Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dilajoska1


dilajoska1
őstag

Sajnos ez a fókuszvesztés nálam is előfordul 60fps-n sötétebb helyeken, beltéren . Olvastam hogy a PD autofokusz nem igazán szereti ezeket a nagyfelbobtású, nagyobb szenzoros kamerákat. Nem tudom ebből mennyi az igaz.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#2) MC Pite


MC Pite
veterán

A 12X-emet egy erős ajánlatnak éreztem, de ennél (főleg ebben a méretben) ezt nem nagyon látom.

Általánosságban a tesztekhez, P6/P7 szériához: 'Kár, hogy az 5G-vel hadilábon álló Pixel 6a nem szól bele a csatába,' - igaz, nincs itthon a yetelnél/vodánál gyárilag VoLTE/5G támogatás bár rootolva működik, de a Telekomosoknak már elvileg van!
Tudom, fél mondattal többet kell írni, és ez még mindig részleges - de várható hogy ahogy a Telekom esetén aktiválták, a jövőre esedékes 3G beszántás végén a maradék két szolgáltatónál is bekapcsolja a Google - hisz azért működik, mert ezen már dolgoztak egy ideje. Mi meg segítünk nekik addig is bétateszterkedni a Y/V hálózatán :DDD

Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#3) klaya86


klaya86
senior tag

POCO F2 PRO óta várom, hogy végre legyen valami kiegyensúlyozott, ár érték arányban oké cucc a Xiaomitól, de nem akar ez nekik összejönni, vagy nem is céljuk már, nem tudom. A poco f4 kamerában még mindig gyengébb,mint az f2 pro, cserébe hardveres ugyanaz, mint a 3 évvel ezelőtt modell (ami sajnos pozitív az újabb generációs akkuzabáló procik miatt) . A 12es széria merül, mint a Titanic + ívelt kijelző, erre jön ez a 12t, ami főkamerában oké, de megint ott vagyunk, hogy 250 ezer forint és 8+2 semmire nem jó kamerákat kapunk. Cserébe a videó stabilizálás is elég ratyi. Üzemidő is már csak átlagos, pedig korábban nálam ez volt az egyik ütőkártyája a Xiaominak. Imádtam, hogy masszív használat mellett is birta a poco az egész napos nyúzást, 8 órás kijelző időkkel. Sajnos tucat telefon, semmi kiemelkedő.

(#4) #03212800 válasza klaya86 (#3) üzenetére


#03212800
törölt tag

Szerintem azt a kiegyensúlyozott, jó ár/érték arányú Xiaomit várhatod. Ha nem lenne egy telefonnak minimum 5 variánsa és amúgy is ekkora (kusza) választékuk, talán képesek lennének rá. Így marad az, hogy egyikben ez a jó/rossz, a másikban meg az. A mennyiség a minőség rovására meggy náluk.

[ Szerkesztve ]

(#5) janeszgol


janeszgol
félisten

Szerintem jó telefon. A hardver picit erősebb, mint az SD888. Kamera jó (a 108 mpx a széleken nem), gondolom még javítanak rajta. A kijelző szép.
Nem rossz telcsi.

[ Szerkesztve ]

(#6) gretzky77 válasza MC Pite (#2) üzenetére


gretzky77
veterán

Telekom esetén is csak Volte van 5G nincs csak root esetén!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Apple Watch Ultra 2 & Fiio FF3 & fiio ka3

(#7) MC Pite válasza gretzky77 (#6) üzenetére


MC Pite
veterán

Ah, értem. Ezt vidékiként nem nagyon tudjuk letesztelni :DDD

Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#8) beyruth82


beyruth82
veterán

Szerintem a telefon önmagában jó, de mivel ez a 11T útódja így ahhoz is kell mérni. Előrelépés az erősebb hardver és a papíron jobb kamera valamint a 120W töltés. Árban viszont ott indít ahol tavaly a 11T Pro. Ha ahhoz mérem, hogy a 11T-t mstoreban idén 130 ezerért vettem, akkor ez brutálisan drága mert egetrengető előrelépés nem történt és az euro árfolyam nyáron se volt jobb mégis 120 ezerrel drágább mint az elődje pár hónapja.

