Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130101) rétisün válasza IMIIKE1998 (#130098) üzenetére


rétisün
veterán

azt nem kérdezted, miért volt benne 25.4-es nyeregcső, ha gyárilag is 27.2-es való bele?

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#130102) Hasaggymeg válasza rétisün (#130101) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Az egyáltalán lehetséges? Vagyis azzal a különbséggel létezik még olyan bilincs ami megfogja és nem zuhan a nyeregcső egyenesen a középcsapágy házba már a saját súlyától? :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#130103) pc360 válasza Hasaggymeg (#130102) üzenetére


pc360
addikt

A zsír tartotta. :D Vagy már félhold alakú volt a nyeregcső. És azt csodálnám, ha nem csesződött volna tönkre a váz a blilincs kvázi üresben ráhúzása miatt.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#130104) sebgutkopf válasza Runner_fxr (#130067) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Sorry!
Na mégegyszer:
[video link]

(#130105) Hasaggymeg válasza sebgutkopf (#130104) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A látványnál már csak a hallható életörömöd jobb. :C ...nem kell ide fű,kérem szépen,elég egy kerékpár és néhány ugrató! :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#130106) Des1gnR válasza Hasaggymeg (#130089) üzenetére


Des1gnR
őstag

Kösz srácok!
Még nézelődök, variálok, eldöntöm, meggondolom magam, újra nézelődök, megint meggondolom magam és végül veszek valami teljesen mást mint amit akartam. :) Csak a szokásos menet ;]

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#130107) jjeahh válasza sebgutkopf (#130104) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A gép nagyon frankó, de hogy ez a pályázás mennyire távol áll tőlem, az hihetetlen, tudom, hogy egyre többen szeretik, sőt, már sokan direkt pályázni vesznek bringát, szal tuti én evezek az árral szemben, de nekem a szépen kialakított ösvények és ugratók láttán rendesen sóvárog a szívem az érintetlen buja felfedezetlen vadonért :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#130108) sebgutkopf válasza Hasaggymeg (#130105) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Pontosan. :DDD Azért tettem alá zenét, mert már kicsit túlzásba vittem az ujjongást. Nekem ez a tempó és ugrási távok még teljesen új, eddig hosszban kb a harmadát tudtam és mertem ugrani, most meg egészen új élmény, pedig még bőven van hova fejlődni.
Alig várom, hogy jöjjön a péntek és ne fújjon a szél, aztán indul a mandula. :DD

(#130109) IMIIKE1998 válasza pc360 (#130103) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Szerintem a súlyom miatt nem volt észrevehető. Amúgy a váznak úgy tűnik, nincs baja, különben sem hinném, hogy ennyitől szét kéne hullania. Amúgy olyan durván nem mozgott, csak 2 centit mindig lejjebb csúszott.

[ Szerkesztve ]

(#130110) IMIIKE1998 válasza rétisün (#130101) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Tőle csak a 18"-as vázat vettem, nem is kérdeztem anno a nyeregcsövet.
Az ugyanolyan, 16-os Magellánomban is 25,4-es volt, de mint kiderült, az sem gyári.

[ Szerkesztve ]

(#130111) trialboj válasza jjeahh (#130107) üzenetére


trialboj
őstag

Én is túrázni szeretek inkább, de azért ne mond nekem hogy jobb érzés, a szinte járhatatlan tövises kavicsos szutyok úton lefele zúzni, tele avarral és faágakkal, mert nem az, azért kell visszavedd a tempót, mert nem látod mi lehet a levelek alatt, és nem azért mert nem mered.

Ha nem is ilyen ugrálós részen, de egy flow trail szerűségen én szívesen eltöltenék pár órát, mert rengeteget lehet tanulni, másokat látva rájössz hogy mennyire nem is vagy igazából király.

