Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Az eSIM hiányát én még nem érzem akkora dealbreakernek.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) pusszycat válasza Graphics (#1) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Én is inkább az iSIM-re szavazok. Az eSIM már elavult. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#3) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Ha valaki jár Németországban, vagy éppen ott él, vagy tud vitatni haza: [link] Igen jó ár érte. És a MM- ban 30 euróval több a 256- os verzió.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#4) AliceWake válasza Graphics (#1) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Ha ellopják külföldön a telefonod és egyik 2FA fiókodba se jutsz be, akkor majd fogod ;] (Ne legyen így nyilván, én már úgyis kipróbáltam mindenki helyett :O )

Non omnis moriar.

(#5) bollokcs80 válasza AliceWake (#4) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Életre szóló élmény lehetett..... :((( Azóta milyen készülékkel nyomulsz, ha nem titok?

Egyébként nem rossz teló ez, de a kamera elég spórolós 200 ezerért... :F

B.Cs.

(#6) pusszycat válasza AliceWake (#4) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az a minimum, h Bog vesz neked egy másikat, mert ez munkahelyi "baleset" volt. :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#7) Noukoum


Noukoum
veterán

Kiegyensúlyozott készülék, elég jól árazva. Egy iPhone SE 2022 nem nagyon tud mellette labdába rúgni.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#8) joey04


joey04
titán

A készülék rendelkezik hivatalos ISCC minősítéssel (Nemzetközi Fenntarthatósági és Szén-dioxid-kibocsátási Tanúsítvány)

azt a parasztvakítást. :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9) szellat


szellat
csendes újonc

Ennél a típusnál működik az AoD a Realme UI 3.0-mal rendesen?

(#10) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Bevehetnék a szolgáltatók a kínálatba

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#11) <Adamsky> válasza AliceWake (#4) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Hol találkozik az eSIM hiánya és a 2FA?
Ugye nem Google Authenticator-t használsz / használtál?

(#12) AliceWake válasza <Adamsky> (#11) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Speciel azt is kénytelen voltam, mivel van olyan platform, ami egyes funkciók használatához azt követeli meg. Ott a supportnak kellett resetelni nyilván.
Egyébként a kétlépcsős azonosításra gondoltam SMS kóddal.

[ Szerkesztve ]

Non omnis moriar.

(#13) autotaxmo válasza AliceWake (#4) üzenetére


autotaxmo
őstag

Ezt kifejtened bovebben? :F akkor azt mondod, hogy az esim lopas eseten jobb valasztas mintha sima sim kartya van a teloban mert azt ki tudjak venni es hasznalni a lopott telefont? Bar ha le van kodolva a telo?

[ Szerkesztve ]

(#14) <Adamsky> válasza AliceWake (#12) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... van olyan platform, ami egyes funkciók használatához azt követeli meg."
... és mást (Authy, MS Authenticator) nem fogadott el? Én ilyennel még nem találkoztam. :F Sajnos ilyen 2FA-ra pont a Google megoldása a legsz@rabb. Nincs "backup". Ha "megy" a telefon, akkor viszlát 2FA.

Az SMS más tészta. Az tényleg gáz, de csak addig míg nem kérsz egy másik SIM-et.

Az eSIM vs. "sima" SIM előnyei / hátrányai engem is érdekelnének. Pláne, hogy úgy látom már van tapasztalat.

(#15) sfdrakex válasza autotaxmo (#13) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ellopják a telót külföldön, szerzel másikat, és ha esimed van qr kóddal tudod is aktiválni az új telefonban, és újra működik a számod, így a kétlépcsős smses belépéseket tudod használni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#16) janeszgol


janeszgol
félisten

Jó telefon. Nem hasonlítanám össze a SE 2022-vel, mert nem egy kategória (OS szerint).
De a Realme mostanában megint tök jó telefonokat ad ki. Oké a macskás kép eléggé kiégett sajnos.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#17) hankock


hankock
tag

Most, hogy mindhárom nagy szolgáltatónál van esim, én örülnék egy felhomályosító cikknek.
(előny, hátrány, használat, tapasztalat, DUAL SIM (esim+fizikai, esim+esim), stb.

(#18) sfdrakex válasza hankock (#17) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mobilarena tv-n is volt erről szó.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#19) Doki42


Doki42
őstag

Tetszik :K

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#20) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Ennek is olyan tré a mobilantennája, mint a GT 5G-nek?
A Sony telefonommal soha sehol nem volt gondom, ezzel meg bemegyek egy boltba, és hopp, volt-nincs adatkapcsolat...