(#9) Nuada herceg


Nuada herceg
őstag

Ennél a telefonnál nem lehet megnézni az akkumulátornál a kijelző időt?
Ott nem találom sehol, csak külön a digitális jólét menüpont alatt. De az meg minden nap nullázódik, így nem látom összesítetten.
Meg a 12T pro tesztjénél írták, hogy van beállítás a DRM megjelenítés módra. Én ezt sem találom itt sehol. Csak a pro privilégiuma lenne? :R

Értem a csíziót.

(#10) MC Pite válasza Nuada herceg (#9) üzenetére


MC Pite
veterán

Accubattery appot ajánlom.

Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#11) Nuada herceg válasza MC Pite (#10) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Értem. Köszi az infót! :R
Csak azért kicsit gáz szerintem, hogy külső appot kell telepíteni emiatt.

Értem a csíziót.

(#12) supershape


supershape
csendes tag

Most akkor mekkora a kijelző felbontása? A táblázatban 1080 x 2400, a szövegben 1220 x 2712 pixel. A teszt kicsit elnagyolt volt, arra sem kaptunk választ, hogy a 12T Pro-hoz képest jobban megéri-e az árát, vagy sem. Sőt az árát sem hasonlítanám egy majdnem egy éve megjelent készülékéhez (S 21 FE).

(#13) Nuada herceg válasza supershape (#12) üzenetére


Nuada herceg
őstag

A kijelző felbomlása az utóbbi, amit írtál.
Egyébként szerintem is olyan felületes volt a teszt. Érződik, hogy nem volt kedve a tesztelőnek ehhez az egészhez, mivel már ez a századik xiaomi telefon ebben az évben, vagy az elmúlt pár évben.
Csak akkor kár volt belekezdeni.

Értem a csíziót.

(#14) Vartanus válasza beyruth82 (#8) üzenetére


Vartanus
őstag

Ebből kb. a jobb hardver és a 120W töltés ami igazi előrelépés szvsz. a 11T-hez képest. Illetve azért a kijelző is fejlődött akkor a 2400x1080-ról.
A főkamera a 11T-ben is látható Samu ISOCELL, amihez csaptak végre optikai stabit, de a teszt szerint nem sokat ér/nyújt. A 8mpx széles kamera maradt, arra jó ha világosban nagyon kell tudsz széles látószögben fotózni, csak ne nézd nagyobb/jobb kijelzőn/nagyítva mint a teló natív 1080P+ felbontása 6,67"-en. A 11T-ben egész jól használható, sokszor igen szép részletes makróképet adó 5mpx-es af-os telemakró kamerát lecserélték egy tényleg nulla értelmű hitvány 2mpx-es fixfókuszos példányra. Nekem összeségében így a 12T kamera részlege visszalépés a 11T-hez képest.
Ami még számomra érdekes, az hogy a 11T elől GG aktuális csúcs Victus üvegét hátul a GG 6-ot viselte a 12T viszalépett elől GG 5-re hátul pedig nem tudni.
A 11T-t én kb. 2-2,5 hónappal a megjelenés után vettem akciósan 150K-ért a Telekomnál a 8/256-os verzióban, a listaára ekkor 205K volt. Te azért fél évvel később vetted eléggé akciósan a 11T-det. Valószínű fél év után a 12T sem 250-ért megy majd. De akkor is brutális az ára, és ez még csak a 8/128-as verzió. :( Summa summarum a 11T többet adott és mutatott szerintem megjelenésekor mint a 12T, mert ott volt érezhető fejlődés sok téren a 10T-hez képest.

