

(#188268) MC Pite válasza INTELligent (#188238) üzenetére


MC Pite
veterán

Kisebb fényerővel bekapcsolni nappal a lámpát? Na, AZ a marhaság. Mint a sok idióta, aki drl helyett helyzetjelzővel megy.

A normális/elég erős lámpáknak van villogó módjuk, ami nappal, napsütésnél is látszik. Este hátul nem ezt, hanem a halványabb villogást illik használni(ha vanntöbbféle fényerős villogás), mert kiégetina retinát.

grabowski: Nem látom miért érne ennyivel többet a Bianchi, mindkettő jó, vedd amelyik tetszik. Triban felnijén nehéz gumit cserélni, de más panaszt nem nagyon hallottam.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#188269) ZolkoW válasza -=RelakS=- (#188265) üzenetére


ZolkoW
őstag

ez házibarkács, de van hozzá pánt is, csak nem szeretem abból ki - abba be pakolgatni. A sisak alá meg nem jutott eszembe felvenni, de annyira nem is akarnám. Mondjuk lehet, hogy a fénycsóvát pont elvágná felül, és akkor nem vakítana, de ezt nem is országútra vettem.
[link]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#188270) Acef


Acef
addikt

[link] Cannondale Synapse karbon merev villa (300mm nyak)

Sziasztok,

ismeri valaki a fenti villát?
Megér 22e Ft-ot?

(#188271) -=RelakS=- válasza MC Pite (#188266) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Erre gondolsz?
Ez távfénynek jó, de "tompítottnak" szörnyű. Vakítja a szembejövőt is, meg az orrod elé vetített sok fényt sem szokta szeretni.
Szóval mit értesz jó fényeloszlás alatt? Városi, vagy terepes csapatást?
Az AXA-ra csak 50 lux van írva, és a fene tudja, hogy hány lumen, meg felfelé nem világít, cserébe nem vakít, tehát "tompított". Városban ha elfogy a közvilágítás, nem mész vele gödörbe, kutyaszarba. Dinamós világítás szerintem kb pont erre való.
Terepen csapatáshoz természetesen pont annyira nem ér semmit, mint autón a tompított, abban meg gondolom megegyezhetünk, hogy az azért erős fény :D.
Csapatni ez sem jó, pedig kérdezték már, hogy "erősebb nem volt? " :D Kínai kézilámpa + előtét lencse kombóval varázsolok még ehhez kvázi távfényt.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#188272) MC Pite válasza -=RelakS=- (#188271) üzenetére


MC Pite
veterán

Igen, ott a link. Köszi, hogy aggódsz értem, de lehet hogy 2014óta mióta ezt használom, több tapasztalatom van vele, mint neked ránézésre :R . Nézd meg a linken(!), nem a világba szórja szét a fényt, hanem több fénycsóva van. Az első tengely mögé is szór be fényt, de alapból nem vakít, amíg valaki nem olyan süket hogy az út helyett a szembejövők szemére állítja.
A jó fényeloszlás azaz, hogy van széles és spot fény is, lehetőleg elég homogén átmenettel, jusson távolra is elég fény, és ne vakítson.
Városban 1, vagy kevesebb fénynél kettesen használom. Lakotton kívül 3as (nem is látnék gyengébbnél mikor jönnek szembe az autók), vagy terepen 2-4. Nincsen semmi városi meg terep csoda.
Bringán van lámpa amivel látsz, meg amivel téged látnak, pont.
Az orrom előtti részt nem értem.

Nem olvastam az összefoglalót, de a topikban előírás megmondani miért rossz a normális világítás? :))

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#188273) -=RelakS=- válasza MC Pite (#188272) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

"Az orrom előtti részt nem értem."
A nem Fenixes reklámképeken úgy tűnt, hogy közvetlen a kerék elé a kelleténél több fény jut.
Mondjuk úgy, hogy kicsit háklis vagyok arra, hogy ugyan lássam, mi van az úton, de ne akarjanak megkergetni azért, mert vakítok :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#188274) parandroid válasza -=RelakS=- (#188273) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Normális, bevizsgált (stvzo-zertifiziert) utcai lámpával látod magad előtt a vetítési képet, és közben nem vakítasz. Persze terepen csapatni nem ez lesz a fényágyú, amire szükséged van, szóval oda vagy veszel egy más(od)ik lámpát, vagy kiegészíted egy fejlámpával. Rally-autókon sem véletlenül van egy sor fényvető pluszban, de az utcán mégsem ilyenekkel közlekedik mindenki.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#188275) -=RelakS=- válasza parandroid (#188274) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Én is ezt mondom ;)

#188271 végét nézd meg, ott a linket is.

