Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#194201) Mezga Aladár válasza Zanik (#194199) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Azt még hozzá tenném nem volt más. Tanyabike volt és talán valami hegyikerékpár féleség, nevezzük montinak.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#194202) Zanik válasza Mezga Aladár (#194201) üzenetére


Zanik
addikt

De talán pont ezért szép, hogy így 37 évvel később milyen széleskörű választék van mindenféle kerékpárokból, és mindenki megtalálhatja a neki tetszőt. És örülnünk kéne, hogy egyre többen bringáznak, tök mindegy épp mivel, ahelyett hogy egymás torkának ugrunk az preferenciáink miatt.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#194203) Hasaggymeg válasza INTELligent (#194136) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ugyanabban az árban ráadásul! ;]

Mi újság srácok, akad egy kis dolgom és ti máris egymásnak estek?! :U Nyugi van, ne személyeskedjetek, mindenki ugyanazért a szenvedélyért jár ide. :R

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#194204) borix válasza Zanik (#194202) üzenetére


borix
őstag

mindegy ép mivel
Pont, hogy nem mindegy, mert sokan magukból indulnak ki és az a legjobb ami ép nekik van és ha nem úgy gondolod, akkor nem értesz hozzá! :B

[ Szerkesztve ]

(#194205) ZolkoW válasza jjeahh (#194176) üzenetére


ZolkoW
őstag

Na, RRon meg csak 27.5x2.8asban volt még eddig, tehát az nem tudom,mennyira alap a viszonyításhoz, de én úgy érzem, pont jó kompromisszum a minta a régi NN, és a fürge XC aprómintások között.
A Racing Ray talán nem is marad el tőle annyira kapaszkodásban, de a Ralph azért valóban aprómintás, azzal sárban el lehet szánkázgatni rendesen.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#194206) venember83 válasza velizare (#194186) üzenetére


venember83
nagyúr

Lassan 15 hónapos Bence (kb. 11 kg), úgyhogy tuti nézelődne. Mindegyik bringám viszonylag könnyű, ezért gondoltam, hogy jobb megoldás ez a felsőcső fölé helyezés, mert a súlypontot így nem rontja nagyon el. Viszont a bringák nem nagyok, hisz én is csak 176 cm vagyok, s ha bekerül a nyereg és a kormány közé a gyerekülés, kérdés, hogy hol fognak elférni a lábaim, amik ugye mozognak a tekerés miatt.

De akkor, ha jól értem, te is a nyeregvázcsőre szerelt hátsó gyereküléseket javasolod inkább.

(#194207) Alg


Alg
veterán

Ez a Ganna egy állat... :Y múltkor az esőben, most a murván
Jól látom hogy Atti most is elkapta az első csoportot?

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#194208) xyzikeee


xyzikeee
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni bicikli vásárlással kapcsolatban.

Trekking és Cross Trekking kerékpárok között nézelődöm.
Ha jól tudom a legnagyobb különbség a felszereltségben van, a sima trekkinghez jár sárvédő, kitámasztó, lámpa meg csomagtartó. (De javitsatok ki ha más a főbb különbség)

185cm magas vagyok.

Általános, elsősorban bicikliúton történő tekeréshez keresnék, valami első teleszkópos kényelmes biciklit amivel 15-25 km-es távokat tennék meg hobbiból néha.

Árkategória: 120-200 ezer.
Használt bicikli is szóba jöhet.
Fontos lenne a megbízhatóság, a "könnyű haladás", mert a mostani ezer éves összteleszkópos Csepelem hihetetlen lomha és nagyon nehéz normálisan haladni vele. :)

Köszönöm a segítséget!

(#194209) polonic


polonic
félisten

Bike24-ről és bike-components.de -ről mi a vélemény? Szoktatok innen rendelni?

(#194210) 6030D válasza Hasaggymeg (#194203) üzenetére


6030D
Ármester

mindenki ugyanazért a szenvedélyért jár ide.
Baxtatni a másikat! :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#194211) Zanik válasza borix (#194204) üzenetére


Zanik
addikt

Én azért bízom benne, hogy idővel képes lesz mindenki belátni, hogy a kerékpárosok nagy családjában összefogva, békében kéne élni és nem ellenségeskedni egymással az eltérő kerékpárválasztás miatt.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#194212) itouchfan válasza polonic (#194209) üzenetére


itouchfan
senior tag

Mind a kettő megbízható, legalábbis nekem 1-1 rendelés alapján jó tapasztalataim vannak.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#194213) lsebestyen válasza polonic (#194209) üzenetére


lsebestyen
addikt

Bike24-rol már többször is, volt hogy küldtem vissza cuccot, nem volt probléma.

