Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86301) Tothgera30 válasza 6030D (#86254) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ez a Unit nagyon állat, hasonlót régóta akarok.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#86302) 6030D válasza Pttypang (#86297) üzenetére


6030D
Ármester

Tavaly ilyenkor ez is nagy vízmosásos volt, aztán letúrták egyenesre. Most kb jó, de vannak érdekes részek. A bal oldali szürke sávra meg egy nő a múltkor a kilátónál azt mondta, bob pálya. Mehetne rajta egy kört. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#86303) Hasaggymeg válasza 6030D (#86302) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Először akkor jöttem le ott,mikor a dózeres éppen aludt az árnyékban.Olyan puha volt,hogy sülyedtem el a Tour Ride 1,75-ös gumikkal.Harmadjára már sikerült esés nélkül is. :U ...réjszkinggel még nem voltam ott,újabban a fóti szeméttelep mellett nyomom egy motokrossz pályán a kis erdőben,de lassan leszakít rólam minden ruhát a rengeteg tüskés bokor. :O ...persze 400000 Pascalon pattogva mint egy félnótás. ;]

shiTmano...tudják ezek is hova kell dörgölőzni,mi? Még megvesznek egy focicsapatot is,aztán bekerülnek a nemzeti onlány kerékpárbóthálózatba. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#86304) Hasaggymeg válasza SidCorky (#86291) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ide kellett volna gyere a dunakeszi üzletükbe,mert itt akkora a hely,hogy ha itt próbálod biztos XL-est veszel. :DDD ...viccet félretéve,ha neked jó akkor a többi nem számít.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#86305) SidCorky válasza Hasaggymeg (#86304) üzenetére


SidCorky
senior tag

Aztán meg flippereztem volna a mamik között élesben :D

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#86306) Runner_fxr válasza Hasaggymeg (#86280) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Igen, visszamentem a régi melóhelyemre. :)

(#86307) Hasaggymeg válasza Runner_fxr (#86306) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A mostani (képzett) munkaerő hiányában nem csoda ha visszavártak.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#86308) zack válasza SidCorky (#86294) üzenetére


zack
nagyúr

Waterproof 5.5 inch Universal Bicycle Motorcycle Handlebar Phone Mount Holder Case For Samsung Note /bike cases for iphone 5 6 7

(#86288) ShiTmano

:DDD :C

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#86309) Runner_fxr válasza Hasaggymeg (#86307) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Volt kb 3 hely ahova mehettem volna, de anyagilag ez érte meg a legjobban.

(#86310) c4bB


c4bB
csendes tag

tapasztalatokra lennék kiváncsi,első teló ügyben.
100mm rugóút kellene,főleg a beépítési magasság miatt,mert alattam a levegős magura és a suntour xcr is 50mm-t mozog max.
ami viszont fontos,hogy a lehető legpuhább,legjobban meginduló típust keresek,olyat,ami a jellemző használati körülmények között a legkényelmesebb.
rossz aszfalt,köves,kavicsos út,földút,erdei utak.
nem baj ha régebbi modell,használtat vennék.
a suntour xcr egyébként tökéletes lenne,pedig sima rugós alap teló,de ha van jobb,akkor váltanék.

[ Szerkesztve ]

(#86311) Hasaggymeg válasza c4bB (#86310) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Fontos,hogy mekkora a keret.Ha vajpuhát akarsz akkor levegős kell neked,azt beállíthatod tetszés szerint.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#86312) c4bB válasza Hasaggymeg (#86311) üzenetére


c4bB
csendes tag

30k egy új xcr,egy sokkal kényelmesebb használtért akár még 40et is adnék.
a levegősben egyelőre csalódtam,igaz 20 éves technika,de dual air és fele olyan nehéz mint a suntour,ugyanazon az útvonalon szinte pontosan ugyanakkora utat mozog ki,mégis sokkal rosszabb érzés menet közben.
egy nagyságrenddel nehezebben indul meg,amit az xcr teljesen kivasal a nyamvadt acélrugójával,az a magurával kínszenvedés,folyamatosan üti a csuklóm.

(#86313) geotigris9


geotigris9
tag

Meg lett újítva a készlet:
A régi és az új. (Ez két link.)
Az érdekes a cinke szerint olasz gyártmányú az a kis olaj ami a készletben van, kíváncsi vagyok milyen minőségű lehet.

