Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40201) Pttypang


Pttypang
veterán

120 mm-es monoblokkot 123-asra csereltem, mivel abbol volt itthon, mennyire lehet problema a lancvonal elmaszasa miatt? Gondolom nem igazan lehet ezt sehogy korrigalni, csak ha majd veszek egy rendes 120-as monoblokkot.

Everybody lies.

(#40202) sanzi89 válasza Pttypang (#40201) üzenetére


sanzi89
addikt

Ha az első váltót be tudod állítani, akkor szerintem nem olyan nagy probléma.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#40203) Pttypang


Pttypang
veterán

A nyeregcso tetejen, a nyereg rogzitesehez szukseges csavart lehet vajon kulon kapni? Sikerult eltornom..

Everybody lies.

(#40204) D.Orion válasza Pttypang (#40203) üzenetére


D.Orion
veterán

Csavarbolt.

(#40205) Zebu válasza lsebestyen (#39975) üzenetére


Zebu
addikt

Én most váltok azt hiszem vissza a sports tracker-re, mert sem a Strava sem az Endomondo nem tud Heart Rate Zone riasztást. Csak a sports tracker....

[ Szerkesztve ]

(#40206) LonGleY válasza Zebu (#40205) üzenetére


LonGleY
veterán

Az ilyen elvárások mindog megmosolyogtatnak. :)

(#40207) borix válasza Tothgera30 (#40160) üzenetére


borix
őstag

Ez nem olyan biztos.Volt már személyes tapasztalatod vele? Kíváncsiságból engem is érdekelne.
8 rendszeren 9 hajtóművel nem biztos,hogy a váltás jól fog menni és a láncot is valószínű,hogy jobban fogyasztja.

[ Szerkesztve ]

(#40208) Zebu válasza LonGleY (#40206) üzenetére


Zebu
addikt

Miért?

(#40209) Roni2011


Roni2011
csendes tag

Na ez engem is érdekelne! Én sok helyen azt olvastam hogy lehet variálni a 8-as és 9 rendszereket!

[ Szerkesztve ]

(#40210) Roni2011 válasza Roni2011 (#40209) üzenetére


Roni2011
csendes tag

Egyébként rákérdeztem az eBike-tól és ezt a választ kaptam vissza!
Üdv László,

"Kimondottan 8-as nincs, de ez tökéletes 8-as rendszerhez is
http://ebike.hu/pr/14750/

---

Üdv,
eBIKE ügyfélszolgálat"

(#40211) 313313 válasza Roni2011 (#40210) üzenetére


313313
addikt

Én Truvativ Firex hajtókart használok lassan 7-8 éve 8-as rendszerrel, szépen működik nem volt vele semmilyen problémám.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#40212) szjoci válasza borix (#40207) üzenetére


szjoci
őstag

Fordított felállás volt nálam és az első váltót nem tudtam úgy beállítani, hogy ne érjen hozzá valamelyik pozícióban a lánc.

(#40213) 313313 válasza szjoci (#40212) üzenetére


313313
addikt

Milyen volt az első átdobó, milyen a lánc?
Mert 8-as átdobó-8-as lánc tökéletesen működik. 9-es átdobó 8-as lánccal vannak gondok...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#40214) sanzi89


sanzi89
addikt

Most vertem ripityára a Lidl-is műhelypumpát, amit pár héttel ez előtt árultak. A feje annyira rossz volt, hogy mikor le akartam venni a szelepről egyszerűen kitépte a belsőből... Persze most mennék időre valahova, és amilyen okos vagyok tartalékbelsőm sincs.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#40215) szjoci válasza 313313 (#40213) üzenetére


szjoci
őstag

Minden 9-es Alivio szint volt HG51 lánccal, csak a hajtóműből rendeltem tévedésből 8-asat (FC-M410).

[ Szerkesztve ]

(#40216) 313313 válasza szjoci (#40215) üzenetére


313313
addikt

Az úgy nem a legjobb, mivel a 8-as hajtókar tányérjai vastagabbak, így a 9-es lánc nem igazán kompatibilis hozzá.

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#40217) fery02


fery02
addikt

Pár napja meg is jött a Gepida bicóm, állati jól néz ki és az előző cangámmal össze sem lehet hasonlítani a tekerési élményt (pedig még csak az udvarban tettem néhány kört azóta :) ).
Már be is rendeltem hozzá egy izmosabb Kryptonite lakatot.

