Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39051) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Szerintem egy 70 ezres biciklivel élvezetesen nem tudsz hegyre felmenni és lejönni,még a full vízszintes földút is kellemetlen az én biciklimmel,pedig az dupla annyiba kerül. Isten ments,hogy drága biciklit vegyen,én csak a tapasztalatom írtam le.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#39052) D.Orion válasza ígyvanferi (#39050) üzenetére


D.Orion
veterán

A hátsó háromszögben vannak hordszemek, illetve furatok. A támvillán jellemzően a V-fék pozíciója felett van 1-1 furat, továbbá lent már majdnem a tárcsafék rögzítési pontnál további hordszemek vannak, oldalanként általában kettő, de lehet csak 1-1 is.

(#39053) Pocee válasza FIREBLADE78 (#39051) üzenetére


Pocee
senior tag

nem biztos,hogy a bringa a hibás... :)

Mr.Brightside

(#39054) Napfénysüti válasza ígyvanferi (#39050) üzenetére

Csomagtartó szemeknek kellene a vázon lennie de az országútikon szerintem nagyon ritka. Bár régebbieken talán gyakoribb.

Més que un club!

(#39055) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Értem. Ezeket így képről nem igazán lehet megállapítani, ahogy gyorsan átfutottam pár hirdetést. Persze kérhetek direkt ilyen beállítású képet vagy nyilván konkrét infót, fel van-e készítve az adott bringa csomagtartó felszerelésére.
Lehet inkább ilyenek között nézelődöm. Biztos ezt is meg lehet hajtani, ha úgy van.

[ Szerkesztve ]

(#39056) footy válasza cseter (#39039) üzenetére


footy
addikt

En is igy tippeltem. :K

(#39043) lsebestyen
+1
Pont errol van szo, mar beleugrottam ebbe a hibaba hifivel, autoval, stb.
Ezert most nem is akarom beleasni magam a temaba csak megvenni a legalapabb bringat ami nem hullik szet alattam. Kocsira leforditva egy fapad suzuki kell, ami lehet akar hasznalt is.

A Neuzer mennyire alkalmas az elvarasaimnak? Az X szeriat neztem.

(#39057) FIREBLADE78 válasza Pocee (#39053) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Szétrázza a kezed az élvezetes? :U :D Kinek mi ;]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#39058) D.Orion válasza ígyvanferi (#39055) üzenetére


D.Orion
veterán

Oldalnézetből hamar kiszúrható. Ha majd lesz konkrétan kinézett darab, akkor dobd be nyugodtan és meglessük.

(#39059) bandus válasza lsebestyen (#39043) üzenetére


bandus
veterán

eh, nyugi, én valamivel 300k alatt néztem ki bicót, az is szar. természetesen rögtön cserés a hajtás, a váltók meg a többi is :) de szerencsére voltak segítőkész emberek is :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#39060) cseter válasza footy (#39056) üzenetére


cseter
tag

Teljesen jó, amire használni akarod megfelelő, könnyű aluváz,duplafalù felni stb.ezt megkapod újan is a keretedből, aztán ki tudja lehet rakapsz a kerekezes ízére aztán mehet a fejlesztgetes,mondjuk azért körül néznék a helyedben a használt piacon is sokszor ki lehet fogni szép darabokat,de ne siesd el, jó keresgélést!

(#39061) Runner_fxr válasza FIREBLADE78 (#39047) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az a baj, hogy figyelmen kívül hagyod a felhasználási területet. Az, hogy egy bringa jó vagy rossz, nem az szabja meg, hogy 150-200 vagy 400 ezer, hanem, hogy az adott modellt mire akarod használni! Ha azt írta volna, hogy intenzív terephasználatra szeretné használni, akár hobbi xc versenyzésre is, akkor jogos lett volna az állításod, hogy új monti ebben a kategóriában valóban kb 300-400-tól kezdődik és a 70 ezres meg még a 150 ezres is nagyjából alkalmatlan. De mondhatnám azt is, hogy profi XC versenyre a 300-400 ezres is "szar". Viszont heti 1-2 alkalomra, aszfaltra meg murvára mi a bánatnak egyáltalán monti? Minek ide minőségi teló? Még egy merev villa is alkalmas erre.