(#194214) 6030D


6030D
Ármester

Június 5-én jön valaki Vértesboglárra?
SUP

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#194215) Apophis válasza Ringman (#194189) üzenetére


Apophis
őstag

Az említett kellys amúgy korrekt? A felszereltsége nem rossz.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#194216) velizare válasza venember83 (#194206) üzenetére


velizare
nagyúr

igen, előre szerelhetőset babának vennék csak. a nyeregcsőre szerelhetősből érdemes dönthető háttámlásat venni, különben ha elalszik benne, az öveken fog lógni, lelógó fejjel.
viszont ebbe is bele tud érni a sarkad hátul, és kitakarhatja a hátsó lámpádat.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#194217) borix válasza xyzikeee (#194208) üzenetére


borix
őstag

Ha jól tudom a legnagyobb különbség a felszereltségben van, a sima trekkinghez jár sárvédő, kitámasztó, lámpa meg csomagtartó.
Többnyire igen, trekking-nek eltérő lehet még a kormányszára is és van, hogy a váz régebbi kevésbé dizájnos.
Nézz ki párat ami tetszik 250eft-ig és meglátjuk mit szólnak rá!

(#194218) Ringman válasza Apophis (#194215) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez az, ugye? [link] (találtam 105-ös és grx600-as szettel is, nem tudom melyikről van szó)

a kellys papíron rendben van, de úgy is ki kellene próbálni, egyedül a 32 küllős 17 mm-es felni a furcsa, egyszerre keskeny és sok a küllők száma (kb trekkingen szokott ennyi lenni), de azt le lehet cserélni, ha nem válik be.
elvileg 47 mm-es külső megy bele, ami nem rossz, cube-nál ez 45 mm (kb egál)

én megfontolnám a nuroad ex-et is az 1x hajtás miatt (emiatt könnyebb is kb 60 dekával), ennél is nehéz a gyári kerékszett.

nekem egy nuroad ws-em van tiagrával (ez kb. grx 400 clutch nélkül) és mechanikus fékkel, de az 150k-val olcsóbb volt a kellysnél, nekem nem érte meg a felárat ez a különbség.

(#194219) borix válasza Ringman (#194218) üzenetére


borix
őstag

Kipróbálod akkor érdemes megnézni hogy nem tekeri e a villákat.
Ismerősnem a kellys montiján a tárcsafék a hátsó villát csavargatta, jól nézett ki bringa csak a váz nem volt elég merev.
Mikor kap egy komolyabb tárcsaféket akkor látni sokszor, hogy gyenge a váz vagy a villa.

(#194220) itouchfan válasza 6030D (#194214) üzenetére


itouchfan
senior tag

Hát én mennék de nem jó az időpont...majd június 26. :B

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#194221) Csokicsibesz válasza 6030D (#194214) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Még van tavalyról nevezésem, de egészen eddig azt se tudtam, hogy lesz 5-én verseny.
Igazából kéne menni...

(#194222) itouchfan válasza Csokicsibesz (#194221) üzenetére


itouchfan
senior tag

Nekem is a tavalyi csúszott át, de nem jött semmi email, hogy ez most 3 hét múlva meg lesz tartva.. na nem baj, csak sajnos nem tudok menni. :(

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#194223) Tyson5


Tyson5
tag

Beletörtem az első fékembe a légtelenítő csavart. Ne kérdezzétek hogy, legyen elég annyi, hogy már régen vennem kellett volna egy nyomatékkulcsot....
Meghúzás közben szakadt le a feje, szóval amíg a helyén van elvileg nincs probléma, használható továbbra is. Majd valamikor viszont szeretném kiszedni a beletörött részt és kicserélni.
[Nem pont ezt törtem bele], de egy hasonlót. Hayes stroker ryde a pontos típus. Remélem ez jó hozzá, bár a beletört rész nem tudom milyen. Esetleg valaki tudja pontosan milyen való bele?

Bár, ahogy elnézem használtan lehet venni 10-15 körül szettet, illetve újonnan is 20 körül van egy (nem egy pár) fék.
Esetleg valakinek van 1 első fékszettje? Vagy ne itt keresgéljek? :)

(#194224) andrisbandi válasza polonic (#194209) üzenetére


andrisbandi
őstag

www.bike24.com
- Innen a legérdemesebb, mert ingyenes a visszaküldés Magyarból is.

https://www.bike-discount.de
Ez is jó bolt. Sokminden vettem már itt, minden okés volt.

Mivel a visszaküldés pénzbe kerül, a kockázat benne van, h drágább lehet a végén.
(ruha-mértet-probléma, mégsem-jó-a-bringára, esetleg-garis-ügyintézés)
Mióta tudom ezt, inkább a bike24-ről vásárlok.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#194225) polonic válasza andrisbandi (#194224) üzenetére


polonic
félisten

A bike24 akkor pont jó lesz, mert cipőt vennék.
A végén a posta hozza ki onnan?

