Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#208701) Tyler Durden válasza Hasaggymeg (#208692) üzenetére

Kispályás foci tornateremben, linóleum /ami kb 1cm jóindulattal ami takarja a betont/ 3 év után abba kellett hagynom, mert úgy fájtak a lábaim. Doki mondta, ha nem műfüves pálya, akkor az én koromban felejtsem el, toják a huszonévesek.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#208702) Hasaggymeg válasza Tyler Durden (#208701) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Dokik sok mindent mondanak, időnként meg sok hülyeséget is... tény, hogy 50 körül, vagy túlsúllyal, esetleg valami ízületi bajjal nehéz elkezdeni pl. futni, de szerintem fokozatosan, türelemmel és ésszel szinte bármire képes az ember, szinte bármelyik korban, a biológiánk csodákra képes. Én pl. néhány éve futok, igaz nem sokat, de 50 felé kezdtem el egy olyan ízületfelszínberoppanásos, több órás, vasalásos műtétet igénylő térdtörés után melynek puszta fotóitól is elborzadnál... és bár utálom, de megy az aszfalton (máshol nincs hol :() 8-12km futás alkalmanként. :F Ugyanakkor a foci más tál tészta, ott nagyságrendekkel jobban terheled lábízületeidet a folyamatos, gyors és agresszív irányváltástól, szabálytalankodásokat nem is említve.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#208703) Because válasza Hasaggymeg (#208702) üzenetére


Because
őstag

Pont ezt mondják minél később kezded el annál jobb, mert még nem tetted magad tönkre fiatalon :))
Minket pedig nem ezekre a 80-90 évekre terveztek, ennek fele talán, az hogy kezeljük a bajainkat csak a tünetek elnyomása.

[ Szerkesztve ]

(#208704) Hasaggymeg válasza Because (#208703) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

;]... ezt elsiettem! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#208705) Runner_fxr válasza szimpláncsak (#208694) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Megvédeném a body sportot :) , sokkal több ez annál, mint zárt térben súlyok emelgetése. Nagyon sok mindenre megtanít, rengeteg lemondással jár ha tényleg komolyan gondolod és eredményt akarsz. A táplálkozás és edzés alapjait igazán itt lehet elsajátítani amit utána sokféle sportban lehet kamatoztatni, mert nagyon ki tud ismerni a saját tested. Anno volt szerencsém cirka 6 éven keresztül verseny testépítők között edzeni, fejlődni. Nagyon érdekes és nagy élmény ahogy fejlődsz és elérsz egy olyan fizikumot amit irigykedve néznek a strandon, vagy bárhol, ilyen látványos fejlődés semmilyen másik sportban nincs. Tudom hogy ez demagógnak hangzik, de tényleg egy élmény amikor szemmel láthatóan komolyabb eredménye van az edzésednek, az erő növekedés, az izom érettség, agy-izom kapcsolat, definiáltság, a bedurrantság, izomtöltöttség érzése, úgy érzed egy terminátor vagy. Ráadásul egy nagyon jó társaság alakult ki, együtt jártunk bulizni, stb, én nagyon szép emlékeket őrzök azokból az időkből. Engem akkor nagyon elkapott. Tény, hogy montizni az erdőben jobb, legalább is én jobban szeretem, de a mai napig a szívem csücske a súlyzós edzés. És ha ésszel csinálod rengeteg pozitív hozadéka van. Ami a futást illeti, nem való mindenkinek, extra terhelés a térd ízületnek. Nyilván egy keszeg testalkatú embernek nem gond, de nagyobb testsúly mellett több kárt tud csinálni mint hasznot. Míg egy fokozatosan felépített guggolással, nagyon stabil és izmos lábakat lehet építeni olyanoknak is akiknek a futás csak hazavágná a térdét. Nem a futást akarom bántani, mert tény, hogy viszonylag rövid idő alatt nagy intenzitást tud adni, nem kell hozzá sok minden, jó dolog, de nagyon sok embernek nem alternatíva. Egy edzőteremben sokkal célzottabban és sokkal kíméletesebben lehet építeni a testet mint egy futással.

