Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#187501) ballazol válasza jjeahh (#187498) üzenetére


ballazol
senior tag

csóválják a farkukat, hallod, ne szívassatok már :D

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#187502) Alg válasza Alg (#187500) üzenetére


Alg
veterán

Itt pl. egy viszonylag szűk patakvölgyben, félalagútban (balra szikla, fejünk felett vasbeton+szikla, kilátás csak jobbra)

Ahol rálátott az égre, ott még taknyos ködös felhős időben is tartotta a pár m pontosságot, nem tért le az útról a nyomvonal, sőt még azt is lekövette mikor az út egyik oldaláról a másikra tértünk át.

A legnagyobb "hiba" itt volt - szintén félalagút + fák+ köd + felhő... kicsit megálltunk pihenni és ez történt:

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#187503) goldnarmz


goldnarmz
aktív tag

Egy kis Cseresznyés. Nem gondoltam volna, hogy így fel van száradva a talaj. Volt 1-2 vízátfolyás, de semmi komoly.

(#187504) Ringman


Ringman
nagyúr

az új dekás grvl520-asok továbbra is gyorszárásak lesznek:

apex 1x11 - 650b
shimano 105

(#187505) Hasaggymeg válasza xy.zsolt (#187454) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kiciócó kínai ESI. :D

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#187506) FerNandor válasza Alg (#187500) üzenetére


FerNandor
őstag

A mai linkelt kerékpározáson látszik egy-két helyen, de akkor ez lehet, hogy még nem is durva.
Linkelj légyszi egy tekerésed. Köszi
Amire gondolok, pl:

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#187507) xy.zsolt válasza Hasaggymeg (#187505) üzenetére


xy.zsolt
őstag

nem félsz, hogy kínai, eltörik ;]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#187508) xy.zsolt válasza FerNandor (#187506) üzenetére


xy.zsolt
őstag

ez egy kicsit tényleg sok, lévén nem egy kijárt erdei ösvényről van szó. Ha nincs rajta szegmens akkor nem kell foglalkozni vele....ha van akkor okozhat gondot már ekkora pontatlanság is

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#187509) jjeahh válasza ballazol (#187501) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Sajnos egyáltalán nem vicces, mindenkinek elege van már, egy 40-50km terepezésen gyakran 3-4x megtámadnak, ha sokan vannak teljesen körbevesznek és neked annyi. Egyik haverom is fel szokott rakni egy kínai akció kamerát a kormányra csak ezért: [link]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#187510) FerNandor válasza xy.zsolt (#187508) üzenetére


FerNandor
őstag

Ez rendes autóút. Komló és Magyaregregy között csak erdős részen.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#187511) ballazol válasza jjeahh (#187509) üzenetére


ballazol
senior tag

értem értem.
konkrétan mit takar, hogy neked annyi?
én azt látom, hogy amint közelebb érnek, elkezdik csóválni a farkukat :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#187512) Alg válasza FerNandor (#187506) üzenetére


Alg
veterán

Mai, felhős időben
Múlt heti 100km
Újévi hideg ködös megfagyós
Erdei ösvényes

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#187513) Zoliwrc válasza Hasaggymeg (#187488) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Minimum tubelessesíteni kéne.
De van egy jó DT XRC1501 zsír új karbonszett fb hungary marketplace-n, most hétvégére akciós az ára: 400e :D

