Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#193851) ivana válasza petipetya (#193848) üzenetére


ivana
Ármester

Az összes ilyen kalkulátor, meg táblázat egyel nagyobbat szokott írni mint kéne.

(#193852) Tyson5 válasza emre (#193847) üzenetére


Tyson5
tag

Szét fogom szedni és meg fogom nézni. Most megint húztam rajta egy kicsit, szóval csak kilazult valamiért.
Hallottam hogy létezik 3 bekezdésű csavar, remélem ez nem olyan :D

Van távtartó gyűrű a stucni alatt, azt ki lehet venni alóla? Le kell vágni a villából, vagy valahonnan, vagy csak simán belecsúsztatható?

(#193853) parandroid válasza petipetya (#193848) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha kérdéses, vagy a két méret között vagy, inkább a kisebbet válaszd.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#193854) petipetya


petipetya
nagyúr

ivana és peterkeT köszi :R

"nincs rá lezsóidő"

(#193855) Tyson5 válasza Tyson5 (#193852) üzenetére


Tyson5
tag

A kormánycsapágy valóban látott már szebb napokat is. Kevés volt a hézagoló a kormány alá. Egyelőre reszelővel picit lereszeltem a villa végéből, de később majd szerintem vágok le a villa nyakából 2-3mm-t. Na meg cserélem a csapágyakat majd :D

[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#193856) xy.zsolt válasza pvt.peter (#193831) üzenetére


xy.zsolt
őstag

ha nincs lyuk alul akkor nincs az a zsír ami kitartana. Szedheted szét kiönteni az esetleg felgyűlt vizet. Ezesetben gondolom belső bowdenezés sincsen.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#193857) Hasaggymeg válasza jackbacsi87 (#193838) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha 26“ akkor nem érdemes.

petipetya... lehet úgy tűnik, de 100 alatt nincs új kerékpár, csak ipari hulladék... ne dőlj be! :(

Tyson5... azt a csillaganyát ne bikázd, az csak addig kell hézagolást állítson míg meghúzod a kormányszár csavarjait a villanyakon,tulajdonképp alig kell meghúzni vagy 3 Nm-el. :U

xyzsolt... régi Cube-omon sem volt csak a láncvilla végén, ott folyt ki.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#193858) Tyson5 válasza Hasaggymeg (#193857) üzenetére


Tyson5
tag

Bikázásnak nem mondanám, viszont a villa lötyögött, látszik is a stucni felett lévő sapkán, hogy a pereméhez a villa nyaka felfeküdt, amit nem lenne szabad, mivel nem tudja összehúzni rendesen

(#193859) Scale válasza zsocy (#193807) üzenetére


Scale
őstag

Na nekem is végül így lett. Nem mutatja alapból csak ha elkezdem fújni, az egyik kereknél egyből mutatta a rendes nyomást, a másiknál meg így ugrált fel hirtelen 0.5-1-1.5-3 bár, és a végén beállt. Csak reménykedni tudok hogy ez a tényleges és pontos nyomás amit mutat. :)
Köszi a segítséget srácok :K

(#193860) Hasaggymeg válasza Tyson5 (#193858) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha felfexik akkor valóban hiába is húzod.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#193861) ZolkoW


