Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75051) kw3v865


kw3v865
senior tag

Sziasztok!

Cross bringát szeretnék venni hobbiszintű használatra.
3 típust néztem ki, amelyeket meg tudom venni alig használt (de szinte új) állapotban:

http://www.mmbike.hu/kerekpar-akcio/cube-nature-pro-2016-white-black-flashred-kerekpar-58
http://gepida.hu/Kerekparok/Cross2016/Alboin2/30160290-56A
http://kerekparhaz.hu/18495-merida-crossway-300-2016?referer=details_button

Árban hasonlóak, alig használt állapotúak. Melyiket ajánljátok leginkább? Más márka is jöhet (ha új, akkor 240-ig).

[ Szerkesztve ]

(#75052) SOAD19 válasza kw3v865 (#75051) üzenetére


SOAD19
addikt

Bikemag-on van egy két jónak tűnő cross:
[link]
[link]
[link]
Persze a méretet nem tudom, illetve nem árt, ha vagy Te vagy egy ismerősöd át tudja nézni az adott használt bicajt. Anno én is használtan csíptem el egy Merida crosswayt 500-ast a bikemag-on (180k-ért), gyakorlatilag új állapotban (tárcsafék se volt bekopva) a kis méretemben (46-os). Szóval érdemes rá-rá nézni a különböző apróhirdető oldalakra, hátha elcsípsz Te is valami jót.

[ Szerkesztve ]

(#75053) r.levente75


r.levente75
addikt

A Ritchey kiegészitők mennyire népszerűek manapság. Dívik még?

(#75054) lsebestyen válasza lsebestyen (#75012) üzenetére


lsebestyen
addikt

Amúgy visszatérve a Puch-ra, mennyire volt jó vétel? Érdekelne a véleményetek! Már kíváncsi vagyok milyen, mennyire lesz haladós. Sajnos aranyáron mennek ezek a retro gépek is, de a ROSE-t nem merem elvinni a koliba, na meg télire is inkább ezzel az acél gépezettel mennék ki. A nyerget, pedált cserélem majd, azok úgyis vannak itthon. Külső is lenne 23mm-es, de attól tartok az erre a felnire túl keskeny lesz...Vagy rosszul gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#75055) ivana válasza lsebestyen (#75054) üzenetére


ivana
Ármester

Nem a leggázabb, de nem is túl jó. Problémásak a weinmann fékek és a libakergető váz (értsd: ez egy tanyabike váz, outihoz köze nincs) Menni azt fog, mondjuk a merevség nem lesz az igazi és kanyarodni nem akar majd.
A fékek könnyen orvosolhatók, a váz meg beaternek elmegy, de ne várj tőle sokat.

[ Szerkesztve ]

(#75056) lsebestyen válasza ivana (#75055) üzenetére


lsebestyen
addikt

Hát igen, a vázgeó nekem sem jön be, de 30-ért ilyet kapni, többet most nem tudok erre a projektre áldozni. A weinmann fékeknek mi a gondjuk? Azért jó lenne ha megállna ha meg kell. :DDD

(#75057) ivana válasza lsebestyen (#75056) üzenetére


ivana
Ármester

A weinmann fékeknek mi a gondjuk? Azért jó lenne ha megállna ha meg kell.
Amúgy rendes betétekkel harap az rendesen alu felnin, ha jól van beállítva. A probléma az, hogy 100km-enként kilazul. Előre rakhatsz egy ilyet viszont ebbe is kell értelmes betét Hátulra marad a régi de abba is kell normális betét, mert ezek az ezer éves szarok semmire valók

(#75058) r.levente75


r.levente75
addikt

Valaki emlékszik még erre, 25 éve ilyeneket adtak egy kormány mellé ajándékba!

(#75059) Vanir válasza lsebestyen (#75054) üzenetére


Vanir
veterán

Minek a 23-as külső? A szélesebb jobb, kényelmesebb, gyorsabb.
Tekintve a mostani nevetséges magyar árakat szerintem nem volt rossz vétel amennyiben költségmentes.

[ Szerkesztve ]

(#75060) lsebestyen válasza Vanir (#75059) üzenetére


lsebestyen
addikt

Mert az van itthon. :) Ez a cst ami most rajta van, sztem alsó hangon 32mm-es. De lehet marad rajta amúgy.

