Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43201) Napfénysüti válasza RichieTri (#43200) üzenetére

Az szép.
Mondjuk én nem ismerem a HHH-et de azért a Stelvio csak 23km hosszú 1800m emelkedéssel. Oda jól jön a nagyobb áttétel hogy lehessen néha "pihenni". Meg persze nem vagyunk egyformák az én edzettségem még nem az igazi így bő fél év tekerés után.

Més que un club!

(#43202) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#43199) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

"Viszont az ő izületei se tuti hogy olyan hű de jó állapotban lesznek pár év múlva ha fix áttétellel megy hegyre."...ha megéri élve a pár évet.Nem tartom teljesen épeszűnek azt aki fék nélküli kerékpárral teker. Azt meg aki még így lejtőzik is vele.... :U

(#43200) RichieTri ...ha már az sem kihívás,próbáld meg a Kiscelli-Kolostor-Remetehegyi-Nyereg,majd Szépvölgyi felől. ;] Kíváncsi vagyok ott egyáltalán felmész-e outival! ;)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#43203) ivana válasza Napfénysüti (#43199) üzenetére


ivana
Ármester

Konkrétan én erre a normálatlanra gondoltam a fék nélküli fixivel :D Rendes bringával csak jó lefelé, mert sima az út, kicsúszásra kell cdak vigyázni :)

Énnél csak a sokszor linkelt fék nélküli ss-es idióta jobb :D

[ Szerkesztve ]

(#43204) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#43202) üzenetére

Én a sisak hiányán néztem nagyot. Láttam videót ahol Stelvión lefelé 80 feletti tempóval mentek. Ha ott esik emberünk akkor az agyát így kiskanállal szedegethetik össze.
Ugye a nagy országúti versenyeken is egy korábbi halálos bukás miatt kell most már kötelezően bukót viselni.

Més que un club!

(#43205) lsebestyen válasza #48525824 (#43194) üzenetére


lsebestyen
addikt

Hátra milyen gumit veszel?

(#43206) #48525824 válasza lsebestyen (#43205) üzenetére


#48525824
törölt tag

régen ss+ volt, de macera a szerelése, úgyhogy áttértem az ultra race-re, működésre ugyanannyit bírnak, csak sokkal könnyebb szerelni, gördülékenyebb és jobban tapad kanyarban.

(#43207) Pttypang válasza Acef (#43182) üzenetére


Pttypang
veterán

Akkor majd most olyat veszek, ugyis cseresek a konuszok, a hatsoban meg tengelyt is, vlahogy sokkal jobban be tudom allitani a gyorszarassal.

(#43183) ivana
Legutobb osszehoztam, nem votl kellemes.

(#43186) Hasaggymeg
Nincs autom, se jogsim, a gps-el megtalalok mindent, amit keresek, nem jegyzem meg az utak/utcak neveit. :N Inkabb jellegzetes epuleteket, tereptargyakat hasznalok beazonositashoz.
Igen, a csoda decathlonos rockrider 340-el megyek mindig ;)

(#43204) Napfénysüti
Ha ilyen temponal buksz, akkor a sisak se igazan fog segiteni.

Everybody lies.

(#43208) Napfénysüti válasza Pttypang (#43207) üzenetére

Mondjuk úgy hogy legalább lesz esély a túlélésre.

Hasaggymeg: a montihoz én se használtam sisakot de azzal nem is mentem olyan tempókat. Viszont mikor megvettem az outit első dolgom volt egy bukó és egy kesztyű beszerzése. :)
Megmondom őszintén már nem mennék előbbi nélkül tekerni.

Crytec210: mi a tapasztalat a 340-nel, nincs vele gond? Kolléganőm nagyon szemezget vele.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#43209) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#43204) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem hordok sisakot (nem szoktam meg és így 46 évesen már talán nem is fogom) és talán azért nem tűnt fel...de az egész fickó olyan "tekerek egyet a városligetben"-esre veszi a figurát. De hát magasan van már az ingerküszöb,muszáj valamit extrémet mutatni,hogy felfigyeljenek. Egyenesben,30-40 km-nek a Duna parti kerékpárúton jobban felkészülve indulok (pumpa,nyeregtáska,néha esőköpeny,vagy kulacs a kulacstartóban stb.).