[ Szerkesztve ]

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#15) beyruth82 válasza Vartanus (#14) üzenetére


beyruth82
veterán

Igen ugyan ezt gondolom.Én amúgy a 8/128-as 11T-t vettem 130-ért. 250-ért az általad leírtak fényében semmiképp se éri meg a 12T a 8/128-as meg főleg nem.

(#16) Bferibörs


Bferibörs
addikt

Hát, Huawei P30p- ról váltottam erre,röviden ez egy gagyi telefon a P30p-hez képest 🤔 ( ami 3 éves!!)
A macro kamerája gagyi,kár volt egyáltalán bele tenni. Mozgó alakot nem lehet fényképezni vele,sötét mód felejtős.
Mindössze áthidalásnak vettem,amíg nem jelenik meg valami elfogadható telefon,nem arany árban.

Kérdés akinek van ilyen telója:

Kontaktot gyorshívásra nem lehet kitenni képernyőre valahogy (egy számmal)?
Mobilnetet nem lehet beállítani,korlát,kezdés napja,teljes net fogyasztás napi/ heti/havi felbontásban?

Soha nem volt xiaomi telefonom,szokni kell.😁

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Pro,Galaxy S23 ultra, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#17) hankock válasza Bferibörs (#16) üzenetére


hankock
tag

Nem ilyen, de Xiaomi telefonom van.

Kontaktot gyorshívásra nem lehet kitenni képernyőre valahogy (egy számmal)?
Névjegyek>névjegy kiválasztás>három pötty a jobb felső sarokban>Hozzáadás a kezdőképernyőhöz

Mobilnetet nem lehet beállítani,korlát,kezdés napja,teljes net fogyasztás napi/ heti/havi felbontásban?
v1: Biztonság>Adathasználat>Az adatforgalom beállítása
v2: Biztonság>Adathasználat>fogaskerék a jobb felső sarokban>Felhasznált adatforgalom bevitele

Adatforgalom
Biztonság>Adathasználat>Adatforgalmi statisztikák

(#18) Bferibörs válasza hankock (#17) üzenetére


Bferibörs
addikt

:R
"Névjegyek>névjegy kiválasztás>három pötty a jobb felső sarokban>Hozzáadás a kezdőképernyőhöz"
Igen ezt tudom,sajnos nem azonnali hívásra teszi ki,ha rákattintok,csak a lehetőségek nyílnak meg,nem azonnal hívja a kiválasztott számot,kattintásra.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Pro,Galaxy S23 ultra, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#19) smidipeti1 válasza gretzky77 (#6) üzenetére


smidipeti1
tag

Telekomos MI11 van nekem nem rootolt és van 5G elérhetőség

[ Szerkesztve ]

(#20) beyruth82 válasza smidipeti1 (#19) üzenetére


beyruth82
veterán

Minden szolgáltatónál van Vodafone-nal is.Budapest szinte teljes területén van lefedettség ráadásul, de szerintem már a nagyobb vidéki városokban is.

[ Szerkesztve ]

(#21) gretzky77 válasza smidipeti1 (#19) üzenetére


gretzky77
veterán

Köszi ezzel teljes mértékben tisztában vagyok! De amelyik hsz -re reagáltam, abban a Pixel volt említve, ahhoz fűztem hozzá, hogy Pixel esetén root nélkül nálunk nincs 5G! :R

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Apple Watch Ultra 2 & Fiio FF3 & fiio ka3

(#22) Cannabis7


Cannabis7
senior tag

Mire erdemes még manapság infrat hasznalni?

(#23) dilajoska1 válasza Cannabis7 (#22) üzenetére


dilajoska1
őstag

Szinte bármihez ami használ távirányítót.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#24) Bferibörs válasza dilajoska1 (#23) üzenetére


Bferibörs
addikt

Meg amit kezel.🤔😁

Pixel 8 Pro,Galaxy S23 ultra, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#25) dilajoska1 válasza Bferibörs (#24) üzenetére


dilajoska1
őstag

Nekem eddig mindent kezel szerencsére 😁!