(#187514) jjeahh válasza ballazol (#187511) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Minket ősszel kb. 15 nagytestű pásztor kutya körbevett és próbáltak ránk ugrani. Magunk elé tartottuk a bringát akkor is, de amikor ennyi kutya támad, akkor hátulról is ugranak és nincs menekvés. A "neked annyi" azt jelenti, hogy csak a szerencse menthet meg, szinte biztosan összerágnak. Itt osztották meg eredetileg ezt a videót, az egyik kommentben van egy kép egy bringás lábáról, aki nem úszta meg. Szerintem még neki is szerencséje volt :( . Sajnos akkor is nagyon zavaró, amikor megúszod, mert a frászt hozzák rád minden hosszabb tekerésen többször is. Így a bringázás gyakran rossz élménnyel ér véget és eldöntöd, hogy na arrafele sem mész többet. Mi már ott tartunk, hogy szinte semerre nem merünk tekerni, csak bandázva és alaposan felszerelkezve bors spray-el, sokkolóval, petárdával. Ehhez képest a medvék nem is olyan vészesek, tavaly kétszer találkoztam medvével és egyik sem támadott.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#187515) ballazol válasza jjeahh (#187514) üzenetére


ballazol
senior tag

szomorú.

azért a medvét se bottal próbáljátok meg elkergetni, agresszióval válaszolhat
a kutyákon is csodálkozom, hogy ilyen agresszívek, érteni kell a nyelvükön, nem szabad berezelni, bottal hadonászni feléjük sem ajánlott :)
amelyik megharapna, annak a gazdájával pedig biztosan elbeszélgetnék, és feljelentést is kilátásba helyeznék :(
azért azt lássuk be, hogy a vadregényes tájon való bringázásnak sajnos ez az ára...

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#187516) scope2007


scope2007
addikt

Üdv!

A kérdésem az lenne, hogy a rugós nyeregcső ér valamit? Vagy inkább ne költsek rá?
Még sosem próbáltam, így nem tudom elképzelni, mennyit változna a sima csőhöz képest.

KTM Line rugós nyeregcső
[link]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#187517) Maximum1 válasza jjeahh (#187514) üzenetére


Maximum1
őstag

ultrahangos kutyariasztó készülék, egy próbát megérhet...., ha ez bejön, akkor már csak a medvére kell valami :DDD

(#187518) bringasisti válasza scope2007 (#187516) üzenetére


bringasisti
őstag

Én használom, nem csodaszer, de hasznos nagyon.

BENEFON DELTA--------N8

(#187519) Friczy válasza INTELligent (#187469) üzenetére


Friczy
senior tag

Nagy tányér kis kerekek és súrlódás, ez első körben azt jelenti, hogy nem megy eléggé ki az első váltó, ha felrakod, tehát kicsit jobban kéne feszíteni az első váltó bowdenjét, vagy nincs eléggé kinn a határolócsavar.

Persze, ha ez megvan, utána szokott jönni a probléma, hogy ugyanennél az első váltó állásnál hátul a nagyobb lánckerekeken súrlódik, akkor meg a trim funkció jön a képbe.

Viszont ezektől függeltenül, első körben meg kell nézni, hogy az első váltó kalickája rendesen párhuzamosan van-e a bringa tengelyével.

(#187520) ZolkoW válasza Hasaggymeg (#187488) üzenetére


ZolkoW
őstag

azt reméltem, jobban meg tudom közelíteni az új gurulóval, de ez van.. nekem csak 11 sebis a sor, viszont fel van töltve tejjel ;)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#187521) jjeahh válasza ballazol (#187515) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Régen nem volt így, anno betanított kutyák terelték-védték a nyájat és emberre nem támadtak. Most annyi változott, hogy a kutyák agresszivitásra vannak nevelve, el vannak teljesen vadítva, a nyájat már nem terelik, de mindenre támadnak 1km körzetben. Sokszor egészen messziről a másik dombról nekem futnak.

Maximum1: próbáltam, a kutyák 20%-ánál hatásos.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#187522) Friczy válasza scope2007 (#187516) üzenetére


Friczy
senior tag

A kérdés, hogy mi a célod. Kényelemben valamit nyilván segít, a rosszabb minőségű hamar elállítódik, rosszabb esetben szét is esik (volt már, hogy a Balaton mellett egy sörözés során javítottam egy kollegina szétesett nyeregcsövét), cserébe egyértelmű, hogy mint minden rugózás rontja a hatékonyságot. Volt nekem is, amíg trekkingem volt, nekem nem jött be. Másnak persze lehet jó. Én nem költenék rá, de nekem (a fekvőt kivéve) egyik bringámon sincs semmilyen rugózás.