(#39056) footy: Azért én megfontolnám a helyedben azt, hogy a legalapabb modellt vegyem meg vagy egy kicsit jobbat, ami hosszútávon is tartós lesz. 70k az tényleg nagyon az alja és bár valóban nem nagyok az elvárásaid, de azért én még is inkább 1-el feljebb lévő kategóriában nézelődnék.

[ Szerkesztve ]

(#39062) FIREBLADE78 válasza Runner_fxr (#39061) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Jogos,azt nem néztem. Megszereti a dolgot,akkor kevés lesz az alap bicaj. Igaz bukni sokat nem lehet az eladáson.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#39063) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

(#39064) imyourfriend válasza Daniel Alves (#38989) üzenetére


imyourfriend
őstag

Ezen kerékpároknak más a vázgeometriájuk illetve más célokra vannak tervezve, mint az országúti társaik. Itt nem nagy változtatásokra kell gondolni, csak alapvetően nem országútra vannak tervezve ezen gépek és lehet hogy aszfalton nem adják azt a kényelmi szintet mint az országúti kerékpár társaik. :)

(#39065) Runner_fxr válasza imyourfriend (#39064) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

CX-nek kicsit laposabb a fejcsőszöge és hosszabb a tengelytávja mint a sima országútinak. Illetve nagyobb a sárférőhely, szélesebb kerekeket is fogad. Ettől még nem hinném, hogy kevésbé kényelmes, sőt, szerintem kényelmesebb mint a klasszikus országúti, inkább kevésbé hatékony aszfalton, de CX-el el tudsz menni nem túl durva terepen, míg országútival csak aszfalton.

(#39066) fjudors válasza footy (#39023) üzenetére


fjudors
aktív tag

ne hallgass a megalomániásokra..tekerni mindegyiket ugyanúgy kell
hobbi felhasználásra érdemes venni egy alapot, amiben a nem megfelelő alkatrészeket lehet idővel cserélni
hobbira szerintem a marokváltó megfelelőbb, nehzebben sérül, ráadásul az elsőt nem is nagyon kell utánállítgatni...slx,xt, stb kategóriának nincs jelentősége, az terhelés alatti váltásra kell figyelni
villa nincs normális 220e alatt...de ha egy 80e-s gépbe belerakod a 40e-s villát, még mindig olcsóbb
zárható villa csak min hidraulikus és kormányról vezérelt, különben nincs értelme
vannak használható gépek olcsóbban is:
példa 1 vagy drágábban esetleg még drágábban

márkahűség, meg rongyrázás...garancia mindre van, és sokszor egy multinál különbül állnak hozzá a garanciához, mint a kis boltokban. szvsz érdemes új gépet venni, az más, mint egy idegen által lelakott valami..

ezt is érdemes megnézni , sokszor lehet érdekes dolgokat találni

vígan lehet 100 e alatt kerékpárt találni, amivel el lehet tekergetni
inkább arra készülj, lesz még 20-30e-s kiadásod: lámpa, pedál?nyereg? defektvédelem,külső köpenyek, pumpa,belső tartalékba,stb..

figyelni kell az akciókat, de gyakorlatban hobbi felhasználásra bőven lehet 50e-ért is venni egy alapot (pl Hauser grizzly) a lényeg: ki kell választani azt a pár megfelelő típust, és megkeresni, hol van akcióban pl régebbi évjárat vaaaagy egyedi akciókat megnézni, de ott kompromisszum lesz. az alapot át lehet építeni, de hobbira tök felesleges 40e-s hajtás, amikor a prowheel is elmegy pár ezer km-t

én is eljárok a nagyáruházi ócskavasammal , teljesen megfelel városi közlekedésre, nem sport, hegyi versenyzésre. mindent lehet cserélni, de kezdésnek felesleges a legdrágábbat megvenni..minek? a váz is cserélhető, de nem mindegy, kinek a felirata van rajta?

