Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86551) Pttypang válasza geotigris9 (#86549) üzenetére


Pttypang
veterán

Ha aruhazban venned at, akkor bemesz szemelyesen es berendelik neked kulon, ha neten sehogy se sikerul, de ahogy irtak, en is 3 dbot lattam elerhetokent :D

Everybody lies.

(#86552) Hasaggymeg válasza geotigris9 (#86549) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Olyan fura,hogy kell egy belőle? ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#86553) Hasaggymeg válasza geotigris9 (#86549) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Most látom,hogy nem is a bringáról van szó... :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#86554) Runner_fxr válasza deny330 (#86474) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Figyeld az aprót, szoktak fent lenni értelmes AM gépek 300k körül.

Strezi: Talán lehet elkerülte a figyelmed az előző kérdésem, a kamerád gimbal-on van? :) Csak mert elég stabil a képe. Nekem baromira rázkódik a gopro.

[ Szerkesztve ]

(#86555) Jorus válasza zack (#86548) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az SPD szokás kérdése, én világ életemben SPD-vel DH-ztam, sokkal komfortosabb, hogy bármikor át tudom húzni pedálból a gépet bármin, nem kell megfelelő szögtartományba állítani a hajtókart, mint bunnynál, jobban tudom irányítani a gépet, behúzni, kitenni a seggét, elemelni kanyarban, és a durva sziklás részeken sem rázódik le a lábam a pedálról. És egész hamar meg lehet szokni, hogy esés közben automatikusan kilépj a pedálból, és ne a bringával együtt bucskázz be a dzsindzsába. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#86556) zack válasza Jorus (#86555) üzenetére


zack
nagyúr

Oké, ez lehet, hogy megszokható, viszonylag könnyű oldásra van beállítva az spd. A nyeregcső magassága viszont döntő, és örülök, hogy meg tudtam tépni úgy, hogy nem araszol lejjebb. Tehát a le-fel állítás ennyit nekem nem ér. De tudod melyik részről beszélek? Sorompónál koppig a korlátig. Elhültem amikor megláttam...Itt kellene lemennem? Itt biztos nem fogok. :DDD Ott ment már le valaki innen? ;]
De ha a sorompó után balost vettem volna, az nem volt annyira vészes.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#86557) Jorus válasza zack (#86556) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha ott mentél be, amit linkeltem tegnap (Tündérhegyiről jobbra be a sorompónál), akkor az a Tündér. Mármint a Tündér szikla, meg a Tündér nevű "pálya". Az eleje finoman lejt, aztán jön egy ilyen lépcsős, leléptetős rész, ilyesmi:

Aztán meg a szikla a jobbos visszafordítóval és ilyen sziklás, vízmosásos részen kerülöd meg. Itt a képen jobbra le.

Itt a videón 3:35-nél látszik az útvonal, ahol az ombrék eljönnek balra, a könnyű úton, ott kell egyenesen menni lefelé.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#86558) 3shae


3shae
aktív tag

Sziasztok!

Ezt megvehetem? Megbízható?
Tetszik hogy vez nélküli.

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#86559) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Srácok, hétvége és húsvét van, a szervíz nincs nyitva és a bal pedálommal gondok vannak :( , hátha tudtok segíteni, mert szerszámok vannak itthon... A gond az, hogy amikor kihajtok hegyre ez a csavar mindíg megszorul a hajtástól, ezért egyre nehezebben forog a pedál, majd mikor már teljesen rászorult kicsavarja magát a hajtókarból és leesik, ami mit ne mondjak... kínos tud lenni. Ezt már másodszor csinálja... valami ötlet, mit kezdjek vele? Menetrögzítőm nincs most itthon, ha az lenne a megoldás.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#86560) Jorus válasza Jorus (#86557) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ja, persze ott szigorúan tilos bringázni. :B

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#86561) geotigris9 válasza Jorus (#86560) üzenetére


geotigris9
tag

Nem rágtam a régi cikket, de a két Hsz. a végén. .. Jó volna ha lenne kiépített pálya bringásoknak ott is. Ha jól tudom nem igen van pösten.

(#86557) Jorus Úgy veszem észre a bringaút ami életveszély a videóban. ;] (Nem csak tréfásan.)

(#86559) jjeahh Meg kell kontrázni azt a két csavart és jó lesz figyelj rá ne szoruljon meg ne is lötyögjön a csapágyazás a végén. (Lehet használni jobb hiányában csavarrögzítőnek körömlakkot is, ha van a környéken, de ide ha jól csinálod nem kell.)

(#86558) 3shae Én nem venném meg.

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#86562) andrisbandi válasza zack (#86556) üzenetére


andrisbandi
őstag

Úgy rémlik nincs dropper postod.

