Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130251) Hasaggymeg válasza 6030D (#130217) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Mondasz valamit,ezen a merev kiszorításán nem is gondolkodtam.Ugyanakkor továbbgondolva meglehet a napelemes,elektronikus váltós és rugózásos,szenzorokkal telepakolt íbájké a jövő évtized,hisz ez a szükségszerű következő lépés...de az már majd neked is sok lesz úgy 15-20 év múlva,egy a gyerekeddel egyidős kerékpárossal folytatott eszmecseréd során. Mindenkit átlép egyszer a technika,amikor úgy érzi már nem tetszik neki az új,fura a fejlesztés,idegen a forma és nem szeretné tovább követni a trendet,helyette inkább ragaszkodik a régihez,megszokotthoz.Engem is lenyűgöz a technika fejlődése,de úgy gondolom jobb ha Brain egyelőre csak a koponyámban van,még ha az annyira könnyűvé is teszi a mászást. :DDD

(#130244) gabro0...ez miből van,gyémántból,hogy "the only tire you'll ver need" :U

(#130212) xy.zsolt...szerintem túlreagálod.Értem én,hogy szeretted volna a gyári dobozt,de a szerződés azt nem tartalmazza,hanem csak a kerékpár sértetlen leszállítását.Amúgy is kibontják a boltban,megnézegetik,esetleg valamilyen szinten összerakják,így nem te vagy az első aki a gyár után kibontja,továbbá nem vagyok biztos abban,hogy az a csomagolás rosszabb lenne mint a gyári,sőt.Én egyszer vásároltam így Superiort az e-biketól,ami elmondásuk szerint Csehországból jött,de a doboza (gondolom az ottani gyár által szintén gyártott) Rock Machine volt...aztán kerülgettem egy ideig azt az ágyméretű kartondobozt,amíg végre elvittem a kukába. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#130252) Wombath válasza D1Rect (#130161) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Hali!

A Facebookon a "Kerékpár (&) Alkatrész /Adok-Veszek/" csoportban a napokban hirdettek 40-ért EVOC Bike Travel Baget, ami az eredeti árat, és általában az ilyen cuccok árait figyelembe véve elég jó vételnek tűnik. Még én is elgondolkoztam a vásárláson, de mivel még a koszos zoknikat sem szívesen adom fel, nem tudom elképzelni magam, amint Ferihegyen egyszerűen feldobom a bringát. Pedig milyen szép lenne egyszer részt venni valami ilyenen a megfelelő kerékpárral:D :

Tribe Gathering

(#130253) xy.zsolt válasza Hasaggymeg (#130251) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Összeszerelés, beüzemelés nélkül kértem a terméket házhoz… külön hangsúlyozva, hogy gyári csomagolásában! A webshop legalább elnézést kért tőlem, mondván hogy nem az Ő hibájuk... De tényleg ne ragozzuk tovább.....majd a gyártó eldönti mit kezd az infóval.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#130254) xy.zsolt válasza Wombath (#130252) üzenetére


xy.zsolt
őstag

na, ebben a pihe-puha bőröndben él sem dobnám fel a reptéri futószalagra :)

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#130255) jjeahh válasza trialboj (#130243) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Köszi! :R Közben kimentem egy tesztkörre és hát lejtőn brutálisan visított, szerencsére volt nálam tartalék fékbetét és a hegyen kicseréltem, ez most rendben van csak kissé kopott.

Runner_fxr: Ok, akkor te nem, de a többiek viszont rá akartak dumálni ;]

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#130256) deny330 válasza jjeahh (#130255) üzenetére


deny330
aktív tag

Nanana. Én csak a véleményedre voltam kíváncsi, meg mondtam, hogy alattad eltudnám képzelni. ;]

(#130257) Ákkk válasza xy.zsolt (#130250) üzenetére


Ákkk
addikt

Megvettél egy tesztbringát vagy bolti bemutató példányt ezért volt szerintem olcsóbb a másik hiába írsz a forgalmazónak a gyárnak ez így marad lehet nem is az itthoni forgalmazón keresztül vették..
Akarsz egy gyári csomagolást sima kartondoboz mit vársz főként,hogy átvetted a csomagot.
Ha bringával nincs gond felesleges ezen pörögni vagy vedd meg az itthoni hivatalos forgalmazón keresztűl több pénzért tuti dobozba lesz.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#130258) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Srácok, az akciókamerát bringázáskor mivel rakjátok fel a mellkaspántra? Xiaomi kamerám van, rendeltem hozzá anno egy gopro j hook-ot, de nem lehet vele eléggé felfelé fordítani, így sajnos csak a földet meg a bringát lehet vele videózni. Vajon egy ilyen megtartaná stabilan, vagy mit vegyek?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#130259) StLui válasza Ákkk (#130257) üzenetére


StLui
veterán

Valamiért úgy gondolja, tudja, hogy a hivatalos forgalmazó postázta neki, én így értem. De ezt nem értettem én sem, megveszi egy webshopból, és nem a webshop hanem az importőr postázza?