[ Szerkesztve ]

(#194226) Alg válasza andrisbandi (#194224) üzenetére


Alg
veterán

Paypallal kell fizetni, akkor 30 euróig állja a PP a visszaküldést

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#194227) Mezga Aladár válasza Zanik (#194202) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Igen ahhoz képest egy álom, mennyi féle bringa kapható.


Az említett terepbajnokság, Orosz Attilával, aki sajnos már nincs közöttünk.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#194228) andrisbandi válasza polonic (#194225) üzenetére


andrisbandi
őstag

DPD
- Ez szokott az alapértelmezett lenni.
Nálam bevált, végig ők hozzák.

DHL-t választva lesz a végén/magyar határtól a Magyar Posta, úgy emlékszem. Az is okés volt.

#194226 Alg
Paypallal kell fizetni, akkor 30 euróig állja a PP
Volt már szó róla, ez inkább reklámfogás a PP-nak szerintem.
Külön kell kérvényezni, évi max 30 EUR.
- Ez pont a tizede lett volna egy kerékszett visszaküldésnek Németbe (300 EUR DHL)

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#194229) szuszinho


szuszinho
őstag

Akkor senki nem tervez vásárlást Hibike-ról?

(#194230) 6030D válasza itouchfan (#194222) üzenetére


6030D
Ármester

+Csokicsibesz: eredetileg is ez volt a dátum, csak a márciusi (majd áprilisi) versenyt rakták át júliusra, ez a vértesboglári eredetileg is 06.05 volt. Igazából szerintem ők sem biztosak semmiben, például, hogy lehet-e rendezni védettségi igazolvány nélkül, meg ilyenek, de szerintem hamarosan küldenek frisset. Egyébként ha nem tudtok jönni, akkor ingyen át lehet írni más nevére (/eladni), vagy jövőre tovább vinni. De inkább gyertek. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#194231) flash- válasza xyzikeee (#194208) üzenetére


flash-
veterán

Cube (ez jó márka szeretjük)
[link]
KTM:
[link]

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#194232) J.C.G.


J.C.G.
aktív tag

Egy Kis nyugis videó a nagy izgalomra. :D
[Canyon Dream Bike Build | Torque CF Fabio Wibmer]

(#194233) Friczy válasza arcitec (#194179) üzenetére


Friczy
senior tag

A Speeder már nincs meg, nem olvastál figyelmesen :) Van helyette egy gravel (Cube Nuroad), az gyárilag nagyjából azt tudja, amivé a Speedert alakítottam korábban. De a Balatonra várhatóan a rekumbenssel fogok menni :)

(#194234) Friczy válasza polonic (#194209) üzenetére


Friczy
senior tag

Bike24-ről rendszeresen. Korrektek, elég hamar megjönnek a megrendelt cuccok, még most, a vírusidőszakban is hamar érkezett meg a rendelés.

(#194235) Nutra válasza venember83 (#194206) üzenetére


Nutra
tag

venember83 Én anno 2 gyermeket is vittem első és hátsó ülésben is. Nagyrésze már elhangzott, az első kisebb gyereknek való, amikortól stabilan ülni tud, addig, amíg kényelmesen elfér benne és a súlyhatár alatt marad. Szerintem sokkal biztonságosabb (kb 9-10 hónapos korban volt egy kisebb esésünk, :Y hozzá sem ért a talajhoz, körben védi az ülés és a karjaid:C) és súlyelosztás miatt is jobb, amíg ki nem növik. Ahogy nézem, már többféle rögzítési helyre mehet, a miénkhez még nem volt mindegy a vázgeo (ősmontira pont jól ment).
Plexi felesleges, kell egy minőségi gyereknapszemüveg és hajrá :D
A hátsó tovább használható, rugalmas tartóval (előny a gyereknek, de vigyázni kell, hogy a gumihoz rugózva se érjen hozzá)
OK Baby Orion és OK Baby Antares volt. Most is kapni mindkettőt és ajánlom is. Valamit tudhatnak ezek szerint. :)
Az elsőt '94-ben vettük - pár gyerkőc után itt porosodik a garázsban, jövő tavasszal ültetem bele az unokámat - úgy nézem, pont kiadja a trekkingváz a rögzítőbilincs helyét.

(#194236) Dragzo


Dragzo
újonc

Milyen szemüveget használtok mtb-hoz?
Megéri fényre sötétedőt venni? Mennyire számít ez erdőben, hogy ott nem sötétedik be?
Max 30e szánnék rá.