(#75061) ivana válasza lsebestyen (#75060) üzenetére


ivana
Ármester

Az outimon nincs 23-as, 25-ös CST compressort használok, városba meg a 28-as is vékony szvsz, csepel 40mm körüli aszfalt gumija elég jó már, napi szinten megyek át vasúti átjárón és esőben baromi veszélyes a vékony gumi :U

(#75062) kw3v865 válasza SOAD19 (#75052) üzenetére


kw3v865
senior tag

Átnéztem már sok apróhirdetős oldalt, de sajnos a méretemben nem találtam több megfelelőt. Tehát marad ez a 3, amiket belinkeltem, közülük kellene a legjobbat kiválasztani.

(#75063) zoli03 válasza ivana (#75057) üzenetére


zoli03
őstag

Nekem nem lazult ki egyszer sem (több ezer km-t használtam pedig).

[ Szerkesztve ]

(#75064) ivana válasza zoli03 (#75063) üzenetére


ivana
Ármester

Nem tudom öcsém bringáján ilyen az első fék, állandóan meg kell húzni. Rendes bowden, és az egyenes kormányos weinmann fékkar (ami jó) van mellette, állandóan lelazul.
Eredeti betétekkel nem lazul meg, vagy nagyon olcsókkal, de úgy fékezni se lehet vele.

[ Szerkesztve ]

(#75065) Surda- válasza szebe (#75032) üzenetére


Surda-
őstag

:R Agárdról mentem én is. Tökéletes idő volt hozzá.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#75066) t1


t1
addikt

Beruháztam egy görgőre: [link]
Budaörsön le volt akciózva 34900-ra ha érdekel valakit 1-2db volt még, ennyiért szerintem jó vétel volt :)

(#75067) rétisün válasza lsebestyen (#75054) üzenetére


rétisün
veterán

melyik Rose-od van?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#75068) geotigris9


geotigris9
tag

Szóval itt senki nem használ ilyet a villán ?
(tapasztalat?)

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#75069) ---Lasali--- válasza r.levente75 (#75053) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

A WCS -t van értelme megvenni, jók a kormány geometriák, dizájnok, megbízhatóak még mindig.
A kisebb kategóriát régen sem volt sok értelme megvenni, ma meg főleg nem, mert kevésbé neves gyártók is tudnak pl könnyű kormányszárat csinálni, ami ugyan olyan jó, ha nem jobb.
Egyébként a kínaiak nagyon hamisítják egy ideje, nem árt vigyázni.

(#75070) ---Lasali--- válasza geotigris9 (#75068) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nem sok értelme van, be tud alá menni a kosz, rendszeresen kell mosni, különben pont hogy az lesz a probléma hogy a bent tartott kosz, meg víz cseszi szét a villát.
Ráadásul ha nagyobb villára rakod, akkor ahogy mozog, mint a vízpapír szétcsiszolja a villát.
Inkább a kis műanyag lapból készült sárvédőt szereld fel a villa fékhídja alá, az tök jó, meggátolja hogy a sár bemenjen a becsúszó meg a fékhíd közé.

[ Szerkesztve ]

(#75071) Runner_fxr válasza geotigris9 (#75068) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ezt én már akkor is hülyeségnek tartottam amikor divat volt. Pont a fentebb írt dolgok miatt. Egy haszna lehet, ha elesel véd a sérüléstől.

(#75072) Napfénysüti válasza t1 (#75066) üzenetére

35-ért simán jó az Elite elég ismert márka nekem is tőlük van görgőm csak folyadékellenállásos nem mágneses.

Més que un club!

(#75073) lsebestyen válasza rétisün (#75067) üzenetére


lsebestyen
addikt

ROSE PRO SL-2000, 2014-es.

(#75074) Hasaggymeg válasza #27682560 (#75043) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jobban megnéztem és 2 különbséget találtam a Cube javára,éspedig a teló és a hajtómű.Ugyanakkor ez a kettő mégsem éri meg a 25e különbséget.Az meg,hogy én Cube-ot vennék,kizárólag szubjektív okokra vezethető vissza. :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#75075) 6030D válasza fpeter07 (#75039) üzenetére


6030D
Ármester

Grat, jó sz*r időtök volt. Egyéniben indultál, összetett 4. lettél?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#75076) rétisün válasza lsebestyen (#75073) üzenetére


rétisün
veterán

nálam is benn van a lehetséges utódok között...... :K

esetleg a pro sl-1000, a felszereltség nem annyira érdekel, a váz elég lenne, de a 2000-esé jobban tetszik.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#75077) Napfénysüti válasza rétisün (#75076) üzenetére

Rose most nálam is előrelépett a listán, ez elég szimpatikus gépük: Xeon CW-3000
Talán következő gépnek majd egy ilyen lesz a Focus után.

