Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#187651) bringasisti válasza sebgutkopf (#187648) üzenetére


bringasisti
őstag

Ezt nem értem ! Egy Balaton kör alatt láncot kell buzerálni? Mert nem mindenkinek fér bele 6 órába

BENEFON DELTA--------N8

(#187652) -=RelakS=- válasza bringasisti (#187651) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Vagy olyan 80-100km után mikor megálltok, gyorsan adsz egy vékony réteg squirtet a láncnak, utána jöhet a kaja-pia-kábelezés-dumcsi, majd lehet folytatni az utat.

Aki olajozik, az ekkora távon nem keni után útközben a láncot? :F

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#187653) jjeahh válasza -=RelakS=- (#187652) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én tavaly mtb-vel többször lenyomtam 100-120km köröket egy kenéssel és utánna még nem kérte a wax-ot. Szerintem 150-200km-t simán el lehet egy kenéssel tekeregni, én kb 150 kilóméterenként szoktam kenni.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#187654) gd4n1 válasza sebgutkopf (#187648) üzenetére


gd4n1
újonc

Ez a leírás elkerülte a figylemem, köszi!
Viszont ha jól gondolom a tekerés előtt, pár órával (4?) előttöt jelent, mivel a wax-nak meg kell száradni a láncon, hogy ellássa a feladatát?

#187647 A kazettához jeleneg semmilyen távtartót nem tettem fel. :F Az jön a kazettával együtt a dobozban?

Köszönöm a választ -=RelakS=- , ZolkoW nektek is!

(#187655) -=RelakS=- válasza gd4n1 (#187654) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Indulás előtti napon este lekened, másnapra tuti jó lesz. Egyszerű, és nem kell számolgatni az órákat :))


jjeahh
Ezt a hosszabb távú kenést én is ki akarom majd tesztelni, mert kicsit pazarlónak találom a kb 60km-enkénti kenést, és szétszedéskor a patentszem eddig még mindig squirtes volt, szóval valami kenése tutira volt.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#187656) jjeahh válasza gd4n1 (#187654) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A kerékhez adták nekem és a manualban emlékeim szerint írja is, hogy 9-es sorhoz kell.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#187657) gd4n1 válasza -=RelakS=- (#187655) üzenetére


gd4n1
újonc

Igen, én is ilyesmire gondoltam. :K
Vagy talán még jobb, hogy tekerés után kérdés nélkül kenem és akkor olyan para sem fordul elő, hogy este elfelejtettem. :D

#187656 a kereket használtan vettem, így nekem már nem adták.
De akkor valahogy pótlom azt az alaktrészt, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#187658) FerNandor válasza -=RelakS=- (#187652) üzenetére


FerNandor
őstag

Én kb 300km-enként tisztítom és kenem a láncot, jelenleg rohloff olajjal.
Elég fura lenne ilyen sűrűn utánkenni :Y
De, ha láncot waxolnak (forró wax-szal) ott is hasonlókat láttam, 250-300km...

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#187659) -=RelakS=- válasza FerNandor (#187658) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Vaxolás alatt arra gondolsz, amikor "kifőzik" a láncot vaxban? Mert ott el tudom képzelni, csak a squirt a kényelemért azzal fizet, hogy rendkívül puha, és durván nyomja ki magából a lánc. Szép kis gyurmák tudnak a hajtóművön összegyűlni belőle.

Ja, látom is, hogy forró wax-szal :)

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#187660) bringasisti válasza -=RelakS=- (#187652) üzenetére


bringasisti
őstag

Én mikor eljártam az 420-450 kilométer volt alkalmanként természetesen több napos kirándulás. Eszembe nem jutott hogy a láncot babráljam

BENEFON DELTA--------N8

(#187661) Alg válasza FerNandor (#187658) üzenetére


Alg
veterán

Én most átálltam Silca forró wax-ra, frissen waxolva álomszerűen csendes és sima a hajtás, egy ~100km után már elkezd hangoskodni, 200-250 körül már kezd csörögni és főzni kell újra.

