Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Az előző topic folytatása. Előzmények itt: [link]

Feel Good Inc.

(#2) Imy


Imy
veterán

[link]

Remélem jó a tipped, biztos az a kód? :)

(#3) bnss válasza Imy (#2) üzenetére


bnss
veterán

Sztem itt találsz választ a kérdésedre, sőt még azon felül is! :) [link]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#4) Imy válasza Pompi (#1) üzenetére


Imy
veterán

Mióta az elöző topic zárva lett, mintha lankadt volna a topic olvasottsága, pedig eddig átlagban oránként voltak írások....

(#5) SunBreeze


SunBreeze
aktív tag

óóóóóóóóó pedig én akartam az 5000. hozzászóló lenni :O :DDD

[Szerkesztve]

...a bilateriális árfolyamokból álló úgynevezett múltilateriális paritásrács...

(#6) bnss válasza Imy (#4) üzenetére


bnss
veterán

Van benne igazság, bár elég egyértelmű a link, ráadásul a kereső is van! :F

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#7) Imy válasza bnss (#6) üzenetére


Imy
veterán

Igen, de igy sajna nem reagáljuk le egymás írásait, és még érdemeset senki nem írt...
Minek is kelett bezárni 5000-nél? :F

(#8) Zanik válasza Imy (#4) üzenetére


Zanik
addikt

Majd fellendül. Nem lehet mindig fosni a szót, majd csak jön valami új Asus-noti tulaj, akinek segítség kell/tapasztalatokat oszt... :DDD

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#9) bnss válasza Imy (#7) üzenetére


bnss
veterán

Ha eddig megtalálták a témát az Asus tulajok, akkor ezentúl sem lehet probléma! ;)

Azért, hogy ne legye mindig off, ezért itt egy eladó Pentium M proci, vki úgyis érdeklődött! :) [link]

Imy: sorry a privi(k)ért, félrenyomtam, nem kicsit! :DDD

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#10) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Asus A6ja-t néztem. (Q083)

Nem feltűnően olcsó itt? :F
És nem tudjátok miért van kett Q083-as az egyik 270k-ért míg a másik 330k-ért?
Mi a különbség?

szerk.: csak a link maradt ki :DDD
[link]



[Szerkesztve]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#11) rYaN- válasza Ferdzsoo (#10) üzenetére


rYaN-
tag

Nem tudom, én 2006. májusban 320+áfáért vettem, meg még 20+áfa volt bele a +1 giga ram.
Ilyen árdifferencia abból adódhat, hogy 80gigás vagy 100gigás a vincsi, esetleg T2300 vagy T2500as proci van benne, vagy1 giga ram esetleg csak 512mb.

Az egy dolog, hogy ott mindkettő 1 számon fut....
Mondjuk szinte ugyanaz a 2 leírás, copy paste, nem tudom, fel kell hívni őket.

[Szerkesztve]

Asus A6J

(#12) kp78 válasza Imy (#7) üzenetére


kp78
addikt

Minden 5000 hsz-t elérő topicot ''archiválnak'', és nyitnak egy újat. Ha jól emlékszem a SE K750 topicnál kettő ilyen ''zárást'' is megértem.
Beindul az élet itt is hamarosan :D

(#13) Imy válasza bnss (#9) üzenetére


Imy
veterán

Semmi probléma :)

Ha 1.7-es lenne a prociakkor esetleg érdekelne, de 100MHz-ért én nem cserélek ;)

(#14) bnss válasza Imy (#13) üzenetére


bnss
veterán

Én a SpeedStep miatt cserélnék, ahogy olvastam Te sem játékra hsználod a géped, akkor pedig minek erősebb CPU? Én inkább az üzemidőre szavazok! :)

Pedig józan voltam, és mégis mellé nyomtam! :DDD

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#15) shteer válasza Imy (#13) üzenetére


shteer
titán

egy C-M és egy P-M között nem csak a MHz számít ;)

..szerintem jónak tűnik

(#16) Zanik válasza bnss (#14) üzenetére


Zanik
addikt

Nesztek 2db Wikipediás link az összehasonlításhoz TDP értékekkel. Egy 3-as sorozatú Celeron M-et érdemes lecserélni Pentium M-re, de a 4-es Yonah magosokban már nem vagyok biztos...

