Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39301) Solad válasza Napfénysüti (#39289) üzenetére


Solad
őstag

Rövidnadrág, rövidujjú mez + karmelegítő.

Két szokni meg nem igazán segít :)

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#39302) ivana válasza fery02 (#39288) üzenetére


ivana
Ármester

A teló eléggé, hosszabb távon az egyenes kormány is, teló helyett rázkódás ellen egy rugós nyereg sokkal jobb.

(#39303) scar07


scar07
tag

Sziasztok. Ismet kernek egy kis infot. Eldontottem, hogy megveszem a Cube Acid 29-et. Mar csak ket kerdeses pont van. Az elso: tudtok olyan boltot ahol valoban kamatmentes hitelre lehet venni bringat ( nem a crtelemes 40 %os thm es tarsai...). A masik: 178 cm vagyok, 17 vagy 19 est vegyek? Nektek mekkora van?

Koszi :)

(#39304) Tothgera30 válasza scar07 (#39303) üzenetére


Tothgera30
Ármester

18"-as lenne számodra ideális. Sajnos olyan boltot nem tudok, nem vagyok otthon hitel ügyekben.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#39305) razzorr


razzorr
őstag

Hátizsák téma. Lecserélném a mostani mini táskámat egy picit nagyobbra, így ezt néztem ki a Decában. Vélemények esetleg? Nekem ezek a Quechua cuccok eddig bejöttek.
Árban is elég pazar. Napi rohangálósnak, kisebb túrázósnak jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#39306) scar07 válasza Tothgera30 (#39304) üzenetére


scar07
tag

Igen az lenne az idealis de sajnos minden boltnal csak 17 vagy 19 est latok A kinalatban. :(

[ Szerkesztve ]

(#39307) Tothgera30 válasza scar07 (#39306) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor 17, hosszú stucnival. Szerintem neked a 19"-es nagy lesz, mivel MTB-ből én használok akkorát, és 183cm vagyok. Tesómnak is ekkora kényelmes, ő kb. 3-5cm-vel magasabb.

Cube Sting 120 29er eladó, piszok jó áron... ugorjatok rá... :Y

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#39308) fpeter07 válasza Napfénysüti (#39289) üzenetére


fpeter07
veterán

A jövő héten már nyár lesz. :D

Egyébként alul-felül két réteg ruha. Sapi ilyenkor már nem kell, kamásli opcionális, kesztyű elfér.

(#39309) RichieTri válasza Napfénysüti (#39289) üzenetére


RichieTri
senior tag

én egészen 17-18 fokig egyvalamit ajánlok és használok is. (a többi cucc mind az egyén hőháztartásán múlik)
egy windstopperes térdmelegítőt. ebben az esetben a melegítő csak idézőjeles...mert nem a hő a lényeg hanem inkább, hogy ne kapjon huzatot...

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#39310) scar07 válasza Tothgera30 (#39307) üzenetére


scar07
tag

Koszi :) akkor mar csak ezt a kamatmentes hitelt kene meg megtudnom h letezik e vagy sem

OFF: most lattam a 2015 os acidot....hat..gyogyoruuu kar h nincs ra 285 ezer papirom :(

(#39311) Tothgera30 válasza scar07 (#39310) üzenetére


Tothgera30
Ármester

285-ért már raktárban maradt előző évi LTD-t vennék a helyedben :P .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#39312) scar07 válasza Tothgera30 (#39311) üzenetére


scar07
tag

Hat ezt a kerdest nem kell tultargyalni mert annyim nincs :) a tavalyi acid 240 ert meg pont belefer

(#39313) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Trek X0 Cyclocross bringával van valakinek tapasztalata?

#39312 scar07: Comprende...

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#39314) D.Orion válasza ivana (#39279) üzenetére


D.Orion
veterán

Nos, akkor figyelem a használt oldalakat és nyitott szemmel járok. Köszönöm az útbaigazítást.

(#39315) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv,

Járt mostanában valaki Nagymaros - Zebegény között a bicikliúton? Tavaly októberben valamilyen felújítás miatt fel volt túrva az egész, tudja valaki hogy most milyen állapotok uralkodnak ott? Olvastam ezt a cikket, és ez alapján nem túl biztató a helyzet.