(#187523) Hasaggymeg válasza 6030D (#187492) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Volt még kis puding is az alján. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#187524) Hasaggymeg válasza Zoliwrc (#187513) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Annyit még ér a 639e-es bringám is így 3 hónap és 600 kilométeresen. :DDD

Zolkow... gagyi a mérleg. ;]

Xyzsolt... szivacs markolatot csak tudnak olyant csinálni ami nem törik el. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#187525) nemeth989 válasza werszomjas (#187484) üzenetére


nemeth989
senior tag

Igen ott voltam, múlthéten. Azóta már közel 200km le is tekertem, bekoptattam az új Conti gumikat, leteszteltem az új kerekeket. Újra megszerettem Wili-t :D.

#187475 vallas
Teljes kerékpáros felszerelésben menj, én abban voltam. Az biztos, hogy olyan cipőt vigyél amivel hosszútávon tervezel, meg azt a rendszert is. Mivel minden cipő talp kialakítása, vastagsága, furatai pozíciója különböző, így mindegyikre egyenként újra be kellene állítani a stoplit. De tippre úgy gondolom mivel a sima SPD rendszerű cipők sokkal robosztusabbak, mint az SL-ek eltudom képzelni, hogy viszi magával már az ülés magasságot is.
De nyugottan keresd ilyen kérdésekkel Balázst emailben. Cipő változtatás kérdése, nekem is később jutott eszembe.

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#187526) Hasaggymeg válasza ballazol (#187501) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Farokcsóválás több féle van és több mindent jelenthet... pl. a domináns farkas is farkával jelzi agresszív szándékát... ezek farokcsóválása nem az a heves, egyenletes jobbra balra mozgás amit a játszó kutya előad... :U Nézd meg itt [link] 1,40 percnél milyen szépen csóválja farkát a domináns közvetlenül a támadás előtt.🤭

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#187527) 6030D válasza Hasaggymeg (#187526) üzenetére


6030D
Ármester

a domináns farkas is farkával jelzi agresszív szándékát... ez nálunk is így megy :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#187528) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#187526) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szóval van a "Gyere, játsszunk!" és a "Gyertek skacok, a vacsora tálalva"! csóválás? ;]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#187529) bringasisti válasza Hasaggymeg (#187526) üzenetére


bringasisti
őstag

Motiválja egy rész hajrá beiktatására az alapozásba. ;]

BENEFON DELTA--------N8

(#187530) Hasaggymeg válasza -=RelakS=- (#187528) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

... és a "gyere játszunk míg én megvacsorázlak" farokcsóválás. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#187531) chrisx1


chrisx1
tag

Sziasztok!

....Cross trekking vs. 29-es mtb.

Nem vagyok túl kemény bringás, kb. csak jó időben szoktam menni tavasztól őszig, kb. heti egy alkalommal, alkalmanként 30-50 kilómétert... A jelenlegi paripám egy öreg 26-os mtb, amit most áprilisban szándékozom lecserélni. 100 kiló vagyok, 188 centi, és holott a váz mérete hozzám való, valahogy sose éreztem megfelelőnek, mintha kicsi lenne az egész, és különben is nem az én felhasználásomhoz való, lassú. Nagyjából csak betonon vagyok, pár százalékban erdei utakon, töltéseken. Szóval egyszer már eljutottam arra a pontra, hogy eldöntöttem veszek egy cross trekking típust, mert az országúti nekem nem opció, kényelmeset akarok, de valami olyant, amivel lehet haladni, és a könnyebb földút sem akadály esetenként. Most az történt, hogy megláttam a szomszédom 29-es Gepidáját, és nagyon elcsábultam. Egyrészt az ember kétszer akkora mint én, és mégsem néz ki olyan hülyén azon a bringán, mint én az enyémen, pedig ő sem terepezik, magasra van állítva az ülése, másrészt az a bringa sokkal vonzóbb nekem szemre, mint bármelyik cross trekking típus.
Egyébként a mostani bringámat is alakítottam már kicsit az igényeim irányába, kapott egy meredekebb stucnit, és egy hajlított kormányt a gyári egyenes helyett, és gondolkoztam vékonyabb gumin is, de a kerék méretét igy is kicsinek tartom valahogy.
Mi a véleményetek, lehet alternatíva egy 29-es számomra, vagy maradjak cross vonalon?