Pentium M - [link]
Celeron M - [link]

Azt mondjuk nem tudom a SpeedStep-nek köszönhetően arányaiban mennyivel nő az üzemidő, de talán megéri a ráfordítást! 15e körül már lehet kapni használtan...

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#17) bnss válasza Zanik (#16) üzenetére


bnss
veterán

Szvsz megéri a 4-es szériájút is cserélni annak, aki irodai felhasználásra használja a gépet (nem kell neki ~1,6Ghz) és az üzemidő a fontos, pl. nekem, de mivel chipset enm támogatja, így nem elsz belőle semmi! :)

[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#18) Imy válasza Zanik (#16) üzenetére


Imy
veterán

És támogatja a i852GM-es chipsetem vajon?

[Szerkesztve]

(#19) Imy válasza bnss (#3) üzenetére


Imy
veterán

Ott sem találtam:(
A sokk makkozás után a 3.2-es verzió helyett leszedtem próbaképpen a 3.1-es verziót, és abban benne van a fulltest (vagyis én a 3.2-esben sehol nem találtam, pedig sokat kerestem)

(#20) bnss válasza Imy (#18) üzenetére


bnss
veterán

Ha 855-ös a csipszet, akkor igen, ha nem, akkor nem! :) [link]

Én nem nagyon értek a memtest-hez, a linkelt témában kérdezz! ;)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#21) Asuras


Asuras
csendes tag

Hali!

Egy fontos kérdésem lenne! Az asus azt állítja, hogy nála a Power Gear4+-szal lehet növelni a celeronok üzemidejét! De ebben az esetben a gép mit csökkent, a proci órajelét, a fényerőt vagy mit?

Valamint ha jól néztem az fent linkelt celeron táblázatot, akkor az új cerkák többet fogyasztanak, ez mennyivel rövidebb üzemidőt jelent?

Mer az unokatesóm asus a3h-ja 2400-as aksival csak 1 órát bír

Az én általam kinézett a3hf 4400-as 6 cellás aksival meddig bírhatja?

A válaszokat előre is köszönöm

(#22) bnss válasza Asuras (#21) üzenetére


bnss
veterán

Üdv!

PowerGear-nak Celeron esetén nem sok értelmét látom, mivel csak fényerőt lehet vele állítani. Abban igaza van az Asus-nak, h üzemidőt spórolsz a programmal, de nem a CPU eszik kevesebbet miatta, hanem a kifelző! :)

Unokatesódnak akkor 2200mAh-s az akksija, a 6 cellás akksival szvsz ~2,5 óra a reális akkuidő! :)

[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#23) Zanik válasza Asuras (#21) üzenetére


Zanik
addikt

Az én notim egy 8 cellás 4400mAh-ás aksival átlagba olyan 2,5-3 órát bír, bár ez attól is függ, mit csinálok épp. Ha pl. telepről nyomnék valami 3D játékot, akkor biztos kevesebbet.

A 4400mAh azért több, mint 2400, ezt azért gondolhatnád! Úgyhogy olyan 2-2,5 órára tippelek az A3HF-fel kapcsolatban, de minden használatfüggő...

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#24) J97


J97
tag

Üdv!