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#26) hankock


hankock
tag

Saját példa...
Egy évben többször járok szállodában és nagyon jó, hogy nem kell a tv távirányítót megfogni.
Munkahelyen (oktatáson) sokszor eltüntetik a projektor távirányítóját, telefon elő és már kész is.
Kollégával veszekedés nyáron a klímán (21°C-re állítja, én meg fázok) én a telefonnal átteszem 25°C-ra és a hülye megnyugszik, hogy nála 21-et mutat. :DD
Olyan is volt már, hogy a főnök prezentációja közben kikapcsoltam a projektort, mondtam neki, biztosan túlmelegszik.:))
Ezen kívül anyósnál a Samsung TV, Telekom beltéri simán megy.
De otthon LG TV, Toshiba klíma, RGB led vezérlése is megy (ehhez külön program kell)
Stb.
Nekem az infra alap egy telefonnál.

[ Szerkesztve ]

(#27) Bferibörs válasza dilajoska1 (#25) üzenetére


Bferibörs
addikt

Nekem sem a Samsung TV,sem a TV box nem megy sajna.

Pixel 8 Pro,Galaxy S23 ultra, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#28) Nuada herceg


Nuada herceg
őstag

Na meg is jött a novemberi biztonsági frissítés a rendszerhez. :K

Értem a csíziót.

(#29) Songoman válasza Bferibörs (#27) üzenetére


Songoman
aktív tag

Zaza Remote apk. + veszel egy usb IrDA vevőt:

Azzal bármely távirányítót meg tudsz taníttatni a telefonnal.

(#30) Bferibörs válasza Songoman (#29) üzenetére


Bferibörs
addikt

Köszi,ennyit nem ér meg,csak kipróbáltam műxik e,hát nem.

Pixel 8 Pro,Galaxy S23 ultra, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#31) Bferibörs válasza beyruth82 (#15) üzenetére


Bferibörs
addikt

Sajnos így utólag,egyetértek. :W

Pixel 8 Pro,Galaxy S23 ultra, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#32) Bferibörs válasza Nuada herceg (#28) üzenetére


Bferibörs
addikt

Hát javíthatnák az akadozást,meg a kamerát. :O :W

Pixel 8 Pro,Galaxy S23 ultra, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#33) Nuada herceg válasza Bferibörs (#32) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Nálad mi akadozik? Mert én nem figyeltem fel ilyesmire. Aztán lehet nálam is, csak nem látom, vagy passz. :D
A kamerával a gond?

Értem a csíziót.

(#34) Dr.Én válasza Nuada herceg (#33) üzenetére


Dr.Én
veterán

Ennyire rossz eme telefon?

Honor 20 telót gondolkodom le cserélni 12T-re. Telekomnál 12X nincs sajnos. :U

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#35) Bferibörs válasza Nuada herceg (#33) üzenetére


Bferibörs
addikt

Pld. a feloldás,sim jelszót van,hogy nem érti, minta feloldás akadozik,elég sok idő után érzékelu- ezek bekapcsolás,újraindítás után jelentkeznek. Úgy viselkedik egy ideig,mintamikor kifagy a képernyő.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Pro,Galaxy S23 ultra, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#36) supershape válasza Bferibörs (#35) üzenetére


supershape
csendes tag

2 hónapja használom, semmi ilyet nem tapasztaltam. Eddig hibátlan. :)

(#37) beyruth82 válasza Dr.Én (#34) üzenetére


beyruth82
veterán

Egyáltalán nem rossz csak nem éri meg az árát, főleg ha az elődjéhez képest hasonlítjuk ár/érték arányban :)

(#38) Dr.Én válasza beyruth82 (#37) üzenetére


Dr.Én
veterán

Így már értem. Eddig Xiaomi telefonom nem volt. Sajnos a mostani Honor már nem ugyan olyan mint a honor 20 idején. Legalább is ahogy lehet olvasni róla. Ezért is van tervben váltás másik márkára.

