Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#259301) mauimagic válasza jjeahh (#259283) üzenetére


mauimagic
aktív tag

vizesen, kesztyű nélkül is vállalható?

(#259302) Fall-N válasza Napfénysüti (#259197) üzenetére


Fall-N
veterán

Sajnos a szegény országokban ez tipikus. Ezért van Omega és Rolex hamis óra is. Érteleme nem sok van a villogáson kívül, bár itthon ha valaki drága biciklit vesz, azt hülyének nézi egy nem bringás laikus (minek ennyiért venni?), ami még ért hozzá, kiszúrja hogy gagyi másolat.

Én is inkább veszek nem drága márkától, de eredeti legyen. Ezért van Casio, Lorus órám is.

(#259303) velizare válasza arcitec (#259300) üzenetére


velizare
nagyúr

egy hónapos se volt. nem bírta a wattokat, na. ;]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#259304) Robez88 válasza balintbaba (#259294) üzenetére


Robez88
tag

én is azzal kezdtem, hogy megfoltoztam, de annyira nem szeretek veszelyesen élni :U. érkezik már a csere, kibírom talán azt a pár nappt...

(#259305) MPowerPH válasza Toobee (#259259) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mar az Izzoval is elorebb lennek azon a terepen...

Don't Tread On Me

(#259306) Fall-N válasza kutga (#259205) üzenetére


Fall-N
veterán

50-52 mm még nem feltétlenül boost vázhoz való. Nekem is 52 mm a Funn Ridge-dzsel a láncvonal és teljesen jó a 135 mm O.L.D. mellé. 1x8 a jelenlegi hajtás, semmi gond vele. Az elődje egy Tourney TY-501 volt, az papíron 47,5 mm volt (mérve 49 mm volt az), 122,5 mm-es négyszögletes monoblokkal.

Boost vázhoz inkább 54-56 mm a láncvonal.

Szóval ne tarts tőle, 1x hajtáshoz teljesen jó az 52 mm. Deore M5100 hajtóművet én is nézegettem, de a Funn jobban bejött, és ahhoz van gyári 36T NarrowWide, a Deorehoz nincs. Mondjuk a Funn amúgy is bizonyított márka, mivel leginkább DH és Enduro szakághoz tervezik, mégsem nehezebb egy XC alkatrésznél. Ez a Ridge Solo Comp is jó súlyban van.

[ Szerkesztve ]

(#259307) Fall-N válasza andrisbandi (#259216) üzenetére


Fall-N
veterán

Annyira, hogy simán elmegy 1x6-7-től 1x11-ig, bár szerintem a 12 s láncot is elviszi. Mivel első váltó nélkül gyakorlatilag sosincs egyenesen a lánc így nem számít az az 1-2 mm. A két szélső fokozatnál persze már nem a leghatékonyabb a dolog, de ennyi belefér, mert tipikusan ezeket rövidebb szakaszokon használja elvileg az ember.

(#259308) Fall-N válasza zsocy (#259296) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem ráz nagyon rossz úton az alu villa? Én is ezt nézegettem, de nem mertem venni, inkább levegős trekking villa lett helyette. Egyébként jól néz ki a gép. 👍

[ Szerkesztve ]

(#259309) Mclovin


Mclovin
senior tag

Belépő szintű outis cipőt keresnék. Első körben olyat, ami tud spd és spd-slt is fogadni. Jelenleg SPD pedálom van, ezzel megnézném, később mennék esetleg sl-re. 20-30k között van valami merevebb talpú cipő ami ankánlott? BOA nem lenne rossz, de nem tudom ennyiért belefér-e. Köszi az ajánlásokat előre :R

(#259310) PartyShan


PartyShan
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Szeretném lecserélni a jelenlegi kerékszettemet.
Első kerék 15*100mm kupakkal QR-re alakítva.
Hátsó kerék 9*135mm

Hasonló paraméterekkel szeretnék másik kerékszettet vásárolni. Tudom ezek nem a legmodernebb szabványok, de a családi béke érdekében csak így tudom fejleszteni a gépet. (Ajándék volt) Amúgy menne eladásra az egész bicikli és vennék egy másikat.

Első körben ezen az oldalon nézelődtem, de sajnos nem vagyok biztos a választásban.
[www.fun-works.com]
Az ár az kb. 500 euro+szállítás.
Nem ragaszkodom ehhez az oldalhoz csak itt ajánlották.
Ha valaki tudna segíteni a kerékszett kiválasztásban az adott paraméterek alapján a linkelt oldalon vagy akár máshol, azért nagyon hálás lennék.