Egy olcsót vettem nemrég
Kb 43 ropiba került összesen.
Áfa nem volt rá, de még úgy is megérné. (+27%+2.500 Ft)

Leengedett üléssel, kicsit hátracsúszva, vagy nagyon, ha úgy kell a súlypontot áthelyezni, brutál lejtőkön le lehet jönni, akár sokkal nagyobb sebességgel.
Ahogy szokták mondani, ez a fejlesztés éri meg a leginkább montiba.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#86563) geotigris9 válasza Pttypang (#86551) üzenetére


geotigris9
tag

és (#86550) 6030D Azért fura, hogy mostanában nézem és eddig csak az volt kiírva "online nem vásárolható" a bolti készlet meg nulla ... ami jelenleg is. De ebből kifolyólag arra is lehet következtetni, hogy figyelik ezt fórumot, mert csak találtak 3 csomaggal. :N Ez azért kicsit sem fura. ..

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#86564) jjeahh válasza geotigris9 (#86561) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kontrázni hogyan? Azt ami megszorul, amit bekereteztem pirossal kicsavartam picit, hogy forogjon a pedál, majd a külső utolsó csavart ráhúztam rendesen már másodszor és így is állandóan szorul rá a belső a hajtástól... Esetleg ha megcserélném a két pedált vajon helyrejönne? :B

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#86565) Tottinho


Tottinho
csendes tag

Nem tudom volt-e már, ha igen bocsi, Superman :Y
A vázon való tekerés után ezt is láthatjuk majd a versenyeken? :D

(#86566) geotigris9 válasza jjeahh (#86564) üzenetére


geotigris9
tag

Ha jól rémlik kónusz csavar amit bekarikáztál (jól rémlik) ez fogja az csapágyakat miután be van tekerve és könnyen tudnak járnia a csapágyak ezt fixen meg kell tartani egy villáskulccsal, aztán rá az alátét és az anyát amit jól meg kell húzni így végül a porzáró kupakot visszatenni. (Ne cserélj meg semmit, külön bal és jobbos pedál van.)

Most látom innen linkelted. [link]

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#86567) jjeahh válasza geotigris9 (#86566) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ok, kösz, megpróbálom jobban meghúzni. A cserére azért gondoltam, mert lehet, hogy fordítva volt felrakva.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#86568) Hasaggymeg válasza jjeahh (#86567) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Minden kónusz így van helyén rögzítve,az a kontraanya tartja a beállított hézagolást.Azt jól meg kell bikázni egymásnak és fontos az az alátét is mely nem forog.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#86569) geotigris9 válasza jjeahh (#86567) üzenetére


geotigris9
tag

Az nagy gáz ha fordítva volt berakva esetleg a pedál, mert más a menet az eggyik balos a másik jobbos. Ha netán fordítva lett betekerve (ez viszonylag könnyen meg lehet csinálni főleg ha alumínium a hajtókar "puha" anyag) akkor tönkre megy a hajtókar menete és kuka az egész lényegében. Utána visszacserélni nem lehet már ha sérült a hajtókar menete ez által, mert nem fog tartani és kiszakadhat a pedál használat közben a hajtókarból, ha egyáltalán még vissza lehetett tekerni.
Van egy "L" ill. "R" kezdőbetű a pedálokon akár több helyen is feltüntetve, hogy melyik a bal ill. a jobb. oldali pedál.

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#86570) geotigris9 válasza geotigris9 (#86563) üzenetére


geotigris9
tag

Most látom nem éri ez így meg nekem az utolsó mondatot olvasva hiába van most ez készleten így. [link] :(

Pedig technikailag nem hiszem olyan nagyon komplikált lenne nekik megoldani. Azért ez jobb helyeken működik, ami nem csak online boltként üzemel. Sőt sok csak online boltnál is ..

Egyébként néztem már alternatívát csak itt nagyon figyelni kell a kábel átmérőre, szűk a tartomány ami bele megy meg menyire passzentos benne a kábel..

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#86571) Csápájev


Csápájev
őstag

kb 10ezerig ajánlanátok kilométerórát?
Vagy,ha az ismertebb gyártóktól kb mindegy mit veszek ebben a kategóriában,akkor van valami,amire érdemes odafigyelni?
Pl vezetékes legyen-e , ha nem,akkor digitális jelet adjon vagy analógot stb?
Városban használnám főként,semmi extra nem kell.
Hogy hazai vagy kínai rendelés az mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#86572) jjeahh válasza Hasaggymeg (#86568) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A belső csavart nem tudom megszorítani sajnos, mert ha a kontraanyát ráteszem, akkor a belsőhöz nem férek hozzá, de azt beállítottam, a kontrát meg jól megbikáztam, remélem így jó lesz... Ha megint leesik az egész amikor valahol az isten háta mögött vagyok a dzsungelben, akkor agyvérzést kapok :DDD

geotigris9: Akkor szerintem jól lett felrakva, kösz! :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#86573) Hasaggymeg válasza jjeahh (#86572) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azt ha rendesen,valami jófélé kulccsal meghúzod nem szabad elforognija.

