Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70251) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Pár év kihagyás, másfelé orientálódás után tervezem, hogy visszaülök egy outira, kiegészítésképpen a futás és kondizás mellé (vagyis inkább mindhárom újrakezdése lesz ez).
Nem vagyok rossz formában, így elnézegettem a kínálatot, hogy mi lenne, ami megérné számomra.
Használtban gondolkozom, 150 ezer forint a plafon, viszont megmondom őszintén fáj a szívem ennyit kiadni, de emlékszem a régi élményekre és az azt hiszem kárpótolna, főleg mivel most már volna társaságom is.

Szóval Ti mire tennétek a voksotokat?

- Cube aluváz, karbon első villa, 5700-as 105-ös szettel, szinte új
- Author első-hátsó karbon villákkal, 6600-as Ultegra szettel, ez is majdnem új
- Neuzer full alu, 5500-as 105-el, ezen látszik a használat, viszont közel fele annyiba kerül

Köszönöm a segítséget! :R

Üdv, Balázs

(#70252) Byk01 válasza fpeter07 (#70249) üzenetére


Byk01
senior tag

Meg Cancellara törött csigolyával (igaz, az csak emelkedő volt a szakasz végén)

(#70247) Hasaggymeg Ott egy egész bicikli van pluszban, szóval jó eséllyel egy társ megállt segíteni, és oda tette a biciklijét.

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#70253) 6030D válasza belaazallat (#70250) üzenetére


6030D
Ármester

Meg a két hátsó váltón a két hajtókaron, illetve hogy az első villának két árnyéka van, két irányban. Mint a focimeccsen, amikor 4 árnyék van :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#70254) Runner_fxr válasza gooool (#70251) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ezek közül én a Cube-ot választanám. Vázméretre figyelj. Belső lábhosszod is mérd le.

Használtat csak akkor javaslok ha értesz hozzá, tehát tudod mit kell nézni egy használt kerékpáron.

(#70255) gooool válasza Runner_fxr (#70254) üzenetére


gooool
őstag

Közben telefonáltam, és úgy fest az Author lesz. Nagyon korrekt a sporttárs, elmondta, hogy mi és hogyan van, hogy rugalmas mind árban és abban, hogy mit ad hozzá, szóval beáldozom, hogy a Cube újabb és menőbb talán, elvégre ebben is csak 600 km van, szinte szalon állapotú. :)
Húz a szívem a Cube felé, de a telefonos beszélgetés után elég jelentős árbeli differencia alakult ki. :)

176 centi vagyok, 54-es versenygeometriás a váza ennek, mint a korábbi gépemnek, szóval biztos jó a méret.

Természetesen nem vagyok fogalmatlan a témában, alaposan át fogom nézni vétel előtt. :)

Üdv, Balázs

(#70256) imyourfriend válasza gooool (#70251) üzenetére


imyourfriend
őstag

6600-as ultegrát már nem biztos hogy választanám, nem mai fejlesztés és nem most adták ki a 6800-ast.. :) Személy szerint 5700-as szettet használok, az kiváló portéka persze vigyázni kell rá és karbantartani.

[ Szerkesztve ]

(#70257) Hasaggymeg válasza belaazallat (#70250) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Photoshop-oltak neki egy medencetörést is,mi? :DDD

(#70249) fpeter07...Tyler Hamilton állítólag lecsikorgatta a zománcot fogairól,mikor kulcscsonttöréssel nyomta tovább.Ezek titánok,tele a verseny (és egyéb :U ) miatti adrenalinnal. :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#70258) ivana válasza gooool (#70251) üzenetére


ivana
Ármester

Neuzert hanyagold, nem gyártanak jó vázakat. A Cube-ra szavazok, a karbon támvillákkal lehet gond ha aluba van bele ragasztva.

(#70259) belaazallat válasza Hasaggymeg (#70257) üzenetére


belaazallat
addikt

Azt a képet nem láttam, nem tudok nyilatkozni! :P
A korábban említett képen viszont nem stimmelnek az árnyékok, a plusz alkatrész elhelyezkedése a térben, a színe. És még sorolhatnám, valamint a videón még egy darabban fekszik a bringa...

