Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75501) Hasaggymeg válasza trialboj (#75498) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha ott nem érzel kotyogást akkor nem kotyog.Legalábbis nem tudom mi más kotyoghatna benne.Szervizárakat pedig fel szokták tüntetni.Ami a csapszeg rögzítését illeti,felejtsd el,az nem véletlenül olyan,elősegítve a betétek akadálytalan mozgását.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#75502) Acef válasza geotigris9 (#75499) üzenetére


Acef
addikt

Mérd meg a felnid szélességét, és az alábbi táblázat alapján eldöntheted, hogy milyen gumit tehetsz rá.

Megj.
A 700×23-al szemben inkább a 700×25-öt szokták ajánlani, mert valamivel komfortosabb, és a gördülési ellenállása is kisebb.

[ Szerkesztve ]

(#75503) Pttypang válasza Hasaggymeg (#75496) üzenetére


Pttypang
veterán

Alapbol, ha tenyleg rendesen behuzza a fekkart, akkor ketlem ,hogy kotyogna a fekbetet.

Everybody lies.

(#75504) ivana válasza geotigris9 (#75499) üzenetére


ivana
Ármester

28-ast vagy 25-öst rakj rá, de inkább 28-ast ha elfér a villában.

(#75505) hegyimorc válasza Napfénysüti (#75495) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"A LizardSkins DSP bandázsnak meg már a csomagolása is igen megnyerő"

Szép ... csak ne esőben próbáld ki először !

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#75506) Hasaggymeg válasza Pttypang (#75503) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem M615 Deore van és mikor indulok,leginkább az első fékezésnél szokott egyet kattanni,gondolom akkor feszül be helyére a tárolás utáni nyugalmi állapotból a betét.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#75507) Napfénysüti válasza hegyimorc (#75505) üzenetére

Csúszik? Volt ilyened, mondanál róla pár szót?
Bevallom erre barátnőm beszélt rá mert én magamtól nem vettem volna ilyen drága bandázst. De ezt megkaptam tőle névnapomra. :)

Més que un club!

(#75508) hegyimorc válasza Napfénysüti (#75507) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Igen, csúszik. Más bajom nem volt vele

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#75509) trialboj válasza Runner_fxr (#75500) üzenetére


trialboj
őstag

Mégis sacc / kb valami irányár jól jönne hogy tudjam nem akarnak-e nagyon átverni a palákon, sajnos nem a legjobb szakemberek vannak kicsiny városomban. kb 3000ft egy teleszkóp szerviz és 1500 az olaj, na most ehhez képest ha ezt is javítani kell, akkor az milyen extra költséget jelenthet?

Amíg még jó idő van kihasználnám, aztán szezon végén eladom a bringát és jövőre feljebb lépek 1 szintet, tehát nem szívesen dobnék ki rá nagyobb összeget, de azért kukázni sem szeretném.

A csőrös az mikor állandóan orra érkezem? Általában sikerült a szinkronos landolás, meg néha a hátsó első...

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#75510) 5150head


5150head
senior tag

Sziasztok. Egy Puch Clubman-en (57es váz) szeretném a hajtóművet kicserélni kompletten. (a bal hajtókarom nagyon nyekereg, és úgy láttam hogy a tengely már megvan kopva, folyamatosan fellazul)
Milyen méretet kell néznem? (tengely, menet, karok, lánckerék) Az első váltót már leszereltem, nem vszínű hogy visszakerül, uh csak 1 tányér lenne elöl. Ilyenkor láncszöget hogy nézzem? Előre is köszi a segítséget.
:R

(#75511) TomMusic


TomMusic
őstag

A hátsó belsőgumira ez van írva: 700x50/52C. Mit jelentenek ezek a paraméterek?
Előre is köszönöm! :R

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#75512) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Ha 173 centi helyett 170-169 vagyok, akkor az változtat valamit a szükséges bicikli méreten? A belső lábhosszom ugyanúgy 77-78 cm.

(#75513) geotigris9 válasza Acef (#75502) üzenetére


geotigris9
tag

Létezik, hogy felnire külső mérete 20 mm ?

Ja igen már nem húzhatom tovább a cserét . :D

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#75514) geotigris9


geotigris9
tag

.. Kicsit már szőrös : :)

És le akartam múlt kor kicsit tisztítani a márkajelzést közelről magasnyomásúval hát bevagdosta a külső külső részét szóval csak óvatosan ilyennel. :B

Persze a minőség a képnek .. :O ez van most.