Befigyelt egy kulacs is ami jó, hogy ki lehet venni a szigetelést is meg a belső kulacstartályt, így lehet használni normál kulacsként és így szerintem 750 ml lehet már a térfogata. A belső az 0.5 L -s. az írás szerint. Viszont nem látok gumitömítést a kupakban szóval nem biztos, hogy nem szivárogna fejjel lefelé vagy csurig rakva. És a könnyen törő porvédő cupák védő van hozzá. (fix helyen a fix zsanér megoldású) Az érdekes, hogy a 3 év gari jár hozzá azért. :D

(#86301) Tothgera30 Fene azt a jó ízlésedet. ;)

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#86314) smkb


smkb
őstag

Csak, hogy én is elújságolhassak valamit. Mióta fent vannak a 622x47-es (3 baron használva) 2017-es mintázatú Smart Sam belépő 29 es montigumik, azóta vele "gravelezem" a Hármashatár hegy legcombosabb terep szakaszait is meg a Pilist, amiket eddig a montijaimmal :) A szipiszupi Merida BigSeven Lite 1500-ammal még ki sem mentem idén, csak az alábbi brit paripával. A vérmontisok mindig furán néznek, hogy eltévedt ez ez a szerencsétlen az outijával :)


(#86315) J.Pinkman válasza geotigris9 (#86313) üzenetére


J.Pinkman
tag

Miután elmostad Brigéciollal, leöblíted a láncot, vagy csak megtörlöd illetve hagyod megszáradni?

(#86316) 6030D válasza smkb (#86314) üzenetére


6030D
Ármester

Az 1,75-ös gumi legyen inkább cx, és máris helyre kerül minden. :)
Jól néz ki, jó cucc lehet. Milyen váz ez egyébként.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#86317) Hasaggymeg válasza smkb (#86314) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Már csak egy jó teló kell bele és te is vérmontis leszel. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#86318) smkb válasza 6030D (#86316) üzenetére


smkb
őstag

29x2.0 ig birja a felni es villak amugy, csak az elso atdobo karja okozhat problemat 2.0-nal, ha nagytanyerra akarod rakni elol. Teljesen gyari Charge Plug 4 a bringa, csak a gumik vannak cserelve. A gyariak sem keskenyek, 700x42C Maxxis Roamerek.

(#86319) zack válasza J.Pinkman (#86315) üzenetére


zack
nagyúr

Brigéciolt le kell mosni folyóvíz alatt.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#86320) kmarci25


kmarci25
veterán

Sziasztok! Erről a 2 bicikliről mi a véleményetek? Egy, kettő. Feleségemmel keresünk bringát, abszolút hobbi használatra, általában aszfaltra, talán néha egy kis földút, ezért is gondoltam trekkingre. Én kb. 180 centi magas vagyok, nejem pedig 165-170 körül. Teljesen laikusok vagyunk bicikli fronton, mit nézzek alaposabban rajtuk élőben?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#86321) Getalife


Getalife
csendes tag

Sziasztok

Meloba tekereshez milyen biciklit erdemes venni? napi 50kmt kellene vele megtenni 80% bicikli uton, a maradek fout. Egyaltalan nem ertek ehhez, ezert is kerdezem meg. Az igenyeim, legyen kenyelmes, gyors mert nincs kedvem orakig pocsolni mig beerek, meg strapabiro, nem akarok vele szervizbe jarni se havonta. Nem kell ra se csomagtarto, se kosar, se semmi.

(#86322) Hasaggymeg válasza kmarci25 (#86320) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Inkább nézz szét az összefoglalóban hirdetési oldalakon és keress valamit a méretetekben,majd itt véleményezzük.Azok a linkelt bringák valami ijesztően fura alakú vázzal vannak szerelve,nehezéknek sem jó teleszkópokkal.

(#86321) Getalife...Kell ide még pár adat,mint magasságod,súlyod és az erre szánt keret.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#86323) Getalife


Getalife
csendes tag

186 centi magas vagyok
95-100 kilo
250et tudok erre raszanni max
hegy domb utkozben nincs

(#86324) Runner_fxr válasza smkb (#86314) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azért mutatnék neked olyan helyeket itt a Budai-hegységben, ahol ezzel biztos nem fogsz lemenni. :)

(#86325) LustaDick123 válasza zack (#86308) üzenetére


LustaDick123
tag

Ezeknél a tokoknál be kell tervezni azt, hogy a mai telefonok képernyője eleve nem látszik napfényben, ezt még megnehezíti a tartó fóliája (levesz a fényerőből és csillog, tükröződik).
További gond az, hogy a telefont ha folyamatosan szeretnéd nézni, akkor max. fényerőn kell járatni, viszont ekkor merül és melegszik erősen (+ tok + tűző nap), ha töltőd, akkor még tovább melegszik a telefon.

