Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#172101) Sefter válasza #75376384 (#172098) üzenetére


Sefter
veterán

a montis pakkban van még egy távirányító is...
oké, hogy a 830 tapis kijelzője kényelmes, de van amikor nem szívesen engeded el a kormányt, akkor jól jön a táv

Psn ID: sefter_hun

(#172102) Maximum1 válasza Napfénysüti (#172096) üzenetére


Maximum1
őstag

A gumi árát ne számold, legrosszabb esetben megbelsőzöd, szerintem.
Dudi08 tapasztalatával egyet értek, ezeket érzem én is, 88kg vagyok.
Gp5000TL etro18 as felnin 7báron kereken 26mm

(#172103) Jester01 válasza xy.zsolt (#172078) üzenetére


Jester01
veterán

Én egyet szoktam foltozni, a tip top országúti készletével amiben kicsi foltok vannak. Legutóbbi defektem tavaly októberben volt, úgy 16 ezer kilométerrel ezelőtt azóta elöl-hátul foltozott belsővel megyek.

Maximum1: a 25-ös méret a 26mm? Engem is érdekelne majd, hogy a 25-ös GP4000 helyett tudnék-e 28-as GP5000-est használni.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#172104) Toobee válasza Sefter (#172101) üzenetére


Toobee
veterán

Én is szeretem a távot, szerintem hasznos.

https://barbieripnk.hu/

(#172105) Napfénysüti válasza Maximum1 (#172102) üzenetére

Guminál nincs nagy diffi, talán ilyen 5 euró/darab a TL felára. Inkább a többi cucc dobja meg. Írtam neked privátot amúgy ezügyben. :R

Més que un club!

(#172106) ggeleven válasza Csokicsibesz (#172099) üzenetére


ggeleven
őstag

Eh, az a szervezés tényleg bajos lehetett. Van lehetőség egyébként bármilyen szinten/hivatalos fórumon visszajelezni nekik? Amíg senki sem szól, csak egymás között megy a szitkozódás, addig ők hihetik azt kis naívan, hogy minden rendben, királyok vagyunk. :(((
Belülről nyilván máshogy élitek meg, de szerintem továbbra is hajrá, hajrá, nyomjátok! :R

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#172107) rétisün válasza Maximum1 (#172102) üzenetére


rétisün
veterán

köszi!

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#172108) 6030D


6030D
Ármester

Gratulálok a versenyzőknek a beszámolókhoz, jók lettek! Az evés, ivást is kell gyakorolni, meg olyan hosszúakat tekerni, ami a tervezett versenyidő+ kb fél óra. Nem kell feltétlen sok szintnek lenni benne, mehettek akár egy Bp-Esztergom-Bp távot is.
Azért a rövidtáv eleje is kemény, ott brutál tempó van. A versenytávot úgy kell megválasztani, hogy mi az az idő, és sebesség, amit végig tudsz nyomni. Én például azért nem rövidtávozok, mert nem tudnék másfél órát nyélen menni, viszont hosszún meg nem tudok 5-öt folyamatos, értékelhető tempóval. Ide jön még az edzésidő is, minél levesebbet tudsz edzeni, annál rövidebb táv kell. Hosszútávra, ha eredményt szeretnék elérni, szombaton 5, vasárnap 6 órát kellene tekerni...

A Mátra nevezést már visszautalták, a kedvezményes nevezési összeg negyedét, 6500 Ft-ot. Talán mail is jött róla.

ZolkoW: amikor írtam a hsz-t, beleírtam a velencei mezedet, de inkább töröltem. :) Ja, az ilyen troll módra jött ki, bár szerintem abszolút dobogón lenni ilyenben troll, sokadiknak lenni meg... khmm... :DD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#172109) ivana válasza Toobee (#172067) üzenetére


ivana
Ármester

Nekem is az van a fondriest gépen, vicces, hogy a campa legolcsóbb 20 éves szettje mennyire egyben van ma is.

Zolkow: Campa esetén a 12 sebi nem igényel új kereket, 9 sebitől ugyan az a kazetta test (és erre felmegy a régi 8sebességes sor is).