(#259311) jjeahh válasza mauimagic (#259301) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Mindíg kesztyű van rajtam, de szombaton, ha nem felejtem el kipróbálom. Haverom szerint kesztyű nélkül, izzadt kézzel csúszik.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#259312) Hasaggymeg válasza 6030D (#259250) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

[link] :P

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#259313) 6030D válasza Hasaggymeg (#259312) üzenetére


6030D
Ármester

since arm swing filtering is not included in the device's firmware
Én azt írtam, zsebre rakva. :P


Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#259314) ZolkoW válasza 6030D (#259313) üzenetére


ZolkoW
őstag

majd még tesztelem, telefonnal összehasonlítva, de futásnál nyílt terepen (Halesz) mintha jó lett volna, de gyalogtúrán mindig az volt az érzésem, egy patakvölgyben kevesebb utat mér a Bryton. (kéne egyszerre mérni velük)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#259315) 6030D válasza ZolkoW (#259314) üzenetére


6030D
Ármester

Jó, de akkor a patakvölgyben majd bringázz is egyet, hogy gps nincs, vagy sétálni nem szeret. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#259316) vlxe


vlxe
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek ha egy hátsó váltó (Alivio M3100 SGS 9 speed) esetében a bowden feszessége jól be van állítva vagyis megfelelően feszesnek tűnik ahogy a váltóba be van rögzítve, ennek ellenére váltáskor nem megfelelő hosszúságot húz a váltó, akkor az minek köszönhető? Lehet ez váltó probléma vagy továbbra is a bowden feszesség környékén keresendő a probléma?

Köszi

(#259317) arcitec válasza Hasaggymeg (#259312) üzenetére


arcitec
addikt

Azért van ott egy kis marketing csúsztatás. Karlengetés, na ne már. Futópadon igen, mert azzal számolja a lépéseket, vagy is a távolságot, ez így igaz is, na de kültéren amikor megy a GPS. :U Persze nyilván való egy Fenix vagy egy futó óra pl futásra jobb, praktikusab, na de alkalomszerűen egy 530-al kültéren futásra, sétára azért nem ördögtől való ám... :D

#259318velizare:
Sapka? Hiszen 15 fok van, na meg hol a sisakod? Amúgy meg a "régi szép időkben" a nyári a korai órákra pl nekem volt/van nyári hosszú ujjú felsőm. Tökéletes új állapotban ott a cuccok közt. :D

[ Szerkesztve ]

(#259318) velizare


velizare
nagyúr

nem hittem volna, hogy júliusban elő kell szednem a téli sapkámat. :O

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#259319) tacto válasza zsocy (#259296) üzenetére


tacto
aktív tag

Dehogynem! :R

(#259320) jjeahh válasza velizare (#259318) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Itt 8-9 fok van reggelente és nem kell sapka, a hosszú nadrágomat azt sem tudom hová tettem el áprilisban :DDD . Felétek hidegebb van?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#259321) tacto


tacto
aktív tag

Ez peldaul a nemregen szerzett Simplon Mythosom, full XT-vel, agyak is! lesz meg vele nemi munka...

(#259322) velizare válasza jjeahh (#259320) üzenetére


velizare
nagyúr

úgy könnyű, ha van hajad... :DDD
15 fok, és szél, ez nálam már elég indok. pár napja még annak örültem, hogy nincs 35.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#259323) Hasaggymeg válasza Gedeon31 (#259275) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én ezt ajánlom. [link]

6030D...attól még lóbálod a kezed. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#259324) kutga válasza Fall-N (#259306) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem is rossz ez a hajtókar. 1*8 mellett milyen fogkiosztást használsz?

Let the Zone take me if I am.

(#259325) andrisbandi válasza vlxe (#259316) üzenetére


andrisbandi
őstag

a váltókaron, ahol bemegy a bowden, kitekerve felejtettem az állítót. Fityegett a kábel, nem működött rendesen a kis kerekeken a váltás. Attól függött mennyire volt éppen a helyén.
- Szerelés után ilyen hibát okoztam véletlenül. Ha nem a helyén, hanem oldalra kicsúszva volt a váltóbowden ház, rövidebb lett a kábel.

