Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:37:46

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 20 Ultra téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) #24536576


#24536576
törölt tag

Jól jönne már egy konkurencia...
485K= Ár/érték: 10/7 :Y

[ Szerkesztve ]

(#2) akooos


akooos
veterán

A kijelzőtesztes táblázatban kétszer szerepel a Rog 3, gondolom az első lesz a Note 20 inkább :R

(#3) Šolaire


Šolaire
veterán

Nem szoktam ilyet írni de ez már nekem brutál drága. :(
Szerk : Meg tudnám venni, de ennyit nem ér szerintem.

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#4) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Majd 500k-s kèszülèknél nem kötnèk semmifèle kompromisszumot. Ha màr ennyi akkor tènyleg legyen benne minden. Ennèl a telefonnàl pedig van, nem is kevès megkötés. Nem baj, mert pàr hónap múlva, felé ennyièrt megéri talàn.

A kisebb Note 20 jöhetett volna Lite nèven is, mert tudàsilag ott van.

[ Szerkesztve ]

(#5) Bog válasza akooos (#2) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Köszi, javítva

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#6) -Gerzson-


-Gerzson-
aktív tag

Az emberek döntő többsége jobbkezes. Ezért bal kézben tartja a telefont ha tollal jegyzetelni akar és így jobbal ki tudta venni a tollat a jobb sarokból. Most a bal tenyeremet kell csiklandozni, hogy kipiszkáljam a pálcikát.
Az ár is sziven ütött de a pálcika helyzete miatt eszembe sem jut a note9 -et cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#7) Kamikaze75


Kamikaze75
tag

Aszongya a samu ti paraszt európaiak ha már hüvely kiesett,mostmár bármit lenyomunk a torkotokon,bármennyiért.....úgyis van egy rakat exynos proci raktáron le van szarva hogy melegszik meg lassabb....jó lesz nektek ti barmok....
Hányingerem van samutól és trumplitól ezt neki is köszönhetjük....

(#8) akooos


akooos
veterán

Végigolvastam a tesztet, nagyon korrekt lett, köszi Bog. Más kérdés, hogy a Samsung nem igazán tette oda magát és olyan, mintha muszájból adták volna ki ezt a telefont, mert kell egy Note minden évben. Szép meg jó, de majd' fél millió forintért nem kell. Talán fél év múlva, (mikor kijön az új S) 200-250k körül megéri beruházni rá.

Így, hogy a Huawei herélve lett, nincs is igazán ellenfele a Samsungnak a prémium(nak látszó) szegmensben, ekkora tepsivel :(

Kíváncsi leszek az első user véleményekre, mit tud nyújtani nekik az eddigi legolcsóbb Note :)

[ Szerkesztve ]

(#9) Silenzio


Silenzio
addikt

A nagy újdonság a fenti képernyőképen látható ügymenet, amelyet Pro módként találunk a szoftverben, itt 21:9-es képarányú, 8K felbontású, 24 fps-es videókat lehet lőni nagyon-nagyon sok manuális beállítással. Expozíció, fehéregyensúly, fókusz, ISO, blende kézzel állítható menet közben (persze csak egyetlen látószögünk van) - tehát ugyanazt tudja, mint mindegyik Samsung, ami megkapta a 10-es droidot, csak 8K-ban.

Amúgy simán lehet a 8K-t vágni - proxy videókkal.

Az élő fókuszos kávéscsészés kép nagyon látványos, de sajnos füstszerűvé evaporál a csaj kezében a csésze.

Az esti videó minősége szar, a Mobilarena által nem különösebben sztárolt Xperia 5-öm köröket ver rá, szinte olyan, mintha kamerával készülne, pedig kicsi a szenzor. Egy Huawei-ről ne is beszéljünk, 3rd party appal már a videóban nem túl acélos Mate 20 próval is elfogadható éjszakai felvételeket csináltam közvilágítás megléte esetén. A nappali minősége is pazar, azt itt leginkább 8K-ban tapasztalni, szóval nem vagyok elragadtatva a Note 20-szériától. Sőt.

Bár telefonként nézve már jobb az összkép, és imádnivaló az S-Pen még mindig.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#10) Zé.


Zé.
tag

Az összefoglaló táblázatban optikai újj érzékelő van, - a GSM Arénán ultrasonic!
Lesz a sima Note 20 készülékről is teszt?
Várható-e esetleg még egy harmadik, Lite kivitel --- olcsóbban?

