Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70601) Pttypang válasza pc360 (#70600) üzenetére


Pttypang
veterán

Milyen kacat? :D A rockriderhez kepest gondolom, hogy mennyire lenne alkalmasabb, ha leterek az aszfaltrol egy murvas Bukk fele osvenyre? Mert azert ne essen szet alatt, habar a szutyokrider se teszi.

Everybody lies.

(#70602) pc360 válasza Pttypang (#70601) üzenetére


pc360
addikt

Trekking vs cross típusról volt szó. A trekking = gyengébb cross + kacatok (sárvédő, csomagtartó, egyéb fiszfasz). Onnantól fogva, hogy mit bír ki és mire lesz alkalmas, az vázon és az alkatrészeken múlik. Városiasítani pedig slickesebb külsővel tudod bármelyik gépet, ha szükséges.

ShiTmano: Hmm... :D Úgy egész más a helyzet. :) Akkor rendes hardtail monti köll.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#70603) ShiTmano válasza Pttypang (#70599) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Nem, mert Te szoktál dh-zni is. ;]

Pc360 (70600) Ezt gondolom Envynek szántad. Meg a 602-est is. Nem Én keresek bringát hanem Ő.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#70604) pc360 válasza ShiTmano (#70603) üzenetére


pc360
addikt

Nyilván, csak nem akartam loop-ot a válaszok folytonosságában.

A 602-es viszont láthatóan Crytec210-nek írtam, ne kavarjá má'! ;)

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#70605) ShiTmano válasza pc360 (#70604) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Ja, akkor nem szóltam. :)

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#70606) Tothgera30 válasza pc360 (#70602) üzenetére


Tothgera30
Ármester

"...trekking = gyengébb cross + kacatok..." - Ezt te sem gondolod komolyan. Akkor mondjuk egy Centurion Cross Line Race 2000 EQ-el mi a helyzet, vagy a Cube Delhi Exc-vel?

Kérlek had oszlassam el a tévhiteket, mivel láthatod alu vázas Trekking/Cross bringák is kijönnek 14-15kg-ból, úgy hogy igen komoly setup van rájuk építve, és még nem is mutattam a full Carbon gépeket.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#70607) pikszel


pikszel
őstag

Megint egy facikli.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#70608) flash- válasza kacsyx (#70524) üzenetére


flash-
veterán

Persze ez vilagos de melyik a legjobb hibrid megoldas?
37 vagy a picit vastagabb kopeny?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#70609) Hasaggymeg válasza pikszel (#70607) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ó,hogy egye meg a szú! ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#70610) szjoci válasza Tothgera30 (#70606) üzenetére


szjoci
őstag

A kockán az a csomagtartó megoldás marha jó és szép is. Arra lehetne pakolni, egy ilyet szívesen bevállalnék :U . Mondjuk azt nem értem hogy a hátsó váltó bowdenjét miért hagyták vázon kívül. Vagy az lehet hgy a hátsó fék... Na mindegy, elfért volna az is a vázban szvsz.
Viszont a Centurion csomagtartójára nem szívesen raknám fel a gyerekülést, komoly hogy csak két-két csavar fogja lent?

[ Szerkesztve ]

(#70611) Pttypang válasza ShiTmano (#70603) üzenetére


Pttypang
veterán

De akkor meg mindegy, a ketto kozott levo alkalmakra gondolok, amikor eppen még nem dhzok, de nem is aszfalton :D

Az, hogy egy kulsocserevel varosiasitanam, egy kicsit erosnek tunik nekem, mint amikor a rockriderre kitalaljatok, hogy semmire se jo vagy hogy a gyorszaras villa ugy tekeredik, hogy mar teljesen korbe is fordul :D

Everybody lies.

(#70612) ghost364 válasza fpeter07 (#70593) üzenetére


ghost364
senior tag

Jó, de az azért elég más. Kipróbálnék egyet, el se tudom képzelni milyen lehet.
Ami mostanában izgatja a fantáziámat, az egy Cyclocross-gép, csak szinte egyáltalán nem létezik a budget-kategória.