Azt nem értem, miért üzletet linkeltem a gyártó helyett, mind1

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#188276) bardi válasza parandroid (#188274) üzenetére


bardi
aktív tag

Én egy ilyen szórt fényes lámpát használok terepen (lumintop b01), kiegészítve egy fejlámpával (sofirn sp40), az én tempómhoz lefelé is elég. Csak kormányon lévő lámpával szerintem mindegy milyen fénye van, nem lesz az igazi terepen, a szűkebb kanyarokba vakon fogsz bemenni, mert nem arra fordítod a kormányt, amerre látni szeretnél.

'92 Honda VFR 750

(#188277) vallas


vallas
senior tag

Sziasztok!

Ma összeállt a monti... fogadjátok sok szeretettel... :))
alt="" title=""
alt="" title=""
alt="" title=""
alt="" title=""

Amit tudni érdemes... egy régi 26-s monti váz, lett bele egy tárcsafékes első villa, mert a kerekek tárcsafék readyk voltak, szegény ember 1x8-s setupja 11/34 hátul, 34 elől, ami egy régi országúti bicó kistányérja.. :DD elöl Shimano bovdenese tárcsafék hátul, Shimano mini v fék, sunrace fékkarok Ritchey kormánycsapágy egy 630 mm-s kormány, amit kaptam egy nem nagyon használt spd-sl sárga patentért....... :DDD
Saját "festés" azért most utólag lehet porfestetném, mert nem lett igazán jó, de a minta sokat elfed a bénaságomból....
Jó nehéz, de jó volt rajta dolgozni, most már csak azt nem tudom mire fogom használni, mert nem fog elférni a két országúti mellett a tárolóban... :(

Lenne egy kérdés is, a linkelt videó alapján, ti még kivennétek egy linket a láncból?
[link]

köszi, hogy megnézted.... :R

[ Szerkesztve ]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#188278) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Aztak... Majdnem kiköptem a joghurtot :D

Egymás mellett ülős kétszemélyes bringa :Y

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#188279) MC Pite válasza vallas (#188277) üzenetére


MC Pite
veterán

Ha terepezni akarsz vele, akkor még kivennék egyet ha a váltón nincs plusz feszítési lehetőség.

Szerk:
Akik rinyálnék a téli tekerés miatt ezt nézzék meg: [link]
A többi aki érdekel itt. Mondjuk én nem sok embert láttam -30° alatt tekerni, de azért úgy látszik akad néha rá példa.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#188280) ZolkoW válasza vallas (#188277) üzenetére


ZolkoW
őstag

jee! szerintem jó lett, csak kicsit sok a távtartó a kormány alatt ;)
A láncból én is vennék ki, és a láncvilla védőhöz: jobban néz ki, ha már belsőgumi, ha végigtekered rajta szorosan, és csak elején-végén rögzíted, VAGY ha csak felülre akarsz, én kétoldalú szivacsragasztóval ráragasztanám, miután kicsit keskenyebbre vágtam, és ugyanúgy két végén rögzíteném gyorskötözővel is. Egyébként országúti levetett bandázsból szoktam oda tekerni.

#188270Acef : ennyiért nem drága, máshonnan veszed? Csak mert itt azt írják, már nem rendelhető. Meg egyenes nyakú, gondolom, az kell. (ennyiért leginkább alut sem kapsz újan)

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#188281) -=RelakS=- válasza vallas (#188277) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Kicsit hosszúnak tűnik az a lánc. Hogy áll a láncfeszítő, ha a legkisebb lánckerékre váltasz? Akkor is feszítenie kell a láncot.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#188282) Acef válasza ZolkoW (#188280) üzenetére


Acef
addikt

egyenes nyakú

oó, az mit jelent, hogy egyenes nyakú?

(#188283) sebgutkopf válasza Alg (#188134) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Köszi! Droidon azt is ismerem, Kipróbálom, jó ha van valami offline cucc is, ha olyan helyre tudok ismét venni, ahol a mobil adat nem játszik.