WOT: kissio

(#39) beyruth82 válasza Dr.Én (#38) üzenetére


beyruth82
veterán

Szerintem akkor már jobb vétel egy Xiaomi 11T Pro amit 180 ezerért meg lehet venni hivatalos forrásból. Ugyan ennyi egy Samsung A53 5g és az jóval gyengébb teló. Ha így nézzük még mindig jobb xiaomit kapsz ugyan abban az árban mint egy samsungot de sajnos már rég nem a best buy ajánlatok közé tartoznak a xiaomi készülékek. Drágulnak mint anno a huaweik csak a huawei k+f-be fektetett egy csomó pénzt és pár dologban úttörők is voltak. A xiaomi telefonjai, ahogy a teszt címben ís írva van egytucat. Nem kiemelkedőek már semmiben még az árazásban sem.

(#40) Nuada herceg válasza Dr.Én (#34) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Nem hiszem. Pont azért kérdeztem, mert én semmi rosszat nem tapasztaltam.
Egy OnePlus 8T-t cseréltem le erre. És az sem volt lassú, nem is laggolt. De ez még gyorsabbnak tűnik.

Értem a csíziót.

(#41) Dr.Én válasza Nuada herceg (#40) üzenetére


Dr.Én
veterán

Legkésőbb jövő héten többet tudok mondani róla. :R :R :R

WOT: kissio

(#42) Rhino82


Rhino82
tag

Sziaszttok!
Mi a tapasztalatotok ezzel a telóval? Ennél is vannak akadások és bug-ok?
Ha már 200+-ért veszek telefont nekem elvárás, hogy legalább ne legyen bugos. :)
Tényleg tapasztalhatóak a miui hátrányai a felsőbb szegmensben is?

(#43) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok

A hangok es rezgések beálításnál van lehetőség megadni előre, mikor aktiválódjon. Viszont hogy lehet több szabályt is megadni? Ha pl en szeretnem hogy minden szerdan 10 es 12 kozott, es minden penteken 16-17-ig esetleg minden nap 22-6-ig?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#44) Viktor0610 válasza Bandus99 (#43) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha a Ne zavarjon módra gondolsz, annak finomhangolására nincs mód. Csak a napokat adhatod meg, mikor aktiválódjon.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#45) Bandus99 válasza Viktor0610 (#44) üzenetére


Bandus99
őstag

igen arra gondoltam, csak kimaradt a lenyeg :)
Akkor kell keresnem valami programot amivel a némítást tudom időzíteni.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#46) Bzs77 válasza Viktor0610 (#44) üzenetére


Bzs77
tag

Android 11 után kivették?

Xiaomi 11t. 20 deka telefonért nem adok több százezret.

(#47) supershape válasza Bzs77 (#46) üzenetére


supershape
csendes tag

Nem vették ki, csak a kérdés nem az automatikus bekapcsolásra vonatkozott, hanem a "Ne zavarjon" üzemmódra.

(#48) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali!

Ma megérkezett a Xiaomi 12T telefon. Én eddig teljesen meg vagyok vele elégedve. persze még sok apróságot nem néztem meg rajta.
Normális oldalra nyiló bőr, műbőr tokot merre lehet be szerezni. Itthon nem találok. (Esetleg valaki tud rendelni nekem ? ):R :R

WOT: kissio

(#49) Bzs77 válasza supershape (#47) üzenetére


Bzs77
tag

Igen a Ne zavarjanak üzemmód időzítésére. Kipróbáltam,azt lehet vele ki-be kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11t. 20 deka telefonért nem adok több százezret.

(#50) Bandus99 válasza Bzs77 (#49) üzenetére


Bandus99
őstag

Igen ez az, a kérdés arra vonatkozott, hogy az általad beállított időpont mellett szeretnél egy másik időpontot is, pl minden szerdán 9 és 11 között akkor azt hogy lehetne megoldani?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.