Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75601) runner 125 válasza Hasaggymeg (#75569) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi nektek az infókat!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#75602) 04ahgy válasza StLui (#75599) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nofene, visszatért a GIANT a régi betűtípushoz, vagy ez valami kifutó modell? Habár az a gyenge próbálkozás rettenetes volt a vékony szárú betűkkel.

Más: milyen sisakkamerát javasoltok? Egyszerű modell érdekelne, de az akkuja azért bírja pár órát. Kijelző sem kell rá. Ma határoztam el, hogy veszek, a Nyugatinál a zebrán majdnem elütött egy bringás. Igen, bringás, igen, én is az vagyok. Át akartam tolni a kijelölt gyalogátkelőhelyen. Autóknak piros már egy ideje, már a sötétablakos Honda terepjáró is jobbnak látta, ha megáll. De a mögötte, nagy sebességgel érkező versenybringás csaj leszarta a gyalogosokat. Csengő persze nulla, ott hő-hő-hőőő-zött, hogy észleljem (gyalogosok voltak már balra is nekem, széles zebra), és csak kicsin múlott, hogy nem jött belém. Azt mondja:
- Nem látsz?
- Piros a lámpa - mondtam neki.
- De át kell érnem valahogy.

Hát ez ön- és közveszélyes volt csajszikám...

Na, ezért akarok egy sisakkamerát venni, és szégyellem magam kerékpárosként, hogy nem autós miatt jutottam erre az elhatározásra. Van egy-két kihaénnem itt Budapesten, aki leszorít, de a dugóban mindig lehagyom. Hadd ácsorogjon csak. Az autósok többségével nincs semmi gond, sőt, kezd kevesebb lenni, mint a bringásokkal.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#75603) parkr válasza 04ahgy (#75602) üzenetére


parkr
őstag

az 2015-ös modell, akkor még nem volt midegyiken az új (amúgy szerintem annyira nem rossz, csak szokni kell)

[ Szerkesztve ]

(#75604) Runner_fxr válasza StLui (#75599) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ezt tudom ajánlani.

Voltam már jó párszor az alpinbike-al túrázni. Pontosan mire vagy kíváncsi? Rendes srácok, de elég kemények. :) Gyorsak felfelé és lefelé is. Elég technikás ösvényekre kalauzolnak el, persze bevárják a csapatot, de általában nem egy sétagalopp velük a túrázás. :) Ez persze jó dolog, de aki nincs hozzászokva annak szenvedős lehet.

(#75605) rétisün válasza Napfénysüti (#75596) üzenetére


rétisün
veterán

kormány még mindig várja a felszerelését?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#75606) Syd69 válasza Napfénysüti (#75596) üzenetére


Syd69
aktív tag

Én többet vártam a 105-től.

Alma

(#75607) StLui válasza Runner_fxr (#75604) üzenetére


StLui
veterán

Kb arra voltam kiváncsi amit leírtál, szerencsére csak egy 16km-es leggyengébb túrájukra neveztünk, itt nem a távra gondolok, hanem tempós lejtő, és a feleségem, meg gyerek miatt komolyabb emelkedőkre (370m szint van csak)

Szerinted jobb valamiben amit te ajánlottál? Vagy kb egál?

Ja és nagyon érdekelne, hogy jónak gondoljátok e ilyen kategóriájú bringát a leírt célra?

Nem, a betűtípusa izgatna annyira :D

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#75608) Runner_fxr válasza StLui (#75607) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Tapasztalt túravezetők, figyelembe fogják venni a képességeiteket. Meg aztán az ilyen rövidebb távok erre vannak, hogy ismerkedj a hegykerékpározással.

Felszereltségben kb ugyan az, de a villa az jobb a Cube-ban, amit ajánlottam. Kb ez az a minimum ha olyan bringát akarsz amivel viszonylag kompromisszum mentesen szeretnél montizni. Itt nem az lesz az első érzés, hogy jó jó, de sok mindent cserélni kéne.