[ Szerkesztve ]

(#39067) Roni2011


Roni2011
csendes tag

Sziasztok! Egy kis segítség kellene nekem hajtómű téren. Írtam hogy meghalt a Meridában a Monoblokk-om.
Most jutottam el oda hogy cseréljem és eszembe jutott hogy lehet hogy cserélni kéne vele együtt a a hajtóművet is. Ez egy négyszögtengelyes belépőszintű hajtómű(ezért is akarom cserélni ha már monoblokkot kell cserélnem) [link]A kérdésem az hogy milyet rakhatok helyette? Mire kell a hajtóműnél oda figyelni? 8 sebességes a rendszerhez kellene. Az első váltóm Shimano Alivio / M310

[ Szerkesztve ]

(#39068) Upo válasza fjudors (#39066) üzenetére


Upo
addikt

Shimano Acera halászfelszereléssel :DD

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#39069) Solad


Solad
őstag

A napokban elkezdtem az uj Kogaval tekerni, de valami nem az igazi.
A megszokotthoz kepest lassabb tempoban menve is szenvedek, faj a combom.
Ez normalisnak tekintheto a kisse valtozott geo miatt es csak meg kell szokni, vagy valami nem oke? Nyeregbeallitassal mar jatszadoztam.

Emellett az uj bringan biopace tanyerok vannak, lehetseges hogy ez van a dolog hattereben?

Nem akarok nekiesni mint tot az apjaf@szanak es lecserelni a hajtomuvet, hatha van valakinek tapasztalata.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#39070) LonGleY válasza Solad (#39069) üzenetére


LonGleY
veterán

A biopace azonnal csere, persze. Térdgyakó, nem sok értelme van, én is utáltam. Ha nincs nagyon kopva, még egész jó áron is eladható valami hülyének. Nem egy nagy nekiesés 5 csavart fellazítani... Kezdd mindenképp ezzel, utána lehet gondolkozni az egyebeken, ha még úgy se jó.

[ Szerkesztve ]

(#39071) belaazallat válasza LonGleY (#39070) üzenetére


belaazallat
addikt

Nem biztos, hogy olcsóbban jön ki, ha csak tányérokat cserél!

Én két évig használtam biopace-es tányérokat nekem kimondottan jó volt, amíg nem vettem hozzá spd-t.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39072) Solad válasza LonGleY (#39070) üzenetére


Solad
őstag

En arra gondolok hogy ugye a biopace eleve ellentetes a tobbi oval lanctanyerral, ennel a holtpontoknal van a nagyobb erokar, ami nekem fura. Lehet delutan kiprobalom kerek lanctanyerral.

Belaazallat: tuti csak tanyercsere lesz, az egesz bringa a cirka husz eves gyari felszereltseggel van, igy a hajtomuvet is meghagynam rajta.

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#39073) LonGleY válasza Solad (#39072) üzenetére


LonGleY
veterán

Sokkal jobb lesz. Nekem minden országúti ismerősöm próbálta és kukázta a bio-t.

[ Szerkesztve ]

(#39074) paavoo


paavoo
aktív tag

Sziasztok!
Városi, balaton körüli használatra mi most a legjobb vétel max 150-ig új trekking bicajból?
Merida crossway-eket nézegettem, de nem nagyon értek hozzá.
185 centihez mekkora váz az ideális?
Köszi.

(#39075) belaazallat válasza Solad (#39072) üzenetére


belaazallat
addikt

Amikor én akartam cserélni csak tányérokat a hajtóművemen, akkor 4-5000Ft-ért volt a tányérok darabja, Használt hajtóművet tányérokkal olcsóbban kaptam.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39076) Solad válasza belaazallat (#39075) üzenetére


Solad
őstag

Anyagilag valószínűleg jobban vagy árában jönnék ki, de ha onnan indulok hogy valszeg új hajtóművet vennék, már nem biztos. A mostani hajtóműhöz való ragaszkodás sem anyagi jellegű.

Vannak itthon kilences tányérjaim, ha azokat felteszem a hetes rendszerre egy tekerés erejéig, gondolom nagy bajt nem csinálok vele.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#39077) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv!

Nem tudjátok mikor lesz megint bringás akció a Lidl/Aldi boltokban? Kerékpáros computert vennék, lehetőleg vezeték nélkülit, de nem tudom mennyire zavarja össze más rádiójel? Pl a Tesco-s órám összeveszett állandóan a pulzusmérővel.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#39078) chris-v válasza Szakbarbár (#39077) üzenetére


chris-v
senior tag

Most a héten futós (futócípő, futóruha, stb.) akciók indulnak. Szerintem hamarosan várhatóak a biciklis cuccok is. :)
Én tavaly ősszel rendeltem egy ilyet, kb 2-szer mentem azóta vele, de nem tapasztaltam, hogy bármi is zavarná, igaz nincs egyéb vezetéknélküli mérő körülöttem. :U

[ Szerkesztve ]

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#39079) viko81 válasza paavoo (#39074) üzenetére


viko81
csendes tag

Üdv!