(#43207) Crytec210...élő példa vagy arra,hogy a kerékpározáshoz elsősorban láb,tüdő és kitartás kell.mondja még valaki,hogy nem bringa a decathlonos bringa! ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#43210) Pttypang válasza Hasaggymeg (#43209) üzenetére


Pttypang
veterán

Az elozohoz kepest mar ez is egy ferrari, pedig azzal is felmentem Bánkútra, meg cirkáltam a Bükkben. Pontositanek annyit, hogy a kerekparozashoz csak rengeteg szabadido kell, meg valamilyen ketkereku. A többi már csak az élményt fokozza.

Errol mi a velemenyetek?

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#43211) fungeld


fungeld
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy a hátsó keréknek jobbra-balra van egy kis holtjátéka. Van valakinek ötlete, hogy mitől lehet? Ha kicsit megrángatom akkor mozog és elég hangos is. Utoljára akkor volt ilyen, amikor az előző bringámnál eltört a tengely, de itt ez kizárt. Lehetséges, hogy a gyorszár miatt van ez a kis holtjáték? Bármennyire is meghúzom, egyszerűen ugyanúgy lötyög a kerék. Egyébként Novatec D362SB agy az átlagnál sokkal vastagabb gyorszárral:

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#43212) zoli03 válasza fungeld (#43211) üzenetére


zoli03
őstag

Csapágyak milyen állapotban vannak?

(#43213) fungeld válasza zoli03 (#43212) üzenetére


fungeld
aktív tag

Ipari csapágyas, nem szedtem még szét, de ha megpörgetem akkor meg sem akar állni.

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#43214) Szakbarbár válasza Peczek (#43031) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Köszi a tippet, hétvégén megnézem az útvonalat. Ez mennyire durva terep? Mármint látom van benne szint bőven, de mennyire meredek emelkedők vannak benne?

(#43200) RichieTri
Én múlt héten jöttem ott fel, de a 28-28-as trekking áttétel is meg kellett állnom pihenni. Látszik, hogy fél éve nem bringázok rendszeresen. Akkor Pilisszántón felmentem 39-23-as áttétellel.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#43215) zoli03 válasza fungeld (#43213) üzenetére


zoli03
őstag

Tudom, hogy iparis. De mást nem tudok elképzelni, hogy miért mozogna a kerék. Gyorszár nélkül nem mozog a tengely?

(#43216) truefx válasza Hasaggymeg (#43209) üzenetére


truefx
aktív tag

Nagyon ajánlanám, hogy hordd a sisakot. Ahol most hétfőn buktam, a legtöbb bringás ugyanúgy bukott volna, és ha nincs rajtam sisak, akkor most a homlokomat is ragtapaszozhatnám. Ha gyorsabban megyek, akkor meg ki tudja...

(#43217) Hasaggymeg válasza Pttypang (#43210) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Gyönyörű az a hely,ott még a gagyi bringa is megszépül! :D

(#43213) fungeld...igen,a kopott,lötyögős csapágyak is olyan "meg sem akar állni"-k szoktak lenni.

(#43216) truefx...igyekszem vigyázni,bár legutóbbi térdtörésem ellenkezőjéről tanúskodik. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#43218) #48525824 válasza Hasaggymeg (#43217) üzenetére


#48525824
törölt tag

az a baj, hogy te hiába vigyázol, ha más meg hülye. nekem sikerült majdnem álló helyzetből elborulnom, lefejeltem egy betonfalat, pont abban az egy hétben nem volt sisakom. jobb lett volna egy hétig a komoly agyrázkódás hatásait nélkül.

(#43219) Hasaggymeg válasza #48525824 (#43218) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A legnagyobb bajom vele az izzadás.Sapkát is csak a legnagyobb hidegben hordok,vagy mikor télen tekerek.Nyáron olyan szinten kihajtom magam,hogy még a szemembe is befolyik az izzadságom.Na olyankor nem tudom elképzelni sem fejemen,annyira jó a menetszél hűtő hatása.Amúgy azoknak van mosható belsejük?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#43220) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#43219) üzenetére

A szivacsozást ki lehet venni és mosni.