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#70260) csibuka85 válasza ShiTmano (#70219) üzenetére


csibuka85
senior tag

18-as vázmérettel egy ilyet tudnék adni 135-ért.
Ez egyik jóbarátomé ez a kerékpár csak megkért hogy segítsek neki eladni.

Váz : Merida Mission Comp : Special Edition 18"
Rúgóstag : Manitou Swinger SPV 3 Way (levegős)
Villa : Manitou Splice Comp 130 mm (levegős) Fokozatosan lockolható
Kerék : Alexrims TD 17 , 26-OS
Gumi : Schwalbe Active Spicer 26x1,5 fényvisszaverő csíkkal (megvan az eredeti ballonos külső is hozzá)
Kormány : Spyral 700 mm fehér
Kormányszár : Synchros 120 mm
Első Váltó : Shimano Deore XT
Hátsó Váltó : Shimano Deore XT
Hajtómű : Shimano Deore XT FC-M760 175 mm
Lánc : XT
Váltókarok : Shimano Deore
Fékek : Shimano Deore (Hidraulikus)
Féktárcsa : Shimano Deore 160 MM

[ Szerkesztve ]

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#70261) gooool válasza ivana (#70258) üzenetére


gooool
őstag

Nagyon egyhangú ez a Cube javára...
Elmondom a tényállást:

Úgy néz ki, hogy van a Cube, 150-ért, amibe megpróbálok egy pedált belealkudni, hátha...elvégre egy LOOK pedál se olcsó móka.
És van az Author 130-ért, amihez jár Ultegra pedál és kulacstartók meg egy vezeték nélküli Sigma óra is.

Így változik valamennyire a dolog vagy még mindig inkább nyeljem le a dolgot és vegyem a nekem is jobban tetsző, ám drágább gépet? :)

Üdv, Balázs

(#70262) ivana válasza gooool (#70261) üzenetére


ivana
Ármester

Az ultegra 6600 nem rejtett bowdenes, a 105 5700 igen. A shimano fékváltók sokkal jobbak lettek a rejtett bowdennel, szóval szerintem így is inkább a cube.

(#70263) rétisün válasza gooool (#70261) üzenetére


rétisün
veterán

én az authort választanám, mindig is szerettem volna egy karbon támvillás alu gépet. ne kérdezd miért, ez már csak az én defektem.....
a felszereltség meg mondjuk pont nem érdekel, nekem most speciel egy váz is elég lenne.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#70264) gooool válasza ivana (#70262) üzenetére


gooool
őstag

Tartósság, későbbi karbantartási igény és alkatrészárak alapján van érdemleges különbség?

rétisün:
Na igen, kicsit különlegesebb gép, ezért is tetszik, full Ritchey WCS kiegészítők, Ritchey kerékszett, szóval egységes a gép, 8,5 kiló mindenestől.
De a Cube is ott van a szeren, 5700-as 105, Fulcrum Racing 5 kerekek...
Szóval rohadt nehéz és gyorsan kell döntenem, mert holnap megyünk körútra és vagy akkor vagy soha. :(

Üdv, Balázs

(#70265) deicide válasza Jester01 (#70242) üzenetére


deicide
veterán

Az alcsúti-t én sem értem, ott max pár métert emelkedik az út. A verebi hupli az reális, ott nekem a 28.8-as átlaghoz is 500W kellett és még azzal is csak 9. vagyok. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#70266) Tothgera30 válasza gooool (#70251) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Az említett kerékpár, gondolom egy Cube Agree lehet, 2011-12-ből. Mindenképp arra ugranék rá, a rajta lévő 105-ös szett igen strapabíró, Racing 5-ös szett nekem egyik nagy kedvencem, és a bringa később is eladható. Mindenképpen ezt hozd, ha a lehetőség adott.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#70267) gooool válasza Tothgera30 (#70266) üzenetére


gooool
őstag

Cube Peloton Race a gépezet, hogy pontosan melyik évjárat azt nem tudom, de 12-13-asra tippelem a rajta lévő cuccok alapján. :)
Úgy fest akkor marad ez...bár már rákészültem az Authorra, de fontos volna, hogy strapabíró, megbízható és később ha netán megint beüt valami, eladható legyen a bringa.