(#130109) IMIIKE1998
Én vettem egy kínai üvegszálas nyeregcsövet, ami csak 2mm-el volt keskenyebb a 27.5nél, karbon pasztát is kapott mégis használhatatlan volt terepen, amellett hogy csúszott lefele, lötyögött a fenekem alatt, nagyon kényelmetlen volt. Ennek tudatában nem is tudom hogy tudtad beszorítani a tiedet :P

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#130112) StLui válasza trialboj (#130111) üzenetére


StLui
veterán

pontosan, egy nulla kiépítésű ösvényen nem csinálsz semmit mert ha hibázol egy fa törzsén csapod szét magad

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#130113) deny330 válasza trialboj (#130111) üzenetére


deny330
aktív tag

A flow trail mondjuk tényleg nem durva, letakarított út gyakorlatilag. Ugratók, letörések nem is szoktak lenni tudtommal.

(#130114) jjeahh válasza trialboj (#130111) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ízlés kérdése gondolom, meg attól is függ milyen helyen laksz, nálunk járhatatlan tövises út szinte nincs, max van ahol nagyon nehéz lejönni, de pont ez a jó benne, én eleve jobban szeretem ha le kell küzdeni olyan akadályokat szép lassan technikázva, amikről nem tudsz előre és amiket a természet kreált, mint 60km/h-val zúzni lefele egy épített felporszívózott ösvényen :B . Szerencsére felénk lombhullató erdő is kevés van, szal a levelektől sem kell tartani, éljenek a fenyvesek! :D . Persze ha nem a Kárpátok ölében laknék, hanem valamivel laposabb vidéken, akkor tuti másképp látnám a dolgokat, bár valszeg akkor sem pályáznék, előbb vennék egy CX-et. De ahogy elnézem tényleg ízlés kérdése is, van akinek az ugratások és a lejtők jelentenek mindent, számomra a táj, a vadon, a felfedezősdi és a mászás sokkal fontosabb.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#130115) haarmaan válasza sebgutkopf (#130104) üzenetére


haarmaan
tag

Szia, jó videó lett, még több ilyent ha lehet. Amúgy is a fotózás-videózás nem áll tőled messze.

Én is pont egy 2019-es Canyon Spectral CF 7.0 vásárlásán vacilálok:
[Spectral CF 7.0]

egy Specialized Stumpjumper ellenében:
[Stumpjumper Comp Alloy]

Ha jól látom ez a Spectral AL 6.0?
[Spectral AL 6.0]

Viszont egy kicsit elriasztott hogy az utóbbi években mennyire megnőtt ezeknek a gépeknek a súlya. Az általam kinézett Specialized stumpjumper 14 kg körül van pedállal együtt. A Spectral AL 6.0 14,3 kg pedál nélkül. A Spectral CF 7.0 pedig 13.9 pedál nélkül. A 2017-es Spectralokban volt 11.5 kg os modell is:
[link]

Most meg a csúcsmodell is 13 kg.

Jelenleg egy 2017-es 27.5-es Canyon Neuron AL 8.0 van:
[2017 Neuron AL 8.0 27,5]

Ezt szeretném lecserélni, sajnos az új Neuronok M-es méretben nincsenek csak 29-es kerékméretben ami már lehet hogy nagy nekem a 176-cm-es magassághoz. A neuron táblázata szerint az M-es méret alsó felében vagyok 174-182.
[Neuron CF 8.0]

(#130116) Runner_fxr válasza sebgutkopf (#130104) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Jópofa, ez a pálya merre van? 7 black van neked is? :)

haarmaan: A 29"-es kerék miatt ne aggódj. 176cm-el telibe M-es méret vagy! Simán jó az. Ennek ellenére a Spectral nekem is szimpatikusabb. Bár én inkább a Torque-t venném. :)

A súly azért nőtt meg egy kicsit mert hosszabbak lettek a vázak, jött a boost szabvány, szélesebb külsők is vannak.

[ Szerkesztve ]

(#130117) StLui válasza Runner_fxr (#130116) üzenetére


StLui
veterán

Brohill= Testvérhegy

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#130118) Runner_fxr válasza StLui (#130117) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Köszi! Na majd vasárnap megnézem.