ZolkoW
őstag


Címszavakban:
150km aszfalt oda.. még jó,hogy ezt autóval tettem meg :D
2 fórumtárssal tali, bizniszelés, tekerés. Rövidgatya - rövid mez. Eleinte okés talaj, de hamar elfáradás, nem kellően felkészülés. (itt arra gondolok, hogy nem dolgoztam le 15 kilót a súlyomból, azonos izomtömeg mellett)
Megázás, nem vészes. Gurulgatás, NEM taknyolás, 6030D-től elköszönés, továbbmenés. Igazi ragadós sár kerékre gyűjtés, szopóág felismerés, visszafordulás. Valamikor ekkortájt csúszós lefelén taknyolás. De voltak frankó egynyomos útvonalak, olyan hullámvasutas részletekkel, amiken asszem, egyedül nem mertem volna lemenni, csak mivel Kishercegtől (a másik, read only fórumtárs) láttam, hogy lehet, így betámadtam őket.. eddigre már annyira sárosak voltunk, hogy a hátizsákom belsejébe is került, és azon gondolkodtam, hogy még mindig elég amatőr vagyok, hiszen nem raktam be a kocsiba egy óriási szemeteszsákot a piszkos ruháknak..
A parkolóba visszaérve kis tanakodás, irány a pénzbedobós autómósó, ezúttal ügyes voltam, még ma is forog minden csapágy :) előbb levettem a láncot rendesebben megpucolni, meg pedált visszacserélni, és levágtam a műanyaglapból hajtogatós első sárvédőt, ugyanis mindig felgyűlt alatta a sár, és rájöttem,hogy abban a lelkiállapotban, amikor nem forog el a kerék, úgysem érdekel a becsúszó.. a 2.8-as Rocket Ronokkal nagyon elégedett vagyok, csak komolyabban kellett volna vennem a sár tényét, amivel pedig a két srác már jó előre riogatott... na majd legközelebb száraz időben próbálok menni.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#193862) xy.zsolt válasza Tyson5 (#193858) üzenetére


xy.zsolt
őstag

akkor egy hézagoló pluszban megoldja a gondodat....filléres tétel. Persze ha a csapágyat nem cseszte el az eddigi felállás....mert akkor új csapágy is kell

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#193863) Friczy válasza Hínár929 (#193833) üzenetére


Friczy
senior tag

Feleségem trekkingjén Tektro Auriga fék volt, közel tíz évig használta gond nélkül. És azért nem vitrinben állt.

(#193864) pvt.peter válasza xy.zsolt (#193856) üzenetére


pvt.peter
őstag

Belső bowdenezésről még csak nem is hallottam :D

Igazából elég "sok" lyukat találtam a vázon, meg a villán is, lehet hagyom így...

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#193865) INTELligent


INTELligent
senior tag

Köszi mindenkinek a bringás válaszokat! Egyelőre asszem nem lesz belőle semmi, mert a bal kulcscsontom ma úgy döntött, hogy aszfalt jelenlétében osztódik. A helyzethez képest jól vagyok.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#193866) parandroid válasza INTELligent (#193865) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ledobott a ló? :Y

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#193867) INTELligent válasza parandroid (#193866) üzenetére


INTELligent
senior tag

Le. Jöttek szembe, enyhe kanyarban, híd alól (bringaút visz át a híd alatt, de nem olyan széles). Úgy ítéltem meg, hogy ki kell húzódnom a szélére, különben nem férünk el. Az út szélén lévő fadarabkák/mittudomén megdobták a bringát, én meg repültem.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#193868) 6030D válasza INTELligent (#193867) üzenetére


6030D
Ármester

Ejj, jobbulást.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#193869) balintbaba válasza Somatom (#193821) üzenetére


balintbaba
tag

Hát azért nem ilyen egyszerű, ha egyszer a villanyak le van vágva, az le van vágva. :D Persze lehet trükközni speciális stucnikkal vagy stem extenderrel, de az már sosem lesz ugyanaz. Amúgy az összes biciklit úgy tervezik, hogy hézagolók nélkül használja az ember, de a hobbi biciklistáknak ritkán adódik meg az ehhez szükséges hajlékonyság, testfelépítés.

(#193870) ivana válasza balintbaba (#193869) üzenetére


ivana
Ármester

Ne már, a stucni negatívba, hézagoló nélkül az igazi. És nem versenyzek, meg azért vannak itt akik keményebben nyomják nálam jóval :N Nekem max. az a bajom, hogy fáj a derekam, mert szétgyilkolja a combom amikor hajtom a gépet.