#229230
B csavar
- A harmadik váltóállító csavart szokták még ajánlani ellenőrizni. A váltó/vezetőgörgő távolságát állítja a sortól.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#259326) Hasaggymeg válasza arcitec (#259317) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Viccet félretéve zsebben próbáltam és amit tapasztaltam az, hogy későn kapott GPS jelet, volt mikor felgyorsultam és kisebb sprinttel értem el, hogy kezdjen már végre rögzíteni. :F ...a mellkaspánt meg nem tudom miért vacakolt, lehet futás közben nem mindig érintkezett megfelelően. 🤔

vlxe...ha minden faxa mégsem húz eleget meglehet nem ahhoz a sorhoz való a váltókar, vagy éppen hibás. Nézd meg esetleg rendben vannak-e a bowdenház végek a szemekben, ütközőkben, nem ott zömül-e esetleg annyit a ház, hogy már nem elég a húzás.

andrisbandi...+1, ha az ki van teljesen csavarva és csak billeg ide-oda a menet végén az is tud ilyen gondot okozni. :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#259327) ZolkoW válasza 6030D (#259315) üzenetére


ZolkoW
őstag

így lenne korrekt :)
De a Cuha-völgy amúgy félig-meddig bringázható, néha pakolós. Most meg, alacsony vízállásnál (2 hónapja gyalogolni lehetett a mederben száraz lábbal) főleg, szóval a túraötlet jó :C

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#259328) Ringman


Ringman
nagyúr

na lehet menni mindenkinek gravelre outi szakágról: [link] :(((

(#259329) arcitec válasza Hasaggymeg (#259326) üzenetére


arcitec
addikt

Mondjuk akkor ott valami más lehetett, mert zsebben miért ne lenne GPS jel, amikor a házban is kapcsolódik, a sebességet is rögzítenie kell, hiszen bringával is lehet lassan haladni. A mellkaspánt na az meg minden sporthoz jó, futásra is használom.:U
Az ha mozog akkor az nagyon nem jó, rá kell tapadnia a testre, csak épp ne szorítson.
Bár futásra jó egy mobil app is ha nincs más, a Fenix meg pláne tökéletes rá... :D

[ Szerkesztve ]

(#259330) szimpláncsak válasza PartyShan (#259310) üzenetére


szimpláncsak
tag

Mekkora méretű kerékről van szó? 29"? Mi a váltás oka, könnyebbet szeretnél? :)

Velizare: Így, hogy a dekában az rc500 már 13ezer ft, amit ritkán szoktak akciózni meg tök jó ennyiért. Aliról is rendeltem egy mezt, de a megadott mérettáblázat köszönő viszonyban sem volt a valósággal. L-es mezre írtak 102cm-es mellbőséget, a valóságban meg vagy 110cm :( . Legalább ingyenes volt rá a 15 napos posta és 1,5 hét alatt itt is volt.

[ Szerkesztve ]

(#259331) PartyShan válasza szimpláncsak (#259330) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Mekkora méretű kerékről van szó?
Igen 29" és könnyebbet szeretnék.

(#259332) Dark Archon válasza Ringman (#259328) üzenetére


Dark Archon
addikt

Biztos, hogy ezt akartad linkelni? Vagy csak én nem értem az összefüggést.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#259333) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

A 2023-as Tour de France 3,404km össztávján, és össz 56,467m szintjének megmászása után, a mezőny hozott egy "laza" 41.4km-es átlagot. Az egész versenyre levetítve.

Ez a szám tökéletesen megmutatja, hogy mennyire nagy a rés, az átlagember, és a profik között. :D Mondjuk ezt csak mi értjük, akik tekernek is, és nem csak a tévéből bambulják a versenyt.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#259334) Ringman válasza Dark Archon (#259332) üzenetére


Ringman
nagyúr

így is elég sok barom van az utakon, a közelekedési morál egy nagy nulla, szerinted mi várható, ha beverhetnek 1-2 sört vagy egy pohár bort vezetés előtt?

(#259335) stickermajom válasza Ringman (#259334) üzenetére


stickermajom
addikt

Főleg, hogy a magyar úgyis jobban tudja, szóval az 1-2 engedélyezett az 3-4 sör lenne két felessel.

[ Szerkesztve ]

(#259336) lsebestyen válasza .LnB (#259333) üzenetére


lsebestyen
addikt

Azé' nagy a rés, mer' az átlagjóska nem doppingol!