(#86326) trialboj


trialboj
őstag

Találtam egy ilyen bringát Canyon Nerve AM 9.0 (2012) kb megfizethető árban.

Az lenne a kérdésem, hogy ezzel lehet/ajánlott hosszabb(40-60km) aszfaltos túrákra menni? Az az első teleszóp 140es, és gondolom ha 110mmre állítom, akkor az egész bringa előre esik, ahhoz viszont hogy állítgassam le kell szállni róla. Tehát minden komolyabb emelkedő előtt el kell ezt játszani?

Kösz a segítséget

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#86327) Runner_fxr válasza trialboj (#86326) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

13kg körül lehet a súlya, tehát szerintem gond nélkül tudod vele teljesíteni a 40-60km-es aszfaltos túrákat.
A telót sem kell babrálni, elég ha bekapcsolod a lock-ot.
Persze terepen sokkal nagyobb élmény lesz mint aszfalton. :)

(#86328) Hasaggymeg válasza Getalife (#86323) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én helyedben valami ilyenben gondolkodnék,vagy itt nézz szét ha úgy gondolod nélkülözhető az első rugózás is. L/58-60 körüli a te méreted.

(#86326) trialboj...XTR?! :Y Vedd meg és add el egy sznobnak. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#86329) Getalife


Getalife
csendes tag

http://meridawebaruhaz.hu/cross-trekking/speeder-szeria/merida-speeder-300-2016

en ezt neztem, errol mi a velemenyetek?

(#86330) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
Segítségeteket kérném!
Keresek nagy kerékpárt pl.:ilyen.
90 kg a súlyom, a felni ki bírja a súlyom?
Halálom a legkisebb 8-as is, leginkább ezért aggaszt a kerék!
Főleg a magyar aláaknázott út hálózaton!

(#86331) Hasaggymeg válasza Getalife (#86329) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez jó bringa ééééés...a saját táblázatuk szerint még az 54-es méret is jó neked. :F

(#86330) cooi111...kibírni kibírja,de 90kg-al biztos nem ilyen retró bringát néznék,hüvelykujjnyi felnivel. :N

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#86332) 6030D válasza Getalife (#86321) üzenetére


6030D
Ármester

Jelenleg mennyit tekersz? Mert napi 50 km az rohadt sok, az egy hónapban egy ezres. :)
Fittnes esetleg outi fronton keresgélnék ilyen távra.
Közben látom linkeltél egy Meridát, igen, pl olyat. :K

(#86330) cooi111: egy 30e Ft-os bringától ne várjunk örökkévalóságot. Írja, hogy alapból van benne 8-as. Szingós a gumi, tudsz ragasztani otthon? Amúgy én nem is értelek, egyszer 300e Ft-ért nézel bringát, és abból is a jobb felszereltségűt, mert az egyszerűbbnek nem karbon a villája, utána meg 30e-ért. :F

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#86333) smkb válasza Runner_fxr (#86324) üzenetére


smkb
őstag

Nyilván. Nem is enduro/dh/fr pótlék ez a bringa. Simán találok én is olyan helyet, ahol a Merida XC-mmel sem merek lemenni. De nem is akarok, nem igazán vonz a lejtőzgetés. Viszont tudok mutatni olyan helyet is itt a hegyekben, ahol még egy gyors xc montit is körbeh...z döngölt földes szakaszokon egy ilyen cx/gravel bringa, egy enduro/fr ről meg ne is beszéljünk ami csak poroszkál, ha nem lejtőről van szó :). És akkor még nem mentünk ki az aszfaltra, amiken általában el kell jutni a terepig.

A lejtőzésénél jobban fájó inkább az, hogy nincs 34/32 esnél kisebb áttétel a 105-ös sorban, és egy jó masszív technikás terep emelkedőn, ahol a Meridával vagy az Epikkel még felmegyek, ezzel nem. Nem mintha gyalog szaladva lassabb lenne, mivel a bringa könnyebb mint bármelyik monti, de ez a nagyon kis áttétel hiány, rosszabbul jön nekem, mint egy köves lejtővel megbírkózás problémája.