Amúgy nem ritka, hogy az importőr nem feltétlen ad kedvezményt, a kisker partnereinek kedvezve ezzel. Sőt én pl az importőrtől vettem a speci bringámat, de bringaland adta el nekem, véletlenül sem az importőr küldte ki.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#130260) StLui válasza jjeahh (#130258) üzenetére


StLui
veterán

fejre kell állítani, akkor lefelé fog lógni a mellkaspánti tartóról, és ne felfelé kell hajtanod, el a hasadtól.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#130261) jjeahh válasza StLui (#130260) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Úgy meg felfelé néz és nem lehet rendesen lefelé fordítani, mert beleakad a j hook-ba :( . Szerintem egy ilyen bizb*szt berendelek, valszeg két cuccból össze lehet legózni úgy, hogy lehessen normálisan állítgatni. Max így megint nem lesz egy hónapig videózgatás, amíg megjön kínából :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#130262) 6030D válasza jjeahh (#130261) üzenetére


6030D
Ármester

Tartsd a kamerát az egyik kezedben, úgyse mész gyorsan, elesni nem fogsz. ;] :P

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#130263) jjeahh válasza 6030D (#130262) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:DDD . Tehetném a sisakra is, de szeretem, ha benne van a kormány a képben.

Ákkk: Akkor csak 360 fokos kamerával esne bele a kormány is a képbe :DDD :(

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#130264) Ákkk válasza jjeahh (#130261) üzenetére


Ákkk
addikt

Szereld fel a stucnira:)

[ Szerkesztve ]

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#130265) Hasaggymeg válasza 6030D (#130262) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

+1...sőt,mivel merevfarúd van és csak mászni szerecc,nincs is mit filmezned,mert a mászás uncsiiii! :o ...úgyse nézi meg senki.;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#130266) StLui válasza jjeahh (#130261) üzenetére


StLui
veterán

mutasd már meg, mert még nem láttam olyat amit nem lehet beállítani!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#130267) Hintalow


Hintalow
senior tag

Sziasztok!

Ilyen Tranz-X gyorszárból, csak a kulcs nincs valakinek eladó?
Sikeresen elhagytam az enyémet :(((

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#130268) jjeahh válasza StLui (#130266) üzenetére


jjeahh
nagyúr

[link] [link], kissé mosottak, de az első képen látszik meddig engedi, a másodikon meg az, hogy ha fordítva rakom fel, a kamera tokjának a zsanérja nem engedi elforgatni. Berendeltem egy olyan összevissza állítható több részes izét, remélem hamar megjön és jó lesz.

Hasaggymeg: Úgy vagyok ezzel a kamerázással, hogy anno elkezdtem agyalni rajta, hogy vegyek egyet, de végül lemondtam róla, mert gondoltam úgy sem biztos, hogy használnám. Aztán karácsonykor egyik kínai webáruházban nyertem egy Xiaomi-t, a kínai jézuska úgy tűnik gondolatolvasó és ha már megvan, teszek vele egy próbát. Turistafotókat lőttem eddig vele, mert egész tűrhető a képminősége és kis helyen elfér a hátizsákban vagy övtáskában, de ezek igazából videóra lettek kitalálva, szal illene kipróbálni ezt a részét is.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#130269) ZolkoW válasza jjeahh (#130268) üzenetére


ZolkoW
őstag

a másodikból azt látom, hogy ha fordítva rakod össze a csuklós résznél, szerintem jó lehetne.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#130270) StLui válasza jjeahh (#130268) üzenetére


StLui
veterán

fordítva rakd a tartót a mellkaspántba

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#130271) jjeahh válasza ZolkoW (#130269) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Wow, te egy zseni vagy, arra úgy nem is gondoltam :DDD :R . Igaz fejjel lefelé van a kamera, de nem nagy szenzáció elforgatni a videót Premiere-ben.