Més que un club!

(#43221) #48525824 válasza Hasaggymeg (#43219) üzenetére


#48525824
törölt tag

én mindig hordok bringás sapit és arra rá a sisak, pont azért, mert ha semmi nem lenne a fejemen vagy csak a sisak, akkor nekem is folyik az izzadtság a szemembe, elég kellemetlen. a bringás sapi tökéletesen jó erre a célra. decathlonban 900 forintért szokták adni őket.

[ Szerkesztve ]

(#43222) inifini válasza #48525824 (#43221) üzenetére


inifini
tag

Ezt csak megerősíteni tudom, én sem hittem volna, hogy kibírom egész nap egy sisakkal a fejemen, de ez a kendő/sapka, amit lehet vásárolni direkt erre a célra, baromi hasznos dolog.

(#43223) Solad válasza Hasaggymeg (#43219) üzenetére


Solad
őstag

Ki szokott kristályosodni a só a halántékomon. De inkább mint hogy a vér alvadjon rá :D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#43224) Because válasza Solad (#43223) üzenetére


Because
őstag

a nyakad attól még szépen eltörhet :P csodás élet vár utána

(#43225) Solad válasza Because (#43224) üzenetére


Solad
őstag

Sőőt egy meteor is agyonvághatja a szembejövő busz vezetőjét aki így belém hajt. Hagyjuk már :D :P

Szerk.: Jól gondolom, hogy a 19-23-as külsőkbe ajánlott belsőt simán belefújhatom 25-ösbe igaz?

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#43226) Because válasza Solad (#43225) üzenetére


Because
őstag

van értelme a sisaknak! viszont aki fejjel tompítja az esését annál nagyobb esély van egy csigolyatörésre :U

(#43227) #48525824 válasza Because (#43226) üzenetére


#48525824
törölt tag

ez olyan, mint mikor ezerből egy esetben az menti meg az autóst, hogy nem volt bekötve az öve. értem én, hogy vannak sisakellenesek, de az legyen egy vélemény és ne legyen már baj, ha sokan propagálják a sisakot, mert igenis véd.

High5 zero tablettát használ valaki?

(#43228) Napfénysüti válasza Because (#43226) üzenetére

Na igen. Múltkor valakivel pont arról beszélgettem hogy ahogy nézem a kerékpárosok nem igazán tudnak esni ha szabad így fogalmaznom.
Oké nagyobb tempónál dobják el a drótszamarat de fura hogy nem mindenkinél alakult ki a reflex hogy kézzel tompítson és próbáljon inkább gurulni összegömbölyödve mint csúszni a földön. Vagy ez csak nekem tűnik így?

Més que un club!

(#43229) brownus


brownus
veterán

Ilyen egy bringásfutár napja New Yorkban. GoPro kamerával dolgozott egész nap, aztán felpimpelték a videót egy csomó érdekes statisztikával - heti 7 nap meló, kemény...

egyik hsz:D Kicsit más mint a Premium Rush filmben :) Így azért hihetőbb.

[ Szerkesztve ]

(#43230) ivana válasza Solad (#43225) üzenetére


ivana
Ármester

Egészen nyugodtan belerakhatod, nekem 28-asba is van semmi baja.

Sisakot én se hordok mindig, de például túrán igen. Azt meg tényleg nem kellene propagálni, hogy ne vegyél sisakot...

[ Szerkesztve ]

(#43231) Pttypang válasza Napfénysüti (#43228) üzenetére


Pttypang
veterán

Mikor szaltoztam, akkor nekem megvolt a reflex, hogy a kezememel vedtel a fejem, ennek utolag orulok is.

Everybody lies.