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#75515) joysefke válasza IMIIKE1998 (#75512) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ha 173 centi helyett 170-169 vagyok, akkor az változtat valamit a szükséges bicikli méreten?

egyszerűbb a bicaj méretét változtatni, mint kiszedni belőled 4cm-t...

(#75516) -=RelakS=- válasza geotigris9 (#75514) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Hát igen, fotózni tudni kell :DD

Ilyesmire akarom elkoptatni a terepgumijaimat, de az istennek nem megy :D A közepe marad akkora, amekkora, és már a középen lévő sor melletti rücskök kopnak :C

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#75517) IMIIKE1998 válasza joysefke (#75515) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

:) Úgy értettem van jelentősége vagy ez a pár centi elhanyagolható?

(#75518) rétisün válasza geotigris9 (#75514) üzenetére


rétisün
veterán

:)) :P

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#75519) Strezi válasza IMIIKE1998 (#75512) üzenetére


Strezi
őstag

Ha már végre nem ér bele a låbad az első kerékbe, akkor kb. Mindegy. Elég széles tartomånyba lehet magadra alakítani a bicajt a nyeregmagassággal és egy stucni-hosszal vagy átfordítással.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#75520) Acef válasza geotigris9 (#75513) üzenetére


Acef
addikt

Brrr

A felni belső szélességét mérd meg, utána a táblázat és az elképzelésed alapján dönts a gumi szélességéről.

[ Szerkesztve ]

(#75521) Runner_fxr válasza trialboj (#75509) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Egy alap karbantartás 7000 körül szokott lenni, de ez csak olajcserét és tisztítást foglal magában. Ha nem túl jó szakemberek vannak a környékeden, akkor én semmiképp sem bíznám azokra a kontárokra. Egy levegős teleszkóp tipikusan az az alkatrész ami szakértelmet kíván, akkor már inkább nézz videókat a youtube-on és csináld magad, mint valami kontárra rábízd és még fizess is érte. Vagy valahogy juttasd el a villát egy szakértő szervizbe. A kotyogással kapcsolatban azért nehéz konkrétumot mondani, mert amíg nincs szétszedve ezt pontosan senki nem tudja megmondani, mennyi lehet. 15-20k is simán lehet ha perselyeket cserélnek benne. Kérdés van e hozzá alkatrész, vagy esztergálni kell hozzá. De az elmondottak alapján nem nagyon kotyoghat az a villa.

Igen, a csőrös az amikor az első kerékre érkezel. Ez nagyon nagy terhelés egy villának, pláne akkor ha nem is ugratásokra tervezték. Nem javaslom neked ezt a fajta felhasználást egy reconnal, vagy viseld a következményeit. Erre a célra inkább egy átütős villa kéne.

(#75522) geotigris9 válasza Acef (#75520) üzenetére


geotigris9
tag

Persze gondolom az a lényeg 14 mm lemértem persze csak nem vágom az összefüggést a táblázattal annak a bal szélével. Töltök fel képet, de a 14 -e rámegy a perem alatti rész is az kb 2 - 3 mm két oldalt kb. belül a méret 18 mm.

De a táblázatnál mm -n van megadva szóval az elsőre illene. Nem tudom mit nézek be itt mit nem látok jól ?

(A zöld a mérési eredmény.)

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#75523) geotigris9 válasza rétisün (#75518) üzenetére


geotigris9
tag

Na igen a kisebb/nagyobb vészfékezések leszedik a maradékot ami még van .. :)

(#75516) -=RelakS=- Na igen a 10 éves mobiltól nem olyan rossz kép ráadásul esti fénykép. .. :D

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#75524) geotigris9 válasza geotigris9 (#75522) üzenetére


geotigris9
tag

[link]

Megnéztem azt is most ahonnan a képet linkelted most már értem. :B (Kicsit már fáradt vagyok így estére LOL .)

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#75525) r.levente75 válasza Hasaggymeg (#75506) üzenetére


r.levente75
addikt

Nálam is ilyen.

(#75526) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Nyíregyházán Szombaton Cannondale tesztnap, akit esetleg érint a dolog.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#75527) dokee78 válasza Tothgera30 (#75526) üzenetére


dokee78
félisten

Ha lesz időm kinézek,merre lesz,belváros vagy erdő?