Més que un club!

(#75078) rétisün válasza Napfénysüti (#75077) üzenetére


rétisün
veterán

szép darab (bár a másik színösszeállítás nekem jobban tetszik) de ennyi pénzt nem adnék egy bringáért.....arra az évi 5-6000 km-re nekem már bőven elég egy alu vázas, közepes felszereltségű bicaj.

az is igaz, hogy csak kellys karbon vázas bringám volt, arról meg a bikemag tetsztben se a kényelmét emelték ki, szóval ha egy tényleg jó karbon vázas bringát is hajthatnék pár száz km-t, biztos megváltozna a véleményem.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#75079) bandus


bandus
veterán

eddig foggal-körömmel ragaszkodtam a jó időben bringázáshoz, de most szeretném kicsit jobban kihasználni az ősz elejét. tudtok ajnálani valami jól bevált szélálló kabátot/mellényt? jó a decathlonos cucc, vagy érdemesebb komolyabba beruházni?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#75080) Napfénysüti válasza rétisün (#75078) üzenetére

Én is mostanában kezdtem el gondolkodni hogy csak jobb lenne majd a jövőben egy full karbon gép mert időnként olyan rossz utakon tekerek hogy komoly megpróbáltatás egy aluvázassal nagyobb távot megtenni.
Ha meg már váltok karbonra akkor szeretnék szettben is egy homogén Ultegrát legalább. Bár van némi kételyem hogy egy aero vázas gép mennyire kényelmes, de még két másik Rose gép is szimpatikus: a Xeon CRS-3000 illetve az X-Lite CRS-3000.

Mondjuk ez eléggé a jövő zenéje, szerintem még legalább 2 évig marad a Focus aztán meglátjuk. Árban nagyjából 2500 euróig mennék el bringa terén.

Més que un club!

(#75081) t1 válasza Napfénysüti (#75072) üzenetére


t1
addikt

Nekem elég egy ilyen kezdőbb cucc, csalàdihàz garázsàban lesz hasznàlva a hang az nagyon másodlagos dolog, mondjuk 90-100-as fordulat körül teljesen rendben van, 100-120-nàl màr megjön a hangja :)

Esetleg bringàs téli edzéstervet tudsz linkelni amivel érdemes görgőzni ?
Ilyen youtubos videókat gondoltam elsőnek leedzeni vannak 60-90p vàltozatok.

(#75082) Napfénysüti válasza t1 (#75081) üzenetére

Telejsen jó az a görgő amit vettél én csak azért döntöttem a drágább folyadékos mellett mert panelban nem akartam zavarni a szomszédokat.
Arra viszont készülj fel hogy abromi unalmas a görgőzés. Személy szerint a TV elé szoktam felállítani és edzés közben nézek valamit.
Tavaly ilyen intervallum edzéseket csináltam, nagyobb áttételen tekertem erőből fél percig majd kis regenerálő pihenés és ezt ismételgettem. Idén viszont a hajtáshatékonyságra megyek rá szóval sok egylábas edzést tervezek majd be.
Neten amúgy lehet találni téli edzésterveket érdemes azokból szemezgetni.

Més que un club!

(#75083) SOAD19 válasza Napfénysüti (#75077) üzenetére


SOAD19
addikt

Érdekes egy váltó, hozzá se kell érnie a lánchoz, hogy váltson. ;] Kicsit elbaltázták a photoshoppot. :D

(#75084) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#75077) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Wow! Azt a láncot valami mágneses mező tartja a levegőben? :DDD

Szerk:lemaradtam! :U

Amúgy amolyan lopjatok már el színe van és rendesen hajaz az időfutam gépekre.Nem annyira gyere be nekem.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#75085) 6030D válasza Hasaggymeg (#75084) üzenetére


6030D
Ármester

Melyik képet nézitek? :U

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#75086) Napfénysüti válasza 6030D (#75085) üzenetére

Szerintem ők átváltottak a szürke színűre amiről valóban nincs rendes kép. Elég új gép még ez gondolom nem lőttek arról a verzióról normálisat egyelőre. :)

Més que un club!

