Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#207801) jjeahh válasza Hasaggymeg (#207795) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Állítólag a BBB, Jagwire, Swisstop, Koolstop sokkal jobbak, az első kettőt már régóta ki akarom próbálni, mert nem sokkal drágábbak, csak eddig amikor/ahonnan rendeltem, épp sosem voltak raktáron.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#207802) MPowerPH válasza SpaceJam (#207794) üzenetére


MPowerPH
félisten

Na pont ezt mondom, hogy ha Ultegra, akkor ahhoz a Shimano lanc valo. :)

Don't Tread On Me

(#207803) Hasaggymeg válasza parkr (#207799) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azt már aztán tényleg nem értem, a magasabb árán túl logikailag az 1x váltásos láncok fokozott oldalirányú toleranciája csak ronthatja a váltást. :F Aztán ha a tapasztalatok másak azzal nem nagyon lehet vitatkozni. 🤔

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#207804) Ringman válasza SpaceJam (#207797) üzenetére


Ringman
nagyúr

Vékonyabb a lánc (tehát gyengébb is) ez csak akkor lenne igaz, ha teljesen ugyanaz lenne az ötvözet és a konstrukció, nem törvényszerű minden esetben, sőt:

(innen: [link] )

amúgy kapok 10-es láncot is, ettől függetlenül érdekel a dolog.

a fordított eset nyilvánvalóan nem működik.

(#207805) MPowerPH válasza Ringman (#207804) üzenetére


MPowerPH
félisten

Rohadt jo a grafikon. Ezt latva boldogan perkalom majd ki a 76EUR -t azert a lancert. :N

Don't Tread On Me

(#207806) Hasaggymeg válasza jjeahh (#207801) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Bár mindig (most is) van tartalékom, és a fékezést sem tudom mivel lehet a mostaninál is jobb, majd figyelem hátha lesz olcsón... most a Swisstop legalább 2x annyi. :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#207807) HollyBoni válasza Ringman (#207796) üzenetére


HollyBoni
veterán

Kb. semmit nem fogsz észrevenni. Tized mm-ről van itt szó... Én is használtam 12-es láncot 11-es rendszeren.
Ez kicsit más, de a munkábajárós országútin 1x10-es szett van 10-es lánccal, és egy 6 (igen, hat) sebis 80-as évekből származó lánctányérral... :DDD Ha nem mondanám hogy 6 sebis a lánctányér, észre sem vennéd.
A Wolftooth pl. az 1x NW lánctányéroknál 10-es láncot ajánl 9-es rendszereknél is. Szóval ésszerű keretek között lehet mixelni nyugodtan.

Ezt a jobban kopás, gyengébb stb. dolgot már 8 sebiről 9-re váltásnál elkezdték mondani az emberek, gyakorlatban szintén nem sok mindent fogsz belőle észrevenni.

[ Szerkesztve ]

(#207808) jjeahh válasza Hasaggymeg (#207806) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Jagwire, Shimano, BBB, de ha jól rémlik neked más formájú kell, nem B01S alternatíva. A Swisstop az általában drága.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#207809) Hasaggymeg válasza jjeahh (#207808) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Olyan kell mint a Jagwire.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#207810) Zoliwrc válasza Hasaggymeg (#207809) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Tegyél előre Shimano-ból G04S-t (fémes) hátra G03A-t (ez a tartósabbik gyantás)

(#207811) Hasaggymeg válasza Zoliwrc (#207810) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kérdés kell-e nekem fémes (hangosabb, jobban eszi a tárcsát és drágább) előre ahhoz ahogy én "hasítok"(🤭) lefele. :F Talán otthon, Erdélyben ahol órákig ereszkedhetsz és túlmelegedhet.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#207812) Zoliwrc válasza Hasaggymeg (#207811) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Akármennyire is gondolod a fémes nem eszi a tárcsát és nem hangos, ha egy gyantást egyszer megsütsz elöl na az eszi a tárcsát.
2017-től csak fémest használok elöl, előtte hallgattam másra aki szintén azt mondta hogy enni fogja a tárcsát, hát nem.....

(#207813) Dark Archon válasza Ringman (#207804) üzenetére


Dark Archon
addikt

Bár nem nekem írtad, de engem érdekel ez nagyon, mert a t*k*m tele a 3-as váltórendszerrel. Hiába vettem zsírúj Cube Nature bringát, normálisan kínkeservesen lehet beállítani.