(#130119) haarmaan válasza Runner_fxr (#130116) üzenetére


haarmaan
tag

Szia kösz a gyors segitséget. Azért félek a Neuron M-es méretöl mert a 2019 Neuronok tesztjeiben szinte mindenhol panaszkodnak hogy a nyeregvázcsö nagyon hosszú lett az új 2019-es modelekben. Nézd meg ezt a videó tesztet 7:27 nél beszél róla a srác:
[Canyon Neuron 2019 Teszt]

Aztán a videó chat-ben a videó alatt egy válaszra leirja hogy az ö magassága 175 cm és a nyeregmagasság a középcsapágyhoz viszonyítva nála 70cm. ha megnézed a videót a dropperpost csontra le van engedve a nyeregvázcsöbe. Nálam a jelenlegi bringámon a nyerek magassága és a középcsapágy közti távolság 71cm, ugyhogy nagyon határestnek érzem az M-es méretet az S-es meg már biztosan kicsi.

(#130120) Hasaggymeg válasza jjeahh (#130107) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

+1,ugyanakkor ugratnék én is néha párat,ha...mernék...lenne kerékpárom hozzá...lenne közelben ahol...nem tölteném hamarosan az ötvenet,ami miatt meglehetősen féltem már csontjaimat. :DDD

(#130108) sebgutkopf...a szél az kell,kis hátszéllel megugrod azt is amit amúgy nem. ;]

(#130111) trialboj...még nem sikerült lefilmeznem ahol mászni/ereszkedni szoktam,talán majd egyszer ha sikerül felaplikálnom sanyi telefonomat a fejemre,de...lehet olyan nem kifejezetten kerékpároknak előkészített terepen is zúzni,pl. erdei gyalogos ösvényeken,amiken már néhányszor végigmenve,megismerkedtél velük és többedjére már bátrabban ereszkedsz.Én is azt szeretem ahol embert csak elvétve látok,nem ahol esetleg várok a soromra,hogy leereszkedhessek végre egy mesterségesen előkészített pályán.Mászni meg pláne,ott bármit bevállalhatsz,és én szoktam is,sportot űzök a gyalog is nehezen járható helyeken próbálkozni,hisz gyalogos,10km/h körüli tempóban bármi lehet az avar alatt,legfeljebb eldőlsz. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#130121) jjeahh válasza Hasaggymeg (#130120) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Úgy tekernék egyet a topiklakókkal közösen, ugyanakkor félnék is attól, hogy mindenki állva hagy :DDD . Amikor ilyeneket látok, hogy 10km/h-val mászol, meg a múltkor 6030D durva átlagsebességét 140-es átlagpulzuson, hamar elillan a bátorságom :DDD . Én 20+%-os emelkedőn örvendek a 4km/h-nak is, a 10 meg álom :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#130122) StLui válasza jjeahh (#130121) üzenetére


StLui
veterán

20+-on és is 4-gyel................tolom általában, pláne ha hosszabb mint 30 méter

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#130123) jjeahh válasza StLui (#130122) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én kilóméterekről beszélek :DDD. De vannak felénk is emberkék, akik 10-11km/h átlagsebességgel másznak ilyen helyeken, remélem egyszer elérem azt a szintet.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#130124) StLui válasza jjeahh (#130123) üzenetére


StLui
veterán

nekem tuti rossz a szögmérőm :D

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#130125) 6030D válasza jjeahh (#130121) üzenetére


6030D
Ármester

Jól van, na! Az aszfalt volt kérem szépen, dimbes dombos vonulatokon, ahol annyi volt a szint, mint nektek a kert végéig. :DDD
A 10 km/h-nál meg végre kiderült, hogy a főnöknek is rosszul van beállítva a kerékméret, vagy nem jár nagyon a hegyekbe. ;]
Vagy olyan erős, hogy Straváznia kéne, mert bőven övé lenne a Csóvi mászás, pedig az egy kitaposott gyalogút, 1 db bedőlt fával. :C