(#75087) t1 válasza Napfénysüti (#75082) üzenetére


t1
addikt

Monotonítàssal nincs baj, több félmaratont és 2-3 órást is futok rendszeresen hozzà edződtem màr , de zene film tervbe van nekem is :)

(#75088) 6030D válasza Napfénysüti (#75086) üzenetére


6030D
Ármester

Na így már oké.... tényleg érdekes. Mondjuk kevésbé kopnak a görgők, úgyhogy nem rossz megoldás. :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#75089) trialboj


trialboj
őstag

Remélem még senkinek nincs ilyen tapasztalata, de már nem 1x gondolkoztam rajta, hogy ha az erdő mélyén kavirnyászunk, és mondjuk betámadna pár idegesebb vaddisznó, vagy ami sanszosabb, elesnénk és nagyobb a sérülés, hogy a francba hívhatnék segítséget.

Most találtunk egy érdekesebb szakaszt kb mindentől távol, ha baj történne mi ilyenkor a teendő? A mentő eleve ki sem tudna jönni oda, még ha sikerülne is eljutni az erdőben a főútra, ami anyiből fő, hogy kettészeli az erdőt, de sima földút és olyan gödrös, hogy a tűzoltó is fennakadna, akkor sem tudnám mihez viszonyítani a helyzetünket.

Pl az segíthet nekik ha koordinátákat adok meg? Hogy tudom a leggyorsabban leolvasni az aktuális koordinátákat a telefonról?

... Gondoltam kinyomtatnám egy lapra, és felpattintom az egyik fára, mert járnak még oda jó páran, és szerintem a legtöbben bajban lennénk hogy most akkor mi a teendő.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#75090) Normi™ válasza trialboj (#75089) üzenetére


Normi™
őstag

;]

http://www.boon.hu/video-rendorok-szedtek-le-a-farol-a-vaddiszno-elol-menekulo-borsodi-fiut/3191536

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#75091) Normi™ válasza Normi™ (#75090) üzenetére


Normi™
őstag

Bénáztam,így már jó :B

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#75092) geotigris9 válasza ---Lasali--- (#75070) üzenetére


geotigris9
tag

Használtál is ilyet huzamosabb ideig(egyáltalán használtál-e) vagy csak feltételezéseken alapszik a válaszod? (Nem sértésnek szánom csak kérdezem.)

(#75071) Runner_fxr Szintén ugyan az a kérdés .. ?

(Mert a TestB. hasonlókat nem írt senki több vélemény által sem .. nem hiszem mindegyik elfogult lenne a cuccal kapcsolatban [?])
Testbike :F

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#75093) Vanir válasza trialboj (#75089) üzenetére


Vanir
veterán

A vaddisznót passzolom, a sérülés részére pedig annyit tudok mondani, hogy többen menjetek és az alap elsősegélynyújtási feladatokat ismerjétek. Valakinél legyen kötszer, fertőtlenítő, stb.

(#75094) Cathfaern válasza bandus (#75079) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Kezdésnek biztos tökéletes a decathlonos cucc, könnyen lehet, hogy "örökre" is az lesz. Kezdést úgy értem, hogy lehet pár tekerés után rájössz, hogy neked mégse jön be a rossz időben tekerés, azért meg kár 30ezres tételeket kidobni 1-1 ruhadarabért (mert ha érdemi pluszt akar az ember a decathlonoshoz képest, az már ez a kategória). Arra figyelj, hogy ha nem 10 fok alatti hőmérsékletről beszélünk, akkor nem annyira a "melegítés" funkció a lényeg, hanem a szélállóság. Illetve hogy ne lógjon ki semmid, mert hiába vagy teljesen jól felöltözve, ha mondjuk a bokádon egy 5cm-es sávban túl kevés, akkor már általában úgy fogod érezni, hogy fázol.

A drágább cuccok igazából 2 dologban jobbak:
a) kényelmesebbek, jobban illeszkednek a testhez
b) lasabban izzadsz beléjük

Az a) pont egyéni preferencia, hogy mennyire szempont, a b) pont viszont szvsz nem sokat ér. Olyan mindegy, hogy 15 perc vagy 30 perc után vagyok tiszta víz, mert ha beöltözöl és nem fázol, akkor tuti izzadni is fogsz :)

(#75095) raczger válasza trialboj (#75089) üzenetére


raczger
őstag

Csak úgy nem fog megtámadni a vaddisznó. A lényeg, hogy ne érezze magát sarokba szorítva, akkor gondolhatja azt, hogy az egyetlen menekülési lehetőség az, ha rád támad.
Tavaly volt olyan helyzet, ha nem állok meg időben, hanem megyek tovább a disznók felé, sanszos, hogy nekem jöttek volna. Észrevettem, ők is, megálltam tisztességes távolságban és megvártam míg az egész horda (voltak kb 30-an) elment. Eközben két nagyobb úgymond biztosította az utat, folyamatosan engem figyeltek.