Csápájév...a Decathlonban talán van most Sigma vezetéknélküli 10 alatt.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#86574) Csápájev válasza Hasaggymeg (#86573) üzenetére


Csápájev
őstag

Erre gondolsz?
Ez jó vétel?

(#86575) Tothgera30 válasza zack (#86548) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Leejtőzésnél nem nagyon kell belefékezni, ereszd bátran. Olyan helyen megyek le 55km/h-val, ahol autók nem járnak, zúzott köves, sziklás részeken nagyon bele lehet gurulni a jóba.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#86576) jjeahh válasza Hasaggymeg (#86573) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Meghúztam és elmondtam egy miatyánkot, így remélem nem szorul meg többé :R .

Más: mai rövid tekerés. Sajnos a fények mostanában amikor kitekerek olyanok amilyenek, így semmi extra képet nem tudok lőni, csak ilyen dokumentális jellegűeket...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#86577) zoli03 válasza Csápájev (#86574) üzenetére


zoli03
őstag

Az ATS analóg kódolású, olyat biztos nem vennék.

(#86578) Csápájev válasza zoli03 (#86577) üzenetére


Csápájev
őstag

Csak a digitális kódolásút nem zavarja semmi?

(#86579) Runner_fxr válasza zack (#86548) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Lehetne csinálni egy PH-s montis tekerést itt a Budai-hegységben. :)

(#86580) zoli03 válasza Csápájev (#86578) üzenetére


zoli03
őstag

Akár még a digitálist is zavarhatja, voltak rá példák, de ott azért elég kicsi az esély.

(#86581) geotigris9 válasza zoli03 (#86580) üzenetére


geotigris9
tag

Úgy is mindjárt itt a nyár szóval :D ... [link] Jó a feelingje.

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#86582) joysefke válasza Runner_fxr (#86579) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ha megszervezed, megyek :)

(#86583) rétisün


rétisün
veterán

sisakviseléshez: tegnap egy méhe végigszánkázott az arcomon, a sisak pántjába beakadva már szúrt is képen.... szóval hordjatok sisakot, mer' az jó :D

(de tényleg hordjatok sisakot, ezzel a kis balesettel nem akarok senkit lebeszélni róla, csak éppen ilyen is van :U )

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#86584) belaazallat válasza rétisün (#86583) üzenetére


belaazallat
addikt

Hogy te mindig összeakadsz valami àllattal. Néha emberàllattal, màskor àllat àllatal.

Remélem nem vaggy alergiàs! Jobbulàst!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#86585) bunddog


bunddog
tag

megint bedobom, hátha kapok több alternatívát :) blackburn mars 4.0 szintű hátsó villogót tudtok mondani? nem kell hogy túl olcsó legyen de mondjuk 10k alatt

(#86586) nismoka válasza bunddog (#86585) üzenetére


nismoka
addikt

(#86587) ShiTmano


ShiTmano
aktív tag

Erdő Cruiser 90%-os készültségben. Kap még új pedált, km órát, lámpát.
Már csak idő kellene, hogy ki tudjam próbálni.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#86588) ivana válasza ShiTmano (#86587) üzenetére


ivana
Ármester

Ez valami "semifat" bike? :Y

(#86589) ShiTmano válasza ivana (#86588) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Az. Szerettem volna egy kis komfortot a hátsó fertályra. A guminak van 60-70mm "rúgóútja". Igazából egy paraszt fully.

Elsősorban a kényelemre mentem.

Majd meglátjuk, hogy beválik-e. :F Csak egy pár száz méteres próbakört mentem vele. Teljesen más érzés mint az előző keró.

Kevésbé izgága, stabilabb, úthengeresebb.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#86590) rétisün válasza belaazallat (#86584) üzenetére


rétisün
veterán

ha allergiás lennék, alighanem most már nem irogatnék itt.......de úgy tűnik, ilyen könnyen nem szabadultok meg tőlem :P

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#86591) Runner_fxr válasza joysefke (#86582) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ok! :) Az is jó ha csak úgy nekiindulunk, aztán attól függ mennyire van kedvünk.