Még egy kérdés: Vettem egy Thule Freeway 968-as szállítót a kocsira, de az alsó része pont a rendszámtáblán fekszik fel. Gondolom a rendőröknek nem fog így tetszeni. Hogyan lehetne megoldani, hogy ne büntessenek? A szállítón nincs hely a rendszámtáblának.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#39317) Because válasza jeri (#39316) üzenetére


Because
őstag

nem nekik kellene a reklámért fizetni inkább? ;]

(#39318) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Tudom, hogy Danny MacAskill The Ridge videója volt már, de most olvasom, hogy ezt a videót is fogják vetíteni a Banff Hegyifilm Fesztiválon a Corvinban március 26-28. között, mint a verseny egyik díjazottját, sok más, szintén lenyűgöző hegyi témájú kisfilmmel együtt.

(#39319) NeoExDeath válasza -=RelakS=- (#39211) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

Sziasztok!

A Lidl-ben a héten készletre kerülő elvileg SPD kompatibilis cipő szerintetek milyen vétel, mennyire használható? Sose volt SPD-s szettem, már a cipőárak is eléggé elriasztottak, de ez egész barátságos, kérdés hogy használható-e. Vélemények?

(#39320) Doki16 válasza NeoExDeath (#39319) üzenetére


Doki16
addikt

Na ez engem is érdekelne. Jók lehetnek ezek a cipők egy egyszerű bringásnak?

A nyergekről van valakinek véleménye? Korábban már lehetett ezeket kapni, de nem sikerült vennem.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#39321) Solad


Solad
őstag

Srác kérdezte mennyit ér. Mondom vigye be a MÉH-ba, azzal jár a legjobban. Ő Inkább költ rá 1-2 ezret és használja :( Ez azért már közelében van a közúti veszélyeztetésnek.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#39322) Upo válasza Mansi (#39299) üzenetére


Upo
addikt

Minden nap elmegyek mellette, tőlünk nincs 100 méterre sem, az otthoni wifim akkor hal el mikor befordulok a sarkon és bekerül a lidl épülete közém és a házunk közé.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#39323) Mansi válasza Szakbarbár (#39315) üzenetére


Mansi
csendes tag

Szerintem így, mert az szabálytalan ha a rendszámot ill. a lámpasorodat kitakarják a bringák.

[ Szerkesztve ]

(#39324) belaazallat válasza Doki16 (#39320) üzenetére


belaazallat
addikt

Ilyen cipőt vettem magamnak, alig szellőzik,fázós lábúaknak előnyös, A stoplit ha beállítom rendesen, akkor nagyon kiáll a cipő talp vonalából, érdekesebb benne a járás, mint a specialized cipőmben.

Túrázni ezt használom hidegben. 6000Ft-ot megért.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39325) TayRol válasza NeoExDeath (#39319) üzenetére


TayRol
veterán

Engem a pumpa meg az állvány érdekel.

(#39326) Doki16 válasza belaazallat (#39324) üzenetére


Doki16
addikt

De SPD cipőnek jó vagy arra nem érdemes megvenni? Bár lehet inkább ennyiért veszek egy ilyet.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#39327) belaazallat válasza Doki16 (#39326) üzenetére


belaazallat
addikt

Túrázni használom: Bringatúrákra. Egyedül az aszfalton járás problémás feszerelt spd-vel..

A linkelttel lehet jobban jársz!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39328) bandus válasza jeri (#39316) üzenetére


bandus
veterán

rohadt fáradt vagyok a számolgatáshoz, kb. mennyiért lehetne ebből bringát varázsolni? tiagra váltó, hajtás, fékek, meg valami belépő szintű kerék.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#39329) fery02 válasza ivana (#39302) üzenetére


fery02
addikt

Értem, bár csapatom majd nyáron néha földúton is, szóval annyiban lehet előnyös lehet mégis minimum az első teló, hogy ne rázza szét a bicajt a hepehupa (egyébként végig

Esetleg ha tud valaki ajánlani fix villás 28"-as felnőtt, megbízható túrabicajt, az érdekelhet. :)
Ezt a Csepel Traction-t is itt a topikból olvasva néztem ki és megtetszett.

(#39330) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Hmmm, érdekes... hogyan lehetünk gyorsabbak...

#39328 bandus: Sok, szerintem felejtsd el. Egy ilyen, vagy ilyen CX nem rossz gondolat :B .

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#39331) footy válasza Tothgera30 (#39287) üzenetére


footy
addikt

Van még valami ajánlott alternatíva? Új is érdekelne.
A Schwinn-Csepel Elite TX mennyire ajánlott?