(#172110) Hasaggymeg válasza Csokicsibesz (#172099) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jó beszámoló,tetszett :) ...de lötyögő kerékkel hogyan lehet indulni?! Előtte nem mentél vele,hogy észrevedd? Ki volt véve? Amúgy átütős? :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#172111) Csokicsibesz válasza Hasaggymeg (#172110) üzenetére


Csokicsibesz
tag

De mentem és rá is húztam, de valahogy sikerült lelazítanom. Nem tudok rá pontos magyarázatot adni. Azóta meghúztam rendesen, próbálgattam rekonstruálni azt a hangot, de nem sikerült. Azóta a helyén van az átütő tengely.
Lehet a szervíz nem rakta vissza rendesen, lehet a kocsin lazult ki. Nem fogom tudni rekonstruálni.

6030D: továbbra is fenntartom, hogy nem jött semmi kommunikáció. Végignéztem az e-mailjeimet nem kaptam semmit. A Top Maraton oldalára sincs kiírva semmi a visszafizetésre vonatkozóan. Tőled halottam először, hogy ezt visszautalják.

ggeleven: én nem szóltam senkinek és nem is fogok leállni senkivel vitatkozni. A saját felületemen leírom a véleményemet. Szerintem teljesen kulturált módon, mindenféle személyeskedés vagy anyázás nélkül fogalmaztam meg egy jogos kritikát. Ha a szervezőket érdekli, akkor el tudják olvasni.

(#172112) 6030D válasza Csokicsibesz (#172111) üzenetére


6030D
Ármester

Nézd meg a számlatörténeted, hogy megkaptad-e. Ha nem, szólj nekik.

A szervezők meg nem fogják olvasni a blogot, írj nekik közvetlenül. Ezt szokták is írni, hogy nekik (is) mond a gondod.
A Sup pl ilyen szempontból is 5*, sokat leveleztem a Sós Sanyával, mi hogy van, mi tetszene, illetve milyen elírás van a kiírás vs. fb között, jött is válasz egyből.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#172113) szjoci


szjoci
őstag

Sziasztok!

Beázotta Bryton Rider 330 típusú kerékpáros órám, valami kellene helyette 20k körül ami magasságot, hőmérsékletet mér az alapfunkciókon kívül - vezeték nélkül. Hab lenne a tortán ha ant+ szabványt ismerné, mert ilyen CAD/spd szenzor van a bringán. Amiket eddig néztem az a Sigma Pure GPS és Bryton Rider 15. Esetleg van jobb ötletek?

Köszönettel,
Joci

(#172114) sz_abika


sz_abika
addikt

Van valami humánusabb megoldás a biztosítőtűnél a mezszám rögzítésre? 0 napos ruhámat menetből kiszakítottam vele, marhára örülök neki mondhatom :(((

PSN: xszabikax

(#172115) cdl válasza szjoci (#172113) üzenetére


cdl
senior tag

Igpsport 50. Vagy használt Bryton 530.

(#172116) TayRol


TayRol
veterán

Ez lett az új gyerekcipelős bringám.

(#172117) Alg válasza sz_abika (#172114) üzenetére


Alg
veterán

Futáshoz rajtszámtartó övet használtam, de lehet az bringázáshoz nem praktikus...

Esetleg: [link] - mágnes, de így a telefonnal vigyázni kell hogy hova rakod

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#172118) zsocy válasza szjoci (#172113) üzenetére


zsocy
őstag

Akár az IGPSport 10 is tudja ezeket, nem kell még az 50-es sem megvenni, teljesen jó minőségű a kütyü.

(#172119) parandroid válasza TayRol (#172116) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ezen hova rakod a gyereket? Mezzsebbe?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#172120) #75376384 válasza jjeahh (#172100) üzenetére


#75376384
törölt tag

A montis boundle és a pulzusmérős csomag.

A Garmin magyar csatornáján van egy hivatalos video, ott mutatja be a pakkot és elnézve az eddigi tapasztalataim, az a mérő lehet nem lenne rossz. Mármint arra gondolok, hogy nem egyszer futottam jelhiányba, igaz csak telefonon.

Szóval most ott tartok, hogy ha olyan baromi erős GPS alapból akkor ez mégis minek bele? :D

A pulzusmérő puszta kíváncsiságból érdekelne, hogy mi alapján változnak a dolgok és azok időbeli eloszlása stbstb. Szeretek adatokat nézegetni ha olyanom van.