;]

(#259337) Hasaggymeg válasza .LnB (#259333) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem meg mi értjük kevésbé...vagyis leginkább azt, hogy mekkora is ez a különbség és kevésbé azt hogyan lehetséges...vagyis azt is hogyan lehetséges...vagyis...izé... ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#259338) tacto válasza tacto (#259321) üzenetére


tacto
aktív tag

(a hajtokarral meg varialok lasd kep, de lehet, a vazzal is)

(#259339) Toobee válasza jjeahh (#259320) üzenetére


Toobee
veterán

Parádésan jó bringás idő volt reggel (6 órás indulással ~16 fok körül)

https://barbieripnk.hu/

(#259340) avl válasza szimpláncsak (#259273) üzenetére


avl
aktív tag

köszönöm!

(#259341) .LnB válasza Hasaggymeg (#259337) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Pontosítanék.
Mi értjük a leginkább, hogy ez mekkora teljesítmény.
Mi értjük legkevésbé, hogy ezt hogyan csinálják.
:)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#259342) Hasaggymeg válasza .LnB (#259341) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

👍

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#259343) RexpecT válasza mauimagic (#259301) üzenetére


RexpecT
addikt

Nekem az ESI is csúszós izzadt kézzel(bár nem vállalhatatlan, de direkt ezért vettem idén egy ujjatlan vékony kesztyűt). :F

[ Szerkesztve ]

(#259344) -=RelakS=- válasza .LnB (#259341) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Lehet köze ahhoz, hogy ők pénzt kapnak a tekerésért, mi meg nem termelünk pénzt, miközben tekerünk? :DD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#259345) .LnB válasza -=RelakS=- (#259344) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem hiszem. Mert itt is vannak gazdag amatőrök, de mintha a pénz nem funkcionálna üzemanyagként. :D ;] ;]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#259346) Csokicsibesz válasza .LnB (#259341) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Meg lehet érte kövezni, de nekem ezért szimpibb kicsivel a női kerékpározás.
Valamiért a női profi sportolók sokkal kevésbé konzisztensek, sokkal nagyobb a szórás a helyezések között. Ebből kifolyólag szorosabb is egy-egy verseny.

Másrészt amit mennek az amatőr szemmel sokkal értelmezhetőbb. Azok a tempók meg wattok így ránézésre elérhetőnek reálisnak tűnik.

Profi férfiaknál olyan iszonyat tempó van, hogy az másik dimmenzió.

(#259347) -=RelakS=- válasza .LnB (#259345) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A lényeg, hogy kb minden idejüket is rá tudják szánni, holmi munka meg hasonlók nem akadályozzák őket a fejlődésben.

Meg ki tudja, hogy edzés után milyen ellátást kapnak masszázs, renerálódást elősegítő dolgok terén

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#259348) .LnB válasza Csokicsibesz (#259346) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nyert már idén más is mint az SD Works?! :D Nyugi, amint beáramlik a tőke oda is, megfog az is változni.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#259349) lsebestyen válasza .LnB (#259341) üzenetére


lsebestyen
addikt

Vagy inkább nem akarjuk megérteni, hogy mennyi áldozatot kéne egy ilyen teljesítményhez hozni. Kicsiként is majdnem minden nap edzeni suli után, kamaszként amikor a többi haverod (illetve csak volt haverjaid, mert az edzés miatt nincs rájuk időd) bulizni jár, te akkor a hóban, esőben, szélben kimész és tekersz. Nem iszol alkoholt, mert hazavágja a felkészülésed, csak azt és csak annyit eszel amit a dietetikusod mond. Edzőtáborról edzőtáborra jársz, versenyről versenyre, a 12 hónapból örülhetsz ha otthon vagy kettőt, de akkor is tekerjél heti 20 órát.
Ja és mindezt 20-25 évig, vagy több, mert ahhoz hogy a juniorok között kitűnj baromi nagyot kell menni manapság. Ehhez persze még jön a tehetség faktor is.

Ezt már múltkor le szerettem volna írni, amikor jött mindenki a doppingolással, csak hát nem gondolnak bele micsoda lemondások vannak egy ilyen teljesítmény mögött. Egyébként annak is, aki 30 perccel lemaradva lesz összetett nyolcadik, csak rá nem igazán fog emlékezni senki és persze őt nem is nagyon vádolják doppinggal...

:R

SD Worx

[ Szerkesztve ]

(#259350) andrisbandi válasza RexpecT (#259343) üzenetére


andrisbandi
őstag

A telibe szivacsnak semennyire nem alternatívája a lamellás?
Rugalmas, kesztyű nélkül sem csúszós.
Fura, szokni kell pár hétig, de utána jófajta.

Specialized P-Series Grips
kép

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.