Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54501) Runner_fxr válasza Because (#54499) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nem lennek abban biztos, hogy azok ott a komodon mind taplalekkiegeszitok. :) Biztos az is van koztuk. Meg azert Amerikaban mar akkortajt is joval elorebb tartott ez a sport. De mint a neve is mutatja kiegeszitok, nem alapozhatsz ra semmit. Alapozni csak a minosegi kajara lehet.

(#54502) fpeter07 válasza Runner_fxr (#54487) üzenetére


fpeter07
veterán

Nekem is van barátom, aki jól fut, de elképesztően gyenge kerékpáron. Nincs hozzá izma.

(#54503) rétisün válasza Because (#54489) üzenetére


rétisün
veterán

csini :R

majdnem a 'túl izmos' kategória, ez nálam már a határon van....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#54504) Solad válasza rétisün (#54503) üzenetére


Solad
őstag

Jeez. Az ilyet konkrétan már kirugdalnám az ágyamból :D

Sportos, izmos atletikus, nem pedig tank :D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#54505) Because válasza rétisün (#54503) üzenetére


Because
őstag

Toldi Zsuzsi sokunk álma (volt) csak már lassan ádámcsutkája nő :U

(#54506) trialboj


trialboj
őstag

Az első teleszkópnál, ha a villán írja hogy Motion Sensor akkor az magától kiold ha rázósabb terepre megyek vele?
Ha nem írja rajta, és én elfelejtem kioldani, vagy rázós emelkedőn is használom, akkor ez a funckió előbb utóbb elromlik? Rockshox Reba daul air 2015 teleszkópról lenne szó.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#54507) ígyvanferi válasza Solad (#54504) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Allison Stokke cuki. De ha női rúdugrás, akkor csakis Iszinbajeva!

(#54508) concret_hp válasza Napfénysüti (#42557) üzenetére


concret_hp
addikt

felraktam én is a zondát, hát kezdem érteni ezt a merev dolgot hogyan kell értelmezni :DDD

milyen belsőt használtok? én asszem ma befürödtem egy vittoriával, ami anyaghibásnak tűnik, meg egy dunloppal, ami meg a szelepénél sz@r... szerencsére nincs több egyikből sem... úgy látszik csak a conti marad :U

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#54509) Solad válasza concret_hp (#54508) üzenetére


Solad
őstag

Sima decathlonos belsot hasznalok, eddig nem volt gond vele.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#54510) concret_hp válasza Solad (#54509) üzenetére


concret_hp
addikt

országúti 7+ bar?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#54511) ivana válasza concret_hp (#54510) üzenetére


ivana
Ármester

A decathlonos outiba kb. a használhatatlan szint, egyből szétment anyaghiba miatt 8.5 bar-on. Conti, CST nálam amit megveszek. Inkább CST az olcsóbb és egybe van.

(#54512) Solad válasza concret_hp (#54510) üzenetére


Solad
őstag

Igen, 8,5 baron használom 25-ös külsőben, soha semmi belső hibájából eredő gondom nem volt.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#54513) ivana válasza Solad (#54512) üzenetére


ivana
Ármester

Lehet én szívtam meg vagy a minőség ellenőrzés ennyire gány, de a 4-ből amit vettem 4 volt anyag hibás. 25-ös outi külső szintén.

(#54514) Pttypang válasza andrisbandi (#54480) üzenetére


Pttypang
veterán

Ez most komoly, hogy ket versenyzo is kb kiesett, mert defektet kapott? Az elejen azt hittem, hogy vagy 2-3 alkalommal azert lemennek rajta, mert igy ez eleg rovid. :N

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#54515) Pttypang válasza Valkűr (#54458) üzenetére


Pttypang
veterán

De ha nem kell a teljes fenyero, mert a varosban pl hazafele tartasz a tura vegen es a kozvilagitas mellett eleg az, hogy helyzetjelzo szintjen megy, akkor lekapcsolod kis fokozatra. A szembejovok is jobban dijazzak, ha nem egy fenyagyu jon szembe.

Everybody lies.

(#54516) Solad válasza ivana (#54513) üzenetére


Solad
őstag

Az érdekes. Lehet hibás széria volt, másra nem tudok tippelni. négyet használtam már el ismeretségi körben legalább kétszer ennyit, sosem tapasztaltunk ilyet

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#54517) andrisbandi válasza Pttypang (#54514) üzenetére


andrisbandi
őstag

Kígyóharapást lehetett a defekt oka :-)

- Engem már az elején, a bevezetőben magával ragadott a pálya nehézségi szintje. Ilyen tudású versenyzők, és felnit törtek, aztán van aki berepült a lombok közé, a másik akkorát esett, hogy vállát törte.