(#75609) Napfénysüti

Egy kis Rudy Project Tralyx bemutató tőlem: [link]

rétisün: igen ma még az eredeti kormánnyal tekeretem, majd csak szombaton kerül fel a 3T. De már izgatottan várom én is. :K

Més que un club!

(#75610) r.levente75 válasza Napfénysüti (#75609) üzenetére


r.levente75
addikt

Köszi a bemutatót, ezek a Rudyk tényleg jók!

[ Szerkesztve ]

(#75611) rétisün


rétisün
veterán

ha jól emlékszem, volt (van?) itt valakinek Cube Road SL(?) fitness bringája. arra lehet feltenni sárvédőt? persze ha 2-3 évvel korábbira lehet, nem biztos hogy erre is, de azért hátha.

mod: közben megnéztem kinagyítva a képen, valószínűleg fel lehet rá tenni.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#75612) -=RelakS=- válasza Napfénysüti (#75609) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

"-hűvös időben túlságosan jól szellőzik"

Gondolom, ez a pollen időszakban sem kimondottan előnyös

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#75613) korcsillio


korcsillio
őstag

A tourney annyira rossz?

(#75614) hegyimorc válasza rétisün (#75611) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nekem SL Cross Race, de szerintem ilyen szempontból egyformák. Lehetne rá tenni, de nem próbáltam. Nézd meg a képeket, talán van olyan amin jól látszik. (épp hirdetem, az aláírásban van link a képekre)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#75615) Napfénysüti válasza -=RelakS=- (#75612) üzenetére

Nem vagyok allergiás de valóban elképzelhető hogy nekik se éppen előnyös a jó szellőzés.

Més que un club!

(#75616) -=RelakS=- válasza Napfénysüti (#75615) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Csak azért mondom, mert én egy Agon-t vettem, és egyáltalán nem segített. Mikor megindult a parlagfű, ugyanúgy beállt a szemem.
Nehezítésképpen csiptetős dioptriás betét is kell.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#75617) rétisün válasza hegyimorc (#75614) üzenetére


rétisün
veterán

köszi, valószínűleg felmegy rá.

a tied azért igen csak jó felszereltségű bringa (ultegra, karbon villa) ha nem dolgozóbajárós bringát keresnék, komolyan elgondolkodnék rajta.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#75618) .mf válasza Runner_fxr (#75580) üzenetére


.mf
veterán

"Bringaárakkal kapcsolatban az a véleményem, hogy egyrészről hatalmas az igény a komolyabb gépekre, épp ezért nem várható áresés."

A gond az, hogy a nem-versenytechnika gépeknek is alaposan megkérik az árát... Nem hinném, hogy a strapabíró, tartós canga 80-100-as rugóutas első telóval, jó fékerővel akkora extra kívánság lenne, hogy komolyabb gépnek számítson; vagy ha igen, akkor az már régen rossz... :(

"Másrészről meg sokan azt is elfelejtik, hogy bár lehet a széria utcai motorhoz viszonyítva aránytalan az ára, de egy több milliós bringa olyan gép amivel világkupákon szoktak versenyeket nyerni. Ezt célszerűbb lenne motorversenyen használt motorokhoz hasonlítani, és akkor már mindjárt értelmezhetőbbé válnak az árak. Ezt célszerűbb lenne motorversenyen használt motorokhoz hasonlítani, és akkor már mindjárt értelmezhetőbbé válnak az árak. Egy verseny karbon váz mondjuk egy gyorsasági motorhoz, elérheti 6-10 millió közti összeget is. Csak ezzel sokan nincsenek tisztában."

Ez az összehasonlítás eléggé nem fair, MotoGP, SBK, és egyéb gyorsaságiak eléggé más kategória. Nézzük inkább motorból a MX és bringából az enduro/AM/DH gépeket, legalább hasonló jellegűek. Verseny-krosszmotort 2-3 m-tól lehet kapni újonnan. Nagyobb rugóutas komolyabb felfüggesztés, jobb fékek, ellenállóbb kerekek, mint bármi DH-n. Aztán itt pluszban még versenyre fejlesztett motor és hajtás is van az árban.