Amennyiben nincs szükséged csomagtartóra, agydinamóra, kitámasztóra, sárvédőre (ezt mondjuk később lehet crossra is rakni) akkor egy cross-trekking is lehet egy jó megoldás.

Gepida Alboin 500 CRS '2014

Gepida Alboin 500 CRS 2014

Ebből a típusból csak 48/52/56 -es méret van. Trekking, Cross-trekkingből 1-2-vel kisebb szokott lenni a jó.
185cm, mint egy infó csak arra elég, hogy nagyjából be lehessen lőni, hogy 54-57 cm közözz bármi jó lehet. (akár még egy 52-es is )

Mindenféleképpen menj egy üzletben és próbáld ki, anélkül ne vegyél semmit.

(#39080) Runner_fxr válasza Szakbarbár (#39077) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Csak a kódolt jelátvitelt használó vezeték nélküli órákat nem zavarja be egyéb rádiójel. Ezek pedig nem az olcsó kategóriában találhatóak sajnos, még a márkásabbak között is a drágább modellekre jellemző a kódolt jelátvitel. Nekem a 18 ezer ft-os cateye vezeték nélküli órámat is bezavarta a wifi stb.
Utána vettem a Sigma Rox 6.0-át, ezt már nem zavarta be semmi, de ez 40 körül kapható.

(#39081) lsebestyen válasza Szakbarbár (#39077) üzenetére


lsebestyen
addikt

Én kipróbáltam sokféle wireless órát az alsóházból, de egytől egyig kuka volt. Sigma órákat tudom ajánlani, 4-5k körül van normális vezetékes. Decathlonba érdemes venni, nekem ha tönkre megy mindig cserélik. Egy év alatt eddig az összes tönkre ment :DDD

(#39082) borix válasza paavoo (#39074) üzenetére


borix
őstag

Az 54-56 váz kell neked az alá és fölé se menjél.
Tárcsafék fontos neked?
Csomagtartó szem legyen a vázon (ha megszereted a túrázást később még kellhet) és úgy legyen megoldva,hogy pl ha tárcsafékes akkor a tárcsafék ne legyen útba ne keljen speciális csomagtartó.
Ebben az árkategóriában bringákat úgy érdemes venni,hogy a külsőt,nyerget,pedált ha műanyag egyből cseréled egy normálisabbra.

(#39083) bandus válasza borix (#39082) üzenetére


bandus
veterán

182 cm magasság és 84 cm-es belső lábhossz esetén 54-es vagy inkább 56-os váz javasolt szerintetek?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#39084) LonGleY válasza bandus (#39083) üzenetére


LonGleY
veterán

Amelyik kényelmeseb a kipróbálás során...
Egyáltalán országúti / túra / MTB?

[ Szerkesztve ]

(#39085) parkr válasza lsebestyen (#39081) üzenetére


parkr
őstag

nekem amúgy van egy lidl-ös vezetéknélküli, de azzal semmi problémám nem volt még eddig (3+ éves)

(#39086) Runner_fxr válasza parkr (#39085) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy mész és össze vissza mér, bár menet közben is előfordulhatnak zavarok. Az én problémám az volt, hogy amikor otthon volt a bicaj, még ha le is vettem az órát a konzolról akkor is előfordult, hogy úgy érzékelte mintha mennék, ránéztem és volt, hogy 200km/h val pörögtek bele a km-ek. :)
Tehát az össz megtett km téves adat, napi km-re meg pillanatnyi sebességre jó az olcsóbb is.

(#39087) lsebestyen válasza Runner_fxr (#39086) üzenetére


lsebestyen
addikt

Hát nálam magas fesz mellett totál meghülyült.

(#39088) fpeter07 válasza Runner_fxr (#39063) üzenetére


fpeter07
veterán

Ez is nagyon adja. [link] Nem sokan kerékpároznak így.