(#43232) Because válasza Napfénysüti (#43228) üzenetére


Because
őstag

lehet tanulni kellene, én is amikor estem egyszer a bal felemet nyúztam le (gyalogos a kerékpárúton), másodszor pedig superman-ben előre repültem (sötét aluljáró közepén beton virágtartó)

[ Szerkesztve ]

(#43233) Jorus válasza Pttypang (#43231) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az egy elég rossz reflex. A fejedet védi a bukó. Ha a kigurulást segíted a karjaiddal, és beidegződött a mozdulat, mondjuk mert tornáztál, vagy birkóztál, bunyóztál korábban, akkor rendben van, de ebből az ösztönös karnyújtogatásból szokott eredni a bringás sérülések legtöbbje - kartörés, válltörés, kulcscsonttörés formájában.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#43234) Pttypang válasza Jorus (#43233) üzenetére


Pttypang
veterán

Nyujtogatas?
Nem, nem, a fejemhez, arcom ele emelem a kezeimet, hogy tompitsam az esest. A fejemet pedig nem vedi a buko, mert nincs sisakom..

Everybody lies.

(#43235) Napfénysüti válasza Jorus (#43233) üzenetére

Viszont a törés gyógyul míg az agykárosodás nem. Szerintem inkább törjön el az ember csuklója mondjuk mint hogy arcra essen.
Kolléganőmnek sikerült a bravúr hogy bringával betonon fejre esett és nem volt sisak. Mit ne mondjak nem festett túl szépen egy darabig pedig amúgy elég csini pofija van.

Més que un club!

(#43236) Jorus válasza Napfénysüti (#43235) üzenetére


Jorus
nagyúr

Alapvető: sisakban tekerünk. Emellett, ha valaki tud esni, akkor nagyon nehéz arcra esnie, mert reflexből kigurulja, amiben nagyon jól segíti a tarkót, fejtetőt jórészt védő bukósisak.

Crytec210: pedig csak kéne az a sisak.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#43237) gergo5991 válasza Napfénysüti (#43235) üzenetére


gergo5991
őstag

a bukósisak nem a fej tetejét meg a hátulját védi? ha arca esel édesmindegy nem? gondolom nem full-face volt rajta

amúgy nekem sincs sisakom bár ilyet lehet veszek olcsó is, meg hát nem annyira ronda, 15 euróért a feketére instant get.

[ Szerkesztve ]

(#43238) Napfénysüti válasza gergo5991 (#43237) üzenetére

Nem is volt rajta sisak.

Més que un club!

(#43239) Solad


Solad
őstag

Márpedig nem árt megtanulni esni. Sokunknak ösztönös (vagy sok gyerekkori esés miatt kialakult), de sokan úgy esnek mint egy tengeri csillag. Ha van ideje és affinitása az embernek, bátran menjen el a legközelebbi cselgáncsszakosztályhoz és beszéljen egy hozzáértővel, elég hamar beleverik az alapokat az emberbe.

Horzsolás az lesz, törés annál kevesebb :)

Kis szemléltetés: olyan 35 körüli tempó görkorival, összeakadt a lába egy másik versenyzővel. Ezek nálunk rendszeresek, kb 2-3 hetente van egy nagyobb bukás, törésünk mégsem volt soha.
[L:/dl/upc/2015-05/08/28953_otnsvp0sh3riz6wu_img20120525_003_1.jpg](IMG:/dl/upc/2015-05/08/28953_otnsvp0sh3riz6wu_img20120525_003_1.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#43240) entropy válasza Solad (#43239) üzenetére


entropy
tag

Szerintetek megéri leváltani több városi felhasználás miatt egy Schwalbe Smart Sam gumit Schwalbe Land Cruiserre? 29er montiról van szó.
A gyári bringán smart sam van, de a boltban lebeszéltem, hogy Land Cruiserre lecserélhetem, ha szeretném. Csakis a jobb városi haladás érdekében. Megéri, vagy nem éri meg? :) Ráfizetni nem kell, de a bringa ettől még nem lesz olcsóbb.

(#43242) Napfénysüti válasza parkr (#43241) üzenetére

De a vita már megy körülötte. MKSZ kever nekik rendesen.

Més que un club!