De sajnos csak hiába szaporítjuk a szót, kicsik vagyunk a piachoz képest

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#75619) kocsisdavid5


kocsisdavid5
aktív tag

Sziasztok!

Valaki nem ismer olyan kerékpáros csapatot, akik pl. hétvégente elmennek túrázni? (nem verseny tempóban, hanem szépen, nyugodtan)

(#75620) concret_hp válasza ivana (#75577) üzenetére


concret_hp
addikt

csak a campához minden alkatrész nagyjából aranyárban van, ami nem, az picit drágább :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#75621) Runner_fxr válasza .mf (#75618) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

"A gond az, hogy a nem-versenytechnika gépeknek is alaposan megkérik az árát... Nem hinném, hogy a strapabíró, tartós canga 80-100-as rugóutas első telóval, jó fékerővel akkora extra kívánság lenne, hogy komolyabb gépnek számítson; vagy ha igen, akkor az már régen rossz... :("

Akkor másképp kérdezek. Mondj olyan terméket ami nem drága, Magyar fizetéshez mérten! Tudsz ilyet? Mert én nem nagyon. Még egy szaros busz jegy is drága, ha figyelembe veszem azt, hogy mennyi fizetést kapok. Az, hogy valami drága, nézőpont kérdése. Én erre mindig azt mondtam, hogy nem a termék drága, hanem a fizetés a kevés. Nem a kerékpár hibája az, hogy csóró a Magyar, ha igazán lényegre törő akarok lenni. :)

A motoros példához visszatérve. Persze, egy motorban sokkal több az alkatrész, de azért azt is vedd figyelembe, hogy egy kerékpárnak micsoda terhelést kell elviselnie közel 10-ed akkora súly mellett?
Egy Enduro moci 100-110kg, míg egy profi Enduro bicaj 11-13. [link]
Egy Enduro motornak csak az első villája olyan nehéz kb mint egy egész verseny Enduro kerékpár. Ezt valakiknek ki kellett fejleszteni, megtervezni, költséghatékonyan gyártásba küldeni és még keresni is kéne vele.
Akkor a Red Bull Rampage-t gondolom nem kell bemutatni: [link] Ezek a DH gépek is bőven 20 kiló alatt vannak és irdatlan terhelést el tudnak viselni.
Nem mellesleg, amíg Budapesten minden második ember kezébe új iphone-t látok addig nekem senki ne jöjön a drága bringákkal, mert ez is elég vicces. :)

(#75622) Runner_fxr válasza .mf (#75618) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Egyébként azt sem igazán értem, hogy a Motogp miért más kategória technika szempontjából? Az a motorozás csúcs technikája, az EWS, Red Bull Rampage, Tour De France meg a kerékpározás, kerékpárok csúcstechnikája. Mind a kettő horror drága, ez van.

(#75623) Hasaggymeg válasza -=RelakS=- (#75616) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nekem tévé van a fejemen ugyanezért. :DDD...ugyanakkor a búvárszemüvegen kívűl nem tudom mi tudná a virágport kinn tartani. :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#75624) wentworth


wentworth
tag

Elszakadt a hátó fék bowdene vagyis kirolytosodott.
Kuka...
A bovdenre volt húzva ilyen fekete cső, fém végekkel (gondolom ez a bowdenház), de kihúztam ebből, és még volt a bowdenen olyan mint a zsugorcső rámelegitve. Alig birtam lekaparni.
Kérdés.

A Bowdenhez elég az a ház amiben csúszkál, vagy kell a ház és a bowden közzé az a zsugorcső szerüség?
Ha igen annak mi a neve?

Megéri az olcsó noname bowdent megvenni mint új?