[ Szerkesztve ]

(#208706) Sleek válasza szimpláncsak (#208694) üzenetére


Sleek
senior tag

338 ezer kilométer van a lábában, de amíg járni tud, addig futni is. Ezt nyilatkozta egy 2021 októberi riportban.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#208707) andrisbandi


andrisbandi
őstag

CHAINSTAY 425 mm
Marin Rift Zone 2 29 - 2022
~ 2.400 EUR simplebikestore.eu

Ma találtam ezt a gazdaságos (Deore) masinát.

Azt hittem 29-es kerékkel nem lehet rövid láncvillájút csinálni (hogy könnyebben lehessen emelgetni, ha úgy van).

A tesztek szerint jófajta lett, terepen felfelé is okés.
Eddig a 27-esnek is hosszabb volt a láncvillája kicsit. Amivel simán BMX-eztek, olyan játékos.

A mostani használt árak mellett, lehet érdemes kiszállni a régi bringából, és lecserélni majd erre, ha tényleg kapható lesz. Mert egy modern geós 29-est szerintem el lehet majd adni jó áron később.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#208708) szimpláncsak válasza Runner_fxr (#208705) üzenetére


szimpláncsak
tag

Bocs, ha ezzel megbántottalak,nem a bodysportot akartam bántani. :) Csak arra akartam reagálni, hogy pont a futást le "hülye sport" - ozni fura nekem, ezért mondtam olyan sportot amihez nem kell futni :) Az én szememben kB. mindegy mit csinál az ember, a lényeg a mozgás és, hogy szeresse.

(#208709) Hasaggymeg válasza andrisbandi (#208707) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mekkora xar ez az oldal, meg sem tudom nézni a kiolthatatlan reklámjaik miatt. :((... ugyanakkor közel 900e forintért alu, MT200 és Recon... hát nemtom. 🤔 Elszállt itt már minden, kerékpár árak, euró... agyam. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#208710) jjeahh válasza andrisbandi (#208707) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez a webshop megbízható? Honnan küldik, németbü? Eddig nem hallottam róla.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#208711) szimpláncsak válasza Hasaggymeg (#208709) üzenetére


szimpláncsak
tag

Majdnem beírtam, hogy kónuszos shimano agyak aztán kiderült, hogy ezek pont iparisok. Amúgy ahhoz képest meg elég jó ár érték arányban vannak. 11ezer a hátsó agy ebike.hu - n.

[ Szerkesztve ]

(#208712) Hasaggymeg válasza szimpláncsak (#208711) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem ilyen volt a gyári hátsó kerekemben , és szépen is működött úgy a csapágy mint a szabadonfutó, természetesen a ritka, (és nem is különösen zavaró) de már-már szokásos Shimano melléreteszelésekkel...csak a többi volt xar abban az Alexrims kerékben. :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#208713) Hasaggymeg válasza jjeahh (#208710) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez a váz, ráadásul acélból. :Y

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#208714) velizare válasza jjeahh (#208710) üzenetére


velizare
nagyúr

a honlapjuk szerint hollandia, rotterdam.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#208715) jjeahh válasza Hasaggymeg (#208713) üzenetére


jjeahh
nagyúr

És így is csak 11kg. Lehetne alacsonyabb a felsőcső, mert így tuti felütném vele a zacsit, de amúgy király. A fejcső szög ugyanúgy 73 fokos, mint a nyeregcső szöge, ráadásul a felsőcső rövid, ezzel tuti jönnének a panaszok, hogy kanyarban akad bele az user cipője az első kerékbe :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#208716) Hasaggymeg válasza jjeahh (#208715) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azt írja, hogy az a seggberúgott támvilla rugózik.🤭...a hegesztések viszont, legalábbis így a képen nézve valami parádésak. :K
Van ott még néhány csodabogár... [link] , [link] , vagy [link], esetleg dizájnerek gyerekeinek. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#208717) Because válasza andrisbandi (#208707) üzenetére