Érdemes 2x-re átállni? Van fizikai akadálya a kerékpár kialakításából fakadóan, mármint, hogy 3x10-re tervezték? Gondolok itt leginkább arra, hogy a 10-es fogaskeréksor helyére befér-e a 11-es, illetve annak a középvonala hogyan fut a lánctányérokkal. Ugye cserélni kéne a váltó/fékkart, hajtókart, láncot, fogaskeréksort. Sőt, úgy látom, van 2x12 rendszer is, a Shimano XT 2X12 lenne a cél.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#207814) jjeahh válasza Zoliwrc (#207810) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Valahol nemrég olvastam, hogy profik gyakran keverik is, szóval egyik oldalra gyantást raknak, másik oldalra fémest.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#207815) HollyBoni válasza Hasaggymeg (#207811) üzenetére


HollyBoni
veterán

Drágább (lehet), de számold bele hogy tovább bírja. Ez főleg esős, saras időben jön ki jobban, zord körülmények között brutál hamar el lehet koptatni egy organikus betétet, és persze ilyenkor a legrosszabb meglepetés. Normális tárcsával a koptatás nem gáz.
De persze mint minden, ez is felhasználó függő hogy számítanak e neked ezek a tulajdonságok.

[ Szerkesztve ]

(#207816) ZolkoW válasza jjeahh (#207762) üzenetére


ZolkoW
őstag

amikor friss volt a bicikli, a gyári áttétel elöl 30-as tányér volt, hátul 11-50, és meglepődtem, milyen helyeken tudtam elindulni fele felfelé :P
így nem kellett lendület, csak felültem, becsatoltam, és ment a csörlőzés. sajnos a 28:42 nem tudja ugyanazt, de a 30:50 akkor is túlzás szerintem. Mondjuk emiatt jó volt :)
Ez tényleg annyira alacsony áttétel, hogy volt időm keresgélni a másik lábammal.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#207817) vallas válasza Dark Archon (#207813) üzenetére


vallas
senior tag

Én megnézném a helyedben, hogy szétszedhetőek e a hajtókaron a lánctányérok, és ha igen, kipróbálnám a 36-s középső tányérral 1*10-s felállásban. vagy csak simán válts a középső tányérra, és kössed ki az első bovdent a teszthez. A középső tányéron simán végig kéne tudnia váltani az egész hátsó sort... lenne 11*36-t a sima úton, és 34*36-t mászni, szerintem élhető egy cross trekkingnél.
Ha meg bejön, lehet tenni előre egy narrow wide tányért úgy, hogy ugyan abban a síkban legyen mint a mostani 36-s tányér...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#207818) jjeahh válasza ZolkoW (#207816) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ezt annyira nem vágom miért lehetett jobb, mert én gyakran a 20%-nál meredekebb technikás emelkedőkön sem váltok a legkönnyebb fokozatba, ami 22/34T (most 36T), kb. ugyanaz, mint 12x-en a 32/50T. Szóval ha lenne még könnyebb fokozatom, valszeg akkor sem használnám ki. Na jó, néha jól jön, legutóbbi bandázós terepezésen pl. egész végig előre engedtem egy csajt udvariasságból ;] és miatta muszáj volt legkönnyebb fokozaton mászni. De azért kipróbálnám, lehet, hogy a valóságban nekem is tényleg segítene a dolgon.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#207819) Hasaggymeg válasza Zoliwrc (#207812) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Neked kell is, negyvenes átlaggal jösz az NHH-tól a Csibi pub-ig, nem csoda elégeted a gyantásat. :U

Dark Archon... Én hosszú évekig használtam 3x6,7,8 majd 10 váltást/hajtást, de beállítása nem lehet indok az 1,vagy 2x váltásra.

jjeahh... ha nagyon hosszú és meredek mászásnak indulsz, ahol kérdéses egyáltalán kibírod-e nyomni egy seggel ott segít ha egyből egy, vagy akár 2 fokozattal könnyebbel kezdesz mint amit elején még simán bírnál, na meg ha esetleg elfogysz valahol, de leszállni azért mégsem akarsz a vége előtt kicsivel, akkor jól jöhet az 50 körüli hátul.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#207820) Dark Archon válasza vallas (#207817) üzenetére


Dark Archon
addikt

Köszi a tippet, megpróbáltam terheletlenül. Végigváltja, de a szélsőknél hozzáér a lánc az első váltóhoz. Viszont a középső és a kis lánctányér leszedhető.