Szerintem a legnagyobb veszély az, ha lefelé mész valahol az erdőben és hirtelen kiugrik eléd egy vaddisznó vagy szarvas.

Koordináta lekérése: google mapsben rányomsz hosszan a saját helyzetedre, a fenti kereső sávba kiírja a koordinátákat. (Vagy pedig felraksz egy appot, ami többek között ezt is mutatja.)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#75096) 6030D válasza trialboj (#75089) üzenetére


6030D
Ármester

Nem kell ahhoz erdő, ez például nyílt terepen volt.
Ez amúgy mind felételezés, meg mi lenne ha... mi van, ha egy outist főúton besodor a bokrokba egy autó, és nincs ott senki. Ahogy fent írták, ha ilyentől tartasz, nem kell egyedül menni... vagy valami teremsportot kell választani. :P Meg van olyan GPS kütyü, amivel megtalálnak, ha nálad van. Az mondjuk kérdés, hogy milyen állapotban...

Én egyszer egy domboldalon lévő hajtűkanyar belső ívén láttam 3 szarvast, kb 20-30 méterre tőlem. Megálltam, hogy lefényképezzem, de megriadtak, és elkezdtek futni át az úton, le a "szakadékba", pedig azt hittem, hogy nem az út felé fognak menekülni, hanem felfelé, tőlem távolodva. Ha nem állok meg telót keresgélni, akkor lehet, hogy az egyik telibe kap oldalról. Ez ilyen.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#75097) geotigris9 válasza trialboj (#75089) üzenetére


geotigris9
tag

Régen még telefon sem volt max. vezetékes nem, hogy okos mobiletelefon.. és akkor is volt szerintem ember aki bringával is csalinkázott az erő mélyén már. (montik kezdete)

Ha már parázol szerintem ne a vaddisznók végett legyen .. :N
[link]

[link]

Én többször voltam méteres távolságra vaddisznótól már hogy éppen mellettem suhant csak el para az volt mindig de továbbálltak a legritkább eset lehet ha neked megy ha kicsinyeit félti vagy sarokba van szorítva, de mindegyik triviális eset ha konkrétan neked akar ténylegesen jönni ..
A közelség őznél szarvasnál is megvolt nagyon közeli .. elfutnak elillannak ők jobban félnek mint te tőlük.

A linkelt eseteknél.. hát nem volt hasonló nekem, de az para szerintem egy ilyesmivel összefutni.

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#75098) atok666 válasza t1 (#75081) üzenetére


atok666
őstag

A Stravanak van olyan premium szolgaltatasa, ahol kivalasztod mire szeretnel "gyurni" (aerob, anaerob hatar tolas stb.), megadod mennyi idot szansz ra hetente, aztan keszit neked edzestervet.

@75087: Azert nagyon nem mindegy, hogy kinn a szabadban futsz/bringazol, vagy oda vagy szogelve a gorgohoz :) Kinn en is letekerek 3,4,5 orakat gond nelkul, de a gorgot mar fel ora utan a pokolba kivanja az ember. Sztem csak ugy lehet kibirni, ha relative rovid, de intenziv intervallum edzeseket nyomsz (15p bemelegito, 4x8-12perc intervallum 4 perc pihenokkel, majd a vegen 15 prc levezeto)

Atok

(#75099) Napfénysüti válasza atok666 (#75098) üzenetére

Ezt tanusíthatom: görgőn eddig 1,5 óra volt a legtöbb amit kibírtam. De inkább csak 1 órás edzéseket szoktam rajta csinálni.

Més que un club!

(#75100) bandus válasza Cathfaern (#75094) üzenetére


bandus
veterán

köszi az összefoglalást, igen a fő kérdés ezen cuccok szélálló képessége számomra. futáshoz van néhány decás cuccom, de természetesen érződik ezek és a nike/adidas cuccaim közötti különbségek.

onnan jött az ötlet, hogy október elsejére tervezünk még egy balaton-kört, és addig nem kellene kiesnem teljesen a formából. egy mellény valószínűleg elég lesz erre az időszakra, meg egy jó kesztyű sem ártana valószínűleg :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.