Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#263701) lsebestyen válasza Mezga Aladár (#263691) üzenetére


lsebestyen
addikt

Nekem jól nem szokott esni a használata, de utána mindenkepp jobb. :DDD Nekem egy viszonylag kemény gumis van, azért az tud fájni, de hatásos. Részemről is ajánlott cucc a henger.

(#263702) andrisbandi


andrisbandi
őstag

#263693 Tin
#263694 -=RelakS=-
"KMC mondja; sose zsírtalanítsd a láncot teljesen. Waxoláshoz se."

A Zero Friction Cycling több mint 3e láncot waxolt.
Tapasztalatból mondja, a KMC felületkezelése nem passzol a waxoláshoz, ledobja.
https://zerofrictioncycling.com.au/wp-content/uploads/2020/09/waxing-how-to-zen-master-guide-v4.pdf
KMC chains for waxing / wax based lubes as have found their
coatings tend to repel wax lubes, leading to very short treatment
lifespans which has chains feeling and sounding very dry very
quickly - this has also led to very short chain lifespans despite
running the best know lubricant choices.

Ezt nyilván a KMC is tudja, de azt nem merik mondani, h waxoláshoz nem való az ő láncuk.
Lehet nem is hazudnak túl nagyot a zsírra waxxal, mert vannak itt többen akik saját ötletből kipróbálták, nekik bejött. Még ajánlgatni is szokták.

Természetesen :DDD én is kipróbáltam, nekem nagyon koszolt, túrósodott. Nem merném ajánlani.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#263703) -=RelakS=- válasza andrisbandi (#263702) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Egy biztos, a Squirtet ez nálam nagyon nem érdekli :C
Legalábbis egy KMC és egy SRAM lánccal küzdök, hogy azt hittem, hogy már idén lenyúlik gatyára, de nem akaródzik neki. Olajjal mindkettő kopott tisztességgel.
Az is igaz, hogy mindkettő többször át lett benzinben mosva.
KMC Z99-ről és SRAM PC-951-ről van szó.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#263704) parandroid válasza Mezga Aladár (#263699) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

De most komolyan erre használink egy ‘szakmai’ (na jó: hobbi) topikot, hogy egészképernyős középső ujjakat mutogatunk egymásnak? Nem érdekel, ki a hülye, valszeg mindenki, engem is beleértve, de ha a közös hobbink kapcsán is képesek vagyunk egymást minél jobban utálni, akkor ez tényleg kikapcsolódás?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#263705) stickermajom válasza Mezga Aladár (#263691) üzenetére


stickermajom
addikt

Használat közben borzalmas, utána felüdülés. :D

(#263706) andrisbandi válasza -=RelakS=- (#263703) üzenetére


andrisbandi
őstag

A főninek is gyengék a lábai,
az ovis 3 kerekűjéről montira átrakott láncot csak most sikerült elkoptatnia :DDD

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#263707) rétisün válasza parandroid (#263704) üzenetére


rétisün
veterán

"akkor ez tényleg kikapcsolódás?"

ez nem is, de a bringázás igen. :K :C

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#263708) -=RelakS=- válasza andrisbandi (#263706) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Mondjam, vagy mutassam? :DD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#263710) mauimagic


mauimagic
aktív tag

Besz@rt a montim, egy kontraanyát elhagytam az egyik forgáspontról, rendelni kell, várható szállítási időt se tudok, de gondolom nem fogják elkapkodni a katalánok... :(

Egyrészt a bringa kiesése miatt, másrészt családi nyaralásra kéne egy ütni-vágni való bringa, a gravel vonatra ezért nem ülnék fel, drága a jegy...
Van egy használt, régebbi crosstrekking 3x9-es, merevvillás, egyenes kormányos, alap tárcsafékes, alap hajtáslánc, stb. a helyi bringaboltban.
Mennyire szívatnám meg ezzel magam?
A legdurvább felhasználás Pilis bike szintű dózerút lenne, ha annyira szar idő van, hogy nincs kedvem a fullyt amortizálni.
Görgőzni ilyennel van értelme, lehet? 135mm a hátsó szemtáv.

Az a szép, hogy egy ilyen bringa is 100 felett van már...

(#263711) Fall-N válasza Mezga Aladár (#263671) üzenetére


Fall-N
veterán

Már miért ne tudna bekúszni? Szerinted a csöpögtetős wax miért vízben van feloldva? A főzős meg egyértelműen bejut. Vagy láttál már olvadt gyertyát vagy viaszt? Teljesen folyékony, sokkal hígabb tud lenni, mint az olaj.

(#263712) Fall-N válasza mauimagic (#263675) üzenetére


Fall-N
veterán

Fék sem kellene rá, az is párszáz gramm lenne. ;] "kicsit" túlzás pár gramm miatt leszedni a festést.