Üdv! :R
Krisztián

(#187532) jjeahh válasza chrisx1 (#187531) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Mi a véleményetek, lehet alternatíva egy 29-es számomra, vagy maradjak cross vonalon?"

Szerintem igen, ráadásul az mtb-k általában jobb ár/érték arányúak és szerintem egy gyors gumival magas nyomásra pumpálva azzal is majdnem úgy lehet haladni, mint egy cross trekkingel.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#187533) chrisx1 válasza jjeahh (#187532) üzenetére


chrisx1
tag

Egyébként igen, ez is feltűnt, hogy amit kinéztem cross-t, annak az árából majdnem másfél darab sokkal komolyabban kinéző 29-est kapnék, hasonló felszereltséggel.

Amúgy mennyire különbözhet a két típus vázának geometriája?

[ Szerkesztve ]

(#187534) jjeahh válasza chrisx1 (#187533) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Különbözhet, de nem mindíg. Ideális esetben egy xc mtb sportosabb.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#187535) INTELligent válasza Friczy (#187519) üzenetére


INTELligent
senior tag

Köszi, megnézem.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#187536) DDaniel válasza Runner_fxr (#187401) üzenetére


DDaniel
tag

Köszi, akkor megpróbálkozom a kisebb szintű váltóval, az is előrelépés.

Itt van hátsó rész, nem tudom ezen látszik-e hogy vékony-e a lemezpapucs.

[kép]

(#187537) centrino


centrino
aktív tag

Üdv Mesterek!

Elmúlt egy-két évben, fitness/egészség céllal pár ezer km-t belenyomtam egy ergométerbe így megszoktam, megszerettem a tekerést.

Rendes bicajom legalább 20 éve volt utoljára.

Most egy kedves idős rokontól kaptam egy tizensok éves aluminium KTM cross trekking kerékpárt. Elég viseltes állapotban van, nagyon ráfér egy alapos tisztítás, olajozás, de gyakorlatilag "szalon állapot" 100 km sincs benne.

Aluminium váz, elöl teleszkóp, Deore XT váltók, Deore V-fékek, Ritchey SpeedMax 700*35c kerekek.
A kérdésem az lenne: érdemes költenem rá? Max egy átvizsgálás, tisztítás csak vagy megéri/lehetséges főbb komponenseket cserélni modernebbre/jobbra?
Meglepően könnyűnek, fürgének tűnik még ilyen "megviselt" állapotban is. (Bár sok összehasonlítási alapom nincs)

[kép] [kép] [kép]

Tanácsokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#187538) Hasaggymeg válasza DDaniel (#187536) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Olyanok ezek a régi Tourney váltók mint a Di2. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#187539) laskr99


laskr99
addikt

Féktárcsa 160mm olcsóbb milyen ajánlott? Elvileg elférne, most az új fék 140-160mm adapterrel 140mm tárcsán fog 1 centit, fél centi még szabadon van úgy hogy a nyereg alatt nincs semmi alátét.