Hasaggymeg: nem csak a beállítása, az agyamat is kíméli :-)

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#207821) Hasaggymeg válasza Dark Archon (#207820) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az más, tény, hogy egyszerűbb ahogy az is, hogy valószínűleg fájóan sokba fog kerülni az átállás. :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#207822) vallas válasza Dark Archon (#207820) üzenetére


vallas
senior tag

Igen hozzá ér, de Próbáld ki, ha elég neked az 1*10 fokozat 36-s első tányérral amerre jársz, akkor én leszedném az első váltót, és meg van oldva a dolog nem fog hozzá érni semmi.
Bár ezt most télen nem biztos hogy ki tudod próbálni..

Ha meg nem válik be, akkor mehet vissza az első váltó....

[ Szerkesztve ]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#207823) Narxis válasza SpaceJam (#205120) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ülőmunkával meg kinyírod a derekad, rossz testtartás esetén a gerinced, hátad és ha genetikailag hajlamos vagy rá még kaphatsz egy jó kis visszeret is a lábadra. Hogy minek kellett kommentálni valakinek a munkáját azt szerintem te se tudod...

Thanos was right.

(#207824) Dark Archon válasza vallas (#207822) üzenetére


Dark Archon
addikt

Igen, ez inkább tavaszi mutatvány lesz. Most egyébként a középső állást használom hátul, és elöl váltogatok a középső és a nagy között. Nyári üzemben viszont mondjuk egy Dobogókőhöz kelleni fog a kis lánctányér is, abban biztos vagyok. Avagy hiányozna szerintem hátulról a +2 fokozat.

A 48T - 21T áttételnek melyik felel meg 36T (középső tányér) esetben elvileg, ha hátul ezek vannak:
11-13-15-17-19-21-23-26-30-34?

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#207825) benfolds válasza Dark Archon (#207785) üzenetére


benfolds
őstag

köszi mindenkinek. most jut eszembe, hogy van egy téli biciklis gatyám, még az aldiban vettem, de még sosem volt rajtam. anyagra jónak tűnik, de rájöttem, hogy nem tudom elviselni magamon az ennyire feszülős cuccokat, nem beszélve arról, hogy elég hülyén mutatok úgy, hogy szedett-vedett túracuccok + feszülős gatya. tegnap még a kérdés előtt azzal kezdtem, hogy néztem kamáslit, de kb. új cipő árában láttam őket ebike-on. túracipőre és túragatyára milyet húzhatnék fel, ami nem olyan rohadt drága, de azért ér is valamit? akkor már szerintem legyen vízálló is, nem csak meleg.

(#207826) Ringman válasza benfolds (#207825) üzenetére


Ringman
nagyúr

hogy elég hülyén mutatok úgy, hogy szedett-vedett túracuccok + feszülős gatya

ha zavar, vegyél rá egy rövidnadrágot, én is azt szoktam csinálni, meg jól is jön a plusz réteg.

(#207827) Dark Archon válasza benfolds (#207825) üzenetére


Dark Archon
addikt

Én ILYET vettem, szerintem egyáltalán nem drága. Viszont ez kerékpáros cipőre van kitalálva, a túracipőmre nem tudom felhúzni azonos méretben. Valószínűleg eggyel nagyobb kéne. De egyébként meleg, vízálló. Egy vastag zoknival és a nyári kerékpáros cipőmmel simán kibírok 1 órát 0°C körül.

Engem mondjuk rohadtul nem zavar, hogy nézek ki. Én sem bírtam a testre feszülős cuccot, de ha egyszer kipróbálod, sokkal jobb bringázáshoz. Csak nekem nincs még téli bringás nadrágom, így is sokat költöttem felsőruházatra. De jobb lenne csak egy gatyát felvenni, nem kettőt (vagy hármat).

Illetve érdemes a Decahtlonban nézelődni, ha nem méregdrágán, de jó cuccokat szeretnél.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#207829) Zoliwrc válasza Hasaggymeg (#207811) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Gyantás 2800 forint, fémes 5100. A fémes 3-4x tovább tart elöl mint a gyantás

(#207830) Hasaggymeg válasza böng ész ő (#207828) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az 28-as és nem a gumi szélessége az irányadó hanem a vázra mit tudsz felszerelni... vannak itt sárvédőszakik, ha mutatod, mondod milyen váz majd ajánlanak valamit neked.