"Eddig ezen a pályán féltem a legjobban!" Modta az egyik csóka.
Szerintem a legtöbbünk az indító pódiumról sem merne bringával lejönni :-)
A pályán meg gyalog sem :-)

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#54518) MineFox54 válasza concret_hp (#54508) üzenetére


MineFox54
őstag

Schwalbe?

(#54519) Napfénysüti válasza ivana (#54513) üzenetére

Én is meg barátom is Decás belsőt használunk 8-8,5 baron és nincs velük semmi gondunk.

Jön holnap valaki a Velencei-tó körüli tekerésre?

Més que un club!

(#54520) fpeter07


fpeter07
veterán

De jó lesz egy ilyen is idén. Van hobbi kategória is, csábító. [link] Az mit takar, hogy az első kör ideje határozza meg a körök számát? Mennyi egy cx verseny? 1 órás, másfél?

(#54521) bunddog


bunddog
tag

Trekkingre Rock Shox Paragon helyett van valami olcsóbb alternatíva Suntour Nex 4110 helyére? A használójának elég az a Nex is csak kotyog meg minden baja van, eljárt felette az idő :D Szóval mennyire lenne pénzkidobás suntour-ra cserélni?

[ Szerkesztve ]

(#54522) Because válasza bunddog (#54521) üzenetére


Because
őstag

a legjobb megoldás, ez nem fog kotyogni: [link]

(#54523) Tothgera30 válasza bunddog (#54521) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Amit érdemes lenne venni az olyan 30k körüli áron mozog. Tehát szerintem amíg érdemes felújítani, addig tedd azt. A Kalkhoff-ban is nyomja egy kicsit az olajat a szimeringnél, valószínű télen egy nagyszervizt kap. Amúgy későbbiekben RST alu tárcsafékes villát fogok bele venni, az örök élet.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#54524) ivana válasza Solad (#54516) üzenetére


ivana
Ármester

&(#54519) Napfénysüti: Szerintem akkor kifogtam egy hibás szériát, viszont elég durva volt amikor a semmi közepén Vác és Göd között kénytelen voltam megragasztani az előző belsőt, mivel ez 100m után szétment, de ugyan ez igaz volt a többire is, csak nem ilyen hülye helyen.

(#54525) kacsyx válasza ivana (#54524) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Alacsony-magas nyomás, küllőfejek, felnisérülés, köpeny belsején valami, sok oka lehet, de ha sorozatban 4 ment tönkre, ott nem valószínű, hogy a belső miatt volt.

(#54526) ivana válasza kacsyx (#54525) üzenetére


ivana
Ármester

Nem ugyan az a bicikli és nem lyukas lett hanem egy részen meghasadozott kb. 5cm hosszan ilyen apró hasadások. Nyomás 7 vagy 8.5 bar, felninek semmi baja.

[ Szerkesztve ]

(#54527) bunddog válasza Tothgera30 (#54523) üzenetére


bunddog
tag

Jó ötlet de nem tudom hogy/hol lehetne fel újítani, vagy hogy mennyibe fájna. Pontosan melyik az az RST amit vennél bele?

(#54528) Integrale válasza Tothgera30 (#54523) üzenetére


Integrale
veterán

Milyet lehetne venni 30-ért? Jelenleg egy Rock Shox Tora-val szemezgetek. Vélemény?

"Bad reklám is reklám too"

(#54529) Tothgera30 válasza bunddog (#54527) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Bringaszervizben ;] . Ilyet vennék :P . De persze lehet hogy még más lesz addig kinézve, viszont V-fék és tárcsafék felfogatás szükséges.

#54528 Integrale: Még nem láttam trekking méretűben (28") Tora-t. Az tuti hogy a gyári Kalkhoff valami átmatricázott teleszkóp lehet, bár az Suntour CR-8V-P-től sokkal jobb, tehát olyan Nex szintű (bár azt nem próbáltam).

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#54530) hl225


hl225
tag

Sziasztok!

Jelenleg új KTM Fun Line cross bicaj 120e Ft-ért kapható a következő felszereltséggel:

Villa Suntour SF 14 NEX 700C
Felni Remerx Dragon
Váltó 24 sebességes Shimano Alivio
Fék Tektro 837 V-fék
Váz Alu 6061

Ezen összegért van-e jobb alternatíva?
Mennyibe kerülhet kb. a kresz szerinti felszrelés és sárvédő műanyagok?

Esetleg lejjebb 60-70.000 Ft-os ársávban tudtok-e ajánlani cross vagy trekking kerékpárt? Nem lenne nagy terhelésnek kitéve, inkább csak hétvégén szeretném használni, rövidebb utakra.

