Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39651) cekkk


cekkk
veterán

Köszönöm a válaszokat! :R

(#39652) Runner_fxr válasza cekkk (#39600) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Itt az üzlethelyiségen kívül köttetett üzletről írnak. Mi a helyzet az üzletbe, személyesen vásárolt termékkel?

(#39653) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Szép darab: [link]
A kerékszett kerül újonnan ennyibe. :)

(#39654) Krisz79 válasza Maximum1 (#39648) üzenetére


Krisz79
őstag

(#39649) Runner_fxr
De jó,hogy belementünk ebbe a témába...
Én is lámpavásár elött állok, igy legalább szemlélhetjük ki milyet használ....
Mennyire elégedett vele.
Köszönjük szépen!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#39655) Runner_fxr válasza Krisz79 (#39654) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én az infini lava-t bátran ajánlom. Nagyon jó a fénye, apró méretű, sokféle színben van, hogy kiválaszd a kerékpárodhoz legjobban passzolót. Persze vannak erősebbek, de azok már mind nagyobbak.

[ Szerkesztve ]

(#39656) Frenky89 válasza Runner_fxr (#39653) üzenetére


Frenky89
őstag

Na ezt, hogy!?

Amúgy az aki nem versenyez, annak nem túlzás az XTR? Én úgy képzelem, hogy XT-ig oké onnantól viszont már túl sok "verseny könnyítés" van a cuccokon, így nem éri meg a gyorsabb kopás/avulás miatt.

(#39657) cekkk válasza Runner_fxr (#39652) üzenetére


cekkk
veterán

Ha megrendeled a terméket interneten (ez esetben távollévők közti szerződés történik) és átveszed a terméket személyesen akkor is él a 14 nap, de ha csak bemész a boltba és megveszed rendelés nélkül akkor nem tudod vissza adni.

(#39658) pok.tom


pok.tom
aktív tag

Pesti utakra érdemes országúti kerékpárt venni? most egy szakadt mountim van. 50k-t költenék egy országútira, melóba járás napi 20km, kisebb kátyúk nyilván vannak...

(#39659) Maximum1 válasza pok.tom (#39658) üzenetére


Maximum1
őstag

Simán!
Montirol váltottam én is, 622x25-ös vagy 28-as gumi és jöhet "bármi".
Sokkal nagyobb élmény mint montival, de inkább valami egyenes kormányos fitnesz gépet nézzél .
pl., szokott lenni használtan a kereted közelében.

(#39660) Because válasza Maximum1 (#39659) üzenetére


Because
őstag

nem kényelmetlenebb? csak én vagyok ennyire nyámnyila, hogy egy ócska teló után is a merev villás tekerés rémálom volt :D

(#39661) Runner_fxr válasza cekkk (#39657) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Na erre gondoltam én is, akkor egyet értünk. Csak mert azt hittem arra gondolunk ha boltba személyesen veszel valamit akkor is elállhatsz utána a vásárlástól. Ilyenről még nem hallottam, pláne nem olyanról, hogy még használat után is visszaviheted 14 napig. A netes rendelés az más, de azért a használattól óvva intenék mindenkit, mert úgy már necces lesz visszaküldeni, az sok vitát szülhet.

(#39656) Frenky89: Néha ki lehet fogni áron alul termékeket, pláne szezonon kívül. Én is kb fél áron vettem az ebike-ot. Persze azért át kell nézni, mert ezt képről nem lehet megmondani mennyire van lehajtva. Ezek valóban méreg drága alkatrészek, amiket pótolni jelentős összeg. Illetve azonnal kell egy nagyszervíz, mert bár sokszor azt írják leszervizelve, gyakorlatilag hozzá se szagolnak. Megvesznek egy halom bringát külföldről, valószínűleg ilyen konténeres árverés, egyszerre sokat. Aztán úgy ahogy van megy fel az apróra. Ha szerencséd van kifogsz egy jót. Ha olcsón szerezte a kereskedő, mert szerencsés üzletet kötött, akkor ő is áron alul adja, mert úgy is pénzénél van és legalább gyorsan elviszik.
Természetesen átlag felhasználásra felesleges az XTR, de hogy jobb érzés használni mint akár egy XT-t az egészen biztos. :)

[ Szerkesztve ]

(#39662) Maximum1 válasza Because (#39660) üzenetére


Maximum1
őstag

Valamit fel kell áldozni a sebesség oltárán. :DDD
Szokni kell az biztos, ettől lesz megunhatatlan, több figyelmet igényel stb....