Nyilván célbringákat nem pótol, de ha valaki szeret haladni tempósan, és a bringával magával akar hamar kiérni aszfalton a terepre, és a terepen sem akar elakadni, akkor nagyon jó egy ilyen jószág.

(#86334) Darko


Darko
senior tag

Lehet intézni a szürke rendszámot:

Hogy kerül szürke rendszám a bringaszállítóra?

Nem egyszerű megkapni, kell a szállítón plakettnek is lennie ami a főbb műszaki adatokat tartalmazza, illetve a lámpákon "E" (európai jóváhagyási jel) jelölésnek lennie, enélkül nem megy át a műszaki szemlén. Maszek vizsgahelyen a teljes vizsgadíjat is ki kell fizetni, ami talán később változhat, állami helyen 1770 Ft plussz pénz jelent a okmányiroda költségén felül.

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#86335) SOAD19


SOAD19
addikt

Nem tudom volt-e már. Biciklis gázolás a Soroksári úton

Érdemes megnézni, milyen hamar meg van a baj. Ha már szabálytalankodunk, akkor legyünk nagyon elővigyázatosak. Bevallom, én is sokszor tekerek át a zebrán, de mindig jól szétnézek, ami tudom nem nagy mentség. :B Mondjuk a nő is elég szépen benézte, nekem kicsit úgy tűnik, mintha elbambult volna, elég későn eszmélt.

(#86336) Getalife

Kicsit, azért többet számolj fél óránál. :) Fél óra alatt 25 km, az 50 km/h... :P

[ Szerkesztve ]

(#86336) Getalife válasza 6030D (#86332) üzenetére


Getalife
csendes tag

Jelenleg semmit nem tekerek, de sokat jarok kondizni. Nem tudom hogy ez milyen nagy megterheles lenne, en ugy kepzeltem hogy reggel betekerek kb 25km be, fel ora alatt, aztan meg melo utan haza. Amugy is jo ido van, szoval valami ilyesmi a cel.

[ Szerkesztve ]

(#86337) trialboj válasza Runner_fxr (#86327) üzenetére


trialboj
őstag

... mondjuk ha van rajta lock is, akkor nem értem mi haszna van az állítható első teleszkópnak?! Eladásnál jól mutat hogy tudja ezt is :)) ?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#86338) 6030D válasza SOAD19 (#86335) üzenetére


6030D
Ármester

Úgyis akartam linkelni, akkor van is miért. Van szó arról is, ami a múltkor téma volt, hogy egy 300 g-os sisak hogy lehet jó, hiszen nem egy motoros bukó mérete. Cikk.
Az esethez nem írok semmit, mert gép előtt mindenki okosabb, de itt mindkét fél, hogy is mondjam... :(

(#86336) Getalife: 25 km fél óra alatt... ezzel a világ profijai között indulhatnál. Lesz az egy óra is, főleg munkába, meg munka után haza. Nem tudom, hogy mit számít neked kondinak. Ha csak a súlyemelés, akkor az nagyon más, mint egy aerob mozgás. Ha mondjuk edzések végén magas pulzussal tekersz még 1 órát vagy padon futsz, akkor esetleg beszélhetünk állóképességről. Én ilyen összegű bringavásárlás esetén először bérelnék egy napra a helyedben valahol egy bringát, és egy hétvégén beletekerném az 50 km-t, amit tervezel. Aztán meglátod, hogy állsz vele.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#86339) Hasaggymeg válasza Getalife (#86336) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

25 km fél óra alatt?! Lance,te vagy az? ;]

(#86335) SOAD19...ez a tipikus esete annak mikor 2 egyformán figyelmetlen (béna,kinek ahogy tetszik) közlekedő véletlenül összefut.A bringás sem reagált mikor látta,hogy a sofőr nem látja,az meg nem tudom hova nézett mert még ment vagy 50m-t az ütközés után is! :Y Remélem megúszta (mind2) :( szerencsétlen!