(#70613) varsam válasza Tothgera30 (#70595) üzenetére


varsam
őstag

Ebben egyet értek teljesen. Tény, hogy ez a Csepel acél vázas, emiatt nem könnyű, pláne trekking felszereltséggel. Egy nőnek pár emeletet felcipelni már nem kellemes élmény.
Használtan nagy valószínűséggel lehet alu vázast is találni ilyen összegben, de azt már a vásárlónak kell eldöntenie, újonnan sajnos nem nagyon vannak.

(#70614) fpeter07 válasza ghost364 (#70612) üzenetére


fpeter07
veterán

Fat bike-hoz 200k alatt is hozzá lehet jutni. Bár az a helyzet, hogy túrázóként inkább egy régebbi, használt outihoz húz a szívem. Azzal lehetne teljesíteni pl. a hazai BRM túrákat is. Montimmal 400 km-hez 20 óra kellene megállás nélkül, ami lehetetlen eleve. Mindegy, a közeljövőben úgy sem kell ilyenen gondolkodnom.
CX is jó lenne, mert egyesíti valamilyen szinten a futást és a kerékpár sportot. Csak az eleve drágább, mint egy outi...

(#70615) ghost364 válasza fpeter07 (#70614) üzenetére


ghost364
senior tag

Nekem is ez a bajom a CX-el, hogy drága :( Bár lehet csinálni régi acél trekking-híbridből, és akkor viszonylag olcsón kijön. Nekem az pont jó lenne, mert igazából télen lenne jó. (montim már nincs egy ideje) Meg kicsit hiányzik az is, hogy konkrétan bárhova el tudok jutni. Tulajdonképpen a gravel bike szól erről, csak sokszor eléggé össze vannak mosva ezek a kategóriák. De legalább népszerűsödni látszanak, remélem ez majd hoz egy kis árzuhanást.

(#70616) ¤Envy¤ válasza pc360 (#70600) üzenetére


¤Envy¤
tag

Az ég óvjon mindenkit a Neuzerektől, Hauserektől és társaitól...

Gondoltam, hogy megérkezik egy ilyen válasz. Meg hogy "kevés" az 50-60k-s keret.

Hát még ha tudnátok, milyen egy kb. 5-10 ezret érő "csontrogánnyal" tolom most. :))
Nekem bicikli-bicikli, nem azon élek, arra használatos, hogy eljussak A-ból B-be, (na jó, csak úgy lófrálni is szoktam vele, mert szeretek csak úgy keringeni céltalanul is) ahhoz meg nem szükséges egy több 100 ezres gép. Nagyon jól néznek ki az tény, nagy élmény olyanokon tekerni, viszont akkor sincs rájuk szükség. Ha milliomos lennék, az más tészta lenne. :)))

[ Szerkesztve ]

(#70617) Hasaggymeg válasza ¤Envy¤ (#70616) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Keress valami számodra szemrevalót az összefoglalóban is említett apróhirdetési oldalakon és véleményeztesd itt.50-60-ért pont annyira lehet új bringát vásárolni mint autót 500e-ért.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#70618) J.Pinkman


J.Pinkman
tag

Nyeregcsőre szerelhető csomagtartót keresek épp 5000 körüli árban. Aki használ ilyet, megosztaná a tapasztalatát, esetleg ajánlana?
Ha pedig konkrétan ezt ismeri valaki, véleményezné? Köszönöm.

(#70619) ivana válasza ¤Envy¤ (#70616) üzenetére


ivana
Ármester

Ilyen csepel budapest kontrás kapható 50-60-ért azok jók közlekedésre. 60-ért váltósból csak fostalicska van.

Egy 5-10 ezres csotrogány lehet ezeryzer értelmesebb mint az új 60-ért...