Mondjuk lehet tiszta úton nyáron jobb lesz, mostanában elég trágya időjárást fogtunk ki mindig (igen, most hétvégén is sikerült kifogni azt a fél napot mikor szürke, hideg és lucskos volt minden).

Connex pantentszemmel nem egy nagy történet mert cserébe tisztítani nem nagyon kell csak nagyjából lekefélni, be a zacsiba, azt a forró vízbe, aztán fél óra múlva kivenni, megtörölgetni, betörni. Semmi vegyszerezés.

Azon gondolkodom oldok fel belőle alkoholban egy squirt-es üvegben hogy lehessen csepegtetni, és akkor talán elég 5-600km-enként főzni...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#187662) gd4n1 válasza jjeahh (#187656) üzenetére


gd4n1
újonc

A maual-t tudnád esetleg linkelni, vagy azt, hogy pontosan milyen szélességű távtartó kell?

(#187663) -=RelakS=- válasza Alg (#187661) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Vagy többet nem főzöd, ha működik :D

Squirt használati utasításának olvasásakor megdöbbentem, hogy innentől kezdve nem kell takarítani a láncot, csak utánkenni, majd a felesleget letörölni, de igaza volt.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#187664) ZolkoW válasza -=RelakS=- (#187652) üzenetére


ZolkoW
őstag

Nem tudom felidézni, mennyi idő után kezdett hangosabb lenni a lánc, de nehezebben tudom betartani a minden második-harmadik alkalom utáni kenést, mint ha minden hazajövetelkor csinálom. A 3 alkalom (180 km) már biztos sok ahhoz, hogy akkor se kenjem. Magyarul a 120 még talán oké, ha emlékeim nem csalnak. A "nyári" sima Squirt wax negyed óra alatt megszárad, a "télinek" állítólag több kell, de azt csak 2 alkalommal használtam eddig. Erre nem kitavaszodik?!?!?! :D
Ja, Balcsi-kör előtt bekenném jól, aztán közben biztos nem...

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#187665) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Olajozzatok kis filc tárcsával [videjó] XD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#187666) jjeahh válasza gd4n1 (#187662) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Sajnos nem, mert azóta már nincs fent a Mavic oldalán a kerék és a papírok nincsenek nálam.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#187667) xy.zsolt válasza pietrrr (#187637) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én egy ideje az 50/34et akarom 52/34re alakítani.....utána olvasva a témának működik, DE nem árt feltenni egy láncelkapót is (ami amúgy is jó dolog karbonváz esetén)

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#187668) Wombath válasza FerNandor (#187658) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Hogy hosszú readonly után belepofázzak, én éppen most tesztelgetem az OZ Cycles-ös csóka tippjeit. Bár ő főleg outival kísérletezik, én meg montival, de adoptáltam a tippjeit. Decemberben kapott új láncot a fat, akkor megcsináltam a főzős viaszolást, viasz+paraffinolaj+teflonpor kombóval. A viasz+olaj aránnyal biztos kell még játszanom, mert amit elsőre csináltam, kissé túl ragacsosnak tűnik, viszont amit ő ír, 1:1, az meg nálam már a Neogranormonhoz közelít.
Szóval én teljes zsírtalanítás után fél órát főztem a láncot, kivételnél meg nem nagyon törölgettem le a felesleget, montinál jobb így, mert védi a rozsdától a dolgokat. Na, az első órákban hátrafelé nem is lehetett tekerni :D, de aztán bekopott viszonylag gyorsan. Azóta benne van kábé 100 km, ebben van fagy miatti szárazság, aztán olvadás miatt némi sár, mindenféle, semmit sem változott a lánc hangja, ugyanolyan néma, mint az első napon volt. A váltás pontos és gyors maradt, nincs semmi rozsda sem a láncon, sem a fogaskoszorún. Mondjuk nagynyomásúval nem mentem még végig rajta. Mivel a célom az, hogy kevesebbet kelljen pucolni a láncot (korábban minden menet után tisztogatás majd újrakenés volt), egyelőre úgy érzem, bevált. De igazán majd akkor nyilatkoznék, ha 160 km környékén járok :).