ShiTmano: Húha, ez érdekes egy valami. :D Nem igazán értem a koncepciót, akkor már miért nem rendes fatbike, elöl is fat villával és kerékkel? Illetve ha csak egy kis plusz kényelem kellett hátulra, akkor miért nem vettél valami kis fully vázat? És az a kormány? :)

(#86592) ivana válasza ShiTmano (#86589) üzenetére


ivana
Ármester

Amúgy lehet adja :) Szerintem kezd el árulni aztán ez lesz az új divat :)) Mondjuk szerintem így konfigurálva érdekes lehet a kormányzás, főleg terepen...

(#86591) Runner_fxr Az már majdnem tanyabike szint azt észre se vettem :DD

[ Szerkesztve ]

(#86593) SSJmeszes válasza rétisün (#86590) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Nekem kb 3 hete röpült be egy a pólóm alá..
Két helyen is megharapott egymástól nem messze, még a mai napig látszik halványan.. Még soha nem jártam így, hogy ilyen sokáig látszódjon a nyoma. Általában max 3 nap alatt mindig eltűnt.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#86594) ShiTmano válasza Runner_fxr (#86591) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

A koncepció lényege, hogy kényelmes legyen. Fullyra nincs pénzem. Vettem vázat, hajtóművet, kereket aztán elfogyott a pénzem. Így is erőn felül költekeztem. A telót kerékkel a régi keróból raktam át. Az egyenes kormányokon kb. kettő perc után zsibbad a tenyerem ezért lett hajlított. Nem vagyok versenyző, az volt a cél, hogy órákig tudjak tekeregni zsibbadás nélkül. A rövid próbakör alatt bevált, sokkal-sokkal kényelmesebb a fogása. Nyugaton eléggé elterjedt montikon is. Anatómiailag az egyenes kormány zsákutca. Kb 20éve jelentek meg azelőtt mindegyik hajlított volt. DH-záshoz mondjuk biztos jobb, de Nálam az nem cél.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#86595) skroy válasza rétisün (#86583) üzenetére


skroy
senior tag

Én bekaptam egy méhet tekerés közben, bele is csípet az alsó ajkamba, belülről. Elég gyorsan úgy néztem ki, mint B.B. a Forrest Gump-ban. Az már megszokott, hogy rendszeresen megcsípnek, de amíg csak a karom vagy a lábam, addig nem nagyon zavar. Attól viszont parázok, hogy egyszer benyelek egyet és segítség nélkül megdöglök a puszta közepén. :D

(#86596) ivana válasza ShiTmano (#86594) üzenetére


ivana
Ármester

Az egyenes kormányokon kb. kettő perc után zsibbad a tenyerem ezért lett hajlított.

Az egyenestől én is frászt kapok, csak a kos, meg a porter. ;)

(#86597) Hasaggymeg válasza Csápájev (#86574) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jó.Én nem aggódnék a kódolás miatt,túllihegett probléma,még sajátmárkás középkategóriás mérőknél sem számottevő.

jjeahh...ott Csíksomlyó körül el is kell mondani néhágy miatyánkat meg üdvözlégyet. :DDD

skroy...szebb mint ágyban párnák közt halni meg. :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#86598) joysefke válasza ShiTmano (#86587) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Az milyen On One váz?

Runner_fxr:
ok, melyik nap?

[ Szerkesztve ]

(#86599) zoli03 válasza ShiTmano (#86594) üzenetére


zoli03
őstag

Nekem volt egyenes kormányon, most hajlított van. Egyikkel sem volt zsibbadás gondom, a hajlítottal kesztyű nélkül se, az egyeneset csak kesztyűvel használtam. A hajlítottnál emlékszem, hogy jó sokáig tartott beállítani, mire teljesen kényelmes lett (volt, hogy egy nap 10 órát voltam nyeregben kesztyű nélkül, és nem a kormány volt a legnagyobb gondom :) ).

Sok biciklivel mentem már, amin felülés után egyből kényelmetlen volt a kormány, el nem tudtam képzeli, a tulajnak hogyan lehet kényelmes (mondjuk lehet neki pont úgy jó). Nem lehet, hogy állítani kellett volna azon a kormányon, vagy felrakni egy hajlítottat?

Véleményem szerint az emberek többsége nem szentel elég időt a kormány beállítására, holott lehet még pepecselősebb művelet, mint egy nyereg beállítása.

(#86600) Runner_fxr válasza ShiTmano (#86594) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az, hogy zsibbad a tenyered sok mindenen múlhat. Nem is DH-ról van szó, de egy trekking kormánnyal nem lesz túl stabil az irányítás terepen. Illetve ez az irdatlan eltérés az első és hátsó kerék között sem fog jót tenni az irányíthatóságnak. Csak ezért nem értem. Én inkább vettem volna valami használt, olcsóbb fully vázat, vagy építek egy rendes fatbike-ot.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.