[ Szerkesztve ]

Vi10 32G Q32G221510...

(#75625) szjoci válasza Hasaggymeg (#75623) üzenetére


szjoci
őstag

Ejnye, ennyiért elég jó vételnek tűnik. :U

[ Szerkesztve ]

(#75626) Hasaggymeg válasza wentworth (#75624) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem kell semmi zsugorcső a bovden és a ház közé. Bár tény,hogy egy teszkós (értsd újonnan 30ezres) bringára nem költséghatékony 10+e-ért csúcsbovdenezést szerelni,a jó bovdenezés hozza az egyik leglátványosabb javulást a váltás és fékezés terén,ezért nem érdemes a leggagyibbat venni,sőt!

(#75625) szjoci...ha megbarátkozol különc megjelenésével,jobb nincs a piacon! Bár szellőzése 30+C fokban hagy némi kívánnivalót maga után,csakis aki próbálta tudja mekkora kényelem reggel feltenni és este levenni,hisz ha rád sötétedik is ugyanolyan jó mint a sziporkázó napsütésben.Ajánlom. :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#75627) 6030D válasza 04ahgy (#75602) üzenetére


6030D
Ármester

Ha veszel egy kamerát mivel leszel előrébb? Felrakod a yt-ra, hogy az a sárga bringás, kék pulcsis csaj majdnem elütött, és a kommenteknél lehet vitatkozni ki volt a hülye. Eredménye nem lesz. Városban máshogy kell közlekedni, ennyi. Autóval, bringával, gyalogosként. Ha a csaj fellök a zebrán, akkor esetleg egy veszekedős videót fel tudsz rakni a netre. De ha azon a zebrán egy furgon vagy teherautó nem ad elsőbbséget neked, akkor össze fogja törni a kamerát a fejeden, így sok pénzt kidobtál feleslegesen... :U

korcsillio: Tourney: versenyzésre nem jó, hobbizni tökéletes.

kocsisdavid5: a már említett Alpinbike. Vagy ha csak az a cél, hogy legyen kijelölt pálya, akkor a teljesítménytúrákat érdemes megnézni. Ott is lesz sok bringás, akivel össze lehet verődni.

Runner_fxr: ha megnézed mennyi ember fizeti ki egyben az almát vagy aktuális S-t, akkor azért máris megvan, mivel lehet fellendíteni valamit Mo-on. Ingyen hitellel (még ha nem is mindig teljesen ingyenes.) Mindenkinek adnak valami "kedvező" ajánlatot, hogy csak 15e Ft havonta, az meg nem pénz. 2 év alatt máris 180e Ft, és fizetsz még 5-10e Ft havidíjat. 2008-2009 előtt így vettek autót, motort is az emberek, mert 0-10% kezdővel el lehetett hozni, aztán majd lesz valahogy. De volt mibe/mire ülni. Most ugyan így fel lehetne futtatni a bringát is, csak valamiért nem teszik a boltok. Tudom írtad, hogy nehéz intézni a bankkal, de ezt sem értem. Szerintem rengeteg ember máshogy állna hozzá, ha azt látná, hogy a 240e Ft-os bringát meg tudja venni úgy, hogy havi 10e Ft-ot fizet rá, de ehelyett keres valamit 100e Ft alatt, mert annyija van. Nem lenne szüksége 240 e Ft-os bringára akkor sem, de megvenné, mert elérhető, és "spórol helyette a bank", mert ő magának nem rakna félre a következő két évben ennyi pénzt egy bringára.
Kevés a magyar fizetés a jelenlegi árakhoz, de mindenhez el tudják intézni a "banki támogatást" (tv, hifi, mobil, bútor), akkor kerékpárra miért nem?

wentworth: a műanyag cucc a bowdenház bele volt valószínűleg. Kell venned bowdenházat és bowdent meg bowdenvéget , márkásból sem nagy összegek, de otthon nem biztos, hogy meg tudod csinálni megfelelő szerszámok nélkül tökéletesre, így lehet, hogy jobban jársz, ha egy szerviz megcsinálja neked kb 500-1000 Ft munkadíjjal.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#75628) ivana válasza concret_hp (#75620) üzenetére


ivana
Ármester

Újonnan se drágább a campa, használtan meg egyenesen olcsóbb. Annyi, hogy nincs már xenon, szóval a veloce a belépő szint campánál ami a tiagra és a 105 között van.