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#21) oxide83


oxide83
aktív tag

Ezek a hátlapok förmedvények, tok nélkül használom a telókat de ez így nagyon nem tetszik. A teljes fekete oldalt-hátul műanyag lehet 200 ezerért? Alza.hu-n láttam feketét, de jobban örülnék egy szolgáltatói vagy edigital kínálatnak ahol van kamatmentes részlet, de érzésre ezeket a csúnya hátsójú változatokat népszerűsítenék ott is a fekete helyett, foglalmam sincs miért.

(#22) autotaxmo válasza sfdrakex (#15) üzenetére


autotaxmo
őstag

Azt hittem hogy valami olyan pozitívuma van még hogy például aki ellopja a telefont az nem tudja ugyebár kivenni a SIM kártyát és te be tudod mérni a készüléket hogy merre van ha nem kapcsolta ki de amint visszakapcsolja a készüléket azonnal jelzi neked hogy merre van így teljesen értelmetlen ellopni

(#23) robag93 válasza oxide83 (#21) üzenetére


robag93
aktív tag

Akkor ez nem a te telefonod lesz.. :)

[ Szerkesztve ]

(#24) fateless


fateless
veterán

Szimpatikus kis jószág. Annyi, mint egy Samsung A53, de annál azért sokkal jobbnak hat.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#25) ceia


ceia
őstag

Nekem az OS nem tetszik. Elég sivár a "grafikája" és a kör alakú ikonok szörnyűek. De a kamera sem egy nagy szám ennyiért. Csak az 50 MP-es jó, bár a zöld növényzetet az sem szereti annyira. A 4k videó viszont elég jó lett. Nem rossz telefon, de az ára elég magas.

        it's more fun to compute

(#26) Luck Dragon

Kár hogy az elődből nem tartották meg a jack csatlakozót. Önmagában szuper készülék lett .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#27) robag93


robag93
aktív tag

Google camot próbált már valaki varázsolni rá? Ha igen melyik verziót? :D

(#28) <Adamsky> válasza -=RelakS=- (#20) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Tudom, hogy ezt nem olyan könnyű tesztelni, mint mondjuk a fotós képességeket, de bennem egyre inkább felmerülő igény, hogy adott készülék "rádiós" képességeivel tisztában legyek. Jó lenne látni, hogy egyik-másik márka, típus hogyan viszonyul egymáshoz bluetooth és telefonálási képességek terén.
Egyre többször olvasom pl. azt, hogy a Samsung-ok utóbbiban elég gyengén szerepelnek. Jól tudom, hogy ma már mások a prioritások, de engem biztos a guta ütne meg, ha az új - több százezer forintos - telefonommal nem tudnék ugyanonnan gond nélkül telefonálni, mint a régivel.

(#29) Hallosz


Hallosz
senior tag

#28<Adamsky>
Igen, a Samu S21-em, sajna gyengén muzsikál ezen a területe Telekom kártyával.

A hátlap kifejezetten teszik.

[ Szerkesztve ]

Mert lakni, muszáj.

(#30) Kolondrum

Neo 3 vagy GT2 -re cseréli párom a Poco X3-at. Vannak difik.

(#31) -=RelakS=- válasza <Adamsky> (#28) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Már az is elég lenne, ha egy épületben kipécéznének néhány helyet, ahol elmegy a GSM jel, a 4G, az 5G, stb, és ezeket végigjárnák a telefonokkal. Ha egy telefonon már ott sincs 4G jel, ahol a másikon még virít az 5G, akkor az nem jó.
Gondolom, a sebességteszttel még rá lehet tenni, hogy akárhány G-nek akárhány G, de egyik gyorsabb, másik lassabb.

Nem precíz, de a paraszt úgyis csak azon csodálkozik, hogy az előző telefonnal még elküldte az asszonynak meszindzsörön, hogy már megint drágább a cukor, most meg ugyanott az új készülékkel már telefonálni sem tud.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#32) fateless válasza Kolondrum (#30) üzenetére


fateless
veterán

Bár tudnám erre a kérdésre a választ :U

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#33) <Adamsky> válasza -=RelakS=- (#31) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Már az is elég lenne ... "
Valószínű, igen. És vannak elég jó app-ok, amivel mérhető is a térerő (nem csak úgy, hogy most hány "pilicka" látszik). Ilyen tesztekkel lehet kitűnni a tömegből.
A másik - amire szvsz. nagy szükség lenne - az egységesített battery test (ld. GSM Arena).

(#34) PPePe


PPePe
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek melyik éri meg jobban jelenleg: Realme GT2, vagy Oneplus 9?
(Ahogy látom túl nagy ár különbség nincs a kettő között, ha a német Amazont vesszük beszerzési forrásként.)