(#11) papi77 válasza Kamikaze75 (#7) üzenetére


papi77
addikt

"Hányingerem van samutól és trumplitól ezt neki is köszönhetjük...."
Nem a "trumpliak" köszönheted,hanem a szenátusnak!
Más: én is úgy gondolom,hamár kiadok ennyit egy telefonért,akkor ne kelljen már kompromisszumot kötni!
De biztos meglesz ennek is a vevő köre.

Az első: NOKIA 1611

(#12) domos válasza Zé. (#10) üzenetére


domos
senior tag

A sima a Lite és az Ultra a sima :))

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#13) ace05


ace05
senior tag

Ez a telefon nekem tetszik, de nem venném meg, nem ér annyit nekem. Az első nagyon drága telefonom egy Samsung Note 9 volt . Az kompromisszum mentes volt. Felvitte az elvárásaimat nagyon egy telefon iránt. Engem nem érdekel, hogy az Exynos az gyengébb mint a snapdragon, de a melegedés és a gyors merülés az már igen. A note 9-es telefonomon is tapasztalom. Majd a következő jobb lesz, addig majd csak visszahozzák a 3,5 jacket és megoldják a melegedés és merülés problémát.

(#14) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Az a kamerakontinens szörnyű.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#15) Gabis


Gabis
őstag

Nem kötekedésből írom, de aki szerint fél év múlva a feléért lehet majd kapni, honnan veszi ezt információt? Nyomon követem a Samsung árazását egy ideje, de nekem nem tűnik úgy mint ami annyira veszítene az értékéből. Itt most nem a sufni boltok áraira gondolok.

(#16) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Jó lett volna, ha már a bemutatóban is azt írtad volna a kijelzőre, amit itt és nem tényként tálalod a WQHD/120Hz kombinációt...

(#17) #24536576


#24536576
törölt tag

Érdekes, hogy most ki van emelve, hogy ez nem csak egy S20+ toll, mert sok a szoftveres extra. Ezek közül mit nem kap majd meg az s20? 🤔

(#18) Bog válasza ForRedGlory (#16) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Jó lett volna, ha a Samsung már a bemutató alkalmával kommunikálta volna. Nem mellesleg az is jó lett volna, ha nincs a redvás covid és a bemutató alkalmával (illetve még akár előtte is) meg tudjuk tekinteni a terméket, egyből kiderült volna.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#19) schloszi


schloszi
csendes tag

Note 8 két hete adta fel a harcot, amit megjelenéskor vásároltam, én úgy vagyok vele, ha ez legalább ennyi időt ki fog szolgálni, akkor megéri. Kerestem alternatívát, ami az én felhasználásomhoz megfelelne, de az S-pen hiányozna nagyon. Nem volt mit tenni. A héten elvileg kézhez is kapom. Bal kezesként külön öröm a toll elhelyezése. Note 2 óta imádom használni a tollat, rengeteg sajtpapírtól kíméltem meg azóta az iróasztalt és a kukákat is :D. Olcsóbbak nem hiszem, hogy lesznek a készülékek, ezért kár is sírni, de ha évekre osztjuk le az összeget, akkor már más a fekvése. Ha csak egy évig használnám sok lenne, de legalább hármat tervezek ezzel is. Nyerészkedni meg kár, mert a telefonok nem értékállóak, befektetni máshol érdemes.

(#20) bigsee


bigsee
addikt

Lehet itt exynosozni, kameraszigetezni, aki eddig is top-ot vett Samsungból, az ezután is azt fogja! Tudják ezt jól Kóreában (sic! :D ) is és nyomják is full áron, de sztem kiváló minőségben. A velem lévő N10+-t sem használom ki igazán, erre gyúrni még nem fogok, de akinek kellenek a plusz fícsörök, az úgyis megveszi...!

(Azon filózom, hogy ezt a bronz (bronz?) színt ki választja magának? Hova lettek a régi "telefon" színek?)

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#21) k-adi válasza #24536576 (#1) üzenetére


k-adi
nagyúr

485K= Ár/érték: 10/7

Ezt én sem értem :D :))

viszont ahogy látom most már van kezdőár új mező a táblázat végén, az az újítás tetszik

(#22) k-adi válasza papi77 (#11) üzenetére


k-adi
nagyúr

"Más: én is úgy gondolom,hamár kiadok ennyit egy telefonért,akkor ne kelljen már kompromisszumot kötni!"