(#263713) mauimagic válasza Fall-N (#263712) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Nemtom megvan e a régi grammániás trükk: a féktárcsa felfogatáshoz "elég" 3db csavar (persze titánium) is...máris spóroltál kb 2 grammot, ráadásul ingyen :DD
Frankón voltak ilyen arcok, számolgatták a nyomatékot, hogy bőven jóvanazúgy... :U

(#263719) PartyShan


PartyShan
aktív tag

Sziasztok!

Korábban kértem segítséget kerékszett vásárlás ügyben. Azóta megérkezett a kerékszett
(DT SWISS 240 EXP DISC IS ATMOSPHERE 26 SL COMP RACE WHEELSET 29ER 1520G)
Maradt a rachet 36T :)
A boltot/webshop-ot tudom ajánlani. 1 hét alatt megérkezett a cucc.
A kerekek egy nagy kartondobozban érkeztek és meglepődtem amikor a dobozt kinyitva 1-1 zipzáros kerékhordozó zsákban voltak.
Gyorsan ki is bontottam és le is mértem.


Mindkettő tökéletesen fűzve, se egy nyolcas se egy tojás benne. Nagyon minőségi darabnak érződik.
Tubeless összerakás pillanatok alatt ment. Sima SKS 8.0 pumpával a 3. nyomásra már pattantak is fel a külsők,(SCORPION™ XC RC Team edition) semmi erőlködés.
Aztán mentem is vele. Nem tudom hogy placebo-e, de sokkal könnyebben megindul a gép alattam. A külső is jól gurul, sokkal jobban mint a Continental RaceKing. A 36T rachet hangját imádom.
Én elégedett vagyok.

(#263720) Hasaggymeg válasza PartyShan (#263719) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Tudod, if dö rájdör fílz bedö hi rájdz bedö. :DDD

parandroid...+1 :((

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#263721) dom1n0 válasza PartyShan (#263719) üzenetére


dom1n0
aktív tag

Nagyon pacek lett!
Én is télen a montit fel szeretném kicsit turbózni, felírom a listára ezt a márkát a kerékhez :)

(#263722) PartyShan válasza Hasaggymeg (#263720) üzenetére


PartyShan
aktív tag

if dö rájdör fílz bedö hi rájdz bedö. :DDDˇˇ Ennyi :DD

#263721dom1n0: amennyi tapasztalatom van eddig vele, tudom ajánlani.

(#263723) fulton válasza Hasaggymeg (#263720) üzenetére


fulton
addikt

hát az, szomorú. Miért nem lehet elfogadni hogy mindenki más, másként gondolkodik, egy közös pontunk vonz ide, az a kerékpározás, kicsit "mélyebben" mint a nagy átlag. El kéne már fogadni végre, hogy nem gondolkozhatunk egyformán, és ha nem lennének ezek a személyeskedő beszólások, sokkal okésabb lenne. De ez milliószor le lett írva, aki eleve ilyen mentalítású az itt is/úgy is ilyen lesz...

más: #263521Fifaisshit: no az van hogy a speci a legigéretesebb, de ez sem tökéletes, mert a combom belső felét picit nyomja (több órán át nem tudom még mennyire zavaró), a forma nem az igazi két oldalt szélen, ahogy szélesedik ki. A kivágás elég jó, hosszan fut, nem nyom. Felülről a fenék alatti formavilág is jó, 1 órát mentem eddig vele, de foggalmam nincs miyen lenne pl egy 8 órás úton. Kíváncsiságból lekértem 143 és 155mm méretben, 11.5 ülőcsontra, a 155 még rosszabb belső combot illetően, egyértelműen a 143mm a jobb ide. könnyű egyébként 247 gramm. de a 155 sem több csak tán 10grammal. (írásra sem érdemes). van ebből 130mm is de az szerintem már sovány lenne alám.

[ Szerkesztve ]

(#263724) chubby2o6 válasza PartyShan (#263719) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Király lett, és a könnyebb megindulás tuti nem placebo, hisz jóval könnyebbek a kerekek. De azért így ránézésre csak kéne bele az az 54t :DDD .