Köszönöm! :R

Üdv, Balázs

(#70268) Tothgera30 válasza gooool (#70267) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Pont az elvárásaidnak megfelelő kerékpár lesz.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#70269) fpeter07 válasza Hasaggymeg (#70257) üzenetére


fpeter07
veterán

Ismerem én a versenyt, túl van fűtve olyankor az ember. Lábujjtöréssel én montiztam, és hát nem kellemes érzés. Pedig csak egy nüansznyi (kvázi felesleges) csontról van szó. Tippem nincs hogy mennek ilyen komoly sérüléssel a versenyzők.

(#70270) Napfénysüti válasza gooool (#70261) üzenetére

Még egy szavazat a Cube-ra. Nekem is 5700-as 105 szettes gépem van és frankón működik, szeretem.

Més que un club!

(#70271) imyourfriend válasza Napfénysüti (#70270) üzenetére


imyourfriend
őstag

50-55-ös tempóig kiváló ez a szett, felette lehet hogy az 50-12 miatt vagy nem tudom de nem igazán tudok beletekerni már tempósan.. lehet hogy a hajtómű miatt, vagy ennyit tudhat a szett?

(#70272) Emtra Prime válasza ivana (#70258) üzenetére


Emtra Prime
csendes tag

"Neuzert hanyagold, nem gyártanak jó vázakat."

Ezt honnan veszed?

E.P.

(#70273) deicide válasza imyourfriend (#70271) üzenetére


deicide
veterán

Már az 50km/h is 153-as pedálfordulat 50km/h-nál, azt a fordulatot csak űrlények tudják 5mp-nél tovább tartani. Az 55km/h 170-es fordulatáról már nem is beszélve. :DDD
Azaz 50/12-vel egy átlag földi halandó maximum lejtőn tud 50 felett menni, de beletekerni ott sem fog tudni érdemben.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#70274) Napfénysüti válasza imyourfriend (#70271) üzenetére

Gondolom leginkább az áttétel határozza meg milyen tempót lehet kihozni így valószínű az 50-12 lesz ami korlátoz. Ha nagyobb sebesség kell esetleg érdemes lenne 52-es vagy 53-as tányérra cserélni.

deicide: biztos jól számoltál? Nekem más értékek jöttek ki.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#70275) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Lehet hogy megérte volna beszerezni az 52-39-es 105-ös hajtóművet 65€-ért? Most egy lánctányérat adnak ennyiért.. persze más kérdés a 39-es még erős számomra, főleg úgy hogy 25-ös a legnagyobb tányér a soron. Ettől függetlenül az lesz a megoldás, a 11-23-at nem akarom feltenni egyelőre mert ahhoz még erősíteni kellene. Amúgy ha azt nézem az 52-36-os hajtómű az 5800-asban sem lenne rossz de az még egyelőre drága meg szettben érdemes venni.

(#70276) ivana válasza Emtra Prime (#70272) üzenetére


ivana
Ármester

Nem egy 105-el szerelt cube, vagy ultegrás bringa szint a neuzer...

deicide: Szerintem elszámoltad, nekem kb. 100 környékére jön ki az simán tartható. Nem mérfölddel számoltál véletlen?

imamyourfriend: 55 felett az utak többségén úgyse nagyon tudsz beletekerni. De azért nálam 52-11-el még nem lenne lehetetlen ha sima az út és nem kanyarog. Én síkon általában olyan 45-50-ig tudok gyorsulni, 40-et még tudok tartani 1-2 kilóméteren ha jó az út, de az átlagom nem szokott sokkal harminc fölé menni sose, általában néha gyorsan megyek, néha meg kifejezetten lassan váltogatva.