Zoliwrc... ja, hogy tovább is tart...hátul miért használsz továbbra is organikust? :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#207831) vallas válasza Dark Archon (#207824) üzenetére


vallas
senior tag

Mondjuk az szerintem nem biztos, hogy jó ,hogy az elsőt használod, és nem a hátsó váltót

Hát az nem tudom, de itt nézelődj...
[link]

[ Szerkesztve ]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#207833) jjeahh válasza Zoliwrc (#207829) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kár, hogy a tárcsámmal nem kompatibilis.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#207834) Zoliwrc válasza Hasaggymeg (#207830) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Egy ismerösöm abbahagyta a bringát 2 éve, rengeteg cuccot beraktározott, ami jó volt az én bringámhoz is meg olyan minőségű amit be is építek azokat átvettem tőle, így lett pár garnitúra fékbetétem a gyantásból is, hátul elvan 4 hónapot. Még van belőle egy új szettem.

(#207835) ZolkoW válasza Hasaggymeg (#207830) üzenetére


ZolkoW
őstag

bocs hogy belepofi, én eddig mindig észrevehető különbséget éreztem az összes fékpofám esetén fékerőben a fémes javára. Az meg nagyjából az elsődleges szempont nálam, tekintve hogy nem megyek sokat. Különösen, ha nem világbajnok a fék (Trp Spyre), és csak egy kicsi kellene. De a legjobban észrevehető a mostani 4 dugós Slx fékemnél volt. Hátul meg felőlem canti is lehetne, sajna gyantással árulták a féket. Vizesen jobban visít tényleg, a második fékezésig.
Ne általánosítsatok a szavaimból, a legtöbbször a saját márkás betétből vettem más fajtát, meg volt Bbb fémes, és valami márkásabb szintén fémes, 4 v. 5 fék esetén.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#207836) Hasaggymeg válasza jjeahh (#207833) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Tothgera mondta itt, hogy ismerősei rendszeresen használnak fémes betétet only resin pads tárcsával, és kösz jól vannak... nekem olyan 2 évet ment el egy mindenre jó shimi tárcsa csak műgyantás betétekkel.

ZolkoW... hát akkor nem maradt más hátra mint előre, ki kell próbálnom... nejem korábbi Hayes Stroker Trail fékjében anno nem tetszett a fémes betét hang, érzés, amolyan szárazon, fémesen kellemetlennek éreztem mintha vas vason fékezne. :F... aztán lehet valami sokat állt, régi betétek voltak.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#207837) Ringman válasza böng ész ő (#207832) üzenetére


Ringman
nagyúr

bár nem a legolcsóbb, de sks-sel nehéz melléfogni, ők elég sok méretben gyártanak és azt is megadják, hogy milyen a legnagyobb külső, amihez ajánlják az adott sárvédőmodellt.

tereptől is függ, hogy mekkorát érdemes venni, ha aszfalton használod, akkor egy bluemels 53-as az pont jó lesz: [link] (vagy sks longboard) ezt még meg lehet egy mudflappel támogatni, ha szükséges, ez a sárvédő végére kerülő gumialkatrész, ami meghosszabbítja a sárvédőt és eltereli a vizet.

azonban ha terepen, nagy sárban is használod, akkor lehet hogy nem fix pálcás sárvédőt érdemes venned és nagyobb méretűt. (pl. 60-asat, de ez már neccesebb, hogy elfér a vázban)

azért nézd meg a biciklid honlapját is, meg szokták adni ők is, hogy sárvédővel milyen a max. kerékméret, ami még elfér.

[ Szerkesztve ]

(#207838) Ringman válasza Dark Archon (#207824) üzenetére


Ringman
nagyúr

3×10-ről nem biztos hogy átállnék 2×12-re, mert nem éri meg.

az arányt kell nézni, 48/21 = 2,286 -> 36/2,286 = 15,75, szóval a 36-15-höz van a legközelebb.

(#207839) HollyBoni válasza ZolkoW (#207835) üzenetére


HollyBoni
veterán

A fémes BBB milyen volt? Valahogy a BBB cuccokról nem a minőség jut eszembe (lehet hülyeség), de a fémes betétjük meg elég drága a fékemhez.