Köszönöm a segítőimnek a segítséget a választásban! :R

Most az érdekelne, hogy léteznek-e ilyen gyors csatlakoztatású sárvédők?
Csak mert így sárvédők nélkül nagyon állat és jó lenne, ha csak akkor kéne belőle fél-túra kinézetet csinálnom, mikor esős, saras idő van.
Nem tudom léteznek-e ilyesmi sárvédők.

(#40218) Cathfaern válasza sanzi89 (#40214) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én nem vagyok biztos abban, hogy ez a pumpa hibája volt :N De ha mégis, és még nincs egy hónapja, hogy megvetted, visszaviheted és visszaadják a pénzed...

[ Szerkesztve ]

(#40219) D.Orion válasza fery02 (#40217) üzenetére


D.Orion
veterán

Az legtöbb sárvédő esetében egy-egy fém L alakú rögzítőt kell a vázra erősíteni amire rá kell húzni a műanyag sárvédőt. Így végső soron le és fel szerelhető maga a sárvédő, csak a tartó konzolt kell fennhagyni a vázon. Biztos tudod mire gondolok. :DDD

(#40220) Narakh válasza Narakh (#40190) üzenetére


Narakh
senior tag

Valaki? :U

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#40221) Solad válasza Cathfaern (#40218) üzenetére


Solad
őstag

De, sajnos azoknak borzaszto a feje, en lecsereltem egy ninosegire es eg es fold :)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#40222) 313313 válasza Narakh (#40220) üzenetére


313313
addikt

A Claris/Novatec agyak azok már kazettásak. Ha a sorod is az, illetve bírni fogja a váltód(nem írtad hány sebességes a cucc), akkor mindenféleképpen megéri a pluszt.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#40223) Narakh válasza 313313 (#40222) üzenetére


Narakh
senior tag

A Joytech agy is kazettás lenne, 8-as sorral megy Claris váltó mellé. Csak nem tudom, van-e vajon annyira ergya, hogy ráfizessek legalább Shimanora. A pár hónapos montin is Joytechek vannak, és mintha nem gördülnének olyan finoman, mint az elődjén vagy akár asszony vasán az alap Shimano-k.

Mondjuk aztán lehet, hogy csak én képzelem.

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#40224) 313313 válasza Narakh (#40223) üzenetére


313313
addikt

Joytech agyakról sok jót nem hallottam eddig...
Clarissal jobban jársz. Használattól függően esetleg jobb Shimano, aminek már van gumi tömítése is, vagy a Novatech.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#40225) D.Orion válasza Solad (#40221) üzenetére


D.Orion
veterán

Milyen minőségi fejet említesz konkrétan? Én valahogy nem vagyok hajlandó kiadni 2000Ft-ot egy olyan pumpafejért ami az 1800Ft-os minipumpámon is megtalálható, csak más a márkajelzése.

(#40226) Mr. Erikszon


Mr. Erikszon
senior tag

Sziasztok a haibikeokkal kapcs. van valakinek valamilyen tapasztalata?
Most gondolkodom, hogy vegyek egy 2010es sleek sl-t ,használtan.

(#40227) Solad válasza D.Orion (#40225) üzenetére


Solad
őstag

Na azt meg nem mondom hogy milyen gyartmany, de tavolrol sem egy kategoria azzal ami a lidl-os pumpan volt(es ami nem mellesleg kb fel evig birta). 1500 ftomba fajt tomlovel egyutt.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#40228) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Kimentem többek között a kombó szenzort is tesztelni.
Nézem, hogy ez milyen hülyeszaron adja a sebességjelet, össze-vissza ugrál.
Itthon derült ki, hogy a nyüves program kiszúrta a GPS-t, és onnan vette a sebességadatot :D Átállításra nincs mód, max ha kilövöm a GPS-t a telefonon :W

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#40229) #48525824 válasza 313313 (#40224) üzenetére


#48525824
törölt tag

Jó a joytech, csak igényli a karbantartást.

(#40230) Narakh válasza #48525824 (#40229) üzenetére


Narakh
senior tag

Milyen sűrűn kéne újrazsírozni, ha nem áztatja szét az ember?