[ Szerkesztve ]

(#70620) ¤Envy¤ válasza Hasaggymeg (#70617) üzenetére


¤Envy¤
tag

Legyen, akkor ezek, amik megragadtak valami miatt, egyelőre csak ennyi:

[link] [link] [link] [link]

Azon kívül, hogy "mind sz@r" valami bővebb kifejtés is jól jönne, hogy miért, esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#70621) varsam válasza ¤Envy¤ (#70620) üzenetére


varsam
őstag

Szerintem menj be egy hozzád közel lévő kerékpárboltba, esetleg 2-3-ba, szépen mond el az eladónak az igényeidet, majd a kínált bicikliket megnézed és kipróbálod. Amelyik a legjobban tetszik és szimpi, új/garanciális azt megveszed. :) Esetleg még előtte neten rákeresel, hogy máshol nem-e olcsóbb.
Ha nem kell cipelned a bringát minden nap 3 emeletet, akkor nem lesz bajod az acél vázassal sem. Ha nem akarsz rá sokkal többet költeni, akkor nem kell! Nem kell rögtön XT szett és karbon váz, ha csak napi ~10km-t tekersz, azt is 15kmh átlaggal szépen nyugisan.
Párom imádja a Csepeljét, azon még kosár is van, benne a kilós U lakat + kis kaja/pia és gond nélkül teker vele 50km-t is akár egyhuzamban, illetve napi szinten 7+7km-t munkába. Számomra persze nem hat egy minőségi darabnak a lazább V fékkek és Acera váltóval (a hidraulikus tárcsafék után), de az ő igényeit tökéletesen kielégíti. Amennyiben komolyabban akarna tekerni, akkor ő is látja, hogy lenne hova fejlődni, de az igényeit a mostani is tökéletesen kielégíti. Megvannak az olcsó kerékpárnak a hibái (mint minden másnak) de ezeket el kell fogadni és ettől függetlenül is lehet szeretni.

Ezt csak azért írom, mert sok ajánlást még nem kaptál itt, azon kívül hogy tegyél még a kerethez +10/15/20 ezer Ft-ot. Én sajna nem értek hozzá, csak a tapasztalatom írtam le.

[ Szerkesztve ]

(#70622) ígyvanferi válasza ¤Envy¤ (#70620) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Valami ilyesmi sokkal jobb lenne. Esetleg: ez, ez, ez vagy ha szeretnél rugózást elöl, és alacsonyabb vagy, mint az eredeti tulaj, ez. Mondjuk sokkal jobban én sem értek hozzá, hülyeséget nem szeretnék ajánlani, várd meg a többieket.

Életemben nem láttam még ennyi női vázas trekking hirdetést, mint most, hogy direkt azt kerestem. Többségben vannak az első oldalon, mint a férfi vázasak. Fordítva vártam, sőt, inkább arra számítottam, egyet-kettőt ha találok.

[ Szerkesztve ]

(#70623) -=RelakS=- válasza pikszel (#70607) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

gondolom, erre csengő sem kell, mert már messziről hallatszik, ahogy sír a fa :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#70624) Mezi1982


Mezi1982
tag

Üdv, adott egy KMC X-11-SL lánc, fontos, hogy hány szemből áll egy lánc vagy csak az, hogy 10-11-es sorra lesz-e?

Mert ezt összemértem a régivel és jóval hosszabb.

(#70625) Expendable válasza Mezi1982 (#70624) üzenetére


Expendable
aktív tag

Hát inkább hosszabb legyen, mert abból tudsz kivenni szemeket a számodra szükséges mérethez.

(#70626) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok,
Ezt a HT XCC márkát ismeri valaki? Esetleg vélemény róla?
Szerk.: nem feltétlenül pont a linken lévőt, hanem úgy általánosságában..
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#70627) Mezi1982 válasza Expendable (#70625) üzenetére


Mezi1982
tag

És milyen eszközzel tudok kivenni szemeket belőle? Mert azért össze van nitelve, vagy könnyedén kiüthető valamivel?

