Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#238751) MPowerPH válasza zsamiatt (#238747) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pillangot kihagytad... :DDD

Don't Tread On Me

(#238752) zsamiatt válasza fulton (#238749) üzenetére


zsamiatt
őstag

A mellel mimimalisam fogsz hatat fejleszteni. Akkor hat ezerrel. Vagy pillango :DD
Mindegy milyen tempoban de usszal akor csak hatat. Erezni fogod a haton ha jol csinaltad.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#238753) Fall-N válasza fulton (#238746) üzenetére


Fall-N
veterán

Kell venni egy olcsó és jó alu MTB vázat és átépíteni majd mindent. Egyedül villa kéne csak egy A-Head. Van merev olcsón. Azt el lehet adni vagy megtartod. De ne két számmal kisebb legyen! ;]

(#238754) zsamiatt válasza MPowerPH (#238751) üzenetére


zsamiatt
őstag

Az mar hardcore szint :DDD Bar a hatat is megedzi mocskosul.
Az elso 10 hosszt jol birom en is benne aztan elkezdek kotekedni :D

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#238755) stickermajom válasza chubby2o6 (#238642) üzenetére


stickermajom
addikt

[link]

fultonoknak csak szülői felügyelet mellett ajánlott a megtekintése. ;]

[ Szerkesztve ]

(#238756) fulton válasza stickermajom (#238755) üzenetére


fulton
addikt

uh kétszer is meggondolom mit nyitok itt meg :DDD mint valami méh raj...
ezek szerint a 18 as szebb (mármint nekem persze)

[ Szerkesztve ]

(#238757) MPowerPH


MPowerPH
félisten

XR4 vs Rekon

Don't Tread On Me

(#238758) bardi válasza MPowerPH (#238757) üzenetére


bardi
aktív tag

Picit hajaz az Assegaira, csak kisebb bütykökkel, egész jó lehet.
És még a Trek bringámra is illene :D

[ Szerkesztve ]

'92 Honda VFR 750

(#238759) andrisbandi válasza bardi (#238758) üzenetére


andrisbandi
őstag

Na ezzel még én is tudnék leérő füllel kanyarodni :DDD
Maxxis Assegai EXO+ 3C MaxxTerra 29 x 2.50WT - Cyclery Northside

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#238760) jojjer94 válasza fulton (#238745) üzenetére


jojjer94
csendes tag

Országútival, igen.
Nagy esőzés után pár nappal még kavicsos/poros maradt a kanyar, és elúszott az eleje. :(((
Szerencsére csak pár hétig fájt a vádlim, a kavicsok megtették jótékony hatásukat és lett pár vágásom.
Bringa is megúszta, fvk lett kicsit karcos, meg a pedál, a nagyját én tompítottam. :DD

De legalább az udvaron játszó óvodások jót derültek rajtam. :D

(#238761) Hasaggymeg válasza Fall-N (#238750) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem annyira erő mint adagolás kérdése, egy munkáskesztyűvel, vagy valami ronggyal ráfogva egy gyermek is el tudja tépni egy 4-6-os imbusz csavar menetét. Volt egy kollégám aki több menetet megszakított, csavar fejet elnyalt és hollandit megrepesztett mint akárki más, pedig nem erejéről volt híres. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#238762) MPowerPH válasza bardi (#238758) üzenetére


MPowerPH
félisten

Erot veszek magamon, es fel fogom pattintani oket. :)

Don't Tread On Me

(#238763) fulton


fulton
addikt

Nézem az egyik gyártónak az ajánlott guminyomás táblázatát, amit Rider hez köt ( kerékpáros sulya). Igen ám, de nem kéne a bringát is beleszámolni, elvégre annak is van súlya?

[ Szerkesztve ]

(#238764) andrisbandi válasza fulton (#238763) üzenetére


andrisbandi
őstag

https://axs.sram.com/guides/tire/pressure

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#238765) varsam válasza MPowerPH (#238757) üzenetére


varsam
őstag

Ez előre megy vagy hátra? Másik gumi mi lesz?