(#54531) bunddog válasza Because (#54522) üzenetére


bunddog
tag

az biztos, de nem hiszem hogy slx első tàrcsàról visszaváltana vfékre. Az a nex 4110 amúgy nem mozog rosszul, majd 10 éves de köröket ver az sf14 nex-emre, mert az csak arra jó hogy belock-oljam mert úgy puhább mintha "rugózni" próbálna :DDD

(#54532) fpeter07 válasza Integrale (#54528) üzenetére


fpeter07
veterán

Nekem levegos toram van. Alom, rengeteget segit.

(#54533) zoli03 válasza Tothgera30 (#54529) üzenetére


zoli03
őstag

Biztos alumínium villát akarsz városba? Én még nem próbáltam, de sok jót nem olvastam róla.

(#54534) bringasa válasza fpeter07 (#54520) üzenetére


bringasa
újonc

Kategóriánként a verseny ideje van meghatározva (lásd itt), az általad említett hobbi kategóriában ez 25-30 perc.
Ha az első kört pl. 5:10 alatt teljesíti az első versenyző, akkor megnézik, hogy ebből mennyi fér a versenyidőbe - 5 kör - és annyit kell teljesíteni.

[ Szerkesztve ]

(#54535) Valkűr


Valkűr
őstag

NA mivel kértétek és meg is ígértem, elkészült a Fenix lámpa letesztelése. Elöljáróban szeretném leszögezni saját vélemény, az én felhasználói körülményeimet figyelembe véve írom amit. Mivel a Infini Super lavat és a Sigma Buster 200 ismerem, igy a jelenlegi állandó használat alatt lévő Osram Fx35-höz hasonlitom. Sikerült ködös időben is kipróbálni valamint esti egész sötét körülmények közt városban, a terep még kimaradt, arra később térek vissza.

Az első teszt alap fényerőn ment, itt igazából a fényerőre voltam kiváncsi azonos lumen számok mellett és a fény szórására, teritésére. Az Osram az ára ellenére továbbra is állta a sarat, kicsit kitérek a fényre. Az Osramnak hófehér mig a Fenixnek sárgás a fénye.Aki használt már több lámpát az tudja, h a fehér szin erősebbnek tűnik azonos lumenszámon, mint a sárga. A fehéret azért nem szeretik sokan mert szemből vakit, ami nem zavaró másnak sem, ha ésszel alkalmazzuk a fényerőt. Mellesleg én akarok látni, és nem az érdekel a szemből jövő mit lát, főleg terepen. Az Osramnál ezt megoldották úgy, h szemből sem vakit.

Szóval normál fényerőn azonos lumenszám mellett ködben az Osram számomra jobbnak bizonyult, városi közlekedésnél. Valahogy jobban áthatolt a fénye, nagyobb sávban teritett mint a Fenix. A Fenix viszont érdekes 2 pontban világit, amiből egyik a bringa elé, másik előrébb távolabbra esik. A legtöbb ilyen Cree ledes lámpánál az volt a bajom, köztük a Solarstorm estében is, h hiába van nagy fénye a szórása nagyon egy pontba esik és csak egy erős fénypont látszik körülötte csekély a használható fény amit a bura szór szét oldal irányba, ez a tér csak nagyobb távolságban nyílik szét. Ez a Fenixnél is jelen van , noha kisebb mértékben, csak itt mivel 2 ponton világit nem olyan feltűnő, és nem annyira irányitott.

Nagyobb, max fényerőre kapcsolva továbbra is nagyon tetszik az Osram fényteritése, bár itt közvetlen a bringa előtt picit sötét, van egy kis holt tér ahova kevés fény jut, a Fenix esetében ezt a 2 ponton világitó fénynek köszönhetően nem figyelhető meg, ott egyből fényes a bringa eleje is. A nagyobb fényerő itt csak annyit tesz, h távolabbra jobban világit, valamint a fénypont nagysága is nő. Ez talán majd az erdős terepen jobban megfigyelhető és jobban használható, vagy hosszabb túrákon ahol közvilágitás nincs, csak az útszéli villanyoszlopok. Összességében elmondható a Fenix egy nagyon jó lámpa, kiváló fénnyel, igényes megépitéssel, és nagyon szép csomagolásban érkezik, különböző kiegészitőkkel. Van fejlámpa adapter is benne, amivel sisakra is feltudjuk tenni. Rendkivül picike, mutatós darab, könnyen kormányra tehető. Nehéz azt mondani, h jobb mint az Osram, inkább azt mondanám mindkettő jó a maga nemében, van amiben egyik van amiben a másik a jobb, az Osramot a fényterités, és a szórás terén nagyon eltalálták, nehéz ezen a téren megszorongatni, ha nem lenen a kerék előtt a kiürült tér és több fény jutna közvetlen a bringa elé akkor szerintem verhetetlen lenne akár a 2x árkategóriában is. A fenix fénye lehet nagyobb sebességnél sokkal jobban alkalmazható majd.Végszóként amig le nem tesztelem terepen őket egymással annyit mondok, mindkét lámpa hozza az árát, nincs kiugró hiba egyik árszegmensben sem, előnyök vannak mindkét oldalon. A többit a következő végső teszten elmondom.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#54536) fpeter07 válasza bringasa (#54534) üzenetére


fpeter07
veterán

volt mar 40 perces versenyem. Nagyon megerolteto egy ilyen, nem tudom bevallaljam e. Helyben van, ki kellene hasznalni, raadasul az erdot ismerem. Majd sporolok ra. :-)

(#54537) bunddog válasza zoli03 (#54533) üzenetére


bunddog
tag

Milyet vennél városba?