(#193871) Eastman


Eastman
őstag

Srácok, lopott bringákra hol lehet rákeresni? Egy srác árul valamit, szerintem jóval az ár alatt. :U
Érdekelne, de nyilván lopottan nem.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#193872) xy.zsolt válasza balintbaba (#193869) üzenetére


xy.zsolt
őstag

én már ledobtam az ékszíjat a "toldás" szónál :D ....ezért nem is válaszoltam neki.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#193873) balintbaba válasza ivana (#193870) üzenetére


balintbaba
tag

Én voltam a rosszabbik végén is a dolognak. :D Kb. 10 éve kaptam az első országútimat, 58-as Whirlwind 1.0, teljesen levágott villanyakkal 120-as negatív stucnival mindezt a 181 centimhez. ;] Az érzés a nyakamban, mikor 50 km után leszállok róla leírhatatlan. :D Nem is tettem bele túl sok kilométert. Szerintem itt is szépen lassan kell lemenni a stucnival, addig nagy baj nem lehet. Ja igen egy dolog, amiét nem értek veled egyet, léteznek ember hosszú lábakkal és rövid torzóval. Itt ha azt feltételezzük, hogy nem olyan magas az illető (a fejcső viszonylag rövid), milyen nagy drop lenne a nyereg és a kormány között?

+1 tanács azoknak a , akik úgy használják a biciklijüket, mint a fent említett kollega: nézzétek meg, hogy milyen dió/zárókupak/compression plug van a villában. Ilyen esetben elkél egy hosszabb, mert különben nincs is értelme a dolognak. :U

[ Szerkesztve ]

(#193874) itouchfan válasza INTELligent (#193867) üzenetére


itouchfan
senior tag

Jobbulást. :(

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#193875) xy.zsolt válasza INTELligent (#193865) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Fiatal vagy ezért hamarabb összeforr :) .....szóval mielőbbi gyógyulást!
Én már egy húzódással is 2hét reco-n leszek :O

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#193876) gyuri81


gyuri81
veterán

Sziasztok!
Olcsó, de megbízható kilométer órát keresek. Túl nagy elvárásom nincs hozzá... :)
Amiket kinéztem:
- Sigma BC 7.16 ATS 8200 FT
- One PILOT 16.0 6e Ft
- SIGMA PURE 1 11e Ft

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#193877) Tyson5 válasza Eastman (#193871) üzenetére


Tyson5
tag

Akár meg is oszthatod a hirdetését itt is

(#193878) gabor128


gabor128
aktív tag

Üdv!

Tudtok kerékpárra riasztót ajánlani ami vinnyog ha megmozdítják?

(#193879) parandroid válasza INTELligent (#193867) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mielőbbi jobbulást! Új bringa meg várhat, legfeljebb tényleg új bringa lesz belőle a felépülést megünneplendő. ;)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#193880) Géjza


Géjza
őstag

Sziasztok,

8 éves lánykának keresnék új bringát városi, néha földutas tekerésekhez. Mtb-t gondoltunk ki. Ő 143cm magas jelenleg, 65 centis belső lábhosszal. 24es és 26os kerékpárok között vacilálunk. 26osból alacsony vázast vennénk (15"). 12.5"-os 24est próbált már, egyáltalán nem tűnt nagynak, sőt... Jelenleg egy 20"-ost hajt.

Méretben melyiket javasolnátok a kettő közül?

Valamint Neuzer Mistral 30asból lenne alacsonyvázas 26os, de nem sok jót olvastam itt róla. Ennyire rossz lenne? Még gyereknek altalános használatra is? Milyen más alacsonyvázas alternatívát tudnátok javasolni, ami 100k alatt lenne?

Köszi.