Lecseréltem én is a jó kis TSST L532A írót egy Panasonic UJ-811 -re. Gond nélkül belement a notiba. Még csak DVD -t olvastattam vele, ugye a TSST már erre sem volt képes, de szerintem az írással sem lesz gond. Ami a Power4Geart -t illeti, ebben a notiban Dothan magos celeron M van. (370-es) Akkumlátoros üzemmódban 3 fokozatban képes az órajelét csökkenteni. DVD üzemódban 1100MHz, Email/Office módban 750MHz, Battery Saving módban pedig 375MHz-re. Viszont Yonah magos gépen ez már nem működött.

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#25) Asuras


Asuras
csendes tag

köszi a választ, de azt említette egyikőtök, hogy celeron esetében nem túl sok értelme van a power gearnek! Miért sempron esetében van jelentősége! Valami ilyet is olvastam már itt a fórumon, hogy a sempronban beépített speestep működik.

igazából az a3hf és az a6m között filózok
kicsit félek a széles kijelzőtől, az az iazság én nekem tetszik a normál 4:3 arány, meg a firewire port nekem lényeges lenne, hogy legyen benne, mer a kamera miatt kell
Tényleg olvastam, hogy a sempronok nagyon melegednek, ez a celeronokra is igaz?

(#26) Asuras


Asuras
csendes tag

akkor ez az új mag egy nagy szívás, mert elvették belőle az egyetlen jó dolgot!
Nem értem miért?
Többet fogyaszt és még spórolni se lehet.
És a te processzorod órejelcsökkentésével mennyi plussz időt ér el?

Igazából az lenne az igény, hogy pest és pécs közötti 3-órás utat kibírja, ha lehet egy filmet megnézve nem a dvd-t pörgetve!

(#27) rYaN- válasza J97 (#24) üzenetére


rYaN-
tag

A 3 lépés az tuti? eddig csak olyant láttam ami 2 lépésben tudja, vagy a maxon megy vagy a felén.
Ne azt nézd, amit a sajátgép tulajdonságainál kiir a win, az kamu, keress vmi sebességellenőrző progit.

Asus A6J

(#28) J97 válasza rYaN- (#27) üzenetére


J97
tag

Lehet igazad van! Majd keresek valami sebmérőt, asszem van is egy CPU-Z -m valahol. Azzal is megnézem. Eddig csak a sajátgépnél néztem.

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#29) Imy válasza bnss (#22) üzenetére


Imy
veterán

Nekem 4400mAh-s aksim van és Nekem 2.5-3h (ha nagyon viszaveszem a kijelzőt, akkor 3,5h max! Celeron M procival!
Milyen procija van Neki, PentiumM?
Mert ha celeron, akkor nem értem, hogy hogyan bir kia annyit....

(#30) Imy válasza J97 (#24) üzenetére


Imy
veterán

Nekem is 370-es procim van....Akkor azt mondod, az tudja az orajelcsökkentést? Én még sosem nézutem, azt hittem, hogy nem tudja.. :( Ha leveszed, akkor milyen progi irja ki, hogy mennyin megy? Everest, vagy sajátgép/tulajdonságok?

Panasonic írot hol vatted, és mennyiért?

(#31) Imy válasza bnss (#20) üzenetére


Imy
veterán

Akkor nem :( sajnos i852GM-em van....

(#32) rYaN- válasza J97 (#28) üzenetére


rYaN-
tag

Az a progi jó is lesz rá, majd irj.

Asus A6J

(#33) Herbali válasza Asuras (#25) üzenetére


Herbali
tag

Asuras

Neked is leírom!!
Nekem A6m notim van. (Mobil Sempron 3400+) Az öcsémnek Celeronos (nem Asus)
Igen! Sempron esetében van jelentősége a Power4Gear-nek! Ha nem lenne mi értelme volna neki: :F Hiszen be tudod állítani az órajelet 100, 75, 50 és 25%-ra. Határozottan állíthatom, hogy a Celeron jobban melegszik. Én használtam mind a kettőt és ezt tapasztaltam. Az én gépemen nem lehet hallani a ventit mert olyan lassan pörög. Az öcsém gépén gyakran felpörög és érezhetően melegebb a gép hasa.
Szal KÖNYÖRGÖM felejtsük már el ezt a régi mítoszt, hogy a Sempronok vagy csak egyszerüen az AMD-k jobban melegszenek. :W :W Eleve a Sempronok képesek az órajel szabályozásra. Épp ezért melegszik kevésbé.
De ha visszakeresed a hozzászólásaimat a régi topicban akkor ott ezt már kitárgyaltuk.