Elég sok gyerekhibáról olvasni a Realme kapcsán, viszont nem tudom nem tényként kezelni, hogy újabb kiadás és elvileg a szoftveres támogatása is tovább kitart.

Jelenleg inkább a Oneplushoz húz a szíven a márka és az alert slider miatt, de lehet ez hiba... Ezért is kérdezek :)

(#35) DrKapocs


DrKapocs
őstag

Nekem tetszik, de egyelőre várok még a vétellel. Olvasom a tapasztalatokat... :)

(#36) YellowFlash


YellowFlash
aktív tag

Ár érték arány 10/10, de nincs különösen ajánlott plecsni?
Ahhoz akkor mi a fene kell? 12/10 :F

They don't know... PepeLaugh

(#37) vilmose33


vilmose33
őstag

Köszönöm a tesztet.

A jövő most van

(#38) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Egy picit megosztom a tapasztalatokat, hátha segítek a vásárlásban valakinek.
Nagy Oneplus-os voltam (Oneplus 1,3,5,6T,8) és más telókat is kipróbáltam, de többségére a Oneplus vonalon mozogtam, viszont most kipróbáltam a GT2-t. :DDD

Ami tetszik Oneplus 8hoz képest:
- fluid a rendszer mint Oneplusnál (OxygenOS), nincs akadás vagy probléma
- A teló anyaghasználatra jó, hátlappal semmi bajom nincs. A hozzá adott tok elég passzentos, alig tudom felerőszakolni, viszont most egy átlátszót rendeltem hozzá, zöld szín mégis jobban dukál
- kijelzője Amoled (auto - 60 - 120 Hz) amit tudsz választani, nem LTPO 2-es ami ugye 1Hz-ig le tud menni képfrissítésben, de nekem tökéletes. Oneplus 8 90Hz-es kijelzővel volt szerelve.
- Kijelzője nem lekerekített, ami sokmindenkinek számít (Oneplus 8-am az volt)
- Fényképezésben a főkamera tökéletes szerintem, video-t még nem néztem.
- 65W-os gyorstöltés kb 35 perc alatt feltölti a telót, úgy hogy alig melegszik nekem.
- Nem játszok, de nekem tökéletesen bejön a teló, szerintem egy 170k-200k-ig tökéletes választás lehet
- VoLTE és 5G-t tud a teló

Jöjjön 1-2 hátrány: Ezeket szerintem nem sokára frissítik valamelyik köv romban/frissítésben
- sötétben az automata fényerő este leveszi a fényerőt szinte nullára, ami elég zavaró
- egyenlőre a Wifi-calling(VoWifi) nincs a telóban.
SoT amire mindenki vár:
- nekem jelenleg 4-5 óra környékén van(120-hz-re állítva a kijelzőt), úgy hogy folyamatos BT kommunikáció van az okosóra és a teló között, DE ez a kevés üzemidő annak köszönhető, hogy ahol használom a telót nagyon szar a térerő(1-2 csík) így durván merül a teló.
Normál körülmények között szerintem 6-8 óra simán benne van a telóban.
Mivel Győrben elég gyér az 5Ghz, ezért ezt még nem teszteltem,mennyit tud. De ha 5G-re állítom a Preferált hálózatot, akkor jobban merül, mint a 4G-re , ez ugye annak köszönhető hogy a környéken ahol használ a telót nincs 5Ghz.

#34PPePe :
Hát én GT2-re szavazok vagy inkább vagy Samsung S21FE-re ha üzemidő, kijelző, fényképezés/video a fontos. Ez is Snapdragon prcis, jó kijelző.
apróról sok garival 200k-ig tuti tudsz venni szerintem jó párat.
Én is nagy Oneplus-os vagyok, viszont 8-at akartam 9-re lecserélni, de OIS alapból nincs benne , szóval ha videozol, akkor pocsék lesz.

MM-ből rendeltem a GT2-t szerintem menj be és ha tudsz akkor legalább a GT2 + S21FE-t nyomkodd meg. Samsungnak picit kopogó műanyagos a hátlapja.

3 teló összehasonlítása: GT2 vs Oneplus 9 vs Samsung S21 FE

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#39) robag93 válasza stigma (#38) üzenetére


robag93
aktív tag

- Nekem pont nyerő, hogy használhatom végre az automatikus fényerőt, mert leveszi rendesen a fényerőt sötétben és nem égeti ki a szemem :D
- 60 Hz-re raktam a kijelzőt, így nagyjából a 10 óra SOT-ot ki lehet belőle facsarni.
- 5G-ről nem tudok nyilatkozni, mert hatalmasan feleslegesnek gondolom, így egyelőre nem használom.
- OIS nagyon jó! Makró kamera jó, bár fogalmam sincs mire fogom használni. Széles látószögű elég pocsék.