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#130126) ZolkoW


ZolkoW
őstag

Van egy elég komoly emelkedő a közelünkben, b*ssza a csőrömet, hogy azt valaha sikerül-e biciklivel -nem tolva- megmásznom. Nem tudom, hány %-os lehet, de már eszembe jutott, hogy mégis kéne esetleg az Eagle szett, és ...akkor is én lennék a szűk keresztmetszet :DDD Elég egy rosszul tett első kerék, és máris állóra lassulok, aztán lehet leszállni, mert ott el nem indulok, ha egyszer megálltam. Eddig nagyjából az alsó harmadáig sikerült felküzdenem magam. De legutóbb legalább száraz volt, nem pedig esőáztatta avar..
(gyorsan megnyugtatom magamat, hogy a 28:42 az nagyon kicsit nehezebb áttétel csak a 32:50-nél, és így maradhatok a 11 sebességnél, a rövidebb véltókanálnál, olcsóbb és könnyebb sornál, elméletileg igénytelenebb váltóbeállításnál...)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#130127) Hasaggymeg válasza jjeahh (#130123) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Egy-egy ilyen hozzászólásban fellelhető számokat mindig fenntartással kell kezelni.Míg itt én például a komolyabb mászásoknál az általában jellemző magasabb sebességi értékkel példálództam,hisz az ismeretlen terepen láthatatlan akadályok miatti esetleges esésről írtam éppen,addig ha esetleg a kevésbé lapos fejcsőszög előnyeiről lett volna szó,akkor természetesen az ilyenkor leglassúbb,még nyeregben tekerhető sebességgel érvelek,ahol már nehéz pl. egy chopper jellegű gép elejét manőverezni felfele.Ezek a számok nem a saját erőnlétemet hivatottak tudatni...ugyanakkor a szerénység dicséretes,és versenyen inkább állnék rajthoz a 3"-osfélbárrafújtterepgumikkal30km/hátlaggalcirkáló fórumtársakkal,mint azzal aki vagánykodás helyett kissé éppen alul pozicionálja magát és fejlődni vágyik. ;) ...aztán ki tudja,összejöhet egyszer még a nagy péhás közös tekerés is ahol szájkarate helyét átveheti az igazi f@szméregetés. ;]

(#130125) 6030D...muszáj lesz megsztrávásodjak,csak félő utána majd jön,hogy "hátszeled volt",vagy "a sztráva is csal",esetleg egy-egy jobb napomon,"biztos íbájkkal mentél". ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#130128) StLui válasza Hasaggymeg (#130127) üzenetére


StLui
veterán

" "biztos íbájkkal mentél". ;] "
SZeretnél mi, olyan dőket, hogy azt higgyék? ;]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#130129) Runner_fxr válasza jjeahh (#130107) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem ha ilyen vadulós bringád lenne, te is másképp állnál ehhez a kérdéshez, ezek a gépek kívánják az ugrásokat, nem úgy mint egy XC, aminek szabályosan fáj ha elugrassz vele. :) Ha korrektül akarsz lejönni komolyabb terepeken, akkor az ugrásokat is érdemes begyakorolni, márpedig erre jobb egy ilyen épített pálya. Nyilván jobb bringázni a teljesen természetes terepen, de nem árt néha technikai edzést tartani. :)

haarmaan: 44,5cm a nyeregvázcső hossz az M-es Neuron-on azzal szerintem semmi baj nincs. persze nyilván érdemes méregetni, belső lábhosszt is, mielőtt méretet választasz. 176 centivel az M egy jó választás.

[ Szerkesztve ]

(#130130) jjeahh válasza Hasaggymeg (#130127) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én nagyon remélem így 1000km távból is, hogy egyszer összejön :B :K . Nem is annyira a pénisznövelés miatt, mert tényleg gyengének gondolom magam, hanem mert szívesen bandáznék egy nagyot, kíváncsi vagyok ti milyen helyeken tekertek és jó lenne élőben is megismerni a topiklakókat... szal jó lenne egy rendes közös túra, mondjuk 80km/1700m, fölötte már kezdek rosszul lenni :DDD

6030D: Ez pont olyan mint nálunk Somlyó :))

Runner_fxr: Én úgy érzem annyira nem a bringa miatt gondolkozok így, általában az XC-vel sem csapatom mint állat egy lejtőn akkor sem, ha simán bírná. A pályák meg pont a mesterséges mivoltuk miatt nem jönnek be, de szerintem ez normális, én eleve nem magáért a bringázásért vettem montit, hanem azért, hogy eljussak olyan szebb helyekre a környéken, ahová gyalog már nem lehet, szal nálam a természet és vadon szeretete áll az első helyen, ez az alapja az egész montizásomnak, egy emberek által épített mesterséges pályából ez szinte teljesen hiányzik.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#130131) Hasaggymeg válasza StLui (#130128) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Amint kijárom a "Strava megbuherálása" gyorstalpalót,azonnal regisztrálok én is. ;]