Kijelző: Az öcsém gépe 4:3-as, az enyém széles. Szerintem ez szebb képet produkál. Eleve nagyobb a felbontása is. Nem bántam meg, hogy széles kijelzőset vettem. Gyönyörű képe van. Pedig én is féltem töle. De volt aki meggyőzzön.

(#34) Herbali


Herbali
tag

Az A6m-ben 4800 MAh-s akksi van ami csökkentett fényerővel, visszafogott proci órajellel 4 órát kibír netezés közben.

(#35) Imy válasza Herbali (#34) üzenetére


Imy
veterán

Azt elhiszem!
Az Én Celeron M-em is 4400mAh-s aksival kibír minimum 2.5h-t, de inkább általánoságban 3h-t!
Amugy a Wh számít!
Az enyimben 65Wh-s aksi van, de az everest szerint már lecsökkent 58Wh-ra!

(#36) #18538752


#18538752
törölt tag

Az F3JC -vel van valakinek személyes tapasztalata?

(#37) J97 válasza Imy (#30) üzenetére


J97
tag

Még csak a saját gép tulajdonságok lapon néztem. De majd megnézem más programmal is, hogy biztos legyen a dolog. Az írót itt vettem a PH -n.

[link]

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#38) Imy válasza J97 (#37) üzenetére


Imy
veterán

Én töle vettem 2.5-ös racket, korrekt srác, és olcsó is....
Amugy nagyon jó árban vannak a Panasonic irói, ezek máshol 7-8e-el drágábbak...

Pontosan milyen géped van?
Nekem 370-es, 1.5-ös Procival A3L-5028, ha hazamegyek megnézem, hogy lejebb veszi-e a procit, ha igen akkor nagyon örülni fogok neki!:)
Csak addig nagyon kiváncsi vagyok! :DDD

(#39) SunBreeze válasza Imy (#38) üzenetére


SunBreeze
aktív tag

de hát télleg nagyon olcsók, ebbe nincs valami bibi? vagy csak annyi hogy 1 hét a cseregari oszt csá? :)
amúgy ki lehet cserélni a dvd írót garivesztés nélkül? vagy azt nem lehet?

...a bilateriális árfolyamokból álló úgynevezett múltilateriális paritásrács...

(#40) rYaN- válasza SunBreeze (#39) üzenetére


rYaN-
tag

Hát nézd, ha a ramot meg vincsit ki lehet, a dvd írót is csak 1 csavar tartja... Szerintem nem fognak belekötni, max megtartod az eredetit és ha szervizbe megy, visszateszed.

Asus A6J

(#41) Imy válasza SunBreeze (#39) üzenetére


Imy
veterán

Ugy ahogy mondja rYaN, tartsd meg az eredetit, és ha valami más is behal bent, akkor visszateszed, és két legyet ütsz egycsapásra. :)

(#42) Imy


Imy
veterán

Memóriacserével kapcsolatos kérdésem lenne....