6030D: az a baj, hogy az új árak vicc szintre szálltak el. Annyival olcsóbb a használt, még ha új sor lánc stb kell is. Főleg, hogy egy biciklinél ennek sokkal kisebb a kockázata mint egy autónál, motornál.

(#75629) Strezi válasza wentworth (#75624) üzenetére


Strezi
őstag

Van teflonos , fekete bowden. Szerintem ebbe botlottál bele.
Sima új bowden és méretre vågott ház kell neked. Szervízban megcsináljåk pikk pakk.

Nekem a gyakoribb csere jobban bejött mint a drágåbb szettek ;)

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#75630) Runner_fxr válasza 6030D (#75627) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Persze én is így gondoltam, de a gyakorlat azt mutatta, hogy olyan nagyon a kamatmentes hitel sem dobta meg a kerékpár eladásainkat. Persze eladtunk jó párat így, de nem mondhatom, hogy aranybánya lett volna ebben a lehetőségben. Ettől függetlenek nyitottak lennénk továbbra is egy kamatmentes hitel konstrukció szolgáltatására, de valamiért ebben a bankok nem partnerek, ezt tőlük kéne megkérdezni, hogy miért nem.
Bár biztos lehetne ilyet is találni ha alaposan utánajárnánk, de a nagyobb bankok ilyet nem biztosítottak a számunkra. Kamatos hitel meg szóba sem jöhet, mert a kutya sem venne így kerékpárt.
Egyébként 25% kezdővel működött a kamatmentes hitel, de sajnos kivonult az a bank.

Visszatérve a telefonhoz, én 1,5 éve kb vettem egy iphone 6-ost a telenornál. Hitelre akartam megvenni, de csak úgy akarták odaadni, hogy leteszem a felét kp-ben, és fizetem a törlesztőket. Még ez nem is jelentett volna problémát, de akkor jöttek a hülyeségek, hogy igen, de azt a 120k-t amit ki kellett volna fizetnem, nem is a telefon árából vonnák le, hanem csak letét, hogy bebiztosítsák magukat, majd amikor kifizettem a telefont visszautalják nekem. Meg még volt valami csavar az egészben, de erre már pontosan nem emlékszem. Na ekkor úgy döntöttem, hogy ha továbbra is akarok egy almás telót, jobban járok ha kiteszem itt helyben kp-ben az egészet, mert egy idő után már követni sem tudtam volna, hogy most akkor mennyit is fizettem ki, és ők még mennyivel tartoznak nekem. Így lett kp-re i6-os telóm. Ennyit a fasza telós hitelről. Jó nyilván itt közrejátszott az is, hogy előtte még ilyen nagy értékű telót nem vettem náluk, de még csak új ügyfél sem voltam náluk, akkor már jó pár éve telenoros voltam és fizettem rendesen a számlákat.

[ Szerkesztve ]

(#75631) bandus


bandus
veterán

már kérdeztem szerintem, de lánc tisztításához elegendő-e szépen befújni wd40-nel, áttörölgetni, aztán meg valami láncolajat (szintén wd40-em van) rácsepegtetni és áttörölgetni?

ha lekapom a hátsó kekeket akkor mehet-e a wd40 tisztító/zsíroldó a hátsó sorra is?