(#187669) gd4n1 válasza jjeahh (#187666) üzenetére


gd4n1
újonc

Némi keresgélés után ezt találtam. Elméletileg egy ilyen 1,75 mm vastag távtartó kell a 9 sebességes kazettához.

(#187670) Mezga Aladár válasza gd4n1 (#187662) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Mavic manual.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#187671) Ringman válasza INTELligent (#187626) üzenetére


Ringman
nagyúr

ebben van anyag: [link]

úgy néz ki állítható papucs helyett láncfeszítőt használnak a 3 sebességes agyváltóhoz.

(#187672) jjeahh válasza Wombath (#187668) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én ezt sosem igazán értettem, mert ez az olvasztás, keverés, főzögetés a waxolás egyik legnagyobb előnyét öli meg: hogy nincs baj vele, nem kell levenni a láncot, igénytelen. Pont azért váltottam olajról Squirt-ra, hogy ne kelljen a lánccal törődnöm.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#187673) xy.zsolt válasza jjeahh (#187672) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én pont ma délután 15-20 perc alatt brigéciollal és ultradermmel tisztítottam a komplett hajtást, lánclevétellel. Ment rá a muc-off c3 dry lube, mivel tavasz van. 500km után pedig újra kenés. Viszont mostantól lesz nálam tekeréskor egy kevés kenőanyag, ha lemosná egy nem kalkulált eső.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#187674) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#187673) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Az 52g-os belsőhöz adtak felniszalagot, de most azon agyalok, hogy lehet a már fentlévő TL szalagra ráhúzok egy plusz réteg szig.szalagot. Szerintem ez így már eléggé megvédi a vékony belsőt a küllőknél :F

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#187675) Friczy válasza gd4n1 (#187640) üzenetére


Friczy
senior tag

A 10-es sor keskenyebb, mint a kilences, kell a távtartó.

(#187676) bringasisti válasza jjeahh (#187672) üzenetére


bringasisti
őstag

A főzés lényege ( én sima spré és cserélni a láncot ) hogy mikor kezdtem a szakmát tekercseltek trafót a cégnél. Betették egy tartályba lakkot öntöttek rá melegítették és vákuumot csináltak amivel a menetek közül a levegőt kiszivták, majd 6 bár nyomás alá helyezték. Így minden résbe a lakkot benyomták. Szárítás, szerelés. Hasonló módon lehetne kenni az öznizett lánc külső belső csúszó felületét. De ehhez egy komoly berendezés kell amit csak egyesület tud fenntartani. A többi csak ámítás!

BENEFON DELTA--------N8

(#187677) Acef válasza gd4n1 (#187669) üzenetére


Acef
addikt

Infó a sor-kazetta-hézagoló témához [link]

(#187678) J.C.G. válasza bringasisti (#187676) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

[tessék] nem kell ehhez semmiféle egyesület fenntartani. Gondolom ez a házi módszer is megteszi.

(#187679) Friczy válasza -=RelakS=- (#187665) üzenetére


Friczy
senior tag

Ilyet kaptam a fiamtól néhány tartalék párnával, de még nem használtam.

(#187680) ballazol válasza Hasaggymeg (#187602) üzenetére


ballazol
senior tag

https://www.youtube.com/watch?v=UbslhFZlgTo

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#187681) bringasisti válasza J.C.G. (#187678) üzenetére


bringasisti
őstag

Már öreg vagyok, nem tudtam végig nézni! Mindig csodáltam azokat akik két mondatot fél óráig tudják elmondani. Kinek van a topikban ilyen? Egyébként régen nagy divat volt a kukta mert hamar kész a kaja. Az se rossz ötlet csak a vákuum hiányzik.