Még a régi forumban azt a tanácsot kaptam:

Ha felismeri a gép a PC3200-asat (jelen pillanatban PC2700-as van benn) akkor elvileg jónak kell lennie. És elvileg le kell kezelnie a PC3200-asat, másnem kisebb órajelen.... Ez igaz? (asszem az enyimben jelen pilanatban 266MHz-en mennek) A PC 3200-as memoknak mi az a legkisebb órajel, amin elmegy? Vagy csak a max van megadva, és a legkisebb minimálison is stabilan megy? Igazából, PII-es PC-mbe vettem nagyobb orajelű ramot, ott PC100, és PC133-as volt, és ott PC100-as orajelen ment utánna mindkető...Az ujabb asztalimnál, pedig ugyanolyat vettem bele...
A Memtest oldalán olvastam, hogy az egy dolog, hogy felismeri, de a teszt mondja meg, hogy tényleg jó-e.... De nem biztos, hogy az első (standard) tesztnél kiesik....Fulltest az pedig 6h körül megy le....
Vannak olyan lapok (ott pl asztali lapokrol volt szó, de ugyanugy sztem notebook lapokra is alkalmazható) amik nem esznek meg mindenféle memóriát.... Ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy ASUS A3L-es )i852GM chipsetesbe) szériában már valaki cserélt-e memóriát (vagy bővített), és mik a tapasztalatok...Föleg, hogy a PC3200-asal mennyire szeret menni? De ha valaki az i852GM chipsetet tartalmazó gépébe cserélt, annak is várom a válaszát, mivel a chipset nagyban befolyásolja a kompatibilitást, illetve az inkompatibilitást....

(#43) J97 válasza Imy (#38) üzenetére


J97
tag

Nekem is A3L es a gép. A matricán A3500L van írva.

Kb így néz ki a konfigja:

Cel M 370
15'' XGA TFT
40GB HDD
256MB RAM asszem infenon
Beépített Wifi
Intel Extreme Graphics 2 VGA
2400 as akku 4 cellás
Intel 855 Chipset
Beépített kártyaolvasó ez néha jól szokott jönni.

Neked mit mutat a sajátgép ha power4gearel leveszed a frekit?
Nemsokár megnézem progival meg superpi eredményekkel is, h valóban csökkenti-e.

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#44) Herbali


Herbali
tag

Az órajelet valamilyen progival nézzétek, mert a sajátgépben nem mindíg a pillanatnyit láthatod.
Nálam pl. ha hálózatról megy a gép és a Power4Gear High Performance beállításon van, akkor az órajel terhelt állapotban 1800MHz, terhelés nélkül 800MHz. Ez pillanatról pillanatra dinamikusan változik. De a sajátgépben folyamatosan 1800 MHz-et látni.

(#45) J97 válasza Herbali (#44) üzenetére


J97
tag

Elvileg azért, mert a saját gép csak egyszer kéri le az aktuális órajelet. Utána nem frissít. Megnyitom Hihg performance-on 1500, ha átváltom email/office módban akkor is 1500on van, de ha bezárom a sajátgép tul lapját, és megnyitom újra, akkor újból lekérdezi a pricc frekit és akkor már 750et ír ki.

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#46) hzcs válasza J97 (#45) üzenetére


hzcs
senior tag

a cerka m is váltogat órajelet? nem is tudtam, azt hittem nem.

(#47) Imy válasza hzcs (#46) üzenetére


Imy
veterán

Én sem tudtam, ha este hazaérek megnézem....
Te megtudod most nézni? Érdekelne... Én nagyon kiváncsi vagyok rá! :)

(#48) Imy válasza Herbali (#44) üzenetére


Imy
veterán

Vajon az Everest Ulimate Edition tudja?

(#49) hzcs


hzcs
senior tag

http://www.intel.com/support/processors/mobile/pm/sb/CS-007967.htm

(#50) J97


J97
tag

No megnéztem!

Sajátgép valóban átvert. CPU-Z Mindegyik módban 1500Mhz-et írt ki. A Super PI is ugyanazzal az eredménnyel végzett mind3 módban.

Sajna ezek szerint még sem lehet :(
Pedig nagyon megörültem neki, mikor haver Yonah magos Cel M -es gépénél nem írta ki saját gépben sem az órajel változást, a dothan magosnál meg igen. No nem baj! De legalább a Pana író jól működik :D

[Szerkesztve]

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.