(#130130) jjeahh...mi az idén is megyünk haza (itthonról haza,ami csakis az ilyen elszakadtaknak lehetséges mint mi is :DDD ),de mivel húgomat kerékpárra ültetni minden évben egy egyre nagyobb kihívás,meglehet ezúttal még kerékpárokat sem viszünk,és a kerékpározás otthonról-itthonról a csak itthonra szűkül...pedig ott aztán lenne ahol élvezkedni,és tőled sem lennén már olyan messze. :O

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#130132) 6030D válasza StLui (#130128) üzenetére


6030D
Ármester

Majd csinál magának saját szegmenseket olyan útvonalon, hogy Garmin legyen a talpán, ami végigvezet azon még egyszer valakit. Máris megvan a KOM. ;] Vannak ilyenek.

(#130131) Hasaggymeg:
1. lecke: rövid, meredekebb mászás utolsó 5-10 méterén hajítsd magad elé a telefonod, vagy az órád.
2. lecke: nagy hátszélben menj valami jó időt, de csak pár nappal később töltsd fel. A dátumot senki nem nézi, vagy nem fognak emlékezni, milyen idő volt akkor.
3. lecke: Csak egy szegmens miatt menj ki kocsival az adott helyre, ha jó irányból fúj a szél.
4. lecke:. Stéher, e-bike, robogó, kismotor...
Soroljam? :)

Menjünk haza vagy maradjunk itthon? :F

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#130133) t3tv3s


t3tv3s
tag

Sziasztok!
Úgy döntöttem invesztálok egy outi/gravel/cyclo gépre tavasszal és nyeregbe pattanok (kezdő outis lennék, nincsen tapasztalat).
Canyon Endurace AL 7 és Triban RC 520-as biciklik tetszettek. RC 520-as felé hajlottam, mert örök jótállás van a vázra idei 105-ös szettel, elfogadható árral párosítva. De..de megláttam a Merida Cyclo Cross 700 (2017) Ultegra felszereltséggel+ élettartam váz garanciával..Igaz, két gép között kb. 200k különbség, ami nem kevés. Megérné a felárát annak tudatában, hogy 2017-es kiadás? Idei 105 és a 2017-es ultegra között vannak érezhető különbségek? Sajnos nem találtam cikkeket az adott típusról csak 1-1 képet..

(#130134) StLui válasza 6030D (#130125) üzenetére


StLui
veterán

Most volt időm megnézni, itt kb 200-ból 86. vagyok úgy, hogy 200-300 métert kb tolni szoktam. (idén nagy vágyam, hogy kitekerjem, köszönhetően a spinracingnek, majd meglátjuk) Ebből is látszik, hogy itt már szinte mindegy tolod vagy tekered, mert legtöbben tekerve se gyorsabbak mint tolva.
a 16%-os emelkedőn ami 4 perc összesen, nincs 8km/h a tempó, és itt 10. Tomán Zoli, úgy tudom vele edzel, és egyszer beszélgettem vele, hosszú Slazkammergut-on szokott indulni. Szóval ki teker 10-zel kilométereken át 20-as emelkedőkön?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#130135) Runner_fxr válasza jjeahh (#130130) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nyilván mindenkinek más a fontos, nincs ezzel baj. Ezért is lehet kapni ennyiféle kerékpárt. :)

Ezek az épített pályák se annyira természet ellenesek azért, hiszen legtöbbször ezek is a természetben vannak. Nem egy betonból épített gördeszkapálya a város közepén.
Én úgy gondolom, hogy amíg nem próbálsz ki egyéb kategóriákat, addig nem tudhatod, hogy az neked mennyire jönne be.
Egy Trail mtb sokkal inkább mtb mint egy XC, ez a véleményem. Az XC a skála egyik szélsősége, míg a Trail igazi mindenes. Tehát ha a valódi szabadságot, az igazi kalandos mtb élményt keresem, akkor egy modern Trail mtb nyergében ezt sokkal inkább megkapom! Tehát itt meg is dől az elméleted. :) Amikor a 90-es évek elején elkezdtem az erdőket kerékpárral járni, már akkor azt kerestem, amikor a gép nem korlátoz semmiben. Akkor ez a sima, merev vázas, merev villás, esetleg pár centi rugóutas villával szerelt mtb-ot jelentette, ma meg kb egy 130-150mm rugóutas fully-t, dropper-el.