A többi alkatrészre: van egy olyan hóbortom, hogy soha nem rendelnék semmit Kínából. Nálam ez ilyen elvi dolog és ahogy néztem itt felénk is kapható tok (meg más dolgok is).

(#172101) Sefter: és ez mennyire jellemző? Mármint mit tudnék ott váltani a kijelzők között? Engem ez elsődlegesen az utat mutatni érdekelne. Tényleg kiváncsi vagyok. Láttam a videóban is a srác ott mutogatta, hogy távirányító menő, de mi a haszna?

(#172121) 6030D


6030D
Ármester

9:18 :B

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#172122) 6030D válasza sz_abika (#172114) üzenetére


6030D
Ármester

Triatlon, hogy mezre kell rajtszám? A már említett övön kívül még a gatyagumit láttam használni, ha olyan színű, mint a mez, akkor nem is látszik. Szorosra méretezve felrakod és arra bököd a számot.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#172123) Alg válasza #75376384 (#172120) üzenetére


Alg
veterán

Sebességmérő kerékre: GPS jellel gond max. alagútban lesz jellemzően, vagy valami nagyon durva szurdokban, esetleg sűrű erdő+sűrű felhő+köd kombóval (vagy víz alatt, de oda gondolom nem viszed :DDD ). Inkább a pillanatnyi sebességben segít a jeladó (gyorsabban és pontosabban reagál) meg az össz távnál valamivel pontosabb mint a GPS, de nagy átlagban az utóbbi is bőven 5%-on belül van (inkább 2% nálam, félmaratonos futás tapasztalatok alapján).

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#172124) Toobee válasza Alg (#172123) üzenetére


Toobee
veterán

Egykerekezésnél is hülyeségeket ír. Terepen, ha sűrűn emeled el az elejét, valószínűleg akkor is.

https://barbieripnk.hu/

(#172125) TayRol válasza parandroid (#172119) üzenetére


TayRol
veterán

Most tettem fel rá a csomagtartót. Arra megy a gyerekülés, tervek szerint abba a gyerek. Kb ez a szándékom.

(#172126) jjeahh válasza #75376384 (#172120) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem a sebességmérő ne határozza meg, hogy melyik csomagot veszed, montira annyira nem látom értelmét, én biztosan nem raknám fel. A gps jelet a Garmin nálam egyetlen egyszer vesztette el kb 10-20 méteren át egy nagyon sűrű erdőben, azóta soha. A mobil az nálam is gyakran eltéved, a Garmin ugyanott atomstabil, a haverinám 820-asa is nagyon jó ilyen szempontból, a kis 130-asban viszont szerintem gyengébb a gps. Szvsz a 830 is tuti jó ebben, valszeg fölösleges aggódnod a gps miatt. A távvezérlőnek sem látom annyira montira értelmét, montizás közben lassabban haladsz, egyszerűbb és magától értődőbb az érintőkijelzőhöz nyúlni. Lefeléken montival is gyorsan mész, de olyankor úgysem a kijelzőt nézed, hanem azt, hogy egy kő vagy gyökér nehogy ledobjon a bringáról :D . Outin esetleg még lehet értelme, mert folyamatosan gyorsan teker az ember és gyakran rizikós elengedni a kormányt. A pulzusmérőnek viszont van gyakorlati haszna is, sőt, sokak számára elengedhetetlen, de teljesen igényfüggő ez is. Amúgy nem is értem a Garminék hogyan állították így össze az mtb csomagot, a konzol még oké, de a többi cucc :F . Mondjuk nálam xc-n az előrenyúló műanyag konzol sem törött le soha és szerintem nem is fog. Szal te tudod minek érzed szükségét, de igazából kezdésnek csak maga a 830 is bőven elég lesz és az ilyen csomagokból lehet, hogy a legtöbb végül úgyis a fiók mélyén landol. Ami minden montis számára "kötelező", az talán csak a szilikon tok, nélküle sem törik darabokra a Garmin, de könnyen összekarcolódik.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#172127) flash- válasza #75376384 (#172120) üzenetére