[ Szerkesztve ]

(#70277) rétisün válasza imyourfriend (#70275) üzenetére


rétisün
veterán

ezeken az újabb hajtóműveken már van 52/36-os kiosztás is.....

más: csak nekem nem tetszik ez a szögletes alsócső?

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#70278) Napfénysüti válasza ivana (#70276) üzenetére

Jaja, nekem is ezek jöttek ki 50x12 áttételre:
100 rpm: 52.82 km/h,
110 rpm: 58.10 km/h,
120 rpm: 63.39 km/h,
130 rpm: 68.67 km/h.

Més que un club!

(#70279) parkr válasza rétisün (#70277) üzenetére


parkr
őstag

nekem a mostani is szögletes. egy hátránya van, több bogarat szed össze :)

(#70280) imyourfriend válasza rétisün (#70277) üzenetére


imyourfriend
őstag

35 pénz úgy nézem az 5800-asból az 50-34, amivel ugyanott lennék. Akkor már egy új szett s nemrég láttam Kaposváron 115 ezerért. Igaz ahhoz még egy Ultegra sor meg egy KMC lánc és máris 135-nél járok. :D

(#70281) rétisün válasza imyourfriend (#70275) üzenetére


rétisün
veterán

~10 euro, plusz posta... kérdés persze, az első váltó boldogulna-e a 34-ről 52-re váltással. mondjuk a 36 --> 52-őt az ezeréves sora elsőváltóm is tudja.

van itthon is, bár nem eredeti.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#70282) belaazallat válasza rétisün (#70277) üzenetére


belaazallat
addikt

Neked van ízlés ficamod! :P

Kamilla szerint is szép!

Nekem is nagyon bejön, hol, mennyiért lehet beszerezni?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#70283) rétisün válasza belaazallat (#70282) üzenetére


rétisün
veterán

egyenesen a gyártótól :U

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#70284) belaazallat válasza rétisün (#70283) üzenetére


belaazallat
addikt

Odáig már nem gördítettem le! :P 180-190 e Ft nem is rossz.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#70285) atok666 válasza deicide (#70273) üzenetére


atok666
őstag

Valamit felreszamoltal szerintem, mert 50x12 vel mar tekertem 62kmh-t sikon...

@70271: Hacsak nem allandoan dombrol lefele tekersz, akkor nem semmi, hogy kevesnek erzed az 50x12-ot.. Szeretnek olyan eros lenni en is ;)

Atok

[ Szerkesztve ]

(#70286) Napfénysüti

Outisok: ki melyik bandázsra esküszik?

Més que un club!

(#70287) t1


t1
addikt

Nekem is lenne egy kérdésem outisokhoz.
Elkopott Schwalbe Lugano helyére mit ajánlotok 23-as méretben ? Olyan 5-6k/ db áron ?

(#70288) -=RelakS=- válasza Napfénysüti (#70278) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nna, akkor mégsem én vagyok a hülye, mert ilyesmire hajazó számokra emlékszem szép lejtőn lefelé :)
26", 44*11

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#70289) Jester01


Jester01
veterán

De hülye voltam, berántottam első féket a lejtőn, orra is estem annak rendje módja szerint :O
Pedig már hazaérve csak az utcába akartam bekanyarodni de hirtelen feltűnt egy kihajtani szándékozó autó a másik kezem meg éppen nem volt a kormányon mert jeleztem a kanyarodást...

Jester

(#70290) deicide válasza ivana (#70276) üzenetére


deicide
veterán

Igaz, elnéztem a mértékegységet! Bocsi.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#70291) Napfénysüti válasza Jester01 (#70289) üzenetére

Remélem nem lett semmi komoly baj.
Gyerekkoromban úgy törtem el ma csuklóm hogy egy dombra lendületből felhajtva kiugrott elém egy gyerek én hülye meg a kontrás BMX-en persze hogy a kontrafékra tapostam rá. Pechemre a kormány széle pont rácsapódott a csuklómra és nyekk... :B

Més que un club!