(#188284) MC Pite válasza belsodavid (#188021) üzenetére


MC Pite
veterán

És a maps.me az miért nem jó? A legtutibb térkép van hozzá, kell a műholdas nézet is?
A sports-trackert ajánlom még figyelmedbe, hibdrib térképet is tud, és az egyik legjobb logger app.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#188285) vallas válasza ZolkoW (#188280) üzenetére


vallas
senior tag

Ez az országúti bandázs jó ötlet, pont lesz is egy sima fekete ha végre rászánom magam a Giant-on a cserére... :R

Még lehet lejjebb teszem a kormányt, de nem szívesen vágnám már rövidebbre....

MC Pite , ZolkoW akkor egy szemet még kikapok belőle...
-=RelakS=- hát arról nincs kép, de megnézem majd.

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#188286) ZolkoW válasza Acef (#188282) üzenetére


ZolkoW
őstag

hogy végig 1 1/8-os átmérőjű nyaka van, nem a manapság szokásos kúpos, ami alul 1,5".

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#188287) 1eske


1eske
tag

Sziasztok!

Egy montit szeretnék venni magamnak és ebben szeretném kérni a segítségetek.
- Mire használnám?
Elsőként Alpokban való kerékpározás, kisebb hegyeken, dombokon egy tipikus trail bringa kéne, amivel ha kell lehessen mászni is, de lefelé se fogyjon el egy komolyabb köves terepen.

- Ár?
3-4000 EUR között nézelődők, ez mai árfolyammal számolva kb 1 és 1.5 millió Forint közé esik be, de elég valószínűnek tartom hogy külföldi webshopból lesz véve. Csak új jöhet számításba.

Műszaki szempontjaim:
- 29-es kerékméret (egyébként 180 CM felett vagyok)
- 150-160 körüli rugó út
- Shimanora szavazok (SLX-XT) de ha valaki meggyőz hogy a Sram miért jobb ebben a szegmensben akkor azt sem fogom elvetni. :D
- A vázzal bajban vagyok. Alumíniumban gondolkozom elsősorban mert nem versenyzek, nem számít az a fél kiló különbség, de a legtöbb bringa ebben az ár sávban már karbonnal van szerelve. Erről szívesen meghallgatom a véleményeteket, hogy miért alakult ez így ki.
- Fontos a garancia és a jó customer support.
- A legtöbb bringa Fox első teleszkóppal és Grip 2-es rendszerrel van szerelve amivel elveszik a lockout lehetősége, a remote lockout meg pláne. Erről mi a véleményetek? A Fox Fit4-es vagy a Rock Shox rendszere nem lenne jobb?

Köszönöm a segítséget és tanácsokat!

(#188288) MC Pite válasza 1eske (#188287) üzenetére


MC Pite
veterán

29es kerékméret és 150-160mm rugóút? Biztos ezt akarod a sok mászás mellé, 36-os becsúszók és traktorgumik?
Hasonló célra én imádom a Spark-omat, elvileg a Genius vam közelebb ahhoz amit írtál.
Váltó nekem mindegy, bár kevesebb bajom volt a sram cucokkal; de a fékből olyan messzire kerülöm a shimanot, ahogy lehet :U .
Lockout: Sose használtam, nem kellett, főleg telón. A Sparkon a twinlocot muszáj használni, mert Fox rugózó elemek vannak a gépen, de legalább könnyen, gyorsan a kapcsolható.
Rosenál esetleg a Ground Control/Root Miller még árával/testreszabhatóságával érdekes lehet.

Fura lehet, de tesztnapon amivel legjobbat mentem lefelé(is), a karbon Ninety Six volt, éreztem mindent és pontosan azt csinálta a gép, amit akartam, mintha a saját, rám beállított bringa lenne - pedig táncba vittem a trail/enduro/fatbikeokat is, és akkori sajátom is 26"os AM bringa volt, és inkább lefelé voltam gyors akkoriban.
Szóval ha vannrá mód, érdemes az élénkebb 100-120 miliseket is kipróbálni a 150-es Trailek mellett. :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#188289) Acef válasza ZolkoW (#188286) üzenetére


Acef
addikt

Értem :R
Igen, sima 1 1/8 kell.

Amúgy a linkelt ebike.hu-tól lesz, én vettem meg az utolsót.