Because
őstag

az, hogy mire képes egy bringával... érdemes Sam Pilgrim csatornáját követni, egy ágytámlával is lépcsőzik, terepezik :DDD [link]

(#208718) Hasaggymeg válasza Because (#208717) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az a foghíj már védjegye lett...gondolom nem véletlenül. :D

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#208719) Because válasza Hasaggymeg (#208718) üzenetére


Because
őstag

felesleges lenne ott bármit is pótolni XD

(#208720) andrisbandi válasza Because (#208717) üzenetére


andrisbandi
őstag

Igaz.

Bírom a redneck stílusát Sam-nek. Tényleg Youtubra való, nagyon szórakoztató :D
Amikor rákeres az ember ezekre a mesés technikai tudásúakra, kiderült, h többszörös triál világbajnokok... ja úgy könnyű :DDD

A cimborái is jófejek.
Most Tom Cardy-nek volt egy elgondolkoztató videója. Egy jópofa kisgyerekkel ugratgattak a erdőben. Tom ménykűssel, és olyan könnyedén mauálozgatott az ugratók között, ahogy a kisbicajokkal szokott :D Valóban nem bringa függő lehet a trükközés, csak gondolom könnyebb megtanulni bizonyosokkal.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#208721) sebgutkopf válasza Hasaggymeg (#208713) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Már csak az alsó vágcsövet kéne kivenni és akkor pont olyan mint egy négykézlábra ereszkedett ember :)

(#208722) andrisbandi válasza jjeahh (#208710) üzenetére


andrisbandi
őstag

Megbízható? - Nem tudni.
- A paypalos fizetést szoktam nézni, ahol lehet, az nekem ok.

Szállítási sérülést minden bolt értékelésnél találtam szinte.
De ezt ingyen szokták rendezni. Vagy utólagos árángedményt adnak, ha elfogadja az ember.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#208723) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Hali,

Visszatérve az 1x12-re váltásra... bár holnap viszem a bringát egy szervizbe, hogy beállítsák az első váltót (emlékeztetőnek: Cube Nature EXC-ről van szó, csak 2021-es évjárat).

De egyre inkább érik bennem a gondolat, hogy megszabadulok az első váltótól. Ha ILYET rendelek, gond nélkül le tudok cserélni mindent? Gondolok itt a hátsó fogaskeréksorra például. Ezek ugyanolyan szélesek, csak közelebb vannak a fogaskerekek egymáshoz?

Illetve, a hátsó váltót valóban le kell cserélni, ha a fogaskeréksor szélessége ua.? Úgyis "analóg" mozog, nem a váltókar adja meg a váltási közöket? Vagy, ha még sosem láttam élőben ilyet, inkább vigyem szakemberhez, mi?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#208724) jjeahh válasza Dark Archon (#208723) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az M6100 microspline agyra megy fel, a Shimano 1x rendszert akarsz, 1x11 M5100 groupset kell neked.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#208725) bardi válasza Dark Archon (#208723) üzenetére


bardi
aktív tag

Papíron passzolnia kell, a hozzá adott fogaskeréksor rámegy a sima agyakra.
Hátsó váltót meg jó eséllyel le kell cserélned, mert hiába ugyan olyan széles tartományban mozog, ha a bowdenhúzás aránya nem ugyan az. Csak random számokat mondok, a mostani váltó meg váltókarod olyan, hogy 1 mm bowden húzásra 1,2 mm-t mozog, a 12-es meg 1 mm bowdenhúzásra 1 mm-t, akkor nem fog passzolni a 12 váltókar a váltóddal.