(#238766) Hasaggymeg válasza fulton (#238763) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A kerékpár súlya általában a kerékpáros+kerékpár összsúlynak meglehetősen kis része, vagyis még egy könnyű 70 kg körüli kerékpáros+ruha+egyebek súlyhoz sem sok egy nehéz, 15 kg-os kerékpár sem...a 85 kg összsúly ~18%-a.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#238767) fulton válasza andrisbandi (#238764) üzenetére


fulton
addikt

Elenyészö különbségek

(#238768) Ringman válasza andrisbandi (#238764) üzenetére


Ringman
nagyúr

az esetemben ez meglepően pontos, terepen kicsit alacsonyabb nyomáson szoktam használni, ha nagyon rázna (akár 2 bar alatt).
a téli súlyokat beírva (több rtg ruha, termosz kulacs helyett, stb) - a thin/standard casing között nem tudom mi a különbség, a tufo vsz standard.

(#238769) fulton válasza Ringman (#238768) üzenetére


fulton
addikt

Vékony gumi vagy alap vagy, defekt védett ...szerintem erre gondol

(#238770) Ringman válasza fulton (#238769) üzenetére


Ringman
nagyúr

Az oke, de egy gp5000 az thin vagy normal? A gravelking sem tul vastag, az meg normal?

vagy csak a tt gumik vekonyak?

(#238771) 6030D válasza Ringman (#238768) üzenetére


6030D
Ármester

Nekem akkor ad olyan értéket, amit használok, ha XC helyett Trailt választok. Ami akár lehet reális is, mivel a kiálló kövek és sziklás részek miatt szoktam "túlfújni". Meg mert nem tudok ügyesen biciklizni.
~0,2 bar különbség van az XC és a Trail között. Régen a Mátra maratonon annyit veszített a nyomásból 3 óra alatt. :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#238772) Fall-N válasza Hasaggymeg (#238761) üzenetére


Fall-N
veterán

Azért nem ennyire vészes a helyzet, kicsit eltúloztam. Nyomatékkulcs előtt is szereltem biciklit (meg más dolgokat is) és nem téptem agyon a csavarokat. 😁 Viszont kapkodva és fáradtan nem érdemes szerelni (lásd A-Head top cap). Viszont mindig benne volt a dologban, hogy nem kevés-e az a nyomaték és akkor lazulni fog a csavar. A sok rezgés is segít rajta. Karbonnál meg nem mernék kísérletezni, hogy reped-e az anyag vagy sem.

(#238773) MPowerPH válasza varsam (#238765) üzenetére


MPowerPH
félisten

Elore es hatra is ez megy. Bar filoztam rajta, hogy hatul megmarad a Dissector, de most felrakom oda is az XR4 -et. Ott csak a fekut a lenyeg. Megnezem ez mit mutat, es ha mukodik, akkor fent is hagyom.

Don't Tread On Me

(#238774) Fall-N válasza Ringman (#238768) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem kell túlgondolni. Fel kell fújni egy bizonyos értékre és ráülni. Ha nagyon lapul a kerék akkor már eleve kevés a nyomás és ott a felütés veszélye aka 'snakebite'. Persze tubelessnél kisebb a veszélye a felütésnek és a belsőt sem harapja ki a felni, mert nincs. Viszont ki kell menet közben is tapasztani. Az elérhető maximum érték sem jó, mert akkor elpattog a kerék és úgy veszik el a mozgási energia. Terepen meg nyilván az elérhető legkisebb nyomás elérése a cél, de aszfalton meg a maximum körüli, ami még nem pattog.

[ Szerkesztve ]

(#238775) varsam válasza MPowerPH (#238773) üzenetére


varsam
őstag

Így kép alapján kevésbé jön át, de a Dissectorhoz képest mekkorák ezen a bütykök? Kb hasonló?
Jól néz ki amúgy a minta rajta

(#238776) Toobee válasza MPowerPH (#238757) üzenetére


Toobee
veterán

Várom a véleményed róla, nekem is a kosárban van 2 db, de még nem mertem berendelni.

https://barbieripnk.hu/

(#238777) MPowerPH válasza varsam (#238775) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem pont ugyanakkora a magassaguk.