(#194237) jjeahh válasza Dragzo (#194236) üzenetére


jjeahh
nagyúr

[link] - Ilyent. Induláskor felrakom, ha hazaérek leveszem, el is felejtem, hogy rajtam van, erdőben és éjszaka is jó. Photochromic 2 lens verziót vettem és a fotochromatikus lencsét használom. Asszem többen is vettek már a topikban.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#194238) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Ez a mai az idei Giro eddigi legjobb szakasza volt! :C

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#194239) venember83 válasza velizare (#194216) üzenetére


venember83
nagyúr

Köszönöm a segítséget. Neked is, Nutra!

(#194240) Dragzo válasza jjeahh (#194237) üzenetére


Dragzo
újonc

Köszi! Azt hittem ezek az olcsóbb Ali-s (stb) szemüvegek gagyik, de hiszek neked mivel már van tapasztalat velük. Jól néz ki.

(#194241) jjeahh válasza Dragzo (#194240) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Vannak gagyik is, be lehet fürödni. 10 dolcsi fölött már rendben vannak, nézz szét más márkáknál is ha gondolod. Nekem van pár polarizált 20/20 és Veithdia is, ezek nem bringás márkák, de szintén ajánlottak, nagyon jó a lencséjük. Rockbros, Queshark, Newboler, Phmax, X-tiger, Comaxsun, Coolchange márkákat szokták még dicsérni, mindegyiknek van fotochromatikus bringás szemüvegje.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#194242) Jester01 válasza Dragzo (#194240) üzenetére


Jester01
veterán

Én is vettem, nekem nem jött be. Csak hogy legyen ellenvélemény is :) Nagy, nem illeszkedik az arcomra, durva hatású. A lidl (vagy aldi?) nekem jobb, de az meg nem világosodik ki eléggé.

Jester

(#194243) Dragzo válasza Jester01 (#194242) üzenetére


Dragzo
újonc

Néztem a promo képeken, hogy a kínai gyereknek is nagy, viszont a véleményeknél sokan küldtek képet is és azoknak jól illeszkedett, szóval fej függő. :)

(#194244) belsodavid


belsodavid
aktív tag

Sziasztok! Valaki járt már úgy XT M8000-es gyorszáras hátsó kerékaggyal, hogy a vázba betéve lóg? A kónuszok beállítva, ha túlhúzom a tengelyt akkor is lóg, szóval nem a beállítás a baja! Szervízben volt, nem lett jó. Annyit észrevettem, hogy ha megtépem a gyorszárat, csökken a lógás egy picit. Arra gondolok, hogy a kazettatest lóg valahogy az agyon, lehetséges ez? Ja és alaphelyzetben inkább ha a fogaskoszorú fele "feszegetem" akkor kottyan. Valakinek van tippje? Ja 350km van a kerékagyakban!

[ Szerkesztve ]

(#194245) Jester01


Jester01
veterán

9 sebességes rendszerhez (Sora FC-R3000) lehet 52-es tányért szerezni? Shimano szerint csak 50-34. Komplett hajtómű cserével esetleg? :F

Jester

(#194246) ivana válasza Jester01 (#194245) üzenetére


ivana
Ármester

A kérdés inkább az, hogy minek TT versenyre mész? ;]

(#194247) rétisün válasza Jester01 (#194245) üzenetére


rétisün
veterán

ha jól tudom, az ilyen 4 karos Shimano hajtóműveken mind 110-es lyukkör van, tehát simán jó lehet rá mondjuk egy 105-ös hajtókar lánctányérja, kérdés hogy színben meg a kialakításában mennyire passzol.

szóval inkább komplett hajtómű csere.....esetleg valami 'külső' gyártó lánctányérja (pl. absoluteblack) ha van nekik Sorához való.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#194248) Hasaggymeg válasza belsodavid (#194244) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Csökkents a hézagoláson, az kónuszos agy, nem?

...és ha már szerelés bowdenezést cseréltem zasszony kerékpárján...szép fehéret mert az nem piszkolódik. :U
[kép] [kép]
[kép]
...a Sram Red bandázst viszont ne akard levenni ha egyszer feltetted, mert nemhogy nem lehet többet visszatenni, de levenni is csak úgy lehet, hogy fele ott marad és úgy kell lekaparni.😬

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#194249) belsodavid válasza Hasaggymeg (#194248) üzenetére


belsodavid
aktív tag

Kónuszos igen, ha szorulnak a kónuszok a vázba betéve is lóg a kerék! Esetleg a kazettatestnél van valami hézagolás, vagy mire is gondolsz pontosan?

(#194250) lsebestyen válasza Jester01 (#194245) üzenetére


lsebestyen
addikt

Szerintem ha az első váltó tudja kezelni, akkor nem lehet akadálya. De a többség nem szokta tudni az 52-34-et, olyankor cserélni kell 36-ra. De ha rosszul mondom, akkor valaki javítson ki! Hátul milyen kiosztásod van? Nem érdemes inkább ott cserélni más kiosztású sorra?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.