Jól gondolod és így is kéne lennie de a Huawei kiesésével a samunak most szabadrablás van kb. (mondjuk az S-pen szegmensben eddig se volt konkurencia) :DDD

De más gyártókat is megnézheted, pl. a xaomi új telóját vagy a huwi P40 árait is, annak ellenére hogy ott elég sok kompromisszum van a hms miatt még, elég pofátlanul magas áron indult az is :B

[ Szerkesztve ]

(#23) ForRedGlory válasza Bog (#18) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ja értem, ha nem tudtok valamit, akkor nem tényként kell közölni, hanem jelezni, hogy ez még nem biztos.

(#24) pusszycat válasza Gabis (#15) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Én csak annyit változtatnék, h 1 év múlva. A többi stim. Egy fél áron vettem az S9+ tulaj.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#25) zozzo72 válasza Gabis (#15) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Azt tudom 5 éve még az erős kozépkatos telók 120-130-ról estek fél év alatt 90-re...

(#26) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Nem látom olyan lenyűgözőnek ezt a kamerát. Még a Note 10-hez képest sem. Nem is érdemes cserélni a tavalyiról.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#27) Hallosz


Hallosz
senior tag

Összefoglalva ez egy még nagyobb és drágább Note mint a tavalyi.
Amúgy érdeklődéssel olvastam, nagyon jó a teszt felépítése, vártam a Technikai Boomot, de elmaradt. Semennyi pénzt nem adok ekkora eszközért, amit telefonnak hívnak. :R

Mert lakni, muszáj.

(#28) joey04


joey04
titán

Kötelezőt hozták, csak idén drágábban. Mondjuk ez igaz volt már tavaly is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#29) leslien válasza k-adi (#22) üzenetére


leslien
nagyúr

De más gyártókat is megnézheted, pl. a xaomi új telóját vagy a huwi P40 árait is, annak ellenére hogy ott elég sok kompromisszum van a hms miatt még, elég pofátlanul magas áron indult az is

azért amit Samsung csinál az mindent überel... nézed a YT videókat SD verzáról és ott van kezedben global hulladék ami soha nem fogja azt tudni..

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#30) eliterob


eliterob
tag

Valaki vilagositson fel hogy mert már sokadjára olvasom hogy nincs rádió. Az aztán mégis minek kéne? Ott a net nem? Fél millás telefon mellett lehet már olyat csomagja hogy ne legyen probléma. Az infrat megertem azt nem lehet máshogy pótolni. Vagy a jack akinek hiányzik. De rádió? :F

(#31) k-adi válasza leslien (#29) üzenetére


k-adi
nagyúr

hát ja.. de azon legalább tudod nézni a videót, a hms-es telókon még YT app sincs :DDD

persze senkinek nem kötelező venni egy új flagshipet korona közepén de talán pont idén lehettek volna a gyártók egy picit korrektebbek az árazással...

[ Szerkesztve ]

(#32) ollie


ollie
MODERÁTOR

Az Ultra ultradrága. 485 ezer forintos áron nyit, ami világrekord a Note-ok történetében (tavaly a Note 10+ 435 ezer forinton indult)

Én úgy emlékszem, hogy a Note10+ 379 ezren indult, amiből lehetett 30 ezer kedvezmény kapni előrendelőknek, igy lett 349 ezer (ennyit fizettem érte).

[ Szerkesztve ]

***

(#33) leslien válasza k-adi (#31) üzenetére


leslien
nagyúr

pont az árazás itt a lényeg.... [link] Exynos t nem kéne ennyiért adnia ..

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#34) pusszycat válasza Hallosz (#27) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Miért nem. Ha egyszer van pénz lovéra. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#35) ForRedGlory válasza eliterob (#30) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem mindenhol van net, ahol a rádió jól jöhet.

(#36) tomson67


tomson67
tag

Telenornál kártyásan 435. Az is drága, de mégis 50 ropival kevesebb. Ha megveszem a készüléket, biztosan onnan veszem meg, de nem most, megvárom, hogy hogyan muzsikál az exynos a Note-ban, ha le meri írni valamelyik tulaj, hogy vannak-e olyan gondok vele, mint az S20 ultránál. Ha igen, akkor marad a sötét oldal. IOS.

I was trojan...