Don't Tread On Me

(#238778) andrisbandi válasza varsam (#238775) üzenetére


andrisbandi
őstag

XR4, mekkorák ezen a bütykök
3.1 - rolling
5.5 mm - cornering knobs

Bontrager / Trek XR4 Tires - Quick Check vs Maxxis Dissector & Rekon

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#238779) Toobee


Toobee
veterán

Utolsó darab 52-es FUJI JARI CARBON CX SRAM RIVAL AXS 12V 700 MM PURPLE / RED 2022 GRAVEL BIKE jó áron.

https://barbieripnk.hu/

(#238780) Ringman válasza Toobee (#238779) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez tök jó, szerencsére a méret nem stimmel :), meg nem is gravel alapból, a 40÷36-os áttét az tényleg cx-specifikus.

(#238781) Toobee válasza Ringman (#238780) üzenetére


Toobee
veterán

Igen, ha gravelezni akarsz, akkor minimum sorcsere, de szerintem még úgy is jó az ár.

Talán jövő héten már újra nálam lesz.

https://barbieripnk.hu/

(#238782) Speedy007


Speedy007
őstag

Szerintetek ha rugós nyeregről van szó melyik a jobb és kenyelmesebb? A hagyományos rugós vagy az új fajta elasztomer rugós?

(#238783) Ringman válasza Toobee (#238781) üzenetére


Ringman
nagyúr

jó lesz ez az irány az árakban :)

addig nem akarok biciklit venni, amíg nem hozom magam formába és nem erősítek core izomzatra, utána jöhet esetleg egy bikefit.

+ márc 1-én veszik ki a drótot belőlem - 9 hónap után.

(#238784) Ringman válasza Speedy007 (#238782) üzenetére


Ringman
nagyúr

attól függ, mire kell. [link]
sima le-fel rugósat hanyagold.

(#238785) Hasaggymeg válasza 6030D (#238771) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem olyan volt a pálya is, eleje XC, vége tré? :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#238786) Speedy007 válasza Ringman (#238784) üzenetére


Speedy007
őstag

Napi használatra kellene trekkinghez mivel nem ballonos rajta gumi így nagyokat üt vissza mikor padkázok vagy rossz minőségű út burkolaton megyek valamint nekem az ilyen kialakítású nyergek mint ez is képvisel "Monte Grappa K2 Gel" "kicsik" nem találom rajta a helyemet. Régi MTB-ről át műtöttem a rugós nyerget de az meg túl kemény mivel semmi tömés nincsen benne de viszont azon kényelmesen elférek. Ezekkel szemezgettem az EMAGON Rockbros Kerékpárnyereg, Rockbros AQ-6090R, Kerékpár nyereg, Zola® , Rockbros aq-6191, rugós nyereg csövem nekem is van megmaradva a kerékpárról de azzal meg túl magas nekem már kerékpár Tranz-X.

[ Szerkesztve ]

(#238787) 6030D válasza Hasaggymeg (#238785) üzenetére


6030D
Ármester

Közepe volt tré régen. Percekig téped a féket, mert ha elengeded elindul, közben ráz, és olyan érzés a csuklódnak meg a válladnak, mintha tűvel szurkálnák. Tudom fully kell. Vagy országúti. :P
Vagy egy f@sz@ Csepel. ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#238788) Hasaggymeg válasza 6030D (#238787) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...vagy grevöl, mert az jobban ráz, de kevesebbet hisz gyorsabb. :D

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#238789) MPowerPH válasza Hasaggymeg (#238788) üzenetére


MPowerPH
félisten

Megeloztel a gravel -el. Ezt en akartam irni. ;]

De nem, oda mar fully valo. Sporolsz a fekkel. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#238790) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Kicsit megkésve, de megjött a Jézuska :DDD

Szóval, hogyan érdemes nekiállni a tubelessítésnek :U Szelep be, külső, felfúj, majd hagyom egy éjszakát? Szerencsére a szalag gyárilag benne van, azzal nem kell küzdenem. Szelephez elég egy kis lyuk a szalagon, vagy tényleg körbe kell reszelni?

Aztán, ha az éjszaka alatt nem megy le nullára, mehet bele a lötty?