BENEFON DELTA--------N8

(#187682) Alg válasza bringasisti (#187681) üzenetére


Alg
veterán

Ultrahangos tisztító is megteszi, az talán több embernek van.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#187683) bringasisti válasza Alg (#187682) üzenetére


bringasisti
őstag

Szerintem a lánc élettartama attól függ hogy a görgő és a csap ahol fordul a lenezben ott hogy van belül kenve! A többi pénz pocsékolás

BENEFON DELTA--------N8

(#187684) J.C.G. válasza bringasisti (#187681) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Igazad van [ez] a videó sokkal hasznosabb.

(#187685) Hasaggymeg válasza Wombath (#187668) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem törölgesd időnként száraz ronggyal, letakarítva róla minden olyan fölösleget melyben dörzsölő szemcse lehet, onnan amúgy sem fogod tudni soha kitörölni ahova valójában kell a kenés. Én így 3-500 km-t is elmegyek a tartósabb gyári kenéssel, azzal amit én használok természetesen már nem tudok elmenni csak 3-5 órát/3 alkalom terepen, ideális, nem sáros, nem túl száraz, poros időben...amúgy meg 2x~1,5 órát. Persze egy egésznapos túrán nem fogom menet közben kenni, akár terepen 5-6 óra, akár a Balaton körül aszfalton 10+,akkor ki kell bírnia. :D

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#187686) bringasisti válasza J.C.G. (#187684) üzenetére


bringasisti
őstag

Látod ez már döfi ! Ezt se néztem végig, de 20 másodperc után tudtam mit akar mondani ! Kukta és egy ilyen hűtőgép kompresszor már valami

BENEFON DELTA--------N8

(#187687) RexpecT


RexpecT
addikt

Ha már a lánc a téma, a Sram eagle lánc gyárilag kicsit ragadós cuccal van kezelve. A squirt próba egyelőre kimarad, ebikeból rendeltem pár cuccot, kenésre Soudal Dry Waxot, meglátjuk milyen lesz. Elvileg jó [link].
Mondjuk nem tudom, hogy szórakozzak-e azzal, hogy a gyári kenőanyagot kimosom...

(#187688) -=RelakS=- válasza RexpecT (#187687) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ha Squirtet akarsz használni, akkor a használati utasítás szerint ki kell belőle mosni.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#187689) Hínár929 válasza RexpecT (#187687) üzenetére


Hínár929
tag

Szia,

Jó döntés :)

Nekem nagyon bejött a Soudal, biztos kipróbálom a squirt-et mert nagyn dícsérik de a Soudal egyenlőre nagyon tuti, már a második flakont használom.
Most cseréltem láncot, ugyanolyan használat és karbantartás melett kb. 30%-kal tovább elment mint amikor olajoztam.
Sokkal kevesebb vele a vesződés mintha olajoznám. Azért ezt is kell néha tisztítani, a sokadik kenés után szárazon lekefélem és mehet rá a wax.
Ami nem tetszik, ezt már más is említette, hogy nem lehet prcízen adagolni, de megszokható.

Szerintem érdemes az új láncot tökéletesen tisztára mosni, kb. ahogy a waxos bácsi is csinálta a videóban.
Brigéciol-benzin-denszesz, egyszer kell megvenni párezer forint és soha nem fogy el, és a háztartásban is lehet használni erre-arra.

(#187690) Wombath válasza jjeahh (#187672) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Szerintem a Squirt nem ment meg attól, hogy időnként leszedd és valami fürdőben kipucold a láncot, mert a sár, homok, efféle úgyis bemegy a görgőkbe. A főzős waxolásnál viszont ott bent szinte csak viasz van, sokkal kevesebb kosz tud bejutni, az is lassabban. De ez csak tipp, még csak tesztelem a módszert :). Ha 150-160 km-enként elég lesz forró vízzel lemosni, és 15 percnyi főzés után visszadobni, már elégedett leszek. Egy sarasabb menet után simán eltöltök min. 1 órát a bringapucolással meg szárítással, ezalatt a lánc is elkészül a főzőben.