(#39332) Tothgera30 válasza footy (#39331) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Megnéztem az apróban a cross gépeket, és kategóriatársait... sajnos nagyon sok túl van árazva, vagy sok-sok km-t futott régi gépeket árulnak.

Kinéztem párat, azért a te méretedhez:

Giant FCR Compact Road - Olyan 45-55k-ért korrekt
Neuzer Cross Line X1 - Vázméretre érdemes rákérdezni, kis alkuval nem lehet rossz.
Bemmex Next - Kissé drága.
Altrix Cross Thunder - Olcsóbban, vázméret infóval, jó lehet.

Az általad kérdezett Schwinn-Csepel Elite TX-el nem lenne gond, de újonnan száz darab ezres körli áron már nem olyan bringát vennék. Minek? Mikor pár éveset fele annyiért veszel, lásd a példám.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#39333) Szakbarbár válasza Mansi (#39323) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Köszi, valószínűleg ez lesz, illetve még kell hozzá a konzol is amivel felfogatom. Elsőnek megpróbálom milyen ha kiveszem a kerekeket, akkor talán nem takarja a lámpákat.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#39334) Napfénysüti válasza Napfénysüti (#39289) üzenetére

Na megvolt az idei első tekerés. Végülis hosszú kantáros nadrágot vettem fel, hosszú felső aláöltözéket, rövid mezt, rövid kesztyűt és 2 pár zoknit. A fülem fázott néha meg sajnos a lábujjaim végig. Vagy kamáslit kellene vennem vagy valami spéci termós zoknit mert ez a 2 pár sima nagyon kevés volt.

Més que un club!

(#39335) Mansi válasza Napfénysüti (#39334) üzenetére


Mansi
csendes tag

Azért javasolnám a kamáslit, mert nem a dupla zokni tartja melegen a lábfejed főleg azért nem mert atom szorosan van a cipőben olyankor, hanem a cipőben lévő levegő.
Ezért szokták javasolni, h a bringás cipők csatjait/tépőzárjait télen ne húzzuk be tökig, mert ha nagyon szoros, jobban fázik a lábad, és ez tényleg nem urban legend, tapasztaltam én is.
Vagy másik megoldás, de így a tél elmúltával ez már felesleges, az újságpapír. Cipő és kamásli közé jól szigetel, ja és a talpon lévő szellőzőt is érdemes leragasztani, de ezt 10 fok felett már nem javaslom, mert akkor a szellőzés hiánya miatt beizzad a lábad.

Fülre a skull cap-et tudom javasolni a bukó alá, jól szellőzik, még ilyen 10-12 fokban sem beleizzadós.

(#39336) Napfénysüti válasza Mansi (#39335) üzenetére

Múlt héten Bikemag fórumban az egyik srác írta hogy ő vett a Decában ilyen szélálló zokniszerűséget amit nem a cipőre kell húzni hanem a lábadra és teljesen jó. Lehet egy olyanra beruházok mert egyzserűbb lenne fel illetve levenni mint egy kamáslit. De az tuti hogy ezt az egyet még meg kéne oldanom mert nem jó érzés fagyott lábujjakkal tekerni. :)

Més que un club!

(#39337) Solad válasza Napfénysüti (#39336) üzenetére


Solad
őstag

De hol az istenben tekersz te? Egy szál vékony zokniban meg gyöngyvásznas cipőben tekertem ma reggel nyolckor suliba, és nem fáztam..

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#39338) Napfénysüti válasza Solad (#39337) üzenetére

Velencei tó körül 9 után és Shimano R064-es cipőben ami elég jól szellőzik.
Te egyébként mennyit tekersz? Mert mondjuk nekem se 15 perc alatt fagy le azért a lábam. Ma kezdésnek egy 48,7-es kört mentem és bizony a másidk fele már lábban kellemetlen volt az említettek miatt. Viszont a nyergem sokkal jobb mint ami volt azt is most tudtam csak élesben etsztelni mióta lecseréltem.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#39339) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Szerintetek ez mennyire lehet vajon használható állapotban? Nem titkoltan elvinném néha túrázni is, nem feltétlen egy huzamban sok száz km-re, inkább egy-két napos, laza kerekezésre. Ehhez keresek most valami régebbi acélvázast (sokkal drágábbra nincs pénzem), lehetőleg sárvédőkkel, csomagtartóval felszerelve (ez utóbbi mondjuk nincs rajta, de abban már segítettetek, hogy valahogy az mindenképp megoldható). Még ezeken akadt meg most a szemem. Ezeken már minden van, és ezek is elég jó állapotúnak tűnnek. Leginkább a ránézésre tetszik-nem tetszik metódussal választottam eddig. Vajon megérnek ennyit vagy kicsit kevesebbet, ha műszakilag rendben vannak? Vagy a felét se?