StLui: Igen, köszi neked is, sikerült :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#130272) deny330 válasza jjeahh (#130268) üzenetére


deny330
aktív tag

Ha csinálnál videót és feltöltenéd, akkor belinkelnéd ide? Szoktam nézni miket töltesz fel instára, gyönyörű helyeken járkálsz.

(#130273) Wombath válasza jjeahh (#130271) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Sőt, még lehet, hogy forgatnod sem kell, sok akciókamerában van olyan opció, hogy bekapcsolod, és eleve fordítva veszi fel (főleg azért, hogy ha autós kameraként használod az ablakra tapasztva, helyesen álljon a kép).

(#130274) Runner_fxr válasza jjeahh (#130271) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ha fordítva rakod rá, akkor sem biztos, hogy be tudod állítani olyan szögbe, hogy jó legyen. Nekem is ilyesmi konzolom van, de kellett hozzá még egy hosszabbító.

(#130275) Fetz


Fetz
csendes tag

Megrendeltem az ivana által ajánlott gumikat. Persze egyből elfogott a láz és már rendeltem volna a sárhányót, a sebességmérőt, meg a többi kütyüt, de előtte tájékozódom még! :)

Viszont a másik kérdésemre még szeretnék választ, nevezetesen, hogy a 13 éves fiamnak érdemes-e használtan Hrinkow XC Rock 29" bringát nézni, vagy nem ajánlott?

(#130276) StLui válasza jjeahh (#130271) üzenetére


StLui
veterán

ThiEye nem tudja, de az eken h9-ben menüben lehet forgatni a hogy vegyen fel, tiedben megint nem tudom

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#130277) 6030D válasza Fetz (#130275) üzenetére


6030D
Ármester

A bringapiac-os 125e Ft-ért? Én még nézelődnék.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#130278) Fetz válasza 6030D (#130277) üzenetére


Fetz
csendes tag

Az, az! :) De akkor nagyon köszi :R , csak örültem volna, mert az ott van helyben, és az XC a mindene. :)

(#130279) jjeahh válasza deny330 (#130272) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Persze, stabi, gimbal nincs, szal nagyon remegős lesz, de azért kíváncsi vagyok én is. Bár szerintem csak az 1000+ m szintes tekeréseket videózom majd, az ilyen napi kiruccanásokat nem.

Wombath: Ennek az appjában eddig nem láttam, de megnézem mindjárt.

Runner_fxr: Nekem valszeg jó lesz, de holnap kiderül.

StLui: Megnézem :R

Más: El is felejtettem milyen iszonyat nehéz ráerőszakolni a kormányra az ESI Grips marcsát, a karomban izomlázam lett miatta :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#130280) 6030D válasza Fetz (#130278) üzenetére


6030D
Ármester

Hány cm a srác?

Az XC-ért meg jár neki a pacsi! :DD

jjeahh: ablaktisztító a kormányra meg a markolatba. ;)

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#130281) jjeahh válasza 6030D (#130280) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Alkoholt szoktam, de most nem volt itthon, elfogyott. Ezután akkor ilyen ablaktisztítót használok, olyan mindíg akad :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#130282) Des1gnR


Des1gnR
őstag

How to Buy a Mountain Bike :DDD :DDD

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#130283) ZolkoW


ZolkoW
őstag

a pózerkedés megin'... meg a vitrinbringázás. belátható,hogy ezt nem lehetett otthagyni 16 euróért (planet-x megint, még asszem van belőle, a fekete 10 ajrós elég hamar elfogyott)
110 grammal nehezül a bringa, de úgysem voltam elég gyors lefelé :D

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#130284) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Hát rossz hírek....
Nem a nyeregcsővel van a gond, hanem a vázzal. Ez való bele, mégis lötyög. Zsírozva van a nyeregcső, az lehet gond?

(#130285) ZolkoW válasza IMIIKE1998 (#130284) üzenetére


ZolkoW
őstag

rá van írva a vázra a méret? tizedek is elronthatják ám, és akkor nagyon meg kell tépni.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#130286) IMIIKE1998 válasza ZolkoW (#130285) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Hol kéne keresnem?
Sajnos nem találom, de az előző tulajnak nem volt ilyen gondja. Lehet gagyi a Spyral nyeregcső?

(#130287) zoli03 válasza IMIIKE1998 (#130284) üzenetére


zoli03
őstag

Ha lötyög, akkor nem az való bele, ilyen egyszerű. Az tökmindegy, hogy meg van-e zsírozva, attól nem megy össze a nyeregcső, meg a nyeregvázcső sem lesz nagyobb. Megmérted, mekkora a nyeregvázcsöved? Kör alakú?

