Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#226573) Gaben92 válasza FeRRaR1 (#226557) üzenetére


Gaben92
őstag

Ha benne vagy/voltál a CT csoportban facebook-on akkor még az is lehet, hogy váltottunk néhány szót. :) CT-ben két BT szál van és mindig a legutolsóra csatlakozik mindkettő. De amúgy abban igazad van, hogy Toyota/Lexus infotainment oldalon mindig pár év lemaradásban van. Én is gondolkodóban vagyok, hogy mit vennék helyette de arra jutottam, hogy vagy egy másik CT-t, vagy IS/RC-t, de még a full elektromos mergákon is elgondolkodtam. Mindenesetre most kell vagy 100 milla házra szóval kicsit parkolópályán van a dolog.

Felniről amit tudni kell, hogy a Trek használja ezt a Boost 141 vagy más néven Boost QR cuccot.

Alapból ugye ami volt:
- Non boost QR ami 135mm
- Non boost átütő ami 142mm
- Boost átütő ami 148mm

A boost cuccok O.L.D.-je 6mm-el nagyobb a simánál, így jön össze a Boost 141 ami lényegében egy QR megoldású boost ami nem igazán elterjedt. Magasabb kategóriás agyak rendelhetőek (i9 hydra például) Boost 141 konfigban, de van ami nem. A trükk annyi amúgy, hogy némelyik agyon lehet kupakot cserélni és ezzel váltani non-boost QR és non-boost átütő között. Aztán egyes gyártóknál ugyanezt meg lehet csinálni a boost átütős aggyal is de nem mindenhol.

Ha jól emlékszem a Mavic teljesen felejtős illetve a Novatec sem gyárt. Ami játszik agy oldalon az az i9 hydra classic, Hope Pro 4 és DT-Swiss 350/240/180 (A 370 kérdéses, szóval az 1900-as felnikre nem mondom biztosan, hogy jók) illetve Stan's Neo. És itt vége is a történetnek kb. Pontosabban ott van még a Shimano FH-MT200 és MT401 de kónuszos Shimano az ilyen "kösz, de kösz nem" kategória.

Ha teljes kerekeket nézzük akkor a DT-Swiss nyilván (figyelni az agy típusára, mert az 1900-ban 370 van és mint írtam azt nem mondom biztosra), Nukeproof kerekekből a HG/XD verziók (Microspline nem, szóval a 12-es upgrade ezzel felejtős ha mágis gondolnál rá), illetve egyes Synchros Silverton felnik amikben a Synchros DT-Swiss agyakat használ.

Aztán mire ezt megírtam rájöttem, hogy ezt már leírtam korábban. :DDD Szóval itt a link egy korábbi hsz-emre.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.