(#263725) fulton válasza fulton (#263723) üzenetére


fulton
addikt

vallas: még annyi hogy, párnázása inkább kemény mint puha. Tudod hogy ez nagyon szubjektív dolog. Egyik legjobb formára egyébként , leszámítva a comb részt belül, ott lehetnek problémák egy hosszú úton, de a kivágás jól működik előre dőlve. Nem nyom. Érdemes kipróbálnod ha ilyenben gondolkodol, max visszaküldöd.
Mindenképp menni akarok vele egy sok órást is még. Ahhoz képest milyen kis hoki, jó drágán adják :D

(#263726) jjeahh válasza parandroid (#263704) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Egy ideje szokatlanul gyakoriak az agresszív, személyeskedő, egymást lehülyéző hozzászólások. Két fotós topikot ezért hagytam ott és gyakorlatilag ez az utolsó topik, amiért még fórumra járok, mert itt mindenki jófej, chill van... illetve volt. Remélem nem megy el ez a topik is goromba irányba.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#263727) fulton válasza fulton (#263725) üzenetére


fulton
addikt

castelli betétre is kíváncsi leszek ezzel.
Így hogy van egy vékony betétes castellim is, van viszonyítási alapom, és egyébként sokkal jobb az a nadrág viselve e szempontból, olyan mintha nem is lenne betét rajtam, egyszerűen jobb. Azzal is fogok kísérletezni a BBB bsd72 nyereggel 2 órára eddig jó. És jó kis feszes az egész, menet közben sem érzem a betétet alattam, úgy mint a progettox2 nél...
De például az a nyereg ezzel a progettóval már nem működik, 1.5 -2 óra után nem jó...nem működik együtt a kettő.

[ Szerkesztve ]

(#263728) PELLE


PELLE
tag

Érdekes lehet csoportos bringázáshoz.
(Chip 2023/09)

(#263729) fulton válasza PELLE (#263728) üzenetére


fulton
addikt

ha a természet csendjét kedveljük akkor nem nekünk való - piros betűs, már el sem olvastam a cikket :D ;]

[ Szerkesztve ]

(#263730) chubby2o6


chubby2o6
senior tag

Melyik a legjobb(an bevált) szúnyogriasztó spray? Tudom, hogy így nyár végén már nem sokáig aktuális, de ma konkrétan azért kellett idő előtt hazainduljak, mert szarrá csíptek ezek a g...ik. Ráadásul engem nagyon szeretnek, ha csak egy szúnyog van a kerületben, az tuti engem csíp meg :W .
Utoljára valamikor gyerekkoromban használtam ilyesmit, amiket akkor lehetett kapni, csak arra voltak jók, hogy nem húsz szúnyog csípett meg, csak tizenöt :DDD .

(#263731) vallas válasza fulton (#263725) üzenetére


vallas
senior tag

Teszteld csak ki rendesen, és kíváncsi vagyok a véleményedre egy hosszú út után is...
Hát igen nem olcsó a speci nyereg az tuti...
Én most ilyet használok [link] , szeretem, de mindig mozgat egy másik nyereg :D
Neked lehet ez bejöhetne, ez jobban párnázott [link] bár ennek ára van a súly miatt..

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#263732) parandroid válasza jjeahh (#263726) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Volt nézeteltérésünk elég, mondjuk úgy, hogy igen másképp látjuk általában a dolgokat, és a biciklizés is mindkettőnknek teljesen másról szól, és gyökeresen más aspektusát élvezzük, szóval igen ritka, hogy egyetértünk valamiben, de ha egyszer belinkelek neked (vagy bárkinek) egy középső ujjat, vagy lehülyézlek, mert más véleményen vagy, akkor basszatok ki végleg, pls, ne te menj el miattam. ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#263733) fulton válasza vallas (#263731) üzenetére


fulton
addikt

ezt a vonalat megnézem, van egy ivesebb változata, ott van némi több lekerekítés, ahogy nézem széleken is. Azzal is teszek majd egy próbát az az ARC

most mikor mentem teszt kört, az út első felében mikor hogy de hátszelem volt. úgy mentem mint egy golyó :D ó mondom de jó ez a nyereg, megszépült tőle :DDD
de tényleg hátszélben minden szebb jobb :D még a kövön is elül az ember

[ Szerkesztve ]

(#263734) fulton válasza parandroid (#263732) üzenetére


fulton
addikt

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#263735) Dark Archon válasza PartyShan (#263719) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ó, hogy ro***j meg :D Szuper kerekek, használd egészséggel!

Én meg várhatok még mindig 2 hónapot a bringámra... :O :( :(( :(((

fulton: á, inkább nem mondok semmit :D De írhatnál valamit a Meridáról, milyen volt rajta ülni.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#263736) fulton válasza Dark Archon (#263735) üzenetére


fulton
addikt

még sajnos nem volt alkalmam összehozni a tesztet, de lesz. Majd írok róla pár sort.
csináltam másik Útvonalat hozzá, egy olyan 60 km van tervben.