[ Szerkesztve ]

(#39663) fpeter07


fpeter07
veterán

Zöld softshell lidlis kabátot vett valaki? Kipróbálta már, hogy milyen?

(#39664) Tothgera30 válasza Runner_fxr (#39653) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Persze, nagyon jó gép, de ha megnézed 19-es méretben (180cm+) már 27.5-ös megy, vagy felette. Így a kerékszett úgy is el lenne passzolva, ha belemegy a vázba a 650B. A másik pedig hogy carbon vázat nem hobbisták vesznek, mint én, hanem versenyen vesznek részt. Így törések, javítások sem olyan ritkák, és ezt a kereskedő lehet nem tudja hogy épp a használtan vett bringája korábban javítva volt.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#39665) fpeter07 válasza Tothgera30 (#39664) üzenetére


fpeter07
veterán

Vinni kell egy kis krétát, grafitot esetleg egy kézi röntgent.

(#39666) Runner_fxr válasza Tothgera30 (#39664) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Mindenképpen át kell nézni, ha nagy gáz nincs vele, azért 280-at megér.
Én is a 27,5 pártján állok, de azt ennyiért nem kapsz ilyen felszereltséggel.
26"-os vázba nem tennék 27,5"-ös kereket, de ezt már kitárgyaltuk. :)

[ Szerkesztve ]

(#39667) Tothgera30 válasza fpeter07 (#39665) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ha szeretnél vinni, akkor tedd, ne csak írd.

Runner_fxr: Persze, jó árban van, de sok a buktató is. Mondjuk ha nagyon átfilózom, lehet megveszem, és alkatrészben szétárulom. Mert így egyben kevesen fognak ennyit adni egy 26-osért.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#39668) Runner_fxr válasza Tothgera30 (#39667) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én is pont ezen gondolkozom. :) De szerintem egyben is elmenne, alkatrészenként mindenképpen jobban, csak úgy a munka is több vele.

[ Szerkesztve ]

(#39669) Tothgera30 válasza Runner_fxr (#39668) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...meg a pénz is, bár sok idétlen érdeklődő is lenne, akik csak nézelődni mennek. Már ha valaki 26-os cuccokat akar venni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#39670) Runner_fxr válasza Tothgera30 (#39669) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Idétlen érdeklődő az mindig van, bármit hirdetsz. Kerékpár piacon különösen sok. Pénze nincs de alkudozik.

[ Szerkesztve ]

(#39671) anorche1


anorche1
őstag

Ma voltam tekerni egy 50km-es Miskolc-Bükkszent-Lillafüred-Miskolc kört. Fölül lidlis softshell dzseki, alatta mez, plusz egy ilyen belebújós kör sál. Alul hosszú decathlonos kantáros gatya. Fázni csak egyetlen egy helyen fáztam, még pedig a nemesebbik szervemnél. Hiába próbáltam ráhúzni a kabátot, az oúti testtartásban az összes hideg levegő ott ütközött velem. Mit tudnék felvenni hogy ne fagyjon le?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#39672) D.Orion válasza Slownz (#39581) üzenetére


D.Orion
veterán

Sajna nem akadtam nyomára katalógusokban és neten sem. Annyit találtam, hogy 2014-ben mintha ez a gép már feltűnt az aprón, akkor még jóval olcsóbban.
Régi katalógusokat átnézve szinte biztos, hogy eredeti fényezéssel van dolgod. Ha nem az, akkor egy első osztályú restaurált váz. Scott vázat az 1980as évek végén és az 1990es évek elején többek közt a Ritchey is gyártott. Ezek kivétel nélkül mind nagyon jó minőségű, első osztályú csövekből készültek, akkori csúcs technológiával(ami mai napig megállja a helyét).
Az 5500-as szett 2001-ből való, így ez biztos nem eredeti. Ahogy a vadi új nyereg és bandázs sem.
Valószínűleg anno egy DuraAce (7400-as széria) szett lehetett a gépen.
A Mavic CXP 30 kerekek eredetiek, 1990-es évek közepétől gyártották. Elég nehezek, 500g-os cuccok, de állítólag golyóállóak(örök élet).