Kíváncsi vagyok rá, mert eddig nem volt karbon villám, csak ALU és HITEN vázas bringával van tapasztalatom.

Úgy néz ki, hogy a linkelt karbon villa mellé egy új CROMO vázat is sikerült szereznem.
Építek egy remélhetőleg kevésbé "rázó" bringát az ALU fitness mellé.

[ Szerkesztve ]

(#188290) 1eske válasza MC Pite (#188288) üzenetére


1eske
tag

"29es kerékméret és 150-160mm rugóút"
Nem errefelé megy a piac? 26/27.5 kezd teljesen kikopni, nem?

Mi a baj a 36-os búcsúszóval? Szerintem az már elég merev fog lenni.

Mi a baj a Shimano fékeivel? Én csak jót hallottam róla, nekem is az volt, néha levegősödött de rendesen megfogott.

A Scott Spark jónak, tunk de az inkább kisebb rugóúttal rendelkezik. A Genius inkább 4-5000 euronál kezdődik ami kicsit már kiesik a keretemből.

A Rose nem rossz alternatíva de nem találtam meg annyira ami nekem tetszene, kicsit fura színeket választanak, de teszek rá még egy pillantást. Összességében a márka jónak mondható?

A Meridát ismerem nem rossz bringa.

Összességében az Alpokban meg külföldi hegyekben és trailekben elkellhet a 120-nál nagyobb rugóút szerintem. Nem így van? Nyilván merev vázassal is le lehet menni, de sokkal több skill kell hozzá ami nekem nem nagyon van meg :D Egy 150-et mozgó gép eléggé kisimít mindent alattad ha úgy van.

(#188291) MC Pite válasza 1eske (#188290) üzenetére


MC Pite
veterán

Leszarom a marketinget, ebben is, a fizika meg a kiegyensúlyozottság fontosabb. Sokkal jobban érzel ugyanannyi pénzből egy könnyebb, ügyesebb 120as gépet szerintem. Nagy keréknél már úgyis kevesebb a különbség szvsz, és inkább a geót, irányíthatóságot, mászási képességet nézd.

A shimano fékjeiről csak jót hallottál? :) Hát, én szinte csak rosszat. Grammhuszárkodásból 2/3 akkora a betét felülete mint a korábbi Avidjaimnál. Ez mit jelent? Másfélszeres hőterhelést, a Gerecsében lightos körön ilyen az RTM64. Se Alpokba, se Börzsönyben, se Mátrában sose égettem meg egy Avidomat se (alap Juicy). De haverjaim az XT-ket megpirították, meg hullámosodtak, mindig basztattam őket hogy a b.zik fékezneknilyen sokat :D .
Megvettem a bordás iceteches betétet, mert véletlenül van hozzá a Shimanonak, egy fél fokkal jobb lett. Aranyárban megvettem az Icetech Freezás tárcsákat is. Most már jó e? Hát, nyomáspont hidegben alig vándorol már, ha hanyatt szállítom a bringát a hátsó féket fel kell pumpálni (olajcsere óta kevésbé de kell), és már nem ég meg a tárcsa, de amikor bemelegszik, hullámosodik, és kell 1-2 perc mire elkussol.
Ezekről külön hallottam, de így egybe nem rajongok érte. Ja, és legalább így harapott az alap Juicy, miközben sokkal olcsóbb. Mai fejemmel nem CL kereket kellett volna megint venni, habem eladni a 615ösöket mindenestül. Jó pap is holtig tanul, azt hittem már jó lesz ennyi pénzz rálocsolása utána, meg hogy a Scott nem rak rá vackot. :U

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#188292) 6030D válasza 1eske (#188290) üzenetére


6030D
Ármester

150-160 sok lesz a mászáshoz is, főleg az Alpokban, de majd megerősít valami hintaló tulajdonos, hogy igaz-e.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#188293) Csokicsibesz válasza 1eske (#188290) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Van a Meridának egy one forty nevű bringája szerintem te valami ilyesmit kereshetsz.
Az egy jó kis gép. Arra azért érdemes figyelni, hogy a forgáspontokat karban is kell tartani.