(#70292) imyourfriend válasza rétisün (#70281) üzenetére


imyourfriend
őstag

Egyelőre nézelődöm, váltani tán úgy váltok hogy már a szettben 52x36 legyen és egy 11-25 vagy 11-28-al a 36 miatt. Igaz a 34-23 valamivel jobb áttétel mint a 36-25 csak nehéz játszani az áttétellel valamint azzal hogy az ember fel tudjon menni vele mindenütt, erre találták ki a 11-28-as sort mind 10-es mind 11-es rendszernél, de ott meg közötte nincs elegendő fogaskerék azért meg nem veszek olyat hogy a 28-ast cipeljem fel s alá.. most a 25-öst is ritkán használom olyan terepen hajtok, sőt mi több folyton nagytányéron megyek. :) Amúgy néha van olyan érzés, ha kónuszon hajtom a bringát akkor nem olyan merev a közepe mint az újabb verziónak. Pici az eltérés de azért érezhető, mondjuk 6ezer van már a hajtómű csapágyaiban, lehet cserélnem kellene és akkor jól működne. :) [link] vagy egy ilyet beletenni és hajtani tovább. ;] 175-ös akkor jó vétel.

(#70293) gergo5991 válasza Napfénysüti (#70291) üzenetére


gergo5991
őstag

kontrás bmx-el hogy lehet ugratni? ha hátra teszed a súlyod akkor befékez ha előre akkor meg leránt a g.be ehh

(#70294) Napfénysüti válasza gergo5991 (#70293) üzenetére

Nem én ugrattam ha figyelmesen olvastad hanem egy srác ugrott ki elém mikor lendületből mentem fel egy dombra. Nem lett volna gond ha az első féket húzom be ahogy hátrafelé gurulok de én besatuztam a hátsót és jó nagyot zakóztam. Mondjuk ez asszem 10 éves koromban volt. :DDD

Més que un club!

(#70295) rétisün válasza belaazallat (#70284) üzenetére


rétisün
veterán

veszel?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#70296) belaazallat válasza rétisün (#70295) üzenetére


belaazallat
addikt

Ááááá! Most nem aktuális. De ha vennék, ilyet vennék, szín, forma, geometria nagyon bejön.

Jövőre akarok egy outit.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#70297) imyourfriend válasza atok666 (#70285) üzenetére


imyourfriend
őstag

Edzés kérdése, mikor tempósan haladunk és ritka alkalmak egyike hogy társaságban tekerek akkor jól jönne előre egy nagyobb tányér, mikor egyedül megyek még még nem kell.. vázat jó 3-4 évig nem fogok még cserélni majd szettet talán nemsokára.

(#70298) Tendd


Tendd
tag

Mindig egyedül tekerek, de a mai körömön kicsit meghajtottak. Feltűnt egy 5 fős versenybringás társaság mögöttem 1 percre, ami jó kis motivációt adott a haladáshoz. 15km-en keresztül tudtam tartani őket, aztán jött a kereszteződés, ahol elkaptak, de kb ennyi volt bennem. Az biztos, hogy nem mentek nyélen ellenben velem :D . Cipőt és a pedált viszont már holnap rendelem is, abban megerősített ez a menet. Maradtam a PD-M520-nél, remélem nem lesz vele gondom. Taposó után bízom benne, hogy hoz előrelépést ami a komfortot illeti.

(#70299) atok666 válasza imyourfriend (#70297) üzenetére


atok666
őstag

Persze, hogy edzes kerdese. Csak irigykedek, hogy nem eleg az 50x12... azzal az attettel siman lehet tartani az 50+ tempot.

Atok

(#70300) imyourfriend válasza atok666 (#70299) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nyilván nem síkra kell mikor az ember egyedül teker valamerre, akár már egy nagyobb traktor után sem biztos hogy elég ami 62-65-el megy, vagy mikor lejövök egy dombról. Aztán lehet hogy csak áttételeket akarok váltani, igaz még egy új 11-23 vár a polcon amit el kell használjak mielőtt váltok. Amúgy kónuszon érdekes érzése van a bringáknak, több bringánál is éreztem már mikor kónuszon hajtom akkor nem olyan mintha a sor közepénél lenne a lánc hanem furcsa számomra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.