'92 Honda VFR 750

(#208726) jjeahh válasza bardi (#208725) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Juj, tényleg, csak most vettem észre, hogy ez nem egy M6100 groupset, hanem különböző cuccokból van összeválogatva, a fogaskoszorú Sunrace izé, Sunshine :DD . Valszeg kompatibilis lesz minden mindennel de én ezekben a kínai noname fogaskoszorúkban nem bíznék, a múltkor láttam egy nagyon ijesztő videót róluk, amiben többet is leteszteltek és egyikkel sem működött rendesen a váltás.

Más: DT felvásárolja a legjobb (?) fékek gyártóját.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#208727) bardi válasza jjeahh (#208726) üzenetére


bardi
aktív tag

A sunrace sorokat kipróbálnám, a Sram 12 sebességes 11-50-es sora meg teljesen jó az én szintemnek, nehéz, mint a sár persze, de legalább acél az egész, lassabban kopik :D
Majd esetleg ha látok ultraszuper áron xD-s sram sort, egyszer kipróbálom, mert van xD-s kazetta testem is.

'92 Honda VFR 750

(#208728) Major Lion válasza MurderCsiga (#208690) üzenetére


Major Lion
senior tag

Nem nagyobb hulyeseg mint a bringazas, csak esszel kell csinalni, es nem lesz gond.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#208729) ZolkoW válasza Dark Archon (#208723) üzenetére


ZolkoW
őstag

Lehet, hogy nem elég alaposan olvastam, de sehol nem látom, mi a kazetta gyártója. A Sunrace (csak Sun-t látok) okés, a többi nevenincsben én is kevésbé bíznék. Szerintem kell a váltó is, az említett okok miatt, meg nem is jársz rosszul vele.
Ja, és igen, amúgy amire azt írják, HG kazettatestre felmegy, az jó lesz.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#208730) jjeahh válasza ZolkoW (#208729) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem vicceltem, az ott egy eredeti hamisítatlan Sunshine :))

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#208731) MPowerPH válasza jjeahh (#208726) üzenetére


MPowerPH
félisten

Egy Trickstuff Direttissima -t azert megrangatnek. :))

Don't Tread On Me

(#208732) vallas válasza Dark Archon (#208723) üzenetére


vallas
senior tag

Biztos kell neked a 1*12 sebesség, nem elég 1*10 ami most van, és akkor csak egy első hajtókart kéne cserélned, vagy lehet elég lenne csak egy Narro wide tányér is, ha a mostani szétszedhető, és a képről annak tűnik...


Más megyek megnézni a zöld kilimanjarot, mire figyeljek az első telónál?
Becsúszók ne legyenek sérültek?
Lock működik e?
meg hogy érzek e különbséget az erősségek között?

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#208733) andrisbandi válasza Dark Archon (#208723) üzenetére


andrisbandi
őstag

szerk; az 1x10 sokkal jobban hangzik, ezt kéne kinyomozni

Azt próbáld ki egyszeresítés elött, h teljesen keresztbe váltva milyen lesz a láncvonal.
(Elöl kívül - hátul belül legyen a lánc.)

Mert ha jól értem hajtókart nem akarsz cserélni.
Ilyenkor a hajtókar külső/nagyobb lánckereke cserélődik az egyszeres váltohoz valóra.
(Az enyémnél így volt, xt 2x11 > 1x11)
A túl hajlott láncvonal miatt hátul a legnagyobb fogaskeréken már darálhat, amit másik hajtókarral lehet orvosolni (vagy lánctányér bakkal, ha szétszedhetős). Aminek beljebb van a lánctányérja (kb fél centi), így jobban középre esik.