[ Szerkesztve ]

(#130136) StLui válasza Runner_fxr (#130135) üzenetére


StLui
veterán

Pont néztem egy 95 körüli retro "DH"-t mutató mtb versenyt, akkor voltam 25-30 éves, így kiderült számomra, hogy nem is baj, hogy akkor nem érdeklődtem ilyen irányban, az valami nagyon brutális, vicces, meg inden volt így visszatekintve. DH verseny egy vízmosásos két nyomvonalas terepet jelentett, és már ott hatalmas eséseket, köszönhetően a magas üléspoziciónak, meg hasonlóknak.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#130137) 6030D válasza StLui (#130134) üzenetére


6030D
Ármester

Kicsit összetettebb a dolog: ha megnézed a dátumokat, a zöme 2016-2017/eleje, utána voltak olyan viharok, hogy fák dőltek be. Amit érdekes módon nem szednek ki, pedig lejjebb igen. Nem voltam mostanában, de ha ott van a fa, nem fogod tudni kitekerni, mert 40 cm-t kell emelni. Ha tiszta mászást akarsz, akkor menj el jobb oldalon a törmelékes úton, ha mákod van, tudod úgy tenni a kereket, hogy nem forog ki.
Nekem ez a tapasztalatom, hogy tekerve mindig gyorsabb, mint sétálva. Bárhol (verseny, túra) ha tekerem, megyek el a tolók mellett, ha tolom, akkor mennek el mellettem. Kivéve, ha bele lehet kocogni, de az max pár méter.
A legjobb idő 4:16, az első 9 helyezett 5 perc alatti (+17 %), a következő 20 ember 5-6 perc között (+40 %), a következő 35 ember 6-7 perc között (+65 %). Elég rövid a szegmens, azért ezek nagy különbségek ám.
Ha kitekered Királyréttől a Csóványosig úgy, hogy csak a fánál szállsz le, az is szép teljesítmény. :K

Nem edzünk együtt TZolival, ő csak magának nyomja, állandóan max gázon, ő ebben hisz, mellé erős is, mint a barom. Néha szoktunk együtt tekerni, most ősszel meg télen mentem vele többször (piros Lector). Salz A-n már volt (1 v 2x), idén azt hiszem a B-re megy (második alkalommal).

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#130138) StLui válasza 6030D (#130137) üzenetére


StLui
veterán

Fánál leszállok persze, amúgy igen Királyrétről lenne a terv, de egyben még nem hiszem, hogy menni fog, megálltunk eddig is 1-2 helyen is Királyrétről a szegmens elejéig egymást bevárni.
Ezt a szegmenst örülnék ha Királyrétről feltekerés után kis pihenővel ki tudnám tekerni (fán átemelve).

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#130139) sebgutkopf válasza jjeahh (#130107) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Megvan annak az íve, hogy kit merre felé visz az érdeklődése az évek során. Nyilván nem vagyunk egyformák. Aktívan kb 9 éve montizom és nagyon sokáig xc jelleggel tekertem, jártam az általad is említett ösvényeket, sokszor kerestem új útvonalakat. Ahogy fejlődött a tudásom egyre bátrabban eresztettem a lejtőket, egyre jobban élveztem, amiből jött az első fully-m, ami még szintén xc gép, de már az egy fantasztikus plusz élményt adott. Ekkor kezdődött, hogy egyre jobban elvártam a mászás utáni "jutalmat". Sokszor viszont a jutalom ízét csökkenteni kezdték olyan faktorok, mint turisták, kutyasétáltatók, út teljes szélességét elfoglaló a világon másról tudomást venni nem hajlandó emberek, amihez egyre kevesebb kedvem van. Plusz ott van a kiszámíthatatlan, vagy nem látható tereptárgyak, amire 50+ km/h-val rámenve veszélyes lehet. Így a nettó öröm arányának fokozása érdekében egyre jobban a már eleve bringás fícsörökkel ellátott nyomvonalak felé fordultam és most már ehhez való bringát is vettem.
Idővel biztosan bike parkokba is menni fogok, ahol nem kell attól tartani, hogy a kerék felveri a számba a kutyaszart (itthoni kiránduló kultúra).