(#75528) Tothgera30 válasza dokee78 (#75527) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A Robinzonnál 10-től lesz a rendezvény. 2 darab Scalpel Si, 1 darab merevfarú Carbon 3, és 1 darab Slate lesz kint. Azt viszont nem tudom előtte regisztrálni kell-e valamilyen formában, esetleg a Bringaszigetnél.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#75529) Vanir válasza Tothgera30 (#75528) üzenetére


Vanir
veterán

A Slate-t nagyon kipróbálnám, de némileg az ország másik felében lakom. :DDD

(#75530) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Ha nyiszog az egyik cantifék a biciklin, az mit/miket jelenthet? Be is rezonál tőle az egész minden, érzem a csuklómon. Hogy orvosolandó? Elkopott a fékpofa, beállítási probléma? Nem volt még ilyen fékkel szerelt bringám.

[ Szerkesztve ]

(#75531) bandus válasza Napfénysüti (#75487) üzenetére


bandus
veterán

:R

kíváncsi leszek a véleményedre a kormányról.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#75532) Vanir válasza ígyvanferi (#75530) üzenetére


Vanir
veterán

Vagy elkopott, vagy rossz szogben all, vagy a felnivel erintkezik rosszul, vagy a bovdennel nem jo valami. Igy latatlanban sokminden lehet.

(#75533) -=RelakS=- válasza geotigris9 (#75523) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szerintem a 10 éves mobilt is rá lehet venni, hogy az legyen a fókuszban, amit szeretnél ;)

Ha fix fókuszos, akkor nem szóltam :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#75534) trialboj válasza Runner_fxr (#75521) üzenetére


trialboj
őstag

Értem, köszönöm.

Még esetleg annyi érdekelne, hogy milyen teleszkópot lenne érdemes nézni, ha szeretnék továbbra is ugrálni, és remélhetőleg egyre magabiztosabban és magasabban?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#75535) pc360 válasza pc360 (#75489) üzenetére


pc360
addikt

Erre valaki, valamit?

Aztán persze úgyis nézelődök élőben is..

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#75536) Runner_fxr válasza trialboj (#75534) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Erre a célra Dirt bringát kéne nézni, vagy Slope style-t. Nem csak a teló lesz kérdéses hanem az összes többi alkatrész. Villából a jó öreg Dirt Jumper ami elég jó. Rock Shox-ból az Argyle vagy a Pike DJ

[ Szerkesztve ]

(#75537) Hasaggymeg válasza pc360 (#75535) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ilyen paraméterekkel neked találták ki a fatbike-ot! ;] Viccet félretéve valami félfatbikeszerűben gondolkodnék.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#75538) -=RelakS=- válasza Hasaggymeg (#75537) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Vagy lehet, hogy ez a 'Plus Bike' lenne a megoldás?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#75539) rétisün válasza ígyvanferi (#75530) üzenetére


rétisün
veterán

nálam fékbetét cserée szüntette meg a nyikorgást, igaz az mini v-fék volt.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#75540) .mf


.mf
veterán

Sziasztok!
Régi (tizenéves) bringám már sajnos nagyon a végét járja, a sok év téli-nyári városi közlekedés és főleg az utóbbi évek (és hónapok) útfelbontásai is eléggé sokat adtak neki (mindkét felniben van valamekkora 8-as, hátsóban akkora, hogy a fék pumpál; első teló eléggé kotyog; első váltó legnagyobb lánckereke valami balesetben elgörbült; minden tengelynek van valamennyi lötyögése, kopása). Plusz a váza mindig is kicsi volt hozzám (192 cm vagyok, akkoriban még kisebb volt a választék ekkora magassághoz bringákból). Időszerű lenne egy új(abb) bringa, de az utóbbi x évben nem figyeltem túlzottan a bringás piacra...

Szerintetek mennyi lenne a minimum, amiért össze lehetne legózni az alábbi feltételekkel:
- jó használt is
- reálisan döntően városi közlekedést fog látni, de időnként kitekerek földutakra és hegyi csapásokra (inkább kisebb szintkülönbségek, enyhébb lejtők, tehát nem DH, csak visszafogottabb tempók), ami a mostani féke miatt kicsit bajos
- MTB ~ enduro váz, 192 cm-emnek megfelelő nagyságú
- vázból acél is jó (régen azt mondták tartósabbnak, azonban most mindenhol alut látok?)
- ellenálló, strapabíró felnik (27.5 jó lenne, de gondolom jóval megdrágítaná?)
- jó fékerő (a mostani v-féke nedves időben takony, de még közepes aszfaltos lejtőn is néha alig bír lassítani)
- valami normálisabb, strapabíró első teló legalább 80-as rugóúttal
- váltóból valami egyszerűbb, olcsóbb is jó, csak megbízható legyen, jól szétosztott és inkább alacsonyabbra hangolt 2~3×5~6 seb. elég

Előre is köszi!