Meg a thru axle adapterek hogyan jönnek ki? Izomból? Mert QR-re kellene kicserélnem.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#238791) MPowerPH válasza Dark Archon (#238790) üzenetére


MPowerPH
félisten

Micsoda? Dehogy, kulso felrak, mehet bele a lotty elotte vagy a szelepen keresztul. Aztan felfuj, sokszor megporget minden allasban, aztan pihentet.
Lotty nelkul nem tudom sikerulne e sima pumpaval, oda mar kompresszor kell, azzal talan ratudod robbantani.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#238792) Ringman válasza MPowerPH (#238791) üzenetére


Ringman
nagyúr

Kulsospecifikus, tufo swamperot fel tudtam rakni sima pumpaval szelepmag nelkul, ugy konnyebb. Csak szappanozni kellett

a speederot meg nem, ahhoz kellett booster

amig nem pattan a helyere, addig minek legyen benne folyadek?

[ Szerkesztve ]

(#238793) jjeahh válasza Dark Archon (#238790) üzenetére


jjeahh
nagyúr

[link] . Ne hagyd egy éjszakát, inkább tekerj egy rövidet vele, folyjon mindenhová a tej, álljon össze. Ha összerakod és nem tekersz vele, esélyes, hogy másnapra már lapos lesz. A lyukat ne reszeld, sőt, minél szűkebb legyen, ha van tubeless szalagod, a szelepnél ragaszthatsz rá még egy réteget, majd nyomd át rajta a szelep hegyét, úgy biztosan nem lesz rajta túl nagy a lyuk. Mielőtt rábikáznád a szelepet, a lyuk körül kend be tejjel a szalagot, így atombiztos lesz.

#238792 Ringman: sok felnin felpumpálva hiába pattan a helyére a perem, amikor leengeded, beesik középre.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#238794) Ringman válasza jjeahh (#238793) üzenetére


Ringman
nagyúr

ilyen problémám nem volt a dt cr1600-assal, ezen meg ugyanaz a felni van, mint a c1800-on, csak az agy más.

(#238795) Gaben92 válasza jjeahh (#238793) üzenetére


Gaben92
őstag

“sok felnin felpumpálva hiába pattan a helyére a perem, amikor leengeded, beesik középre.“
Nekem meg úgy kellett kézzel lábbal lefeszegetni a gumikat párom bringájáról. :DDD Cserébe mondjuk akár minipumpával is a helyére lehet pattintani bármilyen gumit meg valami ~30g extra a rim strip de hát valamit valamiért.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#238796) jjeahh válasza Gaben92 (#238795) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha pár hónapig nem nyúlok hozzá, az enyémre is rágyógyul, de frissen felrakva ha leeresztem, nem marad a felni peremén a gumi :( . Bár nem is gond, egy kis rutinnal lazán fel lehet pumpálni tejjel úgy, hogy ne koszoljak vele, legalább nem pumpálok kétszer.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#238797) Dark Archon válasza jjeahh (#238793) üzenetére


Dark Archon
addikt

Értem, köszi. Úgy összerakni, hogy aztán még tekerjek is vele, hát az akkor várat magára. A szelep lyuk is ki volt lyukasztva gyárilag amúgy, nemrég tűnt fel.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#238798) jjeahh válasza Dark Archon (#238797) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Attól még összerakhatod, max később áll össze a rendszer, amikor tekersz is vele.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#238799) itouchfan


itouchfan
senior tag

Használja valaki az Elite My E Training alkalmazást? Maga a felület nagyon tetszik, edzéseken jól végig vezet, de azt nem értem, hogy az átlag sebességem miért 16-17 km/H? 2,1-2,3 watt/kg-on mentem ma, outi kerékméret van beállítva, Zwiften ez 28-32 km közötti átlagot adott, meg élőben is 25+ km/H legalább, szóval a kérdésem, hogy mit ronthattam el a beállításoknál?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#238800) Sleek


Sleek
senior tag

Szerintetek szemétség ha az ember vissza mondaná a rendelt terméket? Nem szoktam ilyent tenni , de ha ígérnek vmit 3 hétre , én érdeklődök és az a válasz ,hogy bocsi mégsem tudjuk mikor lesz belőle vmi.. Megértem a boltot is, de akkor ne mondják max 3 hét.. Utána meg azt ah nem tudjuk mikor mi lesz. ..

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.