Ebben a postban írtam le mekkora csalódás volt a múlt hétvégi tekerésem.
Lassan csak ott lehet bringázni, ami teljesen jelöletlen és akár spontán kialakult út és szépen lassan a bringások a maguk igényeire formálnak. Legalábbis a budai hegyekben ez a realitás.

Ettől még értékelem mindegyik műfajt, most épp ez érdekel, ennyi :)

(#130140) sebgutkopf válasza haarmaan (#130115) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Üdv a klubban, jó válogatást a gépek között! Nálam is volt sok nézelődés a vásárlás előtt. Nálam a Stumpjumper ott esett ki, hogy jóval drágább mint a Canyon, de cserébe még a felszereltsége is gyengébb és a geometriája is visszafogottabb.

Persze csak a saját szemszögemből tudom véleményezni. A likelt specin az NX hajtás van, ami jóval nehezebb súlyra és a legkisebb fogaskerék hátul 11 (míg a GX-nél 10). A kettő között váltás nincs mert a GX, X01, XX1 azok XD hub-osak, addig az NX az standard Shimano hub-ra megy fel, tehát hátul sose lesz azon a keréken 10-es fog, ha később fejlesztenél. Ugyan 1 fog különbség, de az valójában 10% és érezhető. Illetve egy kevésbé intenzív terhelésre kitalált fox 34 van benne a canyonokban lévő pike és fox 36-okkal szemben.

A Spectral 7 és 6 között elég sokat vacilláltam, itt azt hiszem az árkülönbség már nem akkora, hogy akinek az egyik belefér, akkor a másiktól se fog feltétlen csődbe menni. A különbség úgy tűnik, hogy a 7-en karbon az első háromszög (a hátsó szintén alu), ami miatt 120g-ot spórolnak a vázon. Ez nekem nem tűnt nagy súlyelőnynek. Illetve más a felfüggesztés. A CF 7.0 az RS Pike és RS super deluxe. Az AL6.0-ban viszont elől fox 36-van (amiből van 180mm-es is), ami már enduro villa, míg a pike az trail kategória (a 160mm már a teteje). A fox 36-nak a megfelelője inkább az RS lyric. A hátsó felfüggesztésnél ilyen határozott véleményem nincsen.
Egyébként fox felfüggesztésem még korábban nem volt, így ezek miatt inkább a 400g-al nehezebb AL6.0-át választottam. A CF 8.0 az shimano 2x11, tehát a szorzó miatt kiesett, a 9.0 pedig már tényleg drága.

A 2017-es modellek még más gemetriával készültek, azok inkább am/trail jellegűek voltak meredekebb fejcsőszöggel, míg 2018-tól az új vázzal (máshogy csatlakozik a hátsó felfüggesztés is) már modernebb és enduro orientáltabb laposabb fejcsőszöges fun bike lett belőlük. Ez sajnos a súlyon is látszik.
Most azt mondom nagyon jó bringa, valószínű nem véletlen ez az egyik best seller-jük.

Szóval jó nézelődést és agyalást!

A Neuronod nagyon tetszik, az a váz forma iszonyat vagány. Tekerhetőségre biztosan jobb mint akár a stumpjumper akár a spectral-ok és azért elég sokat elbír. Kérdés milyen felhasználás felé mész mostanában. Nekem úgy tűnik, hogy a Canyon méret ajánlása elég jó, nem véletlen ajánlják a magasságodhoz a 29" és M-es vázat, attól ne félj. Ha viszont ugri-bugrizni akarsz, akkor értem, hogy miért tartasz a 29"-tól és miért nézelődsz a Spectral - Stumpjumper vonalon.

(#130141) sebgutkopf válasza Runner_fxr (#130116) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Igen black 7. A pálya hivatalos neve meg a Bro'hill freeride park a Testvér hegyen. :) Nagyon jó munkát végeztek a srácok, vannak más nyomvonalak jó döntött kanyarokkal, pumptrack, meg olyan épített ugrók, amiket inkább csak tisztes távolból nézek.