[ Szerkesztve ]

(#263737) flash- válasza andrisbandi (#263689) üzenetére


flash-
veterán

kmc-n amugy sincs PowerLink vagy miaz(könnyen ujjal oldható patentszem), tehát emiatt is akkor jóval inkább sram lánccal megyek, nekem bevált. (illetve a decathlon lánc is kmc)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#263738) -=RelakS=- válasza flash- (#263737) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

KMC-n Missing link van. Rosebikes.hu-n az összes 9 sebességeshez van.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#263739) flash- válasza -=RelakS=- (#263738) üzenetére


flash-
veterán

de ahhoz meg a decathlonos "kmc"-hez kell szerszám nem? az biztos hogy a powerlinkhez nem.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#263740) Fall-N válasza parandroid (#263732) üzenetére


Fall-N
veterán

Túlreagélta a Mézga kolléga a dolgot rendesen, de gondolom már lehiggadt. Azzal szerintem nincs gond, hogy nem mindenki látja ugyanúgy a dolgokat, nyilván mindenki mást szeret a biciklizésben, nem mindenkinek jön be ugyanaz. Mondjuk a waxolás téma nem tudom miért volt ennyire idegesítő, de nem vagyunk egyformák.

[ Szerkesztve ]

(#263741) flash-


flash-
veterán

Hát srácok ne legyünk facebook "országúti bringások" csoport(meg az országúti bringások csop.- mondhatni ua csak kicsiben-), én nagyon nagyot csalódtam ott, mert olyan emberek oltogatnak ott másokat akiktől a legkevésbé vártam(Tour de hongrie főszervező,stb.), elmondtam én is kulturáltan bántás nélkül a véleményem pár dologban aztán eléggé belém álltak,(nekem kérdésre még nem válaszoltak ott,csak kioktattak) gondoltam akkor hogy milyen messze van az a hely ettől a közösségtől ahol azért nem állunk bele a másikba mindenért aljasan, ez a legjobb közösség ,továbbra is tartom :)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#263742) Hasaggymeg válasza fulton (#263723) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Milyen is az? Enyém Romin Evo Comp Gel és tegnap ültem először rajta...6+órát. Ráadásul én betét nélkül nyomom. Nem mondom a végén kényelmes volt, de ennyi időt ülni fotelben is sok. 135mm ülőcsonttávolsághoz a 155mm-es.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#263743) -=RelakS=- válasza flash- (#263739) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Miért kellene? Ugyanaz a történet: Lapokat összenyomod, és utána össze tudod a szemet is nyomni.
[kép]
Szerszám persze jó, ha van, könnyebb bontani.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#263744) fulton válasza Hasaggymeg (#263742) üzenetére


fulton
addikt

Ez a Power comp - 143mm 11.5 ülőcsonttal.

(#263745) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Így gyártják a láncokat. Change my mind!

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#263746) jjeahh válasza -=RelakS=- (#263743) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez a szürke nálam kb egy kis huzattól szétesik, nem merem használni :DDD . Vagy hibás, vagy ilyen kell legyen, nem tudom, de az arany színű nehezebben jön szét, biztonságosabbnak tűnik. A szürke másnál is ennyire laza amúgy?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#263747) andrisbandi válasza jjeahh (#263746) üzenetére


andrisbandi
őstag

Fordítva vagyok ezzel.
Vannak kézzel szétszedhető patentszemek. A legjobbnak tartott szintén az.
Connex master link kép

Emiatt gondolom nincs olyan eset, amikor magától ki tudna nyílni bármelyik.
Hogy van akkor létjogosultsága pl a mostani 12s Shiminek, ami szerszámmal is épphogy nyitható. Ahogy a zárása is elég körülményes.

[ Szerkesztve ]

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#263748) PartyShan válasza chubby2o6 (#263724) üzenetére


PartyShan
aktív tag

De azért így ránézésre csak kéne bele az az 54t :DDD . Azt mondod...? :DD

Dark Archon: Ó, hogy ro***j meg :D köszönöm szépen :) már folyamatban :DD

(#263749) jjeahh válasza andrisbandi (#263747) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én eddig mindegyiket szét tudtam szedni kézzel, de a szürke KMC-mnek nincs az a kattanása, amikor a helyére megy, annyira lazán jár, hogy attól félek rázós terepen leesik. Zsír újan ilyen :F . Arra tippelnék, hogy hibás darab, de lehet tévedek és mind ilyen.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#263750) zsola32


zsola32
őstag

a bringán a gyári lánc KMC X11 volt, kézzel szét lehetet szedni, soha nem volt gondom vele, a tisztítását szerettem csinálni, többször is levettem a bringáról.
Az új lánc egy Shimano hg 701-es lett, ez szerszámmal is nehezen tudtam összetenni.

év végére szerintem lejön a Shimano, lehet hogy ki fogom próbálni a Sram láncot, a helyi boltban azt ajánlják

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.