[ Szerkesztve ]

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#208734) zsocy válasza jjeahh (#208730) üzenetére


zsocy
őstag

Ilyen Sunshine sorom jött nemrég kínából, 11-50t, 9 sebis, ennél várok a váltótartó-hosszabbító fülre hogy használni tudjam.
Ránézésre és fogásra semmivel sem rosszabb mint a Shimano, de hajtani még nem tudtam, szóval lehet ott kijönne a baja.
Ez a Sunshine az egyik ismertebb kínai "márka", talán nem teljesen gagyik.

vallas, igen kb. erre figyelj, mennyire sima a mozgása. Szétszedés nélkül nem lehet teljes diagnózist adni, de azt kb. érezni fogod mennyire mozog szépen.

[ Szerkesztve ]

(#208735) vallas válasza zsocy (#208734) üzenetére


vallas
senior tag

Majd egy linket dobhatnál, akár priviben is a sorról, és hosszabbítófülről....
hát ha nekem is szükségem lesz rá... :D

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#208736) jjeahh válasza vallas (#208732) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nézd meg a szimering, becsúszók milyen állapotúak, kotyog-e a teló. Mást nem igazán lehet csekkolni, csak ha szétszeded. Azt még hamar ki tudod deríteni, hogy levegős-e vagy rugós, ha rugós, akkor is megéri annyiért, de a levegős az igazi.

zsocy: na, akkor várjuk a tesztet :D . Elvileg amúgy a ZTTO-t is ők gyártják, nekem csak a logó volt érdekes, valahogy nem tudok olyan márkában vakon bízni, aminek a logója Shimano másolat és a neve is vicces.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#208737) ZolkoW válasza jjeahh (#208730) üzenetére


ZolkoW
őstag

oké, ezt nem láttam, a többi képen viszont akár Sunrace is lehetne :) Van pár "márkanév" arrafelé ;)
Az ilyen préselt lemezes-távtartós megoldások talán vannak annyira egyszerűek, hogy ne szúrják el, az egy-két darabból kimartaktól jobban fáznék, mondjuk azok meg nem is olcsóak még Kínából Nyugat-Taiwanból sem.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#208738) jjeahh válasza ZolkoW (#208737) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Anno a kínai 11-12spd fogaskoszorúkról olyan panaszokat olvastam valahol, hogy a fogak gyakran letörnek és egy negyed pedálfordulatot sem kell hátrafelé hajtani ahhoz, hogy leessen a lánc 3-4 fokozatot. Ha ezeket megoldanák és a váltás teljesítmény is okés lenne, akkor én biztosan szívesen vennék kínából olcsó fogaskoszorút.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#208739) vallas válasza jjeahh (#208736) üzenetére


vallas
senior tag

Na meg is volt a teszt.... holnap megveszem.....
Csak sima rugós a teló, de működik a lock, meg az állítás, nem éreztem kotyogást, és rugózott is alattam...
A bicó mérete jó, a hátsó fék az gatya, új betét tuti kell, de lehet fel is kell tölteni majd olajjal...
Sajna nem engedett az árból, így marad a 110 pénz...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#208740) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Jégkása rájd. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#208741) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Bicajos pajtasom ma ledobta az 1 tanyeros Deore szettjet, mert a kinyult lanc elkoptatott mindent. Vett egy Microshift Advent X groupset -et. 10 sebesseges, 11-48T. Hatso valto kuplungos, allithato a feszitese is. Piszok olcso volt... Megyunk tekerni, nagyon kivancsi vagyok, hogy teljesit a Shimano utan.

Don't Tread On Me

(#208742) Ringman válasza MPowerPH (#208741) üzenetére


Ringman
nagyúr

Vett egy Microshift Advent X groupset

honnan? én bármikor kerestem, sosem volt raktáron.