(#130142) sebgutkopf válasza haarmaan (#130119) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ugyanettől féltem a Spectral-nál én is, hogy nekem 173cm-hez milyen az M-es méret. Aztán kiderült, hogy olyan emberek panaszkodtak, akik az ajánlás ellenére oversize bringát vettek mint 183cm-hez XL, mert "szeretik" a hosszú vázakat.

(#130143) Hasaggymeg válasza StLui (#130138) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Itt arról a valami fűrésszel (fejszével?) már megvágott cserefáról beszéltek,ami keresztben fexik a gyalogösvényen?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#130144) StLui válasza Hasaggymeg (#130143) üzenetére


StLui
veterán

Igen, én próbáltam áttekerni rajta, megakadt a lánckerék, és megpörgettem kicsit :D

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#130145) Toobee válasza haarmaan (#130115) üzenetére


Toobee
veterán

Én is ezen szörnyülködtem a napokban. Ha minden igaz, az én Specim meg ilyen 12,5 kg körül van. De pl az új boost-os Pike már nehezebb 200 grammal, mint az enyém, meg a váz, meg a nem tudom én meg mi, meg a 12es rendszer és sajnos össze is jön az az 1-1,5 kg :(

https://barbieripnk.hu/

(#130146) 6030D válasza Hasaggymeg (#130143) üzenetére


6030D
Ármester

Valami magasabb, sem felfelé, sem lefelé nem tudsz átmenni rajta, mert mindenképp fennakadsz.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#130147) StLui válasza 6030D (#130146) üzenetére


StLui
veterán

De az az, megpróbálták már fűrészelni

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#130148) sebgutkopf válasza Hasaggymeg (#130120) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Túl vagyok már szintén a 40-en, a korod önmagában ne tartson vissza a keményebb dolgoktól, ha tényleg vágysz rá. Ha nincs alkalmas hely rá, az már valóban eléggé megnehezíti az ugrálást.

(#130149) trialboj válasza Runner_fxr (#130135) üzenetére


trialboj
őstag

Én még nem voltam komoly épített pályán, lehet pont ezért vonz, sok videóban látom, tiszta az egész, nem fosol hogy beakad a kerék valami láthatatlan lyukba. Mivel xc gépem van kicsi az esélye, hogy bringa parkba menjek, bérleni is csak elméletben jó ötlet, ha nincs szerencséd csak azt kapod ami már senkinek sem kellett, és nem lesz jó móka a tekerés.

Viszont előző állításodat olyan módon cáfolnám, hogy az xc géppel is el lehet szórakozni finomabb ugratókon, csak kell hátulra egy tag :) merev géppel csak a nagyok mernek ugrándozni, de egy fully, egész kényelmes tud lenne ha nem tolod túl.
Illetve az xc azért csak nem egy szélsőség, a világbajnokságokon is olyan pályák vannak ahol már igazán tökösnek kell lenni, és van aki hardtaillel megy. Persze egy 150 es rugóút sokkal kényelmesebb, extra bátorságot is ad, és fel tudsz vele mászni a hegyre, de aki nem autóval megy odáig azoknak nem opció sem ez sem a + gumi.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#130150) haarmaan válasza sebgutkopf (#130140) üzenetére


haarmaan
tag

Kösz a segítséget.
Igy 50 évesen már nekem elsősorban a biztonság a fő szempont. Felfelé nem nagyon izgat hogy a 29-es kerék könnyebben átgurul mindenen, meg hogy mennyivel haladósabb és könnyebben tekerhető egy XC bringa. És nem is az ugrálás a fő szempont.

Viszont lefelé sokkal biztonságosabbnak érzek egy nagyobb tengelytávú laposabb fejcsőszögű 27.5-esszélesebb gumijú kerékpárt, aminek pár centivel lejjebb van a középcsapágya is.

A szélesebb gumi méret miatt került képbe a Stumpjumper. Télre felrakok rá egy 3”-os gumit és megvan a Fat Bike-om is. De valószínűleg a Spectral CF 7.0 fogom választani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.