(#70628) Roni2011


Roni2011
csendes tag

Egy gyors kérdés. Miért (és mi) kotyoghat a zsír új Mavic Cross Ride ipari csapágyas hátsó agyamban? Ha kiszedem a kereket kézzel nem nem kotyog de, a helyén van akkor kézzel ha megmozgatom látom hogy a tárcsa távolsága változik a két betét között! Ezért is van hogy ha ráülök és szépen középre állítom a féket akkor baromira bele ér menet közben a betét a tárcsába. Így csak úgy tudom használni ha teljen betolom a féknyerget úgy hogy az elülső betét már hozzá ér ha tolom,de így menet közben pont középen fut a tárcsa. Szarok lennének az új csapágyak az agyban? Rohadt bosszantó probléma és nem igazán jövök rá a miértjére!

[ Szerkesztve ]

(#70629) Sleek válasza Mezi1982 (#70627) üzenetére


Sleek
senior tag

Láncbontó

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#70630) r.levente75 válasza -=RelakS=- (#70623) üzenetére


r.levente75
addikt

Ki kell rakni az esőbe! :D

(#70631) -=RelakS=- válasza r.levente75 (#70630) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

És metszés után lehet is használni :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#70632) 6030D válasza TomMusic (#70626) üzenetére


6030D
Ármester

Én ma láttam olyan használt biciklis hirdetéseket, ahol a HT márka mellett ott volt zárójelben a KTM. Esetleg valami almárkája lehet, mint a Kellys/Alpina?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#70633) csibuka85


csibuka85
senior tag

Sziasztok , vettem egy 29-es DT SWISS márkájú felnibe egy AUTO szelepes belsőt , mert a Presta nem volt jó. Most szerintetek fúrjam ki a felnit ?
Olyat lehet ?

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#70634) ShiTmano válasza Pttypang (#70611) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Mivel régi "motoros" vagy itt a topikban Te is tudod hogy mi az előnye-hátránya a crossnak a montival szemben. Nyilván, ha nem vadulsz terepen akkor a cross is megfelel, aszfalton meg sokat gyorsulsz.

Én speciel sosem mondtam hogy a Rockrider semmire sem jó. Nekem is volt 5.1. Azt hiszem ez a 340 elődje. Kb három évig használtam úgy, hogy akkoriban 90kg voltam+felültettem mögém a lányomat (15-20kg). Terepeztünk is néha. Semmi gond nem volt vele. Méltatlanul nézik le. 55ezer volt akkor. Melyik másik új aluvázas bicikli van ennyiért? Persze gyenge volt a féke, főleg ilyen terheléshez. Ja, és pocsék gumival szerelték. De két gumicserével, fékcserével is megáll 70ezer környékén. Részemről ajánlott.

És még valami. Beleraktam egy olcsó, rugós, lockos teleszkópot (Sr XCT). Nem is vettem észre a tompítását, míg egyszer lockolva felejtettem és átmentem egy vízkivezetőn. Azt hittem, hogy leszakad a vesém, akkorát döccent. Azelőtt gond nélkül átmentem rajta. Szóval döccenőnél az olcsó rugós teleszkóp is sokkal jobb, mint a merevvilla.
Na ennyit az előítéletekről.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#70635) r.levente75 válasza csibuka85 (#70633) üzenetére


r.levente75
addikt

Én keresnék másik, hozzá való belsőt!

(#70636) csibuka85 válasza r.levente75 (#70635) üzenetére


csibuka85
senior tag

Hát na jó de most ez a 4000 ft sok volt , ki veszi vissza ezt már ?
A Prestával meg az a baj hogy nem tudom felfújni bárhol.