Szerintem nagyon jó vételt csináltál vele, sok ezer közös km-t, kívánok vele. :R

(#39671) anorche1: Teli tartállyal könnyen fázik az ember. Lehet csak ennyi volt a probléma. Ki kell engedni a fáradt gőzt. :)

[ Szerkesztve ]

(#39673) Bornie127 válasza Runner_fxr (#39539) üzenetére


Bornie127
senior tag

Sziasztok!

Abban az esetben, ha kb 120 kiló a felhasználó, akkor meddig tart ki egy suntour villa normál felhasználás mellett, illetve mekkora súlyig ajánlott?

(#39674) D.Orion válasza Bornie127 (#39673) üzenetére


D.Orion
veterán

Melyik? :))
Plusz kinek mi a normál felhasználás. MTB-vel városban aszfalton, vagy hegyen-völgyön lefele, mint a romboló.

Annyi biztos, hogy 120kg-os rider alá erős villa kell. A tulajdonos súlya igazából nem is lenne olyan nagy tényező(50%). Feltéve, hogy nem egy 120kg-os erős emberről beszélünk, aki soha nem fogy ki a lendületből és az erőből. A fékezések intenzitása a probléma másik 50%-a.

[ Szerkesztve ]

(#39675) Slownz válasza D.Orion (#39672) üzenetére


Slownz
senior tag

Huhh, köszi szépen az utánajárást :R

A korábbi hirdetésre én is ráleltem, az volt az igazán bestbuy :D

(#39676) Runner_fxr válasza Bornie127 (#39673) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szia, mint ahogy D.Orion fórumtárs is írta, nagyon nem mindegy, hogy melyik típusú Suntour villáról beszélünk, mert van a gyártónak jó minőségű villája is, extrém felhasználásra.
Illetve azt is tudni kéne mit takar a normál felhasználás.
Először is, 120kg-os testsúly alá én mindenképpen levegő rugózású villát ajánlanék, amit fel tudsz fújni ekkora testsúlyhoz is. Az alap rugós suntour villák maximum 80-85 kilóig nyújtanak elegendő keménységet, normál városi felhasználás mellett. van rajta egy előfeszítő csavar, de ez maximum 20%-ot tud rajta feszíteni, az még édeskevés lesz a 120kg-hoz.
MTB felhasználásra, még alacsonyabb testsúly mellett sem ajánlottak a belépő kategóriás suntour villák.

(#39677) borix válasza Bornie127 (#39673) üzenetére


borix
őstag

Gondolom Trekking,Cross Trekking-ről beszélünk.
Szerintem sem a 120kg itt a gond.
A 20-25E teleszkópoktól ne várj nagy csodát felhasználás függő,hogy mennyi idő alatt vered szét.
Ha normálisat akarsz RockShox Paragon Gold TK Solo Air 28
Túrák során 160-180km is tekerek rugós villának egyedül hegyről lefele menetnél láttam hasznát mikor nagy sebességgel benéztem 1-2 kátyút mert nem kapott akkorát a kerék.
Tévhit szerintem,hogy ezek a 20-25E rugós villák is már mennyire kímélik a kezet vállat.
Merev villánál egy normális markolattal,zselés kesztyűnél sincs gond.

(#39678) D.Orion válasza borix (#39677) üzenetére


D.Orion
veterán

Ha nem akar külföldről rendelni, akkor ez itthon beszerezhetetlen. Tavaly ősszel végigtelefonáltam és mail-el megkerestem az összes nagyobb boltot az országban és sehol nem volt kapható.

(#39679) barni00: Nem értek ehhez a részéhez, de szerintem nem fog rá felférni. A 9es szerintem szélesebb. Gondolom ezt abból, hogy a 9es rendszerekhez már másik lánc is kell, Míg a 6/7/8 rendszereknek ugyanaz a láncmérete is. Persze lehet tévedek.
Egy ilyen saját márkásnak matricázott agynál ember legyen a talpán aki ilyen infót megmond róla.

[ Szerkesztve ]

(#39679) barni00


barni00
tag

Esetleg valaki 39607, 39609-re tudna válaszolni? Megköszönném.

Hol? A nyúlon túl???? Nem! A nyúl az!!!

(#39680) cekkk válasza borix (#39677) üzenetére


cekkk
veterán

Mi számít normális markolatnak?
Amit most a tchibo oldalán árulnak az jó fajta?

(#39681) Ati007


Ati007
őstag

Sziasztok, mely szervizeket ajánlanátok fox villa (FOX Float CTD Evolution 29) és rugóstag (Custom FOX Float CTD Evolution with AUTOSAG) szervizeléséhez ? Ezek milyen árban mozognak?