(#208743) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#208737) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Minap a 6100 Shimi sorokról olvastam, hogy meglazult a szegecselés a tányérok között nemhogy ilyen napsugarakkal kísérletezni 🤔. .. egyszerűnek tűnik, de már ránézésre is látszik, hogy van némi mérnöki tervezés mögötte. Elég ha egy körrel többet kell tekerned a váltáshoz máris kellemetlen az egész váltás. :F

MPowerPH... én olyan hajtok év elejétől teljes megelégedéssel úgy, hogy első M6100 láncot az ajánlás ellenére 0,75%-ig hagytam kopni, most meg egy 8100 megy....van benne 6900km/90e m szint.
[kép]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#208744) MPowerPH válasza Ringman (#208742) üzenetére


MPowerPH
félisten

UK -bol rendelte a szereloje. 3 hetet vart ra, most lett kesz.

Don't Tread On Me

(#208745) ZolkoW válasza Hasaggymeg (#208743) üzenetére


ZolkoW
őstag

már a shimi sem a régi ;) most nincs kéznél a sram nx sor, de azon talán egy darab szegecs sincs, csak mint a régi (malomkerék 50T előtti időkből) lemez-távtartó-lemez rendszer.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#208746) Dark Archon válasza vallas (#208732) üzenetére


Dark Archon
addikt

Igazából már volt itt felvetve ez az ötlet is, lehet, hogy épp általad :-) Mondjuk, ha viszonylag olcsón meg tudnám oldani, nem lenne rossz. Csak egyébként is esz a fene, hogy kifizettem egy nem túl olcsó gépet, és akkor még b@szkurálni kell, hogy jó is legyen.

1*10 is elég lenne az esetek 90%-ában, de szinte biztos, hogy kevés lesz például egy Szentendre - Pilisszentkereszt emelkedőn. Tehát kicsit más felépítésű fogaskeréksor bizonyára nem ártana. Nem szedtem még szét hajtókart, nem tudom, mi mihez van rögzítve.

andrisbandi: kipróbáltam a keresztbe váltást, de nem tudom megállapítani, milyen a láncvonal. Mit kell nézni? Egy normál egytányéros hajtókaron nem a középső lánctányér helyén van a fogaskerék? Holnap kiderül, mi van a váltóval, legalábbis remélem. De igazából költenék is rá bővebben, ha azzal megoldódik ez az egész kálvária - ha azzal jár, hogy "csak" 1x11 lesz, az is jó mondjuk egy első 32T tányérral.

jjeahh: köszi, mivel épp a váltóval van bajom, nem szeretném tetézni valami kínai csodával.

Köszi mindenkinek :R

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#208747) Zoliwrc válasza Hasaggymeg (#208740) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Ez a kulacsom van. [link]

Most vettem 1 hónapja kb, de látom a linken hogy már megszűnt. Forró italt 2 óráig megtartja épphogy langyosra vagy enyhén hidegre inkább.

(#208748) bardi válasza ZolkoW (#208745) üzenetére


bardi
aktív tag

Sram soromon talán a 4 legnagyobb kerék van alu bakon, azok szegecseltek.
Ez a legalapabb, 11-50-es HG kompatibilis sor.
Amúgy meg ha kiszopósodik, kalapács, meg pontozó :DDD

'92 Honda VFR 750

(#208749) Maximum1 válasza Zoliwrc (#208747) üzenetére


Maximum1
őstag

Zefal-nak is van ilyenje, régóta szemezek vele, köszi kipróbálom.
Ugyan ma nem fagyott bele, de nem is tudtam belőle inni :DDD , -5,6 volt Csovin, gyalog voltam, ne kövezzetek meg...

Szerk: alzánál van és jó az ár

[ Szerkesztve ]

(#208750) Zoliwrc válasza Maximum1 (#208749) üzenetére


Zoliwrc
aktív tag

Black Friday-kor vettem Sponseréktől még sok mással egybe.
De többet vártam tőle, van egy másik termo kulacsom is csak annak a tetejét el kell fordítani 90fokkal hogy a szopókája nyitható legyen, ez menet közbe macerás.
Abban is kb 2 óráig iható részemről. A hideg folyadékot nem tudom már lenyelni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.