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#75541) Runner_fxr válasza .mf (#75540) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Enduro bringára szerintem semmi szükséged, a megadott felhasználás alapján. Illetve az minden lesz csak nem olcsó. :)
Egy 29"-es XC montiban gondolkodnék a helyedben. Merev aluvázas kivitelben. Összerakás helyett jobban jársz a komplett bringával, anyagilag jobban jössz ki. A nagyobb kerékméret manapság már elég alap dolog, így ennek a felárától én nem tartanék. Árban olyan 150-200K körül már újonnan is kifoghatsz értelmes darabokat most így szezon végén, persze kompromisszumokkal.

[ Szerkesztve ]

(#75542) Hasaggymeg válasza -=RelakS=- (#75538) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez az,csak nem tudtam a nevét! :B

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#75543) 6030D válasza pc360 (#75489) üzenetére


6030D
Ármester

Szerintem egy normálisabb alu XC gép is már kiszolgálna. Sok pénzed van? :) Akkor vegyél olyat, aminek olyan a villakialakítása, hogy lehet bele tenni 29x2,0-2,4" meg 27,5"+-os gumit is. Akkor ki tudod próbálni, hogy melyik a megfelelőbb számodra. De ha jól emlékszem te nem durvulsz hegyen, nem? Akkor elég kell legyen a normál 29-es gumi is, közepes nyomáson.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#75544) Runner_fxr válasza pc360 (#75489) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ha merev vázasban gondolkodsz, és egy tényleg masszív darabot szeretnél, akkor vala mi ilyesmiben gondolkoznék. Mondraker Vantage R+ Az XL-es váz elég hosszú.
A 29"-es kerekeket nem erőltetném a 115 kilós súlyhoz. Azért akárki akármit mond, rugalmasabb a nagyobb kerék. Persze egy minőségi darab kibírja a súlyod, de azért jobban passzolna hozzád a 27,5+.

[ Szerkesztve ]

(#75545) .mf válasza Runner_fxr (#75541) üzenetére


.mf
veterán

Kösz a választ! :R

"Enduro bringára szerintem semmi szükséged, a megadott felhasználás alapján."

Motorom is enduro :) De igazad van, itt kicsit más a kategória. Akkor MTB ~ XC.

"Összerakás helyett jobban jársz a komplett bringával, anyagilag jobban jössz ki. [...] Árban olyan 150-200K körül már újonnan is kifoghatsz értelmes darabokat most így szezon végén, persze kompromisszumokkal."

Már ezt a régi leharcolt és nem drága bringát is többször próbálták ellopni a belvárosban a nagy U-lakat ellenére is. Nem szívesen költenék rá 100 fölött, sőt. Reméltem használtból legózva jóval 100 alatt megúszom egy korrekt darabbal... Hátha télen "szezon után" olcsón megválik tőlük pár elkényelmesedett ficsúr :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#75546) IMIIKE1998 válasza .mf (#75545) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Milyen motorod van, ha szabad tudni? :)

(#75547) joysefke válasza .mf (#75540) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Miért nem veszel inkább valami agyváltós városi bringát?

(#75548) Pttypang


Pttypang
veterán

Valaki emlékszik még, merre is volt leírva a 29 és a 27,5 közti különbségek, melyiket mire, egyebek? Párszor leírták már, de nem találom hirtelen. :(

Everybody lies.

(#75549) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Pí-tsába...

A lámpa fényénél a földút pont úgy néz ki, mint a száraz homok. Dőltem is olyat, mint a krumpliszsák :W

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#75550) CaNNa3IS válasza Runner_fxr (#74901) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Nem lett most új bicó a végén. Jövőre beruházok egy 27,5 enduróra. Jobban utána néztem és a canyon strive cf 8,9 nagyon tetszik. Illetve a santa cruz nomad de ezt ebben az évben nem tudom átverni :-)
Veszek egy használt trek session 88 fr -t szimplavállas totemmel. 2009-es de nagyon szép állapotban van.
Nem könnyű a bringa de most jó lesz.

Te milyen dropper seatpost-ot használsz ?
rs reverb stealth vagy ks lev integra 150 amiket találtam.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.