flash-
veterán

spd szenzor nélkül előfordulhat hogy lesznek ilyen 100-150kmh-ás max speedjeid egy egy tekerés után,vagyk akkor is lesz 50kmh max speeded ha csak 20al mentél végig..
emiatt esetleg jó az spd szenzor hogy a valós max speededet lásd :)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#172128) jjeahh válasza flash- (#172127) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nálunk Touring Plus-al és 820-al ilyenek soha nem fordultak elő, mobillal viszont igen. Montival viszont néha emelgeted az első kereket és olyankor nem mér.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#172129) itouchfan válasza 6030D (#172121) üzenetére


itouchfan
senior tag

Ezt akartam küldeni reggel, hogy nem te vagy-e.

Köszönöm a tippeket, sajnos 2 héttel a verseny előtt nem mentem hosszút, meg ki is maradt 2*2 nap, az utolsó 2 hetem tekerései nem voltak a legjobbak...
A Balatonra kíváncsi leszek, 45 km az szűk 2 és fél óra kb, annak mennie kell így első tapasztalatokkal gazdagodva... Meg pont 45-nel görcsöltem szét magam Zselicben is. Csak ne legyen megint 33 fok + pára, mert az kicsit túlzás. :D

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#172130) parkr válasza jjeahh (#172128) üzenetére


parkr
őstag

hátsóra kell rakni. problem soved.

(#172131) bardi


bardi
aktív tag

Aki szokott jobb minőségű képeket készíteni tekerés közben, milyen gépet hord magával? A telefonom tájképekben eléggé gyenge, pedig néha szívesen fotózgatnék útközben. MILC/DSLR? Mérete miatt nekem kérdéses lenne, esetleg valami jobb minőségű kompakt?

Illetve hosszabb ereszkedés végén alig bírom tartani a kormányt, van erre valami jól bevált itthon is végezhető edzés? Ilyen giroszkópos golyóm van, szezon elején segített is, de mostanra lehet valami erősebb kéne... Dobogókőről pilisszentlélekre terepen meg kellett állnom az utolsó lejtő előtt, az még köves, vízmosott is, biztos lett volna a "siker".

'92 Honda VFR 750

(#172132) Maximum1 válasza parkr (#172130) üzenetére


Maximum1
őstag


Mingyá mondják: amikor megfarol akkor falst számol. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#172133) itouchfan


itouchfan
senior tag

Meg tudná valaki mondani, hogy a Shimano RX100-as országúti hajtókar esetén milyen típusú a középcsapágy? Nagyobb erőkifejtésnél, lassabb pedálfordulatnál kattog rendesen valami ott lennt, ütemesen, mindig adott fordulatra, a pedálfordulat ritmusával megegyezően. A pedálokat kicseréltem, nem az, gondolom a középcsapágy lehet, szeretném lecserélni, csak nem tudom milyen típust kell keresnem. Képet tudok küldeni, ha kell.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#172134) P11


P11
csendes tag

Sziasztok, mtb-n rövidebb stucnira váltással az irányíthatóság is lényegesen változik?

(#172135) itouchfan válasza itouchfan (#172133) üzenetére


itouchfan
senior tag

[link] - esetleg ez stimmelhet?

[link] - itt meg lehet is kapni elvileg. Vagy először egy szétszedés, zsírozás segíthetne rajta?

[ Szerkesztve ]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#172136) bringasisti válasza P11 (#172134) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen

BENEFON DELTA--------N8

(#172137) xy.zsolt válasza flash- (#172127) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ezt igazolom :) de nálam előfordult már speed szenzorral is hogy hülyeséget mutatott (nem is értem hogy)....ezért is szedtem le a bringáról

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#172138) Khelben válasza bardi (#172131) üzenetére


Khelben
nagyúr

Pont most vettem erre egy Panasonic GX880-at. A 12-32-es kitobival belefér egy mini váztáskába. Nekem is kevés volt a telefon tudása.

(#172139) cdl


cdl
senior tag

Ha valaki a Balaton körül teker, ha lehet, ne hagyja ki a Kistücsök éttermet.
Megéri.