(#187691) SSJmeszes válasza jjeahh (#187521) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Sajnos én is tudom miről beszélsz, mikor én is kijártam oda bringázni.
Ritkán azért akadt pozitív tapasztalat is.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#187692) RexpecT válasza -=RelakS=- (#187688) üzenetére


RexpecT
addikt

Az sajnos nem volt ebikenál, ezért lett a Soudal Dry Wax, de lehet akkor kimosom azt is.
Mivel érdemes zsírtalanítani a láncot?

Hínár929:
Köszi, akkor meg is van a kérdésemre a válasz :)

[ Szerkesztve ]

(#187693) Wombath válasza RexpecT (#187687) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Azt mindenképp, egyrészt mert kiválóan gyűjti a koszt - lévén inkább rozsda ellen van, mintsem kenésre - másrészt mert megakadályozza, hogy maga a kenőanyag a lánchoz férjen és ahhoz tapadjon.

(#187694) Hasaggymeg válasza SSJmeszes (#187691) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szóval te sem tudtad, hogy csak játszani akarnak szegények?! :o ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#187695) jjeahh válasza SSJmeszes (#187691) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha véget ér a vírushiszti jössz még erre? Rég nem láttam jó kis kárpátos veretős videót :D . Téged is vettek már körbe kutyák úgy, hogy azt hitted neked ott véged lesz, mert nem tudsz kiszabadulni? :(

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#187696) gd4n1 válasza Acef (#187677) üzenetére


gd4n1
újonc

#187670 Mezga Aladár ; #187675 Friczy
Köszönöm a válaszokat!

(#187697) zsocy válasza xy.zsolt (#187667) üzenetére


zsocy
őstag

xy.zsolt, használsz láncleesés gátlót? Melyiket? Esetleg valaki más használ ilyet carbon outin?
Az alu gépen esett már le a láncom, de ott nem csinált nagy bajt, a carbon-nál nem akarok kockáztatni.

(#187698) ZolkoW válasza Wombath (#187693) üzenetére


ZolkoW
őstag

egyszer én is csináltam olvasztott viaszos kezelést, egysebességesnél. De semmit nem trükköztem, amúgyis volt egy sörösboboznyi méhviasz-paraffin elegyem, amit másra használtam, így amikor felolvasztottam, belelógattam a láncot is. Megvártam, hogy jól átmelegedjen, lecsepegtettem, és arra emlékszem még, hogy első úton zöttyent egyet a pedál, mert valószínűleg olyan vastagon bement mindenhova, a görgők közé is (nem kell ehhez vákuum, ez egy laza szerkezet... :U ) , hogy akkor ugrott a helyére minden, amikor megterheltem. Le is lazult kicsit, utána otthon állítanom kellett a láncfeszességen :). De más különbséget nem vettem észre a Squirthöz képest, illetve még azt, hogy frissen ugye összeállt egy merev valamivé az egész lánc, de a Squirtöt nem is kenem mindenhova, csak a görgőkre alapvetően. Ez nem annyira összehasonlítás akart lenni, csak egy történet :) - én is úgy vagyok vele, hogy azért használok viaszt, mert kevesebbet kell foglalkoznom ezzel, és ha lehet, nem szedem le a láncot. Épp most rendeltem egyébként 1100 Ft-okért 11, meg 12 sebességes újrahasználható patentszemet is, egyébként fogalmam sincs, mi különbözteti meg ezeket az egyszerhasználatosaktól, de szerintem leginkább a gyártó üzletpolitikája..

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#187699) -=RelakS=- válasza ZolkoW (#187698) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem azt mondom, hogy követendő, de én az egyszer használatos patentet is újrahasznosítom :) Talán kicsit könnyebb kinyitni pár használat után, de úgyis a másik irányba kell tartania.
Squirttel alaposan megkent lánc is tud fejtörést okozni a láncfeszítőnek visszafelé tekrve, amíg be nem törik a lánc :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#187700) RexpecT válasza Wombath (#187693) üzenetére


RexpecT
addikt

Igen, köszi, közben már sikerült megnézni a waxolós bácsi videóját, abban szépen van szemléltetve. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.