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#40231) ivana válasza Narakh (#40230) üzenetére


ivana
Ármester

Ha te fűzöd akkor mehet a joytech, ha nem akkor szerintem megfontolandó a shimano.

(#40232) Because válasza Narakh (#40223) üzenetére


Because
őstag

nekem is pont ez volt az erzesem. shimanorol joy-ra valtottam vissza. gyorsszaras, kazettas agy, de olyan szorosra volt huzva, hogy alig forgott es a zsir is ki volt belole hagyva gyarilag. ezeket potlod es erezhetoen jobb lesz

(#40233) ivana válasza Because (#40232) üzenetére


ivana
Ármester

ki volt belole hagyva gyarilag Nem tudom honnan szedik ezeket a gyári zsírokat, de nagyon okádék fajták szoktak lenni.

(#40234) szjoci válasza 313313 (#40216) üzenetére


szjoci
őstag

Eltekertem vele kb. 2000km-t, utána kezdett idegesíteni hogy miért is nem tudom beállítani normálisan. Kicsit utána olvasva láttam hogy ez 8 sebességes hajtómű... Egy webshopból rendeltem az összes hajtás-váltás elemet az utolsó bowdenvégig, és direkt kértem őket hogy nézzék meg nem-e rendeltem hülyeséget (első saját kezűleg épített mtb volt). Vagy nem vették észre, vagy lesz@rták nagyívben... Mindegy, utána váltottam 9-es integrált tengelyesre, na azzal azóta sincs semmi gondom :)

(#40235) Sleek


Sleek
senior tag

Sziasztok használ valaki POLAR M400 HRM órát ?
Vélemények ?
Köszönöm

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#40236) sanzi89 válasza Cathfaern (#40218) üzenetére


sanzi89
addikt

Már bőven több, mint egy éve vettem, csak most is ugyanilyet árultak.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#40237) Narakh válasza Because (#40232) üzenetére


Narakh
senior tag

Köszönöm a tippeket (mindenkinek). A monti még bőven garis, úgyhogy nem buzergálnám, majd legfeljebb az első átnézés alkalmával felhívom rá a srác figyelmét.

Az új gépre szerintem beruházok a Claris agyakra, legalább annyival is homogénebb lesz a konfiguráció (Claris fékek, váltók).

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#40238) bandus válasza Sleek (#40235) üzenetére


bandus
veterán

nekem van, mire vagy kíváncsi? :)

bár bicós topik, én egyelőre csak futáshoz használom, ott maximálisan meg vagyok elégedve vele, nagyon sok mindent tud, ennek amúgy is csak a töredékét használom ki. bringánál mihez kellene? csak a gps és a pulzus mérése? nem tudom, hogy pl. pedálfordulatot tudsz-e vele mérni. lassan jön, vagy már jött is hozzá footpod támogatás, talán azzal lehetséges.

ha bármi kérdésed van, akkor ne tartsd vissza, bár csak 4-5 edzés van benne eddig.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#40239) sanzi89 válasza sanzi89 (#40236) üzenetére


sanzi89
addikt

Illetve két ugyanolyan pumpánk van, a másik teljesen hibátlan. Ennek világéletében szorult a feje, csak most elégeltem meg.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#40240) Sleek válasza bandus (#40238) üzenetére


Sleek
senior tag

Helló bringázásra sétára futásra kellene. Ami a lényeges lenne ,hogy a pulzust tudjam követni grafikonon és nem lenne utolsó szempont ha lenne hozzá gps térkép. Egy GARMIN FORERUNNER 15 HRM óra van még versenyben de arról lebeszélnek mert kicsit "buta".. Viszont abban a mellkaspántban többet bír az elem. Pedálfordulat nem érdekel. A pulzus meg a gps az igen. De bringás túrákra úgy is veszek egy dakota 20 at. A dakota 20al az a baj nem tárolja a pulzust. Polar flow milyen amúgy ? Többen azt mondták nagy fejlődésen ment keresztül de még nem garmin szint.