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#75632) NORBl


NORBl
aktív tag

Egy olyan navigációt keresek, amelyben a leírtakat meg tudom valósítani.: Meg lehessen szerkeszteni benne akár egy hosszabb utat is, lehessen tervezni bringára. Mert a google-be megtervezem gépen, és át is tudnám küldeni telefonra, de értelmét veszíti az egész, mert tegyük fel szeretnék menni egy kört a bringával, gépen előre megtervezem a útvonalat, ~13 km, és a cél és a kiinduló hely azonos, gépen működik, linket elmentem minden király, átküldöm telefonra. Igenám, de a telefon csak a kiinduló helyet, illetve a cél állomásnak a koordinátáját hozza csak ki, így értelmét veszíti az egész tervezgetés. Szóval erre is jó lenne egy progi, akartam írni a google-nak, hogy mit csinálok rosszul, segítsenek, de nincsen semmi kontakt, vagy kevés energiát fektettem bele... Tudnátok ajánlani valami frankó app-ot ?

(#75633) Normi™ válasza bandus (#75631) üzenetére


Normi™
őstag

Igen,én így csinálom,de a wd40-et alaposan töröld le a láncról és úgy olajozd vissza.Én a sort ronggyal,hetente áttörlöm így nincs szükség tisztítóanyagokra,olyan mindig mintha új lenne,valamiért én félek,hogy bekerül a rotorba és kimossa a kenést.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#75634) smkb válasza NORBl (#75632) üzenetére


smkb
őstag

www.komoot.de Van app is hozzá. Tudsz tervezni, feltölteni is útvonalakat. Ezeket beszinkronizálja az app is. Hanggal navigál is a bozótos gyalogösvényeken is, miközben rögzíti a tényleges útvonalat amin mész. A legjobb az egészben, hogy offline is működik a navi, a térképek letölthetők előre. Alapból offline egy régiót ad ingyenesen, azt ahonnan regisztrálsz, fizetés ellenében negvehetet az egész világ turista és aszfaltos út térképét. Online navigációja ingyenes. Szintemelkedéseket is jól tudja. Minden kis vacak erdei útvonalat ismer a térképük, így gyalogtúrázáshoz is remek, nem csak montizni. Nekem 6000hufomba került, így offline navigál bármely országban a dzsungel éshegy közepén is adatkapcsolat hiányában, illetve rendelkezésre állnak a telón a térképek.

[ Szerkesztve ]

(#75635) StLui válasza smkb (#75634) üzenetére


StLui
veterán

Ez tényleg szenzációs! nagyon tetszik, kár hogy win-es telefonom van, de egyre hamarabb leszek kénytelen így cserélni!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#75636) Strezi válasza smkb (#75634) üzenetére


Strezi
őstag

Köszi! Ez nagyon frankó. Ha másra nem is használom még, egy fullos online turistatérkép végre :R

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#75637) pc360 válasza smkb (#75634) üzenetére


pc360
addikt

Állítható az appban angol? Ha csak slejm nyelven van, akkor kihagyom.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#75638) varsam válasza NORBl (#75632) üzenetére


varsam
őstag

Én ezt használtam már párszor, szintén nagyon bevált tervezéshez:
https://merretekerjek.hu
A kész mapot le lehet menteni fájlként és hozzá lehet adni pl runtastic-hoz, google maps-hez, strava-hoz stb...

(#75639) Cathfaern válasza pc360 (#75637) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

A weboldal is angolul van meg az app leírás is, szóval meglepne ha maga az app nem lenne angolul :)
Amúgy nagyon jónak tűnik, és meglepően pontos adatokat ad a szükséges időhöz. Mondjuk nekem jelenleg inkább túrázáshoz érdekes, más túrás tervező appok kb. a hegyi zergék sebességével számolnak...

(#75640) joysefke válasza pc360 (#75637) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

És a német lenne a "slejm" nyelv? Akkor az angol mégis micsoda? :U

(#75641) NORBl válasza varsam (#75638) üzenetére


NORBl
aktív tag

Köszi, mindenféleképpen kipróbálom majd ezt is.