[ Szerkesztve ]

(#130288) IMIIKE1998 válasza zoli03 (#130287) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Itt írják is alul, hogy 27,2. Más szín, de szinte ugyanilyen vázam van.
De van egy ilyen lila színű is, annál is csúszott néha egy picit, de nem ennyire, hogy 1-2 centit elmozdul 15 percenként.

[ Szerkesztve ]

(#130289) zoli03 válasza IMIIKE1998 (#130288) üzenetére


zoli03
őstag

Azt írtad, hogy 25,4 mm-est használtál benne. Most akkor mi van?

(#130290) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Stlui, Tobee

Akik Kalnicára indulnak a hosszú hétvégén. Modosították a nyitvatartást.
Csak Szombat - Vasárnap van nyitva. Eddig, ha jól tudom Péntek is írva volt. Így nekem az ottalvós buli tuti kimarad. Ha megyek akkor Szombaton megyek.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#130291) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#130283) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hú az kényes szín!

Des1gnR...vótmá...de nem lehet megunni. :C

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#130292) IMIIKE1998 válasza zoli03 (#130289) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Az az én hibám, a nyeregcső valójában 27,2-es, csak rosszul mértem le.

(#130293) Des1gnR válasza Hasaggymeg (#130291) üzenetére


Des1gnR
őstag

Még új vagyok itt, sőt még bringám sincs ;]
Az új kiszemelt: KONA Lava Dome 2019
Kénytelen voltam árban szintet lépni :)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#130294) FireKeeper válasza IMIIKE1998 (#130292) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ezt én is benéztem, 25.4-es csövet vettem 25.8-as "lyukhoz"... :DDD

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#130295) Toobee válasza SSJmeszes (#130290) üzenetére


Toobee
veterán

Fú basszus, köszi, hogy szóltál! Hát ez mekkora szopás már. A szállást le se lehet mondani, szóval mindenképp érkeznünk kell pénteken.

https://barbieripnk.hu/

(#130296) woodworm válasza Fetz (#130275) üzenetére


woodworm
veterán

Melyiket? Mert többet is ajánlott.
Nemrég cseréltem gumikat, a double fightert vettem a trekkingre, mondjuk én kimondottan széles gumikat kerestem. Jól lehet haladni vele aszfalton, kicsit bátrabban merem az avaros részeknek nekiengedni. A gyári gumikkal értek meglepetések. Meglepően csendes és a rossz minőségű aszfalton is komfortos, jól rejti az úthibákat.

(#130297) IMIIKE1998 válasza FireKeeper (#130294) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Hát könnyen össze lehet téveszteni. De nekem elvileg ez való a vázhoz... Holnap kitörlöm belőle a kenőzsírt és megpróbálom úgy.

(#130298) Hasaggymeg válasza Des1gnR (#130293) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem rossz! ....már itt gyúrsz a fórumon,hogy kész legyél mire lesz kerékpár? :DDD

IMIKE...ha ott sok a kenőanyag,akkor rázkódástól lassan le fog csúszni,akármennyire megtéped a bilincset.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#130299) ZolkoW válasza IMIIKE1998 (#130297) üzenetére


ZolkoW
őstag

Nem mindig írják, de ha igen, akkor a csapágyháznál, vagy a nyeregbilincs tájékán szerepel a méret. Nem is olyan hülye szokás ez, ilyen esetekre :)
A 25,4 - 27,2 óriási diffi lenne, azt szerintem meg sem lehet húzni tényleg, de azon már látszik is, hogy nem kerek valami. 27,2-es cső is van, a példának okáért, és szerintem az is becsúszna. De létezik pontatlan gyártású is, amire már panaszkodott itt is valaki, ha nagyon lötyög a bilincs meghúzása nélkül, az is gyanús legyen. Nagy gáz nincs amúgy, ha egy Sopronis dobozból kivágott hézagoló odafér, akkor valószínűleg szükség is van rá ;-) A tetejére hajts kis peremet, akkor nem esik bele a vázba. És legyen olyan 10 centi magas. Ha több kell, akkor célszerűbb a bele való nyeregcsőre, vagy rendes hézagolóra (adapterre) költeni.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#130300) ZolkoW válasza Hasaggymeg (#130291) üzenetére


ZolkoW
őstag

az már igaz! utoljára láttuk ilyen tisztának :-)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.