(#54538) zoli03 válasza bunddog (#54537) üzenetére


zoli03
őstag

Acélt vagy karbont.

(#54539) bringasa válasza fpeter07 (#54536) üzenetére


bringasa
újonc

Ha a térkép alapján be tudod járni a pályát, akkor járd be és gyakorolj!

A cyclocrossban a 25-30 perces versenyidő amúgy tényleg maxon hajtós, tehát pihenni, gondolkodni majd csak utána lesz időd :)

(#54540) Integrale válasza fpeter07 (#54532) üzenetére


Integrale
veterán

Pontosan melyik modell? Tarcsafeket es kisebb nagyobb nyustolest jol turi?

"Bad reklám is reklám too"

(#54541) bunddog válasza zoli03 (#54538) üzenetére


bunddog
tag

csak egy merdia s presso speeder-t talàltam ami jó lenne de az is alu :( 26os mtb villa 100as rugóúttal ha a villa mérete szinte (nem mind egy méret gondolom) akkora mint a suntouré és belefér a 28as kerék, mennyire lenne életképes?

más: az új hátsó kerekem elvileg üt, de nem azért mert nem "bújt" ki a külső, hanem konkrétan a felni, ez centírozással javítható vagy deformálódva van a felni?

[ Szerkesztve ]

(#54542) Solad válasza bunddog (#54541) üzenetére


Solad
őstag

Némi tojás lehet benne, ha nem nagy a gáz egy ügyesebb szervizes helyrepofozhatja neked.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#54543) fpeter07 válasza Integrale (#54540) üzenetére


fpeter07
veterán

Nem tudom, regebbi modell, acel becsuszoszaras. Telefonon nem tudok utanakeresni, de levegos solo air tudtommal csak egy ilyen modell van. Jol mozog, epitett palyan sem jon zavarba. Meredek lejton fekezve lehet erezni a merevseget. Xc telo terepre, trekking bringaban nehez tonkre tenni.

(#54544) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Aki jartas a hidro fek legtelenitesben. Megcsinaltam baratnom bicajan is a reggebbi MT8-al. A hatso nagyon jo lett, be sem tudom huzni a fekkart koppig, ugy 2/3-ad uton megallj van. Az elso viszont valamiert puha maradt. Koppig behuzhato, es ugy is csak mersekelt a fekero. Attol, hogy blokkoljon, nagyon messze van. Mi az oka?

Don't Tread On Me

(#54545) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

udv!

pár centit szeretném még hátrébb tolni az ülést, de maximumon van.
ilyen "Z" (vagy ilyesmi) alakú toldást lehet külön kapni vagy csak nyeregcsővel együtt létezik?

#?*@&!

(#54546) Solad válasza zeon.hu (#54545) üzenetére


Solad
őstag

Pár centit? Nem lesz ott nagyon elmászva a középrészhez képest?

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#54547) zeon.hu válasza Solad (#54546) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

ha kényelmesen szeretnék ülni, akkor 2-3 centivel kellene még hátrébb kerülnöm.
ülést magasabbra már nem emelném (amivel hátrébb kerülhetne kicsit).

#?*@&!

(#54548) Solad válasza zeon.hu (#54547) üzenetére


Solad
őstag

De a kormányhoz képest lesz úgy kényelmes vagy a pedálokhoz? Utóbbinak kellene a mérvadonak lennie, es ha az rendben, akkor lehet hosszabb stucnival játszani.

Ökölszabály: vízszintes hajtókarpozíció mellett a térdkalács mögé helyezett ingának a pedáltengelyt kell metszenie

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#54549) bringasa válasza zeon.hu (#54545) üzenetére


bringasa
újonc

Ezzel a pár centivel szerintem is csak óvatosan.
Ezt az ergonómiai "szabályt" tartsd be mindenképp: link

A pedál vízszintes állásában az elöl levő térd eleje függőleges vonalban kell, hogy legyen a pedál tengelyével.

[ Szerkesztve ]

(#54550) zeon.hu válasza Solad (#54548) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

és igen, ezt figyelembe vettem.
stucni már így is előre döntött.

#?*@&!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.