Én 170-ért vettem elővételben, ennyiért szerintem bestbuy (Poco F1-et váltott).

(#40) stigma válasza robag93 (#39) üzenetére


stigma
addikt

Én is annyiért rendeltem elő, telóváltás 50-60k-ba volt nekem szerintem jó kis teló, habár féltem tőle.
- Makró kamera a közeli fotózásra jó, habár nekem ez új, de használni nem hiszem hogy fogom
- 60hz-re nem tudok visszaállni, mert 90 és 120 után bántja a szemem. :DDD
- 5G-nek átlag usernek semmi értelme, mert 4G is 150-160mbps-et tud jobb helyen, szóval ha hazafele strealemnél netflix-et vagy valami jobb szolgáltatát simán jó.

Összességben szerintem egy jól összetett teló, jó kis rensdzerrel, nem olyan idegesaítő mint egy MIUI, hogy a 20-ik almenüben tudom a Gmail értesítéseket bekapcsolni. :D

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#41) realist válasza stigma (#38) üzenetére


realist
őstag

Méret nem zavaró növekedés a 8 után? Jelenleg arról váltanak én is.
Megjegyzem a fényerő helyzet az Android 12 update óta ugyan ez oneplus 8 estén is.

[ Szerkesztve ]

(#42) stigma válasza realist (#41) üzenetére


stigma
addikt

Akkor a fényerő gond valami A12-es bug lehet, igaz nem olyan vészes probléma.

Oneplus 8 után azt, hogy hossza és szélessége 2-3 mm-el nagyobb nem vettem észre, jobban érződött inkább a könnyűsége a GT2-nek a Oneplus 8 üveg hátlapjával szemben, inkább ez az ami fura volt.

Én eddig pozitívan éltem meg a telefonváltást, viszont ha teheted akkor reméljük van készleten az MM-ben , ugorj be és nézd meg.
Én látatlanban rendeltem, vélelenül akadtam rá, már beleéltem magam S21 FE-be vagy iPhone 13-ban mikor szembejött egy reklám mobilarénán és akkor nem volt vissaz út már ;]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#43) yamato80 válasza szellat (#9) üzenetére


yamato80
csendes tag

Nekem GT2 van, először amikor használtam nem működött, csináltam gyors egy factory resetet és azóta minden jó. Ha másnak is ilyen problémája lenne ezt tudom ajánlani megoldásnak.

(#44) realist válasza stigma (#42) üzenetére


realist
őstag

Kösz! Hétfőn kerestem több helyen is, sehol sem volt kitéve.

(#45) robag93 válasza szellat (#9) üzenetére


robag93
aktív tag

Nálam sem jó. Factory resetet még nem próbáltam.

Egyébként ha always on display be van kapcsolva nem kell felébreszteni a telefont az ujjlenyomathoz? Kicsit nehezen tudom megszokni ezt.

(#46) yamato80 válasza robag93 (#45) üzenetére


yamato80
csendes tag

nem kell, ha egy ideig le van téve eltűnik az ujjlenyomat olvasó jel, ha felemeled a telefont vagy mozgatod akkor már érintheted is az ujjad, nem kell hozzá a képernyőt felébreszteni.

(#47) robag93 válasza yamato80 (#46) üzenetére


robag93
aktív tag

Már ha be van kapcsolva az ébresztés emelésnél. Ha még be is van kapcsolva, nem mindig olyan szituban veszem elő, hogy értse a gyro mit szeretnék :D

(#48) yamato80 válasza robag93 (#47) üzenetére


yamato80
csendes tag

én az ébresztés emelésnélt nem használom, aod-el szerintem felesleges meg csak idegesítő, igaz én raktárban dolgozom szóval az arcfelismerő be van kapcsolva ha esetleg kesztyű van rajtam akkor is fel tudjam oldani ilyenkor meg zavaró ha csak rá akarok nézni hogy mennyi az idő vagy jött-e értesítés akkor egyből feloldaná ha felemelem

[ Szerkesztve ]

(#49) robag93 válasza yamato80 (#48) üzenetére


robag93
aktív tag

Na igen, csak én hiába kapcsolom be az aodt, nem történik semmi :D

(#50) yamato80


yamato80
csendes tag

mondom érdemes a factory resetet minél hamarabb megcsinálni, amíg nem lakod be annyira a telót, mert utána működik rendesen meg az edge light is :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.