(#172140) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Sziasztok!
Mivel felmentek a használtárak, lehet elpasszolom az outit és beújítok egy mtb-vel. Viszont azt nem akarom, hogy túl sok legyen a bringa a felhasználáshoz. A kérdésem, hogy ha nekem bőven elég a 26-os kerék, 100-as, spirálrugós teló és 2"-es gumi, akkor érdemes egyáltalán 29er-t venni vagy jobb lenne egy 27.5-ös? Cross trekking valószínűleg kevés lenne.

(#172141) bringasisti válasza cdl (#172139) üzenetére


bringasisti
őstag

Ennyi kajával én biztos nem kerülném meg még a kis kört se. :D

BENEFON DELTA--------N8

(#172142) jjeahh válasza parkr (#172130) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ugratás? Bunny hop? Endo? ;]

(#172131) bardi: Régóta szemezek én is a mini de komoly gépekkel, pl. GM1, GM5, ha nagy szenzoros kompakt, akkor Lx100, RX100 sorozat bármelyik tagja, TZ100, LX15. Személy szerint nekem a TZ100 tetszik a legjobban, mert tájképre az 1" szenzor nekem bőven elég lenne raw-ban és kell a zoom de nagyon. Plusz ezek a csúcskompaktok általában eléggé picik, simán elférnek egy kisebb övtáskában a sok egyéb limlom mellett. Méreteket itt és itt tudsz hasonlítani.

(#172134) P11: attól függ mennyire rövid és milyen széles a kormány.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#172143) xy.zsolt válasza IMIIKE1998 (#172140) üzenetére


xy.zsolt
őstag

ezen infó alapján 26ost vegyél ;) hiszen "bőven elég"

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#172144) Dreamie


Dreamie
őstag

Sziasztok!

Megjött a rendelésem bike-discount.de-ről. Elég jól el sikerült találni a méreteket. Pár dologról pár szót.
[link] szemüveg, fényre sötétedik, elég jó anyaghasználat, mérete pont jó nem csúszkál a fejemen.
[link] ezt páran ajánlották, tényleg jó, pár apróság fér bele. Remélem a belsőjavitó belemegy... Pumpa ebbe biztos nem :D
[link] ettől féltem egy picit, de nagyon jól illik a fejemre. Hátsó kis villógó vagy folyamatosan égő kis lámpája egész jó.
[link] igaz tépőzárast ajánlottak, de nekem az valamiért nem tetszik. Méretet eltaláltam, szokni kell ezt a ki-becsatolosdit, esés még nem volt.
Rendeltem még két MTB-s gatyát a FOX-tól, párnázott belsővel.
kiszállitás kicsit több, mint egy hét volt.

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#172145) cdl válasza bringasisti (#172141) üzenetére


cdl
senior tag

A többit nem is láttad, ez csak a desszert:)

(#172146) Atti777


Atti777
senior tag

Sziasztok!

Városi tekeréshez keresek a gyári Decathlonosnál jobban tapadó fékpofát patkófékhez (országúti).
Árban 3k Ft/pár a határ, és előny a minél hosszabb élettartam

[ Szerkesztve ]

Путин, иди нахуй!

(#172147) jjeahh válasza Dreamie (#172144) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szemüveg kíváncsi vagyok hosszú távon meg bevetés közben hogy szuperál. A sisak örülök, hogy neked is kényelmes, valszeg majd én is veszek egyet, mert a haveromé nagyon bejön.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#172148) Dreamie válasza jjeahh (#172147) üzenetére


Dreamie
őstag

Egy kisebb kanyart mentem csak, holnap lesz idő menni egy hosszabbat. Megnézzük, hogyan szuperálnak. Sisak és szemüveg nagyon kényelmesek, abszolút nem zavaró egyik sem.

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#172149) parandroid válasza TayRol (#172125) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Sejtettem, hogy valami hasonlóan földhözragadt, hétköznapi megoldás születik. :U Pedig voltak még jó ötleteim... ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#172150) Nutra


Nutra
tag

Ma kicseréltem a trekkingemen a stucnit. Ilyen volt belül: [kép]
Ugye nem csak szerintem gáz? Azt nem tudom, hogy KTM-ék voltak ennyire igénytelenek, vagy az I*Sport szerelő "mesterei".
Gondolom, hogy normális összerakás és némi zsír megakadályozza ezt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.