(#37) pusszycat válasza ForRedGlory (#35) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, de nem megy bt fülessel, csak vezetékessel.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#39) Neck válasza ForRedGlory (#35) üzenetére


Neck
veterán

Arra ott az előre letöltött Spotify album :B
A rádió hiányát én sem annyira érzem érvágásnak 2020-ban.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#40) ForRedGlory válasza Neck (#39) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem mindenki akar fizetni azért, hogy zenét hallgassom. Nem értem miért zavarja egyeseket, ha valakinek hiányzik a rádió. Borzasztó. :( Nem mellesleg lehet rádiót akarnak hallgatni és nem zenét. Ez talán ördögtől való?

(#41) Gubu0101 válasza Gabis (#15) üzenetére


Gubu0101
veterán

330-ért vettem tavaly előrendelésben az S10 Plus Ceramic 512-est,idén 80 ért adtam el pont 1 évesen :U

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#42) Rinocerosz válasza Gubu0101 (#41) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Valószínűleg az új árakra mondta :) . Igazából a hivatalos árak tényleg elég nehezén esnek már :( .
A nem hivatalos boltokban meg ügye figyelni kell az 1 év gyári Samsung garanciára, de ott lehet komoly pénzeket megtakarítani.

(#43) #24536576 válasza Gubu0101 (#41) üzenetére


#24536576
törölt tag

Azért mert te szórhatod a pénzt, más nem adta volna el 80ért...

(#44) Juhaszatti válasza Gubu0101 (#41) üzenetére


Juhaszatti
addikt

115 volt a legolcsóbb használt (hibátlan állapotú) S10+, amit eddig láttam. Általában 135-150 között mennek, persze a sima üveg, 128GB verzió. Hogy te mennyiért adtad el, nem túl releváns, mert az általános árak nem ilyenek.

Egyébként nem hiszem, hogy használt telefonokra gondoltak feljebb.

(#45) S e t h válasza Neck (#39) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ja, olyan elő sem fordulhat, hogy vki élő adást hallgasson, ott is ahol éppen nincs net.

Bog, én nem találtam csak a tesztben, hogy mennyi screen on time jött össze neked per nap? Exynos verzió esetében elég érzékeny információ egy ilyen drága készüléknél.
Amúgy nagyon jó teszt, köszönjük!

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#46) Cattle_Decap


Cattle_Decap
tag

Ez mar tenyleg egy normalis videokartya ara. Hat itt tartunk. Kar ezert a CPU-ert. Es gloryhole-ert. De azokat leszamitva, a dudort leflexelve tetszik. (Formara legalabbis.)

Mikor megvettem a Note8-asomat meggyozodesem volt hogy mar csak ilyenem lesz. Ezzel szemben neha az jut eszembe, hogy ROG Phonet veszek ha ezt falhoz vagom vagy az EROSEBB hardveru csaomit harmad aron.

Mindez ket ev alatt tortent. Szomoru.

(#47) Kamikaze75 válasza papi77 (#11) üzenetére


Kamikaze75
tag

Számomra teljesen érthetetlen hogy miért van ennyirre leszarva az európai piac holott álltalában itt drágábbak a mobilok pld. az usa-hoz képest,az LG is ezt csinálja a jobb mobilok nem jutnak el ide.
Állítólag a xiaomi mi 10 pro ultra,illetve redmi k30 ultra sem fogunk kapni hivatalosan

[ Szerkesztve ]

(#48) Gubu0101 válasza Juhaszatti (#44) üzenetére


Gubu0101
veterán

Igaz,benéztem :B Amúgy nekem annyit ért,volt rajta pár karc azért is nem kértem érte többet.

Én most a 20-as szériát kihagyom,pedig S6 Edge óta mind megvettem,kivéve az S7.
Tetszik a Note 20,S20 de inkább kihagyom idén,remélem a 30 már jobb lesz jövőre,aztán talán veszek belőle,főleg ha lesz mellé ajándékba Watch 3 ;] :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#49) Saccco


Saccco
nagyúr

Drága Exynos. :O

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#50) Juhaszatti válasza Gubu0101 (#48) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Én most megragadtam az S10-nél. :B S20, Note 20 széria kimarad, de szerintem még a következő is (S21 jön a pletykák szerint, nem 30). Elégedett vagyok a mostanival, szerintem 3 évet kihúzok vele. Majd az S22-nél lesz aktuális a dolog, remélem addigra újra összekapja magát a Samsung, az idei szériák sajnos elég harmatosak lettek.
Talán beérik addigra az AMD-s Exynos is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.