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#40241) bandus válasza Sleek (#40240) üzenetére


bandus
veterán

még mindig béta, de szerintem teljesen használható, így néz ki benne a mai edzésem: [link], bár át szoktam importálni endomondoba a dolgot (de biztosan lehet szerintem stravába is). én ezt választanám (illetve választottam is), többet tud mint a garmin, nekem jobban is tetszik. bár talán a garmin weboldala gyorsabb és használhatóbb.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#40242) bandus


bandus
veterán

bocs, ha sokat kérdezek. országúti cipőre javaslat?
én ezt a kettőt találtam hirtelen: [link] vs. [link], vagy hasonló árban valami? köszönöm :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#40243) borix válasza Sleek (#40240) üzenetére


borix
őstag

Drágák ezek a kütyük.
Föltelepítesz egy Sports Tracker a telefonra és veszel hozzá egy mellpántot.
Amire neked kellene ara megfelelő lenne.

(#40244) borix válasza bandus (#40242) üzenetére


borix
őstag

Lehet,hogy nemártana inkább racsnisat venni.

(#40245) ---Lasali--- válasza ivana (#40231) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Én joytech kónuszos agyat biztos be nem fűznék, ha magamnak ha másnak, akkorse. :D Nem éri meg vele vesződni kategória kb..

(#40246) ---Lasali--- válasza bandus (#40242) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Mavictól én valahogy nem voltam hasra esve, marha gyenge anyagból van az egész. A Scott meg úgy nézem egy specialized koppintás, fel kell próbálni.

(#40247) ivana válasza ---Lasali--- (#40245) üzenetére


ivana
Ármester

Van benne valami, mondjuk városi bringába simán elég lehet.

(#40248) parkr válasza borix (#40244) üzenetére


parkr
őstag

de miért? csak azért mert elgyengül a tépőzár idővel?

(#40249) ---Lasali--- válasza ivana (#40247) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Elég persze, de akkor már hoz az ember a nagykerből egy fűzött kereket, olcsóért, kicentrírozom meg rakok bele zsírt, beállítom, ezért még lehet kérni a kis haszon mellett munkadíjat is, így lehet rajta keresni, a vevőnek meg nem kell fűzés díjat fizetni pluszba, meg sokat várnia.
Egyébként nem sokat érnek, hiába állítom be ezeket precízen, hiába van bennük jó zsír (már egymás után próbálgatjuk a drága minőségi zsírokat, motorex, liqui moly, hanseline, mobil1...), 3-4 ezer km alatt képesek berágódni a kónuszok. Sok kereket quando aggyal szerelnek, azok se érnek semmit. Aztán ott van a trinity, stb agyak. Mindegyikhez ugyan az a kínai hauser szerelt tengelyt lehet kapni, 3/8 ados kónuszban fordul csak elő jobb minőségű. Úgy dobálom el ezeket a szervizben mint a használt papírzsebkendőt.. volt mikor egy diszperzites méretű vödör félig megtelt volna két hét alatt kibontott berágódott szerelt tengely kónusz kombókkal.. nyáron azon röhögtem mikor számoltam össze miből mennyi kell, hogy kilóra kéne már hozni a nagykerből.. pedig annyira nem vagyunk nagy forgalmú szerviz..
Egyébként nem drága egy ilyen agy felújítása, az egész szerelt tengely annyiba kerül mint egy shimano kónusz, tehát igazából ha nincs nagyon szétcseszve, míg a csésze megadja magát, el gurul 3 felújításnyit, az meg ha tényleg figyelve volt rá meg normálisan beállítva, 10 ezer km. De van amelyik kihúz 15 ezret is, annyit meg ennyi pénzből ha elmegy, akkor végül is megéri! Kínaiak megint nyernek mire a konklúzióhoz eljutunk...

[ Szerkesztve ]

(#40250) ---Lasali--- válasza ---Lasali--- (#40249) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Jah meg jut eszembe a gepida agyak is ilyen mese anyagból készült kónuszokkal vannak szerelve. Csak ezek általában semmi mással nem kompatibilisek. Idegbajt tudok tőlük kapni. Tegnap szervizeltem egy gepidát, LX, deore felszereltségű, tárcsa fékkel, mai árakat figyelembe véve, és hazai viszonylatban egy menő trekking. Alig ment vele a tulaj, míg elhozta volna hozzánk. De már volt pittinges kopás a kónuszon. Nevetséges.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.