(#39089) Mansi válasza chris-v (#39078) üzenetére


Mansi
csendes tag

Gatyók nem is néznek ki bengán, remélem marad belőle mire beesek :)
köszi a beírást az akcióval kapcsolatban

(#39090) bandus válasza LonGleY (#39084) üzenetére


bandus
veterán

eh, sry, persze, országúti :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#39091) FIREBLADE78 válasza fpeter07 (#39088) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Durva,először azt hittem vki lőtt stukkerrel :D Pálya is komoly,kár hogy nem vagyok amcsi

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#39092) Napfénysüti válasza bandus (#39083) üzenetére

Szerintem 56. Nekem a 173 cm-hez van 54-es vázú gépem.

Més que un club!

(#39093) LonGleY válasza bandus (#39090) üzenetére


LonGleY
veterán

Szerintem meg nem elég az 56, de te tudod.

(#39094) Napfénysüti válasza LonGleY (#39093) üzenetére

Egyébként igazad van az ő magasságához talán egy 58-as passzolna a legjobban. De az 54 az tuti hogy marha kicsi lenne neki.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#39095) chris-v válasza Mansi (#39089) üzenetére


chris-v
senior tag

Nincsmit, a hírlevél ennyit számít! :)

fpeter07: Dúrván nyomják! Csak attól bekakkantottam, hogy nézem :D

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#39096) anorche1 válasza bandus (#39090) üzenetére


anorche1
őstag

Kb. ugyan ekkora vagyok, és 57-es méretet használok, 100-as stucnival. Talán egy picit nagynak érzem, de csak ha fékváltókar fogásban fogom. De ez lehet a kormány alakja miatt is, túl későn kezd el görbülni lefelé. 54-eset biztosan nem vennék, inkább 56 -os hosszabb stucnival.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#39097) bandus válasza Napfénysüti (#39094) üzenetére


bandus
veterán

közben sikerült találnom egy chartot [link], plusz 1-2 kalkulátort is, pl: [link], ezek szerint az 56 lesz a tuti. sajnos webshopból leszek kénytelen megrendelni, de igyekszem megpróbálni valahol a gépet :K

plusz sokat szeretnék könyöklőn menni, ha ez számít.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#39098) RichieTri válasza bandus (#39083) üzenetére


RichieTri
senior tag

Én 178 vagyok és 79-es belső lábhosszhoz használtam 52-s bringát(Wilier). Tökéletes volt.
Előtte egy 55-ös Scott-om volt ugyanolyan 110-s stucnival és egyenes fejű nyeregszárral az hosszú volt nagyon elfáradt a karom/hátam a sok nyújtózásba.

most látom, hogy könyöklőn szeretnél menni. akkor a kisebbet/rövidebbet válaszd.

Nekem hosszabb távokra is tökéletes volt az 52-s Wilier (200+) viszont mikor az IM-re feltettem a könyöklőt ott örültem volna ha még egy picivel kisebb/rövidebb lenne a bringa.
Ugye a könyöklő azért IS van, hogy a lábadról le tudd venni a tested súlyát. Ezt csak függőleges felkarral tudod hatékonyan megtenni. Ehhez viszont a nyeregben még előrébb kell jönnöd ami egy normál méretnél azt jelenti, hogy a nyereg hegyén fogsz "ülni"...pár óra után ez már kifejezetten kellemetlen :D
Emiatt kell a rövidebb/kisebb váz, országútiból. Ha triatlonos bringát veszel akkor ott eleve rövidebb a felsőcső vagy meredekebb a nyeregvázcső-szög.

[ Szerkesztve ]

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#39099) Solad válasza Napfénysüti (#39094) üzenetére


Solad
őstag

172 vagyok, es eleg rovidlabu, ergo a felsotestem hosszu, es az 55-os vazam baromi rovid stucnival erezhetoen hosszu. +1 voks a z 54-es mellett.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#39100) bandus válasza RichieTri (#39098) üzenetére


bandus
veterán

Huhh sracok, de bonyolult ez :D ha lesz idom bemegyek ma a hivatalos forgalmazohoz, es megnezem a gepet eloben. Legjobb persze egy triatlon bringa lenne, de az egyelore nem fer a keretbe
.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.