Más.: Illetve ehhez kapcsolódóan, megbízható tartót bringára tudnátok ajánlani ? Külföldi oldalakról is tudok rendelni, ha van vmi jó opció. eBay,Ali,GearBest,Bangoood.

(#75642) pc360 válasza joysefke (#75640) üzenetére


pc360
addikt

Az, mindenféleképpen - még akkor is, ha elhiszem, hogy egy fejlett, sok mindenre alkalmas nyelv (kivéve persze művészetekre, mint vers, rap, ének, vagy bármi ilyesmi). Az angol azért hangzásilag lényegesen szofisztikáltabb.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#75643) joysefke válasza pc360 (#75642) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ez komoly, mondj még ilyeneket :C

(#75644) pc360 válasza joysefke (#75643) üzenetére


pc360
addikt

Há'denem? A Rammstein - Du Hast sem a csodás nyelvezet miatt népszerű.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#75645) Pttypang válasza smkb (#75634) üzenetére


Pttypang
veterán

Nekem valahogy nem igazan akart rendesen menni a rogzites resze.

Everybody lies.

(#75646) smkb válasza NORBl (#75641) üzenetére


smkb
őstag

Nekem ilyen van. Teljesen jó, tart rendesen, annyi rugalmassága van amennyi kell. Amire ügyelni kell hogy asszem 22 es kormányvastagsághoz van, így a 31-es csőre nem megy fel, csak a kormány két végeközeli keskenyre. Nekem egy plusz tartokonzolon van, a lámpákkal együtt, nem közvetlenül a kormányon.

(#75647) smkb válasza Pttypang (#75645) üzenetére


smkb
őstag

Nekem gond nélkül, mindkét eszközön. Gondolom a probléma akkor van, ha a teló átmegy suspendedbe és kikapcsolja a gps-t is takarékosság célból. Ez biztosan állítható az energiamanagement opciók közt. Folyamatosan bekapcsolt kijelzővel mennie kéne rendesen. Én jelenleg egy Samsung Galaxy S WiFi 5 colos androidos kütyüt használok erre a célra, amiben adatkapcsolat nincs (nem telefon), csak wifi, gps stb. inkább olyan mint valami mini tab, vagy ipod. Ezen pl kikapcsolt képernyővel is megy rendesen a gps és rögzít. Akkuja nagyon bírja, mivel a kijelzőn meg a gps-n kívül nincs ami egye, így van hogy nem is kapcsolom ki a kijelzőt, és megy folyamatosan. Jópár éves cucc, de erre pl tökéletes.

(#75648) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A kettővel fentebbi hozzászólásod tipikus példája annak, amikor a butaság arroganciával párosul. Rap zenét meg művészeteket egy mondatban említeni, illetve hogy a német nyelv alkalmatlan "versre, énekre meg bármire ami ilyesmi".

Nah mind1, hagylak hogy tovább gyűjtsd a műveltséget az amerikai propagandafilmekből...

[ Szerkesztve ]

(#75649) StLui válasza ivana (#75628) üzenetére


StLui
veterán

Én pont nem ezt tapasztalom, használt több éves bringákat látok majdnem új áron, szerintem pont a használt árak viccesek. Azt hittem sokkal jobb bringát kapok használtan 2-300-ért mint újat, ehelyett használtban 2013-ast akarnak rádsózni annyiért mint ugyanannak a 2016-os változata, illetve 20-saz olcsóbban. Beregisztráltam a FB oldalakra is amit itt említett valaki, hát egy vicc. Jófogást nézegetem, na az is.
Kedvenc duma: "Nem minden áron eladó", magyarán hátha befut rá egy balek.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#75650) Because válasza StLui (#75649) üzenetére


Because
őstag

nem tudom, én csak montikat nézegetek, de azok bagóért mennek.... magam se tudom eladni az új állapotú, 1 éves bringám csak 100000-es "bukóval", úgyhogy inkább majd darabjaira szedem, mert úgy többet fog hozni, persze ha ehhez lesz lelki erőm :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.