(#193881) Somatom válasza xy.zsolt (#193872) üzenetére


Somatom
veterán

Mi a baj a toldással? Miért kell hasalni egy bringán, negatív stucnival? Mi abban a jó, ha nem kényelmes? Azért bringázunk, mert azt szeretjük, jó nekünk. Nemtom te hogy vagy vele, de én nehezen tudnék szeretni egy olyan eszközt, amin zsibbad a kezem, letörik a derekam.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#193882) Hasaggymeg válasza ZolkoW (#193861) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...de legalább voltál a Látó Hegyen.😎

INTELigent...eltörted?! 😱 Jobbulást! :(

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#193883) enisz


enisz
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget vagy ötletet kérni. Nemrég fűzettem új kerekeket a biciklimre. Agyak, felnik, küllők, anyák. Teljes két új kereket. Ma elmentem tekerni a biciklivel és azt vettem észre, hogy a hátsó kerekem nincs teljesen középen, sőt, a hajtókar melletti résznél szerintem hozzá is ér a vázhoz forgás közben. Balra meg van dőlve a kerék. Csináltam pár képet ma, remélem a lényeg látszik rajta.

Holnap délelőtt szeretném vissza vinni a biciklit mert ez így szerintem nem teljesen kerek. A bicikli egyébként egy 2013-as cube analog 29er.


Cube Analog 29 2013

Elképzelhető, hogy a váz csavarodott meg? Bár alu vázas, úgy tudom az nem deformálódik hanem törik. Viszont mielőtt hülyeséget mondanék holnap, vagy nekem mondanának olyasmit ami nem biztos, hogy fedi a valóságot, szeretnék pár véleményt vagy ötletet is tőletek.

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#193884) Eastman válasza Tyson5 (#193877) üzenetére


Eastman
őstag

Megvenni szeretném, nem eladni.

GT.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#193885) CragON válasza gabor128 (#193878) üzenetére


CragON
aktív tag

Írd be itt a keresőbe, hogy riasztó.

(#193886) Tyson5 válasza Eastman (#193884) üzenetére


Tyson5
tag

Úgy értem hátha valaki felismeri, vagy közelebb kerül a gazdájához. Speciel én is tudok 1 lopott bicikiről

(#193887) velizare válasza enisz (#193883) üzenetére


velizare
nagyúr

a villapapucs hátul hátsó tengely nem átmenőfuratos, hanem sarus-beakasztós, el tud mozdulni, ha nincs rendesen meghúzva. ha ki tudod venni, te is ellenőrízheted egy póttengellyel, és egy kicsi vízmértékkel (ha van).
de vidd nyugodtan vissza, hogy elmozdult a hátsó kerék, és beleér a vázba.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#193888) Eastman válasza Tyson5 (#193886) üzenetére


Eastman
őstag

GT?

Lopott kerékpárok adatbázisáról tudsz?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#193889) zsocy válasza Tyson5 (#193886) üzenetére


zsocy
őstag

Bikesafe? Ott pl. lehet keresni lopott bringákra, ha regisztrálva volt.

(#193890) Hasaggymeg válasza enisz (#193883) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nagy valószínűséggel elkúrták...nem kicsit, nagyon. Egy fűzött kerék 2 síkban kell központosnak lennie, egyrészt felni alkotta körnek a mértani közepén kell lennie az agynak (ezt azért a pontos küllőhossz miatt elég nehéz elrontani), másrészt a felni síkja pontosan a tengely közepét kell metszenie, ami a több sebességes (nem agyváltós) kerékpároknál nem az agy közepe...nálad szerintem a második feltétel nem teljesül, a kereket félre húzták a fűzésnél így a vázpapucsokba helyezve nem a villák között fut középen. Ezt úgy csekkolhatod, hogy beteszed fordítva a kereket és ha igazam van, akkor a másik oldali villákhoz lesz közelebb mint előtte, vagyis amerre elhúzták.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#193891) Eastman válasza zsocy (#193889) üzenetére


Eastman
őstag

Köszönöm szépen, ezen a listán nincs rajta.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#193892) enisz


enisz
csendes tag

velizare, Hasaggymeg, köszönöm a gyors választ!