Szerintem a 120 mm-es gépeket nem feltétlenül kell elvetni, bár jelenleg az a helyzet, hogy azt lehet megvenni ami van a boltban. Nem nagyon van választási opció. Én bevállalnám a one twentyt vagy a ninety six 120 mm-es verzióját is.
(Ha nem lenne pénz limit mondanám, hogy Yeti SB115)

Ne hagyd magad megtéríteni, mindenki azt írja, hogy az ő általa használt márka a legjobb a többi szar. De nem ez a helyzet. Teljesen jók a Shimano fékek és a Sram váltás is. Meg mint mondtam nem nagyon lehet válogatni, az van amivel a bringát adják.

Mellesleg az IceTech tárcsa királyság .

[ Szerkesztve ]

(#188294) Szteff2 válasza MC Pite (#188279) üzenetére


Szteff2
csendes tag

Ez az olasz csávó is szereti a hideget. [link] , de karikázott a Szaharában is.

(#188295) Somatom válasza Csokicsibesz (#188293) üzenetére


Somatom
veterán

Attól is függ, hogy milyen súlyú. Ha megüti a férfisúlyt, akkor a 120mm hamar el tud fogyni egy erősebb landolásnál. Főleg hátul.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#188296) Hasaggymeg válasza -=RelakS=- (#188262) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Már hogyne számítana hány fog kapaszkodik?! Egy kis lánckereken hátul nemcsak hogy nincs körbe tekeredve a lánc a váltó miatt mint az elsőn, hanem mérete miatt kevés fogban is kapaszkodik. Egy 10-15-ös kereken alig fogódzik néhány fog, melynek hegyére ha kopott könnyen kimászik a lánc. Szerintem csakis olyan extrém mértékben kopott első tányéron ugrik meg a lánc amilyen a videóban is szerepel (azon már lassan a hajtókar teljes hosszán lekopott a festék is), és azon is csak rúgdalva tudja átugratni.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#188297) MC Pite válasza Szteff2 (#188294) üzenetére


MC Pite
veterán

Olvastam már róla, nem semmi csávó. -45⁰ban nekem nem nagyon volt kedvem tekerni, még gyalog is lefagy az ember arca, meg a foga a csukott szájában, és a pára belefagy az orrlukakba... Brr.

Csokicsibesz: Ahogy érzed, de bikemagen és élőben jó néhány helyről ugyanazt hallottam, amit tapasztaltam én is.
Ellenben a 120as 96-ra +1. :K

1eske: Amivel magasabb a súlypont és lomhábban irányítható, megpróbálják kompenzálni droppost nyeregcsővel, sok pénzért.
Ez olyan jó, mint amikor Kugából ST Line csomagot választanak, egy sima Focus helyett (ami alapból sokkal ügyesebben kanyarodik, mert nem fent a súly nagy rugózatlan tömeg mellett).
Bringánál az irányíthatóság jellegéhez a villaszög, támvilla hossz, középcsapágymagasságokat érdemes figyelni. Nekem a Spark/NinetySix (27,5-el) ami kiadja a 175 centimmel, és nem utas vagyok a magasban, lassú irányítással. Főleg hogy a Scottnál szokás szerint állítható a geó, és ott az alacsonyabb állást szeretem, a magasabb kcs magasság mellett olyan mintha 29esen ülnék.
A 100-120-as utas villák sokszor progresszívebbek/arra állíthatod, így kb ugyanakkor koppan fel. De addig is magasabban ül valamivel az ember a hosszabb utason.
De úgy tűnik úgyis a marketing/tömegpszihózis lesz az erősebb :R .

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#188298) f4lcon válasza 1eske (#188290) üzenetére


f4lcon
őstag

a rugóút nem minden. egy CUBE Stereo 120 HPC TM 29 flashgrey´n´orange biztos nem a túrázók kedvéért jött létre ;)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#188299) XZoli


XZoli
aktív tag

Ma megékezett :DD Giant Trance 2 29er 2021 :DD :DD :DD 25év kihagyás után hajrá

Kérdés a Dechlatonos kerékpár ruhák milyen minőségűek?

[ Szerkesztve ]

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#188300) Hasaggymeg válasza MC Pite (#188288) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem tudom mennyire vadulsz lefelé, lehet én vagyok gyurma, de nekem mindig elég volt a Shimi fék, fejre állítás után meg ha pumpás, akkor szarul van légtelenítve....ja (legalábbis) a Judyval lockout nélkül bólogatósan mászni igazán nem lehet. :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.