(#39340) Solad válasza Napfénysüti (#39338) üzenetére


Solad
őstag

Hetkoznaponkent suliba 10-10 kilometer, delutanonkent 25-45-60 kedvtol fuggoen. De altalaban 5-6 km utan melegem van

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#39341) ivana válasza ígyvanferi (#39339) üzenetére


ivana
Ármester

A pözsi ékes hajtással, szerintem acél felnikkel (ez nem 100%), egy forgáspontos fékekkel, gagyi gumikkal (ezekhez képest a kontrásomon a cst minőség). Szóval a hajtás instant csere, azt 20km alatt szét lehet hajtani, felnik csere, nem jól fékezhetők ha tényleg acél, fékek csere, legalábbis a fékpofák, gumik csere, ez úgy 30k ha magadnak fűzöd. Ja meg a bandázs is cserés.
A puchok közül az elsőnek a hajtása rendben van a többi része gány, a második az simán gány.
Szerintem kezd el olyanokat nézni amiken nincs sárhányó, max. raksz rá magad, 25k-ért már lehet kapni egészen értelmes puch mistralt, haver most vett.

Ezeknél ezerszer jobb bringát vettem 10k-ért és az reális ár volt.

[ Szerkesztve ]

(#39342) Napfénysüti válasza Solad (#39340) üzenetére

10-et még el is viselnék. Mondjuk a 48-at is kénytelen voltam bár szokás szerint adéli parton elég erős szél fújt. :D
Ilyen cipőben tekerek: Shimano R064 látható hogy elég szellős, nyáron ez tök jó is de ilyenkor még annyira nem.
Majd még körbenézek hogy lehetne az ilyen kissé hűvösebb időket jobban átvészelni. Érdekes amúgy mert rövid kesztyűben voltam ma végig és az ujjaim a kezemen meg nem fáztak annyira. Csak a lábujjam háklis, lehet ez valami focis örökség. ;]

Més que un club!

(#39343) fpeter07 válasza Tothgera30 (#39330) üzenetére


fpeter07
veterán

Nem semmi a csávó. Mondjuk ő a legmagasabb szinteken tolja. Vk-n is jó látni.

(#39335) Mansi:Kamásli csak elidőzi az elkerülhetetlent. A speci cipőmmel pl. egyrészt nem is tudom használni, mert teljesen más az alakja, másrészt meg brutál körbeöleli a lábamat. Télen chainnel egész tűrhető, de sajnos mínuszban egy óra múltán előjönnek a problémák, utána magas fájdalomküszöb szükségeltetik. Kéne venni egy téli kerékpáros cipőt, de az áruk 40-50k körül mozog, otthon meg hülyének néznek.

(#39344) hegyimorc válasza Napfénysüti (#39336) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"szélálló zokniszerűséget amit nem a cipőre kell húzni hanem a lábadra és teljesen jó."

Ilyen nekem is van, de csak 0 fok alatt használom.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#39345) Napfénysüti válasza hegyimorc (#39344) üzenetére

Pont ilyesmire gondoltam. Elvileg Decában van valami 4500 Ft-ért hasonló.
0 fok felett nem jó?

Més que un club!

(#39346) Kickass


Kickass
őstag

Tavasz van, ideje képeket linkelgetni :D új sor+lánc, azóta már haladtunk is egy keveset, már nem ilyen szép tiszta :D (sorry a telós képért...)

(#39347) Maximum1


Maximum1
őstag

(#39348) Because válasza Kickass (#39346) üzenetére


Because
őstag

ránézésre ki kellene venni pár a szemet a láncból :D

(#39349) hegyimorc válasza Napfénysüti (#39345) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Végigtekertem az egész telet, ráadásul hétköznap csak késő este érek rá, amikor hidegebb van, így hozzászoktam. Mostanában már fölöslegesnek érzem, elég egy zokni. Tegnap épp néztem, hogy f11 körül mikor befejeztem a tekerést, +3fok volt.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#39350) Because válasza hegyimorc (#39349) üzenetére


Because
őstag

most reggeles vagyok, fél 6 kor gördülök ki és fáááázok 3 fokban :)
már várom a jobb időt, ma délután örültem végre elég volt egy trikó és vékony felső a futáshoz

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.