Gyorsan leszaladtam megnézni, hogy tényleg csak annyi-e a baja, hogy nincs rendesen a helyén a kerék. Feje tetejére állítottam a biciklit, kilazítottam a gyorszárat és megrángattam kicsit a kereket, hátha nem esett be teljesen a helyére. A kerék nem mozdult, szóval úgy fest eddig is rendesen a helyén volt, a kerék viszont ugyanúgy áll.

Ha jól értem akkor most egy olyan problémával állok szemben, hogy rosszul lett megválasztva a kerék "közepe"? szóval az egyik oldalon kijjebb kéne húzni az agyat? Ilyenkor a már betett küllőket ki kell cserélni? (a küllők hossza miatt gondolom ezt)

[szerk] most olvastam a válaszod végét, hogy fordítva is próbáljam meg berakni a kereket, ezt viszont a fogaskoszorú miatt szerintem nem tudom megcsinálni (ha jól értem amit mondasz).

[ Szerkesztve ]

(#193893) Hasaggymeg válasza enisz (#193892) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Nem, ez helyrehúzható az agy egyik oldalán beakasztott küllők lazításával és a másik oldalán beakasztottak húzásával. Kis hozzáértéssel és egy jó küllőkulccsal bárki megcsinálhatja, ugyanakkor nem ajánlom próbálkozz, vidd vissza és mondd húzzák középre.
Meg lehet fordítani, a villák (lánc és támvilla) közötti hely szimmetrikus, ugyanakkora hely van így is, úgy is.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#193894) enisz válasza Hasaggymeg (#193893) üzenetére


enisz
csendes tag

Én biztosan nem fogok neki esni, mert egyáltalán nem értek hozzá és biztos vagyok benne, hogy csak rosszabb lenne.

Viszont megnyugodtam, hogy akkor a váznak nagy valószínűséggel nincsen baja.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

(#193895) Hasaggymeg válasza enisz (#193894) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Saját bőrömön tanultam, visszakaptam a "centrírozott" kereket aztán csak csodálkoztam, hogy valahányszor kivettem a kereket, visszatevésnél folyton igazgatni kellett a tengelyt a papucsokban ahhoz, hogy középen fusson...aztán mikor rájöttem, hogy el van húzva féloldalra megpróbáltam visszahúzni, ami sikerült is, de mivel nem voltam elég körültekintő közben egy helyen túlhúztam és megszakítottam a felnit. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#193896) laskr99


laskr99
addikt

Tárcsa ha megbarnult a kopó felület közepén mennyire bajos?

Pedig szakaszosan+első dobfékkel lassítgatva volt, de így is :DDD

(#193897) parandroid válasza Somatom (#193881) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Forma 1-ben sem emelik meg az ülést, csak mert nehéz beszállni, és fáj a sofőr háta. Egészséges gerinccel, és megfelelő izomzattal nincs ezzel semmi probléma. Ha neked előrehajolni kényelmetlen, valamelyik hiányzik.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#193898) Hasaggymeg válasza laskr99 (#193896) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ha egyéb panasz nincs akkor semennyire.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#193899) jjeahh


jjeahh
nagyúr

INTELigent, jobbulást! Vigyázzatok magatokra, valami van a levegőben, mostanában el vagyunk átkozva. A topikban rajtam kívül ez a második esés az utóbbi 1-2 hétben (?), én is elestem és azóta sem tökéletes a bordám, nagyrészt 3 haverrel szoktam tekerni, közüllük is ketten jó nagyot estek nemrég. Instán is mind ilyenek jönnek szembe: Kati, Pauline :D .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#193900) emre válasza Hasaggymeg (#193895) üzenetére


emre
veterán

Én most szenvedek egy felni átfűzéssel, mert nem úgy megy ahogy szeretném.
Tudsz leírást mire érdemes figyelni, hogy mire a centrirozásra kerül a sor ne legyen benne nagy eltérés?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.