(#39682) borix válasza D.Orion (#39678) üzenetére


borix
őstag

Mi a gond a külföldi rendeléssel?Rá kell szánnia az embernek magát,hogy megtanulja mert drágább tételeknél kerékpár fejlesztésnél jelentős pénzt spórolhat.Kintről rendelve 15-16E egy Hollowtech II Alivio hajtómű.
Idehaza 9-10E egy négyszögtengelyes Acera.
Ha rendelsz mellé pl 2db láncot a szállítás ingyen kijön.

(#39683) Because válasza borix (#39682) üzenetére


Because
őstag

na ez pont kapóra jön, meg tudod mutatni hol?

(#39684) barni00 válasza D.Orion (#39678) üzenetére


barni00
tag

Köszi.

Hol? A nyúlon túl???? Nem! A nyúl az!!!

(#39685) borix válasza cekkk (#39680) üzenetére


borix
őstag

Lehet venni pl 800ft és 5000-12000E markolatot.
Melyik szerinted az ergonómikus,rezgés elnyelő gél betétes?

Because Privátban ment.

[ Szerkesztve ]

(#39686) Bornie127 válasza Runner_fxr (#39676) üzenetére


Bornie127
senior tag

Szeretnék pontosítani. Kb 110 kg vagyok, nem tudom pontosan, nincs mérlegem, a nadrág szorításából nagyjából be tudom lőni :) Egy Kross Evado 4.0 2014-es cross-trekkinget vettem [link] Ezen van a SR Suntour NEX MLO villa.
Normál felhasználás alatt értem azt, hogy ezzel járok majd munkába ha jön a jobb idő. Végig aszfalt, ha esett az eső, ha száraz jó idő van akkor 4 km földes út rövidítésnek.
Nincs bennem akkora erő, hogy ezt sokkal jobban hajtsam, mondjuk erdőben felfelé, illetve nem is szeretném erdőben lefelé csapatni. Ha sikerül fogynom, akkor sem fogok 90 kg alá menni.
A fékezések intenzitása változó, általában a városi körülményeknek megfelelően használom, bár pár napja megnéztem milyen lejönni a tatabányai kilátótól :)

Ezzel számolva 3-4 évet kibírhat ez a -gondolom én- alap villa?

(#39687) tome0001


tome0001
senior tag

Van itt valakinek strava premium profilja? Ha igen akkor dobjon már egy linket, kíváncsi lennék mivel mutat többet mint a free verzió. Köszi

(#39688) Runner_fxr válasza barni00 (#39609) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szia, ez az agy 7/8/9-es kazettás sorhoz jó, a felninek ehhez valóban semmi köze. 7-es és 8-as sorhoz értelemszerűen hézagoló kell.

Bornie127: Ez egy sima acélrugós, alap suntour villa. Nagyon puha lesz a súlyodhoz, de persze tudod használni a bicajt.
Maga a cross trekking eleve alkalmatlan erdőben lefelé csapatásra, akármilyen villa van benne. Ez jó minőségű földutakra van kitalálva, illetve aszfaltra. Amit írsz felhasználást arra elvileg okés lenne, de a te súlyod már necces lesz neki. Nagyon be fog ülni a villa, ezáltal sok haszna nem lesz. Ha szerencséd van, pár évig talán kibírja, mielőtt annyira fog kotyogni, hogy már zavaró lesz. Ha cseréled, akkor valami levegős trekking villa legyen az utódja. Ilyen létezik suntour márkából is, de ez nem olcsó, kb 60-70 ezer ft. Sajnos trekking levegős villákat beszerezni nem könnyű.

[ Szerkesztve ]

(#39689) barni00


barni00
tag

Rendben, köszönöm.

Hol? A nyúlon túl???? Nem! A nyúl az!!!

(#39690) Krisz79


Krisz79
őstag

(#39628) Krisz79
Senkinek nincs hozzáfűzhető tapasztalata?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#39691) Bornie127 válasza Runner_fxr (#39688) üzenetére


Bornie127
senior tag

Köszönöm!