Odaverés miatt inkább olcsóbb, mert ott a magura storm, de nem szeretnék minden koppanáskor 10k-t kidobni. Jelenlegi egy olcsó 3000 forintos valami, még ez is jó :DDD

(#187540) tacto válasza centrino (#187537) üzenetére


tacto
aktív tag

Felrétlenül, jo kis bringa ez. :)

(#187541) Hasaggymeg válasza centrino (#187537) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Első körben merev kormányszárat és sportosabb nyerget tennék rá, semmi egyebet...na meg rendbetenném/tetetném. Úgy már csak a teló lenne kérdéses, működik-e még annyi állás után...ha igen, akkor lehet menni, ha nem akkor azt még cserélni kell valamire. (merev villára, vagy esetleg valami jobb trekking telóra)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#187542) rin33


rin33
senior tag

Sziasztok
Egy retro országútit raknék rendbe (hátul papucsos tengely, kazettás, 7 sebességes), egy ilyen [link] hajtóművet raktam össze ilyen [link] lánckerékkel viszont nincs megadva hogy mi az ajánlott monoblok tengelyhossz. Ami benne van (127,5mm, angol 68 +szegecselt hajtómű) azt vehetem alapul? (Nem az eredeti van benne, ezért feltételezem hogy esetleg nem jó méretű van benne..) Nekem kicsit soknak tűnik a 127,5 mm pl mert már 30km után fárasztóbb mint egy 118-as tengelyhosszú hasonló retro országútit tekerni és a lánckerék is gyorsabban kopik.

[ Szerkesztve ]

(#187543) bringasisti válasza rin33 (#187542) üzenetére


bringasisti
őstag

Egy vékony spárga megmondja hogy mi a megfelelő méret

BENEFON DELTA--------N8

(#187544) RexpecT válasza jjeahh (#187514) üzenetére


RexpecT
addikt

Ez elég durva :(
Túrázóknak, meg futóknak jobb el sem indulnia...

(#187545) ivana válasza rin33 (#187542) üzenetére


ivana
Ármester

Ezt most nem teljesen értem, ez egy egysebi hajtás, mi vitt rá, hogy ilyet rakj országútira? Egysebi konfigurációban van fent? Melyik oldalon van a tányér?

(#187546) RexpecT


RexpecT
addikt

Tegnap egész jó kis szíjhajtásos bemutató videó jött velem szembe, érdemes szerintem megnézni: [link]

Ez se gyenge :( [link]

(#187547) Hasaggymeg válasza rin33 (#187542) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Keresd meg a láncvonalat, az megmondja. [link]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#187548) Because válasza RexpecT (#187546) üzenetére


Because
őstag

télen nyáron bicóval járok melóba és pont most jöttem fel a bringától (szokásos hétvégi program), megpucoltam a láncot, váltógörgőket, lánctányért, kerékfújás, fékek ellenőrzése. láncot, fékpofákat, bowdeneket évente cserélem, egy Altus hátsó váltó 5 évig volt bent és egy octalinkes monoblokk már 8 éve szolgál a hajtókarral együtt. a szervíz egyszerűbb, láncot is minden sarkon kapok, de ezek ellenére próbálnám a szíjhajtást :)

(#187549) bardi


bardi
aktív tag

Ez a decás outi mennyire vállalható szerintetek?
Van egy nagyon pici esély, hogy Esztergom és Szentendre között kell majd ingáznom, dobogókői úton keresztül, ami montival velszeg inkább 3 óra lenne még nekem, főleg ha eltévedéseket is számolok, meg ez egy jó indok lenne arra, hogy valami újat kipróbáljak :D Tegnap gurultam egy L-es méretűvel oda vissza, a nyerget nem tudtam kellően kihúzni, de annyira nem tűnt elcseszettnek, mint mondjuk egy 18"-os 26-os monti.

Szerk.: Alapból gravelre gondoltam volna a szélesebb gumi miatt, de decásban az csak 1x hajtással van, ezen az útvonalon meg kevés lenne az az áttételtartomány, amit az kínál.

[ Szerkesztve ]

'92 Honda VFR 750

(#187550) -=RelakS=- válasza RexpecT (#187546) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

2 éve Pap László hegesztette meg a repedt vázamat. :R

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.