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#86340) Napfénysüti válasza Hasaggymeg (#86339) üzenetére

Csakis, ráadásul vérátömlesztés után. :DDD

Viccet félretéve a 25km-es munkába tekerésre valóban inkább 1 órát kell számolni, az a reális.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#86341) WP14 válasza SOAD19 (#86335) üzenetére


WP14
őstag

Igen, a szőke hölgy reakcióideje csúfosan gyenge. A KRESZ amúgy nem tiltja a gyalogátkelőhelyen való áttekerést, csak abban az esetben nincs elsőbbsége a bringásnak. Viszont, szerintem buta szabály, mert tolva sem feltétlenül lassabb, mint ahogy a felvételen tekert át, főleg akkor, ha valaki siet és kocogva tolja, amit szintén nem tilt semmilyen KRESZ szabály és úgy ellenben már elsőbbsége is van, hiszen tolja, ha nagyobb léptekkel is :) Nem mellesleg pedig, egy gyalogos, pl. kocogó is lehetett volna nem kisebb sebességgel áthaladva, akkor őt is elütötte volna a hölgy... A KRESZ szabály azt mondja, hogy minden esetben úgy kell megközelíteni a gyalogátkelőhelyet, hogy meg tudjunk állni veszély esetén is.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#86342) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#86340) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Fején találtad a szöget,méghozzá outisként! :R Kereszteződés,stoplámpa,átjáró,kanyarok melyek mind-mind megtörik a lendületet.(persze hacsak nem vállalod be az autópályát bringával ;] )

(#86341) WP14...bár igazad van abban,hogy tekerhetünk akár 5km/h-val is a zebrán,de ha valaki bringával hirtelen ráfordul,esetleg rá sem kell fordulnia csak 25km/h-val áthajtania,azt bizony nem tudja lekövetni az autós. :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#86343) 6030D válasza Hasaggymeg (#86342) üzenetére


6030D
Ármester

Az is lehet, hogy deicide újra regelt és itt sz*pat minket. ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#86344) Hasaggymeg válasza 6030D (#86343) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Kollégáim is mondanak ilyeneket,hogy "Neked egy óra Szobig,igaz?",meg "Galyatetőről csak le kellett gurulni Dunakeszire".Na ja! Mindkettő...sőt! :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#86345) WP14 válasza Hasaggymeg (#86342) üzenetére


WP14
őstag

Jogos, egy bizonyos sebesség fölött nem tudja lekövetni az autós, de akkor nem az áttekerést kellene tiltani, hanem annak sebességét behatárolni, ha már úgyis kocogva is tudom 10 km/h-val tolni ;)
A felvételen adott esetben még "jó" is, hogy nem tolta, mert abban az esetben, akár az autó alá is kerülhetett volna a "repülés" helyett, amitől talán még súlyosabb sérülései is lehettek volna.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#86346) Getalife


Getalife
csendes tag

Nem trollkodtam, ilyen elkepzeleseim voltak. Rendben akkor hetvegere fogok berelni egy orszagutit, meg egy ilyen speeder felet hogy megnezzem melyik tetszik jobban. Meg hogy azt az utat mennyi ido alatt tudom letekerni. :D

(#86347) SOAD19 válasza SOAD19 (#86335) üzenetére


SOAD19
addikt

Még egy tanulságos eset Debrecenből tegnapról, most futottam bele. Kerékpárúton, úttestet keresztezve is úgy kell közlekedni, mintha arra utaznának az autósok, hogy elüssenek. Hiába van elsőbbséged. Nagyon résen kell lennie a bringásnak, és mások helyett is figyelnie kell.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#86348) WP14 válasza SOAD19 (#86347) üzenetére


WP14
őstag

Az ilyenektől azonnal be kellene vonni a jogosítványt és szigorított vizsgára kötelezni! Mondom ezt úgy, hogy autóval és bringával is közlekedek. :K

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#86349) Napfénysüti válasza Getalife (#86346) üzenetére

Outival ha viszonylag sík a terep akkor számolhatsz ilyen 25-30km/h-ás átlagsebességgel kezdésnek.
Mennyire dombos az út a melóhelyre?

Més que un club!

(#86350) fpeter07 válasza Darko (#86334) üzenetére


fpeter07
veterán

Annyira jó, hogy az ember mindig olyan követelményeket talál ki, amiknek nem egyszerű megfelelni.

(#86335) SOAD19: Ez nagyon kemény videó! Sisak nélkül el életveszélyes helyzet volt. :Y Én anno így fejeltem le egy visszapillantó tükröt, esélytelen volt felkelni utána.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.