(#43243) RichieTri válasza Hasaggymeg (#43202) üzenetére


RichieTri
senior tag

a nyereg út a perényi felől meredekebb...az volt meg 39/21be

egyébként aki szeretne holnap(szombaton) egy jót terepezni, csatlakozhat.
reggel 7kor indulás a kosztolányitól(de inkább előbb).
útvonal:HHH-téglagyári-p.borosjenő-kevély oldala-csobánka-hosszúhegy-pilistető-k.bükkfa-dobogókő-sárgán majd piroson csobánka felé-piroson kevélynyereg-kövesbérc-téglagyári-virágosnyereg(HHH opció)-hárs-jani-kfki-gazdagrét-koszti.

táv:96
szint2500+
tervezett idő:6,5(volt a múltkor és javítanék)
tempó:nem szétszakadós, de nyeregben kajálós...

[ Szerkesztve ]

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#43244) zodo


zodo
nagyúr

Cserélném az első teleszkópot ezen a 26" kerékméretű bringán de ...

Jelenleg egy Logan 760 -as van ami nem nagy szám és félek, lassan szétesik.
Honnét lehet tudni avagy mi határozza meg hogy milyen típusú/méretű a megfelelő teló ill. a továbbiak (kormány elemek) kompatibilitását? pl a fejcső mérete?

Gondolom és tervbe is van hogy egyúttal új kormánycsapágy, kormányrúd, kormányfej is cserélve lesz csak annyi típus van hogy így laikusként nem szeretnék feleselgessen költeni.
Nem akarok/tudok csak valami belépő kategóriás frissítést.

(#43245) Jorus válasza zodo (#43244) üzenetére


Jorus
nagyúr

1"-os, menetes villa lesz az, ha jól látom, amit pl. ilyenre tudsz cserélni: Suntour NEX 26, Suntour M3020-P, Suntour XCT-P 80. A lényeg, hogy 1"-os legyen, menetes, 26-os kerékhez való, V-fék tüskével ellátott. 1"-os menetes kormánycsapágyakat itt találsz, hozzá való kormányszárak és kormányok. A kormányok közül 25.4-es befogóval keress, ha 25.4-es kormányszárat választasz.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#43246) zodo válasza Jorus (#43245) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi szépen! :R
Most mennem kell melózni de a hétvégén átrágom magam a kapott infókon.

(#43247) Pttypang


Pttypang
veterán

Ez mennyire szamit szerencsesnek?
Marmint, hogy nem szallt el sehol menet kozben a valto :)
Remelem szombaton is nyitva lesz valami bolt, ahol adnak bovdent ^^

Everybody lies.

(#43248) Pttypang válasza Pttypang (#43247) üzenetére


Pttypang
veterán

Nah, gondoltam, hogy vinni kellett volna a biciklit, vagy lemerni, vagy valami, de gondoltam a kinai konuszos tengelyek kozott nincs sok meret, csak maximum kilog, vagy hasonlo.
Ez mennyire normalis gyorszaras verzioban?
A tomor tengelyes is osszehuzta valamennyire a tamvillakat, a gyorszarasnal is ez lenne a helyzet, tehat nem problema, hogy alapbol nem is er el odaig, ha nincs osszeszoritva?
Alapbol ~145 mm hely van, az elozo tengely hossza ~173 mm, az uj pedig 135mm. Ez gondolom akkor normalis, osszehuzza a gyorszar es kesz. :F

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#43249) entropy


entropy
tag

Köszi szépen a topik segítségét, tanácsait bringaválasztással kapcsolatban!
Megvettem egy Cube Analog 29-et és kicseréltettem a gumiját kicsit városiasabbra: Continental Tour Ride. Így most kaptam egy cross-trekkinget jobb felszereltséggel és egy gumicserélvel jókis MTB-vé változtathatom :)

[ Szerkesztve ]

(#43250) Zolka75


Zolka75
tag

Szevasztok ismerősöm keres 26 mtb V fékes Fehér kerekeket ebben kéne egy kis segítség
hol érdemes nézelődni nem horror áron max 20e környékén + - pár ezer különbséggel esetleg
használtat nem igazán szeretne , átlag városi közlekedésre használja a bicót semmi extra terep vagy ilyesmi
köszi a segítséget

Zolka, Galaxy A5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.