(#39692) viko81 válasza Krisz79 (#39690) üzenetére


viko81
csendes tag

1. Mennyi szánsz rá ? ( /db)

2. Felni típusa?

3. Többnyire aszfalt és kerékpárút mit jelent?

Itt pár amiket tudok ajánlani, használtam őket:

1. Slickek (aszfalt ):

- cst ( olcsó,száraz útra ideális, no reflex, gyenge defektvédelem,nedved/poros kanyarba csúszik )

- SportContact 2 Reflex
(gyors, elég tartós, száraz úton jól tapad vs defektvédelme nem igazán erős , poros/nedves utat ez sem szereti)

- Schwalbe Kojak 26X1.35: (gyors, elfogadható defektvédelem vs picit drága, nedves/poros utat nem sok slick szereti )

2. Mindenes, túrázgatós ( aszfalt / döngölt földút) :

travel contact ( egy hátránya ami volt: összegyűlik a bütykök között minden)

marathon plusha kell a jobb defektvédelem, picit nehezebb, de megéri.

Amennyiben nem fér be a keretbe a Marathon plus vagy nem kell az extra defektvédelem akkor a Silento is jó választás.

[ Szerkesztve ]

(#39693) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok!
Kerékpár külső választásában kérném a segítségeteket. A 28"-os cross Cube kerékpáromhoz kellene. Főleg aszfalton használnám, kb 90%-ban a gumikat. Slick gumit nem szeretnék. Jelenleg "Schwalbe Smart Sam, Active 44x622" gumik vannak fenn, ezek félterep gumik ha jól vettem le. Világéletükben jobban tapadtak, mint szerettem volna, de mivel első szezon után is ezek voltak fenn, ezért maradtak... :B A vízelvezetése és a vízen való alkalmazhatósága is fontos lenne.
Évente hozzávetőlegesen 2000 km-t megyek tavasztól őszig. Elsősorban országúton sportolási célra használom a bicajt. 2-3 évet jó lenne ha kibírna a gumi. Ezen nem szeretnék spórolni, így az árat nem nagyon szeretném belőni, de hozzávetőlegesen 10 ezer forintot szánnék egy párra.
Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

meg

(#39694) fpeter07 válasza Tothgera30 (#39667) üzenetére


fpeter07
veterán

Óhh, hát nekem van elég biciklim már így is.

(#39671) anorche1: Minden elismerésem! El akartam hagyni a városhatárt, de az a 3 fok kevés volt hozzá. Nem kockáztathatok egy betegséget. Melegebb van, mint télen, de a tavaszi felső kevés, a téli meg már sok. Ezért is gondolkodom egy olyan soft shell kabátban.

(#39695) Pttypang válasza anorche1 (#39671) üzenetére


Pttypang
veterán

En a cicanacira meg felveszek egy terdnadragot altalaban, ha cicanaci mar nem kell, akkor siman terdnadragban tekerek. Ezzel kb megoldva a problema.

Everybody lies.

(#39696) Frenky89 válasza peugeotmate (#39693) üzenetére


Frenky89
őstag

"Világéletükben jobban tapadtak, mint szerettem volna, de mivel első szezon után is ezek voltak fenn, ezért maradtak..." :F

(#39697) peugeotmate válasza Frenky89 (#39696) üzenetére


peugeotmate
őstag

Értsd jól. Megvétel időpontjától fenn hagytam őket, mivel akkor tájt többször megfordultam velük murvás úton is. De év végére már megérett bennem a gondolat, hogy ez nem az igazi típus számomra. Végül azonban nem cseréltem le tavaly se. Már kopottak voltak, így eladni amúgy sem érte volna már meg. Inkább lehúztam velük a tavalyi évet is, viszont most már csere érettek. :R

meg

(#39698) Frenky89 válasza peugeotmate (#39697) üzenetére


Frenky89
őstag

Tehát alapvetően jók a tapasztalataid vele, csak a felhasználási terültet változik meg. Kopással és defektekkel, hogy áll ennyi idő alatt?

(#39699) peugeotmate válasza Frenky89 (#39698) üzenetére


peugeotmate
őstag

Ami a bajos velük, az az hogy aszfalton a bütykök miatt eléggé "tapad" és zajos. Illetve vízben gyönyörűen fröcsköl minden irányba, még ha kerülöm is az esőt, ahogy csak tudom. Aszfaltgumi kéne helyette, de nem teljesen slick.
A hátsó gumi már elég tisztességesen megkopott, de az első is megindult ezen az úton. Párban cserélném őket mindenképp. (Lassú defektet csak ősz végén kaptam vele.)

meg

(#39700) ---Lasali--- válasza Ati007 (#39681) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Dr Bike Keresd Pista Bácsit!
Egyszerűbb dolgokkal meg kereshettek engem is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.