(#207840) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Az elsőtől meghaltam: [link] :DD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#207841) Hasaggymeg válasza HollyBoni (#207839) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Bár van/volt néhány BBB cuccom (nyereg, láncnyúlás mérő, vázvédő fólia, nyeregtáska) én sem sorolnám a felső kategóriába. :F A magyar oldalon a grevöl kavicsnak van fordítva. :DDD Amúgy meg nem rossz...

jjeahh...2 óra tekerés után aztán meg is kérheted zasszonyt fejjen meg egyúttal ha már amúgy is be vagy kenve. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#207842) modflow


modflow
veterán

Este mentem egy kört a városban. Esett a hó, majd kezdett havasesőbe átmenni, kb. -1 fok lehetett.
Az eddigi hangtalan hidraulikus tárcsafékem a fékezéseknél úgy nyikorgott, mint valami utolsó gagyi V fék. Meg ugye nem is fogott rendesen talán, bár nem is mertem fékezni nagyon, mert gáz volt a hangja...🤣

Ha menet közben picit folyamatosan fékeztem, akkor gondolom felmelegedett és akkor újra csendes volt, de ezért nem akarok állandóan fékezni.

Ti hogy csináljátok ezt?

[ Szerkesztve ]

(#207843) HollyBoni válasza Hasaggymeg (#207841) üzenetére


HollyBoni
veterán

Igen, egyáltalán nem rossz cuccok, csak picit fura hogy ami nekem kell szinteres MT7 betét €20-25 vagy itthon ~9500ft/fék. A legdrágább gyári Magura nincs ennyi, Kool Stop, Galfer meg ilyesmik vannak ilyen áron. Maga az ár nem gáz, csak "gagyit" drágán nem szeretnék.

modflow: Teljesen normális. Néhány fékbetét kevésbé visít esőben, de egy kicsit kb. az összes fog nyikorogni. Sz*rd le magasról, húzd a féket, nagyobb fékezésnél úgyis elmúlik a hang hamar, és az ereje is megjön (felnifékkel ellentétben).

[ Szerkesztve ]

(#207844) benfolds válasza Dark Archon (#207827) üzenetére


benfolds
őstag

köszi, arra jutottam, hogy első körben veszek egy decathlonos túrakamáslit, úgyis akartam a túrázáshoz. szerintem már egy ilyen megoldja a problémámat, de ha mégsem, akkor veszek egy biciklis kamáslit is. nem szoktam, meg nem is szeretek fázni biciklin, mindig inkább egy picit túlöltözök. mivel nem teljesítménycentrikusan tekerek, így csak a kényelem és megfelelő hőháztartás számít. na jó, azért télen is megizzadok néha, szóval nem lenne rossz egy jó páraelvezetés sem, de fázni nem szoktam, ha nem állok meg. a kezem, ami nagyon fázós, sőt, azt vettem észre, hogy egyre fázósabb, 20 fok alatt már felveszem a vékonyabb kesztyűmet. ezekben az 1-2 fokokban már a vastagabbat használom, de ezen a télen elkezdtem azt is kevésnek érezni. egy columbia kesztyűről van szó, jó vastag, de nem eléggé. szerintem ez a thinsulate anyag egy idő után összetömörödik és nem szigetel úgy, ahogy eredetileg, másra nem tudok gondolni, hogy régen miért nem fázott a kezem ebben a kesztyűben mínuszokban sem, most meg miért igen. de lehet, hogy rosszabb lett a vérkeringés a kezemben, és ezért lett fázósabb.

(#207845) modflow válasza HollyBoni (#207843) üzenetére


modflow
veterán

Oké. :)

(#207846) Hasaggymeg válasza benfolds (#207844) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A Thinsulate tömörödik te meg vénülsz, így aztán egyre jobban fázik a kezed. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#207847) Dark Archon válasza benfolds (#207844) üzenetére


Dark Archon
addikt

Nekem is van két kesztyűm, egy vastag meg egy vékony. Eddig elég volt a vastag, de, ha kell, fel tudom venni mindkettőt. Mondjuk én úgy 10°C alatt húzok kesztyűt. A hideg visszafogja az embert, de azért próbálom tartani a 20-as átlagot. Így egy túradzsekibe nekem szauna volt, nem kellemes.

vallas, Ringman: köszi :R

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#207849) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Na itt a cikk is ami szépen leírja milyen "egyszerű" kormánycsapágyat cserélni...főleg ha csak csapágyat cserélsz, nem egész szettet. Csak fanatikusoknak! :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#207850) T J


T J
tag

Volt már valakinek a kezében pinion-os bringa?
Esetleg tud valaki linkelni külföldi aprós oldalakat, ahol van esély ilyennel találkozni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.