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#70637) r.levente75 válasza csibuka85 (#70636) üzenetére


r.levente75
addikt

Ez igaz, így dillemás a helyzet. A felnit azért biztos nem fúrnám meg.
A bringára nem fér fel egy pumpa ami hozzá való?

[ Szerkesztve ]

(#70638) ShiTmano válasza ¤Envy¤ (#70620) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Ezek megint mind montik. Lehet velük aszfalton is menni, de inkább terepre, erdőbe valók. De úgy látszik Neked ezek tetszenek. :) Milyen magas vagy amúgy?

(#70636) csibuka85 Viszel magaddal átalakítót és bárhol fel tudod fújni.

[ Szerkesztve ]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#70639) Mezi1982


Mezi1982
tag

Az új lánc felrakva viszont az 5. fogaskeréken már kis terhelés alatt is ugrik a lánc, pedig könnyedén vált minden fokozatra mi lehet a gond?

(#70640) Normi™ válasza csibuka85 (#70636) üzenetére


Normi™
őstag

Presta-Autós szelep átalakító kell ami kb.2gramm és 200ft és bárhol felfújod,nekem is az van.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#70641) ShiTmano válasza ¤Envy¤ (#70620) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Ez esetleg? [link]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#70642) Runner_fxr válasza Mezi1982 (#70639) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Kopott a sor is. Az is cserés. A probléma abból adódik, hogy nem cserélted időben a láncot és az túlzottan megkoptatta a leggyakrabban használt fogaskereket.

(#70643) Hasaggymeg válasza Roni2011 (#70628) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem garanciális? Ha érezhetően kotyog és nem a papucsban mozog az bizony cserés.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#70644) 6030D válasza csibuka85 (#70636) üzenetére


6030D
Ármester

Mi volt 4000? 2 belső? Amúgy szerintem egy normális boltos visszacseréli, és vegyél átalakítót. DT felnit meg ne fúrj...

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#70645) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Hát... akárhogy is nézegetem használtakat stb, ide térek vissza mindíg. L-esben

Hidraulikus és mechanikus tárcsafék között van érezhető különbség? mechanikussal van tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#70646) fpeter07 válasza SkyS1gn (#70645) üzenetére


fpeter07
veterán

Én V-fékest vennék ebben az árban. Az jobban működik, mint egy olcsóbb tárcsa, és könnyebb szerelni/olcsóbb karbantartani is.

(#70647) TomMusic válasza 6030D (#70632) üzenetére


TomMusic
őstag

Valóban, néhány hirdetésben ott van zárójelben a KTM, pl. itt: [link]. További észrevétel, hogy az ülésre rá van írva: "High Tech", tehát valószínűleg innen a HT. És simán lehet, hogy valami KTM kötődés van, mert mindkettő német/osztrák, kérdés, hogy mennyire minőségi. Viszont érdekes, hogy a neten abszolút semmi info nincs róla, a weboldalukon se írnak erről semmit.
Szerk.: egyébként első ránézésre egész minőséginek tűnik (mármint ahogy nézegetem a neten a különféle példányokat), szóval nem hinném, hogy a bóvli kategória. Mármint az árához képest...
Hmm, jó lenne, ha valaki erről tudna valami felvilágosítást adni, mert engem nagyon érdekel ez a téma.

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#70648) ShiTmano


ShiTmano
aktív tag

Stucni..... :U [link]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#70649) pikszel válasza -=RelakS=- (#70623) üzenetére


pikszel
őstag

Érdekes módon nem. Itt csapatja vele a tulaj egész nap a TÉKA táborban. Teljesen csöndes. Holnap elkérem egy próbára. ;)

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#70650) 6030D válasza Roni2011 (#70628) üzenetére


6030D
Ármester

A hézagolása jó a tengelynek? Nekem a rohangálós bringámon volt ilyen tengelycsere után, hogy kint jó volt, ha beraktam, akkor meg elmozdult a papucsban terhelésre. Nem az mozdul el? Hézagolás óta pöpec.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.